fRechtszaketi ^Buutealand DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. NIEUWE STUDIO VAN DE CINETONE. L.E.T.T. geeft, alsmede gratis terrein en in richting voor de spelen. De secretaris deelde mede, dat de Hera fabrieken te Breda en N V. Levensverzeke ringsmij. te Alkmaar gratis medewerkten en kinderspelen enz. afstonden. De voorzitter deelde mede, dat men van 't R.K. Schoolbestuur taal noch teeken hoorde en dat het hoofd der O.L school meedeelde, dat men weigerde om samen te werken met 'n deel der commissie, die het openbaar onder wijs geen goed hart toedroeg. Bovendien wilde men zelf een oranjefeest houden op 31 Augustus. Alleen het overlijden van den Prins der Nederlanden had het voor dit jaar te niet gedaan. De voorzitter stelde voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Spr. meen de, dat het schrijven op hem sloeg, doch de vereeniging was neutraal. Na eenige bespre king werd het schrijven aangehouden. In de commissie van aankoop der prijzen werden benoemd de heeren K. Mantel en P. Vier- kant. Breedvoerig werd besproken de indeeling van den middag en de spelen, terwijl de com missie de opdracht kreeg om de inkoopen te doen ter plaatse en bij voorkeur bij de leden van den Oranjebond. Daarna sluiting. DE MOORD OP DEN KASTELEIN IN DE BOOMSTRAAT TE AMSTERDAM. Tot twee jaar veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft thans, na interlocutoir arre6t, het ver hoor voortgezet in de zaak tegen den 36- jarigen lossen arbeider, die in den nacht van 29 op 30 September van het vorige jaar een schot heeft gelost op den kaste lein Arts in de Boomstraat aldaar. Verdachte beweert, dat de revolver, die hij in de hand hield om den kastelein schrik aan te jagen, per ongeluk is af gegaan, waarschijnlijk door een slag, dien d kastelein hem heeft toegebracht De rechtbank veroordeelde hem tot es Jaar gevangenisstraf, conform den eisch van den officier. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis. Na hun verhoor bleef de procureur- generaal voolharden bij zijn requisitoir en vroeg weder verdacbte's veroordee ling tot 6 jaren gevangenisstraf. Het verzoek van den verdediger om verdachte in vrijheid te stellen, werd afgewezen. BRANDSTICHTING. Een 27-jarige arbeider uit Hilvaren- beek had op 14 Juni op een aantal plaat sen brand gesticht op het landgoed „Annamina's Rust" onder de gemeente Diesen en Hilvarenbeek, toebehoorend aan prof. mr. E. G. J. Grimbrère te Til burg. Een boerderij en 18 H.RA. bosch en heide werden door het vuur vernield. Een gevangenisstraf van drie jaar eischte het O. M. Gisteren ded de Bre- dasche rechtbank uitspraak en veroor deelde verdachte tot twee jaar. DE DOODSLAG TE KERKRADE. Een eenzijdig gehouden afspraak. Maandag werd de zaak tegen den mijnwerker E. B. te Kerkrade, thans ge detineerd, verdacht van doodslag op de vrouw R. Kvoortgezet. B. had in den nacht van 29 op 30 April van dit jaar op den Kaalheidersteenweg nabij Kerkrade een schot gelost op ie vrouw R K met vie hij samenleefde. Vrouw K. was bij B als huishoudster in dienst geweest en er was een verhou ding tusschen bei len ontstaan. Vrouw K. was gehuwd en toen haar echtgenoot naar Kerkrade kwam, ont stonden onaangenaamheden. Verdachte B. en vrouw K. besloten toen maar om zich met behulp van een revolver van het leven te berooven. Eerst zou de man haar dooden en daarna de hand aan zich zelf slaan In den nacht van 29 op 30 April 1.1. kwamen zij beide van Aken, ven moment loste toen verdacht B een waar zij uit waren geweest. Op een gege- schot op de vrouw, maar deze hoorde, dat de man geen tweede schot loste. Menschen kwamen toeloopen. Aanvankelijk ontkende zij, dat de man op haar geschoten had, doch voor den rechter-co mm is sar is legde zij een volle dige verklaring af. Zij is op 1 Mei 1.1. aan de gevolgen overleden. Op 8 Augustus j.1. diende deze zaak voor de rechtbank te Maastricht, doch werd uitgesteld omdat men het nood zakelijk achtte, dat de echtgenoot van de vrouw, A. V. uit