Alkmaarsche Courant Alcmaria Victrix Velox I. Amstecdamsche !Beucs QemeetUecadm JUchtssaken iBinnenland Zondag a.s, 2 uur Honderd Zes en Dertigst? hargang. VRIJDAG 7 SEPTEMBER zuidscharwoude. de sportdag van den c n. v. b. dis trictsk ampioenschafpen noordholland. Voor kleine tuinen* No. 2TI1954 De raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond half acht onder voorzitter schap van jhr. A. L. van Spengler. Goedgekeurd waren de besluiten tot het verlagen der vergoedingen voor de wethou ders en de geldleening van 5000 ten be hoeve van de lichtbedrijven. De heffing van opcenten op de personeele belasting is ook goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat voor 1933 nog wel 700 uit het wegenfonds is ontvangen voor den Twuyverweg, maar dat geen vergoeding meer wordt gegeven totdat hij aan het hoog heemraadschap is overgedragen. Het raadsbesluit tot afwijking van de gemeenschappelijke regeling der lichtbe drijven is goedgekeurd, zoodat de batige saldi van de jaren 1933 en 1934 in de ge meentekassen mogen worden gestort. Met de renteverlaging der ten behoeve van de credietverleening aan den groven tuinbouw gesloten geldleeningen kon men zich vereenigen De premie van het ziekenfonds. De Langendijker Bestuurdersbond ver zocht een bijdrage in de premie voor de zie kenfondsen, met dien verstande, dat door den werkloozen arbeider, de gemeente en het ziekenfonds elk 1/3 wordt betaald. Verder verzocht de Bestuurdersbond voor de in de werkverschaffing te werkgestelde arbeiders, die een wachtweek moeten doormaken, een vrijwillige verzekering te sluiten voor de Ziektewet. B. en W. adviseerden, wat betreft het eerste gedeelte van het verzoek, het rapport af te wachten van de commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten, welke commissie met de betreffende ziekenfondsen in onder handeling is. Wat het tweede verzoek aangaat, stelden B. en W. voor, een vrijwillige verzekering als voorgesteld, aan te gaan en van de premie 1/4 op de arbeiders te verhalen. De voorzitter merkte op, dat men reeds veel eerder maatregelen heeft genomen voor de ziekenfondsen. De voorzitter verduidelijkte een en ander. Het voorstel werd tenslotte aangenomen behoudens goedkeuring van Ged. Staten Naar aanleiding van een nader ingekomen adres van den bestuurdersbond merkte de voorzitter nog op, dat hij evengoed dit standpunt had ingenomen. Spr. vond het echter niet te pas komen dat in een adres aan den gemeenteraad het besprokene in een anderen raad wordt be- critiseerd. Op het oogenblik is er een 14-tal arbei ders bij de tuinders te werk gesteld. Dit is niet ongunstig, de geringe werkzaamheden in aanmerking genomen. Als er meer werk komt, verwachtte spr. meerdere aanvragen. De rekeningen over 1933. De 'gemeenterekening 1933 sloot voor den gew. dienst in ontvangsten op 76.413.62, uitgaven f 75.333.73, voordeelig saldo alzoo 1.079.89. Het saldo ad 16295.83, waar mee begonnen werd, in aanmerking genomen is de gemeente dus ruim 15000 achteruit gegaan. De kapitaaldienst gaf een voordeelig saldo aan van 11880. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sloot met een totaal aan ontvangsten van 5116.34, uitgaven 6294.57, nadeelig saldo 1178.23. Aan gemeentesubsidie heeft het B. A 4500 ontvangen. De rekening van het gasbedrijf sloot met een winstsaldo van 2437.75; het electrici teitsbedrijf had een winst gemaakt van 4745. Aan de orde was vervolgens het benoemen van een doodgraver. Er waren drie sollici taties ingekomen. De voordracht luidde als volgt 1. D. Schoenmaker, 2 G Hart Cz. De heer C. Hart werd benoemd met 3 van de 4 stemmen. Een nieuwe instructie zal voor den dood graver worden vastgesteld. In verband met eenige ontvangen