DRUK WERK DRUKWERK DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. 'Jlcovindaat 'flieuws ftechlszoJketi Moeilijkheden bij werkverschaffing. HENSBROEK. HEILOO. WESTWOUD. DE STREEK, NIEUWE NIEDORP. LANGENDIJK. ZUIDSCHARWOUDE. BROEK OP LANGENDIJK, EGMOND AAN ZEE, TEXEL. DE RIJNSTRANDBADZAAK TE ARNHEM. Tegen het Kamerlid IJselmuiden zes maanden geëischt. WENSCHT U BESTELT UW BIJ COSTER iedeiM Van den heer Dirkson was een adres in gekomen inzake loonen in werkverschaffing (wij publiceerden dit adres één dezer dagen reeds). De voorzitter las de inlichtingen voor, die de opzichter daarover had gegeven De heer Dingerdis vond het belang rijkste de vraag: wat brengen de te werk- gestelden thuis? Staat het vast, dat de op zichter geen fout heeft gemaakt? Spr. had gehoord, dat de opzichter zegt stappen te doen van precies één meter, maar daarin had hij zich vergist, waardoor de arbeiders zou den gednpeerd zijn, als zij niet hadden na gemeten. Maar voor één put voor een septic- tank was nameten niet meer mogelijk ge weest, zoodat een paar arbeiders inderdaad gedupeerd werden. De menschen kregen 12,37 per week en dat vond spreker te weinig. Kunnen de gedupeerden nu niet nog ontvangen wat zij te weinig hebben ge kregen? De voorzitter verwees naar het ant woord van den opzichter, die zei, dat die menschen geen zwarten grond hadden ver voerd. De heer Dingerdis hield vol, dat er verkeerd gemeten is. De heer Zeiler vroeg hoe het mogelijk is, dat de menschen in plaats van f 14.40 (zooals de raad had vastgesteld) slechts 12.37 ontvingen. Is het niet mogelijk eerst genoemd bedrag, wat niet te hoog is, te halen? De voorzitter antwoordde, dat het geven van tariefwerk de oorzaak was van het lagere loon. De heer D i n g e r d i s zei, dat ;emand, die lang werkloos is, niet meer in staat kan worden geacht hard te werken bij zwaren arbeid. De voorzitter mericte op, dat bij het begin van tariefwerk wel eens tijd verloren gaat doordat men het werk eerst bekijkt. Het aantal kubieke meters te verwerken grond is door de arbeiders na te rekenen. De tarieven zijn naar sprekers meening zoo danig, dat het loon f 14.40 wel is te halen. Intusschen zal het college van B. en W. nog een onderzoek instellen naar de tarieven. De heer Den Das meende, dat er geen goede geest heerscht tusschen opzichter en tewerkgestelden die en dit mag men niet vergeten geen vrije keus van arbeid hebben. Men moet ook bedenken, dat er ver schillende grondsoorten zijn te verwerken, waardoor de loonen worden beïnvloed. Over leg met de arbeiders in dezen is noodzake lijk om een minder goeden geest te ver mijden. Als oe arbeid en het loon eenzijdig worden bepaald, gaat de arbeidsvreugde weg en wordt het zooiets als gevangenis- werk. Het is een grootsche taak van den burgemeester te trachten in de werkverschaf fing een goeden geest te doen leven. De heer Dingerdis waarschuwde tegen het vragen naar tarieven alleen in streken, waar men circa 8 verdient. "De heer H e m el rij k wilde de tarieven zóó zien gesteld, dat bij behoorlijke werk prestatie het gestelde loon van f 14.40 kan worden gehaald. Blijkt nu het tarief bij on derzoek te laag, dan dient het te worden ver hoogd, voorop gesteld dat de geleverde ar beid geen reden voor klachten geeft. De voorzitter betoogde nog, dat strubbelingen als in het adres genoemd, slechts heel zelden voorkwamen. Meermalen zijn er premies verdiend, wat bewijst dat het loon van 14.40 gehaald kan worden. Spr. zegde toe, alles te zullen doen om voor de toekomst strubbelingen te voor komen. Rondvraag. De heer Blank wees op het bordje „Ver boden in te rijden" bij het Middenpad; hij zou liever zien een verbod voor motor rijtuigen. Da voorzitter erkende de wenschelijk- heid en zou aldus doen handelen. De heer H e m e 1 r ij k sprak over de