Radionieuws IRuutwiand. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. ZWEMDIPLOMA BEHAALD. ONDERLING GENOEGEN, DE DERDE „TURNLUST"- WANDELTOCHT. M o t o r r ij d e n. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". BRAND IN DEN DIERENTUIN VAN CHICAGO. JAPANSCHE TOERISTEN OVERVALLEN. Door Chineesche bandieten GENERAAL JOHNSON EN DE N.I.R.A. Langzaam herstel. DE ROLLEN OMGEDRAAID. Ontvluchting van el! gevan Om je de waarheid te zeggen, wist ik niet, dat het er in zat. Een-tien seconde van mijn toch al scherp record afloopen, is niet mijn bedoeling geweest. Wel om de 10.4 sec. van het vorig jaar te evenaren. Ik wilde we ten, of ik nog op dezelfde kracht was van het vorig jaar en al heb je me nu ook nog zoo dikwijls voorgehouden, dat ik me steeds moest blijven afvragen, hoe blijf ik constant 10.6 sec. loopen, ik stelde mij daar niet mee tevreden, ik wist dat ik ook beneden deze constante grens kon komen en liet mij door de overwinningen tegen de Amerikanen met in slaap sussen. Dus je hebt toch extra getraind nog? Getraind heb ik serieus, maar ik moet daarbij vertellen, dat ik geweldig veel steun heb gehad van den trainer van P.S.V., Jack Holt en den nationalen coach Kossack. Van hen ontving ik de massages, die mij fit hie - den en waardoor het mogelijk was mijn extra zware training van de laatste weken te kun nen volhouden en als ik eenmaal als wereld recordhouder sta genoteerd, zal ik niet nala ten, hen daarvoor wel speciaal te bedanken, want zonder hen was ik er positief niet ge komen. En de training, waarin bestond die de laatste weken? Driemaal per week, achtereenvolgende avonden, gebruikte ik daarvoor. Den eersten avond hard, alles zoo snel mogelijk, den vol genden avond kalm aan en den derden avond weer hard, dat is alles, antwoordde onze crack. En dan 's Zondags de wedstrijden, en die zijn ook een goede training voor mij ge weest. Daar wordt men hard van en aal moet je tenslotte zijn om goed voor den dag te kunnen komen. Je vertelt me daar juist, dat je aan 10.3 sec. niet had gedacht, maar iets zal je toch wel geïnspireerd hebben, om er nog een ex tra schepje op te gooien. Ja, toen ik natuurlijk zoo'n pracht start had, heb ik gedacht, nu of nooit. Die start was eigenlijk het begin vamalles, want toen wist ik, dat ik een prima tijd zou noteeren en die kans wilde ik mij niet laten ontglippen. Het ging hoofdzakelijk om het volhouden van het tempo. Dus moest ik het afzakken, zoo als ik aat in het begin van het seizoen had, trachten te voorkomen en daarvoor heb ik op mijn tanden gebeten en tegelijkertijd gecon troleerd of ik niet verkrampt zou raken. En toen wist ik, dat het goed was. Maar zoo goed, neen, dat is ook voor mij wel zeer ver rassend. Nu Chris, nu nog eenige weken volge houden. Op denzelfden voet doorgaan hoor, want je moet nu Europeesch kampioen wor den te Turijn, denk daar aan. Dat ben je thans aan je naam verplicht. Ik zal mijn best doen. Dat is alles, wat hij daarop antwoordt, maar het geeft mij de verzekering, dat het dan ook prima zal zijn, wat hij zal trachten te bereiken. En ik prijs de Nederlandsche athletiek gelukkig met het bezit van een kracht, zooals zij die nog nimmer gekend heeft. Zwemmen. Bij het afzwemmen in het Victoriebad al hier, gehouden op Zaterdag en Zondag, be haalden opnieuw 28 dames en heeren het