V 29 ^Binnenland Oeebsiekw DE STERRENHEMEL 29 AUG.—5 SEPT. 1934, 22 h MT.(23hZT.) ZUID ernstig spoorwegongeluk in noord oost korea. blank en bruin raken slaags. Ster J* grootte, of kid«c Ster Vj 2" grootte. Stergr- Hl: Melkweg Wettelfik Ingeschreven bij bet Boreaa V. Industrieel en Eigendom onder Na 6 4 2 2 2 ©mi£MUN 3 U/JSTE KV7JmER Wnuxvz HMN Sterretijd 20 h 30 rnin. In drukletters vermeld zijn de namei. van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn VEKU5 MAES® JUPITEBQ) SATUENUS in schrijfletters geteekend. Nog twee afnemende maantjes, in het O. en 't NVV 0. Fomalhaut van de Zuidervisch komt nu op. nanciën van New-York in een bijkans hope- looze toestand De stad ziet zich voor een geweldige taak gesteld, in den komenden winter twee millioen personen direct of indi rect door betalingen in contanten op of an dere wijze te ondersteunen. In de stad New- York zijn de daarvoor noodige middelen echter niet beschikbaar en het opnemen van credieten, een verhooging van de belastingen of andere noodmaatregelen stuiten op groot' moeilijkheden. De opperburgemeester Laguardia is voor nemens een speciale belasting te heffen va- rieerend van een half tot een procent van de bruto-inkomsten in den handel en industrie, maar hij heeft hiertegen reeds protesten ont vangen van rond drie honderd organisaties, die ongeveer een millioen zakenlieden met een omzet van circa een millard vertegen woordigen. Eeltige organisaties hebben reeds de be dreiging geuü. dat de door haar vertegen woordigde zakenlieden hun ondernemingen naar buiten de stad verplaatsen zullen om de belasting daardoor te ontloopen. Vermoedelijk tengevolge van aanslag, In de buurt van Gensan (Noord Oost Korea is waarschijnlijk ten gevolge van een aanslag een personentrein ont spoord Alle wagons sloegen om en vie len van den dijk in de rivier. Drie per sonen zijn om het leven gekomen en 42 gewond. De strijd om het blanke meisje. In een wijk van Niagarafells (Am.) is het tot hevige gevechten gekomen tusschen ver scheidene duizenden negers en blanken. Het aantal gewonden is groot, verscheidene per sonen hebben ernstige kwetsuren opgeloo- pen. De aanleiding tot deze gevechten was gelegen in het houden van een vergadering ten gunste van een neger, die ervan wurat beschuldigd een blank meisje te hebben aan gerand De diepere oorzaak moet echter worden gezocht in het feit, dat de negerbevolking steeds meer doordringt in de tot dusverre uitsluitend door blanken bewoonde stads wijken. De politie vreest een herhaling van de onlusten waarbij ook veel materieele schade is veroorzaakt. Arbeidsbemiddeling te Arnhem door de heeren Bennik en Joosten. Op het kerkhof werd niet gesproken. De tweede plechtigheid. Des namiddags werd op de Algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stof felijk overschot van Nijenhuis. Het aan tal belangstellenden was toen tot over de 2000 gestegen. Aan de groeve werd een lljkpredikatie gehouden door ds. J. A. Steenhakker Moilyo Loysen, Ned Wandsch-hervormd predikant te Erica. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer M. de ries, namens den minister van sociale zaken, wethouder S Veenstra, die tn&ns het gemeentebestuur vertegenwoordig de, het raadslid J. Hubert, als vertegen- w oordiger van het hoofdbestuur van den Moderren Arbeldebond. den arbei der S. de Graaf, als vertegenwoordiger der groep arbeiders in het Slegner Zand, waar de verongelukte groep arbeide-s werkzaan was, terwijl tenslotte de ar beider A. rceze namens de familie dank bracht voor de betoonde eerbewijzen. DE DAPPERE DANIËL. Oroot was tijn moed, maar de leeuwen waren klein. Te Rotterdam treedt in een der theaters een fakir op, die wij hebben reeas een paar maal een en ander bericht verrassende staaltjes laat zien van het hynotiseeren van allerlei dieren. Een van zijn sensationeelste nummers is het optreden met een aantal leeuwen. Iemand, die