Agenda Stad en O JUoviaciaal Tlieuws £and: en Jmh&ouw Weee&eüdit jMQezotideH Stukke* EEN STAKING GEËINDIGD. ZWARTE REGEN BOVEN BUENOS AIRES. KOEDIJK. EGM ONDBINNEN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 6, 7, 8 en 9 Sept. historische feesten te Purmerend; Donderdag en Vrijdag histo risch spel Johan van Egmond; Vrijdag hist. optocht, Zaterdag harddraverij, Zondag mu ziekconcours; tentoonstelling van land- en tuinbouw- en zuivelproducten, handel en industrie, enz.; kermis. Bioscopen. A. B. T-, hedenavond half 8, hoofd nummer Boerenbedrog (sens.), hoofd rol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer Pechvogels (kom.); hoofdrol len Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8 hoofdnummer Goud (sens.), hoofd rollen Hans Albers en Brigitte Helm. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Het joch van Spanje (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Donderdag 6 September. 8 uur, openluchtsamenkomst Auto-zending, op de Steenenbrug. Zaterdag 8 September. Floraliatentoonstelling te Oterleek. Zondag 9 September. Floraliatentoonstelling te Oterleek. NIEUWE OVERSTROOMINGEN AAN DE WEICHSEL. De Weichsel is in het district Pinczow weer buiten zijn oevers getreden, waardoor zeven dorpen onder water zijn gezet. Bij Sandomierz is de situatie ernstig. In de Karpathen houdt de regenval aan. AMERIKAANSCH MINISTER ZWAAR BESCHULDIGD? Misleiding van het publiek? Arthur Ballantine, die onder Hoover on derminister van financiën was, heeft een feilen aanval gericht op den tegenwoordi- gen minister van financiën Henry Morgen- thau, dien hij ervan beschuldigde 't publiek te misleiden me betrekking tot de finan- cieële problemen der regeering. Vooral scherp viel Ballantine den minister aan op zijn verklaring van 29 Augustus, met be trekking tot de goudwinsten der regeering in verband met de devaluatie van den dolllar. De staking in zeven fabrieken van de Alu minium Company of America, welke op 11 Augustus j.1. is begonnen, is thans beëin digd, daar partijen tot overeenstemming zijn gekomen. Naar uit Buenos Aires wordt gemeld, is de stad Woensdagmiddag door een zwarten re gen, die verscheidene uren duurde, opge schrikt. De geheele stad was in diepe duister nis gehuld. Een onderzoek bracht aan het licht, dat het regenwater vermengd was met kooldeeltjes en petroleum. Men neemt aan, dat dit een gevolg is van den geweldigen brand die de petroleumreservoirs in Campa- na heeft verwoest. OP DEN TREIN GESCHOTEN. Naar men ons mededeelt is op den trein die om 17.59 van het Centraal Station te Amsterdam naar Alkmaar vertrok, gistermid dag in de buurt van de Spaarndammerstraat geschoten. Een ooggetuige deelde mede, dat de ruit van een der coupe's werd verbrijzeld, een kogel rakelings langs de passagiers vloog en aan de andere zijde de coupe ver liet. De politie stelt een onderzoek in. Op onze hier ter stede gedone informaties deelde men ons mede, dat het inderdaad juist is, dat te Amsterdam op dezen trein een schot is gelost. De hoofdconducteur van be doelden trein heeft daarover een rapport in gediend, dat reeds in onderzoek is. PRACTIJK OVERGEDAAN. Wij vernemen, dat de heer I. Cohen, arts te Heiloo, zijn practijk per 1 October heeft overgegaan aan den heer C. A. van Hool- werff, arts, tot dusver te Alkmaar. CONGRES KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Een kleine aanvulling. Onder de laatste berichten in ons nummer van gisteren hebben wij nog het een on ander kunnen opnemen van een ons toegezonden verslag van de ver gadering van den Kon. Ned. Midden