De voetbalcompetitie begonnen. Eenige verrassende uitslagen. Alkmaarsche successen. i I- f» 1 a i 21 F T'M AARSCHE BOYS— VOLEWIJCKERS. 4—3. Bravo Boys wat een prestatie! SPORT EN wedstrijden: Koning Voetbal is dus ingeluid! Overal, in steden en dorpen, ja, zelfs in de kleinste gehuchten heeft men hem met veel fanfare- geschal ingehaald en overal is hij met ge juich begroet als iemand, die te lang was weggebleven Zoo populair is deze sport! Want terwijl wij nauwelijks tot rust zijn gekomen, terwijl Koning Voetbal slechts een vacantie van en kele weken heeft gehad, blijkt de aantrek kingskracht er van zoo groot, dat zelfs deze korte vacantie bijna te lang geweest is! De eerste competitiedag is voorbij. Het eerste treffen heeft plaats gehad ende resultaten zijn verrassend geweest. Dat wil zeggen, dat er verschillende uitslagen zijn, waarop niemand had kunnen rekenen. Wie had bijvoorbeeld kunnen denken, dat de Stormvogels op eigen terrein geen enkel doelpunt konden maken tegen het toch niet overmate sterke H.-D.V.S., wie had gedacht, dat H.B.S. thuis van het „zwakke'' Excelsior zou verliezen, wie, dat N.A.C. in Maastricht zou zegevieren? Inderdaad zulke eerste competitiedagen leveren onverwachte successen op en men mag er niet al te vast op bouwen. Maar daar staat tegenover, dat voor de betrokken clubs de puntjes welkom zijn en dat zij er moreel door gesterkt zijn. Onverwachte overwinningen leiden wel eens tot resulaten, waarover men van te voren niet had durven droomen Afdeeling I. In afdeeling I verliep alles vrij normaal. Zoo behaalde Ajax thuis een normale en vrij gemakkelijke 3—O-overwinning op Xerxes. Vanaf het begin was Ajax in den aanval en in de eerste helft werd de stand op 2-0 ge bracht. Na de hervatting werd ook Xerxes meer actief, maar doelpunten bleven uit. Kort voor het einde maakte Ajax er 3—0 van en won met die cijfers. H.F.C. verloor van Feijenoord, doch slechts met 2—1. Bij beide ploegen werd zwak voorhoedespel gedemonstreerd en 't was geen wonder, dat de rust met blanco stand in ging. Direct na de rust namen de Rotterdam mers de leiding, die zelfs tot 2O vergroot werd. Toen spande H.F.C. zich nog eens extra in en één doelpunt en een schot tegen de paal was het resultaat daarvan. H.F.C. verloor. Volop spanning was er bij den wedstrijd D.H.C.R.C.H. De thuisclub begon verre van best, want R.C.H. had binnen een kwar tier reeds een 2O-voorsprong. Na de thee doelpuntten de Haarlemmers nogmaals, doch toen zette D.H.C. alles op alles en zoowaar wist ze gelijk te maken. De resteerende minuten verliepen onder groo- te spanning, maar doelpunten kwamen er niet meer. Overmaas, de nieuweling, ontving V.S.V. en moest ervaren, dat Zilveren Bal-wedstrij den wellicht iets gemakkelijker zijn dan com petitiewedstrijden. V.S.V. ontdekte, dat de Overmaas-defensie „lek" was en profiteerde daarvan. Weliswaar nam Overmaas de lei ding, doch spoedig stond het al 41 voor V.S.V, Met de rust was h"t 52 voor de Velsenaren. Na de hervatting werd de stand opgevoerd tot 82 en toen kreeg V.S.V. een kleine inzinking, waardoor Overmaas nog 3 doelpunten kon scoren. De Rotterdammers verloren dus met 85 wel vreemde cijfers! Afdeeling II. Zooals reeds opgemerkt, konden de Storm vogels op eigen veld geen doelpunten ma ken, doch ook H.