meermalen vooi gekomen diefstallen van fiet sen en belastingplaatjes bij scholen te Bergen en drong aan op het nemen van afdoende beveiligingsmaatregelen (iets anders dan ver bod van het meenemen van fietsen voor dicht bij de school wonende leerlingen). Spr. vroeg of het niet mogelijk is een hek aan te brengen voor de fietsenbergplaats, dat onder schooltijd behoorlijk kan worden gesloten. De voorzitter gaf in overweging, de plaatjes in een label mee te nemen in de school of ze op de buizen te laten soldeeren. Overigens zou spr. nagaan, wat er te doen is tegen de diefstallen. Mevr. Dekker vroeg naar plannen om de werklooze jeugd bezig te houden. De heer Apeldoorn zei. dat de regee ring in dezen niet meewerkt en eigenlijk al leen voor de grootere plaatsen iets doet. Spr. was het met mevr. Dekkei eens, dat de toe stand niet bestendigd dient te blijven en was er niet tegen om nogmaals bij den minister op voorziening aan te dringen. Mevr. Dekker sprak vervolgens haar af keuring uit over het prikkeldraad in het natuurreservaat. Het gaas is wel wenschelijk voor den jongen aanplant. Op enkele plaatsen is het weggelaten. Waarom? Wethouder Macdonald: Om u te be wijzen hoe noodig het gaas is. Mevr. Dekker toornde tegen het blijvend aanbrengen van prikkeldraad en vroeg of het niet mogelijk is op die plaatsen over een breedte van een paar meter b.v. bramen te laten groeien, om zoodoende het publiek af te houden van de plaatsen waar men geen menschen kan toelaten. Wethouder M a c d o n a 1 d zei, dat het te duur zal worden om een beplanting van prikkels-houdend gewas aan te brengen over een lengte van eenige kilometers. De heer H e m e 1 r ij k meende, dat het gaas en prikkeldraad noodig zijn voor de beplanting en dat de wijze waarop het is aangebracht, waardeering verdient. Mevr. Dekker keurde voorts af de soort banken, die geplaatst zijn op het zoogenaam de hooge duin. Die konden beter in de kom der gemeente zijn geplaatst en moesten haars inziens worden vervangen door banken zon der leuningen, opdai men er geen moeders krijgt, die er een halven dag zitten en dan de kinderen er laten spelen. Weth Macdonald wilde de opruiming ervan niet toezeggen Hierna sluiting Ger openbare vergadering. Vrijdag vergaderde de raad onder voor zitterschap van den heer Kooiman. De voorzitter deelde mede, dat de Kon goedkeuring is ontvangen op de raadsbe sluiten tot heffing van 100 opc. Gem. fonds- belasting, van 200 opc- Personeele belasting benevens van de verhooging hondenbelas ting. Inzake de winkelsluitingwet heeft de voor zitten eenig overleg gepleegd met de betrok kenen, doch gezien in deze gemeente weinig zaken zijn in den zin der wet, stelden B. en W. voor geen verandering aan te brengen De raad besloot daartoe. Van den heer Jac. Heertjes was ingeko men de ontslag-aanvrage als lid van het B. A. ingaande 31 Dec. Dit ontslag werd verleend en B. en W. zullen een nieuwe voordracht opmaken. Hierna kwam aan de orde het belangrijk ste punt, n.1. werkverschaffing. B. en W. stelden voor aan den min. van sociale zaken toestemming te verzoeken om als werkobject aan te wijzen het uitdiepen van polderslooten in de banne Hensbroek. De voorzitter zette uiteen, dat hiermede ook wordt bedoeld het uitbaggeren, de z.g. baggerregeling. Het is de bedoeling, dat het slootwerk wordt uitgevoerd door werkloozen, het uit baggeren door eventueel kleine tuinders en dgenen, die voor slootwerk ongeschikt zijn. B. en W. hebben hiervoor in overleg met den heer Wartenhorst en de Ned. Heide Mij. de volgende begrooting opgemaakt van 1 Oct. tot 31 Dec. '34: totale kosten 5920, waarvan ten laste van den polder 315, voor eventueel aan te koopen damhout en andere benoodigdheden, die na afloop eigendom van den polder blijven. Voor rekening der ge meente 800, terwijl 