dicht bij den artisteningang van het theater woont, die dagelijks het brul len van de leeuwen hoort en die eens naar het optreden van den fakir was gaan kijken, beweerde, dat hij zich in staat achtte, iets soortgelijks te laten zien. Deze opmerking lokte spot en hoon uit en de kennissen, tegen wie hij gesproken had over zijn wilskracht., welke hij ook over de wildste dieren zou we ten te doen zegevieren, drongen er op aan, dat hij zijn woorden eens in daden zou om zetten. En ziet, dezer dagen verscheen in een plaatselijk blad een foto van dezen stadge noot, staande in een kooi met leeuwen en in een redactioneel artikel werd de moed van dezen Rotterdamschen Daniël geëerd. De directie van het theater informeerde eens bij den fakir, hoe het mogelijk was, dat een vreemde man, zoo maar bij de leeuwen in de kooi kon gaan, zonder dat hem iets ge beurde. De fakir beweerde, dat dit onmoge lijk was, waarop men hem de foto liet zien Toen lachte de fakir en de directie van het theater lachte, toen zij den dapperen Daniël eens op den man af er naar had gevraagd en toen zij de bevestiging van het vermoeden van den fakir had verkregen, eveneens. In derdaad was de dappere Daniël in een leeuwenkooi geweest en had hij zich daar laten fotografeeren. Maar het was de kooi met de welpen geweest, welke des avonds, bij wijze van entourage, vrijelijk over het tooneel mogen rondloopen, omdat zij onge vaarlijk zijn. DUITSCH JOURNALIST VERDRONKEN. In het meer Flevo. Gisteren is gemeld dat te Edam een lijk was aangebracht. Naar men nader meldt is dit het lijk van een Duitscher, die volgens op hem gevonden papieren Hans Becker heette, geboren 23 Mei 1900 in een plaatsje in Würtemberg, van beroep journalist, woon achtig te München. Hij heeft van 20 op 21 Augustus te Enkhuizen gekampeerd en is vandaar op 21 Augustus, terwijl er een ste vige bries woei, met een opvouwbare kano, voorzien van een beiltje, naar Kampen ver trokken. Deze tocht werd hem zeer afgera den, daar het kleine vaartuigje absoluut on geschikt was om het Meer Flovo te bevaren. Den dag daarop is het bootje drijvende ge vonden in het groote vaarwater tusschen Enhuizen en Amsterdam en te Bunschoten binnengebracht. Het drama moet zich dicht onder de kust hebben voltrokken. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is het vierjarig zoontje van schipper Heida, die met een kolenboot in de Visschershaven te IJmuiden lag, te water geraakt en verdronken. Pogingen om de le vensgeesten weer op te wekken, bleven vruch teloos. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is te IJsselmonde op het kruispunt Koninginneweg—Rijksweg de 52- jarige G. v. d. Berg uit Rotterdam door een uit de richting Dordrecht komende personen auto gedood De heer B. kwam den Konin ginneweg uitrijden, weifelde bij het overste ken en is toen tegen den auto opgereden met dit noodlottige gevolg. Het lijk is naar de begraafplaats overgebracht. INTERNATIONAL GEOGRAPHISCH CONGRES. Het volgende te Amsterdam. Donderdagmorgen is te Warschau in de groote zaal van de technische hoogeschool, in tegenwoordigheid van den president der Poolsche republiek, het Internationaal Geo- graphisch Congres geopend. Professor Bowman uit New-York hield in het Engelsch de openingsrede. De Poolsche minister van onderwijs hield daarna een toe spraak in het Spaansch en daarna volgde een zevental 5 minuten-speech jes van de ver tegenwoordigers van Duitschland, België, Frankrijk, Engeland, Italië, Nederland en de Vereenigde Staten. Voor Nederland sprak de heer E. J. Voute, secretaris van het Koninkl. Ned. Aardrijkskundig Genootschap. Veertig staten zonden afgevaardigden naar Warschau. Van de ingeschreven Neder landers zijn aanwezig: prof. W. P. Boerman en mevr. Boerman uit Rotterdam en E. J. Voute en mevr. Voüte uit Bergen (N.H.) De Nederlandsche afgevaardigde herhaal de in een toespraak in de Fransche taal