zwemdiploma, waaronder de volgende da mes: M. Eikelboom, L. Adriaanse, L. Post- ma, B. Verhoeve, N. Berkenpas, M. Koste lijk, F. Rens, B. Woelders, J. Balder, A. Veel, A. Roozing, A. Erkamp, B. Over, A. Rieu, A. Köllman, C. Breed, E. v. d. Berg, R. Vennik, S. Narold en A. Kreuning. De volgende heeren zwommen af: A. Hoy- tema, B. Verhoeve, J. Ranzijn, C. Stroomer, J. Slinkert, J. Schouten, C. v. d. Pol, B. van Beekum en R. Haker. Op Zaterdag en Zondag 8 en 9 Sept. a.s. zal opnieuw gelegenheid bestaan voor af zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN TE PURMEREND. D. A. W wint den polowedstrijd. Zondag werden te Purmerend zwemwed strijden gehouden, die het volgende resultaat hadden 100 M schoolslag heeren: 1. J. Wegener, Nereus, 1. min. 28 2/5 sec. Schooislaji dames: 1. Ann-ie Cnossen, P. Z. P. C. 1 min. 35 2/5 sec. 4 X 25 M. estafe'te vrije-sla-g dames- adspiranten: 1. P. Z. P. C., Purmerend, 1 min. 0.9 sec. 3 X 25 M. wisselslag heeren: 1. G. van 't Hof, Neptunus 1 min. 2 4/5 sec. 3 X 25 M. wisselslag dames: 1. Annie Cnossen, P. Z. P. C. 1 min. 8 1/5 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. G. van 't Hof, Neptunus. 1 min. 8 sec 50 M. vrije slag dames: 1 J Spreeuw, Nereus, 35 4'5 sec. 5 X 50 M. estafette vrije slag heeren: 1. Nereus. Zaandijk, 2 min. 37 sec. 4 X 50 M. estafette vrije slag dames: 1. Nereus. Zaandijk 2 min. 33 2/5 sec. 3 X 50 M. estafette wisselslag dames: 1. Nereus, Zaandijk. 2 min. 8 2/5 sec. 4 X 50 M. estafette wisselslag heeren: 1. De Ham Krommenie. 2 min. 31 2/5 sec. Polowedstrijd D. A. W.P. Z. en P. C.: 3-2. Wielrennen. De Ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" te Noordscharwoude hield een lange afstandrit om de kampioenschapen van de A- en B-klasse. De afstand was voor de A-klasse 73 K.M. en voor de B-klasse 60 K.M. Ditmaal was het een wedstrijd met hinder nissen. Een viertal renners is komen te val len. J. Blokker van Nieuwe Niedorp kwam tusschen St. Maarten en St. Maartensbrug zoodanig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak en schaafwonden bekwam aan gezicht en beenen. Blokker is direct per auto naar het ziekenhuis gebracht. De uitslag der wedstrijden was als volgt A-klasse: 1. A. Willemse, Schaden, 2 uur i min. 5 sec.; 2. J Ridderbos, Kolhom, 2 uur 1 min 45 sec.; 3. J. Smit, Schagen, 2 uur min. 36 sec. B-klasse: Jn van Zijl, Oudkarspel, 1 uur 45 min. 32 sec.; 2. M. Strijbis, Woudmeer, op fietslengte; 3. P. v. Exter, Bergen, op 10 meter. Wandelen. SUCCESSEN VOOF DE KAAS KOPPEN. De Alkmaarsche wandelsportvereeniging de Kaaskoppen heeft met goed succes deelge nomen aan de 40 K.M. wandeltocht der ver- eeniging Jan Pastoors te Haarlem. Het totaal-aantal deelnemers bedroeg 520. De Kaaskoppen hebben deze tocht zonder uitvallers volbracht, terwijl zij bovendien verkregen den derden prijs (beker) (voor marscnvaardigheid en marschtucht en meest propagandistische waarde voor de wandel sport met slechts een punt verschil op de eer ste prijswinnaar), een lauwertak voor de groep, die zonder uitvallers de tocht heeft volbracht, en een verguld zilveren medaille voor de grootste groep (31 man). Voorwaar een mooi succes voor de jonge vereeniging. Te Beverwijk werd door alle deelnemers de Olympische groet gebracht aan de familie van wijlen Jan Pastoors, den grooten pionier voor de wandelsport. Gisteren werd de 25 K.M.