DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. JlexJlUs<zakeH yUovinciaal Tlieuws HEERHUGOWAARD. LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. EGM ONDBINNEN BEVERWIJK. HEEMSKERK. WINKEL. WIERINGEN. d ij k vroegen waarom de wethouder niet wil zeggen hoeveel aangeslotenen er zijn. Weth. B o n s e m a zei, dat er niets te ver bergen is, het heeft echter niets met deze zaak te maken, omdat het alleen gaat om goed te keuren een verlaging waartoe kan worden overgegaan. De heer O o v e r s vroeg of zij, die 17.50 hebben betaald, het meerdere terugkrijgen. Zoo niet, dan kunnen er wel velen zijn, die nog niet tot aansluiting willen overgaan, maar wenschen te wachten op een nieuwe Het voorstel werd aangenomen met aan- teekening, dat de heer Keesom geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Regeling toelating leerlingen uit buitengemeenten op openbare lagere scholen. B. en W. stelden voor, met de gemeente I Het is te begrijpen, dat de officier, hoewel het vreemd vindend, dat Jan wel zijn dader j schap aan één rijwiel toegaf, niet genegen was t bekende smoesje van den grooten on bekende, geduldig te slikken. Waar echter de verdachte nog een blanco strafblad kon ver toonen, wilde de officier zijn eisch niet hoo ger stellen dan 10 maanden gevangenisstraf Mr. Belonje pleitte met niet al te vurige overtuiging een voorw. veroordeeling. MET GESLOTEN DEUREN. Natuurlijk ontbrak op deze zitting niet de naar het schijnt onmisbare afdeeling „geslo ten deuren'' en werd in de eerste plaats door de rijksveldwacht aangevoerd de 57-jarige koopman Jan K. uit Schagen, die zich al daar had bezondigd aan artikel 248Bis. Dr Kruytbosch werd o m. gehoord als psychia ter. Gerequireerd werd plaatsing in een krank zinnigengesticht voor den tijd van 1 jaar. Hoogwoud een gemeenschappelijke regeling -^migc-npuuu voor uen uju van i jaai aan te gaan omtrent de toelating van leer I *elk requisitoir de verdediger mr gaan lingen uit die gemeente tot de lagere scholen te Alkmaar. Goedgekeurd. Verkoop grond aan de Dr. Schaepmanstraat. B. en W. stelden voor, aan de heeren C. de Bakker en C. de Graaf te Alkmaar te ver- koopen een perceel bouwterrein aan de Dr Schaepmanstraat, groot ongeveer 590 M2 voor 3800, teneinde daarop vier woningen te bouwen. Goedgekeurd. Herziening bouw- en woning verordening. Teneinde de bestaande bouw- en woning verordening in overeenstemming te brengen met de bij de wet van 9 Juli 1931 gewijzig de woningwet, stelden B. en W. de vaststel ling voor van een wijzigingsverordening. Weth. Klaver stelde aanhouding van] dit voorstel voor. De heer S i e t s m a zou bouwvakpatroons en andere belanghebbenden gelegenheid wil len geven om zich over deze kwestie uit te spreken. Tot aanhouding van het voorstel werd besloten, waarna de vergadering werd ge sloten. Rectificatie: In ons no. van gister is onder het punt „Schoolgeld handelsschool" weggevallen, Belonje accoord ging. EEN DUBBELTJE OP ZIJN KANT! De bediende P. H. te Alkmaar had zich in den Alkmaarschen hout op strafbare wijze geoccupeerd met kinderen, welke handelin gen opleverden het misdrijf strafbaar ge steld bij art. 248bis, Wetb. v. Strafrecht. Dit jongmensch had alreeds een voorw. veroor deeling opgeloopen, waarvan de proeftijd nog niet was verstreken. Derhalve stonden zijn reclasseeringskansen al bijzonder zwak en werd gerequireerd 8 maanden onvoor waardelijk. Mr. Prins, toegevoegd verdediger, ver loor den moed nog niet en stelde voor, het er voor ditmaal nog eens met een voorw straf op te wagen. DE DOL GEWORDEN SCHOONVADER. Hoe drift en zenuwen van een braaf Stree- ker boertje een dollen woesteling kunnen ma ken, demonstreerde heden de tamelijk ernsti ge strafzaak contra den 57-jarigen werkman Gerrit de B. uit Hem, 'n donker uitziend kaalhoofdig mannetje, dat zich thans in voorarrest bevond, verwacht van niets meer of minder dan poging tot doodslag op den gem.