Qemeentecaden cuuU en JdtUtAouw JUefU&za&en Jildscfidften 'fzooinciaal 'flieuuxs JjiQtzoHdest Siukken DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. GEEN AVRO-LANDBOUW- HALFUUR. 1 Richting-Verkeer STEUNT HET T. B. tf-FONDS DER SIGARENMAKERS. 14 Augustus 1934 op een der volgende wij zen te betalen: a. door het zenden van Duitsch bankpa pier; b. door het crediteeren van een Duitschen leveranaer bij een bank; c door het zenden van een chèque. Met het oog op de verplichting tot storting in guldens vermelden wij nog, dat wij Uw opdrachten tot vergoeding van bedragen in vreemde valuta zullen uivoeren door stor ting in guldens bij de Nederlandsche Bank, waartoe de vreemde munt wordt omgerekend tegen de officieele noteering van den werk dag voorafgaande aan dien der storting. Ingevolge een door het Nederlandsch Clearinginstituut met de Nederlandsche banken gesloten overeenkomst, kunnen Ne derlandsche importeurs de door hun Duit sche leveranciers op hen getrokken wissels blijven honoreeren. De incasseerende bank instelling neemt de verplichting tot storting bij de Nederlandsche Bank van den betrok kene over In te zenden formulieren. Naast de verplichting tot storting bij de Nederlandsche Bank, dient de afnemer van Duitsche goederen, bij elke betaling aan de Nederlandshec Bank, een formulier aan het Nederlandsch Clearinginstituut in te zenden, waarin medegedeeld wordt op welke factuur de storting betrekking heeft. Wanneer de stortingen in Uw opdracht door onze bemid deling plaats vinden, gelieve U ons bij Uw opdracht het formulier te doen toekomen, waarna wij dit aan het Clearinginstituut zullen doorgeven. Formulieren zijn bij ons gratis verkrijgbaar. Ook bij het hierboven vermelde incasso door banken moet een for mulier (form. 3) aan het Clearinginstituut worden verzonden Bij incasso door onze be middeling reiken wij bij aanbieding van het appoint zulk een formulier aan den betrok kene uit. Invoer in de Nederlandsche Over zeesche Gebieden. Invoer van Duitsche goederen in de Ne derlandsche Overzeesche Gebieden valt tot nu toe niet onder de clearing, zoodat de be taling van schulden uit dien hoofde niet via de Nederlandsche Bank behoeft te geschie den. Het verdient aanbeveling deze betalin gen ook indien de facturen in guldens luiden met bankmarken te effectueeren, waartoe wij gaarne onze bemiddeling zullen verleen en. Vrachten, assurantiïn, provisiïn etc. Betaling van vrachten, assurantiën, pro- visiën en bewezen diensten valt buiten de clearing. Betaling kan met bankmarken ge schieden. Transitoverkeer door Nederland. Betaling van Duitsche goederen, welke niet in entrepot of anderszins onder douane verband worden opgeslagen, valt niet onder de clearingwet en behoeft derhalve niet bij de Nederlandsche Bank te gesctneden. Transitoverkeer door Duitschland In afwachting eener nadere regeling is de thans geldende opvatting, dat niet-Duitsche goederen, die via Duitschland in ons land worden ingevoerd, en waarvan betaling niet aan een in Duitschland gevestigde firma of voor rekening van een zoodanige moet plaats hebben, piet ,yia de Nederlandsche Bank be- hoeveii te worden betaald, indien bij aan komst in Duitschland de bestemming der goederen naar Nederland reeds vaststond Omtrent deze materie zal een Koninklijk Be sluit worden afgekondigd. Invoer van vooruitbetaalde goederen. In dit geval is de importeur niet ontheveu van de verplichting om de verklaring tegen over het Clearinginstituut af te leggen, dat het verschuldigde door hem via de Neder landsche Bank zal worden voldaan. Echter zal hij gelijktijdig kunnen verklaren, dat hij ter zake van den invoer niets meer schuldig meent te zijn, onder opgave van redenen. Het Nederlandsch Clearinginstituut is ge rechtigd naar de juistheid dezer verklaring een onderzoek te doen instellen. Voor zooverre thans vooruitbetalingen plaats hebben, moet ter gelegenheid van de