De tertiaire wegen. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. HENSBROEK. SCHAGERBRUG. OUDE NIEDORP URSEM. HEILOO. BPn«x OP LANGENDIJK. BO VENKARSPEL. HOORN. OUDESLUIS. WESTWOUD. aanbesteding. SCHERMERHORN. Het rapport der tertiaire wegencommissie. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. GEHEIMZINNIGE BRAND IN HAARLEM. was de kermis heel gezellig verloopen. Spre ker is bovendien bang, dat volksfeesten zou den gaan vervelen, kermis was er nu eenmaal altijd geweest, en de kinderen zagen er met plezier naar uit. De heer de Waard merkte op, dat volks feesten voor de kinderen minstens even aan trekkelijk is en niemand van de ingezetenen hoeft er schade van te hebben. De heer van Dam meende, dat het terrein, waar nu de feesten werden gehouden, te ver uit het dorp was, dit zou schade voor de kasteleins zijn. De voorzitter meende, dat dit allemaal kon worden geregeld. De beslissing werd nog aangehouden, wel zeide de voorzitter, dat indien de kermis zou blijven bestaan, hij geen risico meer nam en stellig om 10 uur zou sluiten. In de rondvraag zeide de heer van de Reep niet gesticht te zijn over de restanten, die na afloop van den brand in Egmondbin- nen vóór zijn ramen waren gedeponeerd en daar 4 k 5 dagen waren blijven liggen. Daar wethouder Apeldoorn hiervan meer scheen te weten, verzocht de voorzitter hem dit toe te lichten. De wethouder noemde het dan onver draagzaamheid van den heer van de Reep, waarop laatstgenoemde weer beweerde, dat de wethouder toch eenigen tijd geleden ook niet verkoos steenen voor zijn ramen te heb ben en die had laten wegruimen. De heer Apeldoorn antwoordde hierop, dat de steenen vóór den ingang van zijn poort hadden gelegen. De voorzitter sloot dit dispuut en verzocht den heer van de Reep voortaan met klachten bij hem te komen. De heer Straathof wees op de verkeerde plaats van den wegwijzer hoek Heerenweg— Vennewatersweg, waardoor van Egmond- binnen komend publiek de bocht niet rechts kon nemen. De voorzitter zou dit bekijken. De heer de Waard vroeg of het niet mo gelijk zou zijn een bepaling in de gem. bouw verordening op te nemen, waarbij op be paalde plaatsen te kleine woningen konden worden geweerd. De voorzitter beloofde deze kwestie zijn aandacht te geven, echter zou bij zulk een bepaling de gemeente dan de plaats moeten aanwijzen, waar zulke woningen wel moch ten worden gebouwd, dus zou een uitbrei dingsplan moeten worden gemaakt. Hierna sluiting der vergadering. Stad en Omqeoimj. GEMEENTEREKENING, DIENST 1933. In bijlage No. 109 bieden B. en W. den raad de gemeenterekening, dienst 1933 aan. B. en W. bieden ter voorloopige vaststel ling aan de tekening van inkomsten en uit gaven der gemeente en oei afzonderlijk be heerde takken van dienst over 1933. De uitkomst der rekening is als volgt: De inkomsten van den gewonen dienst bedragen 3.758.705.92; de uitgaven van den gewonen dienst bedragen 3.703.236.16; batig slot 55.469.76. t>e uitgaven van den kapitaaldienst be dragen f 2.430.730.32; de inkomsten van den kapitaaldienst bedragen 1.713.427.07; nadeelig slot 717.303.25. Het batig slot van den gewonen dienst wordt voor een gedeelte, groot f 270. naar den dierst van 1934 en voor het overige ten bedrage van f 55.199.76 naar den dienst van 1935 overgebracht. Het tekort van den kapitaaldienst wordt bij suppletoire begrooting overgeboekt naar den aienst 1934 om eerlang, voor zooveel noodig, in een leening te worden opge nomen. De totale raming van de gewone inkom sten en uitgaven voor 1933 bedroeg, met in achtneming van de bii suppletoire begrooting aangebrachte wijzigingen, 3 834.846.87. De werkelijke inkomsten bleven derhalve 76.140 95. de uitgaven j 131.610.71 ben.