De moord op Sonja Beugeltasch ZWANENBERG'S £uchtvaact S&UwetUaHd Verdachte blijft ontkennen. LEVER PASTEI van 14.5 lag en nog een aantal wegens te hoog gehalte aan aschbestanddeelen. Met vischmeel is het nog erger gesteld Een als vischmeel ingezonden monster be stond uit gemalen onvette larven van de zij deworm (zijdeworm-pop en worden in Zuid Europa veel als kippenvoer gebruikt en zijn wel goed, doch het zijn nu eenmaal insecten en geen vischmeel. Verder werd als visch meel verkocht: krabbenmeel met meel van zeesterren, gedroogde hotelafval (waarinder aardappelen en koffiedik). Vijf monsters be vatten walvischmeel (de walvisch is een zoogdier, geen visch en zes monsters bevat ten driemeel (dus afkomstig van landzoog- dderen. Verder bevatten vele monsters zand, ter wijl ook het gehalte aan krabbenmeel en zee- sterrenmeel te hoog was. (Dat er tusscher, de visschen wel eens zeesterren en krabben terecht komen is te begrijpen, doch dat mag niet te veel worden. Ook zand kan men goed- kooper als zand verkrijgen dan als visch meel.) Eén monster bevatte n.b. 15.7 zand. Zestien monsters waren onvoldoende wegens de aanwezigheid van schimmel, in twee kwamen mijten en tevens veel bacte riën voor. Maar er is van vischmeel nog meer te ver tellen. Behalve zand, zeesterren enz. zijn er meer 6toffen die goedkoop zijn en dus veel geld opbrengen als zij in vischmeel het ge^ wicht helpen verzwaren. Als geliefd jnidde» daartoe dient vaak keukenzout. Van de 872 monsters hadden er 710 een gehalte dat de toegelaten grens van 6 niet overschrijdt, 155 hadden een zoutgehalte van 612 dat alleen toegelaten is als er bij den verkooo op duidelijke wijze melding van is gemaakt (de meeste koopers weten daar bitter weinig van) en zeven monsters bevatten zooveel zout dat ze geen vischmeel meer genoemd mogen worden. Er waren hier n.b. monsters bij die maar eventjes 32 en 38 zout be vatten! In plaats van een waardevol eiwit rijk vischmeel betaalt men dan dus zijn geld voor keukenzout, waardoor bovendien de dieren nog van streek geraken. Vischmeel koopt men hoofdzakelijk om het eiwitgehal te en laten we nu eens zien hoe het daarmede gesteld was. Onderstaande tabel geeft meteen een over zicht over het eiwitgehalte der monsters diermeel: den heer van der Leeuw meer bevriend is geweest. Op de vraag, waarom hij den heer van der Leeuw op zijn heenvlucht naar Athene vergezeld had, antwoordde de heer Viruly, dat zulks geschied was op verzoek van den heer van der Leeuw zelf. Mijn vriend, zeide hij, was op de heenvlucht nog geen gerouti neerd vlieger; voorzoover mij bekend is had hij niet meer dan 50 vlieguren achter den rug. Toch moet ik u met nadruk zeggen, dat besliste onervarenheid geen groote rol kan hebben gespeeld, aangezien het mij op de vlucht naar Athene opgevallen is, dat de heer van der Leeuw geen enkele fout heeft gemaakt, terwijl juist deze route, die over den Balkan ging, dan 15 jaar lijkschen werktijd door een onafgebro ken rusttijd van ten minsto een half uur De vrouw had daarop ontkennend geant woord en niet de minste argwaan gekoesterd tegen hem, die vermoedelijk de afschuwelijke misdaad heeft bedreven. Op het politiebureau heeft de substituut officier van justitie, mr. Bosch, hem een streng verhoor afgenomen, waarbij de jon geman echter steeds ontkende, iets van den moord af te weten. Daarbij gaf hij een alibi Rjn van smook en geur. Een troctotie oon de koffietafel. ging, niet mis was De moord op de acht-jarige Sonja Beu