de uitnoodiging te Parijs reeds gedaan om het volgende congres te Amsterdam te houden. Daartoe werd met algemeene stemmen be sloten, zoodat over 4 jaar Amsterdam de vele honderden geleerden zal ontvangen. Bij het congres behoort een kaartenten- toonstelling. Nederland heeft daar een mooie inzending. BEPERKING AANTAL MUSICI UIT BUITENLAND. Verblijf onder voorwaarden. De regeering heeft nieuwe maatregelen getroffen ten aanzien van de buitenlandsche musici, die in ons land werkzaam zijn. Hier bij heeft zij tot richtlijn genomen het prin cipe, dat het aantal vreemde musici, dat hier te lande in vele inrichtingen van vermaak, in café's. restaurants, in dancings, speelt, behoort te worden beperkt. Het is de bedoeling, dat aan die musid, aan wie vergunning wordt verleend een con tract aan te gaan, de voorwaarde wordt op gelegd, dat zij circa twee maanden per jaar niet m ons land mogen vertoeven. Na afloop van dezen termijn kunnen zij weder tot ons land worden toegelaten, maar aan de nieuwe vergunning wordt dan opnieuw de beperken de voorwaarde verbonden. Eteze nieuwe bepaling treedt Vrijdag a s. in werking. Zij heeft geen ander doel, dan de werkloosheid onder Nederlandsche musici te verminderen. Zij heeft niet tot gevolg dat alle buitenlandsche orkesten met September a s. ons land zullen moeten verlaten. Bij de aanvrage om vergunning hier te mogen (blij ven) spelen welke aanvraag door de Ne derlandsche werkgevers moet worden inge diend zal de Rijksdienst voor de arbeids bemiddeling hebben na te gaan, of die ver gunning kan worden verleend, of wel, dat dit zal kunnen geschieden, nadat het orkest on geveer gedurende twee maanden buiten ons land is geweest. DUINBEPLANTING DOOR BRAND VERNIELD. Onvoorzichtige sigaretienrookers. Zondagmiddag brak zeven kilometer ten zuiden van Zandvoort, juist bij de grens van Zandvoort en Noordwijk, op het grondgebied van de Amsterdamsche Waterleidingduinen, een duinbrand uit, die zich eerst zeer ernstig liet aanzien. Bramenzoekers, die in de buurt aanwezig waren, poogden met takkenbossen en schoppen den brand te blusschen, waar mee echter eruime tijd heenging. Vlierboo- mee echter geruime tijd heenging. Vlierboo- het vuur volop voedsel. Leden van de Zandvoortsche Reddingsbri gade bemerkten van hun post, zes kilometer van den brand vandaan, dat er zware rook wolken opstegen. Onmiddellijk begaf een aantal zich per fiets naar de plek en hielpen bij de blussching. In totaal werd door een vijftiental personen het vuur tenslotte be dwongen. Ongeveer duizend vierkante m-;- ter beplanting was toen door het vuur totaal verwoest. De brand is hoogstwaarschijnlijk ontstaan door onvoorzichtigheid van twee jongens, die sigaretten in het duin rookten. Anderen, waaronder allereerst de bramenzoekers, zul len van deze onvoorzichtigheid de dupe zijn, daar het toezicht in de toekomst veel stren ger zal zijn, dan het al is. NIEUWE COMMANDANT DER MARINE. Gistermorgen is te Den Helder het com mando der marine overgedragen, en wel op Hr. Ms. wachtschip. Te ongeveer half elf kwamen de scheiden de vlootvoogd, vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière, vergezeld van zijn opvolger, schout-bij-nacht, J. L. Kruys. en de staven van beide heeren aan boord. De eerste strophe van het „Wilhelmus" werd gespeeld, waarna de admiraal een korte inspectie hield. Nadat het commando „Alle hens voor den boeg" was uitgevoerd, sprak de vice-admi raal een afscheidswoord. Na een luid driewerf hoezee op de konin gin geschiedde de eigenlijke overdracht. Tot den schout-bij-nacht J. L. Kruys sprak Z.Ex. het volgende: „Ik draag u thans het com mando der marine over. Ik hoop, dat uw werk geschraagd zal worden door den steun en de kracht van het geheele personeel". De nieuwe marine-commandant sprak hierna een kort woord. Hij sprak den wensch uit dat hij aan het eind van zijn loopbaan kon zeggen: „De heele