-veldwachter van Venhuizen, Willem Rustenburg. Hoe dit zoo onschuldig uitziend ventje tot zulk een onzalig feit was gekomen? Een voudig door familie krakeel.,Gerrit had een Duitsche schoonzoon, zekeren meneer von Stein, deze had aan een landgenoot Schmid dat het voorstel van B. en W. werd goedge- I voor 750 zijn kapperszaak verkocht en was keurd. Verder staat er: De heer Grondsma zei nog, dat hij niet is gekomen om de chr. hist. beginselen te verdedigen, maar algemeene politiek. Hij hoopte dat Gods zegen met Alkmaar zal zijn. Men leze hiervoor: De heer Grondsma zeide, dat hij niet is gekomen om de chr. hist. partijbelangen te verdedigen maar wel haar beginselen, die ingaan tegen belangenpolitiek. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 11 September. RECLASSERINGSKANSJES STAAN TWIJFELACHTIO. Op 26 Janauri kreeg de meervoudige strafkamer te doen met een 29-jarigen boe renknecht Renier Petrus B. uit Ursem, die men zou kunnen kwalificeeren als „een rare kwibus", een jongen, die als hij een uitbran der krijgt van zijn baas, den kop in den wind gooit, hier of daar een fiets wegpakt en de wereld inpeddelt. Ook toen was het weer mis geweest met Renier, hij had te Castricum een rijwiel weg gepakt, was er mee naar Heemskerk ge trapt, alwaar hij met een ander gegapt rij wiel zijn onzinnige reis had voortgezet. De officier vorderde toen 1 jaar gevange nisstraf, doch er werd een tusschenvonnis gewezen en een reclasseeringsonderzoek ge last. Inmiddels stond Renier ook voor den Haarlemschen politierechter terecht betreffen de een rijwieldiefstal te Heemskerk en deze magistraat wilde toen afwachten, wat Alk maar deed, want de Haarlemsche r.k. reclas- seering had al zoo veel verdriet ondervonden van Renier, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. De heer Wiggers scheen echter nog niet te wanhoopen aan een meer stabiele bekeering van Renier en had een meer hoopvolle con clusie getrokken. Mijnheer Renier was in persoon present en maakte niet een bepaald ongunstigen in druk. Hij had nu weer werk en verdiende 7 gulden plus kost en inwoning. Het schijnt dat hij bij al zijn minder goede eigenschappen als boerenoicolo nog zoo'n slecht figuur niet slaat. Waar de r.k. reclasseeringsvereeniging weigerachtig bleef, scheen volgens mijnheer Wiggers, die instelling te Alkmaar nog be reid het experiment nog eens te wagen. Maar de officier wilde absoluut niet toe happen en bleek niet voornemens te zijn op zulke losse schroeven een nieuw echec der justitie voor te bereiden. Reden waarom hij persisteerde bij zijn reeds eenmaal genomen requisitoir: 1 jaar gevangenisstraf. VAN ZAKKENSTOPPER TOT ZWIJNTJESJAGER. Het moet gezegd worden, dat deze du bieuze promotie den 22-jarigen Jan Joh. D. uit Harencarspel nog niet veel voordeel SLStfK I minder dan' 8%a* wieldiefstallen te hebben schuldig gemaakt Hij zou dan aldaar een drietal fietsen heb .bleek vre?"?d «en<*K, zelf op Castricum gaan wonen. Het vlotte zeker niet met de dubbeltjes en toen kwam von Stein naar Hem en maakte midden in den nacht bij Schmidt spectabel, drong wederrechtelijk de woning binnen en nam een voorraad sigaretten mede. De heer Schmidt waarschuwde de politie en de veld wachters Weyland en Rustenburg versche nen en namen von Stein op 't raadhuis een verhoor af naar aanleiding van de tegen hem gerezen verdenking wegens huisvredebreuk en diefstal. Als toen verscheen schoonvader Dirk ten tooneele in een toestand van volslagen ra zernij en gewapend met een hardhouten wa penstok. Hij ontmoette op straat de veldwachters, die hem betreffende de kwestie in de kappers zaak wat wilden vragen, doch deze werden door den anders zoo kalmen man bejegend op een wijze, die hen versteld deed staan Dirk begon direct met grof geschut, wilde de veldwachters de hersens in mokeren en deed gelijktijdig met zijn zwaren stok een aanval op het hoofd van Rustenburg, d:e ge lukkig door Weyland door een feilen s'ag met zijn klewang