JCeck S. School JUóiHMJCiaal 7lituws OUchtszahm £aatste betichten ONZE HOLLANDSCHE MOLEN. SCHAGERBRUG. De vergadering was algemeen van oor WINKEL. NIEUWE NIEDORP. BERGEN. DIRKSHORN. GROOTSCHERMER. BROEK OP LANGENDIJK. DE RIJP. EEN GYMNASIAST EXPERIMENTEERT, En veroorzaakt een ontploffing. """«h 56 JONGENS ONTSNAPT UIT VERBETER-INRICHTING. DE RAMP VAN CAMPANA. De wind is gedraaid, toestand critiek. GRIERSON GESTART. Van Groenland naar Labrador. Een paard aan 't woord menschen op hem afgekomen zijn en hem op den grond hebben geworpen, waarna hij zijn mes heeft getrokken en links en rechts heeft gestoken. De dader zal voor den officier worden geleid. EEN NIEUWE GEUNIFORMDE JEUGDORGANISATIE. De „Nationale Jeugdstorm'' opge richt. We lezen in het Hbld. Er is de laatste maanden hard gewerkt aan het tot stand komen van een nieuwe jeugdorganisatie, de „Nationale Jeugd storm". en is thans zoo ver gevorderd, dat het eerste vereenigingsgebouw in gebruik is genomen. Het staat in de Westerstraat te Rotterdam. Sedert eenige dagen waait daar de vlag van den Jeugdstorm. Het is een oranje, doch met in het midden een blauwen cirkel, waar-1 in de afbeelding van een helderwitte storm- meeuw is aangebracht. Wat de vereeniging beoogt. De Jeugdstorm is een vereeniging zonder rechtspersoonlijkheid, zij staat onder de al- gemeene leiding van den heer C. van Geel kerken, secretaris van de Nationaal Socia listische Beweging. Blijkens haar statuten staat de vereeniging evenwel geheel los van de N.S.B. En ook financieel is zij daarvan onafhankelijk. De leden der vereeniging, die niet jonger dan twaalf en niet ouder dan achttien jaar mogen zijn, zullen zich o.m. bezig houden met padvinderij, eerste hulp bij ongelukken, terrein verkennen, koeriersdiensten, stafkaar ten lezen en vooral marcheeren, gymnastiek, lichte athletiek en andere takken van sport. Bovendien zullen zij onderwezen worden in algemeene vaderlandsche geschiedenis, aard rijkskunde, staatshuishoudkunde en staatsin richting. De organisatie zal straffer zijn dan in welke bestaande jeugdvereeniging ook. De Nationale Jeugdstorm zal onderverdeeld zijn in troepen van twaalf man, onder een troep leider, deze werden gevoegd tot vendels, be staande uit 32 troepen, onder leiding van een commandant. Verder zullen er functionaris sen als adjudanten en vendelluitenant zijn. De leden van de vereeniging zullen een uniform dragen, bestaande uit een bleu hemd met zwart satinetten das, zwarte korte broek en kousen en een muts in oranje en zwart. Geen kinderen in de N.S.B. Gelijktijdig met het tot stand komen van den Nationalen Jeugdstorm heeft zich een ander proces voltrokken: de ontbinding van alle nationaal-socialistische jeugd- en jonge renorganisaties. De N.S.B. heeft zich thans op het standpunt gesteld, dat zij geen leden aanneemt, die jonger zijn dan achttien jaar. Ofschoon dus ae leider van den Nationa len Jeugdstorm een hoofdbestuurslid van de N.S.B. is zal het voor de leden van deze or ganisatie niet mogelijk zijn, lid te worden van deze beweging. Integendeel, het zal den Jeugdstorm verboden zijn deel te nemen aan politieke vergaderingen, betoogingen en de monstraties. Ook zullen zij geen kringhuizen der N.S.B. mogen betreden. De kinderen zullen alleen dan tot den Jeugdstorm kunnen toetreden, als zij daartoe schriftelijke vergunning bezitten van hun ouders. Zoodra zij achttien jaar zijn, zullen zij de vereeniging moeten verlaten. Er zal geen aandrang op hen worden uitgoefend, wat betreft toetreding tot een politieke partij. CONTINGENTEERINGEN. De Staatscourant van hedenavond zal een K. B. bevatten, waarbij met ingang van 1 September a s. de invoer van wol len en half wollen dekens wordt gecon- tingenteerd. Het percentage, waarvan de invoer zal zijn toegestaan, is bepaald op 80 van het gemiddeld gewicht, het welk gedurende het tijdvak van 15 Augustus tot en n\et 30 November in de jaren 1931 en 1932 is ingevoerd. Voorts zal de Staatscourant