Alkmaarsche Courant Jladiopccqtamma Publicaties SeuilCeton EEN EERESCHULD. Lijn 1: Hilversum. Lijn 4: Keulen 10.3016.20, Koningsbergen 16 2017.20, Keu len 17.20—19.20, Luxemburg 19 20 —24.—. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DONDERDAG 6 SEPTEMBER HEILOO. Toen ik eindelijk het huis bereikte, vond STOMPET OREN NIEUWE NIEDORP. KOEDIJK. W ARMENHUIZEN. LANGENDIJK. (Wordt vervolgd). VAN GOOR NAAR HELDER CTS. OP ELK PAK BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN Vrqdag 7 September. HILVERSUM, 1875 M. (8 12 4—8—en 11.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de AVRO/ VPRO van 8.11.uur). 8. Gr.pl. 10.VPRO-morgen wijding. 10.15 Deel. A. Bouwmeester. 10.30 Orgelspel Joh. Jong. 11.Vervolg declamatie. 11.20 en 12.Gr.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.30 Voordr. A. v. d. Moer. 3. en 4.15 Gr.pl. 4.30 Voor de kinde ren. 5.Gr.pl. 5.55 Causerie over de VARA-Knipcursus. 6.De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst, Klein VARA-Ensemble olv. F. Ba- kels en De Notenkrakers olv. D. Wins. 7.30 De 16 September betoo ging. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.Le zing ds. Visser. 8.30 Uit het Kur- haus te Scheveningen: Residentie- orkest olv. C. Schuricht, Toon kunstkoor en solisten. 9.Lezing Dr. W. R. M. Noordhoff. 9.30 Ver volg Kurhaus-concert. 10.15 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.50 L. Willink: Berkely Square. 11—12.— Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Schlager muziek en gr.pl. 1.15— 1.45 en 2.Gr.pl. 3.Solisten- concerdt en gr.pl. 5.Lezing. 5.30 Schlagermuziek en gr.pl. 7.15 Cau serie en gr.pl. 8.Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Orkestconcert mmv. pianosoliste. 9.20 Concert. 9.50 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Concert. 11.1512. Gramofoonmuziek. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 11.20 Gr.pl. 12 20 Or gelconcert Dom Gregory Murray. 12.50 Maurice Winnick en zijn Band. 1.35 Ch. Manning en zijn orkest. 2.20 The Rhyl Silver Band olv. T. Morris. 3.20 Gr.pl. 3-50 Northern Studio-orkest olv. J. Bridge. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Radio-mannenkoor olv. Lewis mmv. S Robertson, bariton. 7.20 Reg. King en zijn orkest. 8.20 BBC- Symphonie-orkest olv. Sir Henr Wood mmv. R. Easton, bas en Cohen, piano. 10.Ber. en cause rie. 10.35 Voordracht. 10.40 Grpl. 10.5012.20 Harry Roy en zijn orkest. 5.35 Om- 8.35 1. v. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 10.35—1150 Orkestconcert. 12.20 Goldy-orkest. 7.35 Gr.pl. 9.05 „Le chalet", opera van Adan. Hierna „La farce du f - op a van i «n- y orkest olv. Labis en solisten. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Concert olv. A. Bendix. 3.50 Omroeporkest olv. F. Mahler. 8 50 „The Chalk Farm Band". 9 20 Radio-dialoog. 9.45 Omroeporkest olv. L. Gröndahl. 10.50 Kwartet- concert. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.55 Gr.pl. 10.30 Schrammelcon- cert. 12.20 Werag-kamerorkest olv. Hartmann. 2.20 Gr pl. 4.20 Om roepkleinorkest olv. Wikken. Cello- en pianorecital. 7.20 roeporkest olv. Buschkötter. Königsberger Opera-orkest o. Brückner. 9.05 „Die Braut von Mecsina", spel van Schiller. 11.20 12.20 Omroepkleinorkest onder lei- J ...a ROME, 421 M. 8.30 Gr.pl. 8.50 „Die lustige Witwe", operette van Lehar. Leiding: Josi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.I 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 Salon- orkest en gr pl. 5 20 Gr.pl. 6.50 Salon-orkest. 