OCEAANVLIEGERS NEERGESTORT. WIELERCLUB DE KAMPIOEN. WIELERWEDSTRIJDEN TE NOORDSCHARWOUDE. 1 J. Ridderboa. 1 uur 20 min. 45 sec.; 2. G. Zeeman, 1 uur 31 min. 48 sec.; 3. J- v. Zijl, 1 uur 32 min 48 «ec 4 C. Jongsma, 1 uur 33 min. 7 sec 5 P- Kort, I uur 34 min. 50 sec.; 6. M Strijbis, 1 jur 35 min. 8 sec 7. C. Koa. I uur 39 min. 5 «ec. ALKMAARSCHE ZWEMCLUB A. Z. 1934. SPORT EN WEDSTRIJDEN Wielrennen. DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een geslaagde sportmiddag. De zoogenaamde populaire wielerwel- strijden, welke d« N. V. AlKmaarsche Wielerbaan gisteren liet verrijden, moch ten zien inderdaad in een zekere popu lariteit verheugen. Tenminste net be zoek was zeer groot en de mensehen toonden zich met het gebodene zeer tevreden. Inderdaad was de sport goed Wel wa ren er ditmaal geen beroepsrennere in de baan, doch de strijdlust der amateurs vergoedde veel en zoo zijn wij getuige geweest van boeiende races. Zooals wij verwacht hadden, werd de sprintwedstrijd opnieuw van den kop gewonnen. Slechts in een enkele serie wist een renner zich uit de tweede po sitie te plaatsen, verder was het zaak, om zoo spoedig mogelijk den kop te nemen Heel goed slaagden ook de ploe- ger.wedstrijden, al kwamen hier in de eeiste serie onnoodig een paar valpar tijen voor. zoodat deze serie opnieuw moest worden gereden. Het merk waardige van die valpartijen was wel, dat de renners van eenzelfde ploeg elkaar hinderden! De 5 K M. wedstrijd voor nieuwelingen bracht ook nu geen succes voor den Alk- r aarder J Groot. Hij kreeg al heel gauw een waarschuwing van de jury wegens herhaaldelijk omkijken ,doch het hie'p niet veel. En Groo-, word er zelf de du en van, want toen hij weer eens orr.keek. verloor hij zijn richting en,... vlei Wel was hij spoedig weer op de baan, maar in den eindspurt werd hij royaal geklopt. De koDpehvedstrijden werden tot het slot bewaard en leverden een waardig slot, zooals wij 6traks zullen zien. De wedstrllden verliepen vrij vlot; alleen moeten de renners wat beter op tiid gerepd ziin en moet de jury de pauze niet al te lang rekken Een pauze van 20 minuten is mooi, een van bijna 40 minuten te lang! Verder was het merkbaar, dat de di verse officials hun taak al beter ver staan. Ook de mededeelingen door de luidsprekers waren nu veel uitvoeriger en daardoor zeer te waardeeren. Wan neer nu de kamprechter er nog om den ken wil, om bij programma-verandering ook de woonplaatsen der nieuwe renners mede te deelen, zullen wij hem daar zeer dankbaar voor zijn! Tenslotte wil het ons voorkomen, dat Blijven echter ongedeerd. De Italiaansche oceaanvlieger Pond en Sabelli zijn gistermorgen tijdens een zware mist op hun vlucht van Rome naar Dublin vanwaar zij weer wilden starten naar de Ver Staten in de bergen nabij New-Port neerge stort. Zij bleven ongedeerd. Hun toestel werd beschadigd. Zij weigerden verklarin gen ai te leggen omtrent hun verdere plan nen. KONING LEOPOLD VAN BELGIE OP SCHIPHOL. Het jeugdige Belgische koningspaar wor den langzamerhand bekende verschijningen op de Amsterdamsche luchthaven. Twee weken geleden verbleven de koning en de koningin met den jongsten telg, op weg naar Scandinavië, eenigen tijd in het hotel op Schiphol. Van het Scandinavische vacantleverblijf is de Koning Zondag alleen teruggekeerd, Met het gewone lijntoestel der KLM. is de koning gistermorgen uit Malm ver trokken. De Valk, bestuurd door den piloot Dui- melaar, die reeds dikwijls koning Albert heeft