geltasch uit de Amsterdarrsche loden Bree-1 °P, dat nog zal moeten worden onderzochf, straat, verwekte in den laten middag alge- alvorens men eenige zekerheid omtrent zijn meene verontwaardiging Zelfs in andere schuld kan hebben, tenzij hij onverwacht zou w ijken van de stad groepte de bevolking bekennen bijeen om het weerzinwekkende geval te be- De verhooren van de talrijke getuigen Zooals u Bekend is, was ik slechts 2 da-1 spreken. In de omgeving van het bureau van vorderen den geheelen middag en avond en 'Jlifi I politie op het J- D. Meyerptein staat ook zijn nog in vollen gang. gedurende den avond een dkhf: menigte. Op het Waterlooplein groept veel volk bij een voor de bananenloods, waar de afschu welijke misdaad werd gepleegd. In deze loods heeft de heer C J. van Ledden Hulse- schipper had brandwonden aan de linker hand bekomen. De motorboot ;s waarschijn lijk uitgebrand en later gezonken. gen rugkeeren. omdat ik een vlucht naar Indië moest maken. Oorspronkelijk was het de be doeling geweest, dat ik de geheele vlucht naar Kaapstad en terug zou meemaken, doch daarvan is niets kunnen komen. Vindt u het risico van een dergelijke vlucht groot? 1 Een en ander over P.'s levensloop. De gruwelijke ontdekking van het lijkje van de 8-jarige Sonja Beugeltasch op de vliering van een bananenpakhuis en de kort daarna gevolgde arrestatie van den 21-jari- Er zijn er velen geweest, aldus de heer Vi- bos- de bekende politie scheikundige met een gen employé van dat pakhuis P. vormt DUITSCHER AANGEHOUDEN. Door de marechaussee van Vaals werd in samenwerking met de Duitsche politie zekere D. W. aangehouden, als verdacht van ver duistering van gelden van het Duitsche Ar beidersfront, af deeling Metaalbewerkersbond te Essen. Op last van den officier van justitie werd hij hedenmiddag naar Maastricht overge bracht. D. W. is Duitscher van nationaliteit en woonachtig te Solingen. Gehalte aan eiwitachtige stoffen 45-50 50—55 55—60 60-65 65—70 70-75 75—80 80.5 aantal monsters diermeel vischmeel 8 6 50 30 163 133 112 373 160 325 32 85 15 7 1 0 541 959 We zien dus dat bij vischmeel meer dan de helft der monsters een eiwitgehalte heeft van 6070 wat dus mooi genoemd kan worden. Bij diermeel zijn de verhoudingen niet zoo gunstig. In elk geval blijkt uit deze tabel wel dat men bij den ankoop van visch- of diermeel zich goed op de hoogte moet stellen van het eiwit- en het zoutgehalte. Verder moeten we letten op het vetgehalte. We koopen visch- en diermeel om het eiwit en niet om het vet. Van vischmeel lagen het grootste aantal monsters tusschen de 47 vet, maar bij diermeel lagen ze tusschen 10 tot 15 en waren er zelfs nog 21 met 18 tot 19 vet. Het spreekt van zelf dat men dergelijk diermeel niet als eerste klas kan beschouwen, aan het vet zijn voor kippen vele bezwaren verbonden. En nu tenslotte nog het water! Bij 9 mon sters diermeel en bij 66 monsters vischmeel lag het vochtgehalte boven de toegelaten grens van 12 resp. 14 We zien dus: bij aankoop van dergelijke waardevolle grondstoffen is oppassen de boodschap. Dr. TE HENNEPE. Nadruk verboden. ruly, die een dergelijke vlucht met succes be kroond hebben gezien Het element van risi co was echter m.i. in het onderhavige geval, gezien het feit, dat de heer Van der Leeuw met een éénmotorig sportvliegtuig vloog en geen radio aan boord had, zoodat hij niet ge waarschuwd was voor gebieden van slecht weer. niet gering. Bovendien is zoo om streeks den evenaar het weer in dit jaargetij allesbehalve gunstig. HET LOT VAN DE F 36. Wat er verder mee gebeurt Naar wij vernemen zal de F 36 nu deze zijn certificaat van luchtvaarJigheiU heeft verkregen ov*r- een drietal weken overgaan naar de K L. M De teeks van proefvluchten, die tot nu toe met dez-.