storting bij de Nederlandsche Bank een for mulier aan het Nederlandsch Clearinginsti tuut worden gezonden, waarop onder ver melding van bijzonderheden wordt aangege ven, dat het een vooruitbetaling betreft. Rembourszendingen. Rembourszendingen uit Duitschland, welke door de Posterijen, de Nederlandsche Spoorwegen of de Algemeene Transport On derneming (ATO) worden bezorgd, kunnen door den geadresseerde zonder vervulling van eenige formaliteit in ontvangst worden genomen. Door de genoemde ondernemingen wordt voor afdraging van het geïncasseerde bedrag aan de Nederlandsche Bank zorg gedragen. Algemeene Verklaringen. Groote firma's, die zeer vele Duitsche goe deren ontvangen, kunnen worden gemach tigd tegenover het Nederlandsch Clearing instituut een z.g. „Algemeene Verklaring" at te leggen, waarbij zij zich verbinden hunne goederenschulden, ontstaan uit in voeren van nè 14 Augustus 1934, te veref- lenen via de Nederlandsche Bank. Hierdoor woraen zij ontheven van de verplichting om I j inklaring een verklaring af te leg gen, aoch kunnen zij volstaan met een ver- JZ'?K naar. de algemeene verklaring. Ech fnrm n en verPhcht bij elite betaling een zenden 1 330 ^et Clearinginstituut in te Veredelingsverkeer. ndien goederen ter bewerking naar kt i i j worden gezonden, behoeft bij de ederlandsche Bank slechts het aan den uuitschen bewerker verschuldigde loon te worden gestort. Betaling met Spermarken etc. Een moeilijkheid ontstaat met betrek- tot de betaling van goederen^ indien de vereffening volgens een in Duitschland ver- fr?£en „Genehmigung" geheel of gedeelte- lijk mag geschieden met Spermarken of ten van een z.g. Auslander Sonderkonto. in Ze j?an8e'e£enhe'd is nog bij de regeering °n"erzoek. Echter kan reeds worden kan^e<^eld, dat momenteel geen ontheffing 0 ,Worden verleend van de verplichting om P uen vervaldag het volle factuurbedrag of inwaarde daarvan in Guldens bij de 1 vwerlandsche Bank te storten. Daaren tegen zal dat deel, hetwelk overeenkomt met het bedrag waarvoor bovengenoemde Ge- nehmigung geldt, niet naar Duitschland worden doorgegeven, doch op een geblokkeer de rekening worden geboekt. Aankoop van Duitsche goederen door bemiddeling van vertegen woordigers. Hierbij kunnen zich de volgende gevallen voordoen a. Indien de goederen rechtstreeks uit Duitschland aan den Nederlandschen af nemer worden verzonden en betaling buiten den vertegenwoordiger om rechtstreeks aan den Duitschen leverancier plaats vindt, moet gehandeld worden, zooals hierboven onder „Betaling van importen na 14 Augustus 1934" is beschreven. b. Indien de goederen rechtstreeks uit Duitschland aan den Nederlandschen af nemer worden verzonden en de betaling aan den vertegenwoordiger hier te lande moet geschieden, dan zal de afnemer aan zijn tegenover de douane af te leggen verklaring, dat hij het verschuldigde aan de Nederland sche Bank zal betalen, het volgende moeten toevoegen: „Hij /zij wijst er echter op, dat de betaling van deze zending zal geschieden door tus- schenkomst vanteover eenkomstig door deze(n) met het Neder landsch Clearinginstituut getroffen rege ling, en dat hij/zij deze(n) zal verzoeken bovenstaande verbintenis tot afdraging aan de Nederlandsche .Bank te zijner tijd van hem/haar over te nemen". Den afnemer wordt voorts aangeraden, bij betaling aan den vertegenwoordiger, van dezen te zijner décharge een verklaring van den volgenden inhoud te verlangen: „Het van U ontvangen bedrag ter betaling van(aanduiding der vordering) zal door mij/ons overeenkomstig met het Nederlandsch Clearinginstituut getroffen regeling aan de Nederlandsche Bank wor den afgedragen." (Wordt vervolgd.) NOORDSCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond onaer voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester. Medegedeeld werd dat den kweekeling onderwijzer, den heer de Winter, eervol ont slag was verleend wegens benoeming