- den de raming. Het laatste bedrag, vermin derd met het rerste, vormt het batig slot van 55.469.76. Op het ontstaan van de lagere inkomsten waren vooral een drietal posten van invloed. Zoo werd f 43.875.77 minder ontvangen op den post „Achterstallige inkomsten van vorige dienstjaren" (hoofdstuk I). Aan dit verschil is geen bijzondere beteekenis te hechten, omdat op den overeenkomstigen post onder de uitgaven van hoofdstuk I een bijna gelijk bedrag 41.684 71) beschikbaar is gebleven. Het betreft hier evenwichts- posren. die elk jaar op 50000.worden geraamd, ofschoon het niet zeker is, dat of hoeveel daarop zal worden ontvangen of uitgegeven. Voorts verschilt de ontvangst oo den post „Vergoeding van het rijk krachtens art. 56 der lager onderwijswet 1920" (hoofdstuk VIII §2f 12506.met de raming, waar tegenover weer staat, dat op den post „Jaar wedden en wedden der onderwijzers" een overschot bleef van f 10.214.37. Eindelijk bedroeg de bijdrage van het rijk in de kosten van steun aan werkloozen, waar voor (op hoofdstuk IX 1) 114.000.— was geraamd, 91.015.44, derhalve minder 22.984.56. Ten aanzien van de uitgaven vermeldden wij hierboven reeds twee posten, die in be langrijke mate tot het lagere totaalcijfer bij droegen. Omtrent het verloop van de inkomsten en uitgaven op de onderscheidene hoofdstukken en paragrafen meenen B. en W. te mogen verwijzen naar een bijgevoegden staat en de verder in de bijlage voorkomende gegevens. Voorts stellen B. en W. voor te besluiten voorloopig vast te stellen de rekening over 1933 van: 1. het electriciteitsbedrijf, t w. de baten op 521.661.39, de lasten op 457.900.51, het voorloopig slot op 63.760.88, de kapi taalsinkomsten en -uitgaven op 27.368.45; 2. het grondbedrijf, t. w. de baten en lasten op 76.438 69, de kapitaalsinkomsten en -uitgaven op 617.758.91; 3. het sportparkbedrijf, t. w. de baten en lasten op 29.106.40, de kapitaalsinkom sten en -uitgaven op 6.270 4. het slachthuisbedrijft. w. de baten en lasten op 141.627.28, at kap- aalsinkom st er, en -uitg 'ven t-p resp f 1S 192 78 en 6.539.30, batig slot 8.653.48; 5 gemeentewerken, t. w. de baten en lasten op 399.782.95, de kapitaalsinkom sten en -uitgaven op 100 600. 6 het gasbedrijf, t. w. de baten op 503.675.72, de lasten op f 430.26091, het voordeelig slot op 73.414.81, de kapi- taalsinkonisten en -uitgaven op 49.521.49; 7. het plantsoenbed ijft. w. de baten en lasten op 68.283.87, de kapitaalsinkom sten en uitgaven op 630. 8. de gemeentereiniging, t. w de baten en lasten op 153.485.80, de kapitaalsin komsten en -uit raven op 1.220. 9. den keuringsdienst voor waren, t. w. de baten op "5 263.68, de lasten op 73.093.57, batig slot 6.170.11, de kapi taalsinkomsten op 149.978.91, de kapi taalsuitgaven op 63.666.31, voordeelig slot 86.312.60; 10. het radio-distributiebedrijf, t. w. de baten en lasten op 91.132.58 en voorloo pig eveneens vast te stellen de bovenvermelde bedragen der ontvangsten en uitgaven van de gemeenterekening. Jkouuuiaat Hieuwt Naar wij vernemen zijn de werkzaamhe den aan den molen gereed gekomen. Zater- te 2 uur (oude tijd) zal men proef- malen. Nu de tram ScbagenAlkmaar over het jaanvak SchagenWarmenhuizen onlangs is opgeheven, wordt de weg door de coupure in den Westfrieschen dijk alhier zoodanig verlegd, dat de gevaarlijke S-bocht aldaar vervalt. Reeds is men vanwege het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorder kwartier met de voorbereidende werkzaam heden aangevangen. 