missives betreffende pensioenverhaal stelden B. en W voor het salaris van den gemeente-veld wachter vast te stellen op 1400 met vij iaarlijksche verhoogingen van 100. Met nog eenige vergoedingen voor kleeding enz, wordt het netto-salaris na aftrek der pen sioenpremie f 1759.50. Dit blijft -dan onge veer gelijk aan het salaris volgens de regeling, dat 1753 was. De heer Dijkhuizen vroeg zich af, of deze verandering wel werd g°^2ekeurd_ De voorzitter antwoordde, dat B. en W zich hadden bewogen langs de lijnen door den minister voorgesteld. Het is hier geen verhooging. maar een aanpassing aan de pensioenregeling. De tijdelijke kor ring 434 pet. wordt nu definitiel. Het voorstel werd hierna aangenomen De salarissen van den gemeente-opzichter klokkenist en agent der artods^middehrig werden met 10 pet. verhoogd in verband met de verplichte pensioenstorting en de geringe "vSTSd Staten was de begrooting voor het dienstjaar 1934 terugontvangen met een tamelijke ijst aanmerkingen op verschillende P°DeIonderhoudskosten moesten o Jaand worden, ook op het drukwerk moest bezuinigd worden, sommige subsidies moch- toi nkt worden gegeven, de straatverlichting maakte^ «n punt urt van de bezwaren van Ged. Staten enz. Naar aanleiding van deze aanmerkingen hebben B. en W. een prae-advies uitge bracht, waarin er op wordt gewezen dat de onderhoudskosten reeds tot het uiterste minimum zijn teruggebracht. Eeo veirdere vermindering zou verwaarloozing tot gevolg hebben. Op de vergaderkoster, is reeds 2Zo minder geraamd, terwijl de gratificaties ter van gelegenheid van de kermis voor extra dienst worden uitgekeerd. Misschien dat de post voor het openhouden van de vaart voor 1935 verlaagd zou kunnen worden in ver band met de nieuw ingevoerde regeling. Ver mindering der straatverlichting waarop reeds is bezuinigd, zou de veiligheid in gevaar brengen. Op het oogenblik wordt er om 12 uur al een lantaren om de andere gedoofd. Verschillende subsidies, oa. aan de reclas- seeringsvereenigingen, drankbestrijding en muziekkorpsen stelden B. en W. voor, te schrappen. Het subsidie voor de vereen, van de 50 Westfriesche gemeentebesturen wenschte men echter te handhaven. Ook de subsidies aan t. b. c.-bestrijding, vacantiekolonies, wijkverpleging enz. wilden B. en W. met het oog op de volksgezondheid handhaven. De belastingen zullen bij de begrooting 1935 zoo mogelijk worden herzien. De jaarwedden der armvoogden, die vol gens Ged. Staten ook te hoog waren, kunnen evenwel onmogelijk worden verlaagd in ver band met de drukke werkzaamheden aan dit ambt verbonden. Eveneens is de verlaging van de gemeente subsidie ten behoeve van het B. A. uitge sloten. De voorzitter zei de, dat B. en W. het voorstel inzake de subsidie aan de vereeni- ging van 50 Westfriesche gemeentebesturen intrekken. Daar is niets aan te doen. Men legt het den raad gewoon op. Op een vraag van Óen heer Bekker ant woordde de voorzitter, dat men evengoed lid der vereeniging blijft, zonder te betalen. Spr. kon zich niet best begrijpen, dat men over dergelijke Kleine postjes viel. Verschillende opmerkingen werden nog door de raadsleden gedaan, waarbij tot uiting kwam, dat men het optreden van Ged. Staten niet toejuichte. De vergunningsrechten zullen van f 5 per 50 huurwaarde tot 12.50 per 50 huur waarde moeten worden verhoogd. Bij de behandeling van het punt volksge zondheid werd weer een oude kwestie opge haald, n.1. de subsidieering van de wijkver pleging. Hierover ontspon zich een uitge breide gedachtenwisseling. De heer Du Burck merkte op, dat hij 170 wilde bezuinigen. Spr. was van oordeel, dat men wel met 0.15 per inwoner kon volstaan, te verdeelen in de bekende verhouding. Na eenige gedachtenwisseling