8.20 Gr.pl. en Radio- symphonie-orkest mmv. zangsoliste. 9.20 Omroeporkest mmv. soliste. 10.30—11.20 Gr.pl. en zangvoordr. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. 1.30 2.20 Gr.pl. en zangvoordr. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gr pl. 6.50 Piano-recital. 7.35 Zangvoordracht. 8.20 Omroeporkest mmv. zangsolis te 10.30-11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9 05 Concert olv. Fricke. 10.20, 10 30 en 11.05 Ber. 11.20—12.20 Zie Keulen. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.3510.50, Daventry 1050—12.20, Lond. Reg. 12.20—15.20, Daventry 15.20 —15.50, North. Reg. 15 50—16.50, Daventry 16.5017.35, Lond. Nat. 17.3519.20, Daventry 19.20— 24.—. Na 210 1934 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Heiloo hebben aan de N.V. American Petroleum Company, gevestigd te 's-Gravenhage. ver gunning verleend tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting, op het perceel gelegen aan den Kanaaldijk te Heiloo, kadastraal bekend gemeente Heiloo, Sectie G nr. 340. Alkmaar, 6 September 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 1 tot en met 4 September 1934: schroc- vendraaiertje; portemonnaie inh. eenig klein geld; damestaschje; huissleutel; étui met foto's; hondenriem met penning. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1 tot en met 4 September 1934: M. Rempt, Schouten straat 9, sierspeld waaruit een steentje ont breekt; G. Timmerman, Kooltuin 9, zwart konijn; C van Dam, Dahliastraat 20, kin- derportemonnaie met kleingeldC. Berkhout, Friescheweg E 37, portemonnaie met in houd; N. Landman, Oudegracht 291, hee- ren armbandhorloge; J. Zandbergen, Ka naalkade, 4 fruitmanden; K. Snel, Kerkweg 172, Limmen, portemonnaie met inhoud; S. Thoes, Westerhofje 5, dekzeil; J. Marbus, Nieuwpoortslaan, een postduif; J. Stins, Voormeer 35, reserveband auto; T. v. Sluis, Spoorstraat 34, portemonnaie; J. Jongejan, visscherslaan 21, heerenrijwiel; G. Hollen- berg, Tuinstraat 59, armband; N. Hoge- boom. Kabelstraat 21, portemonnaie met in houd; Th. Wester, Koorstraat 5, 2 sleutels, M. Kramer, Oudegracht 71, houtschroeven draaier; A. In 't Veld, Rochdalestraat 31, dameshandschoen. Bij mevr. Eiland, Luttik Oudorp 29, is een Tuwharige terrier terug te bekomen, wit- bruin gekleurd en gevlekten kop. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. JUaoutciaai Tlieuws Dinsdagmiddag 2 uur had in café ,De Onderneming" van den heer J. van Gemeren óe opening van de 3-daagsche Floraüa- tentoonstelling plaats. Aanwezig waren de burgemeester en secretaris der gemeente en meerdere genoodigden. De voorzitter, de heer G. Smits, opende, heette welkom, inzonderheid den burgemees ter en secretaris. Uw tegenwoordigheid als hoofd der gemeente, voor het mooie opvoe dende werk der jeugd, stellen wij, zeide hij, op hoogen prijs. Spr. bracht dank aan mevr. Mossel—Klomp en mej. Hoekmeyer, voor den aankoop der prijzen en aan de heeren Tamis, hoofd der school en de heeren Rusch en Kossen als juryleden. Bijr zonder dank bracht spr. aan den heer van Gemeren, die belangeloos zijn zaal voor het mooie doel afstond Dank ook aan den vol- ijverigen secretaris, den heer Bruin te Alk maar en de overige bestuursleden en leden van de Bloemisten Patroonsvereeniging. Dank aan de inzenders ter opluistering en meer spciaal aan den heer W. Mossel, voor