'Het heerenrijwiel van onzen plaats genoot A. B dat Maandagavond is ont vreemd uit het fietsenrek voor het per ceel van den heer J. Roggeveen, banket bakker, Hoogzijde, Schagen, is Woens dagmorgen teruggevonden in een steeg nabij de bovenaangeduide plaats. Dins dagmorgen stond het daar nog niet De dader heeft waarschijnlijk berouw ge kregen over zijn daad en heeft daarom het rijwiel weer teruggebracht nabij de plaats waar hij of zij het „gevonden" had. Toen de heer A. B. te 't Veld, die per vrachtauto van Amsterdam kwam, de auto zou verlaten, kwam hij ongelukkig te vallen. Hij verkeerde in den waan, dat hij midden op het dak van de auto liep en deed op het eind van den bak gekomen nog een stap, waardoor hij voorover op den grond kwam te vallen, met het gevolg dat hij kreunend oleef liggen. De dokter constateerde, dat door den val een der ribben was gebroken. Den ingezetenen dezer gemeente wordt in overweging gegeven de aan de aanplak borden afgekondigde politie-verordening, die belangrijk is gewijzigd, aandachtig te lezen. Zoo is het verboden aanplakbiljetten, druk werken of geschriften aan te plakken aan gebouwen, muren, schuttingen, palen, hoo rnen enz., enz. Bovendien is het verboden om zonder noodzaak langer dan strikt noodig is te ver toeven op de Ursemmer-brug. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. Ook mogen gedurende de kermis geen rij wielen in het openbaar onbeheerd gelaten worden, tenzij voor onmiddellijk gebruik on geschikt gemaakt. De 3-daagsche Floraliatentoonstelling werd Donderdagavond gesloten, 's Middags 4 uur reikte mevr. MosselKlomp de prijzen uit. Zij wees op het doel en de mooie prijzen die waren aangekocht en bracht een woord van dank aan de bloemistenpatroonsvereeni- ging. Het mooie doel voor oogen stellend, wist zij tot de ziel van het kind te spreken. Zij wees er op, dat men de grootste liefde voor de natuur moet aankweeken en sprak de hoo puit, dat de kinderen het volgend jaar alle uitgereikte planten zullen inzenden. Mej. Hoekmeijer tracteerde alle kinderen op een reep chocolade. Hiermede was de ten toonstelling geëindigd. Woensdagmiddag bezichtigden de kinderen onder geleide der onderwijzers de inzending. Met het bouwen der huizen gaat het regelmatig voort. De heer G J. Opdam *e Haarlem heeft aangekocht van mevr. van der Feen de Lille een perceel grond aan den Rijksstraatweg waar een 20-tal huizen zul len verrijzen. Op het zangconcours te Zeist werd door het gemengd koor „Halleluja" een le prijs behaald met 379 punten in de superieure af- deeling en de 2e prijs met 189 punten in den eere-wedstrijden. Door het mannenkoor „de Lofstem" werd een le prijs behaald met 365 in de eere-afdeeling en de le prijs met 191 punten in den eere-wedstrijd. Beide koren staan onder leiding van Paul Kok. Het gemengde koor behaalde het hoogst aantal punten in den concert-wedstrijd. De proef met toeslag op het loon der overheid is voor deze gemeente verhoogd tot November a.s. De bloembollenveilingsvereeniging „Westfriesland" heeft wederom een tul penveiling georganiseerd. De belangstel ling was gering; de handel zeer stug. Na gehouden examen werd het zwemdiploma uitgereikt aan de dames Joop de Boer te Hooin, Tine Koeman te Westerblokker en E. M. Stumpel te Hoorn 'Het bestuur van de vereeniging ,.Flo- ralia", alhier, heeft besloten op Zater dag 22 en Zondag 23 Sept. a.s. een huis vlijt- en floraliatentoonstelling te hou den in de zaal van den heer R- Buisman alhier. Te Westwoud is op 72-jarigen leeftijd overleden de heer J. Groot (r.k.), sinds 25 jaar gemeenteraadslid, voorzitter van De Banne éh hoofdingeland van Drechterland. Door de directie der Nederlandsche spoorwegen, werd voor rekening der Pro vincie Noordholland in het openbaar aan- t)CSt0CCl Bestek no. 1510 H. S. Het omhoog- brengen van den spoorweg den Helder— Amsterdam, tusschen K.M. 28.400 en K.M. 29.900, het maken van een onderbouw voor dubbel spoor bij K.M. 29.286 en een idem bij K.M. 29.600, hef maken van duikers, het wijzigen van bruggen en verdere bijkomende werken, in verband met een door de Provin cie Noordholland ontworpen kanaal en weg benoorden het station Noord-Scharwoude. De raming bedroeg 228.000, ingekomen 30 biljetten. Ingeschreven werd o.a. door: Aann. Mij. N.