Jilnutieuws Vtaaq en ^Aanbod Damcu&cick m. m PUZZLE. m Tot besluit. VICTORIA THEATER. REGENJAS H. NEVILLE HART SCHOEMAKER Wk Hl, lil ffpp^ p| fÜ Ut Él HÉ Üt Onze Derde September-Opgave. Een Kruiswoord met lettergrepen. De oplossing laten wij in haar geheel hieronder volgen. Velen zonden van deze interessante opgave een correcte oplossing in. Onze Nieuwe Opgave.' (No. 4 der Sep- tember-serie). De vergeten nuL Iemand moest een getal vermenigvul digen met 50914. Bij de laatste verme nigvuldiging overzag hij, dat het vierde 9i torsiivvw? »WaS' Hi' kreeS hierdoor Z170bolo000 te weinig in de uitkomst Hoe zag de vermenigvuldiging er uit, die oorspronkelijk bedoeld was' Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtij- dig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 28 September 12 uur aan den Pnzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. wat altijd tijdverlies maar vaak ook ongelukken beteekent. Om echter op de wedstrijden zelf te rug te komen, dien derden dag moesten wij 450 K.M afleggen en daarom was de start een uur vervroegd. 't Weer was nu vrij goed en de wegen over 't algemeen behoorlijk. Alleen een 12 a 14 K M. voorbij den start was weer zoo'n gemeene berg, net als de Samen- berg En door de-regens van den vorigcn dag was de weg er natuurlijk beroerd. Hulp mocht je niet aanvaarden, omdat de helling tenslotte genomen kon wor den. Daar is Bakker Schut gestrand. Hij kon de laatste 50 M maar niet overwin nen, omdat de helling daar veel hooger was Hoe vaak hij het probeerde, weet ik niet, maar in elk geval, hij gaf einde lijk den moed op en liet zich duwen, 't Kostte hem een handvol strafpunten Overigens was die derde dag bizonder fraai en aangezien het gemiddelde vrij laag wa6 (48 K.Mhebben wij dien dag ook nog eens kunnen zien, hoe mooi de omgeving was. Trouwens, ik geloof, zei Moejes, dat de Duitschers dit derde traject expres hebben uitgezet, om re clame te maken voor hun mooie land schappen. Enfin, die derde dag wa3 voor de Hollanders slecht, want Bakker Schut had 50 strafpunten opgeloopen en Dick Eysink moest opgeven wegens motor storing. Zoo-iat het A-team uit den strijd was. Alleen ons B -team «vss nog intact en niemand van ons drieën bad een straf punt Het zwaarste komt nog! Toen kwam de vierde dag en die was wel heol zwaar, nog zwaarder dan de tweede. Want het heele traject bestond uit smalle, modderige bergpaden; 't wa« berg op, berg af en sommige stukken waren gansch onberijdbaar. Ea hier bleek maar al te duidelijk, dat deze Zes- daagsche voor dames veel te zwaar was. Niet alleen, dat zij teveel lichaams kracht moesten gebruiken, om baar ma chines omhoog te zeulen, maar ook het gemiddelde was voor haar bijna niet te bereiken. Gelukkig was het weer goed en toen wij aan de finish kwamen in Ober- staufen, toen beleefden wij den gezellig- sten avond van de heele Zesdaagsche. Want in dat dorpje had men alles op ailes gezet, om ons te vermaken. Er was een muziekkorps met een paar jodelaars er was bier 0 ja! die bierfuif was goed. Stel je voor, er was voor de muzikanten maar één kruik, een 10-liters kruik. Nou en ie werd gevuld en ging dan van mond tot mond. En als het ding leeg was, dan werd-ie weer volgeschonken. En de feestvierders hebben kans gezien, om dien avond 600 L. bier te verwerken. Hoe het kwam, dat de muziek steeds slechter werd en het aantal muzikanten steeds kleiner, ja, dat is natuurlijk niet te raden! 