4 4 DE 4 MÜLLERS Modehuis „Modern" moet Uw kind drinken! OPENING fa. BERT SCHRIER Zomer en zon 1 nu vooral immeuws Jijdscfiriftett COR RÜYS' GEZELSCHAP. Vanaf Zaterdag 25 flug. t. m. Woensdag 39 flug. iederen avond 8 uur- MORGENMIDDAG 3 UUR Huigbrouwerstraat 9, Alkmaar. UW BEZOEK IS ONS ZEER WELKOM. THE KID FROM SPAIN. Cinema Americain. IN MEDISCHE KRINGEN Alleen Hero kan Perl maken. Zeker! Zon en zomer zijn prachtig voor de gezondheid van Uw kind, maar ver geet niet, dat juist wanneer Uw kind is blootgesteld aan die blakerende zomer zon, het meer vocht noodig heeft dan gewoonlijk. Niet alleen om zijn dorst te lesschen, maar ook - en vooral - om bestand te zijn tegen de grootere vermoeienissen, de meerdere inspanning, die zomergenoe- gens met zich brengen. Zorgt dat Uw kind daartegen bestand is - geeft het Perll Pari is meer dan alléén een verfrisschende drank. Perl is gezond - Perl is zuiver vloei baar Hollandsch fruit, zonder eenig che misch bestanddeel of kleurstof. Perl drinken beteekent gezondheid drinken. Schonnburg „'t l.ulden lies"', iel. 451. KERMIS 1931. Slechts 5 tevens 216e, 217e, 218e, 219e en 220e opvoeringen van Een schlager-succes zooals Nederland in geen jaren heeft gekend. Overal avond aan avond uitverkocht. TELEGRAAFEen gebeurtenis in het tooneelseizoen. Prijzen der plaatsen: f 1.f 1.50 en f 2. verhoogd met auteursrechten en belasting. Plaatsbespreking voor alle voorstellingen vanaf Zaterdag 25 Aug. dagelijks van 1012 en 24. erwacht i de laatste vier kermisdagen Jan Masch en Ko Arnoldi met hun gezelschap van het modern inge richte en meest gesor teerde Magazijn van Heeren Mode-Artikelen Het huis voor de betere Heeren Modes tegen vpordeelige prijzen. vorderingen samengevoegd op een acte, welke P. v. B. cnderteekende. Na eenige maanden had verdachte den landbouwer een kwitantie doen geven, waarin deze ver klaarde, 3500 ontvangen te hebben. Ver dachte had gezegd, dat dit noodig was om den schuldenaar failliet te kunnen verklaren. De landbouwer had in het onderteekenen van de kwitantie, zonder een cent te ontvan gen, geen gevaar gezien. De debiteur werd failliet verklaard. Het percentage, dat uitgekeerd zou worden, ver schilde zoo weinig van de som gelds, welke de boer aan verdachte schuldig was aan commissieloon, da' de landbouwer de heele vordering aan verdachte overliet. Hij wilde nl van verdachte, die telkens weer bij hem aankwam, af zijn. Verdachte trachtte toen de kwitantie aan derden te verkoopen, die dan de vordering op den landbouwer zouden overnemen. Toen del andbouwer daarvan lont rook, mengde hij de justitie er in. Verdachte werd gearresteerd, doch hield vol, aan P. v. B 27000 aan contant geld te hebben betaald. P v. B., nu als getuige gehoord, ontkende ooit eenig geld van verdachte te hebben ont vangen. Ook de dochter en de zoon van den landbouwer verklaarden evenzoo. De officier van justitie eischte, mede in verband met het ongunstig verleden van ver dachte op dit gebied, tegen verdachte een gevangenisstraf van twee jaar. Een verzoek van den verdediger van ver dachte. om invriiheidsstelline werd afgewe zen. POGING TOT MOORD. De aanranding op den Rijswijk- schen weg. Gisteren diende voor de vacantiekamer van de Haagsche rechtbank de zaak tegen de beide verdachten van den overval met beroo- ving, welke op Zaterdagmiddag 12 Mei is gepleegd op den 53-jarigen koopman en grossier Emanuel Blancke, in diens kantoor aan den Rijswijkschen weg. Zooals men zich zal herinneren, kwam in den ochtend van dien dag een persoon bij den heer Blancke op bezoek, voorgevende, de leegstaande tweede étage van het pand te willen huren. Deze persoon zou daarop tegen zes uur met rijn zwager terugkomen. Inderdaad kwamen tegen half zes twee mannen opdagen, van wie er één een rijwiel bij zich had, die door den heer Blancke in diens kantoor werden ontvangen. Kort nadien hoorden de bewoners van de eerste verdieping gestommel en geraas in hef beneden gelegen kantoor en even