-D.V.S. wist het net niet te vinden. Bij beiden ploegen bleken de verde digingen te sterk en hoewel de thuisclub iets meer in den aanval was, bleef het voorhoede- spel te langaam en een serieuze kans kwam er bijna niet. Men eindigde, zooals men be gon: met O0. K.F.C.—Haarlem werd ook een gelijk spel. Dat verwondert ons niet zoo heel erg, want K.F.C. kon niet volledig opkomen en miste o.a. J. Mol en verder nog v. 't Kaar, Kruyver en Nieuwenhuis. Haarlem kwam spoedig in de meerderheid, doch een der uitvallen van K.F.C. bezorgde de Koogers een doelpunt. De internationaal Smit zorgde even voor de rust na fraai spel voor den gelijkmaker. Na de thee kreeg Haarlem nog eenige kansen, waarvan het echter niet profiteerde en het einde kwam dus met 1—1. H.B.S. stelde hevig teleur door thuis van Excelsior met 21 te verliezen. De Rotter dammers speelden met veel enthousiasme en waren daardoor in de meerderheid, ofschoon de Hagenaars technisch beter waren. Tot de rust bleef de stand blanco, doch in de twee de helft doelpuntte eerst Excelsior en daarna H.B.S. Even voor tijd kreeg Excelsior een strafschop te nemen en won daardoor nog onverwacht. D.F.C. ontving Z.F.C. en was direct iets sterker, maar Z.F.C. verdedigde zich taai, en zoo kon de Dordtsche club in de eerste helft slechts een doelpunt maken. Ook in de twee de helft was D.F.C. sterker, maar pas tegen het einde kwam een tweede doelpunt (2—0). Sparta ontving D.W.S., maar de strijd was niet bijzonder fraai. Beide ploegen ver toonden een matig spel. Sparta maakte al gauw een doelpunt en toen was het mis met D.W.S. Even later werd het zelfs 2—0 en na een korte opleving van D W.S. kwam er zelfs een derde goal. Toen werd D.W.S. actief en het gevolg was twee doelpunten, zoodat de rust met 32 voor Sparta inging. Daarna hadden beide ploegen hun kruit verschoten en het stevig spelletje van beide ploegen leverde geen resultaten op en Sparta won met 32. Afdeeling TI. In afdeeling III werden een paar zeer be langrijke wedstrijden gespeeld. Allereerst ontving Go Ahead het Zwolsche Z.A.C., dat zonder Bakhuijs verscheen. Tot de rust bleef de stand blanco, doch na de hervatting pro fiteerde Go ahead van de oververmoeidheid van Z.A.C. en wist zij het met veel moeite twee doelpunten te maken. Nog belangrijker was EnschedeHeracles, omdat hier twee kampioenscandidaten aan het werk waren. Enschede begon met zeer veel enthousiasme, doch ook Heracles span de zich geducht in. De Almeloërs speelde echter weer te kort en in het doelgebied wa ren zij vrijwel schotloos. De strijd werd ten slotte na veel spanning door Enschede ge wonnen en Heracles is twee kostbare puntjes kwijt. Tubantia deed verrassend goed werk, door thuis de Enschedesche Boys met 4—0 te kloppen. wel was het spelpeil niet bijzonder hoog, maar Tubantia speelde snel en verrassend. Zoo bereikte zij in de eerste helft een vei lige 3O-voorsprong, wat natuurlijk vol doende was. Tenslotte werd het 40. P.E.C. sloeg Wageningen met 10, een stand die reeds in het eerste kwartier verkre gen was. Na de thee was Wageningen iets sterker, maar doelpunten bleken niet te ma ken en P.E.C. won dus met een weinig zeg gende 10. Tenslotte was iedereen nieuwsgierig naar het nieuwe systeem van Vitesse, dat nu thuis tegen A.G.O.V.V. geprobeerd werd. Het systeem voldeed niet geheel en al, omdat het niet vlekkeloos gespeeld werd. En het slot was, dat Vitesse met 3—2 verloor van een A.G.O.V.V. zonderWeber, die nog geen overschrijving