marine weet wat de ware beteekenis van het woord dienen is". De plechtigheid werd besloten met het afgeven van vijftien schoten door Hr. Ms „Hertog Hendrik", het afscheid aan den vice- admiraal, en een saluut van dertien schoten, waarmee de benoeming van den nieuwen commandant ingewijd werd. ARBEIDER AANGEREDEN. Te Blerik is een motorrijwiel, waarop ..vee te Venlo in garnizoen liggende vaandrigs gezeten waren in botsing gekomen met een passeerenden arbeider, den 40-jargen A. Creyns uit Tienray. De man werd tegen den grond gesmeten en liep eenige ernstige hoofdwonden op. In zorgwekkenden toe stand is de man naar het ziekenhuis te Ven lo overgebracht. NEDERLANDSCH-INDISCHE CONVERSIE-LEENING. Door den Staat zal wordtn overgegaan tot de uitgifte van een 4 pCt. door het Rijk gegarandeerde Ned. Ind. Conversieleening ten bedrage van nominaal 485.000.000 te gen een koers van uitgifte van 100 pCt. Aan houders van niet uitgelote per 1 October 1934 aflosbaar gestelde schuldbe wijzen der Ned. Ind. Leeningen 1915, 1916, 1917, 1923 A, 1926 A-B, 1929 en 1932, wordt recht van voorkeur verleend. Van dit bedrag ad. 485 0000.000 is reeds geplaatst 172.123.200, terwijl door openbare instellingen een bedrag van ten hoogste 67.834.000 vast is toegezegd. De inschrijving op het resteerende bedrag ad. 312.876.800 ad. 100 pCt, kan geschie den tot op Vrijdag 14 Septemer 1934 tot des nam. 4 uur te Amsterdam bij de Ned. Bank N.V. (Kantoor Heerengracht 461/63; te Rotterdam bij de bijkantoren van de Ned. Bank N.V., Boompjes 72a en voorst bij hare Agentschappen elders in het blad vermeld. De betaling zal moeten geschieden op 1 October 1934 tegen in ontvanggstneming van recepissen met coupon vervallende 1 April 1935. INBRAKEN IN TWENTE Den laatsten tijd worden er te En schede en omgeving tal van inbraken gepleegd, waarbij de Inbrekers zich meestal toegang verschaffen door het uitsnijden van ruiten. Zoo werd er inge broken in de r. k. kerk ln de buurtschap Buurse (gem. Haaksbergen) en te Lutte, gem. Losser Behalve deze kerkinbraken zijn bezoeken gebracht aan winkels en particuliere woningen. Groote bedragen werden tot nog toe niet buitgemaakt. Zondag is te Enschede in twee winkel zaken ingebroken; in bei^e gevallen wa ren de bewoners afwezig Bedragen van 50 en 25 zijn buitgemaakt. Voorts hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de villa bewoond door mevr. de wed. H. Blijdenstein. Vermoedelijk hebben de inbrekers hier heel wat meer buitge maakt dan tot nog toe in de twee laatste weken het geval was. Een onderzoek wordt ingesteld naar hetgeen er wordt vermist. Wel heeft de politie de vorige week twee personen gearresteerd, die gestoord werden bij een inbraak te Haaksbergen en daarmee waarschijnlijk een goede vangst gedaan, maar het blijkt dat er nog geen einde is gekomen aan de reeks inbraken en diefstallen. ONGELUK BIJ KAMPEEREN. Zondagmiddag zouden eenige kam peerders op de Leusderheide hun vuur stoken om het eten klaar te maken. Daarbij Is een twaalfjarige jongen in brand geraakt. Met zware brandwonden is hij naar het ziekenhuis De Lichten berg vervoerd. EEN HONDERDJARIGE. Morgen hoopt mevr de wed. N. J. F. Meyer, wonende St Annastraat 78a te Nijmegen, haar honderdsten verjaardag te vieren. ONBEWAAKTE OVERWEG. Kermis-auto door trein gegrepen. Op de spoorlijn BorkenBochoH is bij den onbewaakten spoorwegovergang onder de grensplaats Rhedc een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Terwijl de trein van 9.17 naar Bocholt in aantocht was. passeerde de ca- rousselondernemer L. Peizer uit Dotteln den spoorovergang met zijn kermiswagen, ca- roussel en al wat daarbij behoort. De wagens werden door den trein gegrepen, zoodat de kostbare caroussel volkomen vernield werd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. VROUW MET MES GESTOKEN. Dader gearresteerd. Een enstige twist waarbij een jonge vrouw met