standsbond en o.m. heben wij medege deeld, wat de heer G. Cloeck zeide. Duidelijkheidshalve moeten wij hier een kleine aanvulling bijvoegen. Spr. wenschte niet, dat de regeering zou op treden tegen die winkeliers, die niet eer- i.k zijn (dat gebeurt immers toch!), maar tegen die winkeliers, die niet eer lijk zijn in hun reclame, die dus onjuis te advertenties en reclameplaten e. d. cpgeven en laten verspreidea DE WAARDE VAN DANS- EN M AI NT IE N-ON DE RW1J S. De heer J. B. Polak, Koningstraat, Den Helder, die reeds sedert 1921 hier ter stede danslessen geeft, schrijft ons, dat hem als lid der examencommissie ontstaan door het bekende „dansbesluit", gebleken is hoe schrikwekkend groot het aantal onbevoegde of halslachtige dansleeraren in ons land is. Uit een groot aantal tevredenheidsverkla ringen, welke hij ons ter kennisneming toe zond, blijkt wel, dat zijn onderwijs althans aan alle te stellen eischen voldoet. DE KENNEMERSTRAATWEG. Gister is men vanwege den Rijkswater staat begonnen met het achteruitzetten van de hekken aan den Kennemerstraatweg, waar nog altijd het trottoir op verbetering wacht te. Dit verplaatsen der hekken zal een twee tal weken in beslag nemen, waarna met het eigenlijke werk een aanvang zal worden ge maakt. Dit omvat het doortrekken van net tegeltrottoir en het rijwielpad. De hoop mag worden gekoesterd, dat het heele werk tegen den winter gereed zal zijn. JONGETJE VERBRAND. Het zoontje van den heer B. v. W. te Blokker kreeg een ketel kokend water over zich heen. Met ernstige brandwonden werd het kind onder medische behandeling gesteld. PRIJS BEHAALD. Op het zangconcours, uitgeschreven door den ring „Utrecht" van den bond van chr. zang- en oratoriumvereenigingen, dat gisteren te Zeist werd gehouden, heeft het Ned. herv. kerkkoor, alhier, dir. J. F. de Haas in de 1ste afdeeling den lsten prijs met 335 stemmen behaald. AS VAN EEN AUTO GEBROKEN. Gistermorgen brak van een vrachtauto be laden met kaas de rechterachteras. De wa gen is door de garage Schmidt van het Hei ligland weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap zijn gis teren twee personen bekeurd en aan het bu reau van politie ter ontnuchtering in bewa ring gesteld. DE FIETSREM DEUGDE NIET. Gisteravond te omstreeks 7 uur vond op de Laat een aanrijding plaats. Een 10-jarige wielrijder reed ter hoogte van de Boterstraat tegen een luxe-auto aan, waardoor de jongen op den grond viel en een kleine verwonding opliep aan zijn linkerknie. De auto reed in de richting Ridderstraat, terwijl bedoelde jongen uit tegenovergestelde richting nader de. Het rijwiel van den jongen werd tenge volge van de botsing beschadigd. Het bleek dat de rem defect was, waaraan dan ook de oorzaak van de aanrijding is te wijten. Vol gens de moeder had haar zoontje het defecte rijwiel zonder haar voorkennis uit het schuurtje genomen om daarmede te gaan fietsen. RECTIFICATIE. De heer G. Köhne, die het aardige in dit blad besproken boekje Opkomst en bloei van Purmerend als marktplaats uitgave Druk kerij H. Oosterink te Reemster heeft ge schreven, is door ons wethouder van Pur merend genoemd. Wethouder van het Marktwezen is even wel de heer A. Vlaar, die een woord ter in leiding van het boekske heeft geschreven. WIJZIGING VERORDENING INRICHTING GEMEENTEPOLITIE. In bijlage no. 110 schrijven B. en W.: Nu het amtenarenreglement en het werk liedenreglement reeds geruimen tijd hun beslag hebben gekregen, zal ook de rechts positie van het politiepersoneel herzien moe ten worden, teneinde aansluiting te krijgen aan de