BRANDER. VERKEERSONGEVALLEN VERLAGING TOESLAG ROGGE EN GERST. Vragen aan den minister. De heer Weitkamp, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van economische zaken gevraagd 1. Is het juist, dat de toeslag op de rogge en gerst van 3 50 op 3 gebracht zal worden 2. Zoo ja, is het dan den minister bekend, dat van dezen maatregel de kleine zandbe- drijven, die niet gewoon zijn rogge te ver- koopen, en die tot overmaat van ramp ook zulke groote schadeposten hebben wegens de stagnatie der varkens-aflevering, het eerste slachtoffer worden? 3. Zoo ja, wil dan de minister bij zijn maatregelen met de in vraag 2 vermelde om standigheid rekening houden? VERDUISTERING VAN 4100. Verdachte in België aangehouden Do Belgische politie heeft aan de Nederlandsche politie uitgeleverd den 49-jarigen J. v. B., penningmeester eener vereeniging te Eindhoven, wiens gevan genneming was bevolen als verdacht van verduistering van 4100. Hij is in het Huis van Bewaring te 's-Hertogen- bosch ingesloten. MET EEN ZEILKOTTER NAAR INDIE. De vier jongelieden ,die met den zeil- kotter Batara Bajoe naar Indië willen varen, zijn gisteren uit IJmuiden ver trokken. DE SPELLING-MARCHANT. B. en W. van Rotterdam hebben be sloten en circulaire te richten aan alle openbare inrichtingen van onderwijs, waarin zij aanbevelen in het vervolg de spelling Marchant te volgen. Hooibroei. Waarschijnlijk ten gevolge van hooi broei brandde de kapitale boerderij van den landbouwer Kuypers te Beugen ge heel af. De inboedel alsmede de groote voorraad hooi werden een prooi der vlammen. De Beugensche spuit ver mocht tegen het vuur weinig uit te rich ten. Na eenige uren stonden nog slechst enkele brandende brokstukken van mu ren overeind. Het vee had men bijtijds kunnen redden. Boerderij te Schijndel in puin. Door onbekende oorzaak is een felle brand ontstaan in de landbouwerswo ning van A. Blummel te Schijndel (N B Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men slechts met groote moeite de elf kinderen van het gezin in veiligheid kon brengen. Het perceel is tot den grond afgebrand. De inboedel is geheel verloren gegaan. De schade wordt ten deele door verzekering gedekt Brand in een zwembad. Hedenochtend omstreeks 8 uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in het zwembad „De Diemerplas". Het vuur greep zeer snel om zich heen en dreigde zoowel de badinrichting als het daarbij gebouwde paviljoen te verwoesten. De vrijwillige brandweer van Diemen trachtte met twee motorspuiten het vuur te blusschen. Zij slaagde erin den brand te be perken tot het paviljoen. De brand is ontstaan, zooals later is vast gesteld, door het omvallen van een petro- leumtoestel in de keuken van het restaurant. Het vuur greep snel om zich heen en het pa viljoen, dat boven de eigenlijke zweminrich ting is gebouwd, brandde spoedig als een fakkel. Daar het paviljoen niet te redden was dit is uit hout opgetrokken werden alle krachten ingespannen om de zweminrichting zelf te behouden. Hoewel deze veel schade opliep, bleef zij gespaard. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. In de zweminrichting, die op 30 Juni j.1. werd geopend, zullen de op hedenmiddag vastgestelde wedstrijden doorgaan. Ook weer te Oss. Dindagavond heeft brand gewoed in de boerderij van den landbouwer K. te Oss. Het vuur was in het achterhuis uitgebroken, waar het voedsel vond in een groote partij hooi en stroo. In een oogwenk stond de hofstede in lichterlaaie. De brandweer stond machteloos tegenover deze vuurzee en kon niet verhinderen, dat de boerderij tot den grond toe afbrandde. De heele inboedel, landbouwinventaris en hooioogst, ging ver loren. Een paard, eenige varkens en kippen zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Tusschen een vrachtauto en muur bekneld. Gisteravond omstreeks zes uur was een chauffeur van een vrachtauto in de Pauw straat te Utrecht bezig zijn wagen in een garage te rijden. Door tot nu toe nog onop gehelderde oorzaak schoot de wagen plotse ling vooruit en reed het trottoir op, waar juist vier kinderen aan het spelen waren. Drie van hen konden nog bijtijds wegsprin gen, doch het vierde, een 5-jarig jongetje, raakte bekneld tusschen den muur en de auto. Levensgevaarlijk gewond is het knaapje naar de Rijksklinieken vervoerd. Botsing tusschen wielrijder auto. en Gisteravond omstreeks acht uur heeft op de kruising N.Binnensingel en Maaskade te Venlo een ernstige botsing plaats gehad tus schen den wielrijder, den 27-jarigen H. Vlo dorp en een personenauto, bestuurd door den heer Fr. Schoffelaars, woonwagenbewo ner uit Venlo. Met een gapende hoofdwon de en een ernstige hersenschudding is de man in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De auto botste na het ongeval nog tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De bestuurder bekwam geen letsel. De wagen is door de politie in beslag genomen. Galante ridder overreden. Een 38-jarigen wielrijder is gisteravond als gevolg van een galante daad een zeer ernstig ongeval overkomen te Amsterdam. Te ongeveer tien uur stapte in de Utrecht- schestraat ter hoogte van de Keizersgracht een juffrouw uit een tramwagen van lijn 11. Toen de tram zich weer in beweging had gezet, bemerkte zij dat zij haar taschje in den wagen had laten liggen. Een wielrij der, die juist passeerde en vernam wat er geeurd was, is daarop de tram in de richting van het Frederiksplein achterna gegaan. De conducteur reikte hem het taschje over, waarna de fietser achter de tram om draai de, oqj de juffrouw het eigendom ter hand te stellen. Nauwelijks had hij deze manoeu vre uitgevoerd of hij werd gegrepen door een van de richting Frederiksplein komende auto. Het slachtoffer werd tegen den grond geslingerd, terwijl ook het rijwiel zwaar werd beschadigd. Weldra was de G.G.D. ter plaatse die den onfortuinlijken wielrijder naar het Binnengasthuis heeft vervoerd. Het slachtoffer had een zware hersenschudding bekomen en zijn toestand was zorgelijk. KORTE BERICHTEN. Gister herdacht de Eerste Hollandsche Levensverzekerings-Bank N.V. te Amsterdam haar 50-jarig bestaan. Gistermiddag is te Wageningen in een hiervoor bijeengeroepen vergadering het 25- jarig bestaan van het station voor Maalderij en Bakkerij gevierd. Gistermiddag hebben de ministers van financiën en van economische zaken een be zoek gebracht aan de Algemeene Midden standstentoonstelling in het gebouw der R.A.I. te Amsterdam. De Nederlandsche vereeniging van ge meente-ambtenaren is gisteren te 's-Graven- hage bijeengekomen ter vergadering van 57 September in het Hotel De Twee Ste den. JCeck S. School Woensdag werd door de leerlingen der O. L. school te West-Graftdijk feest gevierd. Verschillende kinderwedstrijden werden ge houden, terwijl een muziekcorps ter opluiste ring voor de wedstrijden aanwezig was. Begunstigd door het weer was het een blijde dag voor oud en jong en werd alzoo het be houd van de O. L school aldaar in vreugde herdacht. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.k. school te t Zand is benoemd mej. M. C. Krimp uit Schoorl. Mej. A. Klaver, onderwijzeres te Op meer is benoemd te Houtrakpolder. Bij K.B. is aan ir. P. D. C. Kley op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, met dankbetuiging voor de in deze be trekking bewezen diensten. NAAR VEREENIGING VAN GEREF. EN CHR. GEREF. KERK? In de Dinsdag te Zwolle voortgezette zit ting van de generale synode der chr. geref. kerk werden verschillende huishoudelijke za ken afgedaan. De brief van deputaten van de synode der geref. kerken in Nederland, hou dende het verzoek tot een samenspreking over hetgeen verdeelt en scheidt om zoo mogelijk te komen tot vereeniging, werd ter voorberei ding gesteld in handen van een commissie, bestaande uit de heeren ds. L. H. v. d. Mei den, ds. J. Jongeleen, dr. W. Kremer, G. J. C. Vermeer en G. Rijksen, met als prae-advi- seur prof. J. J. v. d. Schuit. Ds. L. de Bruyne bracht als secretaris van het curatorium der Theol. School te Apel doorn verslag uit over het tijdvak 1931 1934. Daarin werd de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van een zoo volledig moge lijk literaire opleiding. Het verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Tot penningmeester werd gekozen (in de plaats van ds. T. Bakker) ds. R. E. Sluiter te s-Gravendeel, en tot 2e penningmeester prof. P. J. M. de Bruin. R.K. LYCEUM. Bij de dezer dagen gehouden toela tingsexamens slaagden voor de eerste klasse: Henk Balink, Cor Houtenbos, Jac .de Lange en Joop v. d. Kuip, allen te Alkmaar; Feddy Kolfschoten te Edam en Cor Kuilboer te Oudkarspel. Voor de 2de klasse: Jan Neefjes te Bobeldijk. Voor 3 H B S.: Annie Fluyter te Alk maarmaar. Voor IV gymnasium: Jac. Bruinsma te Den Helder. Verder werden toegelaten tot V gym nasium: Kees Walraven en tot VI gym nasium Nora Walraven, beiden te Alk maar. Na herexamen werden bevorderd tot de 2e klasse: Eef v. Kesteren te Alk maar. IV gymnasium: Annie Gouverne en Alfred Peet, beiden te Alkmaar. V gymnasium: Annie Gerde6, even eens te Alkmaar. VI gymnasium: Hein Lohman te Ob- dam, Nico v. d. Zon te Heemskerk 6 H.B.S.: André Verbart te Oterleek Afgewezen werden: 4 leerlingen voor de le klasse, 1 leerling voor 4 H B S. en 1 leerling voor IV gymnasium. J&joekm Beknopte handleiding voor de nieuwe spelling. Bij Valkhoff en Co. te Amersfoort is een klein handig boekje verschenen waarin men alle gegevens over de nieuwe spelling kan vinden. Op acht pagina's is alles gegeven wat men moet weten, om de nieuwe spelling te kunnen schrijven. Het formaat is zoo gehouden, dat men het gemakkelijk in de portefeuille kan dragen. Het papier, waarop het is gedrukt (Banzay de Luxe), is zeer sterk, zoodat bij veelvuldige raadpleging het boekje lang mee kan, WINKEL (Augustus). Overleden: Klaas Koorn. oud 72 jaren, echtgenoot van Neeltje Aker. Geertje van Soelen, oud 66 jaren, wedu we van Pieter Leijen Louris van dar Welle, oud 19 jaren, ongehuwd. Cor- nelia Duijm, oud 82 jaren, weduwe van Cornelis Balder. Cornelia Wit, oud 73 jaren, weduwe van Gerrit KI een. Jan Jonk- oud 23 jaren, ongehuwd. Jngezonden Stukken Hooggeachte Redacteur, In verband met het ingezonden stuk van den heer Spierenburg met antwoord van den heer Keijsper, verzoek ik U beleefd een plaatsje in uw geëerd blad voor het volgende: Dat de inhoud van het schrijven van den heer S. mijn onverdeelde instemming heeft (en mèt mij van alle Alkmaarsche musici) spreekt wel vanzelf, daar wij ten slotte toch „de slachtoffers" zijn. Betreffende het door den heer K. ge schrevene gaarne eenige opmerkingen: 1. Het foutief annonceeren der naam is inderdaad geen misdaad. Men krijgt echter zoo den indruk, dat het comité in zn geheel van de geëngageerde band weinig of niets gehoord of gezien heeft. 2. Dat verschillende bestellingen gedaan zijn bij Alkmaarsche winkeliers is ten zeer ste te prijzen! Deze toch zijn hun eigen leden!! Dit te passeeren was wel zéér moei lijk geweest!! De Alkm. musici (dus klanten van den Middenstand) zijn er wel heel kaal afgekomen. 3. Er zijn geen aanbiedingen ingekomen van Alkm. bands? Dit zou toch wel zéér on actief zijn!! Ik weet echter wel beter! 