een mes werd gestoken, heeft Zondag nacht de Goudsbloemstraat te Amsterdam in rep en roer gebracht. Een il iarige vrouw, die daar gescheiden van haar man woont, kreeg laat in den avond bezoek van haar vroegeren echtgenoot. Er ontstond een woordentwist die ten slotte zoo hoog opliep, dat de man het blijkbaar niet meer met woorden at kon en een zak mes trok, waarmede hij de vrouw een steek in haar zij toebracht. Op het geschreeuw van het slachtoffer kwamen van alle kanten hulp-aardigen op dagen. die direct den Geneeskundigen Dienst waarschuwden. De wond bleek geiukuig niet van ernstigen aard te zijn. zoodat de vrouw na in het Binnengasthuis te zijn verbonden, weer naar huis kon terugkeeren. De dadeT is later door de politie gearresteerd en naar het politiebureau aan de Marnixstraat over gebracht. COLLECTANTEN GEARRESTEERD. E>e politie te Oosterbeek heeft een drietal personen aangehouden, die met een auto het dorp doorkruisten om te coHecteeren Het waren een man die zich evangelist noemt, een als diacones gekleede vrouw en een ver pleegster. Uit het onderzoek bleek, dal men te doen had met drie leden van de z.g. „Ge meente des Heeren" te Haarlem, een secte welke onder leiding staat van iemand die vroeger in de gemeente Renkum woonde. De leden van deze secte, voor het meeren- deel, schip pers en landarbeiders, trachten met colporteeren aan geld te komen, maar in de practijk neemt het colporteeren den vorm aan van inzamelen van geld. Tevens is gebleken, dat alle controle ontbreekt op de wijze, waar op het ingezamelde geld wordt besteed. Door de aanwezigheid van de als diacones gekleede vrouw (die vroeger diacones is ge weest) kregen vele ingezetenen den indruk dat men collecteerde voor een liefdadige in stelling. De pseudodiacones heeft toegegeven, dat zij de kleeding van diacones droeg om ge makkelijker toegang te krijgen tot dames, die liefdadigheid betrachten. Zij is nu wegens oplichting in arrest gesteld. De beide andere personen zij'n op vrije voeten gelaten STEUNREGELING VOOR DE WERKLOOZEN. Belangrijke wijziging in over weging bij de regeering. Naar verluidt overweegt de regeering een zeer belangrijke wijziging inzake de steun regeling voor werkloozen. Tot dusverre was gewoonte dat, wanneer een werklooze finan cieel geholpen werd door zijn ouders of kin deren, het steunbedrag verminderd werd. Het ligt nu in de bedoeling van de regee ring om de regeling, welke geldt voor de ge wone armen, n.1. dat krachtens art. 376 van het Burgerlijk Wetboek de onderhoudsplich tige familieleden van den arme kunnen wor den aangesproken wat meestal geschiedt door de instelling, waaraan hulp verzocht is, ook te doen gelaen voor de gesteunde werkloo zen. Deze regeling kan echter niet zonder meer worden toegepast. Men overweegt een proce dure, welke hierop neerkomt, dat de gesteun de zal moeten aantoonen, dat hij zijn onder houdsplichtige familieleden tot bijstand en hulp heeft aangesproken, en- dat deze daar aan niet kunnen of willen voldoen. De regeering meent, dat door dezen ge dachten maatregel de overheidslasten eeni- germate zullen worden verlicht, al ontveinst zij zich niet, dat tegen dezen maatregel be zwaren zullen worden gemaakt van de zijde der werkloozen en organisaties. ERNSTIGE STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Surinamer verwondt vier per sonen ernstig. Hedennacht tegen één uur heeft een Surinamer de Korte Nieuvvendijk nabij de Martelaars gracht te Amsterdam in op schudding gebracht door een steekpartij, waarbij vier per sonen gewond werden. De Surinamer, die in een café had gezeten, kreeg nabij de Martelaars gracht eer woordenwisseling met iemand, die waarschijnlijk eveneens aangeschoten was. Er dreigde een vechtpartij te ontstaan, doch eenige personen trachtten de twist te sussen. De Surinamer wond zich echter hoe langer hoe meer op en verklaarde, dat hij, al was hij zwart, niet