Ayenda Zenuwpijnen overal? Amstecdamsche Jieucs ^Binnenland Jieeht&zaken AKKER.CACHETS JCunst en We lüeecAedcht JUmnieums Stad en Omgeving- KWESTIE „DE TRIBUNE". Voor den Hoogen raad. In het Victoria Theater. pl.m. 2.15 Weeroverzicht. ERNSTIGE AANRIJDING TE EGMOND-BINNEN. Een chauffeur ernstig gewond- P Pluxe auto en een vrachtauto, die een ■6 ,13» M ine» z A SrtSflTt fiS Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. De Harmonie, eiken avond tot en met Dinsdag 18 Sept. 7uur en Zondagmid dag vanaf 2 uur; De secretaresse van mijn heer (detective-film); hoofdrollen Oerda Maurus, Veit Harlan, e.a. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. 7)4 uur en Zondagmid dag vanaf 2 uur: Uit het Dagboek van een dokter (rom.)hoofdrollen Lionel Barry- more, Dorothy Jordan, Frances Dee, e.a. Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater, eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. 7)4 uur en Zondag middag vanaf 2 uur: Annyen Anny (hum.); hoofdrol Anny Ondra. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., eiken avond tot en met Donder dag 20 Sept. 7)4 uur en Zondagmiddag vanaf 2 uur: De laatste der Mohikanen; hoofdrollen Edwina Booth en Harry Carey. Toegang boven 14 jaar. Vrij lag 14 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. Zaterdag 15 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. 2.30 uur, Schouwburg Harmonie, kinder- matinée onder leiding van Corn. Jonker. Victoriebad, 7 uur, Sluitingsfeest. Zondag 16 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, causerie van Han Hollander. ANDERMANS KOEIEN GEMOLKEN. Politie slaat goeden slag. Reeds eenige maanden had een veehou der, wiens boerderij gelegen is aan den Winkeldijk te Abcoude, te klagen gehad over te kleine melkgifte van zijn koeien. Hij vermoedde, dat de koeien ook nog op andere, dan de vastgestelde, uren werden gemolken en besloot zijn weiland te contro leeren. De politie te Abcoude stelde hij van zijn vermoedens in kennis en gezamenlijk, betrok men wachtposten. Dit leverde echter niets op, maar één dezer dagen was de boer, toen hij 's' avonds alleen op uit was gegaan, en langer dan gewoonlijk in het land gebleven, fortuinlijker. Hij zag nl., dat twee mannen, in wie hij zijn daggelder en een bij hem inwonenden commensaal her kende, naar de koeien toegingen. Even later hoorde hij ook, dat één der koeien gemolken werd. De politie heeft de beide mannen aange houden. Daarop volgde huiszoeking bij den daggelder, daar de kostganger intusschen hem en zijn vrouw beschuldigd had van diefstal. Dit had tot resultaat, dat tal van voorwerpen in beslag werden genomen, welke in andere plaatsen, o. a. Vinkeveen, ontvreemd waren. Voorts kwam aan het licht, dat er nóg een verdachte bij deze za ken betrokken was, iemand uit Oudekerk, die met den daglooner in 1933 in Vinkeveen inbraak had gepleegd en een stormlantaarn had gestolen. Deze man is van zijn bed ge licht. KOLONISTEN VOOR DE WIERINGERMEER. Toelating van jonge Duitsche Joaen. In het „Alg. Politieblad" maakt de admi nistrateur voor de Grensbewaking en den Vreemdelingendienst het volgende bekend: De regeering heeft zich tegenover de Stichting „Joodsche Arbeid" te Amsterdam bereid verklaard haar medewerking te ver kenen aan 'n plan om 250 tot 300 Duitsche Joodsche vluchtelingen tot nieuwe beroepen op te leiden, tot welk doel een kamp geves tigd is in de Wieringermeer. Bij deze opleiding zal de voorkeur wor den gegeven aan reeds in Nederland aan wezige Joodsche vluchtelingen, doch aange zien volgens het door genoemde stichting gedacht plan ten hoogste 80 a 100 in Ne derland aanwezige vluchtelingen daarvoor in aanmerking komen, zullen de overige op te leiden personen worden gekozen uit jeug dige Duitsche Joden in Duitschland. Tegen de komst dezer jeugdige Duitsche Joden waaronder mede begrepen worden zij, die vroeger de Duitsche nationaliteit hebben bezeten, doch thans statenloos zijn geworden door het in Maart j.1. genomen besluit der Duitsche regeering zal der halve geen bezwaar te maken zijn, mits zij voorzien zijn van een verklaring van de stichting, dat zij