-marsch gehou den. Om 9 uur startten een 40-tal deelne mers vanaf de Paardenmarkt, terwijl enkele Be-Quick-leden uit Bergen zich later bij de anderen voegden. Na een korte wandeling door de stad ging de route langs den Bergerweg naar Bergen. De rust werd gehouden bij 't Woud waarna de tocht langs Egmond aan den Hoef en den nieuwen weg werd voltooid. Het tempo was voor alle deelnemers vrijhiermede werd be reikt, dat niemand onprettig wandelde en ieder zich kon aansluiten bij het groepje, dat de pas zijner keuze er in hield. Nu rest nog de 30 K M., waarna de deel nemers. die alle afstanden (15, 20, 25 en 30 K.M.) hebben meegeloopen, hun welverdien den prijs in ontvangst kunnen nemen. Korfbal. DE SERIEWEDSTRIJDEN VAN K. V. K. V. En zoo is het eerste gedeelte der korfbal- serie-wedstrij<ien, uitgeschreven door K. V. K. V. al weer voorbijer heeft Zondag achter café „Sportlust" aan den Westerweg een gezellige geest geheerscht. Niet minder dan 13 twaalftallen, w.o. 3 adspirantentwaalf tallen waren er bijeen, en het was een leuk gezicht, die bonte kleuren van korfbalshirts en- blousjes zoo dooreen te zien gaan, wan neer groepjes van verschillende twaalftallen zich bijeen voegden om kansen te bespreken of pret te maken. De zon scheen daarbij stralend op een goed veld, zoodat alle factoren aanwezig waren, om den dag te doen slagen. En hij is geslaagd, al heeft het eerst even gedreigd. Het K. V. K. V. bestuur was n.1. onbekend met het feit, dat sindskort een verordening om vóór 12 uur geen publiek, maar alleen soelers en speelsters op het veld toe te laten, wat strenger werd toegepast, en kreeg daar eerst ter elfder ure bericht van. Hierdoor waren enkele vereenigingen, die clubtochien hadden georganiseerd, onverwachts gehan dicapt en zat er niets anders op. dan de wed strijden van vóór 12 uur zonder aanhangers te laten spelen, en die supporters onze mooie Hout maar in te sturen, naar apenkooi etc. Stellig is een woord van lof aan K. V.- bestuur en politie niet misplaatst, wan-, heel gauw waren allen zonder uitzondering rus- jg en tactvol over deze teleurstelling heenge- holpen. De wedstrijden verliepen vlot en stipt op tijd, en ondanks de warmte werd er vaak in hoog tempo en steeds enthousiast gespeeld. Na afloop der wedstrijden had prijsuitrei king plaats in café „Sportlust", waarbij de voorzitter van K. V. K. V. allen bedankte, die meegewerkt hadden, den dag te doen stagen. Verder wees hij er op dat Alkmaar op korfbalgebied in heel waf ongunstiger omstandigheden verkeerde dan bijv. de Zaanstreek, waar veel meer vereenigingen kort bijeen zijn, waar korfbal onmiddellijk naast voetbal hoogtij viert; spr. meende, dat Alkmaar stellig een betere plaats verdiende, en zei. dat daar hard voor gewerkt zou worden. Tenslotte werd met een passend woord een 4-tal medailles aan de prijswin naars uitgereikt, t. n. Ie prijs aan Vereeni ging Kattenburg 2 te Amsterdam; 2e prijs Groen-Zwart te Amsterdam; 3e prijs Jong Leven uit Schernierhorn en een adspiranten- prijs voor de K. Z. adspiranten uit Koog- Zaandijk. En nu volgende week het tweede gedeelte; we zullen hopen met even ideale weersom standigheden Er. dan K. V. K. V. I. probeeri „de zilveren kaasdragers" in Alkmaar te houden! DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Alle Nederlanders nog zonder