Agenda Jlu&ticaÜes Stad. m Om Jb. CLOECK f ^H§pP*l lOzec&ecicfit KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE LANDBOUWFEESTEN OP WOENDAG 20 SEPTEMBER 1934. VEETENTOONSTELLING. HEVIGE BRAND TE OSS. HULDIGINGSCONCERT 30 000STE INWOONSTER. Alkmaar's R.K. Gemengd Koor met medewerking van mej. Annie Veenenbos, alt-soliste en mej. Rie Vermeulen, pianiste. DE G.A.M.I.T. EEN VINGER AFGESNEDEN. Bij den aanbouw van nieuwe huizen aan den Koepoortsweg te Hoorn had de arbeider J. M. het ongeluk, dat zijn beitel uitgleed, waarbij hem een der vingers bijna geheel werd afgesneden. Nadat een noodverband was aangelegd, werd de getroffene naar het St. Jans-gasthu«s veivoerd. Weeroverzicht. LICHT OP! REIS-REDUCTIE OVER AFSLUITDIJK. Ook nog na 15 September. De gebeurtenissen te Grootschermer. Cassatie-verweer van Mr. Duys voor den Hoogen Raad. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. De Harmonie, eiken avond tot en met Dinsdag 18 Sept. 734 uur: De secr.-esse van mijnheer (detective-film); hoofdrollen Gerda Maurus, Veit Harlan, e.a. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. 734 uur Uit het Dag boek van een dokter (rom.); hoofdrollen Lionel Barrymore, Dorothy Jordan, Frances Dee, e.a. Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater, eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. 734 uur Anny en Anny (hum.); hoofdFol Anny Ondra. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., eiken avond tot en met Donder- dag 20 Sept. 734 uur De 'aatste der Mohi kanen; hoofdrollen Edwina Booth en Harry Carey. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 18 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, opening bakkers cursus. Woensdag 26 September. 8 uur, Central, verg. Witte Kruis. groepen zich bewust blijven of worden deel te zijn van het groote geheel. „Wie in deze tijden werft voor ziin eigen klasse, zijn eigen groep, zijn eigen branche, zonder voortdurend het geheel in het oog te houden, die versplintert het volk en hij offert het nationale". Wij mogen dan ook gerust zeggen, dat de minister, die hier te midden van zijn pariij- genooten verkeerde, op dat oogenblik de taal sprak van een regeerder, die zich ook weet te verheffen boven partij en groep. Zijn woorden zullen weerklank vinden bij ieder Nederlander, van welke partij ook, die den ernst der tijden beseft en het wel meent met ziin volk. In November en December a s. houdt de Herkeuringsraad in deze gemeente zitting. De Voorzitter van den Herkeurings raad kan aan voor den dienstplicht in geschreven personen, die nog niet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelij- ken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onder zoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek NIET toegelaten per sonen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn in gelijfd; b. die in 1934 tijdelijk ongeschikt voor den dienstplicht werden verklaard: c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwil- ligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een persoon, als hier- voren bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt ge daan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt; a. zoo het een persoon geldt, die in 1934 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk on geschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1934 geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk ongeschikt ie voor den dienst. In de aanvraag moeten worden ver meld: a. de geslachtsnaam en voornaam; b het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht i.' ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is inge schreven; e. het korps .korpsonderdeel of dienst vak waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of de datum vastgesteld voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is; f het volledig adres; g. of hij in 1934 voor een der keurings raden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen wor den toegezonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het De partement van Defensie, Plein 4 *s Gra- venhage. De aanvraag behoeft niet op gezegeld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden. Alkmaar, 17 September 1934. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. DE COMMISSARIS VAN POLITIE te ALKMAAR maakt bekend, dat op WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1934 tij dens de harddraverij des namiddags van 12 tot 8 uur voor alle verkeer zal zijn afgesloten: DE WILHELMINALAAN. Stationneerende voertuigen, auto's, fruitkarren, ijskarren enz. worden niet toegelaten op den Kennemerstraatweg, Groote, Kraislaan en omgeving van het feestterrein, dan volgens aanwijzing van de politie. Tijdens de veetentoonstelling op het Waagplein, Marktstraat en Nieuwesloot van 10 uur v.m. tot 1 uur n.m. zullen voor alle verkeer zijn afgesloten: MARKTSTRAAT, HOUTTIL (vanaf Magdalenenstraat tot Marktstraat) en Nieuwesloot. Eveneens is de Achterstraat vanaf Langestraat tot Koningsstraat voor alle verkeer afgesloten van 911 uur voorm. ten behoeve van de veekeuring. VUURWERK. Des avonds vanaf 8 uur tot afloop vuurwerk wordt geen rijverkeer toege laten op de Kanaalkade, vanaf Friesche brug tot Paternosterstraat en is hier voor de autobussen als route aangege ven: HEERENSTRAAT, DIJK, PEPER STRAAT, KONINGSSTRAAT, KO NINGSWEG, PATERNOSTERSTRAAT. Op de Kanaalkade zullen niet worden toegelaten: auto's, rijtuigen, fruitwa- gen6, ijskarren, tenten, stalletjes, te verhuren ladders, stellages, enz. De Commissaris van Politie, WALRAVEN. Hedenmorgen om ongeveer tien uur is de groote landbouwerswoning van den heer J. Smits aan de Bosschestraat alhier, met een groot deel van den inboedel, alsmede voor raden hooi en stroo, en een aantal landbouw gereedschappen, door brand vernield. Eenige kippen kwamen in de vlammen om. Een be langrijk bedrag aan geld is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Niets was verzekerd. 1 I M| 1 -v Op 62-jarigen leeftijd is hedennacht in het Centraal Ziekenhuis overleden de heer Jb. Cloeck, oud-wethouder dezer gemeente, een man, die in het vereenigingsleven te dezer stede een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Men weet, dat de heer Cloeck in den loop van dit jaar door een aanrijding op den Kennemerstraatweg ernstig gewond werd en tot 31 Maart in het Centraal Ziekenhuis verpleegd is. Hij gevoelde zich daarna ge heel hersteld, hoewel de dokter hem een rustig leven had voorgeschreven met vermij ding van alle bezigheden welke emotie kon den veroorzaken. Tol volkomen herstel zijner gezondheid had de heer Cloeck besloten met een der booten van de Maatschappij Nederland een zeereis naar Madeira te maKen. Daar is hij na een uitstapje op het eiland Dinsdag door een ingewandsziekte onge steld geworden en heeft zich te bed begeven. Hij gevoelde zich daarna zoo ziek, dat hij per bancard aan boord gebraent moest wor den. Tijdens de terugreis is de toestand van den heer Cloeck verergerd en ondanks alle goede zorgen van mevrouw Cloeck en van dr. A. J. Korteweg, die te Plymouth aan boord was gekomen, was de toestand van dien aard, dat hedennacht te 3 uur, toen het schip te IJmuiden was binnengeloopen, een ziekenauto gereed stond om den patiënt, die bewusteloos was, naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar over te brengen, waar men te 5 uur arriveerde. Daar is de heer Cloeck hedenmorgen te half zeven zonder bij kennis te ziin gekomen, overleden. Met hem is een man heengegaan, die voor stad en omgeving van groote be- teekenis geweest is. Als vooraanstaande Vrijzinnig-Democraat, een man, die zijn partijbeginselen met kracht van overtuiging wist te verdedigen en te propageeren, is de heer Cloeck op 17 Februari 1915 lid van den Alkmaarschen Raad geworden. Op 25 Augustus 1921 werd hij wethouder van Onderwijs en Sociale Zaken en uit den tijd van zijn wethouderschap noemen wij o.a. de stichting van een U.L.O.