4. Dat „bepaalde" Alkm. musici het amu sement anders bezien dan het comité is zéker; dat er echter „bepaalde" (en een groot aantal) leden v. d. Middenstand zijn, die het anders bezien dan de heer K (comité) is b k z k e r! Ik weet er ten minste verscheidene, die het tang niet eens zijn met het besluit van het comité. Waar schijnlijk hebben deze Middenstanders an dere zakenbelangen dan de heer K. 5. Het publiek wil iets bijzonders? Een groote band van Alkm. musici plus de groote populariteit van de „G.A.M.I.T." wa ren volgens mij reeds voldoende geweest een groot aantal bezoekers te trekken. Zeker 80 van de bezoekers komen „van buiten" en deze vinden een groote band heuschen wel iets bijzonder, al komen de bandleden dan ook „maar" uit Alkm aar!! En ten slotte was het comité heel wat goedkooper klaar geweest en was het geld in onze stad gebleven! De vergelijking betreffende de werkkrach ten van den heer S. gaat geneel mank. De heer S. toch heeft een handelszaak, waar door de event. winst zijn bestaan vormt. Dat hij dus de geschiktste arbeiders in dienst neemt, is hij aan zijn zaak verplicht. De heer S. heeft toch geen kritiek uitgeoefend op het aannemen van personeel door den heer K. voor diens zaak! Met betreft hier een tentoonstleling, ge organiseerd door den Alkmaarschen Mid denstand, welke toch wel eenigszins reke ning behoort te houden met de belangen der ingezetenen van Alkmaar, wien geadviseerd wordt :Koopt bij den Midden stand! Hoewel niet persoonlijk door de Alkm. musici onderteekend, schrijf ik toch namens hen, daar zij mij mondeling hun instemming met den inhoud betuigd hebben. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de beschikbaarstelling der plaats ruimte, teeken ik SIEM SPRUIT Wij hebben den voorzitter van de G.A.M.I.T., den heer V. P. Keijsper, in de ge legenheid gesteld van bovenstaand stuk ken nis te nemen. Hij verzoekt ons opname van het volgende: Dankbaar voor de gelegenheid door uwe redactie geboden, schijnt het noodig nog en kele opmerkingen te maken. Het handschrift der beide ingezonden stukken Spierenburg Spruit geeft merkwaardige indrukken. 1. Dat het ingezonden stuk van den heer Spierenburg de instemming van den heer Spruit had kan toch moeilijk anders. De frappante gelijkenis in verschillende letterteekens duidelijk zichtbaar van het schrift van den heer Spierenburg en dat van den heer Spruit, heeft mij de overtuiging gegeven dat de auteur dezelfde is. Dit was een doorzichtig masker. 2. Vele menschen zullen wel eens ^ge hoord" en niets gezien hebben van de weer- galooze schoonheid der Dolomieten en zelf toch niet verder geweest zijn dan de Katten- berg. 3. Dat de heer Spruit zich zelfs niet ont ziet „bewuste" onwaarheden te debiteeren is wel heel treurig. Ik schreef: „er is geen enkele aanbieding ingekomen van een „beroeps"band bestaan de uit uitsluitend Alkmaarsche musici". En dit zou deze heer Spruit dan beter we ten. Ik tart hem te bewijzen, dat het niet is zooals ik schreef. 4. Laat de heer Spruit zich gerust stellen over het besluit van het comité. Dit werd met op één na algemeene stemmen genomen. Intusschen bleek ons niets van een ander in zicht dan alleen van de Firma Spierenburg- Spruit. 5. Dat de Gamit een groote populariteit bezit, weten we. Dit nu „te behouden" is onze plicht. Eens ben ik het met den heer Spruit dat wij met een andere oplossing goedkooper klaar geweest zouden zijn. Ja, mijnheer Spruit, er zijn nu eenmaal rozen en orchideeën. 6. Ook de Gamit is een „zakelijke" onder neming, met als hoofddoel positieve mid denstands-actie. Ook daarvoor zijn de „ge schiktste" arbeiders genomen. En wanneer onverhoopt door het aannemen van niet „geschikte" krachten een deficit zou ont staan, weet ik „heel zeker" dat daarvoor niet de firma SpruitSpierenburg aansprakelijk gesteld zou kunnen worden. Hun namen ontbreken bij die der garantie houders. 