een K. B. bevatten, waarbij de contingenteering van den invoer van lucifers ongewijzigd voor een tijdvak van 9 maanden ingaan de 1 September a.s. wordt verlengd ter wijl tevens is bepaald, dat onder deze contingenteering ook de lucifershoutjes zullen zijn begrepen. Tenslotte wordt met ingang van 1 September de contingenteering van den invoer van rijwiel-buiten- en binnen banden voor den tijd van een jaar ver lengd. Het percentage is 25 van het gemiddelde aantal dat in de jaren 1929, 1930 en 1931 is ingevoerd. DUITSCH DAGBLAD VOOR NEDERLAND. Nationaal Socialistische propaganda. Naar het Hbld. verneemt, kan het ver schijnen van een Duitsch nationaal- socialisti6ch dagblad voor Nederland eerkang tegemoet gezien worden. Het blad is bedoeld voor in Nederland wo nende Duitschers, speciaal die in de mijnstreek. Men verzekerde, dat het in den loop van September verschijnen zou. De uit gave zou verband houden met de na tionaal-socialistische pers in Rijnland. FABRIEK VAN RIJWIELPLAATJES. Namaak geruild voor „echt" en dit verkocht. Reeds eenigen tijd was het bekend, dat te Groningen zich iemand op hield, die rijwiel plaatjes vervaardigde; de politie heeft nu een inval gedaan in een rijwielherstelplaats al daar. De houder van deze herstelplaats, de 45-jarige A. Visser, was bij dezen inval aan wezig en in zijn bijzijn werden op verschil lende plaatsen de benoodigdheden voor het vervaardigen van valsche rijwielplaatjes ge vonden alsmede een groot aantal half en heel afgewerkte plaatjes. Het vermoeden bestaat, dat bij Visser in bewaring gegeven rijwielen de echte rijwielplaatjes zijn afgenomen en vervangen door valsche, waarna de echte werden verkocht. Visser is aangehouden en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. t Tot tijdelijk onderwijzer aan de gemeen schappelijke Ulo-school te Broek op Langen- dijk is benoemd de heer C. Hoogvorst te Schoorl, in het bezit van hoofdacte en acte wiskunde. Door het bestuur der St. Ursulaschool te Bergen is als kweekeling aangesteld mej. T. A. W. Boelens te Bergen. Tot kweekeling-onderwijzer aan dc gemeenschappelijke H.L.B. school te Noord- scharwoude benoemd de heer C. Hoogvorst te Schoorl. EXAMEN-WEE. afgewezen met voldoende cijfers. Het raadslid de heer Z. Stokvis heeft de volgende vragen tot B. en W. van den Haag gericht: 1. Is het B. en W. bekend, dat zich bij het j.1. afgenomen toelatingsexamen voor de ge meentelijke hoogere burgerscholen het vol gende geval heeft voorgedaan: Een leerling van een examenklas 6 A eener openbare lagere school deed toelatingsexa men voor de H.B.S. Hij behaalde daarbij de volgende cijfers: 5, 6, 6, 7, onderscheidenlijk voor de vakken rekenen, taal, geschiedenis en aardrijkskunde. Aangezien deze candidaat geen verklaring van het schoolhoofd kon overleggen, dat hij „bekwaam en geschikt" was voor het M.O., moest hij ook mondeling examen doen. Bij dit examen verwierf de can didaat voor de genoemde vakken de cijfers 6, 6, 6, 6. Hij werd afgewezen op grond van het oordeel van het schoolhoofd, welk oor deel er al toe geleid had, dat de candidaat behalve het schriftelijk ook het mondeling examen moest afleggen. 2. Indien de bovenvermelde feiten waar zijn, achten B. en W. het dan niet met on- dergeteekende onjuist èn onbillijk, dat een candidaat, die voor een schriftelijk en een mondeling examen, loopende over 4 vakken, over de geheele linie voldoende cijfers be- ïaalt, afgewezen wordt op grond van een verklaring, die al in eerste instantie het exa men verzwaard heeft? 