Ayenda Rinneatand Rechtszaken £ands en ÜMH&out» Stad en Om lOeecAedcftt Doodelijk ongeluk door loos alarm. Arbeiders springen uit een autobuséén van hen gedood. MOEDER KLAAGT HAAR ZOON AAN. Droef geval voor de Utrechtsche rechtbank. HEILOO. L.E.T.T. De avond. Bioscopen. Cinema Americain, Woensdag en Don derdag, 's avonds half 8, hoofdnummer Het eiland der demonen (natuurfilm). Toegang boven 14 jaar. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer Meester der smeltkroes (sens); hoofd rollen Jack Holt en Fay Wray. Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer De wandelende Jood (rom.); hoofdrol Conrad Veidt. Toegang ooven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer Canaille (rom.-dramhoofdroller. Harry Baur, Pierre Blanchar, Alice Field, Toegang bo ven 18 jaar. Woensdag 12 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uu.. 8 uur, bioscoopzaal Handelsschool, lezing over Esperanto door J. Mets uit Amsterdam. 8.30 uur, De Unie, psychometrische seance mevr v. d. BosTeunissen. L. E. T. T. te Heiloo. Donderdag 13 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. 8 uur, café Central, ledenvergadering 8 Octobervereeniging Alkmaar Ontzet. L. E. T. T. te Heiloo. antwoord dat zij zich voorstellen te geven. De volgende dagen zullen dus gewijd zijn aan pourparlers tusschen Volkenbonds- raadsleden en Russische commissarissen be treffende den opzet van het scenario van de intrede van de U.S.S.R. in den Volkenbond. De arbeid betreffende de uitwerking van de voorgeschreven procedure is op zichzelf van secundair belang. Waar het op aankomt is, dat er reeds een voldoende aantal handtee- keningen is verzameld om Rusland 'n twee derde meerderheid te verzekeren in de assem- blée, welke noodzakelijk is voor de toeU'ing. Gisteravond omstreeks half elf passeerden onder Sassenheim twee autobussen, waarin arbeiders za ten, die van Leiderdorp, waar zij dagelijks werkten naar hun woon plaats Volendam teruggingen. De tweede bus, toegerust met een die selmotor, waarin 30 passagiers zaten, gaf door den uitlaat vonken te zien, hetgeen in den donkeren avond nogal gevaarlijk leek. Toen enkele arbeiders dit zagen, werd plotseling in de bus „brand!" ge roepen. Drie arbeiders maakten in hun angst de deur van de bus open en sprongen uit de bus, die met volle vaart reed. De eerste sloeg op den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een tweede kwam met het hoofd op de steenen terecht, terwijl de derde arbeider, doordat de bus intusschen vaart had gemin derd, met de schrik vrij kwam. Twee doktoren uit Sassenheim, benevens de politie, waren spoedig ter plaatse. De twee gewonde arbei ders werden naar het St. Bernar- dus-ziekenhuis te Sassenheim ver voerd. De arbeider J. K. uit Volen dam is hedenmorgen aan zijn verwondingen overleden. De auto bus is later met den verbonden passagier H. K. naar huis vertrok ken. Gisteren diende, naar wij' in het „U. D." lezen, voor de Utrechtsche rechtbank een treurig geval. Een weduwe, te 's-Gravenhage wonende, had aan een harer zoons te Utrecht, die haar bezocht, de opdracht gegeven een be drag van 8000 in bankpapier ter hand te gaan stellen aan den inspecteur eener levens verzekering in Den Haag, welke inspecteur in den regel de geldzaken dezer hoogbejaarde weduwe Beheerde, en die te voren was onder richt, dat de bewuste zoon met acht mille bij hem zou komen, welk geld door den inspec teur dan zou worden belegd in aandeelen. De zoon kreeg dus de 8000, maar dit geld kwam niet bij den inspecteur. Tot haar stomme verbazing vernam de