mogen vliegen, had, ten gevolge van krachtigen tegenwind en eenig oponthoud bij de tusschenlanding te Hamburg, een ruim half uur vertraging en arriveerde in plaats van te kwart voor een tegen half twee. In den loop van den ochtend waren op Schiphol uit Brussel twee militaire vlieg tuigen gearriveerd. Het waren open twee- zitters Fairey Fox toestellen, waarvan het eene, dat regelmatig door den koning ge bruikt wordt, het koninklijk embleem droeg. Toen de Valk arriveerde werd de Fokker naar het gedeelte van het platvorm gediit- geerd, waar de beide Belgische toestellen reeds met draaienden motor stonden te wachten. Tegelijk met de andere 13 passagiers stapte de koning uit. Hij was gekleed in blauw colbert costuum zonder overjas en blootshoofds. Hij werd be groet door oen havenmeester, den heer Del- I? ^ru^cn stationschef der K. L. M., den neer Thomson, terwijl tevens aanwezig waren de Belgische consul-generaal, de heer van Houten, en de vertegenwoordiger van ae Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena 613 rv5 r France. de heer Didier. De koning onderhield zich, staande voor de vliegtuigen, eenigen tijd met deze heeren en begroette vervolgens de beide Belgische piloten, die hem en zijn begeleider majoor Van Caubergh, die- indertijd koning Albert naar de Congo vergezeld had, in een leeren vliegpak. Vervolgens sjorde de koning het valscherm op zijn rug vast en zette de vlieg- kap op, waarna hij in zijn door luitenant Nenoir bestuurd toestel klom. Majoor van Caubergh klom in het andere toestel, dat bestuurd werd door adjudant Cody en na nog enkele vriendelijke afscheidswoorden werden de blokken weggetrokken en stoven de vhegtu'gen over het veld en verdwenen in Z.W. richting. Te Deurne aangekomen. Naar uit Antwerpen gemeld wordt, zijn de beide Belgische militaire vliegtuigen, waarin zich de koning en zijn begeleider be vonden, gistermiddag oir. 2 uur 40 op het vliegveld Deurne bjj Antwerpen aange komen. de renners van te voren geheel ingelicht moeten worden zoodat. 't doen van me dedeelingen tijdens bet rijden onnoodig wordt. Dat gaf in de koppel wedstrijden eenige verwarring en is niet noodig Als bij een dergelijken wedstrijd de laatste 5 rou- den met meer mag worden afgelost, moeten de renners dat van te voren weten. Wanneer dan bovendien bijvoorbeeld 10 ronden voor het einde de bel geluld wordt weet elke renner, wat hem te doen staat Men begrijpe om- goed: wij willen hier geen systeem afbreken, enkel een paar wenken geven. Want over de wedstrij den zelf hebben wij niets dan lof te brengen! De wedstrijden. Een groot aantal nieuwelingen, die tevoren in optocht van het Waagplein naar de wielerbaan getrokken waren, defileerden eenige rondjes voor de tri bunes en daarna begon men, goed op tijd, met de sprintwedstrijden voor amateurs. Ie serie: A. A J. Willemse, Schagen (laatste ronde 11.4 sec.); 2. T. van Gel der, Amsterdam. Willemse nam onmid dellijk den kop en ondanks het aanhou dend demarreeren van van Gelder, wist de Amsterdammer niet voorbij Willem se te komen. 2de serie: J. P Nielen, Krommenie (laatste ronde 12.3 sec); 2. J Renaud, Zuidscharwoude. Renaud zag geen kans om bij het startschot de leiding te nemen en Nielen liet hem niet passeeren. 3e serie: 1. K. Balk, Halfweg (laatste ronde 11. 9sec.); 2. H. Pelser, Amsterdam Pelser nam den kop, doch Ralk joeg hem onmiddellijk op en zag kans, den Amsterdam in 400 M. murw te rijden. Toen kon Balk hem passeeren en met gering verschil winnen: 4e serie: 1. A. Westra, Haarlem (laat ste ronde 11. 