- school voor jongens op 22 September 1921, een nieuwe salarisregeling van het gemeen- tepersoneel op 30 October v«n oat jaar en de reorganisatie van het Lager Onderwijs, welke op 8 Juni 1922 tot stand is gekomen. Op 4 September 1923 nam de heer Cloeck ontslag als lid van den Raad, waarmede ook zijn wethouderschap was beëindigd. De heer Cloeck was lid van de Schattings commissie voor de Inkomstenbelasting en van 1914 tot 1922 lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Hij was voorzitter van de commissie voor de toepas sing van de wachtgeldverordening en daar na lid van het scheidsgerecht voor Ambte naren en Werklieden. In de oorlogsjaren was de heer Cloeck mede-organisator voor de steunregeling voor de slachtoffers van de mobilisatie. Moeite noch tijd ontzag hij om daarvoor ten bate der betrokkenen het beste te bereiken. Talrijk zijn de bestuursfuncties, welke de neer Clocek in verschillende organisaties en vereenigingen vervuld heeft. Hij was o.a. vele jaren voorzitter van de Alkmaarsche Middenstandsvereeniging, die hij mede heeft opgerichthij was de popu laire voorzitter van „Volksonderwijs die bi] geen boottocht naar Schoorl heeft ont broken; hij maakte deel uit van de K. v. K. in haar ouden vorm; hij werd, na het over lijden van den heer Nannes Gorter, voor zitter van de Afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Reisvereeniging en heeft kon geleden bij het bezoek van een groote groep leden aan Alkmaar in den Muziektuin nog het woord gevoerd. Verder was de heer Cloeck bestuurslid van de plaatselijke afdeeling voor Staats- pensionneering waarvoor hij zich altijd bij zonder geïnteresseerd heeft. Van zijn verdere functies noemen wij o.a zijn bestuurslidmaatschap van de Ver. Volkshuisvesting en van het Comité voor Abonnementsvoorstellingen, alsmede zijn voorzitterschap van de Alkmaarsche glas- verzekering. Waar de heer Cloeck het algemeen belang geschaad zag was hij steeds bereid te trach ten daarin verbetering te brengen. Wij her inneren slechts aan de actie van het Comité tot behoud van de Handelsschool hier ter stede, welke actie door hem met succes ge leid werd. Nog in den loop van dit jaar maakte hij tot hij door het auto-ongeluk werd getroffen deel uit van het Comité van Actie tot stichting van een Sportfond- senbad te Alkmaar. Vooral in vroeger jaren, toen hij zich nog in de kracht van zijn leven gevoelde, was er niets dat stad en omgeving in beroering bracht of de heer Cloeck nam een vooraan staande plaats in bij de organisaties en groepen welke werden opgericht om een ge vaar af te wenden of een wenschelijke rege ling te verkrijgen. Hij bleef bij dat alles de eenvoudige bur ger, die zich precies voordeed zooals hij was en die nimmer schroomde rond voor zijn meening uit te komen. Als weinige anderen heeft hij moeite noch tijd gespaard om het algemeen belang naar zijn beste inzichten te dienen. Een der arbeidzaamste, een der vrijgevig- ste en sympathiekste burgers is door den dood van den heer Jb. Cloeck van ons heengegaan. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. des namiddags te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats. DOOR EEN RUIT GEVALLEN. Hedenmiddag om half een had de onge veer 17-jarige bakkersknecht S. Putte het on geluk in de Appelsteeg door een ruit van schoenmaker Put te vallen, doordat hij zich op z'n fiets niet meer in evenwicht kon hou den. De jongen liep een hoofdwonde op, ove rigens liep een en ander nog goed af. EEN ADRES VAN „GOED WONEN". Aan Zijne Excellentie den minister van Sociale Zaken, is het volgende adres ge zonden: Geven met verschulddgden eerbied te ken nen de op de hierbij gevoegde lijst voor komende onderteekenaren, allen leden van de R.K. Woningbouwvereen. „Goed Wonen" te Alkmaar, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 9 Januari 1917: dat de huren