weduwe later, dat de inspecteur geen cent van de acht mille had gezien. Wel had hij den zoon der weduwe bij zich gehad met de boodschap van de moeder, dat deze zich bedacht had en de acht mille niet wenschte te beleggen, inplaats waarvan de zoon opdracht had ge kregen zoo deelde hij tenmiaste mede het geld aan te wenden voor eenig doel, ge lijk de zoon dat zou goedvinden. De inspec teur werd bedankt voor zijn bereidwilligheid maar moeder zou verder van zijn diensten geen gebruik maken. Voortaan zou de Utrechtsche zoon wel voor alle geldelijke aangelegenheden zorgen. Dit was de letter lijke boodschap, die de zoon ten kanore van den levensverzekering-inspecteur bracht als mededeeling van zijn moeder. De inspec teur vond het zoo ook goed, maar toen hij later de moeder ontmoette, bleek den ambte naar, dat de weduwe absoluut geen bood schap aan haar zoon had meegegeven; zij had hem de opdracht verstrekt de acht mille bij den inspecteur te brengen, en anders niet. De moeder heeft daarop naar haar zoon in Utrecht getelegrafeerd: „Waar zijn mijn acht duizend gulden", maar op dit telegram volgde geenerlei antwoord. Daarop is den zoon een brief gezonden, met verzoek dade lijk opheldering te willen verstrekken aan gaande de acht duizend gulden, aangezien anders de politie in de zaak zou worden ge moeid. Maar ook op dien brief volgde taal noch teeken. Tenslotte heeft de moeder zich tot de Utrechtsche justitie gewend met een aanklacht tegen haar zoon, dien zij beschul digde van verduistering van de acht duizend gulden. Gisteren stond de zoon, chauffeur van be roep, terecht voor de Utrechtsche rechtbank, om zich tegenover de aanklacht van verduis tering te verantwoorden. De zoon ontkende voor de rechtbank, dat zijn moeder hem de acht mille had ter hand gesteld; hij had dus ook geen acht mille bij den inspecteur kunnen brengen. De zoon deelde voorts mede, dat zijn moeder herhaal delijk in de war was door haar ouderdom en dan dingen beweerde waar niets van aan was. De president: Maar waarom antwoordde u met geen woord op het u gezonden tele gram om opheldering en evenmin op den brief die u gezonden werd? De verdachte: Moest ik dan soms tegen over anderen laten merken, dat mijn moeder mij valschelijk betichtte van misdrijf? Er werden in deze onverkwikkelijke zaak twee getuigen gehoord, de juffrouw, bij wie de moeder te s-Gravenhage inwoonde, en de levensverzekeringsinspecteur. Beiden verze kerden pertinent, dat de weduwe buitenge woon helder van verstand was en nooit din gen beweerde, die er naast waren. Trou wens, ook de rechter-commissaris te 's-Gra venhage had bij z'n verbaal van verhoor aangeteekend, dat de moeder vlot en helder de feiten had voorgedragen, die zich tus schen haar en haar zoon hadden afgespeeld. De verdachte ontkende alles. De officier van justitie achtte de ten laste gelegde verduistering bewezen en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van tien maan den. Verdachte had geen verdediger. De rechtbank zal over veertien dagen von nis wijzen. Bij de stand ter opluistering verdient die van het Gem. Electrisch Bedrijf, een nadere beschouwing. Het doel, meer af name van electriciteit, welke èn de ge meente én de burgerij ten goede komt. werd duidelijk gedemonstreerd Er zijn ook plannen voor electrisch koken en de keuken van het G. E. B. had, niet het minst om zijn fijne gerechten, waarvan men mocht proeven, de belangstelling der dames. En over alles en nog wat gaf ae administrateur, de heer Wolzak, on vermoeid inlichtingen. Bij de inzending ter opluistering, ver