De Alkmaarsche kermis. Jongste m aank. bediende Kantoorbediende gevr., JjiqezondeH Stukken £euuU en JmhAouiv JlactU&ecichieti Advertentie*i GEVRAAGD FLINK MEISJE HERDENKING RUBBER TE ALKMAAR. NEELTJE VOGELZANG—STORM, PIETER, in den jeugdigen leeftijd van 16 jaar. A. SLIKKER—ZWAAN. KONINGINNE-VER JAARDAG IN DEN STEDELIJKEN MUZIEKTUIN. Vrijdagavond zal in den Stedelijken Mu- ziektuin de verjaardag van H.M. de Konin gin op gepaste wijze herdacht worden. Medewerking aan dezen feestavond ver- I een en de imiziekvereeniging Soli Deo Olc- ria, het Dubbelmannenkwartet Zang en Vriendschap, onder leiding van Corn. Jon ker, de heer Henk Viskil, tenor uit Den Haag en de heer Piet Cloeck conferencier en zanger van het levenslied. Om half acht wordt de bijeenkomst ge opend met een radio-causerie door den ma joor buiten dienst W. G. de Bas met het on derwerp: „Onze Koninginnedag". Er is dus toch nog een openbare gelegen heid om den verjaardag van onze Koningin op passende wijze te herdenken. OOLLECTE VEREENIGING TOT VERSPREIDING DER HEILIGE SCHRIFT. In de volgende week wordt er hier ter stede met toestemming van B. en W. een col lecte gehouden voor bovengenoemde ver- eeniging, die zich de verspreiding der Hei lige Schrift ten doel heeft gesteld. Deze vereeniging (te Amsterdam ge vestigd) verstrekt jaarlijks duizenden bijbels, Nieuwe Testamenten, Evangeliën, Psalm boekjes, kalenders, wandteksten enz. Tot veel zegen is dit alles geweest. De volgende week Dinsdag heeft er hier nu een collecte plaats voor deze vereeniging. Jongelui die mee willen werken aan de collecte, kunnen zich opgeven bij den heer J. Langenberg, le Landdwarsstraat no. 3 De opbrengst dezer collecte komt gedeeltelijk ten goede aan den plaatselijken evangeli satie-arbeid. Zooals wij reeds met een enkel woord meldden, zal 1 en 2 September in de Schouwburgloge Dassi (Doelenveld) gegeven worden de 85ste en 86ste voorstelling van Rubber, een spel uit Deli in 6 tafreelen door mevr. M. H. Székely-Lulofs, naar haar ge lijknamigen roman. De regie van dit tooneelstuk, dat zachtjes aan zijn sporen verdiend heeft, werd ge voerd door Louis Saalborn, terwijl de zake lijke leiding dier onderneming bij Maurits Passer berust. In de voorstelling werken mede: Louis Saalborn, Jan van Ees Jr., Fol- kert Kramer, Harry Dresselhuys, Joh. Tim- rott, Willy Timrott, H. K. Teune, Theo Vink, Q. Limperqer, Hartkamp, de dames Carla de Raet, Péronne Hosang, Anny Schui- tema, Atie Crok, en de Japansche tooneel- speelster Ito Katisha en verder koelies, Deli- planters en Javanen. Verschillende nieuwe decors werden vervaardigd door Carel Otte, naar ontwerp van Louis Saalborn. De gem. Amsterdam heeft deze voorstelling ondanks de bezuiniging gesubsidieerd hetwelk pleit voor pijl en niveau der vertooning. Wij laten van dit mooie stuk nog eenige persstemmen volgen: De Telegraaf; Er is zooveel atmdsfeér, zóoVeel kracht, zooveel manlijks en zooveel van het echte tooneel in deze op voering gekomen, dat men opademt en met vreugde dit alles aanschouwt. Momenten van schoon en gereserveerd spel. Er is in deze opvoering de triomf van net spel en de triomf van de persoonlijke prestatie! Nieuwe R o t te r d a m s c he Cou rant: Dit stuk is stellig een groote verrij king van ons nationaal repertoire; een werk dat diepen indruk zal maken op het publiek. Een breed geënsceneerde voorstelling die vooral op atmosfeer en couleur locale geba seerd is. Voortreffelijke décors. Het is een voorstelling geworden, die recht tot het hart van het publiek spreekt. De Nieuwe Courant (Den Haag): Wat de roman Rubber" wilde zijn, dat wil ook het tooneelstuk „Rubber" zijn: een beeld uit een zeker deel der Ned.