't Was alleen jammer, dat wij zelf niet al te veel aan dat feest konden deelnemen, want er volgde nog een dag. Jammer dat die zoo fataal zou worden voor ons. Daar had je Bertus van Hamers veld, toch waarachtig geen kind. En die kr«eg het boven in de bergen te kwaad toot de koude. Met geen mogelijkheid k°n hij zijn stuur meer vast houden en of hij wilde of niet, Bertus moest den strijd staken en kroop in de eerste de beste gelegenheid een paar uurtjes on der de wol 1 Daar was Sanders, die tot nog toe goed gereden had. Hij kroon dien dag in esn "viertje en kon de zaak toen wel stop zetten. Maar 't ergste was het met Feyma, een der mannen van het B-team. Die kreeg door dre lekke banden, vlak achter «Ikaar, een aantal strafpunten en met- ««n was ook het B-team kansloos ge worden. Dat geeft je moreel een klap, zei Moejes. Vier dagen lang heb je hard ge vochten met elkaar en dan komt de vijf de dag en die bezorgt een van je men- schen op een ongelukkig moment een paar lekke banden. Enfoetsie is de kans! Toen hebben wij alleen nog maar ge reden om de gouden medaille. En ge lukkig waren er nog heel wat Hollan ders, die 0 strafpunten hadden Maar het w'«er was intusschen weer slecht ge worden en toen wij dien dag weer aan ons eindpunt kwamen, had ik geen droge draad meer aan mijn lichaam. En in zijn schoenen stond 't water precies 2 c M. hoog merkte mevr. Moejes terloops even op. En alles, maar dan ook alles zat dik onder de modder. Gelukkig deden een warm bad en schoone kleeren wonderen en na een stevige maaltijd waren wij weer spoedig geheel de ouden! De laatste dag bracht een snelheids proef en die viel mee! Want kijk, wij be hoefden nu alleen maar te zorgen, dat wij ons gemiddelde maakten, meer niet. En dat was gemakkelijk genoeg. Hadden wij nog kans gehad op de Vaas, dan was deze dag lastiger geweest, want dan hadden wij zoo snel mogelijk moeten rijden. 'k Moe6t nu een gemiddelde makeu van 80 K.M. en dat ging best. Boven de 110 K.M ben ik niet geweest, omdat het niet noodig was. En 't lukte, 't Lukte met de anderen ook en zoo kregen wij eindelijk de gouden medaille, wij, dat waren de Ridder, Sybrandy, v. d. Voort, Teeken. Wittenberg, Vermaak, Timmer en ik, dus 8 van de 18 gestarte Hollan ders. Jan Moejes dronk zijn zooveelste ljop thee uit, wij deden het hem na en met een vroegen wij, of hij ook nog eens ge vallen was. Nou en of. 't Was de vierde dag, on geveer 30 K M. voor de finish, 'k Maakte een flinke schuiver, vielde voet- schakelaarpedaal brak af. Gelukkig kon ik de laatste kilomter6 nog met de hand schakelen er zoo haalde ik het En den volgenden dag heb ik het weer fijn in elkaar geprutst. En toen ging het weer van een leien dakje. Over 't algetneen is er goed en vooral beheerscht gereden, zelfs in deze Zes daagsche, die door den regenval veel zwaarder werd, dan wij verwacht had den. En ieder, die in zoo'n Zesdaagsche rijdt, moet weten wat hij doet. Ga je boven je kracht rijden, dan maak je brokken. Daarom ie een Zesdaagsche misschien wel de mooiste, maar ook le moeielijkste wedstrijd, die er bestaat, om dat je op je zelf moet rijden. Je hebt geen houvast aan de anderen, die op andere machines rijden; je hebt alleen houva«t aan je zelf! Hoe lang ben je nu al bij dat wei- strijdwezen? vroegen wij. Precies 7 jaar 't Begon met de gras baanraces en een paar betrouwbaar- heidsritten. Toen kwam *931 mijn eerste T.T., waarin ik als tweede Hollander en in totaal als vijfde rijder aankwam en een zilveren beker won Kijk hier is ie. Meteen toonde Jan Moejes ons een Alcmaria-beker, gewonnen in 1930. wij zagen den prijs, die hij in 1932 als kam pioen van de K. N. M. V. won in de zware klasse en verder konden wij nog een heele collectie medailles bewonderen, allemaal prijzen, in die zeven jaar be haald. En nog eens kwamen wij op de Zes daagsche terug. Want Moejes begon in eens weer te vertellen over Piet Nortier, die de ziel van alles is, die helpt, die al les