zuimden we te noemen een inzending van de heer G Hoetjes, die in marmer- werken, granietwerken, beton e d. een specialiteit i6. Ook exposeerde hij ont werpen voor huizenbouw. In den laten morgen en namiddag was het „de" dag voor de paardensport In het eerst is er voor een leek weinig te zien, doch paardenkenners smullen. Het gehalte der boerenpaarden ging, al dus de jury, beduidend vooruit. Een leek kan echter wel zien dat het niet alle boerenpaarden zijn. Hoe 't ook zij er was veel belangstelling van de paardenlief hebbers. Na den middag kwam het publiek op zetten, hoewel we meer hadden ver wacht Hieronder volgen de uitslagen. Handicap-dressuurproef Kl.B. en L. (W.V. pt. 87). Ie prijs Marietje, vosbles merrie, mevr. E. Burger—Rens, 14,05 p., „Westfriesland". 2e prijs Inka I, br. merrie bles, C. Muys Kz., „Heiloo en Omstr.". 3e prijs Corrie, bruine merrie, D. de Graaf, 13,75 p., „West-Fries land". Eerv. verm. Glorka, zwarte merrie, J. P. Boon, 13,70 p., „Beyaert". Dressuurproef KI. N. (W.V. pt. 84 No. 6). Ie prijs Bleute, N. Hoorusman, 7,05 p., „West-Friesland". 2e prijs Ranona van F. de Jager, 7.25 p. 3e pr. Roswita, Mej. Ri Stam mes, 6,65 p., „West-Friesland". Eerv. Verm. Lijsje, Vosmerrie, Mej. C. de Jager, 6,45 p., „Heiloo en Omstr". Dressuurproef voor achttallen (W.V. pt. 86 No. 4). Ie prijs Black Ben, Jac. Mooi, 86,25 p., Jac. Mooi, „West-Friesland". 2e prijs Lena, 86,25 p., zwarte merrie, Mej. W. Kool, „Bey aert". 3e prijs Nelly, zwarte merrie, C. Muys Jz., „Heiloo en Omstr.". Handicap Springconcours (W.V.pt. 97). Ie pr. Marietje, Vosbles merrie, mevr. E BurgerRens, „West Friesland"; 2e pr. Putzelie, Bruine merrie, H. Beets, „Beyaert"; 3e pr. Corrie, Bruine merrie, mevr. Vethman Zweedijk, „West Friesland". Extra nummer Tally Ho. Ie pr. mej. Rens—Brak, 2e pr. P. Brak, 3e pr. C. Olij. De eerste avond van de L.E.T.T. ken merkte zich door vrij groot bezoek. De con sumptie- en danstent trok het grootste be zoek. Het aantal bezoekers was de 1000 overschreden, wat, eerlijk gezegd niet tegen viel. Woensdag was het den grooten dag voor koeien, schapen en geiten. De jury was over de inzending, wal kwantiteit en kwaliteit betrof, tevreden. De uitslagen zijn als volgt: Stieren, geboren in 1932 of vroeger: le pr D. Kramer Glijnis; 2e pr. P. Bakker Kzn Heiloo. Eervolle vermelding P. Frans, Hei loo. Stieren geboren in 1933: le pr. K. van 't Veer, Heiloo; 2e pr. D. Glijnis Czn. Stierkalveren, geboren in 1934: le pr J P. Kraakman, Akersloot; 2e pr. M. Rotte veel, Alkmaar. De beste melkkoe( afgewisseld). Gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1934. le pr. G Olij Jr., Heiloo; 2e pr. P. de Wit Jzn., Heiloo. Eervolle vermeding: D. Kra mer Glijnis, Stompetoren. Twinters of mekkoeien (niet afgewisseld) le pr. D. Kramer Glijnis, Stompetoren; 2e pr. J. Bakker Hzn., Heiloo. Melkvaarzen Gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1934. le pr. J. Borst, Alkmaar en 2e pr. J Bakker Hzn., Heiloo. Herfstkalvers of dikke koeien (afgewis seld). Die voor 1 December 1934 moeten kalven, le pr. Jb. Vethaak. Herfstkalvers of dikke koelen (niet afge wisseld). Die voor 1 December 1934 moeten kalven. le pr. Jb. Vethaak, Oudorp en 2e pr. D. Glijnis Czn. Kalfdragende schotten, geb. in 1932. Die voor 1 December 1934 moeten kalven. /le pr. W. de Geus Kzn., Alkmaar en 2e pr. D. Kramer Glijnis. Pinken, geboren in 1933. le pr. J. Leegwater; 2e pr. Jn. Bruijn. Kuikalveren, geb. na 1 Jan. 1934. le pr. J. Muijs, Heiloo; 2« pr. H. J. Bruijn, Schermer. Vette koeien (niet afgewisseld), le