-Indische samen leving. Geconstateerd dient te worden, dat, meer nog dan in den roman, dit beeld levend is geworden. Dit stuk heeft het voordeel, dat geen filmcopieën, maar werkelijk tooneel werd gebracht, leder tafreel is onmisbaar in het geheel en is tegelijkertijd door den climax, dien ieder op zich zelf vertoont, een afgesloten fragment, dat naar oplossing in het volgende vraagt. u netJVulk^lk gel.oof zek«r- het den Hollanaschen Schouwburg deze maand niet aan „loop" zal ontbreken. De Kunst: Dat de roep van Rubber reeds tot het publiek is doorgedrongen be wijzen de volle zalen, avond aan avond, in den Hollandschen Schouwburg. Een file van eigen auto's staat daar 's avonds tijdens de voorstelling aan de overzijde van de Plan tage Middenlaan geposteerd. Het gezelschap dat Rubber speelt zal vooreerst wel op een honderd opvoeringen kunnen rekenen. De Groene Amsterdammer: De figuren van mevr. Székely-Lulofs zijn zóó van een rwoelen tropengeur doordrenkt, de variaties van dit thema vloeien zoo harmo nisch uit dat thema zelf voort, dat men mis schien voor de eerste maal als Hollander iets begrijpt van wat de rimboe op Sumatra is en van het harde, eenzame leven der De- lianers in de rubbertuinen en de „openin gen" van het warme oerwoud. Uiterst geluk kige décors en een entourage die soms won deren deed. Er is met bijna filmische nauw gezetheid op het detail gelet. Het stuk heeft zelfs boven het boek het voordeel, dat het de Rubber-tragedie meer collectief beziet en af stand doet van het happy-end. De Dinsdag van de Alkmaarsche kermis is ook al rustig voorbij gegaan, 't Was wel wat drukker aan Maandagavond, maar 't moet nog veel beter worden. Zooals wij ech ter reeds schreven, de eerste helft van de week is altijd stil en deze kennis maakt daarop geen uitzondering. De verschillende inrichtingen hoeven ech* ter niet te klagen. Onze schouwburgen en bioscopen trekken veel publiek, de cabarets en dancings zijn vrijwel alle goed bezet en ook de tijdelijke inrichtingen trekken, En als straks de buitenmenschen komen, zal bij goed blijvend zomerweer ook deze Alkmaarsche kennis een gezellige feest- Week zijn gew eest. Revue D. D. D. D. D. Ook gisteravond was de groote tent op het Doelenveld, waar Meyer Hamei's revue D. D. D. D. D. gaat, uitstekend bezet. Slechts enkele stoelen waren onbezet. En de groote menigte heeft meer dan drie uur met veel enthousiasme zitten luisteren naar Sylvain Poons, Kees Pruis, Louisette en de andere medewerkenden in deze revue Sylvain Poons had natuurlijk weer uit bundig veel succes in zijn diverse rollen, Louisette was weer nummer een bij de dames en Kees Pruis was al weer goed op dreef, vooral daar waar hij als zanger op treedt. Daarnaast mogen de dansen ook niet ver geten worden. Deze zijn goed ingestudeerd en slaan in bij het publiek. Voor het overige kunnen wij zeggen: een vlotte revue, die in een snel tempo gespeeld wordt en die werkelijk tal van goed ge slaagde tafreelen bevat. Vanavond gaat de revue voor 't laatst. En ook vanavond zal dus de tent vrijwel uit verkocht zijn. De vier Mfillers in 't Gulden Vlies. Dat de textiel-firma Müller, van welk jaartal en van welke generatie dan ook, nog altijd het