De derde Gamit geopend. tBinnenland £attds en JmIhSou» Stad en Omgeving Burgemeester van Kinschot opent de nieuwe Gamit. Het woord van den Burgemeester. Bezwaren van St, Raphaël tegen verlaging. OPENBARE VERGADERING VAN DE N. S. B. Deelname aan Kamerverkie zingen, DOODELIJK ONGELUK. BRAND OP DEN ZEEDIJK. aan het Nederlandsch Clearinginstituut mededeel ing doen en dezen verzoeken. bovenstaande verbintenis tot afdraging aan de Nederlandsche Bank van hem/haar over te nemen". Den vertegenwoordiger wordt in overwe- ging gegeven zich door den Nederlandschen afnemer een verklaring te laten overhandi gen, waarbij deze op zich neemt voor de stor ting bij de Nederlandsche Bank te zullen zorgen. d. Indien de goederen uit Duitschland eerst aan den vertegenwoordiger worden gezon den ter aflevering aan den Nederlandschen afnemer en de betaling aan den vertegen woordiger moet geschieden, zal deze, wan neer de goederen bij de ontvangst hier te lande reeds verkocht zijn, aan zijn tegenover de douane af te leggen verklaring, dat hij het verschuldigde aan de Nederlandsche Bank zal betalen, het volgende toevoegen: „Hij/zij wijst er echter op, dat de goederen reeds aan (een) hier te lanae gevestigde(n) afnemer()s zijn verkocht. Hij/zij zal van deze(n) verkoop(en) onder opgave van de(n) afnemer(s) aan het Nederlandsch Clearinginstituut mededeeling doen". Zijn de goederen nog niet verkocht (con signatiezendingen), dan moet de toevoeging als volgt luiden: „Hij/zij wijst er echter op, dat de betalin gen van zendingen als deze in den regel geschieden door de(n) afnemer(s) dezer in consignatie gezonden (nog niet verkochte) goederen. Hij/zij zal van iederen verkoop onder opgave van den afnemer aan het Nederlandsche Clearingsinstituut mede deeling doen". Bij betaling aan den vertegenwoordiger door den afnemer moet eerstgenoemde aan den afnemer bevestigen, dat hij voor beta ling aan de Nederlandsche Bank zorg draagt; tegelijkertijd stelt hij den afnemer een formulier 2B ter hand. Wanneer de storting bij de Nederlandsche Bank plaats heeft, zendt de vertegenwoordiger formulier 2A naar het Nederlandsch Clearinginsti tuut. II. Nederlandsche export naar Duitschland. Storting op Zwischenkonto. Zooals U bekend zal zijn, geschiedde be taling van in Duitschland ingevoerde Neder landsche goederen reeds sinds geruimen tijd grootendeels door storting in Marken op een door de Nederlandsche Bank bij de Reichs- bank aangehouden rekening (het Sonder konto der Nederlandsche Bank). Principieel vindt deze wijze van betaling thans nog toe passing; echter is door verschillende om standigheden het saldo van dit Sonderkonto dusdanig opgeloopen, dat het ongewenscht werd nog in onbeperkten mate verdere stor tingen toe te laten. Derhalve werd met Duitschland overeengekomen, dat door te Reichsbank stortingen ten gunste dier reke ning nog slechts zullen worden toegestaan tot een zoodanig bedrag, dat het saldo niet boven den stand van 29 Augustus j.1. stijgt. Ten einde echter te voorkomen, dat Neder landsche exporteurs gedwongen zouden wor den, hun Duitschen afnemers crediet te ver kenen, is bepaald, dat deze laatste de door hen verschuldigde bedragen kunnen storten bij een Duitscne bankinstelling op een z g. „Zwischenkonto". Deze betaling geschiedt, evenals tot dusverre de betalingen ten gunste van het Sonderkonto der Nederlandsche Bank, in Marken, waartoe guldensschulden worden omgerekend tegen de Berlijnsche guldensnoteering van den vorigen dag. Van elke storting te guste van een „Zwischenkon to" wordt door de bank, waarbij is gestort, onverwijld kennis gegeven aan de Reichs bank, die daarna in volgorde van binnen komst de gestorte bedragen zal toelaten tot overboeking ten gunste van het meergenoem de Sonderkonto. Tusschen den datum van storting op een „Zwischenkonto" en den dag, waarop de tegenwaarde van het gestorte bedrag door de Nederlandsche Bank aan den Nederland schen leverancier wordt verantwoord, kan geruime tijd verkopen. Immers moet eerst storting plaats vinden op een „Zwischen konto" en daarna, naar gelang het saldo van het Sonderkonto van de Nederlandsche Bank bij de Reichsbank is gedaald, geschiedt overboeking op het bovengenoemde Sonder konto van de Nederlandsche Bank, waarvan ht saldo op het oogenblik enkele tientallen millioenen Marken groot is. U kunt Uw afnemers in Duitschland op dracht geven stortingen voor Uw rekening te