4805 voor rijk en ge meenterekening overblijven. Vermoedelijk zal de rijksbijdrage 80 van dit bedrag zijn. Het loon bedraagt 0.25 per uur, doch er zal in accoordloon worden gewerkt. De heer Bas vroeg naar vergoeding voor schuitlaarzen en beugel. De voorzitter deelde mee, dat dit 1 50 bedraagt, doch in slootwerk wordt alleen 0.50 vergoed voor laarzen. De andere ge reedschappen zijn aanwezig. Besloten werd het toezicht op te dragen aan de Ned. Heide Mij., daar bij dit werk de wethouders onmogelijk toezicht kunnen houden. Dit vraagt te veel tijd. De voorzitter stelde echter voor om een gemachtigde aan te wijzen van het gemeente bestuur. Na stemming werd hiervoor wethouder Wit aangewezen, die deze benoeming aan nam. De voorzitter wees er nog op, dat het accoordloon in geen geval uitgaat boven het in het vrije bedrijf geldende loon, het is en blijft werkverschaffing, waarna de raad met algemeene stemmen dit belangrijke voorstel aanvaardde. De voorzitter stelde voor met ingang van heden de straatverlichting weer te doen branden. Na rondvraag volgde sluiting. H*In de werkverschaffing is men druk bezig om de meeste wegen stofvrij te maken met een teermengsel waarop fijn grint of fijn bazalt. Het is een groote verbetering. 'Aan den Westerweg is een stoom wals in bet zand gezakt. De weg was voor dit zware vehikel niet ingericht en naar men ons mededeelde, vermoedde men dat Waterstaat bezwaar maakte voor het vervoer langs den Rijksweg. 'Woensdag 19 September zal, met toestemming van den burgemeester, een 14-tal jonge dames een speldje aanbie den voor het Ned. Roode Kruis. Het zal wel overbodig zijn om op te wekken het sympathieke doel te steunen. De gemeenteraad heeft de gemeentere kening over 1933 goedgekeurd. Deze sluit wat den gewonen dienst betreft in ontvang sten op 59.621.59; uitgaven 49.782.01; batig saldo 9.839.28. Wat de kapitaaldlerst betreft: vangsten op 6.0555.41; in 6.555.41; nadeelig saldo 500. in ont- uitgaven Het augurken-seizoen is reeds afge- loopen. Wat nog te veld staat is zich, wat bij de thans geldende prijzen zoo'n ramp niets is. Het artikel is dit jaar wel een groot fiasco geweest. De heer P. Dekker, dahliakweeker al hier, verwierf op de dahliakeuring te Haar lem met zijn aanwinst Tyrus, een hel lila- blauwe cactus-dahlia, de hoogste onder scheiding, n.1. een getuigschrift Eerste Klas. De vacature aan de U.L.O.-school. Uit goede bron vernemen we, dat B. en W. van Noordscharwoude de andere dage- lijksche besturen der gemeente hebben opge roepen tot een vergadering, ten einde be sprekingen te houden over de ontstane vaca ture aan de gemeenschappelijke U.L.O.- school voor het vertrek van den onderwijzer J. Doets. Zooals men zich kan herinneren is indertijd besloten als boventallige leer kracht een kweekeling met akte aan te stel len. Uit deze tuinbouwstreek zijn belangrijke inzendingen van verschillende tuinbouwpro ducten gedaan voor de bekende Amato te Amsterdam. De heer de Boer van de Langen dijker Groentencentrale heeft voor de opstel ling gezorgd. Voor den cursus van de afd. Langendijk van de vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland hebben zich 28 deelnemers aangemeld. De werkverschaffing van het Staats- boschbeheer in de duinen te Schoorl is weer opengesteld. Voor de Langendijker gemeen ten is dit van beteekenis, daar de meeste werkloozen, zoo niet allen die nu in de Wie- ringermeer werken, naar Schoorl kunnen Daardoor vervallen de hooge vervoerkosten, die voor de gemeenten buitengewoon bezwa rend zijn. Alleen uit Zuidscharwoude kun nen er maximaal 30 arbeiders bij het Staats- boschbeheer te werk worden gesteld. Het is hier de laatste weken bijzonder druk met den inmaak van boonen op de fa brieken. Er is daardoor voor de arbeiders wat meer werk gekomen. En tegelijk is daar