vertrouwen van het publiek heef*, is gisteravond weer bewezen doordat een vrij wel geheel gevulde schouwburgzaal van den kostelijken humor van dit stuk van Arman Friedmann en Ludwig Nerz heeft genoten. Het succes van dit kas-stuk ligt niet in de vaak heftige uiteenzetting van de allerbe droevendste familie-relaties tusschen vader, zoon, kleinzoon en het familie-aanhangsel, dat van die slechte verhouding profiteert, maar in de kostelijke typen, die Cor Ruijs en Louis de Bree van de twee voornaamste fi guren van deze fabrikantencomedie hebben gemaakt. In hun beider rollen ligt de geheele waarde van dit stuk, voornamelijk in die van den ouden heer Philipp. den gewieksten za kenman, die ten slotte, dank zij zijn kapitaal en gezond verstand, al zijn verlangens tot werkelijkheid ziet worden. Cor Ruijs is in dit stuk op het hoogtepunt van zijn uitbeeldingskracht, de oude, ge wiekste zakenman of sjacheraar, zooals hij in meer uitgesproken joodsche rollen naar voren kan komen. Hij en zijn compagnon de Bree hebben zich in dit soort rollen inge leefd en zij behoeven hun mond maar open te doen om de zaal te laten schateren van het lachen. Daarnaast wordt van alle medespe lers veel gevergd om dit tweetal een passend milieu te géven. In dit stuk voornamelijk van den zoon Moritz, die door Jacpues Reule min of meer dramatisch, maar krachtig uit gebeeld wordt. Hulde aan Rika Hopper, de bescheiden figuur in dit familie-ruzie- stuk, aan Wim Kan als de kleinzoon, aan Lily Bouwmeester als de vrouwelijke lijke doctor, aan Eline Pisuisse een frisch figuurtje als de Amerikaansche en last noi least aan de twee in dienst van huize Müllef vergrijsde bedienden, Henri Duive- man en Piere Myin, die in het eerste bedrijf ook als boekhouder Oskar fungeert. Een beschrijving van het stuk is na de derde opvoering hier ter stede overbodig. Laten wij alleen maar vermelden, dat een volle zaal den spelers weer enthousiast be groet en bedankt heeft en dat deze derde avond er zeker toe zal medewerken, dat het ook op den vierden en laatsten niet aan be langstelling zal ontbreken. In Pyama. Het succes van het operette tooneelstuk „In Pyama" blijft aanhouden. Een goed be zette zaal heeft ook gisteravond genoten van de meer dan onwaarschijnlijke, maar juist daardoor zoo komische voorvallen, die samen vormen een bonte reeks van grappen, waar het publiek schier onophoudelijk om moet lachen. En ongetwijfeld mag op deze plaats het keurig-volgehouden spel van Harry Boda nog wel eens geprezen worden. De wijze, waarop hij, als de vader van twee dochters, die bijna „aan den man zijn" het geheel draagt, is bewonderendswaardig. Maar naast hem verdient ook Piet Kohier in zijn korte, maar moed ij ke creatie van v. Driel, de zwager van Dobberman, een extra woord van hulde. Zoo zouden we door kunnen blijven gaan, want stuk voor stuk zijn de spelers en speelsters voor hun taak be rekend en dat is, wat aan het stuk zelf zooveel actie geeft. Want vooral het tempo moet het bij dit spel doen. De muzikale leiding van Louis Metz was in vertrouwde handen en door verscheidene open doekjes gaf het publiek duidelijk van zijn instemming te kennen. Niet zonder een woord van warme aanbeveling willen we dit korte v rslagje besluiten. Ga en overtuig U van de waarheid. Cinema Americain. The Kid from Spain. De directie van de C. A. heeft wel een ge lukkige keuze gedaan mot deze film te nemen voor de kermisweek. Want zelden nog hoorden wij