3. Mochten B. en W. van dezelfde mee ning zijn, zouden zij dan willen mededeeten, of redres nog mogelijk is en of zij voor de toekomst maatregelen willen nemen, die der gelijke beslissingen onmogelijk maken? Men schrijft ons uit Hensbroek. Snel, zeer snel, gaan de molens van ons Hollandsch landschap verdwijnen, wat te betreuren is, want het zijn de trouwe wachters over onze velden. Jaren hebben ze ons trouw gediend en de nieu we tijd vaagde ze weg tot Totdat de heer Dekker ze weer nieuwe kracht heeft gegeven. Na veel peinzen en zoeken kwam de nieuwe stroomlijn- roede te voorschijn en heeft de Holland- sche molen, die, zooals eens Napoleon opmerkte zonder weer ga is, weer be staansrecht gekregen. Gaarne nam ik dan ook de uitnoodi- ging van den heer Belrave van den Hol- landschen molen aan om getuige te zijn van de proefmaling aan den Lage Hoek- polder, die Dinsdag te 3 uur heeft plaats gevonden. Er bestond voor dit feit zeer groote be langstelling, vooral uit polderkringen. Wij merkten op afgevaardigden van de polders Lage Hoek, Kaagpolder, Wester- veer, Hensbroek, Waarland en tevens uit H.H.-Waard. Er woei een zomersch koeltje uit het Oosten, de molen werd naar den wind geplaatst en deze draaide in het gewone werk zonder zeilen, de vijzel maakte dan 187 toeren per minuut. Op verzoek van den heer Dekker wer den de zeilen er voor gebracht, en het zware werk ingeschakeld; dan is het toerental bij flinken gang 230. B:j den geringen wind draaide de ipo- len lustig en de verplaatste hoeveelheid water was groot. Over den uitslag van deze proef waren èn het polderbestuur van de Lage Hoek en de aanwezigen verwonderd en ten zeerste voldaan. De voorzitter complimenteerde den heer Dekker voor de nette en vlugge af werking, dankte de heeren Belrave en van Rijksvorsel voor de verleende mede werking en toelichting, en sprak de hoop uit dat de afbraak van molens thans tot staan gekomen mag zijn. De heer Belrave wees er nog op dat dit de eerste watermolen is in Noord- Holland die deze methode toepast. Spr. hoopte dat velen zullen volgen. Het is zeer zeker gebleken dat de molens nog niet hebben uitgediend. deel dat het „strijkgeld-systeem'' een kunst matige prijsopdrijving was. ten nadeele van serieuse koopers en dat daarom het strijk geldstelsel een verderfelijk stelsel was. Be sloten werd genoemd schrijven in dien geest te beantwoorden Als bestuursleden werden benoemd de heeren P. Vries te Schagerbrug en G. J Kater te St. Maartensbrug, terwijl de heer H. Rezelman te Schagerbrug als zoodanig werd herbenoemd. Hierna sluiting. ZWAAG. De gemeenterekening wijst aan: gewo ne dienst ontvangsten 51879.90, uitgaven 50602.92; batig slot 1276.98. Kapitaal- dienst ontvangsten 1596.87, uitgaven 1496.87, batig slot 100. Vergadering afd. ,2-ijpe en omstre ken" van de Holl. Mij. van Land bouw. In het lokaal van mevr. de wed. J. Broer alhier werd een algemeene vergadering ge houden van de afd. „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij van Landbouw. Na de opening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat de rijvereeniging „West Friesland" zich weer bereid heeft verklaard, hare medewerking te verleenen op den a.s. kermis-Maandag, na afloop van de landbouw tentoonstelling. Voorts werd medegedeeld, dat aan de rundveefokvereei.iging „Zuid-Zijpe" was ver zocht hare medewerking te verleenen aan de genoemde tentoonstelling, doch dat niet kon worden voldaan aan de voorwaarden, welke deze vereeniging stelde, zoodat van deze medewerking moet worden afgezien. Behalve bovenbedoeloe rijdemonstratie van de rijvereeniging „West-Friesland", zal op den tentoonstellingsdag een wielerwedstrijd wordeu gehouden op het sportterrein achter de openbare iagere school. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur inzake strijkgeld bij openbare verkoopinger van onroe.ende goede en. WOGNUM. In de vestibule van het raadhuis is een gedenksteen onthuld ter herinnering aan het tonderdjarig burgemeesterschap van de fa milie Commandeur en aangeboden door de burgerij van deze gemeente. Met gouden let ters staat in het marmer de volgende in scriptie gegrift: „1834 23 Juli 1934 Ter herinnering aan: J. Commandeur Tz. 18341861 A. Commandeur Kz. 18611887 K. A. Commandeur Az. 18871921 J. Commandeur K.Az. 1921 Burgemeesters. Aangeboden door de burgerij van Wognum." Voorts prijkt nog op de plaat het wapen der familie. In de