later hoorden zij gekreun. Na de deur te hebben afgesloten, verzocht een hunner, de heer Loof, een juist voorbijgaanden jongen om de politie te waarschuwen. Spoedig was deze ter plaatse en na het kantoor te zijn binnengedrongen, trof zij aldaar den zwaar gewonden heer Blancke aan, die bewusteloos op den vloer lag. In een aangrenzend vertrek hield zich een man op, die onmiddellijk door de politie werd gearresteerd en die later bleek te zijn de 30-jarige monteur G. Hofman. De tweede man, dié inmiddels de vlucht had genomen, werd twee dagen later te Hoek van Holland gearresteerd. Het bleek te zijn de 27-jarige electricien J. A. Olyhoek, die in zijn omge ving als „De Bolle" bekend stond. IJlt het gehouden onderzoek is komen vast te staan, dat roof de drijfveer tot deze mis daad is geweest. Een der aanranders had het slachtoffer met een pijp geslagen tot hij bewusteloos was; ook was hem een vinger gebroken. De slagen waren zoodanig op de hand aange komen, dat een diamanten steen, waarmede een ring bezet was, er uit is geslagen. De verdachten erkenden in hoofdzaak het ten laste gelegde. Eisch tegen ieder hunner 12 jaar gevangenisstraf. INBRAAK BIJ MELKINRICHTING. De rechtbank te Almelo heeft vonnis ge wezen in de zaak tegen drie jongelieden uit Enschedé, die een bezoek hadden gebracht aan de stoomzuivelfabriek te Boekelo en al daar uit de brandkast een bedrag van 3753 hadden gestolen. De jongste van het drietal, een zestienjarige wever, die met valsche sleu tels de fabriek en de brandkast had ge opend, werd overeenkomstig den eisch van het O. M. ter beschikking der regeering ge steld. De beide anderen zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan vier voorwaardelijk. I>e eisch tegen elk dier twee was een jaar en zes maanden. Vanaf Vrijdagavond zal in de Cinema Ameri cain een bijzonder mooie film gedraaid worden, een film, die enkele weken met succes bij Tu- schinkski heeft geloopen. Het is het nieuwste Amerikaansche product van den beroemden komiek Eddie Cantor. Hij vertegenwoordigt het genre komiek dat in allerlei ongevallen en tragische situaties ge raakt en soms door het toeval, soms door een traag werkende intelligentie er precies zoo weer uit komt, zij het dan meestal met een scheru in de broek of een deuk in het hoofd. Zoo ziet men b.v. Eddie Cantor langs romanti sche omwegen en via een kostschool, die ons vijftig schoonheidskoninginnen in een zwembas sin laat zien, in een avontuurlijk Mexico belan den, waar de liefde nauw verwant is met brownings, zich afspeelt in exotische tuinen en achter gebarricadeerde vensters. Hier betreedt Eddie Cantor als stierenvechter de arena. Can tor ontvlucht den stier en loopt hem juist in het vizier. Het is alles van een intense opwinding en van een allergeestigsten inslag. Er is een stij ging van vreugde en vroolijkheid in deze film, dri een meesterwerk is in dit genre. Eddie Cantor, de uitzonderlijke meester van den humor, belooft vroolijke dagen. Wij vinden in een filmblad nog de volgende bijzonderheden: Eddie en Ricardo, twee studenten, worden van de school verwijderd, omdat men Eddie slapende heeft aangetroffen in de meisjes- s aapzaal. Ricardo had hem heimelijk in in slaap daarheen gedragen en het gevolg van deze grap is, dat zij beiden weggestuurd wor is men vol lof over Perl, om dat Perl geen chemische kleur- of smaakmiddelen bevat en meewerkt aan de instandhou ding van de gezondheid van jong en oudl den. Ricardo gaat naar zijn geboorteland Mexico terug. Eddie heeft nog geen vaste plan nen. Als Ricardo bij een bank geld gaat halen voor zijn reis, blijft Eddie alleen in de auto achter. Ee troepje bankroovers heeft juist zijn slag ge slagen en Eddie wordt geforceerd om de auto te rijden. Uit angst voor de politie besluiten de bankroovers om Eddie over den grens te zetten. Na veel wederwaardigheden komt hij in Mexico terecht, maar er is al een detective op zij: spoor. Eddie ontmoet Ricardo en laatstge noemde acht het het