zoo'n davenrend gelach om dwaze filmsituaties. Eddie Cantor levert dan ook een prestatie op komisch gebied, die ieder moet zien. Zijn allerdolste avonturen beleeft hij in Mexico en dat alles culmineert in het dwaze stierengevecht, waarin tegen Eddie's verwachting de gedresseerde stier is vervangen door een woeste. De schitterende dans- en cabarettafreelen die in deze film voorkomen zijn met groote pracht en praal opgezet. Wie zich bij een filmprogramma dol wil amuseeren vindt daartoe in de C. A. nog volop gelegenheid A. B. T. De circusvoorstelling. Ook in het A. B. T. heeft de vertooning van de film: De circusvoorstelling een groot succes. Met stijgende belangstelling volgt mot het circusverhaal en het optreden van Adolphe Menjou is een attractie te meer. Bioscoop Theater Harmonie. Jan Kiepura blijft in de Harmonie met stijgend succes zijn triomfen vieren. Het ge heele programma vindt algemeen de groot ste waardeering en bewondering. De zang yan Kiepura in zijn liederen en in de opera Tos ca stemt de bezoekers enthousiast, maar men heeft niet minder respect voor de krani ge speelprestaties van Paul Kemp en d« anderen. Hebt gij Kiepura nog niet géhoord? Ver. zuimt dan de laatste voorstellingen niet Victoria theater. Popje. Gisteravond hebben wederom velen zich kostelijk geamuseerd met het kermispro- gramma van het Victoria-theater „Popje". Kostelijk was weer het spel van Hermann Thimig en Fransiska Gaalvooral de laat ste deed in haar creatie als 10-jarig meisje de geheele zaal vaak schudden van het lachen. Een film vol gezonde humor, gees tige complicaties en schalksche momenten die we een ieder aan kunnen raden, alsnog te gaan zien. In ons nummer van gister is medegedeeld dat in het café Klinkhamer aan het Waag- olein George Heerting en zijn band hun ionen doen schallen en de -humorist „Bultje" (tevens drummer) voor de vrooliikheid zorgt. Men verzoekt ons te melden, dat de bandleider niet George Heerting maar George Harting heet. KOOPT BIJ MN MIDDENSTAND? Bln de Alkmaarsche Courant van Woensdag stond onder „Stadsnieuws" vermeld, dat het G A.M.I.T.-comité een prettige mededeeling kon doen, n.1. dat het er in geslaagd is Ton van Tast en z'n tien witte raven te engagee- ren. Hierover gaarne een paar opmerkingen. le. Ton van Tast, de bekende teekenaar, zal wel geen Band hebben. Waarschijnlijk wordt Tom van der Stap (welke mij bekend is) bedoeld. Of weet het comité zelf niet eens wien het nu eigenlijk geëngageerd heeft? De Alkmaarsche Post weet het nog mooier te maken. Deze schrijft Ton Fantast! 2e. Een van de leuzen van den Midden stand is: Koopt bij de Alkmaarsche Midden standers. Zijn de Middenstandsvereenigingen hiervan nu afgestapt? Zij houden er zich nu tenminste niet aan! Mij dunkt het was sym pathieker geweest (vooral waar het hier een specifiek Alkmaarsche onderneming geldt) als ze het hiervoor beschikbare bedrag niet door „elf witte raven", doch door „elf Alk maarsche kaaskoppen" hadden laten verdie nen. Waarvoor vreemden genomen? Heeft Alkmaar geen behoorlijke musici? Door deze daad heeft het G.A.M.I.T.