Amsterdam, als ge tuige zou worden gehoord Gisteren werd de zaak voortgezet. Verdachte verklaarde dat de vrouw hem de revolver uit de hand had genomen en zich daarna zelf in den buik gescho ten had, hetgeen door deskundigen weid bestreden. Op de vraag van den president waar om hij hei waper niet op zichzelf had gericht, zooals toch afgesproken was. zeide verdachte, dat na het eerste schot het wapen niet meer afging en er wat aan haperde Het O M. hield een uitvoerig requisi toir en eischte tegen verdacht E. B. ter zake van dxxfsteg een gevangenis-draf van zes jaar. De rechtbank wees, na in raadkamer te zijn geweest, het verzoek van len ver dediger om verdachte in vrijheid te stellen af. Uitspraak is bepaald op 17 Sept a«. ALKMAARSCHE POLITIERECHTER. Zitting van 3 September. DE VERTEGENWOORDIGER VOELDE NATTIGHEID EN WAS NIET TEGENWOORDIO. Het triestige na-kermismaandagje gaf poh tierchter m'. Krabbe een welkom* gelegen heid eenige DoiHWeakjes af Ir doen uit den stapel der nog wachtende proeessen. In de eerste plaats had de rechter zich dan bezig te houden met zekeren heer Wilhelmus Tr„ vroeger te Heiloo en thans wonende te Castricum, die op eigen verzoek door den steenhouwer Swart te Alkmaar was aange steld als commissionair van marmeren schoorsteenmantels en ai spoedig blijk gaf van zijn verkoopkracht door den timmerman S. Franken te Spanbroek een dergelijk weeldeartikel aan te smeeren voor den prijs van 13.50. De conditie, waarop de heer T. was aangesteld, was de bepaling, dat hij 10 pet. zou genieten van den verkoop, doch zich stiptelijk zou onthouden van elke finan cieele bemoeiing, met andere woorden, de heer Swart zou persoonlijk we] zorgen voor de inning der dubbeltjes, 'n wijze voorzorg die echter niet kon verhinderen, dat hij door zijn reiziger toch nog voor 'n bedrag van 13.50 werd bedrogen. Want de heer T., van den timmerman te Spanbroek vernomen hebbende, dat hij er prijs op stelde, zoo spoedig mogelijk zijn schuld te voldoen, knoopte zulks in zijn oor en haastte zich met voorbijziening van alle voorwaarden van den heer Swart, op een door hem zelf ge schreven en geteekende kwitantie, het ver schuldigde bedrag van den heer Franke te innen. Onnoodig bijna er bij te voegen, dat de heer Swart het hem toekomende geld nimmer ontving. De heer Wilhelmus T., heden dan ter ver antwoording geroepen, was niet verschenen, doch had buiten gei echtelijk verklaard, dat hij van den heer Swart nog provisie te goed was, wat door dezen echter beslist werd tegengesproken n Best adres voor vertegenwoordiging was trouwens de heer T. niet, aangezien hij op 13 Maart jJ. alreeds ter zake diefstal was veroordeeld tot f 20 boete. De officier achtte het feit dan ook belang rijk genoeg om er 2 maanden gevangenis straf voor te requireeren, 'n vordering, die door mr. Krabbe met 50 pet. wend ver minderd, zoodat 1 maand werd opgelegd. EEN STORM IN EEN GLAS WATER. De met zekeren mijnheer W. T. R. te Hoorn gehuwde mej. Petronella Frederika ter W. zou volgens dagvaarding in verschillende conferenties met buurvrouwen of andere gretig naar pikant nieuws luisterende dames t een en ander minder vleiends hebben ver teld van mej. T. Reitsma, geboren Zetsema, welk geroddel deze dame motief gaf een aan klacht in te dienen ter zake smaad. Van dit feit verdacht verscheen dan heden mej. Petronella voor den politierechter, die het noodig achtte op grond van het zede- kwetsende het niet aanwezige publiek de deur te wijzen. Na heropening der deuren, waarbij nie mand zich aanmeldde, deed de politierechter uitspraak, achtte het geïncrimineerde feit niet wettig en overtuigend bewezen en sprak al- zoo de verdachte vrij. 