op den arm werd onder vangen. Hierop ontstond een geweldige worsteling tusschen de stevige veldwach ters en den razenden kerel, die zich als een dolleman bleef verzetten en Weyland op een gevoelige wijze in den vinger beet. Slechts met de uiterste krachtsinspanning gelukte het den veldwachters hun arrestant te over meesteren. De man, die reeds eenigen tijd in voorarrest had doorgebracht, stond nu terecht, mak als een lam. Hij staat trouwens zeer gunstig bekend en nimmer hadden de veldwachters last met hem gehad. Zoo min als de veldwachters kon Dirk be grijpen, hoe hij zoo onbehoorlijk had kunnen optreden. Hij schreef dit toe aan de familie- onaangenaamheden, die hem tot het uiterste hadden opgewonden. Nimmer had hij het voornemen gekoesterd om den veldwachter de hersens te verbrijzelen. Niettemin achtte de officier echter een der gelijke manier toch te ernstig om met een lichte straf te volstaan en werd gevorderd niet minder dan één jaar gevangenisstraf ter zake poging tot zware mishandeling. Mr. Smal, de juridische toevlucht van het ontstelde boertje, deed een goed woord voor hem, wijzende op zijn goede reputatie en de opgewondenheid, waarin hij dien nacht was gebracht. Pleiter concludeerde een voorw. veroordee ling. althans de uiterste clementie. DE BEDRIEGELIJKE STOFZUIGER- REPRESENTANT Het echtpaar HoedjesGroenland uit de bekende slagerij in de Schoutenstraat te Alk maar ontving op Zaterdag 23 Juni visite van een heer en dame, welke heer zich voorstelde als vertegenwoordiger der stofzuigermaat schappij „Excelsior" en de dame als echtge- noote. Zij verzochten logies. De over eenkomst had plaats en voor 20 gulden per week zou het echtpaar in pension komen. Op Maandag 25 Juni gingen de echtelieden een wandeling naar het station maken, ver dwenen echter om niet terug te komen en vergaten ook met de pensionhoudster af te rekenen. Meneer de vertegenwoordiger werd door diverse rechtbanken, waaronder ook Alkmaar tot 8 maanden, wegens verduiste ring te Hoorn gepleegd, veroordeeld. Hij bereid één diefstal toe té geven."Wei de'twee I ^!',r vf ^"ur °Pgeborgen in een pension andere rijwielen betrof, die beweerde hii te Sr, i,"'? i J1 eclipseeren en het bleek bij Haarlem van den in dé dievenwereld Un dflt de damf. ™j. Hendrika Kip, dievenwereld zoo riié hu ae d?mf' m€|- Hendrika Kip. populairen grooten onbekenden te hebben ve I maa? ziji* -ld.£epresent?erd, heele- dat hem zor conversation had vergezeld op zijn excur- kocht, hoewel hij ook in dit givaf^eneierd I a1-?»3'., Z'jn vr°.uw "iet was- maar 'n dametje, was te erkennen de we.enschapf dat fte I .boterbriefje als J fietsen waren gestolen. dame de sie Aan mej. Hoedjes had hij nog medege deeld, dar de maatschappij borg was voor het pensiongeld, terwijl vast kwam te staan, dat hij reeds lang voordien was ontslagen. Als een grand seigneur stond meneei Gerrit thans terecht en ontkende pertinent, dat hij mej Hoedjes lekker had gemaakt met de Excelsior-stofzuigersmaatschappij. Voorts had hij nog den heer Jansen, den vertegen woordiger der Excelsior-stofzuigers toe te voegen, dat hij meer capaciteiten als verkoo- per had ontwikkeld dan deze getuige. Je moet maar durven! De officier maakte niet veel omslag met dezen trompetter en vorderde 1 jaar en maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Thomas, uit Hoorn, was ook niet enthousiast en gaf toe, dat zijn cliënt niet veel sympathie verdiende, doch 1 jaar en 3 maanden vond hij toch wel wat al te peperig. De zaak werd daarop aangehouden tot 3 October, teneinde mej. Kip alsnog te hooren kakelen. NACHTELIJKE VISITE DOOR HET W. C.-RAAMPJE IN HUIZE TH. SLUYTER In den nacht van 12 op 13 Juni ontwaakte mej. Adrian Sluyter, wonende ten huize harer ouders in de Breelaan nabij Vinken- baan te Bergen door een handen slag. Zij wipte uit het bed, blikte dooi' de ruiten en zag alstoen een persoon, gekleed in zwarten gummi-regenjas en bolhoed op. die blijkbaar iets onder zijn jas verborg en in de richting van het dorp op een rijwiel verdween. Het huis werd eens geïnspecteerd en het bleek, dat een ongenooóe gast door het W.C.