strafpunten. Meer dan 200 motorijders uit tal van landen van Europa zijn gistermorgen bij Partenkirchen in Duitschland gestart voor V internationale Zesdaagsche Zooals men weet, gaat het hier niet alleen om de per soonlijke resultaten, maar bovenal om de team-prestaties. Zoo wordt er gereden om den Tropky-beker, waaraan slechts die lan den kunnen deelnemen, die een eigen motor industrie hebben en om den Zilveren Vaas, waaraan officieele tandenteams kunnen deel nemen. Nederland heeft geen eigen motorindustrie en kan dus niet meestrijden om den Tropky- beker, maar wel heeft ons land met twee teams voor de Vaas ingeschreven. De eerste dag verliep voor de Nederlan ders best, want geen van hen kreeg een strafpunt. Wel scheelde het weinig met Rom pelman, die in een valpartij betrokken werd, maar hoewel zijn motor deerlijk beschadigd WCwK i?n j het e'ndpunt halen. net Engelsche team voor den merkenbeker kreeg een strafpunt en het Duitsche A tram van de Vaas is nu al kansloos, omdat eei der rijders uitviel. In totaal zijn 5 renners uit den strijd ver dwenen, hebben 18 ei van strafpunten opge- locpen en zijn vanmorgen 118 rijders met een blanco straflijst aan den tweeden dag begonnen. Paarden. DE VREUGDEN VAN EEN RUITERKAMP. Te Leuvenum op de Veluwe. Initiatief van de „Amsterdam- sche Rijtuig Maatschappij". Een ieder, die de Veluwe kent, kent ook „De Zwarte Boer", het gezellige, elk cachet van deftigheid missende hotel, dat met een stuk of wat boerderijen het nabij Elspeet ge legen gehucht vormt, dat onder den naam Leuvenum op de atlas is te vinden. Mèt „De Zwarte Boer" heeft dezen zomer de „Am- terdamsche Rijtuig Maatschappij" door de stichting, ruim anderhalve maand geleden, van het eerste kamp voor paardenliefhebbers op dit door de natuur zoo bij uitstek geze gend plekje Nederland, de gelegenheid om, vooral wat het jonge geslacht betreft, een paar vacantieweken op prettige wijze door te brengen, niet weinig verhoogd. Onderge bracht in een tweetal op sappigen weide grond opgetrokken buitenstallen, hebben een kleine dertig fraaie rijpaarden gedurende drie veertiendaagsche cursussen, waarvan de laatste Zaterdagmiddag j.1. beëindigd is, de zoowel liefderijke als enthousiaste aan dacht gehad van een groot aantal in hoofd zaak jonge menschen, meisjes en jongelieden uit alle oorden van het land. Elk van hen had, vóór zij zich voor een dezer cursussen per cursus ongeveer 21 personen op gaven, de „beginselen" van de schoone kunst van het paardrijden door een behoorlijk aan tal lesuren in een manege, sinds kort of langer tijd geleden genoten, onder de knie Bij hun aankomst te Leuvenum werden zij ingekwartierd in „De Zwarte Boer"; de meisjes op den zolder van de op korten af stand van het hotel gelegen dépendance; de jongens en jongemannen in een ietwat pri mitief maar daarom des te aantrekkelij ker! van het hotel zelf deel uitmakend bouwsel, waarin de ledikanten dicht aan- eengerijd stonden. Paardrijden is een heerlijke bezigheid, maar er nu en dan eenige uren met een paard op uittrekken, zonder zich verder over de verzorging van zoo'n paard, of over de wijze, waarop he* wordt opgetuigd, te be kommeren, is een kwade zaak! Dat hebben de organisatoren van het Leuvenumsche „Ruiterkamp" vraag het den heer P. Groeneveld! dan ook heel goed ingezien en mede daarom hadden zij aan