'N PRACHT EXEMPLAAR VAN EEN COMMENSAAL. Door ziekelijkheid van den heer Tr. Berkhof te Den Helder, zag zijn echtge- noote zich genoopt, pension te houden en verschafte zij ook logies met bediening aan een verpleegster, mej. Jacoba Kotterink, die zich in dit pension zeer op haar gemak zou hebben gevoeld, ware het niet, dat daar ook zijn intrek had genomen een zeer onhebbe lijke kerel, zekere Geurt van der B., werk zaam bij de Zuiderzeewerken. Deze man stelde zch zeer onbehoorlijk aan, ook tegen over de verpleegster en maakte he' zóó bont, dat mej. Kotterink haar hospita voor de keus stelde: Hij er uit of ik! Dit alternatief wend echter spoedig opgelost door het feit, dat mej. Berkhof gezegden Geurt v«n der B. het gai van de deur wees. Deze mijnheer, daarover zeer ontstemd, ontzag zich niet, bij de familie Berkhof spectakel te komen schoppen. Hij vertrok hierop naar Lunteren en zond alstoen aan mej. Berkhout een brief, waarin hij tegen zuster Kotterink, die hij als oorzaak van zijn verwijdering uit het pen sion beschouwde, allerlei bedreigingen uitte. Zoo schreef hij onder meer, dat de zuster haar portie wel zou krijgen. Hij kon in Lun- Kren een revolver koopen en als hij die had. zoo schreef hij, vermoord ik haar! Deze dikke woorden misten hun uitwer king niet op de ontstelde dames en het is begrijpelijk, dat zuster Kotterink haar angst mededeelde aan de justitie, die den brief schrijver heden ter verantwoording riep. De dreigbriefschrijver was evenwel en jammer genoeg niet verschenen, doch bleek, mede op grond van zijn antecedenten, een niet aanbevelingswaardig exemplaar der samenleving te zijn. Hij was bereids veroordeeld wegens feite lijke aanranding der eerbaarheid, diefstal en oplichting De officier beschouwde hem dus niet als een ijdele praatjesmaker, op wiens gezwets men niet te veel acht behoefde te slaan, doch achtte, gelet op den persoon van den ver dachte, de bedreiging met doodslag ernstig gemeend en requireerde 2 ma.nden gevange nisstraf. Blijkens het vonnis, conform dezen eisch, gaf mr. Krabbe daadwerkelijk te kennen, ge heel met de opinie van den officier accoord te gaan. Het zou wel aardig zijn indien veroor deelde in verzet kwam en zijn indrukwekkende persoonlijkheid nu ook eens steide tegen over mannen inplaats van angstige vrouwen. Vooraf zou men hem echter kunnen fouillee- ren, aangezien het rechterlijk podium een minder veilige stelling aanbiedt tegenover dergelijke revolverhelden. AANVANG OPRUIMING WEGENS VERGEVORDERD SEIZOEN. Diverse strafprocessen, zedemisdrijven be treffende, wachten op afdoening en heden werd alvast een begin gemaakt met de be rechting van den 19-iarigen timmermansmaat Paulus Simon Joh. Gr. uit Lutjewmket, gem. Grootebroek, welk iongmensch zich op ver schillende tijdstippen in 1933—1934 had schuldig gemaakt aan handelingen, strafbaar gesteld bii art. 248 bis wetb. v. strafrecht, nets preekt van zelf. dat deze niet reuklooze affaire buiten tegenwoordigheid van onbe voegden werd behandeld. Na ingewonnen advies van den heer J. H. w iggers werd op voordracht van den offi cier, het jongemensch verooideeld voorwaar delijk tot een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. Hierna sluiting. NATIONAAL MIDDENSTANS- CONGRES. De midenstand en de crisis. Onder voorzitterschap van den heer Ed G. Schürmann werd heden te Amsterdam het 31e nationaal middenstandscongres ge houden. Onder het motto „Sluit de gelederen"! sprak de voorzitter de openingsrede uit. Na deze rede kwam aan de orde het eenige onderwerp: „De Toekomstige Middenstands- politiek" en wel voor de volgende vraag punten 1. Leidt de recente ontwikkeling van het bedrijfsleven tot de wenschelijkheid van in grijpen in de bestaande machtsverhoudin gen? 2. Zoo ja, van welken aard zouden de vereischte maatregelen moeten zijn en door welke instantie zouden zij getroffen moeten worden? 3. Zoo neen, kunnen er dan zonder prin- cipieele koerswijziging bepaalde middelen worden toegepast ter beteugeling van uit wassen? 