mede de huisarbeid voor het boonenafhalen weer herleefd. Daarmee is dan iets extra's te verdienen en hoe tuk velen daar op zijn bleek de laatste weken herhaaldelijk, toen velen tot laat in den avond, soms tot 9 uur, de motorbooten of vrachtauto's uren lang op stonden te wachten, die de boonen aan voeren. Oud en jong werkt daaraan mee De werkverschaffing in de bosschen bi; Schoorl is weer geopend. Er bestaat voor loopig gelegenheid om hoogstens 30 arbei ders uit deze gemeente in de werkverschaf fing te plaatsen. Het loon is zoodanig vastgesteld, dat bij flink werken 0.25 per uur kan worden ver diend. Voor regenverlet is de vergoeding bepaald op 0.20 per uur, behalve voor de eerste drie uur per week. Vrijdagmorgen werd in het gebouw van de Langendijker Groentencentrale de zeven de droge bloembollenveiling gehouden van plantgoed en leverbare. Van de zijde der koopers was heel weinig belangstelling, terwijl ook de kweekers slechts in gering getal aanwezig waren. De aanvoer bedroeg ditmaal niet veel. Er waren ruim 80 partijen leverbare bollen aangevoerd, welke alle op een na geen kooper konden vinden. Een partijtje Clara Buttz Dracht 0.70 per 100 stuks op. Alle aangevoerde partijen plantgoed wer den verkocht. William Copland noteerde van 0.14 tot 0.15 per K.G.; Murillo bracht 0.10 per K G. op. De leverbare bollen werden voor de twee de maal geveild en kunnen nu in de veiling worden opgeslagen. Indien er nog koopers voor zouden komen, zullen ze worden ver kocht tegen de minimumprijzen. Door keur meesters van de sierteeltcentrale zal 'n keu ring worden gehouden en zullen bij even- tueele inlevering bij overname van het sur plus bollen deze keuringen gelden. Indien er schade aan de bollen mocht ont staan tijdens het opslaan door de veiling, dan is deze laatste hiervoor aansprakelijk, tenzij verborgen ziekten de schade veroor zaakt hebben. Het is de laatste bollenveiling geweest en de kweekers konden hun bollen inbrengen om ze bij eventueel onverkocht blijven op te slaan onder de genoemde voorwaarden. Het komt ons echter voor, dat lang niet allen, die aan den Langendijk nog bollen hebben, welke niet verkocht kunnen worden, van deze gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Onder de bollenkweekers heerscht over het algemeen de meening, dat ze voorloopig hun bollen nog beter zelf kunnen bewaren met de kans, dat ze ter gelegener tijd nog eens ver kocht kunnen worden, dan dat zij ze aan de regeering overgeven. De ervaringen, welke men verleden jaar heeft opgedaan zullen daaraan niet vreemd zijn. evenals vorige jaren was ook ditmaal wederom vanwege de Floralia-vereeniging een tentoonstelling georganiseerd van ge- kwekete bloemen en planten door schoolkin deren. Daarnaast waren verschillende stands ingezonden, o. a. van cactussen, dahlia's, bloemenmanden, gladiale en fraaie bloemen en planten van particulieren, welke de kolfbaan van den heer Borst in een waren lusthof wisten te herschapen. Door velen is dan ook gebruik gemaakt een wijle te vertoe ven temidden van Flora's kinderen. Verschillende attracties verhoogden de gezelligheid, terwijl de Broeker fanfare des avonds haar vroolijke toonen deed neergal- men door het spelen van enkele marschen. Uitslag bekroningen: Schoolkinderen: Asparagus: 1. Henk v. d. Heerik, 2. Immetje Glas, 3. Trijntje van Heerde. Struikbegonia's: 1. Jacoba Blom Ad., 2. Cees Weder, 3. Immy Wagenaar Hd. Fuchsia's: 1. Froukje de Boer, 2. Jacob Nieuwenhuis, 3. Grietje Glas. Ster van Betlehem: 1. Jon Nijgh. Coleus: 1. Willy van der Molen, 2. Grietje Anna E>ekker, 3. Trijntje Blom. Eervolle vermelding: Pieter Kwadijk en Ariën Witsen. Salvia's: 1. Grietje Glas, 2. Maartje Dek ker, 3. Marinus Glas. Asparagus plumosis: 1. Dina v. d. Heerik, 2. Groetje Glas, 3. Gonda Leegwater. Geraniums: 