heeft en alles weet, die overal zit, die zorgt voor de uitvallers, die zorgt voor het verblijf, kortom die voor onze Neder- landsche renners doet, wat hij kan. Aan hem, zoo besloot Jan Moejes, heeft de Nederlandsche sportwereld veel te danken, want hij vooral heeft onze sport omhoog gebracht. En dat mag wel eens gezegd worden door iemand, die zelf ondervonden heeft wat Piet Nortier is en doet! Daarmee kwam een eind aan ons ge sprek, dat zeer onderhoudend geweest was en waar.an wij thans zoo goed mo gelijk een verslag hier hebben weerge geven. Liefde engros Een bijzondere film van Lnbitsch met buitengewoon spel- Dit is weer eens een Paramount-filnj ge regisseerd door Ernst Lubitsch. En wan neer deze de regie heeft, kan men er zeker van zijn dat er w eer iets geboden wordt, dat uitmunt door inhoud en spel. Zie maar eens wat hij met een stel knappe artisten weet te maken van een betrekkelnk eenvoudig geheel. Hoe weet hij deze seenes uit te buiten. Welk een prachtige interieurs toovert hij U altijd voor oogen. Gilde is in deze film de vrouwelijke hoofd figuur. Na langen tijd bemind te zijn geweest met Plunbett een reclame-agent, ontmoet zij in den trein op weg naar Parijs twee zorgelooze Amerikanen en spoedig is een nieuw vriendentrio gevormd. Maar wat is verder het geval? Zoowel Tom als George worden verliefd op Gilda en deze wederkee- rig op beiden. Een zeer penible situatie. Tom, de too- neelschrijver, krijgt door Gilda's optreden, een stuk geplaatst en gespeeld en met succes. Tom gaat naar Londen. Gilda en George blijven samen achter met gevolg, dat Tom in Londen bericht krijgt, dat hij van het trio geen lid meer is. Maar als hij naar Parijs terugkeert en Gilda bezoekt als j'uist George op reis is naar het Zuiden, kan Gil da aan Tom's liefde geen weerstand bieden en George staat er naast als hij thuiskomst. Doch ook dat kon zoo niet blijven. Gilda ziet het onmogelijke van den toestand in en besluit Max Plunbett te trouwen. Met dezen keert zij naar Amerika terug. Zij is een jaar lang een goede steun voor hem met betrek king tot zijn zakenrelaties. Doch dan ko men plotseling Tom en George hun oude vriendin weer opzoeken en begint het dwaze leventje weer tot groote woede van Max Gilda ziet in, dat zij toch bij Tom en George hoort en keert met die trouw naar Parijs te rug, waar dan de film opnieuw kan begin nen. Voortdurend wordt men door een vlotheid van spel geboeid. Lnbitsch heschikt over een prachtig kwartet. Miriam Hophins als Gil da wist deze moeilijke rol met groote vaar digheid en charme te vertolken. Fred March en George Copper waren prachtig als de twee vrienden, en juist de verschillen tusschen deze twee kwamen zoo mooi uit Edward Everett Horton was de vriend en als Plunbett uitstekend op zijn plaats. Men moet het spel van dit viertal gaan zien, want het verdient aller belangstelling. Het voorprogramma bracht behalve een Paramount-Nieuws een interessant Holl. Nieuws van Polygoon, een schitterende twee acter van de Vitaphone, getiteld: zullen we postkantoortje spelen? Zingen en dansen, cabaret en revuetafreelen wisselen elkaar in bonte rij af. Prima krachten werken aan deze film mee. A t h 1 e t i e k. NED. ATHLETEN NAAR HET BUITENLAND. De Hagenaar Osendarp heeft een uitnoodi- ging ontvangen morgen te Göteborg te star ten op de 100 en 200 m. Peters (driesprong) vertrekt naar Malmö, terwijl Bob Jansen een innvitatie ontving voor Milaan. Ziet gif muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood.. HET LIEFDELEVEN VAN HENÖRIK VIII. Cinema Americain. Groote mannen drukken hun stempel op het tijdperk waarin zij leven en het nage slacht, dat hun leven en werken het beste kan beoordeelen, karakteriseert