- comité veler sympathie verloren. Alkmaar sche musici hadden op deze Alkmaarsche tentoonstelling moeten zitten! In andere plaatsen worden hiervoor ook plaatselijke bands genomen. Ten slotte komt het geld hiervoor uitgegeven toch weer in de zakken der Middenstanders terug Nu gaat er een groeit bedrag de stad uit. En het bezoek was er zeker niet minder om geweest. Was het de yöïige G.A.M.I.T. soms niet druk? En een aantal Alkmaarsche musici was het loopen om steun die week bespaard ge bleven. Dus een lichtpuntje in dezen donke ren tijd! Voor wien dus de bewuste mededeeling prettig is, begrijp ik niet. Waarschijnlijk voor de witte raven! Een scherp protest was hier zeer zeker op zijn plaats. Met dank voor de plaatsing, SPIERENBURO, Molenbuurt, Alkmaar. De voorzitter van het Gamit-comité 1934, de heer V. P. Keijsper, wien wij met boven staand ingezonden stuk in kennis stelden, verzoekt ons daaronder het volgende ant woord te plaatsen: Gaarne maak ik van de gelegenheid ge bruik een antwoord op het hierbovenstaande te geven. le. De geweldige misdaad van een „naamsverwisseling" zullen wij aan hem die dit bedreef voldoende aanrekenen. 2. Het is geen Alkmaarsche tentoonstel ling met uitsluitend Alkmaarsche exposan ten. De tentoonstelling is minstens mede be stemd voor de wijde omgeving. 3. In het algemeen werd en wordt het werk zooveel mogelijk gegeven aan Alkmaar sche menschen. Aanbesteding onder Alk maarsche aannemers. Diverse prijsopgaven gevraagd van drukwerken etc. etc., eveneens aan in Alkmaar gevestigde zaken. Eventueel aangestelde of nog aan te stel len employé's voor administratieve of con trole-werkzaamheden zullen zeker plaatsge- nooten zijn. De aankoop der prijzen voor de verkoop- week zal alleen bij georganiseerde midden standers ter plaatse geschieden. En nu het hoofdnummer: 4. Van een beroeps-band van alleen Alk maarsche musici is geen aanbieding inge komen. 5. Dat het comité het amusement eenigs- zins anders beziet dan bepaalde Alkmaar sche musici is wel verklaarbaar. Wij zijn nu eenmaal aan garantiehouders èn standhouders (waaronder zeer belangrij ke niet-Alkmaarsche firma's) verplicht op het gebied van amusement iets bijzonders te brengen. En alhoewel wij tevreden zijn met de re sultaten op de beide vorige tentoonstellingen behaald, kunnen wij nu eenmaal niet steeds met hetzelfde komen. Bovendien eischt het publiek in het alge meen tegenwoordig vooral op dit gebied „iets bijzonders". Deze overwegingen hebben het comité bi zijn besluit geleid. Ik begrijp intusschen volkomen, dat de heer Spierenburg als aannemer van alleen Alkmaarsche werken en die uitsluitend mei Alkmaarsch personeel werkt, wel gerechtigd is zich tot deze zaak bijzonder aangetrokken te gevoelen. Geachte Redactie, Dinsdagmiddag, 28 Augustus, bevond ik mij aan het strand te Bergen aan Zee Eensklaps zag ik 4 ruiters, waaronder 1 da me en 2 militairen, in galop over het strand vlak aan zee galoppeeren in de onmiddellijke nabijheid van eenige zeer kleine kinderen, die daar aan het spelen waren. Het hoofddeksel van één dier ruiters vloog bij dat galoppeeren van zijn hoofd. Dat hier geen ongelukken zijn gebeurd is meer geluk dan wijsheid. Nu is mijn vraag: waarom moet dat reschieden op het drukste ge- 'eelte" van het strand te Bergen aan Zee? Waarom wordt niet een stil gedeelte van het strand voor dat doel gekozen, dat Is voor een ruiter toch heel gemakkelijk te be reiken. Verder zag ik ook een motorrijder, die dat drukke gedeelte van het strand als zijn weg had gekozen. Moeten de gevaren van den weg ook uit gebreid worden tot dat strandgedeelte, waar honderden kinderen zich vermaken? Moet het drukke strand voor dergelijke experimenten niet verboden zijn? U bij voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent Hoogachtend, STRANDBEZOEKER. (Het