-n geweldigen F:kkervoge'. zijn onderno men, zullen ook in de bomende dager, ter vaalste':ing van bepaalde eigen schappen worden voortgezet. Ofschoon het toestel geheel in orde Is, wfl men o. m. nauwkeurig de snelheid op ver schillende hoogten meten en verier ine tingen verrichten over het benzinever bruik, hetgeen van groot belang is aan gezien het vliegtuig ln de toekomst dienst zal moeten doen in het luchtver keer naar Indië. Voorts zal de radio- pellinstallatie, die zich aan boord bevindt, terdege worden beproefd. Op het programma staan verder vluchten met deze machine, door de oudere pilo ten der K. L. M. terwijl ook nachtvluch ten zullen worden ondernomen. Het ligt eveneens in de bedoeling, dat de F 36 voor vlagvertoon een aantal vluchten naar het buitenland zal maken, en wel naar Londen, Parijs, Malmö, Kopen hagen en waarschijnlijk naar Berlijn. Na afloop daarvan zal de machine voor- looplg in de Londen-route worden inge last, omdat deze de meeste passagiers telt. AUTO VAN EEN HELLING GEREDEN. Eèn ernstig gewonde, Tegen half zeven gisteravond is te Vaals de auto van den heer N. uit Den Haag, van een berm gekant' ld. Behalve N. waren er nog in de auto ge zeten twee dames, een man en een jongen. De heer N. werd ernstig verwond aan het onderlijf en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij, DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kwartel (heenreis) is van Calcutta ver trokken en te Bangkok aangekomen. De „Ijsvogel" is op thuisreis te Bar- samatroe aangekomen. PELIKAAN NAAR INDIE. Donderdagmorgen 30 Aug. as. zal het K.L.M.-vlKgtuig de „Pelikaan" van Am sterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig wordt ge vormd door de heeren C. Blaak, eerste be stuurder, H. A. A. Kooper, tweede bestuur der, H. de Jong, werktuigkundige en J H Pestman, radio-telegrafist. De post voor dit toestel moet uiterlijk he denavond te Amsterdam zijn. HET VAN VLIEGONGELUK v. d. LEEUW. Zoodra het vliegongeluk van v. d. Leeuw bekend was geworden, is een opsporings vliegtuig naar de plaats, waar het ongeluk gebeura is, gezonden. De bestuurder zag het verongelukte vliegtuig van den heer van der Leeuw half-verborgen onder het dichte kreu- Eelhout op een afstand van 30 mijl van Mpi- a De wrakstukken waren onherkenbaar. Tengevolge van het dichte kreupelhout kon het opsporingsvliegtuig niet landen in de na bijheid. Het opsporingsvliegtuig heeft eenige malen over de wrakstukken rond gecirkeld, doch de bestuurder heeft geenerlei signalen of teekens op den grond waargenomen. Naar gemeld wordt is een afdeeling veld politie, waarbij zich een medicus heeft ge voegd, uit Urpika vertrokken naar de plaats des onheils. Een onderhoud met den vlieger Virulv. Een verslaggever van het persbureau Vaz Dias heeft gistermiddag een kort onderhoud gehad met den bekenden vlieger en publicist Viruly, die dr. v. d. Leeuw op zijn vlucht naar Kaapstad tot Athene heeft vergezeld. De heer Viruly, die juist met een toestel van Londen was aangekomen, was zeer ont daan door het bericht, temeer omdat hij met ARBEID OP KONINGINNEDAG. De minister van sociale zaken heeft goedgevonden: A- aan hoofden of bestuurders van ondernemingen in alle gemeenten des rijks, in wier