bepalingen van de beide hiervoor ge noemde reglementen en de desbetreffende verordening in overeenstemming te brengen met de eischen van de Ambtenarenwet 1929, S. 530. Voor zooveel noodig merken wij op, dat krachtens een overgangsbepaling van ge noemde wet de op 1 September 1930 door het bevoegd gezag gegeven voorschriften van kracht blijven en geacht worden ter uitvoe ring van artikel 125 der Ambtenarenwet te zijn gegeven. De moeilijkheid bij de herzie ning van de verordening, regelende de in richting der gemeentepolitie is, dat door den Gemeenteraad slechts voorschriften mogen worden gegeven ten aanzien van onderwer pen, die niet reeds bij of krachtens de wet zijn geregeld, waarbij te denken valt aan de artikelen 223 en 224 der gemeentewet. Zoo als in eerstgenoemd artikel is bepaald, is de regeling van de rangen, het aantal, de sa menstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der gemeentepolitie aan den Raad overgelaten, terwijl de burgemees ter competent is ten opzichte van de instruc tie van het politiepersoneel en dit personeel overigens onder zijn bevelen staat. Uit een en ander volgt, dat bij wijziging en aanvul ling van de verordening op de inrichting der gemeentepolitie uwe vergadering tot regelen bevoegd is ten aanzien van de vijf hiervoor genoemde onderwerpen, zoomede van de doorbetaling van bezoldiging bij ziekte, va- cantie, militairen dienstplicht en van het wachtgeld. Op deze herziening is thans goedkeuring van de Kroon vereischt, in ver and waarmede het aanbeveling verdient, zorg te dragen, dat de bevoegdheden der ver schillende organen scherp worden geschei den en de Raad niet treedt op het terrein, dat de gemeentewet aan den burgemeester heeft voorbehouden. Aan dezen komt toe het vaststellen van voorschriften betreffende de aanstelling, het ontslag, de schorsing, de diensttijden, het verlof, de vacantie, de ver plichtingen en de disciplinaire straffen. Artikel 125 der Ambtenarenwet sub k, voorschrijvende de vaststelling van een voor schrift nopens de wijze waarop aan vereeni- gingen van ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de dezen betreffen de algemeen verbindende voorschriften haar gevoelen te doen kennen, heeft in deze ge meente reeds uitvoering gekregen sinds bij raadsbesluit van 21 Juli 1932 de afgevaar digden van organisaties van het politieper soneel kunnen worden toegelaten tot de com missie van overleg voor de ambtenaren ten aanzien van die onderwerpen, die door uwe vergadering kunnen worden geregeld. Voor alle andere zaken blijft de door den burge meester op 1 Aug. 1928 in het leven geroe pen commissie van overleg voor de dienaren van politie (gemeentelad nr. 1105) bevoegd. Ook ten aanzien van de administratieve instanties, bedoeld in artikel 125 sub j der Ambtenarenwet, is een regeling getroffen voor het politiepersoneel, voor wat betreft aanspraken op salaris, wachtgeld e.d. Met inachtneming van het vorenstaande hebben wij een herziening van de verorde ning, regelende de inrichting der gemeente politie (gemeenteblad nr. 894) gelijk deze se dert is gewijzigd, voorbereid door de bepa lingen daarvan voor zoover zij tot uwe competentie behooren in overeenstemming te brengen met die van het ambtenarenre glement. Het daarop betrekking hebbend ad vies van de commissie van overleg voor de ambtenaren leggen wij bij de stukken ter in zage. Wij teekenen daarbij aan, dat wij het ontwerp overeenkomstig de inzichten der commissie hebben gewijzigd met uitzonde ring van de voorgestelde wijzigingen met be trekking tot artikel 3 tweede