- raampje was binnengedrongen en uit het buffet uit de huiskamer alpacca en zilver tafelgerei had gestolen, benevens een briefje van 10 uit een enveloppe. De chef-veldwachter Vermeulen werd ge alarmeerd en deze vond een ledige enveloppe, benevens buiten in de struiken een doosje, waarop vingerafdrukken voorkwamen. De chef behandelde deze afdrukken op doctyloscopische manier en bracht de voor- weipen over naar commissaris van IJzen- dij'ke, een bekend doctyloscoop Deze maakte diverse foto's en toen bleek bij het nazien der ten dienste staande vingerafdrukken, dat deze een treffende overeenkomst boden met de vingerafdrukken van een berucht recidivist, den 37-jarigen koopman Rink A., reeds 14 maa1 veroordeeld ter zake diefstal met braak, mishandeling en wederspar.nigheid. Deze goede bekende bevond zich momen teel op vrije voeten en het bleek bij onder zoek, dat hij destijds te Schoorl had vertoefd en den bewusten nacht door Bergen in rich- 'ing Alkmaar was getrokken. Hij werd bij confrontatie bovendien door mej. Adriana Sluyter herkend als den man met bolhoed en regenjas. Thans werd hij binnengeleid in de ge daante van een motorduivel, geheel in 't leer gestoken, met motorkap, motorjas en hand schoenen beladen. Hij ontkende echter beslist den diefstal, hoe wel hij toegaf, dien nacht op zijn motor door Bergen te zijn getuft in he complete motor- costuum, heden door hjrm getoond. Mej. Sluyter beweerde ook thans den man te her kennen, echter was hij dien nacht niet gekleed als motorrijder. Door commissaris van IJzendijken werd een interessante definitie gegeven van de door hem ontwikkelde doctyloscopische foto's, die door rechtbank, parket, verdediger en ook door verdachte met aandacht werd gevolgd. Van de gestolen goederen was niets opge spoord, dus moest de officier alleen zijn requisitoir bouwen op de vingerafdrukken en de overige bezwarende omstandigheden alsmede de ongunstige antecedenten van verdachte. Het waren echter voornamelijk de vingerafdrukken, die den doorslag gaven van den officier, om te komen tot schuldig verklaring en een eisch tot het opleggen van 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Buiskool van Schagen, toegevoegd raadsman en verdediger, hield weer een van zijn bezadigde en keurig gestelde pleidooien waarin hij de overtuigende waarde der vingerafdrukke betwijfelde en tot vrijspraak concludeerde, subsidiair het toepassen van een meer clemente straf. Uitspraak 18 September. ten goede komen, daar reeds een paar moto ren met witte kool van hier naar Brussel zijn verzonden. Zooals te begrijpen is, gaat deze reis ge- paard met meer gevaar dan in de gewone binnenvaart. De motoren moeten ti l. over de Schelde hun plaats van bestemming berei ken. En het kan op dat wijde water noga eens spoken. De eerste motorbooten hebben hun reis echter zonder ongerukken volbracht De afstand in aanmerking genomen, duurt de reis niet zoo bijzonder lang. Men heeft ongeveer een week werk, heen en terug. Als de zuurkoolfabrikanten een groot kwantum naar België zullen verzenden, het inrichten van fabrieken aan de andere zijde van den grens wijst wel in die richting, en men laat de schippers deze kool allemaal vervoeren, dan beteekent deze verplaatsing voor de schipperij een meevallertje, dat de schippers helaas maar al te zeer noodig heb ben. *De door de provinciale commissie uit de veilingen ingestelde enquête naar de aan wezige voorraad wittekool voor zuurkool geeft wel een aanmerkelijke vermindering aan. Ongeveer 25 is er minder getea'.d dan verleden jaar, althans dat wordt ver wacht. Een en ander wettigt de verwachting, gezien de resultaten van verleden jaar, dat de wittekool dit jaar weer een behoorlijken prijs zal opbrengen. vol- naar onze Men verzoekt ons