zijn prachtige inzending. Wat de kwaliteit en kwantiteit der inge zonden kinderplanten betreft betreft, deze mogen er zijn. Onze eerste tentoonstelling is geslaagd wat de inzending betreft. Moge zij ook slagen wat het bezoek betreft. Met deze inleiding verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. (Instemming). De burgemeester bracht namens het ge meentebestuur en den secretaris dank voor de uitnoodiging, feliciteerde het bestuur met het initiatief. Het bestuur heeft zijn sporen ver diend. Spr sprak de hoop uit, dat de ten toonstelling mag slagen. (Instemming). Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. 36. Ik deed al mijn best haar een duidelijke verklaring te geven, maar bereikte niet veel. Ze was tenminste heel eerlijk in het toonen van haar onvermogen, om den misdadigen kant van deze wijze van spelen in te zien. „Bij het spel tracht iedereen toch zooveel mogelijk te winnen", protesteerde zij tegen mijn aanmerkingen. „En als hij nu een bete re manier vond om winsten te maken dan an deren, waarom zou hij dit dan niet in toe passing brengen? Als menschen geen geld willen verliezen, dan moeten ze maar niet kaart spelen! Maar bet was dom van hem dat hij zich liet betrappen", zei ze afkeu rend. Toen gaf ik t verder op, daar ik immers bij ervaring wist, dat er een vreemde wan verhouding bestond in het zedelijkheidsbe- wustzijn van het kind; dan kon men net zoo goed een verschil in tint gaan bespreken met iemand, die kleurenblind was. Niet dat zij het kwaad om zichzelf lief had, maar ze was niet in staat het te onderscheiden in z'n ver schillende vormen. Ik heb haar dan ook nooit geheel aansprakelijk gesteld voor de zen geesteskronkel, die, evenals haar licha melijke gebreken, waarschijnlijk te wijten was aan de omstandigheden, waaronder zij geboren werd. Daarna werden de stands bezichtigd. De prijzen werden behaald als volgt: Groep Fuchias: le pr. Barbera van Weel deren, Adr de Wildt, 2e pr. Cees Tamis, Arend Modder, 3e pr. P. Kieft. Groep Ster van Bethelem: le pr. H. Kossen. G. Blokker, J. Heijoe, 3e pr. Cees Modder en K Greeuw. Groep Bladbegonia's: le pr. Arie Stuif bergen. Tr. Kieft T Dirks, 2e pr. Hans de Ruiter, Truus Koopman, D. de Groot, 3e pr. Guurtje Zonneveld. Groep Coleüs: le pr J. Pranger, J. Rom mel, 3e pr. P. Kieft. Groep Geraniums: le pr. G Hageman. T Greeuw. 2e pr. G. Nierop, H. de Jong, 3e pr. Jefje Groene veld Groep Asparagus: le pr. M. Kossen. 2e pr. J. van Zaal, Juf Smit, 3e pr. Tine van Westerop. Groep Begonia Luminosa: 2e pr. Freek van Weelderen. 3e pr. T. Dirks, M. Muntje- werf. Groep Afrikanen: le pr. C. Kieft 2e pr. Wim Tromp, Aagje Dirkson. Groep Impatiëns: le pr. M. Kossen, 2e pr. J. Muilwijk. Ter opluistering: W. Mossel, mevr. de Groot Kloosterboer en mevr. Boersma. Maandagavond vergaderde de afdeeling „Schermeer" der Holl. Mij. van Landbouw in 't café Kamsteeg, onder leiding van den voorzitter, den heer P. Spaan Kzn. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren J. B. Doornbos en C. Wonder Jzn., terwijl de heer J. Posch herbenoemd werd als secretaris-penningmeester. Tot afgevaardig de naar de algemeene vergadering te Rot terdam werd gekozen de heer J. Posch, als plaatsvervanger de heer J. de Boer Czn. De afgevaardigde kreeg opdracht, bij de stem ming voor lid van het hoofdbestuur zijn stem uit te brengen op den heer P. C. ae Zeeuw te Haarlemmermeer. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek der zusterafaeeling Alkmaar besloot men 10 beschikbaar te stellen voor de te houden landbouwtentoonstelling op 19 Sep tember. Ingevolge een binnengekomen schrijven van het hoofdbestuur betreffende het afslui ten van collectieve looncontracten werd het bestuur, na eenige bespreking opgedragen, alsnog nadere inlichtingen in te winnen. In de eerstvolgende vergadering zal dit punt verder worden behandeld Van den heer M. C. van der Laan was een brief ingekomen, waarin deze zijn func tie bij de crisisorganisatie ter beschikking stelt van het bestuur der afdeeling. De vergadering was echter van oordeel, dat zij hierover moest beschikken. Een voorstel van het bestuur om de reeds ingezonden aanbeveling aan te vullen met candidaten, door de vergadering gekozen, werd niet ondersteund. Na stemming over deze kwestie besloot men de volgende aanbe veling voor lid van de plaatselijke crisisorga- nisatie's bij het hoofdbestuur in te dienen, n.1. de heeren A. J. Barendregt en T. Vaal burg. Bij de rondvraag kwamen er verschillende klachten over de schade, die de houtduiven aan de te velde staande gewassen aanrich ten. Men besloot een schrijven te richten aan i* G» o> O» V >J a ik den grooten salon verlaten en trof even later Jadwiga aan, die alleen verlaten op de verande zat met een boek voor zich, waarin zij quasi las. Met één oogopslag zag ik wel, dat het onderhoud niet precies was afgeloo- pen, zooals zij dit verwacht had. Ik zei niet: „Wél?", maar ik denk, dat mijn oogen dit voor mij vroegen, want ze begon dadelijk met zenuwachtigen glimlach: „U hadt gelijk: hij was zéér ontsteld; meer dan ik gedacht had. Maar dat is ook natuurlijk: het overviel hem zoo, net als het mij overvallen is. Tegen den middag zal hij wel den tijd hebben gehad om te bekomen van den schok". „Is hij dan vertrokken?" „Ja, hij kwam nu enkel vragen naar ma ma. Hij was op weg naar een van de boer derijen: hij moet nu zijn vader vervangen, zooals u weet, maar hij komt weer op het gewone uur". Ik deed nog enkele vragen, en ofschoon Jadwiga bijzonder terughoudend was in haar antwoorden, kon ik mij toch precies voorstellen, hoe het onderhoud verloopen was. Blijkbaar had Wladimir zich verslagen gevoeld door de openbaring en was hij niet in staat geweest om Jadwiga eenigen steun te bieden in haar droefheid, hij had haar enkel zijn onveranderde genegenheid be tuigd. Dit was ook heel natuurlijk, zijn jeugd en den aard van de onthulling in aanmerking genomen, maar, wat mij opviel, was Jadwiga's sterk verlangen om hem te verontschuldigen waarschijnlijk omdat zij het niet met zichzelve eens was, wat zij denken moest van zijn opvatting. „Ik geloof, dat ik het hem te botweg ver teld heb, dat ik hem liever langzamerhand de gemeentebesturen om deze houtduiven zooveel mogelijk te verdelgen. Aan het bestuur werd nog opgedragen pogingen te ondernemen om te komen tot be strijding van de runderhorzel. Hierna sluiting. Begunstigd door mooi zomerweer werd de Schutkermis ingezet met voetbalwedstrij den met tamelijk groote belangstelling. Na afloopen dezer wedstrijden waren de dans gelegenheden geopend en mocht de Prins Maurits zich in een tamelijk druk bezoek verheugen, terwijl er voor de Roode Een- hoor ndezen keer minder belangstelling was. Hoewel er voorheen steeds in beide lokali teiten gelegenheid tot dansen was geduren de de geheele kermis, zijn de ondernemers overeengekomen, dat met de