te Alkmaar en in zijn plaats is benoemd de heer C. Hoogvorst te Schoorldam. Het gymnastieklokaal is zoo goed als ge reed. Alleen wordt nog gewacht op de toe stellen. Diverse wijzigingen van de begrooting 1933 waren gcedgekeurd. De begrooting 1934 was door Ged. Staten goedgekeurd. Idem het besluii tot storting van de voor- deelige saldi der lichtbedrijven in de kas sen der gemeenten. De termijn voor 'e plaatsing van arbeiders in het vrije bedrijf met steun van de over heid is tot 1 Januari verlengd. Er zijn niet veel arbeiders op deze manier geplaatst ge worden. Op hel oogenblik zijn het er 4 a 5, terwijl ook wel eens 1 arbeider is geplaatst geweest. De heer Kwadijk informeerde of er reeds wat voortgang werd gemaakt met het crisis- comité B. De voorzitter antwoordde, dat dit wel het geval zou zijn. Het comité heeft echter eerst voor kort de beschikking ge kregen over de benoodigde gelden. Een verzoek van den r.-k. bond van hotel-, café en restauranthouders inzake verlaging personeele beiasting werd voor kennisgeving aangenomen, daar reeds lang in dezen is voorzien. Op diens verzoek werd den heer J. Doets eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de gem. ULO-school, wegens zijn benoeming aan de centrale ULO-school te Arnhem Het verzoek van den Langendijker bestuur- dersbond werd hierna behandeld. Ten aan zien van het eerste gedeelte van dit verzoek, de betaling van de contributie voor het zie kenfonds, stelden B. en W. voor, alvorens er toe over te gaan in de contributies der werk- looze arbeiders en te werkgestelden tegemoet te komen, de resultaten af te wachten, we'ke de commissie uit de 50 Westfriesche gemeen ten zal hebben bij het aig. ziekenfonds. Er is hier reeds een regeling getroffen. De heer Kwadijk zou de uitkeering van de contributie, welke nu reeds word gedaan, niet over het burg. armbestuur willen laten gaan, maar dit bijbetalen bij den steun of de werkverschaffingsloonen. De voorzitter was echter van meening, dat het niet veel uitmaakt wie het betaalt. De heer Kwadijk wees op het verschil voor de armen. Er zijn er, die anders nooit bij het Burg. Armbestuur komen. Dezen wilde spr. bij den steun uitbetalen. De voorzitter zag hierin echter slechts een theoretisch bezwaar. Practisch komt het op hetzelfde neer en is het beter, dat het burg. armbestuur de gelden uitkeert. Dat college is beter op de hoogte van den financieelen toestand der arbeiders. De heer Kansen, voorzitter van het burg. armbestuur, deelde nog mede, dat er bij het ziekenfonds a' over gesproken was. Men was er daar voor, dat ieder der belangheb benden 1/3 gedeelte zou betalen. De bedoe ling van den minister is alleen voor werk loozen. Tusschen wel of niet-georganiseer- den wordt hier in Noordscharwoude geen verschil gemaakt, merkte spr. op. Allen zijn voor het Burg. Armbestuur gelijk. Het voor stel van B. en W. werd aangenomen. Op het tweede verzoek, het afsluiten van een vrijwillige verzekering voor tewerkge stelde arbeiders die een waditweek door moeten maken, werd goedgunstig beschikt De gemeente betaalt 3/4 van de premie, de arbeider 1/4. De heer P. Smit Jzbrandstoffenhande- laar, alhier, verzocht een bijdrage in de verbouwing van zijn pakhuis. Dan is hij be reid een stukje achteruit te gaan E>e heer Srriit is van meening, dat hij ten gevolge van de vernieuwing van de Mosse- lenbrug last heeft van het regenwater. Een verbreeding van den weg zal daar het ver- keei ten goede komen B. en W. stelden voor, hierop niet in te gaan. Het ontstaan van schade wordt door het college ontkend. Zonder tegenprestatie is men Vel bereid een stuk grond over te nemen, maar als er iets voor gevraagd wordt, kan men hiertoe niet overgaan, dat zou precedenten scheppen. De heer Kansen informeerde naar de kosten. Bij een aan te brengen verbetering zou spr. wel voor vergoeding gevoelen. De neer Schrijver oordeelde het rechtvaar dig, als