hedenavond gehouden vergade ring van de Floralia-commissie werd mede- deeTing gedaan van een ingekomen schrijven van den heer en mevrouw Koster, waarbij werd medegedeeld, dat de heer Koster als gevolg van langdurige ongesteldheid zich genoodzaakt zag als lid der commissie en als penningmeester te bedanken, terwijl mevr. Koster eveneens als lid der eommissie be dankte. De voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit dat ongesteldheid de oorzaak moest zijn van dit bedanken. Als tolk der vergadering sprak hij woorden van dank voor het vele dat zij voor Floralia hadden gedaan en sprak de hoop uit, dat de heer Koster een volledig herstel moge vinden. Vooral nu, nu vóór de tentoonstelling geen lid kan worden gemist, werd besloten het aantal leden aan te vullen en werden be noemd de heer en mevrouw Schenk. Tot penningmeester werd benoemd de heer W. Keetman. Het fanfarecorps „Excelsior"' behaalde Zondag onder leiding van den heer B. Kool haas op het te Halfweg gehouden nationaal concours een eersten prijs in de eerste afdee- ling, met 308 punten. De door de Nederl. Vereenig. van Oud strijders der Zee en Landmacht uit Ned. Indië „Het Vaderland Getrouw" dezer da gen alhier gehouden geldinzameling heeft opgebracht ƒ119.—. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N. H. Reuvers, is benoemd tot hoofd der Bij zondere Neutrale School te Hilversum. 'Zondag was de laatste feestdag van „Huisvlijt en Floralia". Des middags gaf de muziekvereeniging „Chr. de Wet" een concert voor het raadhuis, waar op verdienstelijke wijze de verschillende nummers onder leiding van den heer Stuffers ten gehoore werden gebracht. Des avonds was bet prijsuitreiking in 't café van den heer van Truijen, waar optraden de heeren Daan Pool en Tom my Bouman, die geen onbekenden wa ren voor Grootschermer. De zaal was goed bezet. Het publiek heeft genoten van ernst en luim dezer beide voordrachtkunstenaars. Het ap plaus na de verschillende nummers was zeer zeker verdiend. Als altijd roemen we de schitterende costumes, tooneel- aankleeding en verlichting. Na afloop werd nog een druk gebruik gemaakt van het traditioneele „bal na". Naar we vernemen zijn nog eenige prijzen der verloting niet afgehaald. Deze kunnen alsnog aan bovengenoemd café in ontvangst worden genomen. Door een daartoe opgericht comité uit de burgerij, vond gisteravond in het bollen- gebouw de vaandel-uitreiking plaats aan de Broeker-muziekvereeniging A.d.v.e.n.d.o. Voor deze plechtigheid waren o.m. uitge- noodigd B. en W. der gemeente, de finan- ciëele commissie van het corps en het vaan del-comité, terwijl daarnaast een groote schare van belangstellenden aan dezen avond luister bijzette. Bij ontstentenis van den heer Romeijn, voorzitter van het vaandel-comité, was de leiding opgedragen aan den heer v. d. Graaff, hoofd der o. I. school, dier ontstaan en de werking van het comité naging. In dit verband deed spr. uitkomen hoe de eeuwen door het vaandel was 'n symbool van trouw en dat niet alleen, maar het wekt op tot het inspannen van alle krachten. Daarnaast is het plicht te zorgen, dat het onbesmet blijve en dat geen partij-zucht o eigenbaat he* ontsiere. Maar dat het bovena zij een symbool van eenheid. Spr. stemde het daarom tot blijdschap, dit vaandel als een symbool van die begeerde eenheid te mogen aanbieden uit de beurzen van de Broeker burgerij, waarbij de wensch werd uitgesproken dat het trouw moge bewaard blijven en dat nog vele lau weren aan de reeds verworvene mogen toe gevoegd worden. Door den heer Schelhaas werd namens de financieele commissie van het corps een bij passend foudraal aangeboden, daarbij de hoop uitsprekende, dat het in figuurlijken en letterlijken zin niet alleen moge zijn tot een steun maar ook dat het vaandel zoodoende van stof en smetten vrij gehouden moge worden. Burgemeester Slot werd hierna als be schermheer van het corps verzocht de reeds verdiende laueren aan het vaandel te hech ten, waarbij hulde werd gebracht aan het comité dat zich zoo spontaan heeft beijverd door bij de burgerij aan te kloppen. Onder den zegen des Almachtigen wordt gehoopt dat door het corps nog vele lauweren geoogst mogen worden. Door den heer Vinke, voorzitter van het corps, werd hierna aan comité, financieele commissie en beschermheer hartelijk dank gebracht voor hetgeen is aangeboden en verricht, waarna ten slotte door het corps nog enkele num mers ten gehoore werden gebracht, wel ke bijzonder in den smaak vielen. 