lid. Laatstge noemde alinea behelst een overgangsbepa ling, die thans geen beteekenis meer heeft. Wij geven uwe vergadering daarom in over weging artikel 3 tweede lid te schrappen en als eisch van benoembaarheid o.m. te stellen het bezit van een diploma, afgegeven door de vier erkende politie-organisaties. De bur gemeester heeft ons voorts medegedeeld, zoodra deze herziening tot stand is gekomen, te zullen overgaan tot vaststelling van een politie-ambtenarenreglement, waarbij de be palingen van het ambtenarenreglement groo- tendeels zullen worden gevolgd. Door de hiervoor bedoelde herziening en vaststelling door den burgemeester van een politieambtenarenreglement zal de rechtspo sitie van het politiepersoneel zooveel moge lijk aansluiten aan die van de overige ambte naren der gemeente. B. en W. stellen den Raad voor de veror dening, regelende de inrichting der gemeen tepolitie te herzien en bieden daartoe een ontwerp besluit ter vaststelling aan. 'Woensdagmiddag kwamen de kinde ren der school met hun gekweekte plan ten in een der lokalen samen, waar een commissie, bestaande uit het hoofd der school, den heer Stuffers en echtgenoot©, den gemeente-secretaris, den heer A. Sloof en de dames A. MolOver, D. BuismanVethaak, A. Davids—Wortel en mevr. Nienaber als belangstellende, tezamen uitmaakten wie een prijs toe kwam. Mej. MolOver had verleden voorjaar 156 planten aan de kinderen ter verzorging uitgereikt en er waren terug gekomen 152 potten. De uitslag was voor de eerste klas 1ste prijs T. de Kraker, 2e P. Sloten, 3e F. de Kraker, 4e C. Barsingerhorn, 5e R. Ploeger. Voor de 2de klas: 1ste pr. Corrie Hart, 2e Jb. Beets, 3e Corrie Hartland, 4e Corrie Steijn. 5e Jopie Dekker, 6e Corrie Hart. Voor de 3de klas: 1ste prijs M. Mulder, 2e M. Esseveld, 3e R. Koorn, 4e H. Otto, 5e C. Slot, 6e G- IJfs. Voor de 4de klas: 1ste prijs L. Goed, 2e S. Bakker, 3e Cor rie Groet, 4e Jb. Muis, 5e S. Bakker, 6e Dieuw de Geus. Voor de 5de klas: 1ste prijs B. Pander, 2e Jn. Spruit, 3e C. van 't Veer, 4e Nel de Geus, 5e Nel de Geus, 6e Maapie Steijm Voor ue 6de klas: lstc pr. Tr. Sloten, 2e Jb. Hartog, 3e Jo Otto, 4e Nellie Beets, 5e S. Bloothoofd, 6e Tr. Klomp. Voor de 7de en 8ste klas: 1ste prijs Jn. de Maijer, 2e R. Pander, 3e Nel Hartland, 4e Klasina de Geus, 5e P. Hart, 6e Marie Prins, 7e Allie Zwaag, 8e Cor Ploeger. Vele moeders hadden van haar belang stelling blijk gegeven. Het hoofd der school sprak de aanwezigen en de kin deren toe en was zeer tevreden over het geen met het kweeken bereikt is. Hij hoopte het volgend jaar op medewer king van de oudere aanwezigen en wilde dan er wat huisvlijt aan verbinden. Hierna was gelegenheid de prijzen te bezichtigen. Deze werden aan de recht hebbenden overhandigd. Tevens ontving elk kind nog een reer chocolade, waarna de heer Stuffers allen dankte die mede gewerkt hadden aan het welslagen van dezen middag. Teraardebestelling gemeente ontvanger. Woensdag werd onder groote belang stelling het stoffelijk overschot van den heer W. J. Apeldoorn op het R.K. kerkhof te Rinnegom ter aarde bestemd. De overledende was 67 jaar en sedert 1919 ontvanger dezer gemeente, daarvóór was hij gedurende 14 jaren raadslid. Bovendien was hij sedert 1910 kassier van de Boerenleenbank, penningmeester van de „oningepolderde landen onder Egmond- binnen" en secr. penningmeester van den Sammerspolder. Voorts was hij voorzitter van de Kies- vereeniging en voorzitter van de Commissie tot wering van schoolverzuim sedert hare oprichting. De gemeente, polder en andere vereenigin- gen, verliezen