schadevergoeding werd gegeven doordat de heer S. schade lijdt aan zijn pakhuis. De voorzitter had het echter beter ge vonden, dat de heer S een betere rioleering had aangevraagd als hij last had van het water. De heer Kwadijk achtte het wel de moeite waard, hier zijn aandacht aan te besteden. Door de verhooging van de straat is het perceel te diep komen te liggen. Een ver- breeding van den weg werd door spr. zeer wenschelijk gevonden. Het is daar gevaarlijk, vooral bij een slechter weg door sneeuw enz Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. De rekeningen over het dienstjaar 1933 werden vervolgens aangeboden. De gemeenterekening sloot met een batig saldo van 9 794.78 De kapitaaldienst gaf een voordeelig saldo aan van 302.50. Het burg. armbestuur had echter slechts 4613.81 ontvangen en 6667.44 uitgegeven, zoodat hier een nadeelig saldo was van f 2053.63. Deze rekeningen zullen door de heer en Kansen, Kwadijk en Duijves worden nage zien. Het burg. armbestuur had een extra subsidie verzocht van f 2500 in verband met eenige hooge rekeningen voor zieken- huisverpleging en het nadeelig saldo van verleden jaar. De .heer Duijves wilde wel eens weten hoe het er voorstond bij het B. A. Spr. had liever gehad dat het Burg. armbestuur om subsidie was gekomen toen het geld op was E>e heer Kansen lichtte deze zaak als des kundige toe. Er was al een hooge subsid^ gevraagd om het nadeelig saldo van verleden jaar te dekken. Dit mocht echter niet gelukken. Er kwamen veel kosten voor ziekenhuisver- De heer Kwadijk vroeg of er nu nog bij zijn, die voor het ziekenfonds bedankt heb ben en nu voor rekening der gemeente naar het ziekenhuis worden gezonden. De heer Kansen antwoordde, dat dit niet het geval was. Subsidie werd toegestaan. Op verzoek van de winkeliers vereen iging en naar aanleiding van eenige circulaires werd de vereischte verklaring ten behoeve van de uitbreiding van den verkoop op Zon dag afgelegd. De heer Barten stemde tegen Spr. betreur de, dat deze wetswijziging was gekomen. Spr. had het niet noodig geoordeeld, dat de winkels hier 's Zondags meer open mogen zijn. Ook de heer Schrijver was niet enthou siast over deze wijziging. Eenige reclames hondenbelasting werden behandeld, waarna de rondvraag werd ge houden. De heer Kooij vroeg, Of er nog gelegen heid bestond dat de Twuijverweg aan het Hoogheemraadschap wordt overgedragen. Hij wordt nu geheel stuk gereden door de zandauto's. Het zal wel duur onderhoud worden. De voorzitter meende, dat men er niet aan moest denken, dat ae overdracht zal plaats hebben. Spr. herinnerde daarbij aan de ge voerde besprekingen en onderhandelingen Het dag. bestuur der Holl. Mij. van Landbouw heeft vergaderd. In verband met het bedanken door den heer M. C. v. d. Laan te Stompetoren als lid van de districtscommissie der Landbouw- Crisis-Organisatie N.-Holland, werd be sloten aan het bestuur dier organisatie te verzoeken, de volgende personen te plaatsen op de voordracht: A. J. Baren- dregt te Schermerhorn en T. Vaalburg te Stompetoren. Door de afdeeling Bodegraven was het verzoek idgediend te willen bevorderen, dat wederom een landbouwhalfuurtje van half zeven tot zeven uur 's avonds voor de A.V.R O-microfoon zou worden ingeschakeld. Naar aanleiding hiervan is een on derzoek ingesteld, waarbij bleek, dat talrijke bezwaren zich voordoen om het verzoek ingewilligd te krijgen. Dezelfde afdeeling verklaarde zich over den gang van zaken in de jongste algemeene vergadering te Amsterdam, waar de tijd voor een groot deel in be slag werd genomen door sprekers van dien dag, niet tevreden. Het dagelijksch bestuur hoopt voor de eerstkomende algemeene vergadering een bevredigen de regeling te treffen. 