'Door het bestuur der Oranjever- eeniging is besloten op Koninginnedag des avonds een uitvoering te geven in zang en muziek. De plaatselijke ver- eenigingen zijn te dien opzichte ge vraagd daaraan hun medewerking te verleenen, welke bereids toezegging daartoe hebben gedaan. De avond zal vermoedelijk gehouden worden in het bollen gebouw. Maandagavond werd alhier een open bare vergadering van den gemeenteraad gehouden, onder voorzitterschap van den burgemeester. Op grond van artikel 90 van de gemeentewet was deze verga dering noodzakelijk, aangezien in de ontstane vacature van ds. P. Keuning behoorde te worden voorzien. Als lid van den Raad nam voor de eerste maal zitting de heer Nic. Schouten, opvolger van ds. P. Keuning. De heer Schouten legde de bij de wet vereischte eeden af en werd door den burgemeester een wel kom toegeroepen. Hij sprak tevens den wensch uit dat de heer Schouten de be langen van de Rijp zal kunnen dienen. Als volgende punt van de agenda werd aan de orde gesteld de benoeming van een wethouder. Na stemming bleken te zijn uitgebracht: 3 stemmen op den heer KI. Blokdijk, 2 stemmen op den heer Nic. Schouten en 2 stemmen blanco, zoodat de heer Blokdijk tot wethouder werd gekozen. De burgemeester feliciteerde den heer Blokdijk met deze benoeming en hoopte in het college van B. en W. gemeen schappelijk te kunnen werken aan de belangen van de Rijp. Door den heer Blokdijk werd de benoeming aanvaard en hij hoopte als wethouder zich voor het algemeen belang verdienstelijk te kunnen maken. Den raad werd daarna aangeboden de gemeente-rekening dienst 1933, alsmede de rekening van het vleeschkeuringsbe- drijf de Rijp e. o. dienst 1933, welke re kening in een vorige vergadering van den Raad was gesteld in handen van een commissie voor het instellen van onder zoek. VERSPREIDING OPRUIENDE PAMFLETTEN. Nog stond terecht de 42-jarige los-werk man W. J. van der S. uit Leiden, die in de Jan-Vossensteeg was aangetroffen, terwijl hij opruiende pamfletten verspreidde, waar van een 200 ex. op hem waren bevonden. Verdachte gaf toe, den inhoud van het ge schrift te kennen. Op een vraag van den Haagschen pre sident of hij voor de verspreiding eenige be looning had ontvangen, antwoordde ver dachte ontkennend. Hij deed zulks voor de organisatie (N. A. S.) en tevens uit protest tegen de steunvermindering waardoor hij getroffen was. Het O.M. wees op den inhoud van het ge ïncrimineerde geschrift, dat tot verzet tegen de wettige overheid aanspoorde juist in den tijd, dat te Amsterdam op ernstige wijze de openbare orde werd verstoord. Gezien de omstandigheden, waaronder dit feit heeft plaats gehad, vorderde de officier 4 maan den gevangenisstraf. Mr. van Urk uit Amersfoort, de verdedi ging voerend, betoogde, dat hier slechts verspreiding van een opruiend geschrift en geen opruiing ten laste kan worden gelegd. Dit eerste geeft verdachte, die meende daar mede zijn organisatie te steunen, toe. Met het oog op het feit, dat verdachte reeds preventieve hechtenis heeft ondergaan, ver zocht pleiter de rechtbank een straf gelijk aan de preventieve hechtenis op te leggen, vroeg hij tevens de invrijheidsstelling van den verdachte. Nadat de rechtbank dit verzoek had af gewezen werd de uitspraak op 11 Septem- ber a.s. bepaald. (Ongecorrigeerd.) Schagen mededeelde, daTdïr^T^ ment een gevolg was van het fei?6^ de plattelandsgemeenten zich voelden aangetrokken tot SchaL^j** tot Alkmaar, omdat de laatste d&<* zich aan het platteland niet zont??