het hoofd van den cursus een op het gebied, dat des paards is, uiterst bekwaam man geplaatst: den oud-ritmeester H. Treffers, die van elk der drie tot nu toe gehouden cursussen, naar een met zorg vastgesteld dagprogram, waar aan hij onverbiddelijk de hand heeft gehou den, een succes fou heeft weten te maken! Voor degenen, die gewend zijn hun eigen zinnetje door te zetten, zijn de eerste dagen van zoo'n cursus wellicht een beetje onwen nig! Spoedig echte- loopen zij, gesterkt door het voorbeeld der anderen, in het gareel en brengen zij, in een geest van saamhoorig- heid en kameraadschap, een heerlijken va- cantietijd door, die O Charivarius! geheel in het teeken van het paard staat! Van dezen voortreffelijken geest en van de aantrekkelijkheden van zulk een cursus heb ben wij ons dezer dagen in de heerlijke om geving, waar het ruiterkamp geweest is en het volgend seizoen weer zal zijn, ten volle kunnen overtuigen. Wij hebben genoten van het prachtige schouwspel, dat geboden werd door het, onder aanvoering van den heer Treffers, in „gesloten gelederen" door een fraai, heuvelachtig terrein optrekken van ruim twintig rijders en rijdsters: wij hebben ons verbaasd over het gemak, waarmede de cursisten hun fraaie paarden dwongen tot het beklimmen en weer afdalen van lastige zandglooiïngen! En het was daarna werke lijk een openbaring, te aanschouwen hoe zoowel de dames als de heeren, in het kamp teruggeekerd, op een kort bevel van den lei der, zich met liefde en toewijding kweten van de verzorging der edele dieren. Aan het noenmaal, dat broederlijk en zus terlijk aan één lange tafel naast elkander gezeten het „bezoek" inbegrepen! alle eer werd aangedaan, ontdekten wij slechts lachende gezichten en beluisterden we opge togen verhalen over hetgeen den morgen ge boden had. In het middaguur werd aan het voorstel „ook de pers eens op een paard te zien" uitvoering gegeven. Het werden he laas meer grappige dan verheven momen ten; de middag van het bezoek echter kreeg een waardige afsluiting door eenige goed geslaagde demonstraties van de kunst van het voltigeeren! „Met dat al heel aardig, maar voor mij te duur!" zult gij misschien zeggen. Wij kun nen hierop antwoorden ofschoon wij overigens altijd de „prijzenpolitiek" buiten bespreking laten! dat gij het volgend jaar voor zes gulden per dag, „kost en inwoning inbegrepen", de man of dc vrouw kunt zijn tn aan den heer Iretfers is het oest toever trouwd, het geschikte paard voor Uw aan leg en kunnen uit te zoeken! Tenslotte nog een korte opsomming van het dagprogram! Vijf uur opstaan, zes uur een glas melk, overall aantrekken; zóó met het poetszakje naar den stal en tot zeven uur Uw paard poetsen. Half acht ontbijt; kwart over acht paarden optuigen en tot ongeveer half twaalf een heerlijke ochtenrit maken, waar van oefeningen en terreinrijden de voor naamste onderdeelen zijn. Na de thuiskomst de paarden verzorgen; half één lunchen, vervolgens rusten tot half drie, het tijdstip, waarop de les in „de theorie van het paard en wat daaraan vastzit" aanvangt! Kwart over drie het tuig poetsen; vier uur opnieuw de paarden poetsen. Half zeven avondeten, een half uur later Uw ros met een deken toedekken. Daarna zijt ge vrij en kunt ge doen wat ge wilt. 