fabrieken of werkplaatsen of onderdeelen daarvan, zoowel op Vrijdag 31 Augustus als op Zaterdag 1 September geen arbeid wordt verricht in afwijking van bet bepaalde bij arti kel 24 der arbeidswet 1919, te vergunnen het aantal op Zaterdag 1 September ver zuimde uren tot een maximum van 5X uur, te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, vallende in het tijdvak van 2 tot en met 15 September, met dien verstande, dat de werktijd per dag ten hoogste 9X uur mag bedragen en verder onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van de betrokken arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namid dags, of, in de gevallen, waarin krach tens het werktijdenbesluit voor fabrie ken of werkplaatsen 1923 ruimere tijd- grenzen zijn toegestaan, tusschen de daar aangegeven tijdgrenzen en als dan met dien verstande, dat de arbeid van jeugdige personen en vrouwen op twee achtereenvolgende dagen moet zijn af gewisseld door een rusttijd van ten minste 11 uren achtereen. B. hoofden of bestuurders van de on der A bedoelde ondernemingen er aan te herinneren, dat: 1. Zoolang van de vergunning gebruik wordt gemaakt, overeenkomstig het be paalde bij artikel 10, derde lid, van het Rusttijden- en Arbeidslijstenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923, uit een naast de arbeidslijst opgehangen ge schrift op duidelijke wijze de regeling van de arbeids- en rusttijden moet blij ken; 2. Op de dagen, waarop ingevolge deze vergunning langer dan SX uur per dag arbeid wordt verricht, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 3 van vorenge noemd rusttijden- en arbeidslijstenbe sluit de arbeidstijd van een arbeider niet na ten hoogste iX uur arbeid be hoeft te worden afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur, onder voorwaarde, dat zijn arbeidstijd telkens na ten hoogste LX uur arbeid wordt afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een kwartier en bovendien na ten hoog ste 6X uur na het begin van zijn dage assistent een onderzoek ingesteld, nadat het lijkje van het ongeluHnge slachtoffer naar het Binnengasthuis werd vervoerd. Ook hedenavono heeft de commissaris van politie, de heer de Jong, den 21-jarigen ver dachte P. weer een langdurig verhoor af genomen. De man blijft ontkennen en heeft verklaard, wat hij Maandagmiddag tus schen kwart voor twee en kwart over twee heeft gedaan en waar hij dien tijd geweest is Deze verklaringen zullen onderzocht worden bij de verschillende personen, door verd. aangewezen. Hij heeft zelfs verklaard, dat hij het meisje niet gekend heeft en nooit heeft gezien De houding van verd. is zeer rustig, In den loop van den avond is de politie genoodzaakt geweest het Waterlooplein te ontruimen, omdat de stadsreiniging door de groote menschenmenigte niet in staat was de markt schoon te maken, zooals elke avond geschiedt. Rechercheur Polling ontdekt het lijk. Gistermorgen werden ook de rechercheurs van het bureau kinderpolitie met het opspo ringswerk belast. De rechercheur Polling ging naar het huis van den vader en nam dezen 'n kort verhoor af. De vader die in hoogst overspannen toestand verkeerde, even als zijn vrouw zei, dat hij onder invloed van den telepaath Maloitz voelde, dat zijn dochtertje in het pakhuis begraven moest liggen. De rechercheur is daarop naar het pakhuis gegaan en heeft alle ruimten, waar talrijke kisten stonden opgestapeld, in oogenschouw genomen. Aan het leeghalen van het pakhuis viel niet te denken, daar men