3sec 2, H. Tamminga, Amsterdam. Wester nam den kop en behield die ondanks de vele pogingen van den Am sterdammer. Aangezien Willemse in een andere race viel en niet meer kon rijden, werd de finale door de drie seriewlnnaars ge reden, waarbij om de plaatsen geloot werd. Finale: I. A. Wester, Haarlem (laatste ronoe 113 sec); 2. K. Balk, Halfweg; 3- P. Nielen, Krommenie. Wester zorgde er voor, direct den kop te nemen en toen drukte hij zooveel m> gelijk het tempo. Nielen begon echter spoedig te demarreeren en toen moest de Haarlemmer oppassen. Hij reed ech ter zeer snel en Balk wist zich tenslotte als tweede te plaatsen. Tijdrace voor amateurs over 500 M. Vier amateurs hielden daarna een tijdrace over 500 M (3 baanronden). Wester uit Haarlem vertroK g.ed, was heel gauw op snelheid en maakte een tijd van 38.3 sec., welke tijd door de an deren niet werd verbeterd. Wester dank te de eerste plaats hoofdzakelijk aan zijn snelle start. 1. A. Wester, Haarlem, 38.3 sec.; 2. C. Kramer, Amsterdam, 39.6 sec.; 3. Balk, Halfweg, 406 sec.; 4. P. Nielen, Kromme nie, 41 sec. Ploegenwedstrijd voor amateurs: le serie: Aan den start verschenen ploeg A: J. Balk, H. Leeger, T. v. Gelder en ploeg B.: C. Kramer, J. Overdijk en A. J. Willemse. Aangezien beide ploegen door valpar tijen twee renners verloren, moest de wedstrijd opnieuw worden verreden en kwam Kleeren in de plaats van Wil lemse. De nieuwe race verloopt vlot. Onmid dellijk neemt de A-ploeg een voorsprong en wint zienderoogen terrein. Hoe de andere ploeg zich ook inspant, het gevaar is niet af te wenden en zeer verdiend wint de A-ploeg in 4 min- 2 sec. 2e serie :Aan den 6tart verschenen ploeg C: P. Kesselaar, J. Ofman en J Bak en ploeg D: P. Blokker, J. Sjoert en J. Langedijk. Van beide ploegen valt il spoedig een renner uit, maar ploeg D. rijdt heel soepel, bet beurtelings den kop nemen gaat heel vlot en aangezien beide renners zich niet onnoodig ver moeien, krijgen z< geen inzinking en winnen in 5 min. 24 sec. Beslissing. In de beslissing ko: men dus de ploegen A. en D. Blokker trekt zijn beide ploegmaten zeer goed en daardoor vooral loopen zij spoedig eenige meters in. Doch lang kan Blokker dit niet volhouden en al6 de voorsprong vrij veilig is, valt hij uit. 't Kan inderdaad, want de twee overigen zijn sterk ge noeg, om te winnen. 1, Ploeg P. Blokker, J. Sjoert en J. Langedijk in 5 min. 6 sec.; 2. Ploeg J. Balk, H. Leeger en T. v. Gelder. Jachtracevoornieuweling en le serie: In deze serie starten J. Kui per, F. Drost, W. Oudolf en R- Lodewijks Er wordt zeer fel gereden en spoedig moet Lodewijks het veld ruimen. Ook Oudolf is niet snel genoeg, en hoe hij ook volhoudt, hij verliest terrein en kan zich dus niet plaatsen: 1 F. Droet, Haarlem; 2. J. Kuiper, Ju- lianadorp. le serie: In deze serie starten L. v. Beek. S. v. Rooyen, J. Vos en R. Hessels. Van Beek en Vos fijn de zwaksten, zoo dat na een regelmatige race deze twee uitgeschakeld worden: 1. v. Rooyen, Haarlem; 2. Heseels, Haarlem. Finale: In de finale starten dus Drost, v. Rooyen, Kuiper en Heesels. Vooral Van Rooyen is heel snel, doch Kuiper doet niet*veel voor hem onder. Pas in de laat ste 2 ronden verliest Kuiper terrein en dat kan hij niet meer inhalen? 