-H., Heemskerk, f 191.000 P. Broeken, Schagen f 193.500. G. Klinkert Oudkarspel f 207 400. P. Doorn, St. Maartensbrug f 207.600. De laagste inschrijfster was de N.V. aannemersbedrijf v. h. H. J. te Siepe te Winterswijk voor 169.800. Op de Purmerender tentoonstelling aldaar gehouden, ter gelegenheid van het 450 jaar bestaan van het marktwezen, heeft de tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en omstreken den eersten iprijs gewonnen. 1Binnenland Krachtens de wegenbelastingwet van 1926 wordt de opbrengst van de wegen- en rijwielbelasting gestort m het wegenfonds en gebruikt voor de verbetering en het onder houd van de voornaamste wegen van ons wegennet. Dit zijn de primaire wegen, waar onder te verstaan de wégen van het rijks wegenplan en de secundaire wegen, waartoe gerekend kunnen worden de wegen van de Provinciale wegenplannen. Ons land telt. buiten de bebouwde kom men, ongeveer 25.000 K.M. verharde wegen; hiervan zijrt 3300 K M. primaire wegen en 4400 K.M. secundaire wegen; voor de overige 17.300 K M. wegen worden dus geen gelden uit het wegenfonds beschikbaar ge steld, althans voorlo&ptgMiet, want bij de instelling van het wegenfonds stelde de re geering op den vóórgrond, dat in het alge meen belang de beschikbare krachten zouden wonden geconcentreerd op het primaire en het secundaire wegennet en dat eerst nadat deze behoorlijk m orde zouden zijn ge bracht, meer bijzondere aandacht aan net tertiaire wegennet zou worden geschonken. Met den groei van het autoverkeer in het algemeen nam uiteraard ook dit verkeer op de tertiaire wegen toe en de toestand van deze wegen werd wegens gebrek aan mid delen voor verbetering en voor een behoor lijk onderhoud gaandeweg slechter. Herhaaldelijk gingen dan ook stemmen op, ook in de Tweede Kamer, om voor de tertiaire wegen een deel der wegen- en rijwklbelastinggelden te bestemmen, het geen tenslotte voor de vereeniging Het Ne derlandsche Wegencongres aanleiding was in haar jaarvergadering van Deecmber 1932 een commissie te benoemen ter bestudeering van de financiering der verbetering van de ter tiaire wegen. Het rapport van deze Commissie is thans verschenen. In de eerste plaats geeft het een omschrij ving van de wegen, welke als tertiair worden aangeduid; het wil daaronder verstaan die wegen, gelegen buiten de bebouwde kom men en niet behoorende tot de rijks- en pro vinciale wegenplannen, welke voor het inter- locale verkeer van beteekenis zijn en direct of indirect aansluiting op de wegen van de rijks- en provinciale wegenplannen geven en de mazen van het hierdoor gevormde pri maire en secundaire wegennet op logische wijze verkleinen. Uit de gegevens eener enquête onder de gemeenten en waterschappen werd in over leg met provinciale waterstaatsauforiteiten door de commissie samengesteld een sche matisch tertiair wegenplan ter bepaling van de lengte van het tertiaire wegennet. Op Indien het nog langer geduurd had, voordat deze vrouw de juiste behande ling tegen haar rheumatiek begon, wa ren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „kies jaar geleden begon ik last van rheumatiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-ge wrichten. Het werd langzamerhand zoo erg, dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vingergewrichten be gonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen verminderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had." M F. Rheumatiek wordt meestal veroor zaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvoldoende werking der afvoerorganen Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis zal de afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdaigi voor komt. deze wijze verkreeg de commissie voor elke provincie tal van gegevens, o.a. voor Noord- derlandsche Wegenlongres aanleiding was in in het geheel 6000 K.M. Vervolgens heeft