*** legen liet liggen, kwamen de au? sche heeren in het geweer en h ?*r* een conflict, dat door den vo?r6?w« werd bezworen. ^rzitter ov^iiusutTS m-ny, dank bracht voor haar spontane i.Ul" aan de plattelandsvereenigingen Een afgevaardigde uit Koedijk 'w, ouderdomspensioen door den eigen gP^'tte Besproken werd de vraag 0f het i niet wenschelijk is dat de Middenstand verordenende bevoegdheid krijgt dsraad De heer Kropveld hield ten s'otte een over de Jeugdorganisatie en de tJaL ouderen. k der De voorzitter bracht dank voor de er besprekingen en de vereeniging te r, huizen voor het doen tot stand kom., bijeenkomst. KOn,€n In het pand Bilderdijkstraat aa Dordrecht had hedenmiddag omstreed half één een ernstige ontploffing pudp De 15-jarige leerling van het gymnasium W. Langenberg, die daar woont, WL, bezig met het nemen van scheikundig proeven, toen plotseling een gewelf explosie ontstond, welke alle ruiten van het huis deed springen en de wq^jT ernstig beschadigde. De jongen kr^l erftstige wonden aan hoofd en handel en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. DE „VEENDAM" HEEFT OPONTHOUD. De Holland—Amerikalijn deelt ons mede, dat het s.s. „Veendam", dat zich op een plezierreis naar Portugal «j Spanje bevindt, op de thuisreis opont houd door mist heeft ondervonden en als gevolg daarvan kan de „Veendam" eerst in den nacht van Donderdag op Vrijdag aan de Wilhelminakade t« Rotterdam worden verwacht De algt- meene ontscheping vindt Vrijdagoch tend om 7 uur plaats. 56 jongens van de verbeter-inrichting van Belle Ile te Parijs, hebben gister avond, terwijl zij in de eetzaal bijeen wa ren, een aanval ondernomen op hun be wakers, waarna zij met behulp van ladders, die enkele arbeiders haddex achtergelaten, over de muren Wemmen en ontsnapten. De bewakers en Omwo ners van de plaats hebben onmidOWijk een groote klopjacht gehouden in den loop waarvan 47 vluchtelingen weer ge vat werden. De overige 9 zijn nog op vrije voeten. Volgens te Londen ontvangen berich ten is de ramp in Campana nog grooter gewordene tengevolge van het feit, dat de wind gedraaid is, waardoor het vuur op een aantal andere olietanks over sprong. Met ontzaggelijk gedonder vlo gen nog 14 olietanks de lucht in. De Engelsche vlieger Grierson, die op zijn vlucht in het poolgebied een nood landing heeft moeten doen en die eerst geruimen tijd daarna door een hulp expeditie was gevonden, is na een ver blijf van verscheiden dagen in Angina# salik aan de Oostkust van Groenland ge* start naar Labrador. Naar uit Povungnituk aan de West kust van Labrador wordt gemeld, is hij daar thans in goede orde geland. MIDDENSTANDS DISTRICTS VERGADERING TE ALKMAAR. Dinsdagavond werd in het gebouw „De Unie" te Alkmaar een vergadering gehouden van alle bij den Kon. Ned. Middenstands bond aangesloten vereenigingen in Noord holland boven het IJ, onder voorzitterschap van den heer Spaander uit Hoorn. Nadat de heer Termaat een welkomst woord had gesproken namens de Alkmaar- sche Middenstandsvereeniging zette de heer van der Leeuw, adj. dir. van het Bondsbu- reau het urgentie-program van de 3 midden standsbonden en het beginselprogram van den Middenstandsbond uiteen. Medegedeeld werd o.a dat bij het bondsbestuur een amendement was binnengekomen van verschillende ver eenigingen in Noordholland-Noord, die liever Schagen dan Alkmaar als zetel van het nieuwe district zagen aangewe zen Aanvankelijk scheen het alsof deze zaak een bagatelle zou worden behan deld, doch toen de heer Schmalz uit „Wij paarden eiechcnn „wij zijn den heeren achter het „heel dankbaar, als ze niet zoo „langs ons stuiven. En mijn „die een zwaren kar tre^cVlejo06 te „vriendelijk om hen niet „laten stoppen. Toe wilt U met een klein beetJ*t „ioe, win W tu oaarC „wng met ons houden «£7 ,f „voor mag „eigenlijk geen recht op, t» „dankbaren blik beloonen- m

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8