in het kamp in de Wie ringermeer ter opleiding zullen woren aan genomen. Echter kan niet worden toegestaan, dat der gelijke personen over de Belgische grens ons land binnenkomen. DE MOORD OP SARA BEUGELTASCH Psychiatrisch onderzoek. Naar de „Tel." verneemt, zal op last van de justitie een onderzoek worden inge steld naar de geestvermogens van den da der van den moord op cfe 8-jarige Sara Beugeltasch. Als psychiaters zullen waar schijnlijk benoemd worden dr. Overbeek en dr. 3akker. De instructie is nog niet gesloten. De Hooge Raad heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak van den Raad van Arbeid te Amsterdam tegen het arrest van het hof aldaar, waarbij vernietigd is het faillisse ment van de drukkerij „Atalanta" te Am sterdam, waar vóór de in beslagneming der persen het dagblad „de Tribune" gedrukt werd. Het hof had het vonnis der Amsterdam- sche rechtbank, waarbij het faillissement dan hiar, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die VoIffint rwc»pt ton Apothgkir Dumont. "AKKERTJES" was uitgesproken, vernietigd op grond, dat de Raad van Arbeid niet bevoegd was het faillissement aan te vragen omdat dien raad andere executiemiddelen ter beschikking staan. Van dit arrest kwam de Raad van Arbeid in cassatie bij den Hoogen Raad. De Hooge Raad heeft het arrest van het Hof vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Amsterdam, om met in acht neming van 's Hoogen Raads arrest te beslissen. groote wereld. Nu is er een dame uit de groote wereld, die op Anny lijkt als de eene druppel water op den anderen: perfecte dub belgangsters. Naar het uitelijk alleen dan. Want Anny hunkert met heel haar primi tieve, romantische ziel naar liefde en roman tiek en haar dubbelgangster, die dat alles heeft, is zoo koud als ijs. Iedereen bet f. dat de verwikkeling van de vermakelijke historie schuilt in alle misverstanden, door zoo'n gelijkenis ontstaan. De gravin moet veertien dagen gevangenisstraf opknappen wegens een roekeloozen vliegtocht en een listelin^HM de dul Karl Lamac een pluim toekomt, een verkwik kend vermaak. Anny Ondra rubriceeren we voorloopig onder de eerste sterren, die in deze tijden van gezichtsontplooiïng een ge monopoliseerde methode toepassen. ZIJN JONGEN VRIEND GEDOOD. Naspel van het drama te Vden. De Bossche rechtbank behandelde gisteren opnieuw met gesloten deuren de zaak tegen den 18-jarigen J. A. M. L. te Uden, verdacht aldaar op 8 November 1933 opzettelijk en met voorbedachten rade zijn vriendje J. Lammers van het leven te hebben beroofd, door hem de keel dicht te knijpen en met een touw dicht te snoeren. E>e rechtbank had een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte bevolen. Als deskundige werd thans gehoord, dr. G. Janssens, geneesheer-directeur van het ge neeskundig gesticht „Voorburg". Het bleek, dat verdachte als normaal is te beschouwen. Het O M. eischte 2 jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering tot verdachte meerderjarig is. „ANNY EN ANNY' In het Victoria Theater loopt vanaf heden avond de amusante film Anny en Anny. De Telg. schrijft hierover: Er zijn vele films van Anny Ondra. maar in geen van die wij tot dusver zagen nad ze gelegenheid haar frisch, jolig talent zóó tot ontplooiing te brengen. Hier blijkt, dat Anny meer kan dan met brutaal bravour, even geestig en charmant als brutaal, over het witte doek te dansen en door gebaar en mimiek de komisch accenten van haar rol in uiterst raffinement te demonstreeren. In de allergenoegelijkste film „Anny en Anny" speelt zij een dubbelrol: de rol van het volkskind dat op stelten loopend vuur werk verkoopt, een schoonheids-instituut op haar eentje exploiteert en de dame uit de r ALKMAARSCH SYPHONIE- ORKEST. De repetities van dit orkest zijn weder aangevangen en voor het eerste winter- ig komt op het lumineuze idee Anny, concert van het komende seizoen heeft -.