heeft! Afdeeling IV. In het Zuiden hebben de kampioenen, Wil lem II, de competitie ingezet met een zwaar bevochten zege op B.V.V., dat slechts met 32 verloor. Willem II opende de score, B. V.V. maakte gelijk, toen vergrootte Willem II den stand tot 3—1 en een kwartier voor tijd werd het 32, wat ook het slot werd! M.V.V., op eigen terrein vrijwel onver slaanbaar, begon slecht en verloor thuis van N.A.C. met 4—3. M.V.V. had al gauw een 2—O-voorsprong, doch toen N.A.C. een te- genpuntje maakten was het mis met M.V.V. en de voorsprong werd in een achterstand veranderd. De rust kwam met 23. Na de thee maakten M.V.V. gelijk, doch het win nende óoelpuntje maakte N.A.C., dat met 4—3 won. Bleijerheide—P.S.V. eindigde met 00. Beide ploegen speelde in een zeer hoog tem po, maar doelpunten werden niet gemaakt. De verdedigingen waren te sterk en voor kwamen alle gevaar. Eindhoven won thuis heel normaal met 31 van Noad en Longa gaf Juliana een lesje en zond de nieuwelingen met een 5—2- nederlaag naar huis! Afdeeling V. In het Noorden behaalde de twee sterkste Groningsche clubs normale overwinningen. Velocitas ontving Leeuwarden en won met 51. Be Quick sloeg Sneek met 42, daar mede revanche nemende op de onverdiende nederlaag in het vorige seizoen. Veendam toonde zich met 3—0 de meer dere over H.S.C., waarvan wij iets meer ver wacht hadden. Achilles en Friesland speelden achter het Asserbosch gelijk (00) en Frisia was de kluts geheel kwijt en verloor thuis met 6—0 van het Groningsche G.V.A.V. ONZE TWEEDE KLASSERS. Wat niemand verwacht had, is gebeurd: Alcmaria heeft haar eersten uitwedstrijd ge wonnen en wel met de alleszeggende cijfers 7—2. Peereboom was de held van den dag en maakte vijf doelpunten. Onze withemden speelden goed en zorgde door een hoog tem po er voor, dat O.S.V. geheel uitgespeeld werd! Intusschen geven deze twee eerste puntjes vertrouwen voor de toekomst, want het mo reel is door deze groote overwinning zeer versterkt. Hilversum ontving D.O.S. en verloor ge heel onverwacht met 10, wat voor de ex- eerste-klassers een leelijke tegenvaller is. Veel beter deed de andere Utrechtsche club, Her cules, het, dat B.F.C. in eigen home met 3—1 klopte. I overwinning op A.F.C., dat met een 2-1- nederlaag naar Amsterdam teruggezonden werd. In de tweede klasse B won Velox thuis volgens de verwachtingen van W.F.C. met 32. Toch valt ons deze kleine zege van de Utrechtenaren niet mee. Zeeburgia was bij de Spartaan op bezoek, en wist een kleine 3—2-overwinning te beha len. De drie overige wedstrijden eindigde in een gelijk spel. Zoo wist West-Frisia het in Bloemendaal tegen de club van dien naam niet verder te brengen dan 2—2, speelde E.D.O. thuis 1—1 gelijk tegen T.O.G., dat zoo zwak heet te te zijn en ook Z.V.V. wist thuis tegen 't Gooi een 1—1 gelijk spel te bereiken. DE DERDE KLASSERS. De Alkmaarsche Boys deden meer, dan wij aanvankelijk verwacht hadden. Dat zij het in den eersten competitie-wedstrijd in de derde klasse tegen het bezoekende Volewijc- kers zwaar te verantwoorden zouden krij gen, het sprak vijwel vanzelf. Voor de rust bracht de Amsterdammers het een heel stuk in die richting en wisten zich een nut tigen 03 voorsprong te verschaffen. Erg bemoedigend was het voorloopige re sultaat dan ook niet, doch ziet, de Boys zorgden in circa acht minuten voor een buitengewone verrassing en maakte onver wachts gelijk, om nog voor tijd voor de overwinning zorg te dragen. Elders in dit blad treft men een verslag aan. Hollandia had zich eveneens van de be ker-nederlaag hersteld en klopte het bezoe kende Meteoor met 31, terwijl H. R. C. met het bezoekende Zaandijk in een 22 ontmoeting de punten deelden. Van de Zaan- kanters geen slecht resultaat, daar de Hel- dersche hun verloren terrein trachtten te herwinnen. In de B.