20 JAAR JONGER, „Mijn man zegt, dat ik er beter oitzie" Rheumatiek en constipatie verdwenen. „Sedert 2 jaar gebruik ik Kruschen Salts. Ik had altijd veel last van rheu matiek, constipatie en pijn in den rug en ik was bang om de deur uit te gaan. Nu voel ik mij veel flinker en kan ik weer uit werken gaan. Sinds ik Kruschen Salts gebruik zegt zelfs mijn man, dat ik er veel beter uitzie en niet ouder lijk dan 20 jaar. Hieruit kunt U opmaken hoe ik veranderd ben. want ik ben 41." Mevr. H. L- te B. Kruschen Salts zorgt, dat Uw .lchaam dagelijks den belangrijksten plicht vol brengt. De zacht- purgeerende werking verzekert het goed functionneeren der afvoerorganen, waardoor U inwendig van alle schadelijke afvalstoffen gezui verd wordt. Zoodoende zorgt Kruschen Salts voor een zuiveren bloedstroom, en verhoogt Uw levenslust en energie Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de fleech, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. WINKELDIEVEGGE VOOR HET HOF. Verzwaring van straf gerequireerd. Gisteren stond voor het Amsterdamsche gerechtshof een juffrouw terecht, die ervan wordt verdacht, samen met haar kinderen een groot aantal goederen te hebben gesto len uit bazars te Utrecht. De politierechter te Utrecht had haar ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De vrouw gaf de diefstallen voor een ge deelte toe, doch zij zeide de schuld voor de kinderen op zich te nemen. Voorwerpen van allerlei aard waren van haar gading ge weest: parapuies, ta$chjes? odeur, portefeuil les en zelfs eenjo-jo! President: Ik vind het heel erg, wat U ge daan hebt, een moeder, die met haar kinde ren diefstallen gaat plegen. De vrouw barst in snikken uit en betoogt, dat zij oorspronkelijk het plan had St. Ni- colaas-geschenken te koopen. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, zeide in zijn re quisitoir, dat eenige jaren geleden m een dergelijk geval een straf van anderhalf jaar was opgelegd. Het rapport over deze vrouw is bovendien ongunstig. Zij verwaarloost haar huishou ding, is koopziek en slordig. Tot spr.'s verwondering heeft de politie rechter hier een straf van slechts zes maan den opgelegd, waaraan nog drie maanden voorwaardelijk. Spr. requireert derhalve negen maanden gevangenisstraf. In Friesland door de eeuwen heen, het historische standaardwerk, dat door Dr. H. G. W. van der Wielen verzorgd wordt en bij de firma G. W. den Boer te Middelburg wordt uitgegeven, wordt in de laatste afle vering verder aandacht gewijd aan de agra rische toestanden, de nijverheid, de opstan den, de kerstening, de heidensche sporen en het verdere religieus leven. Daarna wordt de Noormannentijd behan deld, waarbij o.a. de Deensche vorsten en de Friesche landen ter sprake komen. Met een begin van'het hoofdstuk De Frie sche Vrijheid (een karakteristiek der middel- eeuwsche toestanden) wordt deze weer met fraaie foto's geïllustreerde aflevering besloten. Dit roode bord met witte streep beteekent: gesloten voor alle ver keer in deze richting BERGEN (Juli) Geboren: Jacobus z. van J. Rose en M Kaandorp. Maartje d. van J. de Graaf en Tr. Mooii. Feodor Urban z. van T. Pitca- vin en M. Urban (won. te Bryn Athyn (N. Amerika). Hendrik Adolf Johannes z. van H. A. J. van Schenk Bril en J. Scheer. Margaretha Geertruida, d. van S. Bakker en A. Apeldoorn. Maria, d. van Cornelis Düijn en D. Wiiker. Egberdma Gnsberta Cecilia, d. van C. A. Brandwijk en H. J. J G. van Itcrson. Willy, d. van C. Koorn J. Geerligs. Hielke d. van Th. van Manen en O. O. van Dijk. Getrouwd: Jacobus Johannes Dum en Grietje van Loenen. Alje Olthof te Oud karspel en Henriette Aukje Geuzebroek. Nicolaas Carel Antonius Frankenmo'en en Anna Johanna Laagland. Jan Willem Adriaan Verpalen te Ginneken en Neline v. 't Sant. Carel Octavius van Regteren Alte- na te Amsterdam en Comelia Haantjes. Johan van Doorn te Alkmaar en Trijntje de Boer. Overleden: Willem Bruin. 