4. a. Is het stellen van eischen, waaraan de zelfstandige kleinondernemer moet vol doen, alvorens zich als zoodanig te kunnen vestigen wenschelijk en een doeltreffend mid del tot ordening der bedrijfsverhoudingen? b. Welke beteekenis moet tn dit verband worden toegekend aan een «--cntueel vesti gingsverbod (spertijd) voor alle of bepaal de takken van middenstandsbedrijf geduren de zekeren tijd? 5. Heeft de overheid een taak met betrek king tot eventueele regeling der bedrijfsver- ioudingen? Zoo ja op welke wijze dient zij de taak te vervullen? Welke zijn de grenzen van eigen wetgevende bevoegdheid van even tueele bedrijfsorganen? 5. Bestaat er aanleiding tot het nemen van maatregelen tot bescherming van het mid- densandsbedrijf tegen de sociale en economi sche gevolgen van de ontwikkeling van grootwinkelbedrijf, verbruikscoöperatie en andere concurreerende bedrijfsvormen? Over deze vraagpunten zijn een zestal in- eidende beschouwingen geleverd. OMZETBELASTING OP GAS. Detailverkoopprijs als basis. De minister van financiën heeft, in afwij- cing van een vroeger gedane toezegging een beslissing genomen inzake de heffing van omzetbelasting voor gas- en electriciteitsbe- drijven, welke voor menige gemeente een on aangename verrassing beteekent. Toegezegd was eerst, dat de heffing zou geschieden voor wat gas betreft van den kostprijs, vermeer derd met een redelijken winstopslag. Dit wordt thans geacht te zijn niet in overeen stemming met de grondbeginselen der om- zetbelastingwet, en overigens practisch on mogelijk uitvoerbaar zonder af te dalen in technische details en theoretische beschou wingen o.m. over de verdeeling der algemee- ne kosten en de eventueel behaalde winst. Grondslag der belasting zal zijn de werke lijke detail-verkoopprijzen. Niet alleen de productie-, doch ook de distributiebedrijven vallen onder dit besluit. Als verkoopprijs geldt de zuivere prijs, wei- te den afnemer in rekening wordt gebracht, vermeerderd met de kosten voor „vastrecht" of van een dergelijke vergoeding, welke in wezen een prijsfactor is. Normale meterhuur ïlijft buiten beschouwing. Rekening houdend met de aanvankelijk ge dane toezegging en met het feit, dat ver schillende bedrijven de omzetbelasting voor 1934 met het oog op de eerst bestaande on zekerheid omtrent het systeem van heffing geheel of ten deele voor eigen rekening ge nomen hebben, keurt de minister het goed, dat voor het loopende jaar een korting van 33 113 pCt. wordt verleend, hetgeen prac tisch neerkomt op 'n heffing van 67 2/3 pCt. Van omzetbelasting worden vrijgesteld leve ringen voor openbare verlichting, industriee- le-, landbouw- en bemalingsdoeleinden, wel ke laatste moeten worden ingevuld op een lijst welke ter goedkeuring moet worden voorgelegd aan den inspecteur van invoer rechten en accijnzen. In zooverre bij gasleve ring door verschil van tarieven geen onder scheid wordt gemaakt tusschen industrie- en huishoudgas zal worden gerekend, dat de eerste 100 M3. welke in een kwartaal wor den betrokken door elk der op de lijst vermel de personen en lichamen, niet zijn aange wend voor vrijgestelde doeleinden. HARLINGEN HULDIGT EEN ZIJNER GROOTE MANNEN. Maandagmiddag is op de Groote Breede- plaats te Harlingen het Tjerk Hiddes-monu- ment onthuld en overgedragen aan de ge meente. Deze plechtigheid werd door tal van autoriteiten bijgewoond. Aanwezig waren o.a. de commissaris der koningin in Fries land, B. en W. en de raadsleden van Harlin gen, de commandanten der torpedobooten Z 6 en Z 8 en de bemanning, de heer Boeyenga, de ontwerper van het monument, de heer Valk, de beeldhouwer van het borst beeld en tal van vertegenwoordigers van ver een igingen en corporaties. Tjerk Hiddes werd 6 Aug. 1622 geboren als zoon van eenvoudige echtelieden, uitoefe nende het bedrijf van landbouwers in het Friesche dorpje Sexbierum. Hij had vurig verlangen om ter zee te gaan, voer vele jaren lang op de koopvaardijvloot, en nam deel aan zeeslagen in den eersten Engelschen oorlog en den tocht naar de Sant in 1658 Na zijn huwelijk vestigde hij zich in Har lingen. Hij overleed 6 Aug. 1666, dus op den dag van zijn 44sten verjaardag, aan beko men wonden. Het monument is opgetrokken uit Frie- schen rooden bouwsteen en gedekt met Zweedsch graniet. Het heeft