-afdeeling stele Purmersteijn dat bij W. M. S. op bezoek was geducht teleur en kreeg een flinke 73 nederlaag te slikken. D. W. V. klopte het bezoekende Halfweg met 51, terwijl A. P. G. S. met de Zeemeeuwen meer moeite hadden en een magere 43 zege konden bevechten. D. J. K. en S. D. Z. deelden in een 0—0 drawn de punten en O.. D. E. klopte op eigen terrein Z. R. C. met 4—2. Het eerste doelpunt in het nieuwe seizoen (O-O- De Alkmaarsche supporters juichten en hun vreugde steeg toen ruim twee minuten later Peereboom na goed samenspel van rechts, den stand op 20 bracht. Jongmans had nu weldra ook moeilijke oogenblikken. Eenmaal kwam hij hevig in botsing met den midvoor, doch kon spoedig zijn plaats weer innemen. Toen er een half uur was gespeeld, was de stand nog 20, maar een plotselin ge uitval van O.S.V. en de rechtsbinnen scoorde onhoudbaar. Dat was te veel voor Alcmaria. Na fraai samenspel bracht Peefe- boom met een mooi schot den stand op 31 Zoo bleef het tot de rust. Na de hervatting was Alcmaria direct weer in den aanval en Keppel scoorde na fraai samenspel met Hamstra, de vierde goal. O. S. V. hield vol. Een misverstand tusschen back en keeper, de één speelde terug en de ander liep uit, gaf O. S. V. de kans een tweede doelpunt te maken. Nu werd de strijd weer fanatieker. Jongmans voorkomt tot tweemaal toe een zeker doel- Eunt. Peereboom maakte aan alle onzeker- eid een einde door na een half uur een vijfde doelpunt te scoren. Toen was het met DE VIERDE KLASSERS. „Alkmaar" had met het bezoekende D. T. S. nogal eenige moeite. De mannen van Sougé konden juist nog voor een kleine 32-over- winning zorg dragen, zoodat de eerste pun ten er zijn. Succes, dat dit seizoen ook met goede bedoelingen bezield schijnt te zijn, stelde haar aanhang teleur en kon het tegen het bezoekende Texel niet verder brengen dan een 0O-uitslag. Andijk deed meer dan wij van haar verwachtten en klopte op eigen veld Scbagen met 2—1. In de B-afdeeling behaalden de Meer- vogels, die bij Rivalen op bezoek waren, met een 12-uitslag hun eersten overwinning. Uitgeest deed evengoed werk en klopte West- zaan in eigen huis met 36. Q. S. G stelde ook bij den aanvang van dit seizoen teleur en liet zich door hét bezoekende Zaanlandia met 12 slaan, terwijl de Zilvermeeuwen het bezoekende Verkade met 21 sloeg. Westel. 2e kLB W.Frisiaj Q W O 0 O i 5 Spartaan Velox W. F.C. N d O i-i ftf F -O 0) V N W.Frisia A E. D. 0. F m 1.1 't Gooi •iD Bl.daal 2.2 E Spartaan E 2.3 Velox L 3,2 Z.V.V. ï.i N i Zeeburgia Blauw W.t en O.V.V.O. dee'den de pun- jes (1 1), wat ons van de Stadionbewo ners iets tegen valt. Kinheim behaalde een kleine, doch nuttige ALCMARIA WINT VAN O. S. V. Peereboom doelpunt 5 keer! Het eerste elftal van Alcmaria heeft de Alkmaarsche voetballiefhebbers, en niet het minst de velen, die het naar Oostzaan had den vergezeld, een buitengewoon genoegen bereid. Onze Tweedeklasser is het nieuwe competitie-seizoen begonnen met een over