ze met den naam welke zij in de geschiedenis van hun land zullen dragen. Wij weten niet of Hendrik de Achtste van Engeland vorst is geweest onder wiens re- geeering het land een tijd van ongekenden voorspoed had en we zullen er de geschie denisboeken maar niet op naslaan. Want deze Hendrik VIII wordt ons in de film, die 'vanaf gisteravond 'iri de Cinema Americain vertoond wordt, uitsluitend ge presenteerd om de merkwaardigheid, dat hij er zes vrouwen op nahield, een prestatie, die inderdaad het opmerken waard is. Hij was de vorst onder wien een man als Cromwell een uiterst moeilijke positie had, omdat men 's morgens niet wist of men 's avonds nog zou leven. De wil van den koning was wet en hij be schikte over leven en dood van allen die hem omringden, zelfs over dat van zijn echtge noote, die onherroepelijk het schavot moest beklimmen als de koning daartoe het bevel had gegeven. De Hendrik VIII, die de groote karakter speler Charles Laughton in deze film op het doek brengt, is een massieve karakterlooze figuur, een man, die ten volle profiteert van alles wat het leven hem bieden kan en met wellust gebruik maakt van de groote macht, welke hem als koning is gegeven, x De geschiedenis kent hem als de man met de zes vrouwen en het zijn voornamelijk Anna Boleyn en Jane Seymour, welker na men in verband met het liefdeleven van dezen potentaat bekend zijn gebleven. Als de film begint, is de eerste vrouw reeds overleden en staat de tweede, Anna Boleyn Merle Oberon op het punt om ont hoofd te worden. Men ziet den beul zijn zwaard slijpen en maakt op verren afstand de schavot-scène mee, waarbij de bekoorlijke jonge vruow met meer dan menschelijken moed den dood ingaat. Nauwelijks heeft het kanonschot, dat den dood verkondigt geklonken of Hendrik voert zijn tweede vrouw, de domme Jane Seymour Wendy Barrie fiaar het altaar. Het huwelijk schijnt gelukkig en een prinsje wordt geboren, maar de moeder sterft. Een zoon en twee dochters heeft Hendrik en het volk, waarbij Cromwell Franklin Dyah zich aansluit, verlangt, dat de koning op nieuw zal trouwen, omdat het bezit van slechts één zoon te gevaarlijk is. Dan komt de knappe Kathryn Howard Binnie Barees naar voren, een vrouw, die den koning bekoord heeft vanaf het eerste oogen- blik, dat hij haar heeft opgemerkt. Maar daarvóór is er een alleraardigste scène met de leelijke maar gewiekste Anna van Kleef, Else Lanchester de vrouw, die Crom well uit een oogpunt van landsbelang voor den vorst heeft uitgezocht. Holbein is naar het vasteland gestuurd om haar portret te maken, maar als de koning haar in levende lijve ziet, zou hij het liefst op de vlucht zijn geslagen, als men hem niet gewaarschuwd nad. dat een beleediging van deze vrouw een nieuwen oorlog zou kunnen beteekenen. Zuchtend onderwerpt hij zich, maar als hij het gemeenschappelijk slaapvertrek be treedt en dat slaapvretrek komt in deze film natuurlijk nog al eens op het doek vindt hij een nalve.e leelijke vrouw, die niets anders wil dan kaartspelen en contant be vindt hii een naïve, leelijke vrouw, die niets den spelen zoo valsch als ze maar kunnen en de vrouw blijkt tot een handeltje bere:d en wil zich dadelijk laten scheidén als de koning liever iemand anders als echtgenoote wil hebben. Dat wil de koning maar al te graag en daarna komt het tijdperk van Kathryn Howard als vijfde vrouw, een tijd perk, waarin men al de zeden en gewoonten, de maaltijden en de dansen aan het Engei- sche hof in het midden der zestiende eeuw te bewonderen krijgt. Helaas, de liefde voor den jongen edelman Thomas Culpeper Robert Donat brengt en vrouw en gelief de ten slotte op het schavot, een dood, die den reeds bejaarden