in hem een nauwgezet ambte naar, de ambtenaren een prettigen collega. KENNEMERLAND. De aanvoer van boonen (dit geldt voor alle soorten) is vrijwel afgeloopen. Wel ko men er nog partijtjes van eenige beteekenis, doch hoofdzaak 2e en 3e kwaliteit. De par tijtjes die nog konden bogen op le soort, waren duur. De fabrieken kochten of niet of weinig meer en daarom was de handel in eerste instantie wat gereserveerd. Snijboo- nen golden van 10 tot 20, dubbele boo nen 6 h 17. Spercieboonen zonder draad 12 17, trosboonen 13 5 17.50 en pronkboonen 8 a 11 per 100 Kg. De aanvoer van doppers, raspers en capucij- ners was niet groot. Mooie kwaliteit was peper-duur, n.1. 25 a 38 per 100 Kg. Bloemkool was ode peper-duur, een gevolg van geringe aanvoer. De prijzen waren van 15 tot 24 per 100 stuks. De aanvoer van sla was middelmatig groot en de kwaliteit gaat er niet op vooruit. Niettemin was le soort duur. n.1. 0.80 a 1. per kist, de gemiddelde prijzen waren 0.30 a 0. 60 per 100 stuks. In spinazie was meer handel, hoewel Je prijzen middelmatig bleven en wel van 0.40 tot f 0.60 per kist. Postelein was slechts te plaatsen, óe prijzen waren slechts 015 0.25 per kist. Bospeen was duur en de kwaliteit voldeed aan hooge eischen voor zoover le soort. De prijzen varieerde van f 10f 13 per 100 bos. Komkommers waren duurder, mooie kwaliteit gold 3—5 per 100 stuks. Rabarber was duur. Mooie kwali teit gold 9—12 per 100 bos. Vruchten waren allerminst duur. Gewone Icwalrteit gold (dit geldt voor appelen en peren) f 6— 9.50 per 100 K G. Pruimen (Reine Victoria) slechts f 6.508.50 per 100 K.G. Aard appelen, waarvan geen groote aanvoer, zijn best te plaatsen. De prijzen waren f 4— 5.50 per 100 K.G De overige aanvoer on veranderde prijzen. 4 NOORDSCHARWOUDE. Met saneeringsplan van de bloem bollencultuur. De afdeeling van de bloembollenkweekers- vereeniging H.B.G. vergaderde Woensdag avond in Concordia alhie rter bespreking van het saneeringsplan 1934 en de handhaving der minimumprijzen voor de verschillende bollensoorten. Over het saneeringsplan is men hier in het Noorden niet erg te spreken, al zal het met de tevredenheid in het Zuiden ook niet zoo gunstig zijn gesteld. Het saneeringsplan beoogt geld te verkrij gen voor den inkoop van het surplus onver kochte bollen door het heffen van 4 per A Zou men deze heffing toepassen? werd er gevraagd. Het vaste bedrag der heffing is echter nog niet bekend. De heer C. de Boer Wz. be treurde, dat een vast bedrag is opgenoemd, terwijl men nog heelemaal niet wist, welk bedrag er mee gemoeid zou zijn. Het kwan tum onverkochte bollen is toch nog niet be kend. Een en ander kan als zeer voorbarig worden aangemerkt. Doordat er de laatste tijd nogal wat wordt verkocht, zou het te heffen bedrag nog wel eens mee kunnen val len. Het zal echter wel zijn becroeld als maxi mum-heffing. Dat waren de meesten wel van oordeel. De heele zaak is echter niet goed gegaan. De kweekers had men er in moeten kennen. Als die er in gekend waren geweest, zou er al wel wat steun zijn gekomen voor de bollenkweekers, die het zoo bitter noodig hebben. Men heeft zoodoende niets aan de hoogere prijzen, als men met den anderen hand weer het geld moet uitgeven voor den inkoop. De heer De Boer stelde voor, bij het H.B. G. aan te dringen, dat stappen worden ge daan bij de regeering ter verkrijging van steun. Men was het hiermee wel eens. De voorzitter merkte nog op, dat er voor geijverd dient te worden, dat de regeering deze kosten voor haar rekening neemt. Daarvoor moet men vechten. De heer