bang was voor nóg zoo veel blanken. Toen een der om standers hem wederom aanmaande, door te loopen, trok hij plotseling een mes en ging den man te lijf. De man werd erustig getroffen en vluchtte naar het politie-posthuis aan de Droogbak. De Surinamer was nu geheel door het wilde heen en stak links en rechts om zich heen Hij raakte nog een viertal personen .alvorens de omstanders er in slaagden, hem te overmeesteren, waar bij hij eenige rake klappen opliep. Wel dra was eer groote politie-macht ter plaatse en sDoedig verscheen ook een ambulance-auto van den G G en G D. om ter plaatse de eerste hulp te ver- leenen. Het ergst was er aan toe de 49-jarige chauffeur A. de Rooy, die een gajrende buikwond had opgeloopen en ter plaatse verbonden moest worden alvorens hij kon worden vervoerd. Ook in den arm had hij een steekwond. De 28-jarige chauffeur bij de stadsrei niging H Licht had een steek- en snij- wond in de rechterbovenarm gekregen, waarbij de slagader geraakt werd. waar door een hevige bloeding optrad, zoodat ook hij ter plaatse moest worden behan- GEPANTSERDE SMOKKELAUTO. Eén doode en een gewonde. Zondagmorgen om vijf uur is te Maastricht uit het Belgische grensplaat- sje Canne een gepantserde auto, be stuurd door den chauffeur B. uit Maas tricht, over de Nederlandsche grens gekomen. Zij vervoerde 400 K G. marga rine. De ambtenaren trachtten de auto door spijkerplanken te laten stoppen. Alle vier banden van de auto werden stuk gereden terwijl de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. De wagen kwam, na tegen eenige boomen te zijn gebotst, in een lange den weg gelegen sloot terecht. De chauffeur bleef achter het stuur dood zitten Twee andere inzit tenden, waarvan één gewond is, wisten te ontkomen. Na eenigen tijd is de gewonde vluchte ling achterhaald Het bleek te zijn de reeds lang gezochte smokkelaar v. d. Boorn uit Maastricht. Het lijk van den chauffeur is naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht evenals de ge wonde vluchteling. Zoowel de chauffeur als de gewonde en de nog voortvluchte zijn Nederlan ders. NEDERLANDSCHE WATERVLIEG TUIGEN NAAR KOPENHAGEN. Voor een bezoek aan de He internationale luchtvaarttentoonstelling welke van 17 Aug. gustus tot 2 September te Kopenhagen ge houden wordt, zullen morgen van het vlieg kamp de Mok 2 watervliegtuigen, de G IV en de G VI, naar Kopenhagen vertrekken. SLACHTOFFER VAN DEN WEG 25-jarige man doodgereden Gisteravond is de 25-jarige P. Rockx uit Oud-Gastel, toen hij van de Kruislandsche kennis per rijwiel huiswaarts keerde ter hoogte van het veer bij Oud-Gastel door een luxe-auto aangereden en op slag gedood Het rijwiel werd door de auto meegesleurd en is een half uur later pas van de auto ge vallen. De bestuurder van de auto, die onder invloed van sterken drank verkeerde, is door de politie aangehouden. NA DE RAMP TE EMMEN. De begrafenis te Klazienaveen. In de r k. kerk te Klazienaveen is gister een plechtige uitvaartdienst opge dragen door pastoor B. Jongerius voor een slachtoffer van het autobusongeluk te Emmen, den arbeider J. A. Vonken, die te Klazienaveen woonachtig is Na den dienst volgde de begrafenis op het r k. kerkhof, waar pastoor Jongerius de absoute verrichtte. Bij de begrafenis waren aanwezig meer dan duizend arbeiders uit ae dor pen van de gemoente Emmen, welke thans bij de werkverschaffing werkzaam zijn. Zij werden naar Klazienaveen ver voerd in autobussen van den Bond van Autobushouders van de gemeente Em men, die gratis werden aangeboden. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door den weth. van onderwijs, den heer A. Sibol, de regeering door den inspecteur in algemeenen dienst voor de werkverschaffing, den heer M de Vries, de inspectie van de werkverschaffing door den heer E J. Buiskool, adjunct- inspecteur van de werkverschaffing, de

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7