I Vf ^Binnenland Afftstecdamsche ïBeacs W r>< VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. van Zaterdag 8 September 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. bijsterd en vol ontzetting achter laat. Het speelt zich af om den „Nazarener" en cul mineert in den kruisgang naar Golgotha Nergens echter verschijnt de Christusfiguur op het doek; hare afwezigheid domineert de handeling des te sterker. Hier is een loffe lijke beperking betracht; de toeschouwer kan slechts raden hoe de Nazarener tusschen de Romeiosche legioen-soldaten voor Pontius Pilatus wordt gebracht, gebukt gaat onder net kruis dat uitsteekt boven de opgewonden menigte. De tweede episode speelt in de tijden der Kruistochten De Jood Matathias is de on bekende ridder, die in het steekspel al zijn tegenstanders verslaat. De prins van Tarente ^en ouden Jood, Issachar, aan zijn w»i uüsschien zeggen kan wie de onbekende is. In dramatische woorden ver telt deze het verhaal van den wandelenden Jood. Voortreffelijk wordt deze figuur uit gebeeld door den Nederlandschen acteur Hector Albas, die op de manier waarop hij zijn relaas kleur en leven geeft, in een En- gelsch, rijk van brandende zeggingskracht, toont dat het acteursgeslacht dat zich inspi reerde op Bouwmeester en Royaards, deze tradities nog tot in een Engelsche spreek- film kan voortzetten. De gade van een der ridders, Joanne de Beaudricourt. zoekt Matathias 's avonds in zijn tent op. Zij verlaat hem als buiten haar echtgenoot ligt te zieltogen, neergestoken door den Oosterschen dienaar van den Jood. Zij weigert den afscheidskus, door een plot selmg voorgevoel bevangen. In de verte hoort men een melaatsche passeerend, zijn bel luidend, roepend „Onrein". Matathias wrijft zich de lippen. „Onrein!" mompelt hij. In de derde ohase is de Jood de koopman Matteo Battadio geworden. Hij woont in Palermo. Hij heeft nu een zoontje. Het sterft aan een giftigen adderbeet. Zijn vrouw Gianella omhelst het christelijk geloof en treedt in een klooster. Weer valt alles van hem af. De Jood zet zijn omzwervingen voort. De laatste episode voert naar het Spanje der inquisitie. Als geneesheer leidt de Jood een leven van barmhartigheid. Voor de rech ters gebracht, blijft hij zich Jood noemen, doch in den geest nadert hij reeds Hem, dien hij verguisd heeft Hij wordt veroordeeld tot den brandstapel, de vlamhien wijken Doch Matteos weet dat de vloek heeft opge houden te werken; in vervoering geeft hij den geest aan het kruis. De hoofdfiguur wordt gesoeeld door Conrad Veidt. die zich in deze film een wel zeer knappe speler toont, die inderdaad domineert, die in elke phase de zelfde Jood blijft en toch zulk een geheele andere ver tolking moest weergeven. Zijn spel alleen is een gang naar het Victoria Theater waard, omdat het boeit van het begin tot het einde. Maar naast hem staan de andere acteurs en alles met elkaar is deze film iets gewor den van de allerhoogste orde. Het is een film, die men moet zien. Het voorprogramma is natuurlijk sterk varieerend en bevat naast allerlei wereld- en Hollandsch nieuws eenigc geslaagde één- acters, die de lachspieren in beweging bren gen. CINEMA EN THEATER. Voor deze week vinden we in het Weekblad o.m.: Amsterdamsche theate- (De dubbele deur, Rika Hopper theater, rum Rooie Milly, Plantageschouwburg). Een babritje met Jacques van Tol, P. D. van Eysden door Ed. Veterman, portret ten o.a van Aaf Bouber, als Bleeke Bet in de film van die naam en een als Rooie Milly van Rika Hopper als Victo ria van Bret, in de Dubbele deur van Louis Borel, die een der hoofdrollen speelt in de film „Malle Gevallen", enz. MOORT TE HOOFDDORP? Vrouw en pleegzoon in arrest. Een electricien, wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp, was in den laatsten tijd werkzaam voor de firma Heringa en Wütrich te Haarlem. Daar de firma