opname van het gende: In de Haarl. Courant komt o.a., aanleiding van het deelnemen van plaatselijke muziekvereeniging H.U.G.O. aan de Zondag in Haarlem gehouden wedstrij den het volgende voor uit de pen van Jos. de Klerk (bekend jurylid voor zang en muziek). „Met de beide prestaties van H.U.G.O. kwamen we waar we wezen moesten, op een plan waar de muziek van begin tot 't einde genieten was. Het verplichte nummer stond flink op pooten en de ouverture van Vilette „Les Burgraves" was fraai van kleur en hac doorloopend een stemming van vitaal ka rakter". H. U. G. O. wist daar beslag te leggen op een eersten prijs met 3171/» punt (min. 300 p.) en op een derden eereprijs (eere afd. fanfare). Doordat meerdere personen geplaatst zijn aan den weg Velaat—Mallegatsluis, HuigendijkUrsem en bij de werken te Rus tenburg, is het getal werkloozen uit deze ge meente geplaatst bij de R. W. V. in den Wie- ringermeerpclder, dezen zomer constant lager dan het vorige jaar. Ook de hoogere prijs van enkele tuinbouwproducten doet er het zijne toe, dat men in het algemeen het losse volk dit jaar eenigen tijd langer „aan het werk houdt" in de particuliere bedrijven. De schippers hebben eenigen tijd geleden dachten geuit over het vervoer van de voor den aanleg van nieuwe wegen benoodigde cwantums zand door dekschuiten met een sleepboot, waardoor zij schade ondervonden 'n deze toestand is echter nog geen wijzi ging gekomen. Het vervoer heeft nog steeds met de genoemde dekschuiten plaats. De verplaatsing van een gedeelte der zuurkool-industrie naar België kan mis schien nog aan de Langendijker schippers Uitgaande van de afd. Langendijk van de Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken werd Woensdagavond in Concordia een goed geslaagde demonstratie gehouden. Voor deze bijeenkomst bestond veel belangstelling. Aanwezig waren o.m. de burgemeesters van Broek op Langendijk en Zuid- en Noord- scharwoude, de drie Langendijker doctoren, het bestuur van het Witte Kruis en vele an deren. De voorzitter riep allen een hartelijk wel kom toe en was zeer verheugd over de groote opkomst, wat een bewijs is, dat er belang stelling voor de E.H.B.O. bestaat. Spr. rele veerde de oprichting der vereeniging en zei- de, dat het de vrouwenclub van Zuidschar- woude was die de stoot tot het oprichten eéner vereeniging heeft gegeven en verder de medewerking van het Witte Kruis, waardoor cursussen in het leven werden geroejien on der leiding van den heer Stoutjesdijk van Alkmaar. Na vele pogingen werd ook van medische zijde daadwerkelijk steun verleend, n.1. door dr. de Wit van Oudkarspel, die de leiding van de vereeniging aanvaardde. Hierna was het woord aan dr. Frederikse van Alkmaar, die een uiteenzetting gaf van wat E.H.B.O. eigenlijk beteekent. Men ver staat onder eerste hulp die hulp die gegeven wordt in afwachting van de komst van een dokter. In 1864 \yerd de hulpverleening on der oogen gezien en ontstond het Roode Kruis. Door de ontwikkeling van de in dustrie en het snelverkeer werd het noodza kelijk dat er menschen geschoold werden die hulp konden verleenen. Het Oranjekruis en de vereeniging E.H.B.O. nemen dit nu ge zamenlijk ter hand. Ook aan den Langendijk is een afdeeling tot stand gekomen, waaruit hulpbrigades gevormd zijn, die een blijvend contact met elkaar hebben. Met een opwek king om de vereeniging te steunen, eindigde spr. Vervolgens werd door den heer Stoutjes dijk een korte causerie gehouden, die de E.H.B.O. in de practijk behandelde. Spr twintig jarige ervaring is, dat hoe minder men doet, hoe beter is. Spr. devies is eerst zien, dan denken en verder handelen. Vervolgens werd onder leiding van dr de Wit een interessante demopstrati. dooi de leden, w.o het toeoassen va^eVCn matige ademhaling en ook de behanrti"*" van een massa-ongeval. Alles lien 2 stapel en de vereeniging heeft het van leverd, dat men wel'VsSat i. dïdïï8 f" lijk te kunnen optreden. daadwerke- Door