van de 108 woningen aan den Baansingel, als gevolg van de sterk ver minderde inkomsten der bewoners, niet lan ger kunnen worden opgebracht, daar deze huren in vele gevallen 1/3 van het inkomen bedragen; dat dientengevolge reeds 22 woningen ledig staan, omdat de vroegere bewoners deels in de onmogelijkheid verkeerden, de veel te hooge huur te betalen en deels elders beter terecht konden komen; dat indien niet spoedig wordt ingegrepen, ook vele andere bewoners zullen moeten verhuizen dat uit de mededeelingen van het bestuur der Woningbouwvereeniging, gedaan in de buitengewone ledenvergadering van 7 Sep tember j.1. is gebleken, dat het bestuur reeds stappen bij het Departement van Uwe Ex cellentie en bij Burgemeester en Wethouders van Alkmaar zijn gedaan, om te komen tot een redelijke huurverlaging; dat verder is gebleken, dat een behoorlijke verlaging der huren slechts mogelijk is in dien Uwe Excellentie zal willen overgaan tot verhooging der maximumbijdrage dat deze bijdrage indertijd als basis had de oorspronkelijk geraamde bouwkosten, doch dat is verzuimd, die bijdrage te herzien, toen door de in 1919/1920 heerschende bij zondere omstandigheden, de bouwkosten be langrijk zijn verhoogd. Redenen waarom onderteekenaren een be roep doen op het rechtvaardigheidsgevoel van Uwe Excellentie en vertrouwend op Uwe toezegging, dat het belang der woningbouw Uw volle aandacht heeft, met den meesten aandrang eerbiedig verzoeken, aan den nood toestand in deze een eind te maken en goed gunstig te willen beschikken op het verzoek van het bestuur van „Goed Wonen" te Alk maar, neergelegd in de brieven van 18 Augus tus 1933 en van 11 Mei 1934, aan Burge meester en Wethouders van Alkmaar, waar van afschriften hierbij gaan. 't Welk doende enz. w. g. P. PANNEKEET C. S. En zoo heeft de kleine Grada Teunissen, onze 30.000ste inwoonster, gisteravond in den Stedelijken Muziektuin voor het eerst in 't openbaar met naar medeburgers kennis gemaakt. Ook wij hebben in onze kwaliteit als journalist onze opwachting gemaakt, maar we hebben -u niet bepaalt', den indruk gekregen, dat de welvarende Grada ons be zoek aan den kinderwagen erg op prijs stelde. Even voor acht uur bracht een taxi de fam. Teunissen voor het restaurant, waar reeds talrijke bewonderaars stonden te wachten. De gelukkige moeder toonde de baby, links en rechts, om haar daarna in dien kinderwagen naar den tuin te rijden, waar een talrijk pu bliek wachtte om getuige te zijn bij het hul digingsconcert ten bate van onze 30.000ste. Hiervoor hadden behalve Alkmaars R K Gemengd koos (dir. Jac. Nic. Al) ook nog de dames Annie Veenenbos, alt-soliste en Rie Vermeulen, pianiste, hun welwillende mede werking toegezegd. De taxi en de Ibach- vleugel waren eveneens welwillend afge staan. Het weer was, ondanks het late seizoen, buitengewoon fraai en mede hierdoor heeft het publiek onder een roerloos bladerdak van dit in alle opzichten geslaagd openlucht concert oprecht genoten. Vader en moeder Teunisses troonden met de kleine Grada in hun midden op de eere plaats van het restaurant, waar ze zich in de algemeene sympathie mochten verheugen. Een heel enkele maal verkondigde een huilstemmetje, dat Grada het gehalte van dit concert niet naar waarde wist te schatten. De burgemeester had tot zijn spijt be richt van verhindering moeten zenden. Het laatste nummer voor de pauze was de huldiging van de kleine Grada. Het was de heer H. S w a r t, die namens al de aanwezi- fen als tolk optrad en verklaarde, dat trots e crisis Alkmaar toch in bevolking vooruit ging, getuige onze 30.000 ste. Spr. sprak dan ook den wensch uit, dat Grada Teunissen zou opgroeien tot een flin ke jongedame, waar èn de ouders èn Alk maar trotsch op zouden kunnen zijn. Onder hartelijk aplaus ontving de glunderende moeder een fraai bouquet. Wat het muzikale gedeelte betreft, geven we onzen muziekrecensent het woord: Voor bovengenoemd concert