de commissie nagegaan welke kosten de verbetering der tertiaire wegen met zich zou brengen, waarbij voorop werd gesteld, dat deze wegen ook na de ver betering het karakter van een „tertiairen weg" moeten behouden. Zij is voor elke provincie gekomen tot uiteenloopende kosten van verbetering per K.M. weg. afhankelijk van de grondgestelci- heid en andere omstandigheden voor elke provincie. In totaal berekende de commissie de kosten der verbetering op 72.000.000 hetgeen dus neerkomt op een gemiddelde van 12.000 per K.M. De commissie heeft de financiering der tertiaire wegen beschouwd in verband met de financiering van het rijkswegenplan en van de provinciale wegenplannen. Voor deze wegenplannen moesten derhalve even eens de bedragen voor aanleg en verbete ring worden geraamd. Voor het rijkswegen plan schatte de minister van waterstaat in 1932 de kosten op ƒ435.000.000; de tegen woordige cijfers der aanbestedingen maken het waarschijnlijk, dat deze kosten thans lager geraamd kunnen worden en de com missie is gekomen tot een bedrag van 359.000.000. Voor de secundaire wegen- planneu zijn gegevens gevraagd aan de Ged. Staten van de verschillende provincies, uit welke gegevens de commissie voor deze plannen concludeerde tot een bedrag voor aanleg en verbetering van 205.000.000. Deze cijfers hebben betrekking op de aanleg- en verbeteringskosten na 1 Januari 1933. Ten aanzien van de kosten van onderhoud en beheer gaat de commissie uit van het standpunt, dat door de tegenwoordige on derhoudsplichtigen der wegen uit eigen middelen een deel der onderhoudskosten moet worden bekostigd, en wel een zoodanig deel, dut geacht wordt overeen te komen met de onderhoudskosten der wegen vóór de in stelling van het wegenfonds. Dit beginsel wil zij doen gelaen, zoowel voor de primaire en secundaire, als voor de tertiaire wegen. De kosten van onderhoud en beheer worden door de commissie voor deze categorieën van wegen becijferd op resp. f 1500, f 1000 en 450 per K M. per jaar; zij stelt voor daar van ten koste van het wegenfonds te brengen resp. 900, 600 en 200 per K.M. per jaar. De commissie komt dan tot de volgende samenvatting: Voor de Voor aanleg en Voor onderhoud primaire verbetering en beheer wegen 359.000.000 2.965 000 p. j. Voor de j secundaire wegen „205.000.000 2 262.000 p. j. Voor de ter tiaire wegen 72.000.000 1.200.000 p. j. Totaal ƒ636.000.000 6.827.000 p. j. Voor een bedrag van J 636 000.000, bere kend van 1 Januari '33 af zouden dus het rijkswegenplan. de provinciale wegenplannen en nog 60Ö0 K.M. tertiaire wegen kunnen worden verbeterd. In verband met de moeilijkheden, die de commissie ondervond om andere middelen dan de bestaande wegen- en riiwielbelasting te vinden voor de financiering van de ter tiaire wegen, heeft zij nagegaan of de op brengst van deze beide be.astingen voldoende zou zijn, voor de verbetering van het wegen net binnen redelijken tijd. Zij neemt voor de beide belastingen samen aan een accres van 800.000 per jaar en becijfert dan, dat in een tijdvak van ruim 26 jaar de opbrengst vol doende zal zijn voor aanleg en verbetering zoomede onderhoud en beheer van het g£ heele primaire, secundaire en tertiaire wegen Let tot een uitgestrektheid van 13700 K.M Ten slotte berekent zij de percentages van de opbrengst der wegen, en rijwi '.