den vorm van een voorsteven van een schip. Aan bakboord zoowel als aan stuurboord is een lichtbak aangebracht, waarin 's avonds een electri- sche lamp brandt. Op den granieten band van het monument staat aan den rechterkant van den voorste ven: „Tjerk Hiddesz de Vries", waaronder links het wapen van Friesland en rechts het geboortejaar 1622. Aan den linkerkant staat op den granieten band: „Luitenant-Admi raal van Friesland" en daaronder links het sterfjaar 1666 en rechts het wapen van Har lingen. Op het punt van samenkomst van rechter- en linkerzijde is in graniet aange bracht het gebeeldhouwde portret van Tjerk Hiddes. LIDMAATSCHAP VERBODEN VEREENIGING. Een gemeente-ambtenaar ontslagen. De gemeenteraad van Hengelo heeft Maandagavond behandeld een voorstel van B. en W. tot het verleenen van ontslag aan den directeur van de gemeentelijke arbeids beurs, den heer J. Hilvers, wegens diens lid maatschap van een voor ambtenaren ver boden vereeniging, i.c. de O.S.P. Met 129 stemmen werd het ontslag verleend. Tegen stemden de s.d. en de communistische één ling. HET VRAAGSTUK DER TAND- TECHNICI. De regeering wil het niet weder aanhangig maken. In zijn inlichtingen aan de Tweede Kamer op eenige nadere adressen van niet geslaag de tandtechnici waarin wordt medegedeeld, dat de tandtechnici zelf op eigen kosten een cursus willen inrichten en medewerking der egeering wordt ingeroepen om te bevorde ren dat het daarmede beoogde doel ook worde bereikt, zegt de minister: Het gaat dus thans om de vraag, of de regeering bereid is, na alles, wat in deze verricht is, nogmaals een wettelijke voor ziening te treffen om de een- en andermaal afgewezen tandtechnici alsnog aan de be geerde bevoegdheid te helpen. Het wil den minister voorkomen, dat het geen aanbeveling verdient, opnieuw de kwestie van de tandtechnici aanhangig te maken. Men kan er wel zeker van zijn, dat er ook na een nu in te stellen cursus wederom onbevredigden zullen overblijven, evenals dit bij de vorige drie gelegenheden het geval was. Zoo zou men steeds kunnen doorgaan, totdat trapsgewijze alle aanwezige tand technici tandheelkundigen zouden zijn ge worden. INBRAKEN TE ENSCHEDE. Buurvrouw aan de praat gehouden. Zaterdagavond is op klaarlichten dag in een tweetal woningen ingebroken, welker be woners eenigen tijd afwezig waren. Doordat toevalligerwijs de betrokken personen dien dag juist vrij aanzienlijke geldbedragen naar de spaarbank hadden gebracht, was in beide gevallen de buit niet groot. Terwijl men bezig was in de eene woning in te bre ken, kwam een buurvrouw naar buiten, die iemand zag staan en zich daarover verwon derde. De man had echter de brutaliteit, de vrouw om lucifers te vragen en snapte toen de keuken binnen, waarbij hij de vrouw eeni gen tijd aan de praat hield. De inbrekers konden zoo ongestoord de vlucht nemen. Ook is er ingebroken in de villa „De Weele" te Boekelo gem. Enschedé, bewoond door den heer E. van Heek, directeur van de stoombleekerij aldaar. De daders hebben in huis alles overhoop gehaald; de boven sla- R:nde familie heeft daarvan niets bemerkt et tafelzilver is uit de laden gehaald, doch niet meegenomen. Slechts een klein bedrag aan geld wordt vermist. Voorts hebben de daders de garagedeuren geforceerd en een daarin gestalde auto ge stolen; van een tweede auto namen zij de contactsleutel mee en sneden de benzine leiding af, waarschijnlijk om achtervolging te voorkomen. De gestolen auto werd gister morgen in Glanerbrug teruggevonden. DE BERUCHTE WEG MEPPEL— ASSEN. Het snelverkeer Meppel—Assen, dat tn, dusver hoofdzakelijk aangewezen was oo den beruchten weg langs de Drentsche Hoofd vaart, zal binnenkort een anderen weg tnt zijn beschikking krijgen. In oen loop dezer maand toch zal de nieuwe asfalt-betonwe^ van Meppel over Ruinerwold— Ruinen— Beilen gereed komen, die in laatstee noemde plaats aansluit op den reeds bestek den asfalt-betonweg Beilen—Assen w onder ook de bekende T. T. weg valt T Beilen wordt dan het