had de diri gent van Alkmaar's R.K. Gemengd koor het programma grootendeels gevuld met werken van Wierts. (Onuitgezongen lied, Waar de hei te bloeien staat, Fliefloddertee, Sterretje). Deze koornummers, een- indig gezet en me lodieus slaan bij het publiek altijd in en dat was gisteravond ook het geval. Voorts gaf het koor nog „Sneeuw" van Olman. en „Alk maar's Volkslied" van C. H. Coster, dit laat ste met begeleiding van piano en strijkorkest. De melodie van dit lied heeft Al voor koor bewerkt, maar voor deze gelegenheid had men andere woorden genomen. Het gedicht herinnerde wel aan het ontzet, doch bracht de geboorte der 30.000ste er ook in, door voor de vier laatste regels van het tweede couplet de beginletters van den naam der kleine Grada te nemen. Op verzoek werd het lied nogmaals, en nu door alle aanwezi gen gezongen. De Lentenachtsfantasie van J. Paarde- kooper, een nummer dat de tweede helft van het programma innam, is, evenals de werken van Wierts, zeer dankbaar voor het gehoor. Ook dit nummer ging met begeleiding van piano (vleugel) en strijkorkest. Het koor is tamelijk bezet en het is bekend dat Al be schaafd en muzikaal laat zingen. Gister avond heeft men dat opnieuw geconstateerd. Mej. Annie Veenenbos, die met solozang dit concert opluisterde, had haar liederen alle van Hollandsche compo nisten met het oog op dezen avond, goed gekozen. (Moederke alleen, Klein Moederke, beide van Wierts Hemelhuis van Hullebroek), waarbij zich o.a. voegden: Geloof, van van Tetterode en Mei van Zweers. Met de voordracht van alle liederen oogst te de zangeres veel bijval, zoodat 'n extra nummer gegeven moest worden. Mej. Rie Vermeulen was haar correcte klavierbege leidster Beide dames werden met bloemen gehuldigd. De G.A.M.I.T. nadert haar voltooiing en de architecten als van ouds de heeren van Reyendam hebben de geheele verhuurde standruimte in een passend kleedje gestoken. Alle stands zijn evenals de wandelgangen na tuurlijk overdekt, zoodat men als het ware in een groot tentoonstellingsgebouw is. Er zijn tal van interessante bijzonderheden, ook wat de stands betreft en de gemeentelijke lichtbedrijven alsmede de Armenraad belo ven met iets heel bijzonders te zullen uitko men. De Berger Kunstenaarsvereeniging zal er haar schilderijen exposeeren en dat naast de kunst het amusement niet vergeten zal wor den, daarvoor staat het drietal Keijsper EndelTermaat borg, een comité waarbij het amusement zeker aan de beste krachten toevertrouwd is. Vrijdagavond 28 September zullen de kaasdragers in costuum hun oud-Holland- schen bieravond in de G.A.M.I.T. houden en voor iemand, die zooiets nog niet meemaak te men denke eens aan de oude gebrui ken, de tinnen bekkers en het speciale kaas- dragersbier, dat ook voor belangstellenden te koop wordt geboden is een kaasdragers- feest, een getrouwe nabootsing van het oude gildefeest, iets heel bijzonders. Het G.A.M.I.T.-comité heeft zeer veel he- dewerking van velerlei zijden, niet het minst van de zijde van het gemeentebestuur onder vonden. Het ligt in de bedoeling, dat de heer V. P. Keijsper Zaterdag 22 September een openingsrede zal houden hij is de uitvin der van de aardige woordspeling - G.A.M.I.T. is Gezamenlijk Arbeiden Met In tense Toewijding en dat na de voorzitter van het G.A.M.I.T.-bestuur, dus na den heer Keijsper, de burgemeester de G.A.M.I.T. zal openen, terwijl beider redevoeringen door lijn 5 van de gemeentelijke radio voor allen die radio-distributie hebben te volgen zul len zijn. Den 30.000sten bezoeker en men hoopt, dat die dit jaar zal verschijnen we staan nu eenmaal in het teeken van de 30.000 zal een bedrag van 1000 wor den aangeboden. PRIJZEN TOEGEZEGD. De regelingscommissie voor de Koren beurs gedurende de Landbouwtentoonstel ling heeft de beschikking gekregen over een lauwertak van den heer G. de Wit. Magda lenenstraat en J. van Oeffeit, café de Graan- beurs. naar waarnemingen, verricht