L. Kalverdijk bepleitte wat meer zeggenschap van de kweekers in deze zaak, terwijl de heer C. de Boer meer actie van het hoofdbestuur van het H.B.G. had verwacht. Men heeft wel voor de saneering gestemd met den steun der regeering. Dit plan heeft men echter niet goedgekeurd. Men verwonderde er zich over, dat er om de Zuid niet meer actie wordt gevoerd. Men schijnt echter wel bezig te zijn in de bollenstreek. In verband met het door de afdeeling Win kel genomen besluit zal men zich met ge noemde afdeeling in verbinding stellen, om eventueel samen te werken. Wat betreft de handhaving der minimum prijzen was het bestuur van meening, dat over de veiling verkoopen daarvoor de beste maatregel was. Dat de minimumprijzen ech ter zoo slecht worden uitbetaald, is een rem voor het over de veiling verkoopen. De voor zitter stelde daarom voor, aan het hoofdbe stuur te verzoeken te willen bevorderen, dat er voor de minimumprijzen een goede rege ling omtrent de uitbetaling wordt getroffen Uit de gehouden besprekingen leidden wij af, dat het fraude plegen door de regeering in den hand wordt gewerkt, daar de bouwers voordeeliger hun bollen onder den minimum prijs kunnen verkoooen dan ze voor reke ning der regeering te laten staan. In de regeering kan men geen vertrouwen meer stellen, omdat de uitbetaling van verleden jaar nog op zich laat wachten. Ook met de keuring hadden eenige aan wezigen vreemde ervaringen upgeaaan aan verschillende veilingen. Voorgesteld werd een verzoek aan het H B.G. te richten, waarin wordt aangedrongen op het in het werk stellen van pogingen bij de regeering, dat de minimumprijs wordt ge handhaafd en de uitbetaling door de regee ring wordt gegarandeerd. De idee werd nog geopperd, dat de uit betaling van 85 de prijzen bij verkoop zou drukken. Na eenige besprekingen besloot men het H.B.B. te schrijven. Bij de rondvraag kwam de opmeting van de beplante oppervlakte ter sprake evenals de berekening van het in te leveren kwantum Deze zijn vele malen verkeerd geweest. Het werd onbillijk gevonden, dat iemand tenge volge var. een foutieve berekening, gebaseerd op niet-officieele gegevens van de opmeting van verleden jaar, nu nog bollen moet in leveren. Men was van gedachte, dat het bij de kweekerscentrale een warboel was. WINKELDIEVEGGE. Voor de rechtbank te Roermond is tegen de 32-jarige gedetineerde huisvrouw K. uit Venlo, verdacht van diefstal van een zijden japon bij de firma Raming te Venlo, 6 maanden gevangenisstraf geëischt. De vrouw is reeds vroeger wegens dief stal veroordeeld. OPLICHTINO MET EEN KWITANTIE. De Utrechtsche rechtbank heeft den 35- jarige zaakwaarnemer G. E. uit Arnhem wegens oplichting door een onderteekende kwitantie groot 3500 ten nadeele van den landbouwer P. v. B, te Vianen, tegen wien naar waarnemingen, verricht dn den monr«n van 6 September. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.4 m M t» Vardö. Laagste barometerstand 760.2 m M. u Isafjord. Verwachting (geldig tot den avond 7 September): vta Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen; half of zwaar bevvolkri waarschijnlijk droog, behoudens dauw overdag. wanD Weeroverzicht. De hooge druk breidde zich vooral naar de Noordzee uit, terwijl nabij IJsland d« depressie geheel opvulde. Over de Golf Van Biscaye daalde de druk, eveneens over het zuiden van de Britsche eilanden, u-aar de wind dientengevolge wat toenam. Overal is het verder rustig weer; hier en daar wat nevelig. Alleen ;n Zuid-Zweden is regen van beteekenis gevallen. De temperatuur is over de Britsche eilanden iets