den voorzitter van het Witte gr, den heer Rutsen, en ook door den W,15, meester van Zuid- en Noordscharwoude wfr' den nog woorden van sympathie tot de jonge vereeniging gesproken en werd op wekt tot moreelen en financieelen steun De afdeeling kan op een goed geslaao-a. demonstratie terugzien, die naar de voorfft ter in zijn sluitingswoord mededeelde wel eens herhaald zal worden. Benoeming. Tot onderwijzeres aan r.k. bewaarschool te Egmondbinnen weM benoemd mejuffrouw A. Zentveld. Deusdedit. Woensdagavond vergaderde Deusdedit. "c"*® Van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen om candidaten te stellen voor de bondsraad en bestuursraad. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd dat 2 bestuursleden de ver gadering van 17 Sept. te Rinnegom zouden bijwonen. De heer J. Zentveld bracht verslag van namens de controle commissie, die alles in orde had bevonden. Aangemoedigd werd om mee te doen aan de in Februari te houden bloemententoon- stelling; de heer Weyers had zich reeds be-' schikbaar gesteld de deelnemers op te ne men. Snelle waardevermindering. Ten overstaan van notaris Stuijt zijn on- langs enkele het vorig jaar aan den Bever wijkerstraatweg nieuw gebouwde land huizen, waarvan de kostprijs 13.000 be- droeg in publieke veiling gebracht De opbrengst besomde 8000. Bloembollenveiling „Beverwijk!'. Deze veiling hield Donderdag hare weke- lijksche verkooping van bolires. De afname van de ingebrachte tulpen was van zoo weinig beteekenis, dat een noteering hiervan niet verstrekt kan worden. Imperator in div. maten 321 ct.; Wedg wood 8 op 5560 ct.; v. Everdingen 8 op 84 ct.Cajanus 6—7, 25 ct.Eng. Iris Anglica Mont Blanc 37 ct.gem. 36 ct.Hart Nrbbrig Z. 7 op 7 ct.; White Excelsior Z. 8 op 70 ct.; Z. 78, 39 ct.Z. 67, 14 ct-Yellow queen 6—7, 16 ct.Poggebeek 8 op 9 ct.7—8,5 ct. Lil. candidum 20 op f 4.80, 1820 2.50; Dubb. anemoon fulgens vollegr. 74 ct Volksfeest. Ter gelegenheid van een 2-daagsch volksfeest werd Donderdagochtend aan. den G. v. Assendelftstraat t. o. lokaal „De Oranje, boom" een ringrijderij met paard en kar ge houden, waaraan door vele paren werd deel genomen. De uitslag luidde als volgt: Wisselbeker le pr. T. Wen tink. Idem dames mej. Spanjaard uit Santpoort, le pr. ringsteken Nic. Kloet en dame; 2» pr. P. de Wit en dame; 3e pr. P. Wentink en dame; 4e pr. J. Witteman en dame; 5e pr. J. r de Ru ij ter en dame. Een geheel café verkocht voor f 1240.—. Woensdagavond werd ten overstaan van notaris G. J. van Leersum, publiek verkocht iet perceel „Het Bonte Paard", waarin van ouds een café was gevestigd en het laatst werd geëxploiteerd door nu wijlen den heer P. Leijen. Eigenaar werd de heer J. Breebaart Jz. voor de som van 1240. Stremming scheepvaart. De schutsluis te Den Oever zal wegen» iet verricaten van onderhoudswerken op Dinsdag 18 September des voormiddag» 7 uur tot en met Woensdag 19 September, de» middags 6 uui of zooveel langer als noodig zal blijken, gedeeltelijk voor de scheepvaan gestremd zijn. Levering brandstoffen. Na gehouden aanbesteding werd de te- vering van brandstoffen voor het seizoen 1934/1935 ten behoeve van de O. L. scholen en andere gemeentegebouwen opgedragen aan diverse handelaien alhier, t w. Fa. Dove», cokes; Gebr Bakker korte en lange turf; H- Smit, anthraciet en C. Metselaar, nootje#* colen. 161 Aan den overkant was 'teen echte wildernis. Voor zichtig slopen Drein en Piet verder, maar opeens duikte tus schen het hooge gras een reuze-aap op, wel 2 maal zoo groot als ze zelf waren. Naast hem zat een klein aapje. 162. ,,'t Is misschien beter, als we hier weggaan", zei Piet met bevende stem. 't Was begrijpelijk, dat ze er allebei een vaartje in zetten. „Zou die kleine aap dezelfde zijn van die ballon?" vroeg Drein. „Dat weet ik niet", zei Piet. „Ze lijken allemaal zoo op elkaar. Maar die banaan zijn we in ieder geval kwijt". ■P

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6