en 2e pr. J. Kaptein te Egmond- Blnnen. Ramlam, type Teeselsch, geb. in 1934. le pr. E. Dzn Govers, Alkmaar. De mooiste gekruiste ram, geboren in 1934 of eerder, le pr. W. de Geus Kzn., Alkmaar. Vier melkschapen van één eigenaar (2 jaar en ouder), ongeregistreerd. le pr. W. de Geus Kz., Alkmaar; 2e prijs D. Blokker, Heiloo. Vier vette schapen, le pr. J. Borst, Alkmaar; 2e pr. Jac. Kramer, Koedijk. Minstens vierlammeren, geb. in 1934 ongeregistreerd. le pr. C. Muijs, Egmondermeer; 2e pr. D. Blokker, Heiloo; 2e pr. Jas. Swart, Heiloo. De beste bok (ongehoornd witras) jon ger dan 1 jaar, geregistreerd. le pr. A. Leusink, Heiloo; 2e pr. Th. B. Brand. Heiloo. De beste bok (ongehoornd witras) ouder dan 1 jaar geregistreerd. le pr. Geitenfokvereeniging „Heiloo" te Heiloo. De beste geit (ongehoornd witras) ouder dan 1 jaar, geregistreerd. le pr W. G. Haack, Heiloo; 2e pr. A. Leusink, Heiloo; eerv. verm- A. Ploeger, Heiloo. De beste geit (ongehoorn witras) jon ger dan 1 jaar, geregistreerd. le pr. A. Ploeger, Heiloo, 2e pr. J. Spaans, Heiloo; eerv. verm. Th. B- Brond te Heiloo. Een groep van een bok en vijf geiten ouder dan 1 j. (geregistreerd). le pr. Geitenfokvereeniging „Teiloo" te Heiloo. Een groep van een bok en vijf geiten jonger dan 1 j. (geregistreerd). le pr. Geitenfokvereenigng „Heiloo" te Heiloo. G (Ongecorrigeerd). DE 8-OCTOBERFEESTEN. De buurtvereeniging Lindenlaan heeft be sloten deze laan op 8 October tijdens het Ontzetfeest te versieren. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 11-jarige Henk Teileman uit een boom aan de Scheteldoekshaven gevallen. Doordat hij door eenige takken in zijn vaart gestuit werd, liep het nog goed af. Het knaapje had een arm gebroken en is ter behandeling naar het St. Elisa- bethziekenhuis vervoerd. UIT EEN VENSTER GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks 4 uur viel de ongeveer 7-jarige Theo Kaandorp, wo nende aan het Zeglis, van de venster bank van 't café van den heer London aan 't Verdr.oord. Een juist passeerende Broeder verleende de eerste hulp, waar na de jongen, die een gebroken arm had, op medisch ^ïvies ter verdere behande ling naar hetUentraal ziekenhuis is ver voerd. VERLAGING PARKEERTARIEF. Burgemeester en Wethouders hebben het tarief voor stalling op de parkeergelegenheid bij het gemeentelijk sportpark verlaagd en dit bepaald op 0,30 voor een auto, 0,20 voor een motorrijwiel en 0,10 voor een rijwiel. OPBRENGST SPELDJESVERKOOP. De opbrengst van den speldjesverkoop, die Zaterdag op het Gem. Sportpark te Alk maar ten bate van den Chr. Ned. Voetbal bond gehouden werd, heeft de somma van 14.50 opgebracht. NIEUW TE OPENEN ZAAK. In de Hekelstraat 23 zal de heer J. v. d. Brink morgen een zaak openen in ma nufacturen. kousen, garens, tricots, enz. Het interieur ziet er frisch en ruim uit, terwijl de breede toonbank voldoen de plaats biedt om de artikelen doel matig ten toon te spreiden. Bovendien is een nieuw verfje een en ander zeer ten goede gekomen. De winkel is zeker een aanwinst voor de Hekel6traat, INBRAAKJE TE BERGEN. Bij de bekende schilderes Charly Toorop, die aan den Buerweg in huize „De Vlerke" te Bergen woont, is hedennacht ingebroken. De inbreker(s) verschaften zich toegang door een open raam. De bewoonster vond heden morgen het huis in wanorde, maar bleek toch bij nader onderzoek, niets te vermissen. Ver moedelijk hadden de ongenoode gasten trek in een eitje, want hun buit bestond slechts uit zeven kippeneieren. De politie heeft de zaak in onderzoek. PLUS EST EN VOUS! Over deze woorden, aangebracht