gestegen; over Duitschland loopen de veranderingen uit- een. In het overige gebied werd het wat kouder. Er is voorloopig nog weinig veran dering in den heerschenden weerstoestand te wachten. Waarschijnlijk zal de wind uit oostelijke tot zuidelijke richtingen gaan waaien, doch de lucht boven Duitschland en Frankrijk is nog te vochtig om sterke afname van bewolking te verwachten. Zoodoende is ook geen sterke temperatuursstijging waar- schijnlijk, alhoewel de maxima wel boven 20 gr. C. zullen zijn. Wanneer de dalingen van den luchtdruk over de Britsche eilanden noordwaarts zullen trekken, hetgeen wel te wachten is, dan blijft het mooie weer nog wel eenige dagen aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.07 uur licht op. 2 jaar gevangenissrtaf was geëischt, ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. MISHANDELING OP EEN AGENT. Op het Damrak te Amsterdam had in Juni j.1. een relletje plaats. Eenige personea maakte het de politie lastig, en één van I» had zich gister voor de rechtbank te verant woorden wegens openlijke geweldpleging. Uit het verhoor bleek, dat een optocht naar schatting honderd personen, die de Internationale zongen, bij een zijstraat was blijven staan, waarop de agent van politie sommeerde tot doorloopen. Hij werd echter ingesloten en twee personen kwamen m drei gende houding op hem af. „Nu is onze tijd gekomen", werd er ge roepen en enkele mannen vielen den agent aan. Spoedig kwam assistentie opdagen en kon de agent ontzet worden. Een brigadier liet een persoon arresteeren van wien hij gezien had, dat hij den agent trapte en in het gezicht sloeg. De man, een 26-jarige grondwerker, her innerde zich niet geslagen te hebben, doch de agenten waren zeer pertinent in hun ver klaringen. De officier van justitie, mr. D. Reilingh was van meening, dat de openlijke geweld pleging bewezen was door de getuigen verklaringen. Spr. requireerde zeven maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De verdediger mr. P. van 't Hoff Stol* pleitte vrijspraak ten aanzien van de primair ten laste gelegde openlijke geweldpleging. Ten aanzien van het subsidiair ten laste ge legde, mishandeling van een ambtenaar in functie, drong pi. aan op clementie. Voorts verzocht mr. van 't Hoff Stolk de onmiddellijke invrijheidstelling van verd., te gen de inwilliging van het verzoek had de officier bezwaren. Na raadkamer werd de invrijheidstelling afgewezen. Vonnis 19 September. Alkmaar, 5 Sept. 1934 Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant. VEILIG VERKEER!!! Gaarne, een plaatsje in uw courant. Bij voorbaat mijn hartelijken dank- Daar heden begonnen is met het R«" sevoort te asphalteeren zou ik graag een wensch willen uiten. Het verkeer wordt geleid vanaf Straat" weg langs Nieuwlandersingel de staa in, ook zal men wel geneigd zijn den Kennemereingel op te rijden. Maar 't grootste gedeelte geeft ue voorkeur aan eerstgenoemden Singel wat mij vandaag bij controle gebleken i» om dan over de Emmabrug de stad te rijden Nu vraag ik. beleefd in naam van ve ouders, die hunne kinderen naar oe ve - schillende scholen in dit centrum siyrT, (Huishoud-, Zuster-, Rochda e H Jongens, Aukes, 7e en e klasse schooh kan er nu niet om 12 uur een yer^ agent geplaatst worden om 't rijyerK. zoo te regelen dat men fitraks niet bericht thuis zal krijgen: Uw kind h op dit zeer gevaarlijke punt t met dood moeten bekoopen. j Mogen wij, ouders, hiervoor gesp, blijven en zullen de autoriteiten spoedig ingrijpen, voordat ^het te^laaw*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2