werd het voorstel van de beide wethouders echter niet aangenomen. De heer Groen maakte nog aport Zooals men weet, wordt morgen op het gem- sportpark alhier een sportdag gehouden door afd. IV van den C. N. V. B. Het program voor dien middag is zeer uitgebreid en bovendien sterk vari- eerend. Alle aangesloten vereenigingen in het vierde district hebben prijzen beschik baar gesteld. Ook het gemeentebestuur van Alkmaar en V. V. v. Alcmaria heb ben prijzen geschonken en verder nog tal van particulieren en Alkmaarsche vereenigingen. Wij hopen, dat het weer zal meewer ken, zoodat Alkmaar een mooie sport dag zal krijgen. Tennis. Zaterdagmiddag worden op de tennis baan van het gemeentelijk sportpark alhier de eindwedstrijden gespeeld van de districtekampioenschappen Noord holland. Het programma luidt: a.: eindstrijd heerenenkelspel: Reuve- kamp Gille (Hoorn)—Erdman (Be verwijk); b.: halve eindstrijd gem. dubbelspel: mej Stroink en Offers (Alkmaar)— mevr. Rouwenhorst (den Helder) en Schouten (Koog-Zaandijk); c.: eindstrijd damesdubbelspel: dames Duyvis en Couwenhoven (Koog- Zaandijk)dames Rouwenhorst en Schoute (Koog-Zaandijk); d.: eindstrijd gemengd dubbelspel: mej'. Spruyt en v. d. Ploeg (Beverwijk)— winnaars wedstrijd b. van de gelegenheid gebruik er zijn bevreem ding over uit te spreken, dat Ged. Staten, die zoo sterk op bezuiniging aandringen, niets doen inzake de subsidie aan de kanali satie. Bij de rondvraag stelde de heer Dijk huizen voor om een keertje meer te vergade ren en niet zoo lang de stukken te ver zamelen. De heer Muller wilde waarschuwingsbor den zetten op gevaarlijke hoeken en met de kermis met drie bioscoopvoorstellingen vol staan. Het is geen tijd om meer dagen bios coop te geven. De voorzitter zeide dat de politie opdracht is gegeven, streng toe te zien op het in ge vaar brengen van het verkeer en vond het beter dat de menschen hier naar de bioscoop gaan dan elders. Na een opmerking over de baggerregeling door den heer Kroon volgde sluiting van deze vergadering. FIETSENDIEFSTAL ENGROS. Voor de rechtbank te Amsterdam hadden zich twee jonge mannen, een 21-jarige en 23-jarige loswerkman, te verantwoorden, verdacht van een groot aantal fietsendief stallen. Per auto trokken de heeren ter jacht. Wanneer een ,,stuk wild" werd ontdekt, stop te de chauffeur, sprong uit de auto om zich van de fiets meester te maken. Zijn kameraad pakte het rijwiel, dat op de treeplank werd geplaatst, vast en voort ging het weer. Het nummerbord van de auto was gewij zigd, zoodat het moeilijk was te constateeren waar de fietsen werden heengebracht. De recherche slaagde er ten slotte in, een paar der gestolen fietsen op te sporen in een garage in de Haarlemmer Houttuinen, waar een der verdachten zijn auto placht te stal len. Op 2 Mei j.1. werd het tweetal gearres teerd, zij ontkenden ook maar het geringste van de fietsendiefstallen af te weten. Ook was het tweetal diefstal van een auto ten laste gelegd, ten nadeele van een bewo ner van het Daniël Willinkplein te Amster dam. De auto werd in de garage teruggevon den. De eene verdachte ontkende ook den diefstal van de auto. Hij had den wagen ge kocht, naar hij beweerde. Ook de tweede verdachte ontkende, doch zijn verklaringen waren thans weer heel an ders dan die welke hij voor de politie en den rechter-commissaris had afgelegd. De officier van justitie beschouwde beide verdachten als zeer gevaarlijke dieven, zij zijn reeds herhaaldelijk veroordeeld. Spr. re- quireerde tegen ieder een gevangenisstraf van twee en een half jaar. SMOKKELAAR TEGEN KOMMIES. Een chauffeur uit Eindhoven, die op 13 Mei op smokkeltocht met een gepantserde auto niet voldaan had aan het bevel van een kommies om te stoppen, doch integendeel op hem inreed, en tegen wien deswege vier jaar gevangenisstraf was geëischt, is door de Bossche rechtbank veroordeeld tot anderhal:1 jaar. VERSPREIDING VAN OPRUIENDE GESCHRIFTEN. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 32-jari- gen wijnkoopersknecht en den 27-jarigen metselaar, beiden te Rotterdam gedetineerd, die terecht hebben gestaan wegens versprei ding van het communistische „roode bulle tin", dat als vervanger dienst deed van de in beslag genomen „Tribune". Beide ver dachten werden veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. DE KONINGIN EN DE PRINSES IN NOORWEGEN. H. M. de Koningin en prinses Juliana zijn heden uit Agastrand naar Oslo ver trokken om aldaar een dag te verblijven alvorens zich naar Nederland terug te begeven. MISBRUIKEN BIJ COLLECTES. „Verscheidene gevallen van fraude en mis bruik bij geldinzamelingen zijn, volgens het aarverslag van het „Centraal Archief", dit iaar wederom aan het licht gekomen. Er wa ren collectes, die absoluut op bedrog berust ten. Vele z.g. vereenigingen hebben tiental len jaren niets anders gedaan, dan het pu bliek permanent oplichten''. Voor deze misleidende vereenigingen wor den veelal namen gekozen, die veel gelijkenis vertoonen met die van bestaande bona fide vereenigingen. Men kiest namen als „Werk verschaffing aan hulpbehoevende blinden", „Uitzending van kinderen naar buiten", afd. „Maatschappelijk werk" of „Vereeniging voor Werkverschaffing". Het is zaak te letten op de handteekenin- en. Misbruik komt ook voor bij overigens ona fide instellingen, waarvan de bestuur ders vaak het fijne gevoel van eerlijkheid missen, dat in het publieke leven noodig is. Het publiek wordt misleid door het duidelijk vermelden van den naam der instelling, door het opzettelijk niet vermelden, dat een instel ling slechts werkzaam is voor een bepaalde godsdienstige gezindte, door het niet duide lijk aangeven van het doel, waarvoor gecol lecteerd wordt. Ongewenscht is ook, dat een instelling van plaatselijken aard het geheele land met collecten afreist of dat instellingen op ruime schaal collecteeren, terwijl het aantal ge steunden zeer gering is. Ook zijn er vereenigingen, waar het finan cieel beleid veel te wenschen overlaat. Soms is het particulier belang van bestuursleden of collectanten nauw bij de collecte betrok ken. Van een bekende vereeniging en op zich zelf geheel bona fide instelling bleek nog weer in dit jaar dat het onkosten percentage der inzamelingen meer dan 60 bedroeg. Zeer ernstige misbruiken komen ook voor bij het aanbieden van kwitanties en lijsten langs de huizen. Deze inzamelingen geschie den z.g. voor evangelisatie of filanthropie. Herhaaldelijk bleek dat deze collectanten al len ten eigen bate werkten. De diverse nabootsingen van het Leger des Heils (Stichting William Booth), zijn een voortdurende misleiding voor het publiek. Het Nederlandsche Leger des Heils, Natio naal Reddingsleger en Heilsbrigade zijn alle imitaties van het Leger des Heils en naam zoowel als uniform veroorzaken bij het pu bliek voortdurende verwarring. Er blijft veel van de ingezamelde gelden aan den strijkstok hangen. Er zijn menschen die van collecteeren hun beroep maken. De gemeentebesturen hebben, waar er op dit terrein nog zooveel bedrog en misleiding is, dringend behoefte aan de inlichtingen die het Centraal Archief kan geven. Aan het einde van het verslagjaar werd te Amsterdam actueel de vraag, of het toelaat baar is, dat bestuursleden van instellingen van weldadigheid een salaris genieten. Het ▼an Vrijdag 7 September 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1930 1000 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 534 Duitschland B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Baak Handel Mpij. Cert. Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank JDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel at» Cities Service a Steel comm. a U. S. Leather a a CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur a Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden a a a Dito actions .aas MIJNBOUW. Alg. Exploi Mij. t Boeton ..«as Redjang Lebong a PETROLEUM. Dordtscbe Petr. aai Kon. Petr. .aas Perlak Continenta' Oil Shell Union a i RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber a a a Serbadiadi .«at Interc. Rubber a a SCHEEPVAARTEN. Koa Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia as» Oostkust s a a Oude Deli a a Senembab t AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeke t Southern Railw. Cert. Union Pacific a §Noteering per 50. 'Exdividend. +Exclaim. Vorige koers 102Vi« 1Ü2V» 1005/16 27a/s 1061/8 42i/s 45»/8 63'/, 82 34s/8 247, 467, 2017, 219V< 707/g 22i5/i6 1*14 17:6 20^/J 4Vl6 1727, 88 765/4 195/g 12.00 133 61/4 1597, pl.m. 1.30 26}-5/4 427, 447, 69 347, 2017, 218 78/, 707,-j ilU 175/8 15/8 2074 4 173 134 67, 160 136 1558/j 154}-*/4 917, 105/g 45/8 1025/4 775/4 485/4 735/4 27, 57, 36 1547, 377s 133 1357, 32 105/4 605/4 92 107a 47a 102.1/4 76 487, 27I6 1521/4 132 133 58 pl.m. 1.45 102 1067, 82 217H/4 '05/4 7}-5/i6 UV16 172 488/4 27w pl.m. 2.00 347, 2171/4 705/4 7 }-»/:« 479/i6 1717, 891/g 485/4 27:6 152}-3} pl.m. 2.15 347a' 708/a 7}-5/l6 179/w- 1541/4 10178 725/4 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM: New-Yorlc Londen Berlijn Parijs B. jssel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië NIET OFFICIEEL Vorigs Kosrs op koers heden 2 uur 455/4 1 455/4 7 297, 7 29 58 15 58,65 9 35/4 9 737, 34.65 34.65 43 20 43 20 32 60 32 60 37 60 37 60 •6 60 36 60 20.15 20 20 12.677a lz.68 Herfstmaand. Wanneer we bij het beplanten van tuinen het materiaal met zorg kiezen, zullen we tel kens in den tuin iets vinden dat de aandacht vraagt. Zoo zijn het in deze maand tal van >esdragende heesters welke onzen tuin sie ren en er een geheel apart karakter aan ge ven. Vele dezer bessen zijn levendig rood ge kleurd, in verschillende nuances, maar ook vinden we er kleuren onder als oranje, geel, wit, blauw en zwart, met tal van tusscnen- tinten. Vooral in combinatie met het blad, dat reeds een herfsttint aan gaat nemen, zijn deze bessen mooi. Behalve als sieraad voor den tuin hebben ze nog andere waarde voor ons. Ze zijn n.1. het middel om tal van vogels naar onzen tuin te lokken en wat een leven en bedrijvigheid geeft de aanwezigheid van vogels in onzen tuin te zien. Bovendien helpen vele dezer vogels ons weer bij de be strijding van tal van dierlijke parasieten waarvan onze planten gewoonlijk veel te lij den hebben. Zoo is er alle reden om bij het beplanten van onze tuinen vooral de bes- dragende houtgewassen niet te vergeten. Goede besdragers zijn de lijsterbes, Sor- bus aucuparia, die nu prijkt met groots schermen vuurroode, soms ook oranjeroode bessen. Gewoonlijk planten we deze als kroonboompje aan. Op dezelfde wijze ge- >ruiken we veel doornsoorten o.a. Crategus coccinea, C. prunifolia, C. Carieri, G mono- na, C. Oxyacantha, e.a., alle met roods ssen. Bijzonder mooi is de vuurdoorn, Py- racantha, waarvan de soort coccinea met vuurroode en Lalandii met oranjeroode bes sen prijkt. Deze zijn meer als zware strui ken en laatstgenoemde ook als leiplant te ge bruiken. Het geslacht Cotoneaster heeft bij zonder veel keuze in mooie besdragers in kleuren van rood tot oranje. Minder mooi zijn die met zwarte bessen. De zuurdoorn of Beroeris telf ook verschil lende goede besdragers, b.v. B. aggretata