7. Verstandig was het wel van de firma Spierenburg—Spruit om niet te z:nspelen op het aannemen van personeel in mijn „per soonlijke" zaak. Want een vergelijking in deze zou „heel zeker" in het nadeel der firma Spierenburg Spruit uitvallen. Verdere ingezonden stukken van de firma S. en S. betreffende deze materie worden door het G.A.M.I.T.-comité voor kennisge ving aangenomen. EEN SYMPATHIEKE DAAD. Geachte Redactie! Zeer terecht plaatste U in Uw blad van gisteravond het bovenstaande hoofd boven het bericht inzake de melkoroodactie door de Alkmaarsche Middenstandsvereeniging. Zeer terecht is door Uw redactie begrepen, dat de veehouderij in onze provincie een derge lijk teeken van mede:even (veel beter dan medelijden) op prijs stelt. De gedwongen maatregelen, welke onze regeering heeft moeten nemen, om eerst den akkerbouw en daarna de varkenshouderij niet ten gronde te zien gaan, wekten niet altijd evenveel sympathie in de stad. Veel beter is een hiei als nuttig aange voelde actie van den consument zelve, om door het eten van melkbrood de binnenland- sche productie te steunen door het gebruik van een smakelijker en voedzamer voedsel met slechts een zeer gering verhoogden kost prijs. Wanneer in alle deelen het samenhoorig- heidsgevoel in ruime mate zoo werd aange voeld, zou zonder regeeringsmaatregelen mo gelijk de landbouwcrisis reeds een aardig stootje krijgen. Autarkie is terecht een veel geschuwd be ginsel. Steunt het Nederlandsch Fabrikaat; gebruikt de Nederlandsche grondstof, zijn woorden van goedgevoelde samenhoorigheid en in dit kader prst de leuze: Eet melkbrood. Met dank voor de opname, E. Dzn. GOVERS. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van een berichtje in de Alkm. C. van uw correspondent uit Heiloo, waarin hij schrijft, dat de werkloozen het hier nog niet zoo slecht hebben en dat ze nog zoo en zooveel inkomen hebben, verzoek ik u beleefd om een kleine plaatsruimte. Het is wel opmerkelijk, hoe gaarne deze correspondent zoo stiekum weg de werkloo zen een hak zet, het laat voorkomen hoe goed of deze menschen het nog hebben enz. enz. en dat het eigenlijk wel wat minder kon, want dat ligt daar immers in opgesloten. Maar laten wij nu zeggen, dat de Midden stand daar beslist niet mede gediend is. De Middenstand en dat zijn hoofdzakelijk de zakenmenschen, die weten drommels goed hoe of het er bij de werkloozen uitziet en als men deze menschen nog meer gaat aftrekken, wie moet er dan per slot van rekening het bod je bij leggen? De zakenmenschen en de huisbazen natuurlijk. Maar waarom komt deze correspondent niet eenmaal er tegen op, dat een persoon zooals de heer Kostelijk zich bij ae gemeente her-om drukt? Waar om heeft hij niet den moed den stier bij de horens te pakken? Hier zit de rotte plek, die uitgesneden moet worden. Ook de correspon dent weet, dat dit in strijd is met het ge meentebelang. Ook hij weet, dat de heer Kostelijk wekelijks 35 opstrijkt plus de presentie-gelden en dat deze" man, die zich op elk gebied maar deskundige durft te noe men, nog een aanhangwagen noodig had van pl.m. 300 gulden op kosten der ge meente en dat in dezen wagen nog weer een man geplaatst wordt om thee te zetten van 12 per week. Dat deze heer Kostelijk den weg waaraan de werkloozen werken een con centratiekamp noemt en niet anders. Dat genoemde heer Kostelijk een week met vacantie gaat met den wagen van de gemeente en evengoed vol salaris krijgt, ook al in 't belang van de gemeente zeker. Deze toestand duurt nu al een