-bbelgangsfer, voor oOO dollar di, I dirigent Willy Kohier een vóór de zaakje te laten opknappen. En daar is de 1 oorsprong al van alle dwaasheid, die er rep komt en'die wij het zou jammer zijn niet zullen navertellen. Het zou, dit willen wij wel zeggen, allemaal goed gegaan zijn, indien niet de stijfkoppige gravin doorgedre ven had een nummertje kunstriiden te gever, op een liefdadigheidsvoorstelling. Waar natuurlijk beiden verschijnen. Zoo zit er systeem en climax in de dwaasheid, want de tooneeltjes tusschen de beide rivalen zijn om te gillen. Waarbij de situatie dan nog gecompliceerder wordt door den verloofde der gravin, die ook al in de war is door de volkomen gelijkenis, maar toch, nou ja, door een kus weet te onderscheiden tusschen echt en on-echt en maar liefst de pseudo-gravin zijn hart en hand schenkt. De bouw van de film is bijzonder goed. Een reeks waarlijk fraaie beelden, waaron der vooral die van het liefdadigheidsfeest. Dat feest is van buitengewoon groote be koring. Costuums en dansen zijn een lust voor het oog. En zoo zijn er meer. Het meest echter treft het geweldig knap spel van Anny Ondra in de twee rollen, uitbundigheid in de eene op en top Anny Ondra en de ijzige gereserveerdheid in de andere zijn vooral als contrast prachtig ge typeerd. Ten slotte staat men verbluft over de techniek, die het mogelijk heeft gemaakt dat Anny en Anny, één en dezelfde persoon als twee in wezen geheel verschillende figuren tegelijk op het doek zijn, samen twisten, zelfs samen handgemeen raken. Het Hbld. zegt: Een zeer charmante en geestige film is dit geworden, met veel knappe scènes en hier en aaar spitse dialoog. Anny Ondra speelt haar rol onweerstaanbaar komiek, temeer, waar haar reacties op fetien en toestanden, die voor haar „verlooide" heel gewoon, maar voor haar totaal vreemd zijn, van een na tuurlijke onbeholpenheid en tevens niet zon der gratie zijn. En in de vakkundige climax van deze film, als zij de reputatie van kunst schaatsrijdster van haar bitse dubbelgang ster op een liefdadig winterfeest hoog moet houden, overtreft zij zichzelf, zooals zij be koort, charmeert en amuseert. Men beleeft aan deze lichte en luchtige film, waarvoor den Tsjechischen regisseur van Vrijdag 14 September 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 5)4 Duitschland 1930 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND BINNENL. Alfl Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. ford ex 40 afst Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service S'eel coonm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg. Exploi Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. P«'lak Continenta' Oil,, Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Soutbern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. 'Exdividend. fEzclaim. Vorige koers 102 lu2 1008/., 26 105»/. 41V, 44'/s 70 82 34l/j 22'/, «'/s 223 221 ij, 76 »/4 6ity1# 16'VM W» 4 171% 89 76 19 11.00 !33*/4 0»/4 155 134 15 8jt 91t/4 lUl/4 41/» 100 '51/s 47',, 697, *»/8 o53/* 34s/4 155 36 132*/4 1 J5 297/s 9»/4 5^/8 pl.m. 1.30 26 i/8 41 Va 34'/, 214'/, 21SJ-9J 74-V, 20'/, 6% 16»/» 19»/» 4 169'/, pl.m. 1.45 102 257/8 34 214-5 218'/, '54-4} 167» 1527S-3 91 10t/4 4V8-7* 7J 69 27» 154'/, 3b 132 135 9V< 57 pl.m. 2.00 25»/» 218'/, 75% 33'/,.4 218'/, 16*/» 1521-3} 41/a 998/8 154l/4-5 '52#-3f 918/8 107» W-V» 4i/s 99-Vs 28/s pauze te geven nummer op het pro gramma dat voor Alkmaar nieuw is. Hij zal tot uitvoering brengen: fragmenten uit „Egmont", alleen de ouverture van Beethoven's Egmontmuziek is hier be kend) met medewerking van den beken den declamator Paul Huf, en de zange res mevrouw Truce Wilke Schouten, uit Bilthoven, oud-leerling van Mevr Zubinga, thans van Helène Cals. Na de pauze zal de zangeres nog eeni ge liederen met orkestbegeleiding o.a. van Wagner ten gehoone brengen. Het orgest telt thans ruim 40 leden, het blijkt dus wel dat er ambitie bestaat voor de beoefening van het orkestspel, dat door den dirigent op zulk een uit muntende wijze geleid wordt. Moge dit een aanwijzing voor velen zijn zich als kunstlievend lid of als do- Met. m-M. (e m.M. naar waarnemingen, verricht in den mn.» van 14 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776,7 Sarna. Laagste barometerstand 752,2 m Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond u September: 