winning, een klinkende overwinning in een uitwedstrijd. O. S. V. uit Oostzaan, de pas gepromoveerde tweedeklasser, zag zich met 7—2 geslagen. De laatste jaren was het seizoenbegin steeds onfortuinlijk, maar nu is het keerpunt gekomen. Een goed begin is het halve werk en de belangstelling naar de verdere pres taties van Alcmaria zal zeker heel groot zijn. Vol goeden moed vertrokken spelers en bestuursleden gisteren naar Oostzaan. De spelers waren er zich v?n bewust, dat hun bij O. S. V. een zware strijd wachtte. Toen men eenmaal de hoofdweg had verlaten, was het niet zoo gemakkelijk om over de smalle weg en de nog smallere, zwakke bruggetjes, het veld van O.S.V. te vinden. Maar eindelijk was men er. Een paar kleine waterovergangen en het veld lag voor de bezoekers open. Een nieuwe tribune op het O. S. V.-terrein nadert haar voltooiing, doch was gisteren nog niet te gebruiken. De kleinere hoeveelheid zitplaatsen, aan de overzijde, waren spoedig alle bezet. Ook om het veld stond een dichte haag toeschouwers O. S. V. was met dit drukke bezoek, ook van Alkmaarsche zijde, zeer tevreden. Precies twee uur kwamen de elftallen in 't veld, eerst Alcmaria, daarna O.S.V. De samenstelling was als volgt: O. S. V. Beek De Wit Schouten Hottentot Keyser Busch Windhouwer Meijn de Boer Puts Göbel O Hamstra de Jong Peereboom Keppel Gerritse Lengers v. d. Vall Burger Ooms Bijlsma Jongmans Alcmaria. O. S. V. moest de eerste minuten met tien man spelen, omdat de linksbuiten Göbel iets later kwam. Pas heeft scheidsrechter Visser het aan- vangssignaal gegeven en daarmee de compe titie '34—'35 ingeluid, of Alcmaria was reeds in den aanval. Van rechts dreigde ge vaar, maar Beek ckte weg en Jongmans kreeg dan ook spoedig bezoek der O. S. V.-ers en wel vier maal moest hij reddend optre den. Even daarna weet Beek een prachtschot van Gerritse te houden Fen nieuwe aanval van Alcmaria en 8K mi n-ut na het begin scoorde de Jong voor onze tweedeklasser, Westel. 2e kl. A Kinheim 0. S. V. Hilvers. O O Hercules tri O Q B. F. C. A. F. C. Alcmaria Kinheim A Hilvers. - - Q - - 0 1 - - - - O.V.V.O. - - E Hercules E 1 - - - BI. Wit G - Alcmaria 1 O S. V. gedaan. De ploeg was het laatste kwartier uitgespeeld en kon niet meer ge vaarlijk worden. De Alkmaarsche voorhoede bleef in actie en nog voor het einde wist Peereboom tot tweemaal toe op fraaie wijze te scoren, waardoor het einde kwam met 72, voor Alcmaria. Inderdaad kan het geheele elftal met veel genoegen op dezen wedstrijd terugzien. De spelers hebben zich zonder onderscheid tot het einde gegeven. En zij konden dit doen, omdat de lichamelijke training zeer veel goed bleek te hebben gedaan. Uithou dingsvermogen is van het grootste belang. Dat was juist een groote handicap voor O S V. Bij Alcmaria werd met enthousiasme samengewerkt. Men trachtte gezamenlijk een zoo goed mogelijk resultaat te behalen en deze eendracht bleek van groote waarde. Dat aan 't slot bestuur en elftal gefeliciteerd konden worden met een zoo mooi resultaat, met een zoo goed begin, was een belooning voor allen. De voorhoede speelde een keurige partij, Peereboom was met zijn vijf doelpun ten de held van den middag. Hij speelde uit stekend en was een voortdurend gevaar voor de tegenpartij door zijn snelle uitvallen en gevaarlijk schot. Gerritse en Keppel speelden goed samen en wisten telkenmaal groote verwarring te stichten