beste om zijn vriend voor te stellen als de beroemde stierenvechter Don Sebastiaan, de tweede, zoon van den grooten toreador Don Sebastiaan, die in een stierenge vecht gedood werd. De detective koestert arg waan en zegt bij de groote stierengevechten van den komenden Zondag aanwezig te zullen zijn om te constateeren, dat Eddie inderdaad Don Sebastiaan is. Dit is echter niet de eenige complicatie. Ri cardo is verliefd op Anita, doch de vader van het meisje wil, dat zij met Pancho, een beroem den matador trouwt. Als Ricardo zijn meisje wil ontvoeren, laat Pancho hem in de gevangenis opsluiten en Eddie krijgt nu de opdracht om Anita te schaken. Omdat hij het meisje echter niet kent, ontvoert hij Rosalie, een vriendin, en deze vindt het erg prettig om door den beroem den Don Sebastiaan te worden geschaakt. Maar Pedro, die op Rosalie verliefd is, laat dit niet over zijn kant gaan. Hij wil Eddie laten dooden, doch deze ontsnapt door een list. De Zondag van het groote stierengevecht is genaderd. Eddie zal als toreador optreden. Een speciale stier is voor hem uitgezocht: Max, een gedresseerd dier, dat hem geen kwaad zal doen mits het op een bepaalde manier wordt toege sproken. Pancho verijdelt dit plant en zorgt ervoor, dat de wilde stier Diablo in de arena komt. Toch brengt Eddie het er nog levend af zij het op een wonderbaarlijke manier, en als belooning voor zijn moed krijgt hij Rosalie tot vrouw. O, DU KLEINE, ENTZUCKENDE FRAU. Victoria-Theater. Deze alleraardigste film zal in het Victoria-Theater ook aller belangstelling trekken. Hermann Thimig is een acteur op zich zelf. Het is onmogelijk hem onder te brengen in een bepaalde groep. Hij is zichzelf en zichzelf alleen, schrijft o.a. „Het Volk". Toen wij hem een jaar geleden nu zoo ongeveer in levenden lijve aanschouwden op de planken van den Stadsschouwburg, wel toen herkenden wij den Thimig niet, die voor ons een groot man was geworden, omdat wij de „Privé-secretaresse" gezien hadden. Toen was hij een acteur, die zich volledig gevoegd had naar de strenge regie, die zijn meester, Max Reinhardt, hem had opgelegd. Maar in de film, waar wat betreft de op vattingen helaas nog altijd een groote anar chie heerscht, in de film is Thimig Thimig. Hij trekt gezichten, zoo, dat je bijna zou gaan spreken van Thimig-gezichten, omdat er werkelijk niets is wat je daarbij kunt vergelijken. En omdat hij, hoe dan ook, een charmante jongeman is, verwondert geen mensch zich erover, dat alle dames „weg van hem zijn. Op de film, zoogoed als in de zaal En de heerenzij nemen zich voor, hem zooveel mogelijk gelijk te worden, waaraan de dames evenwel weinig hebben nademaal, gelijk de oude Dante het reeds heeft gezegd, met goede voornemensde weg naar de hel is geplaveid Maar dit is zeker, dat Thimig's nieuwste film „Popje" geheeten, er weer in zal gaan als gesneden koek. Vooral, omdat behalve hij, daar ook Franziska Gaal iets in te vertellen heeft. Franziska Gaal, een van de weinig „stars", die niet alleen aan haa" sex-appeal haar roem en reputatie te danken heeft. Deze pit tige actrice kan meer dan zonder meer een lief meisje te zijn. Zij kan spelen en zingen. Zij kan ongelooflijk humoristisch zijn en als puntje bij paaltje komt een scène spelen nou ja, een scène, waarvan de meeste harer kunstzusters niet terug hebben. „Du, klein, entzückende Frau, Schau in dem Spiegel genau Den in dem Spiegel steht geschrieben Man musz dieh lieben, du, kleine Frau" Zoo zingt zij, als de film begint voor een enthousiast schouwburgpubliek, dat haar als zangeres vergoodt. En zoo zingt aan het slot ook Hermann Thimig, als hij, „den groo en stap van zijn leven" gedaan heeft. Daar tusschen is naluurlijk een heeleboel gebeurd. Te veel om allemaal te vertellen. Bovendien zou dat niet aardig zijn tegenover u, omdat de aardige intrigue naast het kos telijke spel een groote rol speelt en u voort durend in spanning houdt. Ondanks het feit, dat ge onmiddellijk „proeft" als welgeaard