1. Van Rooyen; 2. Kuiper; 3- Hessels; 4. Drost 5 K.M. we d s t r ij d voor nieuwe 1 i n g n: De renners zetten er direct «en straf tempo in, dat echter niet volgehouden kan worden. Maar als het veld dan heel kalm is, komen er uitlooppogingen, die echter alle mislukken. De strijd moet dus in een eindspurt beslist worden. J. Groot zet deze spurt te vroeg in en moet in de twee laatste ronden nog eenige renners laten_passeeren. De uitslag is dan: 1. J. de Brij in 6 min. 44 sec.; 2. A. Schaper; 3. R. Lodewijks. Koppelwedstrijd voor amateurs. Deze wedstrijd wordt verreden in twee series van 18 en de finale van 16 K M zoodat de finalisten dus 28 K M. moeten rijden. Eerst wordt de 2de serie verreden. In de baan zijn 5 koppels. Het koppel Bout v. Gelder doet al onmiddellijk een po ging, om weg te vluchten, doch dat mis lukt. En dat mislukt zelfs drie tot vier keer en dan vallen beide renners! Zij worden eenigen tijd geneutraliseerd. Terzelfder tijd valt het koppel Renaud— Langedijk tijdelijk uit door vallen van laatstgenoemde. Gelukkig zijn allen weer spoedig in de baan en opnieuw spurt van Gelder weg. weer tevergeefs echter. Er is veel strijd, want de andere koppels rijden in een zeer hoog tempo. Tenslotte moet de eindspurt de be slissing brengen en zoo komen in de fii al«: 1. J. Overdijk—C Kramer (tijd 16 min 1 sec 2. P. Kesselaar—J. Bak en 3. J. RenaudJ- Langedijk. Hét levenslustige koppel Boutvan Gelder had te veel van zijn krachten gevergd in de jachtpartijen en kon zich in der, eindspurt niet plaatsen. De andere serie bracht zes koppels aan de start. Onmiddellijk doet het kop pel Blokker—Dieterman een uitloop poging; doch Blokker is niet 6nel ge noeg en het veld haalt geleidelijk weer in Even later probeeren WesterHeyne het, maar ook deze poging mislukt. Het is vooral Dietennan, dje opvalt door zijn jagen. Tot twee keer toe kan hij met Blokker de 50 M. voorsprong ne men, maar beide keeren achtervolgt het „veld" en zoodoende kan er geen ronde genomen worden. Ook hier moet dus de eindspurt de beslissing brengen en het koppel Blok kerDieterman, het sterkste ongetwij feld, wint. Wij voor ons en velen met ons, meen den, dat Dieterman—Blokker elkaar de laatste keer te Iaat en niet zuiver af losten ,maar de jury besliste anders. In de finale komen dus: Dieterman Blokker (tijd 16 mi,n. 28 sec J. Ofman P, Nielen en J. en K. Balk. Finale: De finale telt dus zes kop pels, t.w. de drie eerstgeplaatsten in elke serie. DietermanBlokker trekken er dade lijk al tusschen uit, maar hun poging mislukt en als ook de tweede poging op niets uitloopt, looft de firma Kokkes twee taarten uit voor een sprint. Nu trekt alles en een snel tempo wordt er in gezet. Dieterman zorgt er voor, dat de twee taarten in goede handen belanden. Onmiddellijk zakt het tempo en om nieuw leven in de rijders te blazen, looft de jury een premie uit voor dat koppel, dat het eerst een ronde uitloopt. Dade lijk wil DietermanBlokker die premie verdienen en zij komen zelfs een 50 M voor, maar het veld haalt geleidelijk weer in en de premie is niet ver diend! Ook een serieuze poging van de gebroeders Balk wordt om hals ge bracht. Intusschen is het tempo zeer hoog ge worden en er wordt door allen volop strijd gegeven, zoodat het publiek in spanning komt en elk oogenblik de renners toejuicht. Eiken uitlooppoging wordt direct onderdrukt en weer moet de eindspurt heslissen. Nu zorgt Dieter man er voor, dat hij goed en op tijd kan overnemen en zijn eindspurt is zoo ra zend snel, dat hij met Blokker de bloe- menronde mag rijden. 