in de Zaansche ach terhoede, de Jong speelde veel beter dan de vorige week tegen Velox. Hij vormde met Sietsma een vleugel, die telkenmaal tot het vijandelijke doel wist door te dringen. In de half-linie speelde v. d. Vall een keurige, wel overdachte partij. Hij gebruikte zijn hoofd zoowel letterlijk als figuurlijk en was een eroote steun voor de achter- en voorhoede. Burger was weer even enthousiast als steeds en trad meermalen reddend op in hachelijke situaties. Lengers was weer de oude, eeni geduchte versterking van de halflinie. Bijls ma en Ooms vormden een kranig backstel. Ooms snel als steeds. Bijlsma, de onver moeide verdediger, die nooit van opgeven weet. Jongmans in 't doel heeft best gewerkt en de taak onder de lat kan gerust aan hem worden overgelaten. O. S. V. speelde een flinke, eerlijke partij met dikwijls goed open spel. Van de spelers vielen vooral op de linksbuiten Göbel en de rechtsback de Wit. Deze speelden een keuri ge partij voetbal. A.s Zondag komt Kinheim hier op be zoek. Wij weten dat de Alcmaria-spelers van de groote beteekenis van deze ontmoeting overtuigd zijn. Laat hetzelfde enthousiasme dezelfde samenwerking en dezelfde wil om te winnen aanwezig zijn. Dan kan opnieuw succes worden behaald. En nu alvast van harte geluk gewenscht bestuur en spelers met het mooie begin. dergelijke wending zou nemen. HeT^T kwartier toch speelden de gastheeren e nerveus en reeds dadelijk bleek de kraoh* eer de bezoekers. Nog voor de rust echter oS was konden de Alkmaarders zich wat kT stellen en begonnen de partijen iets tegen i kander op te wegen, zoodat tot de rust<LÜ' verandering in den stand meer kwam Het was of er tijdens de thee een demon, sche macht over de gastheeren was uito gaan. Het was reeds dadelijk na de rust Tl zelfde ongekende 034 bruischende enthousiast dat zoo menige Boys-wedstrijd stempelde p waardoor het geweldige „Volewijckers" t taal werd overspeeld. Nog binnen de acht minuten was de stand reeds gelijk en harf vrouwe Fortuna wat meer aan den kant va de Alkmaarders gestaan, dan was een groot" achterstand reeds in een voorsprong otT zet geworden. Nu bleef het voorloop» een puntenverdeling, beide verdedirfLfj' gaven niet thuis en slechts de allerKj? minuut bracht de beslissing. We zullen er niet toe overgaan om in «u tails alle hoedanigheden van de spelers memoreeren. De jeugdige Boys-keeper de plaats van v. d. Horst innam, heeft goed werk laten zien al was het begin een b<L> weifelend. De backlinie heeft zich vooral na de rust, zeer goed hersteld en de spljn ternieuwe verdediging zal ongetwijfeld vertrouwen gewonnen hebben. 8 De nieuwe links-half Licht deed vaak zeer goed werk en begint zich bij het geheel steeds meer aan te passen. De overige half- spelers, zooals we aat van hen gewend zijn. De nieuwe linksbuiten heeft eveneen» zeer verdienstelijk werk laten zien en het winnen, de doelpunt, kort voor het einde, was buiten gewoon. Het overige deel van de voorhoede wat na de rust ook zeer goed op dreef was - zagen we wel eens meer in dezen vorm spe len. En de Volewijckers? Denk niet dat het een minderwaardige ploeg is omdat zij deze ont moeting verloor. Integendeel! Men gaf een goed open spel te zien en wist van oprui men, plaatsen enz. Van de aanvallen ging vaak zeer veel gevaar uit en de verdediging was niet gemakkelijk te passeeren. De nieuwe doelverdediger heeft veel werk