1 maand, overl. te Alkmaar. Gerrit van Os, 67 jaar, echtg. van F. G. E. v. d. Veen. Margien Dekker, 58 gesch. van O. F. Noorder veen, eerder wed. van A. Roggen. Geachte Redacteur, Mogen wij u beleefd verzoeken onder staande regelen in uw blad te willen plaat sen, waarvoor wij u bij voorbaat hartelijk dank brengen. Op Zaterdag 22 September a.s. zal door ons bestuur, evenals vorige jaren, een col lecte worden gehouden ten bate van ons tuberculosefonds. Reeds vele jaren geleden hebben de siga renmakers het initiatief genomen de tuber culose daadwerkelijk te bestrijden door het heffen van verplichte bijdragen der leden. Zij wisten uit ervaring dat in hun rijen vele slachtoffers waren. Ipimers de tuberculose vindt haar slachtoffer daar waar de minste weerstand wordt geboden en dat was bij de sigarenmakers, wier weekloonen tot de laag ste behoorden. Ook thans behooren zij niet tot de best betaalden. Als men daarbij nog in aanmerking neemt, dat zij veelvuldig en langdurig werkloos zijn, dan begrijpt men wel dat wij een beroep op de offervaardig heid van het publiek moeten blijven doen. Wij weten uit ervaring, dat een dergelijk be roep niet tevergeefs zal zijn en wij zijn er van overtuigd, dat een ieder naar zijn ver mogen een zoo groot mogelijk offer voor dat mooie doel zal willen brengen. Voor de lezers willen wij ook toch eenige cijfers geven, die de beteekenis van ons werk demonstreeren. Van 1919 af tot en met 1933 is aan ver plichte bijdragen van de leden ontvangen 74.681.44, aan vrijwillige bijdragen der le den 12.063.84Vk en aan collecten f 22.014.41, totaal 108.759.70. De uitgaven bedroegen voor verpleegkos- ten 63.360.44 K en voor uitrustingskosten 14.967.34 X, totaal 78.327.79. Alleen door de leden is ruim 86.000 bijeenge bracht. Dit geer respectabel bedrag is opgebracht met wekelrjksche bijdragen van al te kleine weekloonen. Eerst nadat wij gedurende 7 jaren uitsluitend met eigen middelen onze zieke medemenschen hebben geholpen, heb ben wij het publiek om hulp gevraagd, welke hulp in Alkmaar altijd in ruime mate wordt verleend. Waar thans de overheid in haar verschil lende instanties ook op het gebied der t.b.c.- bestrijding bezuinigt, is ons fonds meer dan voorneen op hulpverleening aangewe zen. Het fonds betaalt de verpleegkosten voor onze leden in sanatoria en herstellingsoor den en voor vrouwen van leden in sanatoria. Bovendien worden de uitrustings- en even- tueele reiskosten betaald. Voor het bepalen van den verpleegduur refereeren wij ons aan het oordeel van den geneesheer-directeur. Momenteel worden er 8 patiënten verpleegd, waarvoor heel wat geld noodig is. Verster king van de middelen van ons fonds is meer dan ooit noodig. Komt, mannen en vrouwen, helpt ons. Wij weten dat gij sympathiseert met ons werk. Vult onze busjes en werkt op deze wijze mee aan het schoone doel nieuwe levenskracht te schenken en genezing te brengen aan uw medemenschen die door tuberculose zijn aangetast. Helpt mee deze collecte te maken tot ééne, waarvan het resultaat is, dat de zieken de zekerheid krijgen uit sanatoria etc. genezen ontslagen te worden. Door uw offer te brengen, brengt gij te vens levensblijheid in de gezinnen, waar an ders vrees en angst voor het missen van va der of moeder zou bestaan. Daarom beve'en wij onze collecte aan on der het motto: De sterken voor de zwakkin. Namens het bestuur van de afd. Alkmaar van den Nederlandschen Sigarenmakers en Tabaksbewerkersbond: P. A. G. LOUWS, voorzitter. G. FISSCHER, secretaris. 173. Drein en Piet hadden nu tijd om kalm door het nau we raampje te kruipen. Ze wasebten zich gauw in een beekje vlakbij en klommen haastig de bergen over. Opeens zei Drein: „Pas op Piet, daar komt die Vuurlander met die kattestaart aan 174. Gelukkig vonden ze op de bergen een oude kist. Drein kroop er in en Piet ging er vlak achter zitten, zoodat het voor den Vuurlander leek of ze allebei in de kist zaten. Maar toen de aurlander vlak bij was, sprong Drein haas tig uit de kist en liet Piet zijn hoofd zakken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7