in den morera van 17 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 769.4 m M Helsingfors. Laagste barometerstand 746,8 m M Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van 18 September: Matige tijdelijke toenemende zuidelijke tot westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met veel kans op regen of onweer; later on. klarend; koeler overdag. Een vrij diepe depressie verscheen op Ier land, die daar reeds zware regen bracht en een secundaire vertoond over het Kanaal Aan den ingang van het Kanaal waait een Zuid-Westerstorm. De Britsche eilanden hebben matige tot krachtige winden met veel regen in Ierland en plaatselijk buien jn Engeland en Schotland. Oost-Frankrijk tn Duitschland hebben nog fraai weer, dat ech ter gevaar loopt gestoord te worden. Om de Oostzee is het weer ook nog rustig en warm Noorwegen heeft betrokken lucht en regen in het noorden. Bij het verder oostwaarts- trekken van de secundaire over het Kanaal is tijdelijk regen in onze omgeving te wach ten, waarna weer tijdelijk opklaring zal volgen. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.52 uur licht op. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De heer B. te Bovenkarspel, laatstelijk wonende te Amsterdam en eenigen tijd ge leden gearresteerd als verdacht van ach hem toevertrouwde gelden te hebben toe geëigend, is op vrije voeten gesteld. H. ZIJP. t In het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is Vrijdagnacht op 65-jarigen leeftijd overleden de heer H. Zijp, hoogheemraad van de Uit- waterende sluizen en heemraad van de Beemster. De heer Zijp, die in de Beemster woonde, is Woensdag j.1. van een zolder gevallen, aan de gevolgen waarvan hij thans overleden is. De begrafenis zal Dinsdagmiddag half drie te Beemster plaats vinden. SUCCES OP DE „AMATO". De inzendingen Bloemen van de Bloerna- veiling „'t Centrum" en de Bloemkwetfen- vereeniging „Flora" te Beverwijk werden be kroond met de gouden medaille, tevens als extra-prijs een zilveren medaille van de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Deie inzending was gearrangeerd door de heeren Haakman te Alkmaar en v. d. Wel te Bever wijk. DE N/ GEDACHTENIS VAN G. TH. M. v. d. BOSCH GEËERD. Na het pontificaal Lof op den St. Adelbertusakker te Egmond-Binnen (in verband met de eerste-steenlegging voor de te herbouwen abdij) hebben, naar de Msb. meedeelt, velen, die de plechtigheid hadden bijgewoond, gevolg gegeven aan een uitnoodiging van pastoor W. Nolet, om een bezoek te brengen aan het graf van Gerrit Th. M. v. d. Bosch, den grooten promotor voor het herstel van de abdij. Verder deelt het blad nog mede, dat tijdens den koffiemaaltijd, mgr. dr. P. J. M. van Gils, namens het Egmond- Comité aan pastoor W. Nolet als herin nering aan diens zi'veren priesterfeest heeft aangeboden „Die Romanische Bauplastik", bewerkt door dr. Diepen. OPBRENGST SPELDJESDAG. De opbrengst van den speldjesdag ten bate der Slechthoorenden bedroeg 162.42. Tot 15 September 1934 kon de houder van een achtdaagsche abonnements kaart van de Nederlandsche Spoorwe gen tijdens den geldigheidsduur voor 1 50 over den afsluitdijk reizen, naar believen van Alkmaar naar Amsterdam of omgekeerd. De normale prijs is 3. Deze maatregel blijft, naar wij verne men, ook na 15 September van kracht. De Hooge raad heeft heden behandel u een cassatieberoep van N. S., huisvrouw van S., wethoudster der gemeente Zuid- Noord Schermer, ten aanzien van e de rechtbank te Alkmaar valscD- heid in geschrifte bewezen heeft ver klaard door het valschelijk opmake van een bevelschrift in verband met u uitbetaling van werkverschaffingsgoi* d«n. t De rechtbank veroordeelde de we houdster tot een geldboete, welk vo"" door het gerechtshof te Amsterda werd bevestigd. In deze zaak werd gepleit door Mr- E. W Duvs te den Haag die de cassatie- middelen toelichtte. J

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2