-l belas ting, welke het rijk en de provincies zou toe. komen, daarbij uitgaande van de veronder stelling, dat de financiering van de tertiaire wegenplannen zal geschieden door de provin- cies. Deze percentages zouden zijn 55 voor het rijk en 45 voor de provincies, waarbij dan bepaald zou moeten worden, dat van het aandeel der gezamenlijke provincies ten minste 10/45 gedeelte wordt toegewezen voor de financiering der tertiaire wegenplannen De commissie wijdt ook nog een enkel woord aan het tempo van de uitvoering der wegen verbeteringen, en wijst op de ongun stige omstandigheid, dat juist in de eerst* jaren, als de opbrengst der belastingen het laagst is, een intensieve verbetering (W wegen gewenscht is. Om dit doel te bereiken zou dus in de eerste jaren het wegenfonds door middel van leeningen of voorschotten moeten worden versterkt, van welke innin gen of voorschotten de rente en aflossing zouden moeten worden bestreden uit hè wegenfonds. Meisje onder verdachte omstandigheden om het leven gekomen. Een inspecteur van politie wandelde gig. teravond te omstreeks half 10 in de Ane- gang, toen hij bemerkte, dat in de woning van den heer T. L. Wevers, welke boven diens kapperswinkel in perceel 13 is ge- legen, brand moest zijn. Hoewel hij geen dienst had, begaf hij zich naar boven om hulp te verkenen. Inderdaad was er op de eerste verdieping een begin van brand, welke spoedig kon worden gebluscht, doch hij deed tevens de verschrikkelijke ontdekking, dat de 18-jarige dochter, die zich in het vertrek bevond, buiten bewustzijn was. Inmiddels werd kunstmatige ademhaling toegepast, ter wijl brandweer en politie werden gewaar schuwd. Dr. M. Maurits van den ongeval- lendienst kon slechts den dood van het meisje constateeren. De familie Wever was op het oogenblik, dat de verschrikkelijke ontdekking werd gedaan, afwezig. Zij waren bij vrien den op bezoek. De dochter was thuis geble ven om op de jongere kinderen der famiüe te passen. Deze hebben rustig doorgeslapen en niets bemerkt van hetgeen zich in de la- mer moet hebben afgespeeld. Het vermoeden is gewettigd, dat hier brandstichting in het spel is. De heer W., die zeer onder den indruk is van het gebeur de, heeft verklaard, dat een geldtrommeltje inhoudende een bedrag van ongeveer 100 is meegenomen, terwijl uit het kasregister, dat in den winkel staat, eenige guldens rijn ontvreemd. De dief moet van de omstandig heden der familie W. goed op de hoogte zijn geweest. In het vertrek waren geen sporen van een worsteling tusschen den dader en het meisje aanwezig. Het is zeer wel mogelijk, dat het meisje door den rook is gestikt. Uitwendig was haar niets aan te zien. De sectie op het lijk zal moeten uitwijzen of het meisje is ge worgd. Omwonenden hebben niets bijzon ders in de wonding der familie W. bespeurd. Evenmin hadden zij voor zoover tot nu toe bekend iemand het huis der familie zien verlaten. In het belang van het onderzoek kon nog niets worden meegedeeld omtrent de identiteit van den vermoedelijken dader, doch wel schijnt de politie eenige aanwijzin gen te hebben. Het brandje was reeds gebluscht vóór de brandweer ter plaatse arriveerde. Zooals te begrijpen is, stonden in de omgeving van het huis, waar zich dit verschrikkelijke drama heeft afgespeeld nog geruimen tijd groepjes menschen het gebeurde te bepraten. VECHTPARTIJ NA DE KERMIS. Een zwaar gewonde. Tegen 3 uur gistermorgen kwamen twee jonge mannen uit Aalsmeer, resp. 23 en 29 jaar oud, beiden verkeerende onder den in vloed van sterken drank, van de kermis in Hoorn. Aan den Zwarten Weg kregen beiden een woordenwisseling, die op een vechtpartij uitliep. De oudste der twee haalde een brood mes uit zijn zak en stak zijn kameraad daar* mee in de zij. Hevig bloedend wist de getrof fene zijn woning te bereiken. Gevaar voor het leven is niet uitgesloten. De dader is in arrest gesteld. 149. Intusschen had een heele groote visch het kleine vischje gezien, dat aan de haak van Drein va6t zat. Hij zwom er naar toe en hapte met één guiz'ge slok het yischje naar binnen. 150. „Wou je dat kleine vischje zien?" vroeg Drein. ,,'t Is niet ie moeite waard, kijk maar!" En met een ruk haalde hij de hengel op Maar daaraan benge.de tot hun ontsteltenis niet het kleine vischje, maar le groot© rouzevisch.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6