1. DietermanBlokker in 21 min 42 sec.; 2. J OfmanP. Nielen; 3. Kesse laar—Bak; 4. Gebr Balk. Daarna kwam het einde der wedstrij den en wachten wij op de groote kermi"- races. En die beloven bizonder goed te worden! Wat denkt u van v. Egmond? En van de koppels KilianVopel, Walter Bühjer, v. Egmond—Metz en Adam—de Craaf? Inderdaad: dat wordt wat! A. S. V. VICTRIX. De wielerclub A. S. V. Victrix hield gisteren een koppelwedstrijd over 1 uur De uitslag was: 1. J Pronk—S. Looper; 2. P Hoogland W. Harms; 3. C- SlijderinkL. Prins; 4. D. v. MeursJ Martin; 5. C. Hooger- huisI. de Min. Er werd met een gemiddelde van 33 K.M. gereden. De wielerclub De Kampioen hield Zondag een trainigsrit op de graSbaan. De uitslagen waren: Koppel wedstrijd voor A- en B-klasse: 1 WiedehoffKlomp; 2. T. HoebeDerkse; 3. O. HahnT. Kraneburg; 4. A. v. d. Kuyt J.' Timmer (afgevallen.) Afvalrace: I. A. v. d. Kuyt; 2. T. Hoebe; 3- Jl Tipm'er. 5-jonden wedstrijd junioren: 1. Peters; 2. J. Ravenstein3. J. de Boer. Sprint wedstrijd (300 M.): 1. T. Kars- keus; 2: H. de-Vree;'3. P. Liefting. WIELERCLUB ALCMARIA. De wielerclub Alcmaria hield Zondag een afvalrace over 16 K.M. De uitslagen waren klasse A: 1- H. Bol, 2. G. Oukes; 3. J. A. Serpent!4. F Roobeek; klasse B: 1. W- Wouters; 2. B Martin; 3 D Groot; 4 H Smitb; klasse C: 1- N Tames; 2. K Kusch; 3- J Hollebeek; 4 J. Mulder. De ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" hieid Zoodag een tijdrace over 50 K.M., zijnde de derde en laatste rit voor den Concordia-beker. De uitslag was als volgt: De Concordiabefcer is gewonnen door G. Zeeman, WEDSTRIJDEN TE LEIPZIG. Het wereldkampioenschap der stayers is gewonnen door den Duitscher Metze. De Franschman Lacquehay, kampioen 1933, moest den strijd opgeven. Nederland behaalde een zeer mooi succes. De Brabantsche wegrenner Pel- lenaars wist n.1. het wereldkampioen schap voor amateurs op den weg te win nen voor Deforge (Frankrijk en André (België). Hetzelfde kampioenschap voor profs werd gewonnen door den Belg Kaers, met den Italiaan Guerra als tweede. Zwemmen. NED. SUCCES TE MAAGDENBURG. Nederland heeft bij de Europeesche zwemkampioenschappen te Maagden burg een fraai succes behaald. De da- mesploeg heeft n l. de Bredius Beker ge wonnen d. i. de prijs voor het land dat op de damesnummers de meeste punten behaalt. Nederland werd eerste met 88H p. Dultschland tweede met 75 p. Nederland heeft dezen voorsprong te danken aan de mooie prestaties op de 4 X 100 M. vrije slag en op de 400 M. vrije slag. De dames Mastenbroek, den Ouden, Selbach en Timmermans wonnen de estafette met een voorsprong van 9 sec. op nr. 2 Duitschland. De finale 400 M vrije slag leverde eveneens een dubbele Ned. overwinning. Willy den Ouden en Riek Mastenbroek kwamen n.1. gelijk aan voor de le plaats In 527.4 sec. Willy wilde niet overzwem men, waardoor Mej. Mastenbroek den titel kreeg van Europeesch kampioene 400 M vrije slag. De Franschman Taris won de 1500 M. op overtuigende wijze. No. 2 kwam een minuut na hem binnen. In het Victoriebad zijn Zaterdagavond verzwommen de Juniorenkampioenschappen van Noordholland 1934. De belangstelling voor deze wedstrijden was heel goed en de tribune liep allengs aar dig1 vol. De liefhebbers van ae zwemsport zijn getuige geweest van meerdere aardige wedstrijden, terwijl het verloop vlot ge noemd mocht worden, waartoe de keurige regeling in het Victoriebad niet weinig bij droeg. Voordat de kampioenschappen verzwom men werden, hadden vooraf eenige wedstrij den plaats voor de abonné's van het Victo