verkeer langs eer* nieuwen weg buiten het dorp om beleid welke weg een hoofdpunt vormt van het uit breidingsplan dezer gemeente. De nieuwe weg Meppel—Beilen zal Zater dag 22 September door den Commissaris d£ Koningin, mr. R. H. braon de Vos van Steenwijk, voor het verkeer geopend worden BRANDEN. Schilderswerkplaats en zeH.,-- uitgebrand. Te Enschedé heeft Zondagmorgen in de vroegte een felle brand gewoed in de schil derswerkplaats van den neer Obdeyn welke geheel uitbrandde. Eert groote voorraad verf ging daarbij verloren. Het vuur taste» ook het naastgelegen pand van den boek drukker te Sligte aan. De zetterij brandde geheel uit. VERGADERING EN CONGRES MIDDENSTANDSBOND. Ontvangst door het gemeentebestuur. Gisterochtend zijn de deelnemers aan de algemeene vergadering en het 31e congres van den Kon. Ned. Middenstandsbond door het gemeentebestuur ontvangen op de Almi- tento in het R.A.I.-gebouw. De waarnemend burgemeester, wethouder mr. G. C. J. D. Kropman voerde hier na. mens B. en W. het woord. Aanwezig waren voorts de wethouders Baas, Rustige en Boissevain alsmede vele leden van den ge meenteraad. De voorzitter van den Kon. Ned. Midden standsbond, de heer Ed. G. Schürmann, be antwoordde den waarnemenden burgemees ter. In den namiddag werd de algemeene ver gadering in „Krasnapolsky" gehouden, die een huishoudelijk karakter droeg. ZILVEREN AMBTSJUBILE. Van den commissaris der koningin in Friesland. Gister is het zilveren ambtsjubileum van den commissaris van de koningin in Fries land, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, gevierd. Gisterochtend waren alle provinciale ambtenaren van griffie, water staat, electriciteitsbedrijf, keuringsdienst en de beide bibliotheken, ten provinciehuizen in de Statenzaal bijeen. In hun midden ver scheen de jubilaris met zijn familie. Als oudste chef van deze zes takken vin dienst, begroette dr. G. A. Wumkes, dm commissaris. Des middags kwamen de Staten in een speciale zitting bijeen. Namens de leden werd het woord gevoerd door den heer Okma en namens de oud-leden door den heer Th. M. Th. van Weideren, baron Rengers uit Den Haag. Daarna kwamen al de Friesche burgemees ters den jubilaris ten zijnent complimentee ren. Hun woordvoerder was de burgemeester van Leeuwarden, jhr. mr. J. M. van Beijma. Deze bood den jubilaris een zilveren pre senteerblad aan. De voorzijde van dit blad vertoont in het midden van den iets dieper liggenden bodem het wapen der familie van Harinxma. Boven dit wapen staat op de ge bogen rand het wapen van Friesland met de wapens der gemeenten uit Oostergo, Wester go en Zevenwolden er naast gegroepeerd. De achterzijde draagt de volgende in scriptie. „Aangeboden aan den Hoogwelgeboren Heer Meester Pieter Albert Vincent baron van Harinxma thoe Slooten, Commissaris der Koningin in de Provincie Friesland, ter gelegenheid van zijn XXV-jarig ambtsjubi leum op 1 September MCMZXX1V door de burgemeesters van zijn gewest." Ten slotte was er van 4 tof 6 een drukke receptie. De Cinetone heeft aan de Duiven- drechtsche kade te A'dam een nieuw studiogebouw in gebruik genomen Deze studio is anderhalf maal zoo groot els de vorige en heeft als afmetingen meter lengte. 20 meter breedte en 12 me ter hoogte Zij is evenals de eerste dio gebouwd door den architect S. Vief ra. Gister is men aangevangen met h«l bouwen in de niuwe studio van W décors voor de eerste film, welke hi«r zal worden opgenomen, nl. „Het Meisje met den Blauwen Hoed". 145. En toen Piet binnen kwam, draaide Drein zich langzaam naar hem toe. „Krijg je het nu lekker warm?" voeg Piet met zijn liefste glimlach. „Ben ie mal an'wootdde Drein bedaard. Ik heb 't koud. Wil je nog even zoo n kacheltje brengen?" 146. Piet begon hard te lachen en Drein ook. Het ge volg was, dat de vrienden maar weer vrede sloten, en een wandelingetje gingen maken, natuurlijk naar ie zee waar ze altijd droomden van het vaderland, dat nu zoo ver weg was.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6