doen plaats vinden op het „Zwischen konto" ten name van de Rotterdamsche Bankvereeniging n.v., Amsterdam bij een der groote Duitsche Banken te Berlijn, waarbij event. tevens de plaatsnaab van het kantoor onzer instelling, waar U een rekening on derhoudt, dient te worden vermeld. Wij zul len U dan onmiddellijk van een voor Uwe rekening op ons „Zwischenkonto" plaats ge had hebbende stotring in kennis stellen, en U berichten, zoodra overboeking naar het Sonderkonto is geschied. Koersrisico. De storting in Duitschland door den im porteur geschiedt steeds in Marken; omreke ning van het event. in guldens luidende fac tuurbedrag heeft plaats tegen den officieelen koers van guldens te Berlijn. De Nederland- sche Bank realiseert deze Marken tegen den hier te lande geldenden koers, die den laat- sten tijd regelmatig lager is dan de overeen komstige koers van guldens te Berlijn. Daar er, gelijk hierboven uiteengezet, volgens de thans vigeerende regeling rekening mede moet worden gehouden, dat de afrekening eerst na geruimen tijd zal plaats hebben, be staat uit dien hoofde kans op een belangrijke afwijking in den koers van den datum van storting op het „Zwischenkonto" in Duitsch land en den datum van verkoop der Marken in Nederland. Wij geven U derhalve in over weging met Uw Duitsche afnemers overeen te komen, dat een eventueel nadeelig koers verschil voor hun rekening komt. Het is den Duitschen importeurs toegestaan het door hen op grond van dergelijke koersverschillen verschuldigde te betalen door storting op „Zwischenkonto". Betaling van Nederlandsche en niei- Nederlandsche goederen. Wij deelen U nog mede, dat storting op „Zwischenkonto" is toegestaan voor door Duitsche importeurs verschuldigde bedragen voor goederen van Nederlandschen of Ne- derlansch-kolonialen oorsprong en voor goe- eren, die in Nederland of in de Nederland sche Overzeesche Gebieden een bewerking hebben ondergaan. Betaling van niet-Neder- landsche goederen op een „Zwischenkonto" kan slechts in zeer beperkte mate geschieden. Voor elke storting moet door de Duitsche autoriteiten een „Genehmigung" worden verleend. Hedenmiddag te 2 uur had de offi- cieele opening plaats van de derde Ga mit, die zooals men weet van heden tot en met Zondag over een week gehouden wordt in de zalen van de Harmonie en op het naast dit gebouw gelegen Doden veld. Toen de zeer vele genoodigden hadden plaats genomen, nam de heer V. P. K 9 ij e p e r, voorz. van het tentoonstel lingscomité het woord. Na een algemeen welkom aan allen herinnerde spr. aan de vorige tentoonstellingen en meende wel zijn vader te mogen eeren, die het pionierswerk in dezen heeft verricht, den heer G W. Keijsper, voorzitter der eerste Gamit Spr. begroette daarna burgemeester van Kinschot, die door zijn komst toon de, met de Alkmaarsche burgerij mee te leven en bracht daarbij dank voor de medewerking, welke het comité van B. en W. had mogen ondervinden. Ook voor de andere autoriteiten, zoo als de wethouders en raadsleden, de le den van de K. v. K., de hoofden van de verschillende takken van dienst, den ar chitect van Reijendam, de pers en vele, vele anderen, had spr. een apart wel komstwoord en toen richtte spr. zich tot de burgemeesters der omliggende ge meenten, hier tegenwoordig. Uwe aanwezigheid, aldus spr., drukt de eenheid uit van stad en provincie, van stad en land. De geschiedenis van Alkmaar, zijn opkomst, de bloei van zijn handel, houdt steeds innig verband met de bloei der omliggende gemeenten. Vele belangen vallen samen, vele instel lingen werpen hun nut naar twee zijden af. Zoo bijvoorbeeld de markten van landbouwproducten en van vee. Tus schen den bloei van stad en land is een geregelde wisselwerking. Een welvaren de burgerij is een goede afneemster van den boerenstand, een welvarende boe renstand is op zijn beurt een goede klant voor de burgerij. Bloeiende dorpen zijn onmisbaar voor het welvaren van een provinciestad, een krachtige stad met ee.. vooruitstrevende, arbeidzame en welvarende burgerij is onmisbaar voor den bloei der omliggende gemeenten. Uw komst alhier, Edelachtbaren, zegt dat gij dit met mij inziet, en voor Uw komst zijn wij dan ook bijzonder dank baar* w Bij sommigen heeft de onjuiste mee ning post gevat alsof men zijn geld even zoo goed buiten als binnen zijn eigen omgeving kan uitgeven, maar dit is een schromelijke vergissing. Immers, indien men het