noodzakelijk een be langrijke zaak met hem had te bespre ken, werd Donderdag iemand van haar personeel naar Hoofddorp gezonden om den electricien te bezoeken. Daar aangekomen, vond de bezoeker het woonhuis met werkplaats gesloten, hetgeen hem vreemd voorkwam, waar om hij rond het huis liep om te zien of hij misschier hier of daar iets omtrent den bewoner zou kunnen te weten komen. Hij probeerde bij de werkplaats door een ruit te kijken en toen zag hij het lichaam van den electricien roerloos voorover op den grond liggen. Van een en ander werd kennis gegeven aan het politiebureau op het raadhuis, waarna de gemeentepolitie een onderzoek heeft ingesteld en tot de ontdekking is geko men, dat huis en werkplaats waren ge sloten: doch de bewoner werd dood in de werkplaats gevonden met een groote wond aan het hoofd, zood.V een onge luk of een misdaad in het 6pel moet zijn. De inspecteur van de gemeentepolitie H Jelsma heeft in overleg met den bur gemeester het parket te Haarlem ge waarschuwd en onder leiding van den officier van justitie is het lijk naar iet Wttte-Kruisgebouw overgebracht, waar door dokter Hulst uit Leiden de sectie werd verricht. Uit deze sectie zou, naar het Hbl. meent te weten, zijn eebleken, dat de electricien een gewelddadiger dood is gestorven; de situatie, welke in woning en werkplaats werd gevonden en enkele mededeelingen van de naaste buren schijnen er op te wijzen, dat er een wor steling moet zijn geweest. De electricien was gehuwd, doch had geen kinderen. In het gezin woonde een pleegzoon Hij en de echtgenoote van den electricien zijn in bewaring gesteld. ROLBRUG DOOR SLEEPSCHIP AANGEVAREN. Ernstige verkeersstagnatie bij Geertruidenberg. Gistermiddag1 omstreeks half vijf is de Rolbrug over de Donge nabij Geertruiden- berg zoodanig door een sleepschip aange varen, dat de brug ontzet is, waardoor het scheepvaartverkeer gedeeltelijk en het rijver- keer geheel gestremd werd. De kapitein van de sleepboot is door een onveilig signaal gevaren toen de brug nog slechts half geopend was. Het sleepschip de „Barberanto uit Rotterdam, dat uit deze richting kwam, heeft veel averij bekomen. De mast is tengevolge van de aanvaring af- gebrosen en het voorschip is nogal bescha digd. Vermoedelijk zal de brug niet voor heden avond hersteld zijn, daar zij opgevijzeld moet worden, wat veel tijd in oeslag zal ne men. Het rijverkeer naar Made is geheel gestremd en heeft nu plaats vla Oosterhout en Den Hout. Het scheepvaartverkeer is gedeeltelijk ge stremd. Kleine schepen kunnen de brug nog passeeren. De voetgangers worden eerst per roeiboot overgezet, maar later is door de spoorwegen toestemming gegeven, dat voet gangers en rijwielen over de spoorbrug mo gen gaan. GEEN STAKING BIJ DE FIRMA GEBR. SCHOLTEN TE ALMELO. De voor Maandag a.8. aangekondigde staking bij de Katoen-maatschappij, voorheen gebr. Schollen te Almelo, zal niet doorgaan, daar in een gister gehouden vergadering van de drie textielarbeidersorganisaties „De Eendracht" (modernen), „St. Lambertus" (katholieken) en „Unitas' (chr.) besloten is de voorstellen der directie tc aanvaarden. Deze voorstellen, welke gedaan zijn op een met den rijksbemiddelaar gehouden con ferentie komen neer op een tijdelijke loons verlaging van 10 pet., welke geldt voor drie maanden en daarna geleidelijk afloopt tot ZYt pet. Dank zij het ingrijpen van den rijksbemid- delaar is dus een conflict voorkomen. TWAALF VREEMEDELINGEN UIT ONS LAND GEZET. De controle van den Vreemdelingendienst op buitenlanders die zich te Amsterdam ves tigden zonder dat zij daartoe toestemming verkregen, wordt nog met kracht voortgezet. Een twaalftal vreemdelingen die van den Nederlandschen consul in hun land een visum op hun pas hadden verkregen voor een geheel ander doel dan waarvoor zij van plan waren naar Nederland te komen, zijn reeds over de grens