riebad, waarbij vooral de wedstrijden van de dames en heeren veteranen de aandacht trok ken. De voorzitter van A. Z. 1934, de heer M. J. Lutterot, opende deze eerste officieele wedstrijden met een kort woord. Hij heette allen van harte welkom en het verheugde hem, dat reeds zoovelen naar het Victoriebad opgekomen waren, al kon de belangstelling nog grooter zijn. Hij hoopte, dat deze wed strijden voor hen, die nog geen enthousiast zwemmer waren een aansporing mocht zijn om zich op de zwemsport toe te leggen. Daarna werd direct overgegaan tot de wedstrijden, welke stonden onder leiding van den Kon. Ned. Zwembond. De resultaten waren: 100 M. schoolslag Dames Juniores: 1. J. Stroomberg, IJ 1.31 1/5; 2. J. Waalberg, A.D.Z., 1.31 4/5; 3. B. Brommelkamp, IJ, 1.35 3/4. 100 M. schoolslag Heeren Juniores: 1. J. S. Kemp, H.V.G.B., 1.28 2/5; 2. F ten Pas, D.A.W., 1.312/5; 3. E. Michon, AZ '34, 1.32 2/5. De strijd om de tweede plaats tusschen ten Pas van D.A.W. en Micnon van de nieu we A.Z. '34 was spannend. 100 M. rugslag Heeren Juniores; 1. C A. Kreffer, D.J.K., 1.18 2/5; 2. L. v d Brom, Dolfijn, 1.241/5; 3. R. v. d. Bergh, Dolfijn, 1.28 3/5. De Arasterdammer Kreffer was hier onbe twist de sterkste; met mooie lange slagen was hij spoedig de anderen een stuk voor 100 M. vrije slag Dames Juniores: 1. T. Wagner, IJ, 1.16 4/5; 2. N. Senff, A DZ, 1.20; 3. W. Spanjerdt, IJ, 1.23 3 5. 100 M. vrije slag Heeren: 1. C. A. Kref fer, D.J.K., 1.05 3/5; 2. A. H. Sipkema, H P.C., 1.08 2/5 3. H. Bovenschen, Dol fijn. 1.11. Ook in dit nummer was Kreffer de ande ren de baas, zoodat hij zoowel kampioen rug slag als vrije slag werd. 150 M. wisselslag dames. Mej. Heiras was haar clubgenoot mej. v. Kampen veel te vlug af. Reeds op de 50 M. rugslag nam zij een voorsprong en vergrootte deze regelmatig. 1. Mej. N. C. Helms (IJ) in 2 min. 25 4 sec.; 2. mej. L. v. Kampen (IJ) in 2 min. 42-4 sec 150 M. wisselslag heeren. Van Kalker van D.J.K. had geen concurrenten en won zonder zich al te veel in te spannen in 2 min. 13.2 sec. 3 X 50 M. estafette wisselslag dames Iris meer spanning bracht de 3 X 50 M. wisselslag estafette voor danfes Wel nam het IJ met Tiny Wagner direct de leiding, doch om de tweede plaats ontspon zich een heftig duel tusschen D.A.W. en P.Z. en P C. 1. Het IJ (dames Wagner, Stroomberg en Spanjerdt) in 2 min. 11 sec.; 2. D.A.W. (dames M. Oudes, E v. d. Berg en J Bou- lonois) in 2 min. 28 4 sec 3 P.Z. en P C 3 X 50 estafette wisselslag heeren D.J.K. toonde zich over alle linies de sterkste en won met zeer grooten voor sprong. 1. D.J.K. (Kreffer, Winkel en de Jong) in 1 min. 48.4 sec., 2. D.A.W. (de Vries, Koorn, de Haan) jn 2 min. 1.8 sec., 3. A.Z. 1870. 5 X 50 M. estafette dames (vrije slag) Een zeer spanend estafette, waarbij de laatste deelneemsters nog vrijwel gelijk start ten. Toen nam de A.D.Z. definitief de lei ding en won. 1. A.D.Z. (Nida Senff, L. Oortgijsen V. v. d. Helm, L. Hüsken en A. Vierenhalm) in 3 min. 2.4 sec; 2. Het IJ (T. Wagner, W. Spanjerdt, C. Huybers en C. v. d. Laan) in 3 min. 5 6 sec. 5 X 50 M. estafette heeren (vrije slag). Tol 150 M. ging het gelijk op; toen nam D.J.K. een voorsprong, uien de laatste man nog voorgrootte. 