met groote trossen rose-roode, B. vulgaris met .vuurroode en B. Thunbergii eveneens met vuurroode bessen. Mooie blauwe bessen heeft Calicarpa Giraldiana en ook Mahonia aquifolium draagt nu blauwe bessen, die met dauw overtrokken zijn en op kleine druiven trosjes gelijken. Witte bessen levert ons de sneeuwbes of Symphoricarpus racemosa. Noemen we hier verder nog de geslachten Pernettya, Skymmia, Ilex of hulst, Hyppo- phaea of duindoorn en tal van rozensoorten die met gekleurde bessen prijken. Centraal Archief onderzoekt en beoordeelt ten deze elk geval op zichzelf. Het heeft zich thans als regel gesteld bij zijn adviezen de gemeentebesturen ook in te lichten omtrent het al of niet bezoldigd zijn van bestuurs leden. DE UITVOER VAN EIEREN NAAR DUITSCHLAND. Als zeer tijdelijke maatregel een voorschot van 75 pet. van het be drag uit hoojde van leveranties tusschen 16 Juli en 5 September te vorderen. Sedert eenigen tijd worden moeilijkheden ondervonden bij den uitvoer van eieren naar Duitschland, waarvoor bij het tusschen Nederland en Duitschland gesloten handels verdrag een bijzondere regeling was vast gesteld. Terwijl voor de meeste andere producten, welke naar Duitschland geleverd worden, betaling over het Sondehkonto plaats had, werden vroeger voor de betaling van de ge ëxporteerde eieren rechtstreeks deviezen be schikbaar gesteld. Voor de leveranties na ongeveer half Ju li zijn deze deviezen niet meer gegeven, ten gevolge waarvan de exporteurs van eieren in een buitengewoon ongunstige positie ge raakten. Dit is in zijn consequenties des te ernsti ger, daar deze weer op hun beurt de pluim veehouders. die nagenoeg allen eenvoudige menschen zonder kapitaal zijn, op het hun toekomende zouden moeten laten wachten, hetgeen onmogelijk is, temeer daar het hier bovendien een artikel betreft, dat aan snel bederf onderhevig is. Nu dezer dagen een regeling is tot stand gekomen, waarbij de bedragenter betaling van de toekomstige leveranties van eieren en die van de leveranties, waarvan de betaling achterstallig is, over het Sonderkomto be taald zullen worden, is een zeer tijdelijke re geling getroffen om de categorie van expor teurs van eieren gedurende den tijd, dat de ze in een ongunstiger positie verkeeren dan de andere exporteurs, eenigszins tegemoet te komen. De minister van economische zaken heeft n 1. rekening houdende met de categorie per sonen, welke thans vooral getroffen worden, een regeling vastgesteld waarbij de Neder landsche Centrale voor Eieren en Pluimvee gemachtigd wordt, onder bepaalde voor waarden aan de exporteurs van eieren, ven voorschot te geven van 75 pet. van het be drag, dat zij uit hoofde van leveranties ge durende het tijdvak van 16 Juli5 Septem ber 1934 te vorderen hebben. Belanghebbenden kunnen zich hiertoe wenden tot de hiervoren vermelde Centrale te Beekbergen. De hierboven vermelde regeling zal slechts zeer tijdelijk zijn, terwijl een nieuwe regeling betreffende den uitvoer van eieren in voor bereiding is. SPELLING MARCHANT OP DE LAGERE SCHOLEN TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Amsterdam heden besloten op alle openbare scholen te Amsterdam de nieu we spelling Marchant in te voeren. INBREKER GEARRESTEERD. Heeft bekend negen inbraken te hebben gepleegd. Op verzoek van de politie te Enschedé is gisteravond te Hengelo een aldaar wonende 22-jarige jongeman aangehou den, die wordt verdacht van het plegen van verschillende inbraken in Enschedé en omgeving. De aangehoudene heeft bekend 9 inbraken te hebben gepleegd te Enschedé, Oldenzaal en Almelo. Alle in braken vonden overdag plaats tijdens afwezigheid der bewoners. 1 rr*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9