geleid Een groot aantal buitenlanders zetten zaken op en dat is de oorzaak dat 2 300 van deze menschen slechts geleidelijk uit ons land zullen vertrekken Zij krijgen voldoenden tijd om hun zaken te likwideeren doch wanneer het zoover ia, gaan zij ook onherroepelijk het land urt. VERVALSCHTE POSTWISSELS. De politie van het bureau J. D. Meijer- plein te Amsterdam heeft een man aange houden, die op vervalschte postwissels kleine bedragen geïnd heeft op een drietal bijpost kantoren. HET DRIELSCHE VEER. De toestand aan het Drielscheveer duurt nog steeds voort. Alleen voetgangers en wielrijders worden per bootje overgezet. In verband met den onnoudbaren toestand heb ben W. en W. van de gemeente Renkum tele grafisch ot den minister van Waterstaat het verzoek gericht, om maatregelen van voor ziening te treffen. BOND VAN MAATKLEEDING- BE DRIJVEN. t In zijn te Apeldoorn gehouden vergade ring heeft de Bond van Kleedermakers-pa troons in Nederland besloten zijn naam te veranderen in Bond van Maatkleedigbedrij- ven in Nederland. De overplaatsing van het bureau van den Bond naar Den Haag werd wenschelijk ge acht voor het contact tusschen ministeries en regeeringsbureaux met de contingentee- ringscommissie van den Bond Deze door het hoofdbestuur voorloopig getroffen maat regel werd thans bekrachtigd. De heer C. de Rot werd tot adminisrateur benoemd, de heer D. J. Dekker (Utrecht) werd als tweede penningmeester aangewezen. OPSTANDIGE TEWERKCESTELDEN Donderdagmorgen zijn ongeveer 200 ar beiders, afkomstig uit verschillende Drent- sche gemeenten en werkzaam bij de kanaal- werken ZwinderenCoevorden door den rijksinspecteur geschorst. De arbeiders eisch- ten loonsverhooging en molesteerden daarbij den opzichter Westerbeek. De hoofdopzichter der Nederlandsche Heidemaatschappij Fran ken spoedde zich naar het werk om den op zichter bij te staan. Even hierna verscheen ook de rijksinspecteur Nijenhuis, de adjunct inspecteur Buiskool, de burgemeesters van Dalen en Coevorden, de maréchaussee van Coevorden en de rijks- en gemeenteveldwach ters van Dalen. Het geheel nad verder een kalm verloop. TWEE OUDE LIEDEN OVERVALLEN. Daders zonder buit gevlucht. Voor de tweede maal binnen een week tijüs is er een roofoverval gepleegd in de naaste omgeving van Almelo. Vorige week werd, zooals toen gemeld, ingebroken in een boe renwoning te Albergen. Thans is een nachte lijke aanval gedaan op een eenzaam staand boerenhuis te Bornebroek, op enkele kilo meters van Almelo, aan een zandweg ge legen. De bewoner, de 60-jarige G. Zwijnen- berg, hoorde des nachts te ongeveer één uur zijn hond, die buiten aan een ketting lag, janken. Hij dacht, dat het dier wat man keerde, ging zijn bed uit en wilde naar bui ten gaan Toen hij de buitendeur opende, sprong een man naar voren, richtte het felle licht van een zaklantaarn op hem en gaf hem een slag met een voorwerp op het hoofd, greep hem daarna in de keel en wierp hem terug in zijn woning. De vrouw van Z. was intusschen ook uit bed gekomen. Zij wilde haar man te hulp komen, maar kreeg een hevigen slag met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor een gapende wonde ont stond. De man, die intusschen uit zijn ver- dooving was ontwaakt, ging naar de kerels toen en zei dat ze wel korden zien, dat in dit huis niets te halen was. De indringers kwa men blijkbaar zelf tot dit inzicht en gingen er van door, zonder verder iets aan te raken. Omtrent de daders is nog niets anders be kend, dan dat het twee jonge mannen waren. Vermoed wordt, dat het dezelfden zijn, die de vorige week hun slag probeerden te slaan te Albergen. OEFENING KONINKLIJKE MARINE. Van 24 tot en met 29 September a.s. zul len door de koninklijke marine gezamenlijke oefeningen worden gehouden in de Noord zee en op de Nederlandsche kust. Aan deze oefeningen zal worden deelge nomen door H. Ms. Hertog Hendrik, Evert- sen, Piet Hein, Douwe Aukes, Medusa, een divisie onderzeebooten, een groep torpedo- booten en eenige groepen watervliegtuigen. 