verzet en treft aan geen der doelpunten schuld. De spil trad sterk op den voorgrond en vooral zijn vrije trappen, die hard en strak waren, le verde veel gevaar op. Deze sympathieke en uiterst faire ploeg zal heusch nog wel van zich doen spreken. We maken niet gaarne een bemerking op de leiding, doch deze arbiter nam vaak zeer zonderlinge beslissingen. De Alkmaarders werden hier onbetwist meer door benadeeld dan de Amsterdammers. V) Westelijke 0 ca ui 1 3e klasse A 8 C O -o c <fl o2 s ■6 I R A "o a Q Alkm. Boys u 1 Assendelft D T Helder E i 1 Hollandia E 3.1 H. R. C. L K. V. V. 1 De Meteoor N de Volew. G 1 Zaandijk 1 Och, het is trouwens voldoende bekend, dat de Boys het in hun nieuwe derde-klasse- omgeving zwaar te verantwoorden zouden krijgen. Ploegen als Volewijckers, H.R.C., Zaandijk, Hollandia en Helder, zouden hen nog wel het noodige aantal nederlagen be zorgen. De Boys troffen het niet, hun debuut in de derde klasse tegen het zeker sterke Vole wijckers te mogen maken. Volewijckers toch, een ploeg die reeds verscheidene malen in deze afdeeling een zeer belangrijke rol speel de, een ploeg, die een zeer groote hoeveel heid routine nad opgedaan, een ploeg, die uit ongetwijfeld goede spelers bestaat. En nu voor deze ploeg die zeker een leidende rol zou gaan spelen, was het weg gelegd om de rood-witte Alkmaarders de vuurdoop te mogen geven. Dat het een wer kelijke „vuurdoop" zou worden, het had er voor de rust toen de gasten zich reeds van een nuttigen O—3-voorsprong hadden ver zekerd veel van weg. Weinige van de ondanks de wielerwedstrijden nog talrijke toeschouwers zu'len toen vermoed hebben, dat het verdere verloop van de wedstrijd een Om precies half drie zien we de volgende opstellingen in het veld: Al km. Boys. H. Keesen Koster Hoogland Weel v. d. Hilst Licht Indri Brouwer Kwadijk Boots Kossen Scheidsrechter Roos Herfst Witte BognettaW Hackman v. d. Hilst Stijger Geerding Wagenaar Geurts v. d. Winkel Baars Volewijders Omtrent het verloop van den wtAfa» nog het volgende: T De Boys hebben den toss gewonnen ett spelen eerst het westelijk gelegen doel Reeds dadelijk volgen eenige wederzijds^ aanvallen, waarbij blijkt dat de bezoeker3 sterker zijn. Reeds dadelijk hebben zij Na nauwelijks_drie minuten brengt een corner goed voor doel en v. d. H"S schiet onverwachts hard in, O1. O08 Boys zullen het eens probeeren, doch hun spel is te nerveus en de aanvallen minaer goed opgezet. Aan den anderen kant gaa het beter en het is v. d. Hilst die uit een wei felen den stand op Okan brengen. Opnieuw wederzijdsche aanvallen, doen de Volewijckers behouden nog steeds n beste van het spel. Dan komen de Boys er1 beter in en krijgt Kossen een corner te werken. Goed voor doel wordt het leder slotte door Brouwer juist overgeschoten. Dan wordt Volewijckers iets minder s en komen de Boys wat los. Nadat Kossen het zijnet heeft geschoten, gaat een schot Kwadijk juist over. Dan weet Keesen »eu een gevaarlijken bal weg te stompen en j erger te voorkomen Toch kan hij even uitloopende een derde doelpunt niet komen, die Witte voor zijn rekening Wat de Boys ook probeeren, het zitt hui mee. Hoewel Kwadijk eenmaal goed en Brouwer rakelings naast schiet en goed werk van Indri en Kwadijk, Boo kan inschieten, het Amsterdamsche blijft gesloten en de rust breekt zon anderiug aan.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6