klein jaar en wanneer een ingezetene van Heiloo zoo eens langs het werk wandelt en hij maakt zich dan een kleine berekening, dan komt hij tot het volgende sommetje: Kostelijk 35, gemeentebaas 30, de theezetter 12, de wagen 6, daarbij komt nog de thee, melk, benzine, enz., dat is een kleine 100 per week, die de gemeente al kwijt is vóór er een slag werk gedaan is en reken dat eens over een vol jaar. Kijk, zulke dingen moest deze correspondent eens plaat sen, daar stellen wij meer prijs op of laat hij anders eens een wandeling maken langs den Rijksstraatweg. Daaf ruikt het op verschil lende plaatsen zoo naar gas, zooals men zegt. Hij zou zich zeer verdienstelijk maken in 't belang der gemeente, als hij dit lek kon opsporen. Eén ding is zeker, de men schen, die nog belasting betalen kunnen, zul len dit alles over korteren of langeren tijd op hun biljet terug vinden. Met dank voor de plaatsing, M. E. KOENEN. Wij hebben bovenstaand stuk aan onzen correspondent te Heiloo ter inzage gezon den. Deze schrijft ons het volgende: Het is wel algemeen bekend, dat ik den ar beider die op een eerlijke wijze zijn brood tracht te verdienen, een goed hart toedraag. Wanneer ik dan ook beweerde, dat de arbei der het hier niet slecht gaat, dan was het allerminst mijn bedoeling hun onaangenaam te zijn. Ik bedoelde, het is hier in verhou ding naar andere plaatsen best. Zie bijv. eens naar het naburige Limmen en de Eg- monden, waar men in den zomer zoo goed als niets en in den winter veel en veel min der doet. Waar ter wereld verdient men, zoo als hier, in den afgeloopen winter 0.45 per uur? Daarom en daarom alleen komt alles op Heiloo af. Wie de vele vreemde gezichten ziet, die als ze hier een half jaar wonen, ten laste der gemeente, in casu der werkver schaffing, komen, zal dat beamen. Nooit en nergens heb ik beweerd, dat het loon van den arbeider wel minder kan. De kwestie- Kostelijk Ja, heer Koenen, dat is een kost bare geschiedenis, dat ben ik roerend met u eens. Doch we kunnen daar weinig aan doen. De raad bedisselt dat zaakje en zoo als u er over denkt, denken er velen over. Tientallen ergeren zich aan dat toezicht en wat er meer aan vast zit. Die auto met aan hangwagen en bediening is een doorn in veler oog. Doch, nogmaals de raad keurt dat goed en dan hebben we te berusten. Aan het hoofd der gemeente staat een raad, dat weet u ook drommels goed. Doch we moeten ook eerlijk blijven en constateeren: als K. er niet was, kwam er ander toezicht en zouden we dan goedkooper uit zijn? Er zijn ook tientallen van burgers, die zich ergeren aan het „rentenierenvan de werkloozen! Het zal wel moeilijk zijn om het ieder naar dpn zin te maken. 11 De heer Koenen schijnt goed op de hoopte wat de bediening van den heer Kosteliu kost. Ik wil wel zeggen, dat ik het niet S^ Ik vind dat niet erg, want dan behoeft me„' zich niet er aan te ergeren. Of het een dige 100 per week is, weet Ik ook niet komt er öf niets óf bitter weinig van weten. Van den gasreuk weet ik niets af kan ook niet alles weten. Ik verondeAi? dat de groote „MEN" het wel zal Ik ben het ook eens, dat de belastinpbetai het wel op zijn belastingbiljet zal tenig v£r den. Ja, dat is de risico van werkversehir fing en wat er aan vast zit. Laten we W dat we in 1935 een raad zullen krijgen a"' ophoudt met geld smijten, want 't loont i,; inderdaad de spuitgaten uit. Dodh de grom" slokop is de werkverschaffing- en zoo IaniY geen productief werk is, zullen we voor a werkloozen moeten zorgen, daaraan is V te ontkomen. ""f En ten slotte nog iets aan het ad«. van den secretaris van het N.VV c werklooze kan geen huis van 5.50 per UPfu huur betalen. Er zijn ook wel goedkoopje huizen te huur. Ik vind