17-JARIGE JONGEN PLEEGT VERSCHILLENDE INBRAKEN. Bi) vol daglicht in den Haarlem mermeer polder. Het dorp Vijfhuizen is Donderdagmiddag in opschudding gebracht door de ontdekking van een reeks inbraken, die op klaarlichten dag gepleegd waren. Toen de heer Hesselius thuis kwam, ontdekte hij, dat er was inge broken. Alles lag overhoop; kasten waren leeggehaald en zelfs het bed was doorzocht. Hij waarschuwde de rijkspolitie, die spoedig verscheen. Maar toen de politieman daar bezig was, werd zijn hulp ingeroepen door een collega, die aan den Kruisweg een inbre ker had gearresteerd. Daar had de 72-jarige heer Van Dort ontdekt, dat bij zijn buren was ingebroken. Hij zag een jongen man, dien hij vasthield, tot anderen en politie kwamen om den ar restant over te nemen. En nauwelijks was de politie op weg, of men riep weer om hulp; er was aan den Spie ringweg 91 te Vijfhuizen ingebroken. De gearresteerde, een 17-jarige jongen uit Amsterdam, ontkende eerst, maar gaf later toe, de drie inbraken te hebben gepleegd. Hij had een bedrag van 20, elders een van f 7 en een gouden ring meegenomen. In een sloot te Vijfhuizen is ook nog gestolen goed gevonden. Het bleek, dat de jongen brutaalweg een raam openschoof en naar binnen kroop. TROONPRETENDENT GEEFT HET OP. „Vorst van Oeleen" af. Donderdag geschiedde, naar het Hbld. meldt, voor de Maastrichtsche arrondisse mentsrechtbank een beëediging, die een bij- geschiedenis heeft. De betreffende jurist, die daardoor weer als advocaat-procureur op treden kan, heeft hierdoor z.g. rechten op den troon van het vorstendom Geleen na tuurlijk moeten prijsgeven. Eenige jaren lang bracht deze advocaat Nederland in verbazing, door aanspraken te maken op het vorstendom Geleen, dat naar ieder meening toch al sinds den Franschen tijd bij de an dere Limburgsche gewesten gevoegd was. Bovendien beschuldigde hij verschillende ingezeten adellijke families op bezittingen te wonen die hem feitelijk toebehooren. Hij poogde zich zelfs als leenheer te laten gel den Vooral trachtte hij zijn naam en de vele titels vorst van Geleen was alleen maar de eerste en voornaamste in min of meer officieele stukken te doen opnemen. Het kwam tot procesverbalen en proceduren. In Limburg en elders amuseerde men zich over het geval, al had het voor sommige families onaangename zijden en joeg het dezen op on kosten. Aan dit alles is nu een einde gekomen. De geruchtmakende meester in de rechten zou door de rechtbank niet zijn toegelaten, zon der zekerheid van rustiger gedragingen Want, hoe ongevaarlijk het ook wezen mocht, zijn troon- en kroonpretenties hielden meteen ook critiek in op de souvereine rech ten van den Staat der Nederlanden. EEN VERWEER VAN „ONZE VLOOT". Bescherming van rijk en koloniën voorop. heeft de heer Koster, oprichter en eerelid van de Kon. Wed Vereeniging „Onze Vloot", zijn invloed in deze vereeniging ge bruikt om haar dienstbaar te maken aan zijn zakelijke belangen bij de bewapenings industrie? Van de zijde van het hoofd bestuur van „Onze Vloot" ontkent men dat ten stelligste, zooals uit onderstaande uit de Tel. blijkt; Met zakelijke handelingen, met bewape ningstransacties, heeft „Onze Vloot", zoo werd ons gezegd, niets te maken, zooals ook df heer Koster reeds jarenlang tot „Onze Vloot" in geen andere betrekking staat dan dat hij, uit hoofde van zijn vroegere ver diensten voor de vereeniging, eerelid is, ver diensten, waarvoor men hem twee jaar gele den nog gehuldigd heeft Aan de werkzaam heden der vereeniging neemt hij geen dee! Het is, in verband met dze kwestie, dien stig de doelstelling van „Onze Vloot" te me moreeren Deze zegt, dat „de vereeniging, van oordeel, dat het algemeen belang en de