Schutkermis slechts Zondags in de Roode Eenhoorn en met de Pinkster-kermis alleen Zondags in de Prins Maurits gelegenheid tot dansen wordt gegeven, zoodat er voor de geheele kermis één gelegenheid open is. Maandagavond trad in de Prins Maurits op het gezelschap Louis Noiret, dat van een volle zaal een zeer aandachtig gehoor heeft gehad. Deze eerste kennismaking is een succes geworden. De heer Noiret en zijn menschen waren in goeden vorm en wisten het publiek met gezellige voordracht en zang te vermaken. Ter afwisseling deed de heer Wim Swaap zich hooren als kunstenaar op de viool, die een buitengewoon aandachtig gehoor had en eveneens een daverend ap plaus oogstte. Na afloop van dezen mooien avond hield de keurig verzorgde dansmuziek van den heer Kossen de aanwezigen nog lang gezellig bijeen. Dinsdag werd op het sportterrein een veteranen voetbalwedstrijd gehouden. Een N.V.V. en een Rood Wit te 't Veld traden tegen elkaar in het strijdperk onder leiding van scheidsrechter Woudt. Het was een ver makelijken wedstrijd, waaruit na hard wer ken de Niedorperploeg met 75 als over winnaar zegevierde. Het talrijk opgekomen publiek is met dezen humoristischen wed strijd een amusanten avond bezorgd. Na afloop ging het naar de Prins Mau rits, waar het weldra stampvol was. En hoewel de prijsuitreiking in alle stilte heeft plaats gehad, ging het er tot laat in den nacht zeer gezellig toe en niemand liet zich dan ook door de warmte afschrikken. Er werd lustig op los gedanst, waarmede de Schutkermis werd uitgeluid en wederom tot het verleden behoort. Huldiging A. de Louw. Dinsdagavond had in onze gemeente de afscheidshuldiging plaats van den heer A. de Louw uit Alkmaar, die 68 jaar vanuit Alkmaar in Koedijk het beroep van dorps barbier beoefende en in Koedijk een zeer geziene figuur was. Een commissie uit de oude klanten had zich gevermd om dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, daar de Louw heel wat in den loop der jaren met zijn klanten had medegemaakt. Des namid dags bracht de Louw een bezoek aan de school waar hij de kinderen onthaalde op een reep chocolade. Het hoofd der school, de heer Stoffers, richtte eenige vriendelijke woorden tot den scheidenden kindervriend en wat had moeten voorbereiden. Maar ik ben nu eenmaal altijd zoo voortvarend! Wladi mir is zoo geheel een man van eer, dat deze schande hem op het oogenblik het hoofd verliezen doet". Steeds maar bleef zij de uitdrukking op mijn gelaat gadeslaan, als hoopte zij daar een bevestiging waar te nemen. Toen het uur naderde, waarop Wladimir zou verschijnen, zag ik, dat zich die vreem de rusteloosheid weer meester maakte van Jadwiga en dat zij die zelfs trachtte te ver bergen voor mij, voor wie zij altijd zoo openhartig was geweest. Maar het was in strijd met haar aard, om iets verborgen te houden; ieder oogen blik zag ik haar een vluchtigen blik werpen op haar miniatuur-horloge, dat in haar cein tuur hing, terwijl de doorzichtigheid van de voorwendsels, waarmee zij telkens op de veranda trad, vanwaar men het uitzicht had op het hek, er zelfs niet op berekend waren, om een kind te misleiden. Wladimir was nooit te laat geweest, dus was het ook wel eigenaardig, dat hij nu juist wat lang zou wegblijven. Ik zag dui delijk, dat Jadwiga er onder leed, en toch zou zij haar angst niet onder woorden brengen, want dit zou haar ongetwijfeld verraad hebben geleken jegens den man, in wiens trouw zij geloofde met al het vuur van haar jong, romantisch, edelmoedig hart. Dat hij haar in haar nood in den steek zou laten, was iets, dat te ver buiten de sfeer van haar eigen opvatting lag, dan dat zij dit in zoo'n korten tijd zou kunnen aanvaarden. „Hij is zeker door het een of ander onge luk verhinderd", zei ze eens, toen onze blik hem werden door de hoogste klassen een drietal liederen toegezongen. 