't Beste is, zoo gauw mogelijk naar bed te gaan zie het uur van opstaan KORTEBAANDRAVERIJ TE WIERINGERWAARD. Zondag had te Wieringerwaard een korte- baandraverij plaats, waaraan zeven paar den deelnamen. De uitslag was: 1. Roulette (eig. G. Vos te Midwoud); 2. Mekese (eig. G. Vergay te Amsterdam); 3. Noma B. (eig. N. Kaan Az. te Wieringer waard). Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Oudenbosch, afstand 116 K.M., los 8 uur, wind Noord. De aankomst was als volgt: 1. C. J. Paulisse 10.13.47 2. J. Huiberts Jzn. 10.14.25 3. F. H C. Dingerdis 10.23.21 4. M. Tijdeman- 10.23.25 5. C. J. Paulisse 10.23.35 6. M. Tijdeman 10.23.40 7. A. J. Dekker 10.24.33 8. Idem 1024.50 9. H. Pel 10 24.55 10. J. Huiberts Jzn. 10.26.24 11. J. Huiberts Sr. 10.26.30 12. H. Pel 10.27.18 13. A. J. Dekker 10.27.33 14. B. Telleman 10.28.33 15. J. J. Veel 10.30.16 16. J. Huiberts Sr. 10.31.17 17. B. Telleman 10.31.20 18. G. Hijmans 10.31.23 V.V. „ALCMARIA" EN HET SPEELVELD. De heer Doggenaar verzoekt ons het vol gende mede te deelen: In het verslag van het onderhoud, dat de sportredacteur van de Alkm. Courant had met den heer de Haas, wordt medegedeeld, dat de verbeteringen aan het speelveld plaats gehad hebben onder leiding van den heer Doggenaar. Dit is niet het geval. Het is gebeurd door de directie van het Sport park. Met het oog op den wedstrijd van 12 Aug waarvan 1 Aug door den heer Doggenaar aan de directie mededeeling werd gedaan werden nog eenige herstellingen noodig ge acht. Hiervoor heeft de heer Doggenaar gedurende twee dagen één zijner knechts ter assistentie beschikbaar gesteld. Toezicht houden op het werk door den heer Doggenaar was absoluut niet noodig. REVUE DER SPORTEN. De Revue der Sporten geeft deze week allereerst een overzicht van de K. N. V. B.- vergadenng, waarin verschillende min of meer belangrijke punten worden besproken. Dan geeft ze verder een verslag van het A. V. 1923-tournooi, waarbij o.m. Berger het wereldrecord 100 M. evenaarde en dus een nieuw Nederlandsch record maakte. De voorzitter dan T. C. van de K. N. A. U. geeft een verklaring var. het incident bij de 4 X 400 M. tijdens de Ned. athletiekkampioen- schappen. Zeer interessant is de bijdrage over „De lessen en successen van Maagdenburg". Tal van andere artikelen trekken eveneens de aandacht (o.a. het Arokbekertournooi). Tal van kiekjes op allerlei sportgebied staan tusschen den tekst verspreid. DE OVERDRAGING VAN HET MARINE-COMMANDO. Op het Avro-radiojcurnaal. De Avro verzoekt ons mede te deelen dat hedenavond tusschen 9 uur en 9 uur 20 tij dens de uitzending van het Avro-radiojour- naai eenige fragmenten van de overdraging van het marinecommando te Den Helder te hooren zullen zijn. In den beroemden Dierentuin Chicago is gisteren een reusachTf1 brand uitgebroken. Zware rook wol kf® omgaven de ge>eele omgeving van h park. Een groot aantal brandweeram verschenen ter plaatse om het vuur 1S bestrijden en de kostbare dierene0,U.ot in veiligheid te brengen. De uitbreiaC5 van het vuur wordt bevorderd door a?8 krachtigen oostenwind. en Een gezelschap Japansche toerUt welke per auto van Kirin naar Kesi reisde, is door Chineesche bandiet overvallen. Dertien personen zjjn n dood, 40 gewond. Van welingelichte zijde wordt gedeeld, dat de jongste besprekin» het Witte Huis tusschen Presi<feEt °P sevelt, den leider van het bureau JJ?" de uitvoering van de National ReCOw. Act Generaal