vorst werkelijk schijnt te treffen. Last en least is de zesde vrouw Katherina Parr Everley Gregg die den ouden koning in zijn laatste levensjaren terzijde staat en hem overleeft. Buitengewoon mooi spel geven al deze hoofdrol-figuren en ook de aartsbisschop Laurence Hanray de oude nurse Lady Tree en de raadsman Cornell Claud Allister maar ver boven alles uit gaat het-spel van Charles Laugh ton als Hendrik VIII, een karakterspel zoo machtig van uitbeelding als wij nog zelden zagen. Laughton heeft van dezen Hendrik VIII een domineerende figuur gemaakt, die in herin nering blijft als een buitengewone creatie. De groote wellusteling, de dictator, die slechts te bevelen had, de man voor wien allen zich bogen, de ruwe onbehouwen fi guur, die zelfs in zijn liefdeleven nog een bruut was, dat alles heeft Laughton in dezen Hendrik vastgelegd op meer dan meesterlijke wijze. Voeg daarbij de schitte rende décors, de prachtopnamen in oude kasteelen, de balzaal, waarin dansen uit de 16e eeuw worden weergegeven, de eetzaal waarin vorst en hovelingen zich naar de ge bruiken van dien tijd vol stoppen met alles wat eetbaar en lekker is en men krijgt een zoo schitterend geheel, dat men deze prach tige historische film als een der allerbeste moet erkennen, welke spel en techniek ons de laatste jaren gebracht hebben. Het voorprogramma geeft naast een uit gebreide collectie binnen- en buitenlandsch nieuws een film met bijzonder mooie opna men van de woestijn en haar menschelijke en dierlijke bewoners. TWEE HOOFDNUMMERS. In het A. B. T. „Wees op je hoede", het eerste hoofdnum mer, dat gedraaid wordt in het A. B. T., is een goed geslaagde rolprent, met in de hoofdrol Richard Talmadge. De naam van dezen filmacteur alleen bewijst al sensatie en romantiek, want in iedere film, welke door hem vertolkt werd, is nog gevochten en gewonnen. Dezen keer is het a! heel erg. Richard heeft in de gevangenis gezeten wegens inbraak en wordt nu vrij gelaten, maar met de gedachte alweer om een karwijtje op touw te zetten, ditmaal een bankroof. Als hij dan naar 't be treffende plaatsje reist, waar de bank ge vestigd is, komt hij op bijzondere manier in aanraking met een gezin, waarvan vader en moeder gestorven is, en waar nu een aardig meisje aan 't hoofd der huishouding staat (Dorothy Burgess). De kennismaking laat wel wat te wenschen over, maar Richard voelt zich overal thuis, dus ook hier, vooral om dat hij al bevriend is geworden met haar broertje en zusje. Al spoedig schijnt Richard hier goed van pas te komen. De vader van het meisje nl. heeft een schuld nagelaten welke zij niet kan betalen, en waarvoor de debiteur, zonder voorkennis bcomen begint te vellen, om ze ven eigen bate aan te wen den. Achteraf blijkt dit niet zuiver te zijn, maar Richard meent alles op zich, en komt ook overal goed door heen. Behoudens de geweldig spannende knock en bokspartijen, zit deze film vol sens2tioneele trucs, die er toe bijdragen, dat het van begin tot eind adembenemend blijft. De tweede en laatste episode van „De laatste der Mohikanen" kunnen wij beschou wen als niet minder spannend dan de eerste. Een uitgebreid verslag behoeven wij hier niet van te geven, want de tooneelen van strijd wisselen zich zoo af, dat het niet mo gelijk is een beschrijving te geven, van wat zich vroeger in de Indianergebieden heeft afgespeeld. Volstaan wij met te vermelden, dat de laatste der Mohikanen, zich geweldig ge wroken heeit doch waarin de Jsjager (Harry Cooper) wel het leeuwenaandeel heeft gehad. Op voortreffelijke wijze wondt door allen gesneeld. waardoor 't geheel zeer ge slaagd mag heeten. Zeker een film, die, als men de eerste epi sode gezien heeft, beslist niet