óp het aan mr. Wendelaar aangeboden schilderij, is destijds een aardig artikeltje in het Han delsblad verschenen van de hand van onze oud-stadgenoote mevrouw van Hille— Gaerthé, die er bij haar bezoek aan Brugge blijkbaar evenzeer door werd getroffen als de heer Wendelaar. Ter wille van onze lezers laten wij dat artikeltje hier volgen: Een oude wapenspreuk. Boven de steenen poort van Gruuthuse in Brugge staan de woorden gebeiteld: Plus est en vous. Wie die poort binnengaat, het wijde, stille plein over, waar de ijzeren weerhanen der afgebroken kerken tegen de donkere muren staan, waar de ampelopsis op roode voetjes hoog opklimt langs den begroefden steen, vindt boven den breeden ingang wéér de spreuk gebeiteld: Plus est en vous En in de zaal, waar de zon door de ven sters met de hoóge spitsbogen schijnt op de oude schatten sinds eeuwen verzameld leest men in iederen, sterken, donkeren balk: Plus est en vous plus est en vous. En dan staat het meteen gegrift in je hart en je draagt het al die dagen mee, terwijl je in Brugge loopt en vaart en droomt en luis tert en bewondert en mediteert. En bij het. naar huisgaan is het een geschenk te meer bij den rijken voorraad indrukken, die je in dit wondere stadje bij iederen stap zijn toe bedeeld. Met welke bedoeling beitelde en kerfde de bouwmeester deze woorden zoo herhaaldelijk in dit schoone gebouw zijner handen? Zeker wel om de wapenspreuk van Lode- wijk van Brugge, Heer van Gruuthuse te vereeuwigen. Maar de opgegeven woorden moeten den bouwheer een kracht en een bezieling zijn geweest, toen hij de zware opdracht, die hij zichzelven had gesteld, moeizaam volvoerde op zoo sterke, kunstzinnige wijze. En zoo heeft hij ze van de poort en bal- kenzoldering af doorgegeven aan elkeen, die komt en opziet. Ook aan onswant over het algemeen zijn wij middelmatige menschen, dikwijls minder dan middelmatig en soms een beetje meer. En wij nemen daar genoegen mee en glijden zoo gemakkelijk van den eenen dag in den anderen met onze tekorten, waaraan we ge wend zijn, met onze goede voornemens en plannen in den morgen, die we dag aan dag slechts gedeeltelijk volvoeren. Plus est en vousnet is een rechtstreek- sche aanval op onze wankele houding tegen over het leven en tegenover onszelf. Plus est en vouser is méér in U meer dan de middelmatigheid waarmee Gij Uw werk van schoolkind, student, klerk, ver pleegster, telefoonjuffrouw, huismoeder, koop man, staatsman volvoert. De woorden dragen ons plotseling of misschien langzaam aan boven de middelmatigheid uit; en tegenover den arbeid, dien we vrijwillig kozen of waar in de levensomstandigheden ons geleid heb ben, wordt door die korte kernachtige woor den onze houding meer gespannen; we vin den een krachtiger gebaar, een pittiger woord, we voelen den warmeren klop van ons hart. En dan wordt ook het werk van het leven anders. Het wordt zóó, dat wij met verwondering en deemoed tegen datzelfde werk en dat zelfde leven kunnen zeggen: Plus est en vous Er is meer in U, o werk, het is niet slechts de arbeid van mij per soonlijk, de arbeid, die eiken dag maar al te veel op dien van den vorigen dag gelijkt; het is een arbeid, waar velen met mij hun krachten, hun geest en hun hart aan geven; het is een samen zoeken, samen falen en herbeginnen; het is met de hoop in het hart een samen vinden van betere moog- lijkheden Plus est en vous Lodewijk van Brugge de enkeling heeft het eeuwen geleden geweten. Hoevelen van onzen tijd, in kringen met en zonder wapenspreuken, zijn er van over tuigd. Er is meer in