1. Nelie Bak. Tagetes: 2. Anneke Bos, 3. Drik Kouwen Particuliere inzendingen. Fuchsia's: 1. wed. A. de Bree., blad-bego nia's: 2. wed. C. Hoogland, clavia's: 3. mej. P. Kloosterboer. Ster van Betlehem: 1. Simon Bak, 2. Wil lem Bak. Aronskelk: 1. W. de Boer. Amarylles: 3. L. Kouwen Nz. Ageratum: 1. M. de Jong, 2- J- Leegwa ter, 3. P. Slot. Verzameling planten: 2. A. ten Bruggen- j cate. ;Palmen. Eervolle vermelding aan L. Kou wen Nz. en M. v. d. Molen. Asparagus: 1. H. Glas. Casteën: 3. mej. M. Kaasden Das. Salvia: 3. Jaap Koedijk. Capsicum (oranje appeltje); 1. wed. A de Boer. Verzameling cacteën: 1. met lof der jury M. Kans, 2. R. Neuman, 3. A. ten Bruggen- cate. De gemeente Egmond aan Zee, zoo schrijft de N. R. Ct., is voor het jaar 1934 door de regeering vrijgesteld van de naleving van de algemeene voorwaarden, welke aan de nood lijdende gemeenten worden gesteld, betreffen de het inzenden van stukken en het vragen van goedkeuring en machtiging aan de re geering. Dit is geschied, omdat gebleken is, dat de gemeentebegrooting voor 1934 sluit, zij het ook door een bedrag wegens onge dekte crisiswerkloosheidslasten buiten de be grooting te houden. De gemeenterekening over 1933 sluit met een voordeelig saldo van ruim 6600 op den gewonen dienst, dauk zij een rijks bijdrage van 20,000. De raad besloot, aan alle eischen der re geering ten aanzien van de begrooting voor 1934 te voldoen. Dit houdt o.m. in, dat, te rekenen van 1 januari 1934 af, op de sala rissen van het gemeentepersoneel een kor ting wordt toegepast van 6% pet. voor ge huwden en 7 H pet. voor ongehuwden over de eerste 2000 en van 9 pet. resp. 10 pet. over die rest van het salaris. Nadat de raad reeds driemaal geweigerd had, het vergunningsrecht ingevolge de Drankwet te verhoogen van 10 tot 12.50 per 50 huurwaarde, werd thans besloten, aan den eisch der regeering te voldoen. De regeering had namelijk doen weten, dat de gemeente anders van allen rijkusteun ver stoken zou blijven. De raad trok zijn besluit tot verhaal van 8 'A pet. pensioensbijdragen in, nu de Pen sioenwet van 1 Juli af een verhaal van 10 pet. voorschrijft en besloot de crisiskorting van het gemeentepersoneel met 1 'A pet. te verminderen. De raad besloot de winkelsluiting op Zondag gedurende de seizoenmaanden Juni, Juli en Augustus op te heffen voor winkels, waar uitsluitend of hoofdzakelijk tabak, sigaren en sigaretten, brood, koek, banket, suikerwerk en chocolade, fruit badartikelen, speelgoed, souvenirs en foto-artikelen en kleine consumptie-artikelen worden verkocht en gedurende het overige gedeelte van het jaar voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak visch en fruit wordt verkocht ge durende 6 uur en voor tabaksartikelcn gedu rende 4 uur. Propaganda-avond voor Esperanto. In de Oranjeboom te den Burg in de groote schouwburgzaal, is Donderdag avond een propaganda-avond gehouden voor Esperanto, die zeer druk bezocht was. De heer M. J. Oele bracht verslag uit van het Esperanto-congres door spreker te Va- lencia bijgewoond, en schetste op boeiende wijze de mooie reis daar heen. De heer S. de Waal, die een fietstocht gemaakt had van 4700 K.M. door: Zweden, Duitschland, Luxemburg en Frank rijk, en zich daarbij zoo goed als uitsluitend van de Esperantetaal had bediend, gaf een zeer interessante lezing over dezen tocht. De heer de Waal ontving als dank voor zijn propaganda voor Esperanto en voor het eiland Texel een paar fraaie boeken ten ge schenke. Het resultaat van dezen propaganda- avond is dat thans de benoodigde som van 400 voor een Esperanto-monument op Texel bijna geheel bijeen is. Door den heer Duinker werden nog een paar filmopnamen vertoond te Texel opge nomen, o.a. een opname van de Esperanto- excursie in 't begin van dezen zomer op Texel gehouden. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gis teren terecht gestaan de heer IJsselmuiden, oud 47 jaar, accountant te Arnhem, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal, lid van Inderdaad, er bestaat geen beter meer afdoend middel tegen slechte sDi? vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.6* per flacon. den Arnhemschen gemeenteraad en ouckTT houder van Arnhem. Hem is ten laste vli j verduistering, subs. heling, subs bedril lijke bankbreuk van een bedrag van voorts van een bedrag van 195 en van bedrag van 100, toebehoorende aan stichting Rijnstrandbad, een en ander jn functie van secretaris-penningmeester dH stichting. qer Na een uitvoerige getuigenverhoor werden 13 getuigen a charge en 1 a déchfl7 ge gehoord kwam de officier van juSfjJ' aan het woord voor het houden van zjjj, quisitoir. J rfS De officier van justitie, mr. Cou- vée eischte in zijn uitvoerig requisi. toir wegens het voortgezette mis- drijf van verduistering zes maanden gevangenisstraf tegen verdachte j J. W. IJsselmuiden. De verdediger, mr. Witteman uit Amster dam, concludeerde in zijn pleidooi tot vrii! spraak. De uitspraak is bepaald over 14 dagen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op allé werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 5 tot en met 11 September 1934: rijwiel- plaatje in étui; kindertaschje; Fransch boek; poederdons in doosje; hangslot; gym,i schoen; alpinomuts; boodschappentasch in. houdende aardappelen en komkommer; handschoenen; beursje met inhoud; dames armbandhorloge; vulpotlood. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaaned voorwerpen, als gevonden aangegeven op 5 tot en met 11 September 1934; SJ. v. d. Gracht, Lan gestraat 8, ketting met slot; J. Vis Kinheim- straat 36, gordijnringen; P. Adams, Bloem- straat 22, zweep; E. Otsen, Payglop 10, schroevendraaier; mevr. MagerPranger, Overdiestraat 58; damesjasje rood-bruin; Postkantoor, Waaigat, damesbeursje inh. geld; J. Huiberts, Kennemersingel 7, duim stok; mej. Bouman, Kankastraat 10, Haar lem, damestasch inh. portemonnaie met geld enz.; J. Tulp, Dijkgraafstraat 9, damesbont; W. de Kraker, Pikstraat 9, Noordschar woude, rijwielplaatje; D. Madder, Baansin- gel 46, fitterstang; Florijn, Spoorstraat 68, parapluie; A. Ooievaar, Landstraat 28, rijwielbelastingmerk; M. Schermer, Nieuwe- sloot 129, boodschappentasch; L. Brink, Westerweg 73, Heiloo, onderdeel vulpenhou der; A. Molen, Westerweg 174, dekzeil; C Masereeuw, Poppelmanslaan, plakzegeU; C. Smit, Kwakelpad 17, bosje sleutels; n. Schoonhoven, Van der Lijnstraat 2, pols horloge; Koomen, Oosterkolkstraat 5, raffia tasch; Postkantoor, Waaigat, bos sleutels aan ring; P. Pauw, Heemraadstraat 4, be- lastingmerk in étui; J. de Moei, Breedstraat 11a, vulpen; Molenaar, Grensstraat 16, 1' paar handschoenen; G. Brakenhof, St, Joseohstraat 6, gummislang; P.Laan, Nieu- wesloot 109a, bruine ceintuur; M. Fritz p a. Van der Berg, Kennemerstraatweg 101, bèlastingplaatje in étui; A. Smorenberg, Augustijnsteeg 5, kinderportemonnaie; M Balink, Baansingel 41b, belastingplaatje in étui; P. van Westen, Vondelstraat 10, dameshoed. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzoekt hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. 165. „We zullen maar beleefd tegen hem zijn", zei Piet. „Je vangt meer vliegen met honing dan met azijn". De Vuurlander keek hem streng aan en daarna in de richting van een klein huisje, dat in de wildernis stond. Hij wenkte de twee daarheen te gaan. 166. In de hut was een hok en daarbij stond een Vuurlan der, die een hoed ophad van een meneer, die ze vroeger a gevangen hadden genomen. „Wilt U binnengaan", zei de Vuurlander. 't Viel Drein Piet op, dat de mannen zoo warm gekleed waren!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10