geen aanwij zing had, dat het kinÜI hier verstopt zou zijn. Men merkte hierbij op, dat de gevoelens der buurtbewoners reeds zoo ver gingen, dat zij den moord op Sonja reeds als vaststaand aannamen, nog voor het lijkje was gevon den. Op de bovenste verdieping van het pakhuis viel het oog van rechercheur Polling op het laddertje, dat naar de vliering leidt. Hij ging hierlangs omhoog naar de vliering en zag links in den hoek een kist staan, gevuld met houtwol. Toen hij dit opzij wilde schui ven, stuitte zijn hand op het verminkte lijk van Sonja Beugeltasch, dat in de kist was gestopt om den moord te verbergen. Ofschoon de eerste aanblik niet gruwzaam was, daar de verminking van het kind niet over het geheele lichaam voorkwam, was het toch een afschuwelijk gezicht. De beenen van het meisje waren vastgebonden, terwijl, om het schreeuwen van het kind te smoren, de dader haar den mond met een lap had dicht- gesnoerd. Toen rechercheur Polling dit gezien had, wist hij voldoende. Spoedig vond hij termen aanwezig, om een 21-jarigen employé van de firma te verzoeken, mee te gaan naar het bu reau J. D. Meyerplein, om daar te worden gehoord. Kort daarna verscheen ook inspec teur P. A. Kater met een flinke politiemacht in het pakhuis en gaf last, hem te volgen naar het bureau, waaraan door allen zonder uitzondering gevolg werd gegeven. De vermoedelijke dader. De „Mb." heeft den vermoedelijken dader, die reeds eerder voor een zedenmisdrijf ver oordeeld is geweest, enkele malen gezien, toen hij uit 't bureau J. D. Meyerplein naar de overval-auto werd geleid, om met het lijkje geconfronteerd te worden. Hij was in het geheel niet onder den indruk van het ge beurde en keek, alsof hij van den prins geen kwaad wist. Kalm drentelde hij de trap af en deed in het geheel geen poging om te ont vluchten. Deze houding was al erg verdacht. Allicht komt een serieus mensch, die van een derge- lijke schanddaad wordt verdacht, onder den indruk, vooral op het tijdstip, dat hij op de plaats van den moord, of althans op de plaats waar 't lijkje verborgen lag, zal wor den toegelaten. 's Morgens om half zeven was hij naar de zaak gekomen, om zijn dagtaak aldaar te vinden. Voor hij echter de deur van het pak huis binnenging, zou hij aan een van de juf frouwen op de markt, die haar tentje vlak voor het bananenpakhuis heeft, stotterend hebben gevraagd, of Sonja nog niet terecht was en of men den geheelen nacht nog bad gezocht zoo als te begrijpen valt op het Waterlooplein en omgeving nog steeds het onderwerp van ge sprek. De bevolking is zeer geladen, zoo zelfs, dat indien de dader van het gruwelijk misdrijf in haar handen zou vallen zijn leven geen cent meer waard zou zijn. In tusschen blijft P. die nog steeds is ingesloten in het politiebureau, waar zijn onverschillige hou ding niet bepaald sympathiek aandoet, ont kennen dat hij op eenigerlei wijze bij het ge beurde is betrokken. De politie blijkt echter over aanwijzigingen te beschikken, die het gewettigd doen zijn, dat hij in arrest blijft. Belangrijk in dit verband is vooral het on derzoek dat de politie-scheikundige, van LeddenHulzebos ter plaatse heeft ingesteld over de resultaten waarvan een rapport aan politie en justitie zal worden ter hand ge steld. De gevonden situatie op de vliering is zoo veel mogelijk in tact gelaten, opdat vin gerafdrukken en andere eventueele aanwij zingen, die voor de bewijsconstructie van on schatbare waarde zijn, niet verloren gaan. Behalve de vliering