's Avonds na afloop van zijn laatste ronde werd hij met zijn familie per auto van het Noordeinde der gemeente afgehaald, waarbij de harmon.evereeniging met een vroolijken marsch vooraf ging, wat vele menschen op de been bracht, die mede op gingen naar het café van den heer Jb. Groot. Hier was de leiding aan den heer M Mulder, die na een paar nummers muziek, den heer de Louw toesprak en gedeelten van zijn werkzaamheden naar voren bracht. Hij bood hem namens zijn klanten en de bur gerij een tafel en twee stoelen met een wan delstok parapluie. Hierna werden door de zangvereeniging een tweetal nummers ten beste gegeven en was er gelegenheid den jubilaris te complimenteeren. E>e voorzitter las een kernachtig gedicht voor van der. heer P. Schekkerman, waarna de heer P. Hart een breed overzicht gaf van het werken van Janus in den loop der jaren, waarin naar voren werd gebracht de vroolijkheid, waar mede hij zijn werk verrichtte en die hem maakte de huisvriend van bijna iedereen. Van de zangvereeniging werd een bloem stuk aangedragen met een woord van Cor Jonker over de muziekwereld, waarin Janus ook bekend was. Hierna was het woord aan den heer de Louw zelf, die dank bracht voor de hulde en hierbij verschillende vroolijke momenten uit zijn loopbaan naar voren bracht. Een zoon van Janus dankte de burgerij van Koedijk voor alles, wat zij aan zijn vader hadden gedaan, ook in moeilijke tijden. Ook de voor zitter van de harmonievereeniging, de heer C. Bos Lz., sprak nog eenige waardeerende ken elkaar ontmoetten. „Ik vrees, dat hij van zijn paard gevallen is; dat maakt mij zoo ongerust", en ze keek naar mij, als daagde ze mij uit om eenigen twijfel te op peren betreffende deze bewering. Ik bracht den middag door, nu eens in huis en dan in den tuin. Madame Zielinska had een kleine inzinking na de ongewone spanning van den vorigen dag, maar of schoon ze haar kamer hield, was dit dan toch niet in haar gewonen toestand van niets doen. Telkens als ik eens ging kijken, of zij iets noodig had, vond ik haar aan het sorteeren van papieren en het doorkijken van oude quitanties. „Is hij er nog niet?" vroeg zij bij iederen keer, als ik binnen kwam. „Zult u hem dan vooral dadelijk hier sturen? Ik moet hem vragen naar de plannen van zijn vader en wanneer die thuis verwacht wordt. Hij zal mij hoogstwaarschijnlijk de eindoplossing kunnen geven. Is dat niet Wladimir?" En zij luisterde naar eenig gedruisch in de gang. Neen, dat hoor ik wel aan den stap; het is Andrei. A propos, miss Middleton, ik heb hem beloofd dat ik zijn vrouw een paar mosterdpleisters zou sturen. Ze schijnt pijn op de borst te hebben. Als u een wandeling wilt maken, zoudt u mis schien zoo goed willen zijn ze haar te brengen en haar dan meteen te wijzen hoe zij er mee handelen moet"'. De grijze lakei was een getrouwd man; iederen avond keerde hij terug naar zijn huisje, dat aan het eind van het dorp lag. Het feit, dat madame Zielinska mij een der gelijke boodschap opdroeg, was een bewijs te meer van den