1. D.J.K. (Moussel, Winekel, Scheffer, de Jong en Kreffer) in 2 min. 35.6 sec 2. Dolfijn (Rietbrock, v. d. Brom, Bovensche, v. Amersfoort, Pimentel) in 2 min. 41.4 sec. Schoonspringen dames. Het schoonprnigen dames leverde een ver diend succes op voor mej. J. Waalberg, die bij den eersten sprong reeds op punten won en niet bedreigd werd Haar sprongen gelukten allen. Mej. Vierenhalm werd twee de. 1. J. Waalberg (A.D.Z.) 29.58 ptn.; 2. A. Vierenhalm (A.D.Z.) 23.05 ptn,; 3. P Kersta (A.D.Z.) 21.16 ptn.; 4. A. Neve (H.P.Z.) 20.59 ptn. Het schoonspringen der heeren stelde eenigszins teleur. Behalve de twee eerste prijswinners, sprongen de anderen onzeker en niet geheel oeheerscht. 1. N. v. d. Voort, Haarlem, 25.73 ptn.; 2. R. Berg (Dolfijn) 24.99 ptn.; 3. G. Christ (H.Z.V.) 20.86 ptn.; E. Hemmes (A.Z. '70) 20.52 ptn. Als slot had bij kunstlicht en demonstra tie in schoon- en kunstspringen plaats door een aantal bekende Amsterdamsche sprin gers. Deze demonstratie oogstte zeer veel succes en de sprongen waren over 't alge meen zeer fraai. Een kleine pantomlne was ook al een suc ces en de polowedstrijd tusschen 2 zevental len was een waardig slot van dezen avond, die in den muziektuin met een bal-champêtre werd voortgezet. EEN ZWEMPRESTATIE VAN STADGENOOTEN. Onze Alkmaarsche zwemmers Jan Witte en Ko Muckel hebben gister, onder bege leiding van een 20-tal supporters, die in een boot volgden, een poging gedaan om van Den Helder naar Oudesdiild te zwemmen. Om 11.10 startten beiden in goede con ditie en reeds na 2 uur zwemmen waren zij de haven van Oude Schild op ongeveer 500 M. afstand genaderd, zoodat met groote snelheid was gezwommen. Geen der oog getuigen had het vermoeden, dat nu nog een groote strijd met de elementen gevoerd moest worden. Het water werd woelig, door dat er een stevige wind opstak. Na een half uur flink zwemmen, rees de twijfel aan het succes. Men was niet voor uit gekomen. De zwemmers, die zeer fit waren, wilden van opgeven niet weten en probeerden nog 50 minuten lang door de sterke stroom heen te komen. Het bleek: echter, dat zij in plaats van vooruit, achter uit waren geraakt. Deskundigen, die weten, dat het den bester» zwemmer niet geiukt om in zee tegen den stroom in te zwemmen, advi seerden den strijd op te geven. De zwem mers. die hei nog bést een uurtje konden uithouden, hadden daar in het gezicht van de haven, weinig trek in. Het werd hun echter duidelijk, dal ze daartoe door de zware stroom wel gedwongen waren, zoodat zij zonder het bereiken van hun doel hun krach tig aangepakte poging nebben opgegeven. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJ TE CASTRICUM. Gisteren hield de harddraverijvereeni- ging te Castricum 'n kortebaan draver Ij; ingeschreven waren 25 paarden, waar van er 21 opkwamen. De uitslag was 1. Quita (eig. en berijder J. v. Leeuwen Jr 2. Clara Bascom (eig. Stal Alcma ria, berijder J v. Leeuwen Sr 3. Nor- thermar. B (eig. J. Schoon, berijder J. Vergay). Betty Worthey, Qualiteit en Janet Harvester deelden den vierden prijs. Tennis. WEDSTRIJDEN ADVENDO. Uitstekend geslaagd touraooi. Alle eerste prijzen vallen buiten Alkmaar. Mooie successen voor Mej. G. Koopmans uit Leeuwar den en D. Erdman uit Beverwijk. Zaterdag en Zondag zijn voor de Alk maarsche tennissport een paar mooie dagen geweest en het vierdaagsche ad vend.o tournooi is met verschillende in teressante partijen beëindigd. De publie ke belangstelling was vooral gister zeer groot. De dames en heeren buiten Alkmaar, die aan de wedstrijden deel namen, bleken goede krachten op ten nisgebied, met het gevolg, dat in alle vijf nummers een speler(speelster) of paar buiten Alkmaar met den eersten

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7