welvaart der volkeren dringend een inter nationale voor allen bindende regeling ver-» eischt, waardoor de verhoudingen tusschen de beschaafde staten uitsluitend door het recht worden beheerscht en een duurzame vrede verzekerd wordt, zich ten doel stelt om, zoolang zulk een regeling niet tot stand is gekomen, in hef nationaal belang de in standhouding te bevorderen van een voor de bescherming van het Koninkrijk der Neder landen noodige en op de sympathie der natie steunende zeemacht, en daartoe bij alle N*- derlandsche onderdanen het besel aan te kweeken en te versterken dat een zoo krach tig mogelijke Nederlandsche zeemacht on misbaar is als waarborg voor de eerbiedi ging van ons onafhankelijk volksbestaan en voor het behoud van het grondgebied van het rijk in en buiten Europa". Onze zegsman wees er on, dat „Onze Vloot" op grond van haar doelstelling dus voorstandster is van een krachtige vloot, omdat zij die onmisbaar acht, niet uit oor logszuchtige of zakelijke neigingen, maar om onze onafhankelijkheid te doen eerbiedi gen en, wanneer gevaar dreigt, het rijk en zijn uitgestrekte koloniën te kunnen bescher men. De vereeniging maakt derhalve propa ganda voor een sterke zeemacht, een goed uitgeruste vloot. Zij houdt zich echter, verklaarde onze zegsman met nadruk, verre van iedere zake lijke handeling. Zij laat zich principieel en zakelijk niet in met eenige transactie op be- wapeningsgebied, zij heeit dat nooit gedaan en zal het ook in de toekomst niet doen. De heer Koster, aldus werd ons gezegd, neemt reeds jarenlang geen deel aan het werk der vereeniging, waarvan hij ook geen bestuurslid meer is. Indien hij zakelijk be trokken is bij de bewapeningsindustrie, dan staat dat geheel los van „Onze Vloot". Hij heeft daarbij gehanaeld noch op instigatie, noch onder auspiciën, noch met goedkeuring of instemming der vereeniging. „Onze Vloot laat zich bij haar handelingen uitsluitend leiden door de eerlijke overtuiging, dat wij een sterke vloot noodig hebben om ons be staan te doen eerbiedigen. Zakelijke over wegingen, in casu de belangen der bewape ningsindustrie, bleven en blijven daarbij buiten beschouwing, en de vereeniging staat tot die industrie dan ook in geen enkele relatie. Tot zoover het standpunt, zooals ons dat van de zijde van „Onze Vloot" werd uiteen gezet. De gepensionneerd marine-officier Paul Koster werd 11 December 1868 te Delft ge boren. In 1889 werd hij adelborst le klasse, in 1892 luitenant-ter-zee 2e klasse en in 1904 luitenant-ter-zee le klasse. Op 1 Mei 1907 verliet hij den dienst, om daarna nog tot 1914 bij de marine-reserve te zijn. Als luitenant-ter-zee le klasse heeft hij te Vlissingen de proeftochten geleid van onze eeiste onderzeeboot ..Luctor et Emergo", ge bouwd op de werf „De Schelde". Dit vaar tuig is gebouwd naar teekeningen van de bekende onderzeebootwerf in de Vereenigde Staten, de „Electric Boat Company". In Amerika waren namelijk twee beroemde ont werpers van onderzeebooten, de ingenieurs Holland en Lake. De eerste onderzeebooten in Engeland, Amerika en Japan waren dan ook van het „Holland"-type, dat natuurlijk met Nederland niets te maken had. De inge nieur Holland richtte de Holland Boat Com pany op, welke naam later veranderd werd in „Electric Boat Companuy". De „Luctor et Emergo" is reeds lang uit onze marine verdwenen en een gedeelte daar van is als herinnering bij de onderzeeboot kazerne te Nieuwediep geplaatst. Toen in 1905 de „Luctor et Emergo" na geslaagde proeftochten door de regeering was overgenomen, werd te Fiume bij de be kende bootwerf ingericht, waarbij onder an dere de meergenoemde „Electric Boat Company'" was geïnteresseerd. Aan het hoofd van deze fabriek kwam wat een groote onderscheiding was de inmiddels gepensionneerde Nederlandsche marine-of ficier Koster te staan. De erf te Fiume heeft geen langen levensduur gehad. De heer Koster bleef tot 1910 directeur dezer fa briek, en werd in 1912 directeur van de Europeesche afdeeling der Electric Boat Company (onderzeebootenbouw) te Parijs. Vrachtauto tegen lichtmast; een zwaar gewonde. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op het kruispunt van de Barchman Wuytiers- laan en de Daan Deckemalaan te Amers foort tusschen een vrachtauto uit Almelo, waarop een aantal misicie was gezeten, die op weg waren naar het Lunapark te Laren, en een uit de richting Soesterberg komende electrische tram. Door onbekendheid met den loop der rails ter plaatse stond de autobe stuurder plotseling voor de tram. Hij tracht te toen een botsing te voorkomen, daar naar rechts uit te wijken, doch door deze manoeu vre raakte hij bekneld tusschen een licht mast en een transformatorhuisje. De licht mast knapte geheel af, terwijl doordat de transformatoren ontzet werden, er een hevi ge kortsluiting ontstond. Ondanks de hevig heid der botsing werd slechts een der op de auto zittende personen gewond, n.L. de heer H. Hammink uit Almelo, ongeveer dertig jaar oud. Met een zware hoofdwonde en ernstige inwendige kneuzingen is hij naar het ziekehuis De Lichteberg vervoerd Zijn toestand is zeer ernstig. De auto werd ge heel vernield. De tram werd beschadigd, doch de passagiers kwamen met den schrik vrij. De tramdienst ondervond geruimen tijd vertraging. Drie varkens en een waakhond in de vlammen omgekomen; oogst vernietigd. Gistermiddag is te Oerle (N -Br.) de boer derij van den landbouwer M v. d. Zande afgebrand. De brand is waarschijnlijk ont staan, doordat vonken uit een dorsch- machine, welke gedreven werd door een benzinemotor, in een hoop kaf vielen. Het kaf vloog direct in brand en het vuur sloeg over op het stroo en het gedorschte koren in en buiten de schuur. De geheele boerderij stond in een oogwenk in lichter laaie. De ge- 1 (Ontvangen per draadlooze telefoon). 193i 1934 1934 1930 1000 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned -Indië 5H Duitschland BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. Koloniale Bank i Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvê Delft Cert NederL bord ex 40 afsL Philips Gloeil. Gem Bezit Umlever INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bcthleb Steel Clties Service S'eel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. VA. Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Voretenlanden Dito MIJNBOUW Alg bxplo Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Cootineota' Oil Sbell Union RUBBERS Amsterd Rubber Delt Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARIEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoemnab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeks Southern Railw Cert Uoion Pacilie §Noteerin0 per 50 'Eidividend. fEidaia. Vorige koers pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 1021/ig 1u27m lJ0i/g 26»/8 26'/, 1021/g 268/8 107 418/, 44 69 827, 41 Va 44 69 107 827, 341/, 247, 457, 2017i 21n«/, 709/is 347,-5 2017, 217 70-7. 217-7, '07, 2171/,-| 707, 70J-»/, 2'7* S 17VJ8 l7/l6 20 4Vl8 77. 1 '5/:e -i 20 4 76/i« 17»/a Ui-Via 1701/, 68 1708/, 169V,-J 169'/, 16 197a 12.00 134/, 68/, 160 134 67. 160 1367, 1541/, 83Vs l8/ia 47. 1547,-5 92 1548/g 1 907,-1 154«/8-è 101»/, '8»/, 488/, 72% -7/u 72 27/js 27, ini8/,.2 77 Tie/a 27/ia ioiy,-2 347, 151 3,7/g 1317, 1121/, 151 377, 131 133 129-30( 37 30Vs* 10 58 58 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSlERDAM. I I I f NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs B ssel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm 2s,j j i Italië Vorige koers 729 58.05 9 73'/i 34 65 4 20 32 60 37 00 36 60 20 20 1. 68 Koers op heden 2 uur l**U 7 287, 38 30 9 3«/. 34.05 43 ?0 32 60 37 60 7)60 2c 15 12.677,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7