mag vergeten'. Aan dit mooie programma gaat nog een uitgebreid journaal vooraf. CINEMA EN THEATER. Het weekblad dezer week geeft o.m.: Ida Wüst in ons land. Thaddeus Kos- ciuszko, de Poolsche vrijheidsheld; de Too- verbal, het kunst-cabaret opgericht door Ed. Veterman, en door hem besproken; veel film nieuws met diverse afbeeldingen; 'n volks liedje „de schoenlapper" van D. G. van Beek, met muziek van Melchert Schuurman enz. (Uitsluitend 2e bands artikelen). Van 1S regels M eeat hij vooruit- betaling te voldi Gebruikte Kachels, Pijpen, Ellebogen, Nieuvvesloot 95. Niet op Zondag. Meubelen, Karpetten, Bedden, Dekens, Matrassen, MangeLs, Luidsprekers enz. voor een beetje. J. L SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Gebruikt zwaar TRANSPORTRIJ WIEL met Torpedonaaf 12.50, JON GENSFIETS 10 50, DAMESRIJWIEL 12.50 (als nieuw) enz. NIEROP, Koningsweg 40. gegorandeerd regendicht, ronder qum- mi en poreus leveren wij reedi vanaf f 25.- ook naar mant. Elegonto mod°l len voor Dames en Heeren Wij bezoeken U gaarne op aanvrage en geheel vrij blijvend met ome uitgebreide collecl#«v 406 Heerengracht, Amsterdam Eerde klos Meeding naar moei* Melige prifren Goed werkende Handnaaimachine met kap 6.50, Singer 15, Neuman z. g. a. n 25, Singer Hand en Trap 20, prima Luidspreker 5.50, Fiets 6.50. DEKKER. Laat 182. TE KOOP GEVRAAGD GASHAARDJE gebruikt of GASRADIATELTR met uit laat. Brieven onder létter N 664 aan het bureau van dit blad. Prima Haard z. g. a. n. 15, beste Mangel 15, sterk 2 p. Ledikant 4.50, Crapeaud 3 50, Verenbed 7.54), Ge- makskoffer 1.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP EEN AQUARIUM, com- pleet. visch en planten, bij J. P. KUIJPER, Mient 13, Alkmaar. Te koop prima driewieler, geheel inge richt voor groente en fruit, opstand, fruitbak, kap en nieuw dekzeil, lage prijs, z. g. a. n. A. PLOMP, Rijwielhan del. Bergen. TE KOOP z. g. a. n» E. M. Jaarsma HAARD 120 M3. en als nieuwe Godin- Salamander, vernikkelde kop 300 M3. A. PLOMP, Oldenburglaan 5, Bergen. TE KOOP z. g. a. n. enkele prima DAMES-, HEEREN- en KINDERRIJ WIELEN, lagen prijs. Prima WEG- RACEFIETS, Tubes, merk Stadion. A. PLOMF, Rijwielhandel, Bergen. TE KOOP AANGEBODEN een net on derhouden KINDERWAGEN. Niet op Zondag. DOELENSTRAAT 17 B. TE KOOP door omstandigheden z. g. a n. VLEESCHSNIJMACHINE, Van Berkel. Adres RIJKSSTRAATWEG A 34. Te koop z g. a.n. Waschmachine m. o. zonder motor, prima mangel, 1 gr. leg kast, naaimachine Pfaff, kl. staartklok- je, 1 gr. passpiegel, eiken buffet. GEB. VERWER, Koningsweg 67. TE KOOP een prima HAARD, zoo goed als nieuw. KOORSTRAAT 41, Alkmaar. TE KOOP een zoo goed als nieuw WANDELWAGENTJE, weinig gebruikt. Te zien en te bevr. Boekh. DE ROOÏJ, AANGEBODEN EEN HAARD, onge bruikt, 55 c M breed, 60 c.M. hoog, merk „Ariane", 45. MACL. PONTSTRAAT 22. Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1350. Stand. Zw. 8 sch. op: 7, 8, 17, 19, 20, 25, 26, 30. W. 8 sch. op: 27, 28, 29, 32, 33, 36, 43. 50. Als zwart in dezen stand 26—31 speelt laat wit volgen: 1. 43-39 1. 31 22 2. 29—24 2. 20:27 3. 36—31 3. 22:44 4. 31 35 4. 4449 (gedw.) 5. 50—44 5. 49 40 6. 35 44 6. 25—30 7. 4440 en wint. Uit de partij. In den volgenden stand 'y/ww. 4yyw/#i M '//fc', w/nv/ 'JWZ/w vZM m. mm iËij |pi Zw. 11 sch. op: 3, 6, 11/16, 19, 20, 26. W. 11 sch. op: 23, 28, 29, 35/39, 41, 42, 48. heeft wit als laatste zet 4439 gespeel 1. Zwart liet nu volgen 1218, 3—8 en 2025 en 15 44. Maar daarna was het weer de beurt aan wit en die speelde 37—31 (zw. 26 46), 48—43 (zw. 46:23) 43—39 (44 33) en 38 91 Zwart speelde toen onderstaande po sitie was bereikt m wfa yfo -

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11