trouwens in i w* 13.77V-, niet zoo weinig. Dat de ov$ïü 2 dagen, waarin de gemeente geen geeft, waardeloos zijn, kan ik niet onder schrijven. Doch er is geen werkgever t^t. kan hij het betalen), die 3.50 1 geeft, zooals de gemeente. Dat is dèkwestif En als we eerlijk zijn, dan zal ik allerminst ontkennen, dat 3.50 per dag te veel is voor een werkman, doch de werkgever weigert het te betalen, omdat het bedrijf het niet kan op brengen. De gewonen werkgever rekent het gemeentebestuur niet. MacktêecicfUeti ALKMAARSCHE EXPORTVEiLING. ALKMAAR, 5 Sept, 1934. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: Aardappelen p. 100 K.G. 4.40- Andijvie per 100 stuks 0.80—4.10' Appelen per 100 pond 2.5012.50: Augurken per 100 pond 2—14.50; Bloemkool le s. 1518.50 en 2e s. 4 6 per 100 stuks; Bieten per 100 K.G, 1.60; Druiven per 100 pond 13—15! Gele kool per 100 K.G. 4.60; Groene kooi per 100 stuks 3-509Kropsla per 100 stuks 0.903.80; Komkommers per 100 stuks 14; Meloenen per lOOstuks 6 20; Peren per 100 pond 2—8.50; Prei per 100 bos 2.60—3.80; Perziken per 100 stuks 3.506; Postelein per bakje 10—22 cent; Roode kool per 100 K G. 1.604.20: Selderie per 100 bos 0.50 1.20; Spinazie per bak 20—80 cent; Snijboonen per 100 pond 3.50—11.50; Dubb. Spercieboonen per 100 zak f 175; Tomaten per 100 pond 12.50; Uien per 100 K.G. 2.20-/ 3.20; Worte len per 100 bos 1.506 BROEK OP LANGENDIJK, 6 Sept'34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.20, Blauwe Eigenheimers 3.70, Duc f 1.70, Bevelanders 3.70; 20000 K.G, Roode kool 2.40—3.90; 110000 K.G. Vroege witte kool 0.802; 20000 K.G. Gele kool 2.90—4.30; 16000 K.G. Uien: gele uien 2—3-30, gele drielingen 1.70 1.80, gele nep 2.302-80; 2300 K.G. Slaboonen 6.5012.20; 200 K G. Snijboonen 4—7; 500 K.G. Bieten 1 10—2.50; 500 K.G. Tomaten: A 2.30-/ 3.10, B 2.70-ƒ 2.80, C 2 en CC 2; 500 K.G. Druiven; Alicanten 27.10—28.30 en Frankenthaler 31, alles per 100 K.G.; 1400 stuks Bloemkool le s. 12.20-/ 16.50 en 2e s. 3.50- 5 per 100 stuks. SCHAGEN, 6 Sept. 1934. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 Paarden 150- 200; 3 Pink Stieren 60—80; 8 Gelde- koeien (mag.) 80140; 75 Geldekoeien (vette) 160—230; 12 Kalfkoeien 150 210; 16 Nuchtere kalveren 6—26; 85 Schapen (magere) 812; 145 Scha pen (vette) 1320.50; 79 Lammeren 5—9; 5 Bokken en geiten 2—8; 10 Varkens (mag.) 16.50; 8 Varkens (vette) per K.G. 32—34 cent; 46 Biggen 7— 11; 12 Koiijner. 0.25—1.25; 61 Kip pen 30—50 cent; 1000 Eendeieren 2.30; 4 Kalkoeneieren 4.60 en 760000 stuks kip eieren, waarvan de prijzen als volgt: 5254 2.70, 55—57 2.80-ƒ 3.10, 58-60 2.90-/ 3.20, 61—63 3.10-/ 3.40, 64 -67 3.50-/ 3.80, kleine 2—2.10. HOORN, 6 Sept. 1934. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijz® als volgt: 8 stapels kleine fabriekskaas /2'> 15 stapels kleine boerenkaas 20 en 18®' pel boerencommissiekaas 22-50. 24 stapels, wegende 23343 K G. De han<W was goed. WARMENHUIZEN, 5 Sept. '34. heimers 3.604.10, Blauwe Aardappe len 3.40; Gele Nep 2.50-ƒ 2.60, JJ» 2—2.20 en drielingen 1.70— Roode kool 2.30—f 2.50; Witte kort 1.10—1.50, per wagon 132; Slabort l nen 6.90—11Snijboonen 3. Aanvoer: 1133 K.G. Aardappelen; °l K.G. Gele Nep; 650 K.G. Uien; 2000 K-U- Roode kool; 19600 K.G. Witte kool; 1™ K.G. Slaboonen en 15 K.G. Snijboonen.^^ BEVERWIJK(, 5 Sept. 1934. In dehedej gehouden boonenmarkt werd betaald P 14; Stam z. dra. 9.50—14- NOORDSCHARWOUDE, 5 Sept. 19* 2500 K.G. AardapelenRonde 180, Eigenheimers 3.70, Bh Eig grove 2.90J J, ueie nep j 50; 13200 K.G Spercieboonen 80 K G. Snijboonen 4.90—f 5.10, K.G. Roode kool 2.60-/ 2.80; 20 K.G. Witte kool 1.40—2; 4400 G le koo:l 2.90-f 3.10, alles per K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8