bioscoopbezoeker, dat het goed afloopt. Alleen „hoe" zit ge u anderhalf uur lang af te vragen. En als je het eindelijk weet, dan kan het u weinig meer schelen, maar je zegt tegen u-zelf en tegen anderen: „Die Thimig en die Pranziskal", om dan nog even met een verheerlijkt gezicht na te neu riën dat fijne melodietje; „Du, kleine, entzückende Frau..." MEIN HERZ RUFT NOCH DIR. Theater Harmonie- In het theater Harmonie loopt vanaf Vrijdagavond een humoristische film, waar bij men tevens van den ongemeen goeden zang van den Pooische tenor Jan Kiepura kan genieten. Kiepura is geen onbekende voor de film lens hij beweegt zich gemakkelijk hij beschikt over levendigheid van masker en gang en toch zou hij nooit een „ster" ge worden zijn aan den drukken hemel wanneer hij, hoewel de mindere in muzikale cultuur van Tauber een opvallende en populaire stem had. Men heeft gezien hoe het steeds moeilijker werd in een „speelfilm" op onop vallende wijze aan het zingen te geraken de tenor kon toch niet bij iedere gelegenheid zeggen: zal ik eens een liedje voor u zingen? En zoo zag en hoorde men Kiepura zingen op allerlei onopvallende wijzen, die in zichzelf iets opvallends hadden in zwembassins en op balkons op straat en op binnenplaatsen Doch op de een of andere manier moest toch deze man een zanger zijnen zoo Kiepura nu de tenor van een reizend opt- rettegezelschap, dat in Zuid-Amerika tooneeltermeneen sof ingenomen heeft thans op weg is in Europa hetzelfde doen. Dat is niet genoeg een handig scenario. schrijver en een meesterlijk componist, Robert Stolberg, hadden dit geval met humor en gevoel voor te dragen en er waren knappe acteurs noodig om dezen zanger Kiepura achtergrond te geven. Ziedaar dan Paul Hörtiger als een ver schrikkelijk verstrooiden operadirecteur, dit de opera te Monte Carlo gepacht heeft en juist niet zit te wachten op het beschadigde troepje zangers en zangeressen, die zooeven uit Zuid-Amerika gearriveerd is. Hij zou het wellicht in verstrooidheid engageeren, doch zijn verstrooidheid geeft hem nu juist in, het niet te doen. Dat is de wanhoop van directeur Rosé, een directeur-dirigent met een onverwoestbaar optimisme. Hij is Paul Kemp en met tragischs danspassen gaat hij zijn ondergang tege moet hij is vertwijfeld doch glimlacht tegen het noodlot hij liegt zijn artisten voor 00 hun tenminste illusie te schenken van geluk, nu er geen geld is om hun de i llusie te gev® betaald te worden. En de derde van het prachtige humoristische trio is Theo Lmgeo, dien men langzaam aan wel moet kenn® Hij is de meest zelfingenomen verwaand* figuur onder de Duitsche filmspelen kijkt alsof hem altijd iets onaangenaams den neus komt en hij is de secretaris van n» vergeetachtigen operadirecteur, die Casino-theater doch niet de wijsheid in P8® 'heeft. En dit gansche met Martha EggediM* een blinde passagiere, en Trude HesteiW als een wonderlijk gespeelde corrupte diste beweegt zich tegen den achtergrond van een mondaine badplaat* een Schmiere van belang, met geest en z* gedaan, culmineerend in een openlucht-op^ van een regie om er enthousiast vM worden. Want wellicht voor de werd de held van den zang in een gezet, zoodat hij nergens hinderlijk c neert en alles is humor, vreugde en w* goed vakmanschap. Men ziet het: een film, die waard zalen te trekken. _JÊjm Het Augustusnummer van maandblad voor de moderne vrou even verschenen. Ook nu weer valt terende typografische verzorging -et»? op. Daarnaast zullen de lezeresseö feld de wijze lessen ten bate van m me en schoonheid ter harte nem< (fi gevarieerden inhoud noemen wijI paU|iJt in het land der schoonheid d pa^' Nardi, een interessante/bijdrage 0 af rijden voor de vrouw, ei}z: ievrönw/c gelijksche bewegingen scjujft 1MesJö,dl at Madsen—Scholte, de bekende Mg, ov.erd leerares. Verder zien we een mode, en hoe men zich wel ^juclit n* kleeden. Het geheele nummer vele en mooie foto's. ij j§

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8