filiaal van de Kennemer-manege te Bergen aan Zee, waar wij om inlichtingen verzochten, deelt ons mede, dat deze ruiters geen paarden van de manege hebben be reden. Aan beide kanten naar Noord en Zuid staat duidelijk op borden aangegen dat men vóór het bereiken van het vrije strand stapvoets moet rijden. Red. Alkm. Ctr.) GETROUWD: Comelis Groen en Trijntje Bruin. Dirk Prins en Oeziena de Kruif. OEBOREN: Albertus Jacobus, z. van Johannes van Gorcum en Oijsberta Westerveld. Aagje, d. van Nicolaas Boschman en Siitje Kuit- waard. Jansje, d. van Jacob Kooij en Hiltje Eenkhoorn. Jurriaan Gerardus, z. van Jurriaan Bussen en Antje Boots. Maria Catharina, d. van Simon Molenaar en Agnes Dekker. OVERLEDEN: Pieter Slikker 16 jaar. Neeltje Storm gehuwd met Jan Peter Vogelzang 62 jaar. DE CRISIS-ZUIVELCENTRALE. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 2 tot en met 8 Sep tember 1934, de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeerings- contract, is bepaald op 5 3/4 cent per Liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteitspremie, en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwa liteitsafdracht van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. ZUIVELFONDS CRISISUITVOERWET. Naar wij vernemen heeft de minister van Economische Zaken thans een beslissing ge nomen inzake de besteding van de heffingen op melk- en zuivelproducten krachtens de Crisisuitvoerwet, welke een bedrag van on geveer 12 millioen gulden uitmaken. Besloten is dit bedrag ter beschikking te houden om een verlaging van den zuivelsteun, die het volgend jaar vermoedelijk noodzakelijk zal zijn, te compenseeren, en de ges leunden, in dien mogelijk, hetzelfde bedrag te doen be houden. Vorts zal in verband met een toezegging van 's minister» ambtsvoorganger, één mil lioen direct worden uitgekeerd, terwijl één millioen voor het bevorderen van den afzet van melk- en zuivelproducten is gereserveerd (reclame, onderzoekingen enz.) Aan het Cris:»- Zuivelbureau is verzocht inzake den grond slag voor de verdeeüng van het uit te keeren millioen van advies te dienen Inzake het be vorderen van den afzet zullen plannen wor den gevraagd van het Crisis-Zuiveibureau, dat hiertoe anders zal worden georganiseerd. INVOERMONOPOLIE VOOR BLOEMBOLLEN. Op 30 dezer treedt 'n invoermonopwe voor bollen van tulpen, hyacinthen on narcissen in werking, welk monopolie Is opgedragen aan de Nederlandsche Sierteelt Centrale. Van genoemden datum af is de invoer van tulpen-, hyacinthen- en narciseen- bollen dus uitfluitend toegestaan aan de Nederlandsche Sierteelt Centrale. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 Aug. 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 181.400 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Aug. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 359 Vette kalveren, le kw. 46—52 cent, 2e kw. 38—46 cent, 3e kw. 30 —36 ct. per K.G. levend gewicht; 47 Nuch tere kalveren 3—6; 342 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K G 36_37 cent enkele hooger, zware varkens 3435 cent en vette varkens 3334 ct p K.G. slachtgewicht. Ter veemarkt waren heden 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Aug. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt 7500 K.G Aardappelen: DuC of York 2.10, Eigenheimers 4.20—4.70, Sch. muizen 4.20, Blauwe Eigenheimers 4.10 4.50; 28000 K.G. Roode kool 1.20- 2.50; 6500 K G. Gele kool 3.10—4.20 45000 K.O. Vroege witte kool 0.80 1.50; 21000 K.G. Uien: gele nep 2.20 2.40, gele uien 2.20-/ 2.70; 2100 K.G. Bieten 0.80-/ 2; 1000 K.G. Peen 1 en 3500 K.G. Slaboonen 8—13.40, alles per 100 K G en 1850 stuks Bloemkool le s. 11.10-/ 15.60 en 2e s. 2.50-/ 3. PURMEREND, 28 Aug. 1934. „Afslag- vereeniging, Beemster, Purmerend en Om streken". Slaboonen: dubb. 1.261.70, dubb. z. dr 1.302.06, enkele z. dr, 1.30—/ 1.45 per kist, 15 K.G.; Snijboo- nen: Stok 1.352.55 en Stam (breede) 0.551.55 per kist, 15 K G.; Pruimen le s. 916 en 2e s. 38 per 100 K.G.; Tomaten A 20—26 cent per 10 K G.; Spinazie 3658 cent per kist, 6 K.O.; Sla 3.30—3-70 per 100 krop; Uien 60—65 cent per 25 K.G Appels: Zoete Bellefleur 2—5, Codlin Keswick 1—/ 7 en Roode tulpappel 1 5, alles per 100 K G. Peren: Clapp's Favorite 2—t 12, Dirkjes 1—/ 3, Diamant 2—7, Du- chess Williams 2—8, Seigneur d'Espe- ren /4_/ 12, Suikerpeer 1 3.50, alles per 100 K.G. WARMEN HUIZEN, 28 Aug. 1934. Schotsche muizen 3.50; Eigenheimers 3.50—4.80; BI. Aardappelen 1 4.30; Gele Nep 1.70—2.20, Uien 1.90— 2.50, drielingen 1.70-/ 1.90 en grove 2 90; Roode kool 1.60—2.40; Gele kool 2.70—2.80; witte kool f 1-30- 1.40; Slaboonen 10.30—/ 13.70; Smj- boonen 5.50—990. Aanvoer: 11200 K.G. Aardappelen; So75 K.G. Oele Nep; 10200 K.O. Uien; 3300 K G. Roode kool: 1000 K.O. Gele kool; 1700 K.G. Witte kool; 3765 K.O. Slaboooeit en 340 K.O. Snijboonen. NOORDSCHARWOUDE, 28 Attg. »3'4. 24800 K.G Aardappelen: Schotsche muizen 1.70-/ 4.70. R. Duken 1.90-/ 2.20, Eigenheimers 4.60—4.80, BI. Eigenhei mers 3.80—4.60 en BI. Aardappelen 4.70; 20400 K.O. Uien: uien 1.60— 2.80, drielingen 1.80—2 en gele nep 2.30—2.70; 400 K.O. Zilveruien: drie lingen 1.10 en zilvernep 6.60; 10300 K.G. Spercieboonen 8.70—15.20; 550 K.G. Snijboonen 4.50—6.60; 600 K.G. Kroten 0.70: 7400 K.G. Roode kool 1.20 2 10; 22200 K.O. Witte kool 1.50- 1.90 en 5200 K.O. Gele kool 1.80— 3.30, alles per 100 K.O. N. KEESMAN A. P. KEESM. I-FRANKENHOUT geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter AAFJE, Burgerbrug, 28 Aug. 1984. Heden overleed onze ge liefde en zorgzame Vrouw, Moeder, Grootmoeder en Zus ter, Mej. in den ouderdom van bijna 63 jaar. Uit aller naam J. P. VOGELZANG. Alkmaar, 28 Aug. 1984. Robert Owenstraat 8. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 31 Aug. a.s., op de Alg. Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. 2 uur. Heden ontviel ons, geheel onverwacht, door een droevig ongeval, onze innig geliefde Zoon en Broeder J. SLIKKER. J. SLIKKER. C. P. SLIKKER. ANDRÊ. Alkmaar, 29 Augustus 1934. Paardenmarkt 8. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeentebegraafplaats. Ver trek vanaf het Centraal Zie kenhuis nam. 1 uur. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, bij ons zilveren huwelijksfeest ondervonden, betui gen wjj mede namens onze kin deren onzen vriendelijken dank. G. H. HARMSEN Echtg. Kapelsteeg 2. voor d. of d. en n., niet boven 18 jaar. Aanm. tusschen 7 en 8 uur. Mevr. v. BURKEN, Oudegracht 198. gevr. op adm.kant. voor opl. adm. en handel. Zij, die gen. zjjn alle voork. werkz.h. te verr. en die toe komst boven thans geldelijk voor deel stellen, gelieven nitv. te schrij ven onder opg. van event. verL salaris onder letter B 582 bureau van dit blad. leeftijd 17—21 jaar, vlot typen en steno. Dipl. Handelsschool of ge- ljjkst. Br. m. copie get. onder lett. O 583, bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3