Johnson, de Staats^? taresse van Arbeid Miss Perkins en (W onderstaatssecretaris Richberg een zeer heftig karakter heeft gehad. Johnson verzette zich tegen het plan, dat Rtch. berg Roosevelt had voorgesteld en klaarblijkelijk met het resultaat, dat de president er voor gewonnen werd. Toen Johnson echter niet tot toegeven bereid bleek, stelde President Roosevelt voor dat Johnson een langdurig verlof zoii nemen en in dien tijd een economische studiereis door Europa maken. Veront waardigd wees Johnson dit echter ai en verklaarde, in dit geval schriftelijk zijn officieel ontslag als leider van de NI. R A. te zullen indienen. Hiervan wilde President Roosevelt echter niets weten, en tenslotte gaf hij toe aan de wenschen van Johnson, die volgens sommige in- gewijden daardoor geheel de leiding der economische opbouw-polltiek in handen zou hebben gekregen met grootere vol machten dan tot nog toe. genen. Uit Chattanooga in den staat Tenues- see (Am.) wordt gemeld, dat elf gevan genen uit de gevangenis te Hamilton wisten te ontvluchten, nadat zij hun be wakers en eenige beambten hadden overvallen en opgesloten. Eenigen hun ner konden later weer gearresteerd wor den. O'DUFFY WORDT GEWEIGERD. In Ulsltt. De Iersche Minister van Binnenland- 6Che Zaken van Ulster heeft een verbod uitgevaardigd voor den Ierschen fascis* tenleider Generaal O'Duffy om het ge bied van Noord-Ierland te betreden of zich aldaar op te houden. VREUGDE IN CHICAGO. Aan 150.000 beambten werden gisteren achterstallige salarissen uitbetaald. Honderd vijftig duizend stedelijke beamb ten, van wie honderd veertig duizend onder wijzers, hebben gisteren een dag van vreug de beleefd. De stad Chicago heeft namelijk op grond van een door een groote financiee- ie instelling verleend crediet de sedert maan den achterstallige salarissen geheel kunnen uitbetalen. Het totale bedrag van de achter stallige salarissen bedroeg niet minder dan zes en twintig millioen dollar. Winkels en hotels maakten vandaag goede zaken. De beambten hebben zich gedurende de laatste maanden zeer moeten behelpen. Al hun inkoopen o.a. ook het aanschaffen van kleeren, hadden zij moeten uitstellen, totdat zij vandaag eindelijk de achterstalli ge salarissen uitbetaald kregen De burgemeester van Chicago, Kelly heelt vandaag de stellige verklaring afgelegd, dar een herhaling van den toestand, waarbij het niet mogelijk was den beambten de hun toe komende salarissen uit te betalen onvoor waardelijk verhinderd zal worden. De stede lijke inkomsten zijn thans hoog genoeg, een geregelde uitbetaling te verzekeren. Terwijl Chicago op deze wijze zijn finWjf cieelen toestand tenminste voor een deel ver beteren kon, bevinden zich de stedelijke 131 Op een goede dag kwam er een meneer naar Drein en 1 iel loe met een papegaai. „Dag heeren", zei de meneer, „ik moet voor een paar dagen op reis, willen jullie die papegaai zoola-g voor me bewaren? Ik zal je goed betalen, maar denk e-aan dat ;e hem geen leelijke woorden leert", „Komt in orde mence. zei Lucin. 132. Nog diezelfde middag kwam er bij de zwervers op bezoek, die erg ontevreden was, omdat ze hem gek hadden gehouden. „Ik zal jullie wel krijgen, ee ^aai ven", riep de meneer uit. „Pas op", zei Drein, „als e het hoort, krijgen we er last mee". xJattË

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6