omkeer, die was te weeg gebracht door de gebeurtenissen van dien woorden, waarbij de muziek nog een vroo lijken marsch ten beste gaf, waarna de heer Mulder als voorzitter met dank aan allen de bijeenkomst sloot. Het was voor den heer de Louw een spon tane huldiging van de burgerij. Dezer dagen hebben de ouden van da gen evenals verleden jaar een autotocht ge maakt. Via de Hembrug werd gereden naar Am sterdam. Door de Amsterdamsche verkeers politie werd de stoet van auto's door Am sterdam geleid. De tocht ging over Diemen naar Hilversum, alwaar men o.a. heeft be zichtigd het mooie raadhuis. De terugtocht werd genomen over Castricum, waar de oudjes nog zijn toegesproken. Bij het begin van het dorp werden de auto's opgewacht door de twee plaatselijke muziekkorpsen Onder de tonen van de muziek werd lang zaam het dorp doorgereden. De organisa toren en medewerkers kunnen er zeker van zijn, dat de oudjes met genoegen terugzien op dezen voor hen zoo gezelligen dag. Er is dezen zomer al weer veel te doen geweest op verschillende bijeenkomsten over een eventueele regeling van den verkoop van zuurkoolwitten. Over het algemeen was men er voor, dat een regeling, gelijk aan die van verleden jaar, werd ingesteld, omdat die nogal naar wensch was verloopen. Thans wordt er van hoogerhand van de verschillen de bouwers opgave gevraagd, welk kwantum witte kool ze denken te zullen telen. Een en ander zal in verband staan met het eventueel instellen van een verkooprege ling met minimumprijzen. vorigen dag. Haar belangstelling in de kleinigheden des levens scheen hernieuwd en de ontdekking van de schande van haar echtgenoot had haar de kracht daartoe ge schonken Het menschelijk hart kan toch nooit geheel doorgrond worden! De avond begon te vallen en de kans om Wladimir dien dag weer te zien, werd steeds geringer. Ik ging naar Jadwiga en verzekerde haar, dat een wandeling haar goed zoo doen, maar van het voorstel alleen schrikte zij terug: „O, neen, ik zou niet buiten het hek dur ven gaan! Ik zou een gevoel krijgen of ieder een de geschiedenis al kende". Toen ging ik eens kijken naar Anulka, die ik eenigen tijd niet gezien had Ik vond haar in den grooten salon aan een speelta feltje, terwijl ze vreemd zat te manoeuvree ren met een .paar kaarten. Zoo verdiept was ze in haar spel, dat zij niet eens merkte, hoe ik naderde, en eerst toen ik vlak bij haar stond begreep ik wat zij deed, want recht tegenover haar hing de lange rococo-spie- gel en nu vermaakte zij zich met de onder kanten van de kaarten, die zij in de hand had, terwijl zij ze hardop noemde en ze dan omkeerde, om te zien of het juist was. „Klavertien, ruiterboer", somde ze op, net of ze een les opdreunde, en liet een kreet van verrukking hooren, telkens als ze zag, dat dit klopte. „Laat dat, Anulka!" riep ik verontwaar digd en pakte haar de kaarten af. Maar ze lachte mij verheugd toe. is een flinke afstand! Van den eenen kant van ons land naar den anderen! Maar de Nederlandsche huis vrouw weet, dat met Sunlight Zeep de afstand van goor tot helder heel gauw is afgelegd. Want met Sunlight Zeep is alles heel gauw helder. Van alle Sunlight Zeep, die de Nederlandsche huis vrouwen per jaar gebruiken, zou men een weg kunnen bouwen, die wel 12 maal zoo lang is als de weg van Goor tot Helder! Zóó goed weten onze huis vrouwen, dat zij met Sunlight Zeep alles helder krijgen!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5