U er is meer in de ster ren en meer in den eather, dan wij ooit heb ben vermoed; er is meer in het bouwen van een gewoon huis voor Jan-en-alleman dan het voorgeslacht heeft geweten; er is meer in den aanleg van een tuin, er is meer in kleur en vorm en kleurencombinatie; er is meer in het leven van bloemen en van vo gels dan men vroeger heeft kunnen droo- men. Er is meer in den mensch, die naast ons gaat, dan wij beseffen; er is meer in stilte, in trouw, in vroomheid en geloof. De dichter en de wijze, de goede mensch en de oprechte geloovige overtuigen ons er van en zoo ook de krachtige fascineerende woorden, die de oude bouwmeester de we reld geschonken heeft. Zij verlossen ons van de verzekerdheid; ze brengen ons tot de erkenning van eigen on toereikendheid en maken ons hart ontvanke lijk. En het ontvankelijke hart is de schuil plaats, waar ongekende zaden kunnen ko men tot ontkieming. SCHILDERWERK CENTRAAL ZIEKENHUIS. Door den geneesheer-directeur van het Centraal ziekenhuis is aanbesteed het uitvoe ren van het buitenschilderwerk van dat zie kenhuis Ingeschreven hadden: P. H. Rigter te Den Haag 337 G. Waterkamp en Co. te Monster 469 J. Langenberg te Alkmaar 524 Schildersbedrijf Modern, A. Baken en Co. te Alkmaar 575 L. Scheepmaker te Alkmaar 625 D. Reek te Twisk 655 L. Nijman en Zonen te Alkmaar 667 N.V. Schildersbedrijf voorh. Gebr. Goedhart te Wijk a. Zee en Duin 685 W. Ch. Friedt te Alkmaar 685 A. Breed te Heerhugowaard 767 P. Vriesema en A. v. d. Werk te Franeker 777 Th. Bolten te Heiloo 788 W. van Dijk te Bussum 820 Jac. Brasser te Alkmaar 822 J Kuin en Corn. Smak te Sijbe- karspel en Twisk 848 K. v. d. Pol te Alkmaar 920 J. Oosterom te Amsterdam 965 D. Wansirvk te Alkmaar 985 Th. de Visser Jr. te Alkmaar 1000 J. Vreeker te Alkmaar 1325 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 September. Zwakke tot matige noordelijke tot noord- oostelijk® wind; nevelig tot licht bewolkt- droog weer; weinig verandering in tempera! tuur. Weeroverzicht. De hooge druk bleef in beteekenis toene- men, vooral op de Britsche eilanden, maar ook in Scandinavië. De depressie bij IJsland nam af en dalingen van beteekenis worden niet gemeld, zoodat de toestand voor de volgende dagen gunstig lijkt en noord-ooste lijke wind met ochtendnevel en zonnig weer te wachten zijn. Ook in Duitschiand en Zwitserland is nu de regen opgehouden en neemt de bewolking af. Van de Schotsche en Noorsche kusten waait nog krachtige zuid westelijke wind en in Noorwegen valt nog regen. Overigens is het bijna overal fraai weer. DE G.A.M.I.T.-VERKOOP WEEK! Zooals bekend, zal er dit jaar niet alleen een G.A.M.I.T. een tentoonstelling van diverse stands in eigen gebouw worden gehouden, maar is er tegelijkertijd een G. A. M.I.T.-verkoopweek georganiseerd. Tentoonstelling, amusement en verkoop actie, dat zijn de drie factoren, welke de ko- mende gebeurtenissen zullen beheerschen, en het is voornamelijk over de verkoopactie, dat het G.A.M.I.T.-comité ons verzocht hééft de volgende interessante bijzonderheden te wil- len publiceeren. Meer en meer wordt door den middenstand de laatste jaren het nut van samenwerking ingezien, men begrijpt beter dan vroeger, dat middenstanders niet allereerst concurrenten maar menschen met gemeenschappelijke be langen zijn en dat door organisatie en geza menlijke actie voor allen iets bereikt kan worden. In de verkoopweek welke Donderdag 20 September een aanvang neemt, stellen de Alkmaarsche middenstanders er prijs op hun klanten den indruk te geven, dat zij op bij zonder prettige