is het bananenpakhuis van de firma Groenteman en Bolle weer voor de daar plaats vindende werkzaamheden vrijgegeven. Reeds eerder is de 21-jarige P. voor een zedenmisdrijf veroordeeld geweest. Wij ver nemen in dit verband, dat deze zaak van verleden jaar dateert. P. is toen door de ze denpolitie gehoord, waarbij hij had bekend, dat hij ontucht had gepleegd met een 10- jarigen Jongen, welk misdrijf in hetzelfde bananenpakhuis is gepleegd, waar het jongste slachtoffer is gevonden. Vooral dit feit, waarvoor hem drie maanden gevange nisstraf zijn opgelegd, wordt als een sterke aanwijzing tegen den verdachte beschouwd. GRONINGERS ONTZET. Gisteren hebben de Groningers weer hun jaarlijkschen feestdag ter herden king van het beleg en het ontzet hunner stad op 28 Augustus 1672 gevierd. Ontzet is eigenlijk niet het juiste woord. Beter is het te spreken van op heffing van het beleg, omdat de bisschop van Munster en de keurvorst van Keu len, die met hune troepen van 19 Juli 1672 af voor de stad hadden gelegen, den 28sten Aug. d. a. v. vrijwillig aftrok ken, toen zij het nuttelooze van hun po gingen om Rabenhaupt en de zijnen tot overgave der stad te dwingen, hadden ingezien. Wel hadden de boeren uit de Ommelanden onder aanvoering van de edelen en de redgers het den belege raars zeer lastig gemaakt, maar zij wa ren toch niet in staat den vijand te ver jagen. De hoofdoorzaken van de toene ming van de moedeloosheid onder de belegeraars waren de krachtige verde diging en de kranige uitvallen der be legerden. Het jaarlijksche feest is weer op de gewone wijze gevierd onder leiding van de Vereeniging voor Volksvermaken. Op het programma stonden als altijd: Open bare concerten, rondgangen met mu ziek, carillonbespeling, zomerkermis op de Vischmarkt en de Ossenmarkt: keu ring van tuigpaarden op de Groote Markt, concours hippique en tot slot een vuurwerk, waarvan dit jaar de slotde- coratie zal zijn „De A-toren", een van Groninger's mooiste bouwwerken. Het concours hippique heeft dit jaar een bijzondere attractie in het défilé en de jachtrit van de Landelijker Ruiterver eenigingen en de demonstratie van het detachement van het artilleriepaarden- depot te Tilburg. Minister Deckers is gistermiddag te Groningen aangekomen, en heeft de courses bijgewoond. HOLLANDSCH MOTORSCHIP IN BRAND GERAAKT. De schipper en zijn knecht door een Belgisch stoomschip opgepikt •en naar Antwerpen gebracht. In den nacht van Maandag op Dinsdag bemerkten de loods en de officier van de wacht van het s.s. „Gerolstein" dat komende van New York op weg was naai Antwerpen ter hoogte van Borsselen (Zeeland) op de Westerschelde een brandend motorscheepje Onmiddellijk werd een reddingboot uitgezet. Naderbij gekomen bleek het te zijn de „Machtvelde N. Z. 10b-' uit Terneuzen dat aan het uitbranden was. Het scheepje kwam van Vlissingen en was geladen met vlas en aardappelen. De schipper en eigemar, de 31-jarige M. ten Hoeve en zijn knecht de 15- jarige P. Kiel die niet r emmen konden klampten zich aan het roer vast en wisten zich zoodoende boven water te houten Zij werden beide aan boord van de „Gerolstein" gebracht die hen naar Antwerpen medenam waar zij ter verpleging opgenomen zijn. De AAN NEKKRAMP OVERLEDEN. Te Scherpenisse werd een geval van nek kramp (meningitis) geconstateerd. Een jon geman van 25 jaar is overleden. BELGISCH SLEEPSCHIP OP STREKDAM GELOOPEN. Gistermiddag om vier uur is het van Gent komende Belgische sleepschip „Josefine", ge laden met