13 Zwakke tot matige oostelijke tot zuuLlia. wind; licht tot half bewolkt; droog wam weer behoudens kans op onweer. Over Scandinavië bleef de kern van <fcn hoogen druk zie.» handhaven doch ow Frankrijk daalde de barometer een weini» De depressie bij IJsland vulde op. r nateur op te geven en voor hen die reeds over het geheele waarnemingsgebied than. i*lin nnnlnf/Ur.» «»-v« U,,*. o^Aiin r\ n rt Jl^t VaaI cfflfï/ tlO. mo1Ha« .7^ zijn aanleiding om hun steun aan orgest niet ie onttrekken. A. K. FIETSEND MEISJE AANGEREDEN. Te omstreeks kwart voor vier had gistermiddag een aanrijding plaats op de Kanaalkade. Een vrachtauto reed zonder dat de bestuurder signalen had gegeven achteruit en kwam in botsing met een 16-jarige wielrijdster. Het voor wiel en het frame van haar rijwiel wer den hierdoor ernstig beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. rustig weer. Veel station, en ochtendnevels. Op sommige de ochtendtemperatuur wat DE ALKMAARSCHE IJSCLUB. De Alkmaarsche IJsclub vergaderde Woensdagavond in het hotel De Nach tegaal. Op de agenda stond slechts één punt: bespreking van het bestuursvoor stel tot het aangaan van een collectieve verzekering tegen ongelukken op het ijs. Dit voorstel was zeer belangrijk, om dat het de leden verzekert tegen onge lukken op de schaats. Krijgt een lid een ongeluk, dan wordt gedurende 30 dagen 3 per dag uitgekeerd, terwijl bij verdrinking op een der aangesloten ijs banen 1000 gulden wordt uitgekeerd. Het voorstel van het bestuur was zeer fraai, vooral ook, omdat het slechts een contributieverhooging van 15 cent be- teekent. M. a. w. elk lid zou voor 15 cent gedurende het heele seizoen verzekerd zijn! Zonder discussie de opgekomen le- -den juichten het voorstel zeer toe werd besloten, tot de verzekering toe te treden. De rondvraag leverde niets op, zoodat de voorzitter al spoedig deze buitenge wone vergadering kon sluiten. ALS HONDEN VECHTEN.., Gisteravond wilde heer Van Beusekom op het Waagplein twee vechtende hon den van elkande»- scheiden, doch hij werd hierbij door één dier honden in zijn rechterwijsvinger gebeten, waardoor deze ernstig werd verwond. Een agent van politie heeft hem voorloopig ver bonden, waarna hij zich onder behande ling van zijn huisdokter heeft gesteld. PROLONGATIE Vorige koer. 1 pCt H.den 1 pCt. WISSELKOERSEN AMS1ERDAM New-York Londen Berlijn Parijs B. issel (Belöa) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italië NIET OFFICIEEL. Vorige koers 146 7 307, 58 60 9 73'/, 34 65 43 17»/, 32 60 37 60 '6 60 2l> 15 1A67'/, Koers op heden 2 uur 1 477/, 7 30 58 80 9 /2»/4 34 65 43 17 32 65 37 60 36 60 20 15 U.67'/, LEDENVERGADERING „ALKMAAR ONTZET". Een minder grootsch feest dan vorig jaar, Onder voorzitterschap van Mr. C. J. d e Lange heeft er gisteravond in café „Central" een ledenvergadering plaats gehad van de 8-Octobervereeniging „Alkmaar Ontzet". Aan wezig waren 26 leden. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het grootsche feest van verleden jaar, dat mede door de aanwezigheid van H. K. H. Prin ses Juliana tot zoo'n groot succes is geworden. Vanzelfsprekend zou de feestviering dit jaar iets kalmer geschieden ook mede in verband met het feit, dat door allerlei omstandigheden het ledental van 1181 tot 1113 was teruggeloo- pen. Spr. spoorde een ieder aan te trachten meer leden voor de vereeniging te winnen en sprak den wensch uit, dat gezien de lage con tributie, vele Alkmaarders als lid van deze echt-Alkmaarsche vereeniging zouden toetre den. Nadat door den secr., den heer Termaat, de notulen waren voorgelezen en deze waren goedgekeurd, gaf de secretaris in zijn jaarver slag nog een kort overzicht van de viering van verleden iaar. Voor de keurige wijze, waarop de heer Termaat dit jaarverslag had samenge steld, bracht de voorzitter hem onder groote instemming hartelijk dank. Uit het financieel verslag van den penning meester, den heer H. Stik kei bleek, dat de totaal uitgaven 3017.15 hadden bedragen, terwijl de inkomsten 2134.52 bedroegen. Bij monde van den heer O. Jansen werd den penningmeester hartelijk dank gebracht voor de correcte wijze, waarop deze de finan ciën beheerde. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreden waren de heeren Middelhoff, de Wild en Stikkel, die allen met groote meerderheid kozen. Tot leden van werden gekozen de heeren Mr. Schuurman en v. Dijk. De feestviering 1934, Zooals reeds in den aanvang opgemerkt is, melden winstjjt. fflge plaatsen L de ochtendtemperatuur wat gestegen. andere iets gedaald. Slechts in het noorden viel regen van beteekenis. D? Vo°r uitzichten blijven gunstig, slechts nemen de onweerekansen bij het toenemen van de vochtigheid in de hoogere luchtlagen een weinig toe. zou de feestviering dit jaar iets kalmer moeten geschieden dan in het „hoogtij".jaar 1933 Maar toch had het bestuur gemeend ook voor dit jaar weer met een aantrekkelijk zij het dan bescheiden prqgram voor den dag te kunnen komen. Dit program was dan als volgt samengesteld: 8 .9.— Reveille: daarna bezoek aan den burgemeester (geen kinderop. tocht in den ochtend). 9 .9.30 Koraalmuziek Soli Deo Gloria. 9.3010.30 Carillonbespeling. 10.3011.30 Optocht naar het Victoriebeeld. 11.30—12.— Plechtigheid bij het beeld. 1.30 2.30 Carillonbespeling. 2.30— 4.30 Optocht. 4.306.Muziek Steenenbrug. 7 .8.Voorstelling Waagplein. 8 .9.30 Kerkconcert „Orpheus", Mede door het groote succes van verleden jaar was het bestuur ook dit jaar besloten de avondfeestviering over te laten aan de ver schillende buurtcommissies. De heer B. Kuyper eere-Iid. Na deze uiteenzetting stond de voorzitter op om den heer Kuyper, die thans 25 jaar be- stuurslid is, ter gelegenheid van dit feit huldigen. Wat u in die afgeloopen jaren voor „Alkmaar Ontzet" geweest bent, behoef ik hier met te vertellen, aldus de voorzitter. Door uw uitge breide connecties zijt ge ons een lange reeki van jaren met hart en ziel behulpzaam ge weest en nu dan ook bij den jubilaris de ge dachte was opgekomen uit het bestuur te moe ten treden, heeft het bestuur gemeend u het eerelidmaatschap aan te bieden. Spr. was tegen veel eereleden, maar wanneer 't geschon ken werd aan zulke mannen als de heer Kuy per, dan liever 20 dan 10. Met een woord van felicitatie besloot spr. zijn rede, die de instem ming van de geheele vergadering had. De voorzitter stelde hierna voor aan burge meester F. H. van Kinschot eveneens het eere lidmaatschap aan te bieden. Bij acclamatie werd hiertoe besloten. De rondvraag. Bij de rondvraag stelde de heer Ham burger voor de feestcommissie, die hij ziet als een blinde darm in de vereeniging, af te schaffen. De voorzitter achtte dit niet wen- schelijk. De heer Berkhouwer klaagde er over, dat op 8 Oct. in de „Korenbeurs" door circa 16O0 personen tegen entree van 950 gedanst kan worden. Spr. vond dit onrede lijk. Het houdt de menschen van de straat en de andere danshuishouders worden er mede gedupeerd. Lag het niet op den weg van het bestuur om hiertegen bij B. en W., die de „Korenbeurs" daarvoor beschikbaar stellen, te protesteeren? De voorzitter zeide, dat het btstuur een dergelijke handelwijze van B. en W.K^er niet zal steunen, maar dat het voorshands onverstandig is, om daar nu reeds tegen protesteeren. Wanneer inderdaad mocht blij ken, dat het de menschen van de straat houdt, dat kan 't altijd het volgend jaar nog gebeuren. De heer Berkhouwer was 't hier nW mee eens, evenals de heer v. Lith de Jeude. Nadat nog de heer Kuyper met enkele woorden bedankte voor de onderscheiding, sloot de voorzitter de vergadering. Donderdagmiddag had op den Heerenweg te Egmond-Binnen ter hoogte van den Albertsweg een zeer ernstige aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestu"L door H. Groeneveld van Beverwijk en ee Sneltax van de N.V. Auto Mij., Haarlem, oe stuurd door D. v. Droge. Van de richting Castricum kwamen ee van stemmen werden her- staande, rechts van den weg staande, au i de kascommissie voor '34 moesten passeeren. Uit tegenoverges richting kwam de Sneltax, die in v vaart op de vrachtauto vloog. De Sneltax werd totaal ingedrukt, chauffeur werd in bewusteloozen na de taxi gedragen en bleek een vreeseij

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2