en royale wijze bediend wor den. Zij brengen allen een offer om dit mo gelijk te maken, niet alleen door het beschik baar stellen van diverse attracties, maar bo venal door het afstaan van fraaie prijzen, welke uitsluitend voor de koopers bestemd zijn. Bij de 160 Alkmaarsche middenstan ders, die zich voor deze verkoopweek een offer getroost hebben, kan men vanaf Don derdag 20 September bij aankoop voor een bedrag van 0.50 een verpakte letter krijgen. Men kan die niet alleen krijgen, maar men heeft er recht op, zoodat men zeker niet moet vergeten er desnoods naar te vragen. De namen van de betrokken winkeliers worden op zoo doeltreffend mogelijke wijze algemeen bekend gemaakt en zooals gezegd krijgt men dus vanaf Donderdag 20 Septem ber bij al die winkeliers voor ieder besteed bedrag van 0.50 een verpakte letter. Wie b.v. voor tien gulden koopt krijgt 20 letters enz., en het is nu de bedoeling uit 16 van die letters het woord „G.A.M.I.T.-verkoopweek te vormen. Wanneer een winkelier b. v. 48 letters bestelt, is daarbij altijd drie maal het geheele woord, zoodat alle letters steeds in de juiste verhouding door het publiek verkregen worden. Het is geoorloofd ontbrekende en dubbele letters met anderen te ruilen en daar uit volgt al, dat zeer velen het volledige woord zullen kunnen inleveren. Die inleve ring kan geschieden in het welwillend be schikbaar gesteld gebouw Langestraat 64, waar tot voor kort de kapperswinkel van den heer Bos was gevestigd. Het hier gevestigde bureau is geopend vanaf Zondag 23 Septem ber tot en met Zondag 30 September, eiken dag van 9 tot 6 uur. Vervoegt men zich hier met een stel van 16 goede letters dus met het volledige woord „G.A.M.I.T.-verkoop- week" dan krijgt men voor elke goede samen stelling, dus voor eiken keer, dat men dit woord uit 16 letters gevormd heeft, een lot met serie en volgnummer. Eiken avond om 9 uur worden op de G.A.M.I.T. twee stuks van het zoogenaamde Rad van avontuur gedraaid, één voor het serienummer en één voor het volgnummer, waarbij rekening wordt gehouden met de dien dag uitgegeven series en nummers. Dan worden er dus eiken avond twaalf pt'j' zen uitgeloot, uitsluitend bestemd voor diege* nen, die denzelfden dag hun lot met serie en volgnummer hebben gekregen en het is dus verstandig vooral vroeg in de week te koo- pen omdat te voorzien is, dat het aantal lotenbezitters in de laatste dagen veel grooter zal zijn dan in de eerste. Heeft men niets gewonnen, dan is het toch nog verstandig de loten te bewaren, daar alle loten onverschillig of er al dan niet iets op gewonnen is den laatsten avond van de G.A.M.I.T, dus Zondag 23 September, mee- d en aan de verloting van drie geldprijzen, een van 500, een van 300 en een van 200, welke bedragen de gelukkige winnaar» natuurlijk uitsluitend bij de Alkmaarsche middenstanders zullen moeten besteden. Het comité meent dat de kooptijd over het algemeen goed gekozen is, daar juist tegen het najaar verscheidene ingezetenen zich di verse gebruiksartikelen zullen moeten aan schaffen. Natuurlijk worden alle cadeaux thuisoe- zorgd, maar het G.A.M.I.T.-comité heelt voor diverse attracties gezorgd en rekent er dus op, dat alle belanghebbenden en belang stellenden eiken avond in voldoende mate aanwezig zullen zijn. Wie ae uitgebreide collectie cadeaux waaronder vele kostbare gezien beejt, welke bij de firma Spanjaard tentoongesteld zijn, zal zeker niet verzuimen van de gelukS' kansen welke deze GA.M.I.T.-verkoopweeK biedt, te profiteeren.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2