steenkolen, op den strekdam van de haven van Hoedekenskerke geloopen. Het schip is lek geslagen en door eenige sleep- booten naar Temeuzen gesleept, waar het gerepareerd zal worden. BOSCHERANDEN TE ERMELO. Kwaadwilligheid in het spel? Gistermiddag half 4 werd brand ont dekt in het dennenbosch nabij het onder Ermelo bebouwde gedeelte. De Dennen kamp. Onmiddellijk werd de bosch brandweer gewaarschuwd, die met be hulp van politie en vrijwilligere het vuur bestreed. Het bosch bestond uit hooge dennen. Daaronder lag veel dood hout, hetgeen uitermate brandbaar was. Een gedeelte van ongeveer 2 H A. stond spoedig in lichter laaie en tot ver in den omtrek was het vuur en waren de rook wolken te zien. De huizen vr.n de Den nenkamp liepen op een gegeven moment zelfs gevaar, doch met vereende krach ten slaagde men er tenslotte in den boschbrar;d te stuiten en verder onheil te voorkomen. Omstreeks half 5 brak op eenige kil> meters van het verbrande gedeelte, eveneens onder Ermelo, een tweede boschbrand uit, doch de boschbrand weer was hier snel bij en kon het vuur ln den aanvang meester worden. Zoowel bij de Dennenkamp als op het tweede gedeelte heeft men bij een inge steld onderzoek lonten gevonden, zoodat men aanneemt met kwaadwilligheid te doen te hebben. Een onderzoek wordt ingesteld. EEN GOEDE VANGST. Oestoten effecten in beslag genomen. Een ongeveer 30-jarlge koopman die tijdelijk te Amsterdam vertoeft, is daar aangehouden op het vermoeden, dat hij betrokken zou zijn bij inbraken in enke le plaatsen in het land. Op het hoofdbureau bleek dat hij in het bezit was van een pak effecten. Bij het nazien van deze papieren bleek, dat er bij waren van een inbraak in Mei ge pleegd te Apeldoorn en in Juli in De Bilt. Het is niet vastgesteld of hij zelf medeplichtig is aan deze inbraken of dat hij de heler is van de effecten. Gis teren is hij op transport gesteld naar Apeldoorn, waar de politie de zaak ver der zal onderzoeken. OSS LAAT ZICH HOOREN. Oeval van oplichting. Dezer dagen wist een persoon, zich uitgevend voor reclame-agent, een aan tal winkeliers te Oss te bewegen tot plaatsing van reclamebiljetten in een autobus tegen betaling van een zeker bedrag. Toen de agent zich echter daar na niet meer vertoonde, kreeg men arg waan en werd de politie gewaarschuwd. De pseudo-agent werd aangehouden en te Oss opgesloten. Men bleek te doen te hebben met een bekenden oplichter, die reeds op dezelfde wijze in verschillende plaatsen zijn slag heeft geslagen. JHR. VAN LENNEP. f Jhr. Warner van Lennep is gisteren verongelukt in de bergen van de Haute Savoy. Door het breken van een touw; waaraan hij met den gids was verbon den, is hij met een rots in aanraking gekomen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. DE STEEKPARTIJ OP DEN NIEUWENDIJK. De Surinamer beweert uit zelf verdediging te hebben gehandeld. Omtrent de steekpartij op den Nieu- wendijk vernemen wij nader, dat de politie van het bureau Warmoesstraat gistermiddag twee slachtoffers heeft ge hoord, terwijl de toestand van den 39- jarigen Blankenspoor nog van dien aard was, dat geen verhoor mocht wor den afgenomer. De commssaris van het bureau de heer L. Hoogenboom heeft den Surina mer Daniels, die pas een maand in Amsterdam woont en voordien op Cu- ragao leefde, een voorloopig verhoor afgenomen. De Surinamer verklaarde, dat hij uit zelfverdediging zou hebben gehandeld. Plotseling zouden een paar honderd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7