geld dat men voor zijn levensonderhoud uitgeeft, in eigen om geving besteedt, dan komt het die om geving ten goede en over het algemeen genomen, heeft ieder belang bij de wel vaart van de streek waarin hij woont. Te veel heeft men de welvaart van de eigen streek en eveneens de belangen die iedere inwoner daarbij heeft, uit het oog verloren. Het vlugge treinverkeer heeft het mogelijk gemaakt, ver buiten de eigen stad en de eigen streek inkoopen te gaan doen. Tot schade van de wel vaart zijner eigen gemeente, van zijn eigen omgeving en van zijn eigen zak. Dat het middenstandsbedrijf in onze eigen stad zeker even goede waren tegen evn billijke prijzen kan aanbieden als de grootbedrijven in de groote stad dat kunnen, zal deze tentoonstelling de be zoekers overtuigend bewijzen. Wie deze uitgebreide expositie met meer dan" 50 verschillende stands heeft bezich tigd, zal ons toegeven dat van een te kleine keuze niet langer gesproken mag worden. Het koopen in midden- standsbedrijven heeft bovendien het be langrijke voordeel, dat men in vrijwel alle gevallen met werkelijk vakkundige zakenlieden te doen heeft, met men- schen die een gevestigde reputatie ge nieten, die als medeburgers onzer stad een naam op te houden hebben. Degelijk heid, betrouwbaarheid, vakmanschap, zijn de pilaren waarop het gezonde mid denstandsbedrijf altijd heeft gesteund. Daarom geloof ik onvoorwaardelijk aan de toekomst van den middenstand. De kooper zal allereerst vragen naar waarborg, naar vakkundige en betrouw bare voorlichting en dit zal hem tien tegen één voeren naar het midden standsbedrijf, waar een persoon, die de volle verantwoordelijkheid voor zijn handelingen durft dragen, de zaken voert. Daarom is het de middenstand, die tot herstel van gezonde maatschappelijke verhoudingen zal bijdragen en daarom, het zij nogmaals gezegd, geloof ik aan ae toekomst van den middenstand. Het is alweer jaren geleden dat de spoedige ondergang van den midden stand alom voorspeld werd. Ondanks crisismoeilijkheden weet de midden stand zich als geheel genomen, taai te handhaven en persoonlijk geloof ik dat hij zich sterker uit de crisis zal opheffen. Onderlinge samenwerking zij het pa rool voor den middenstand, en niet in het minst hierom is het mij een groot genoegen aan het tot stand komen van deze tentoonstelling medegewerkt te mogen hebben, daar hier alles op sa menwerking en onderling vertrouwen is afgestemd. Hier past een woord van welkom, een woord van erkentelijkheid tevens, aan de standhouders, die het nut eener nauwe samenwerking inzagen en met durf en ondernemingsgeest achter de plannen van het comité gingen staan, die door hun medewerking het realisee- ren der plannen mogelijk maakten. G.A.M.I.T vertaalde de toenmalige voorzitter in 1924 in zijn openingsrede als: Geeft Altijd Met Interest Terug, en de ondervinding leerde dat dit zoowel voor de standhouders als voor de bezoe kers ten volle met de werkelijkheid overeenstemde. Ook thans handhaven wij die beteekenis, maar voegen daar nog een andere vertaling aan toe. In de zen tijd toch getuigt het van bijzonderen durf om een tentoonstelling zoo om vangrijk als deze te durven opzetten en G.A.M.I.T. beteekent dan ook: Geestdrif tig Aanpakken, Met Inzicht Toegepast. Het is deze durf om aan te pakken, en dit beleid welke over den crisistijd doet triomfeeren en die ons nieuwen moed zal geven. G.A.M.I.T: Geeft Allen Moed In Tegenspoed. Deze tentoonstelling legt den nadruk op een positieve activiteit. We moeten het in onzen strijd voor het bestaans recht van den ipiddenstand niet in het negatieve zoeken, maar in positieve actie. Deze expositie is een positief be wijs voor den ondernemingsgeest, vo:r de uitgebreidheid, voor de levenskracht van het middenstandsbedrijf, zij toont op positieve wijze aan, wat de middenstand biedt, wat hij presteert, wat hij voor de samenleving beteekent. Hij geeft de po sitieve bewijzen van de kracht, welke van samenwerking en onderling ver trouwen uitgaat. Zoo bezien, heeft de G.A.M.I.T. een nog verder strekkende beteekenis dan men oppervlakkig zou vermoeden. G.A.MI.T., zoo zeiden wij, beteekent: Geestdriftig Aanpakken, Met Inzicht Toegepast; G.A.M.I.T., zoo voegen wij daar nog aan toe, Geeft Alkmaarsch Middenstand Ideeier Toekomst. Spr. wendde zich thans tot het publiek en riep dit toe: Toont uw belangstelling door een bezoek aan de expositie en door deelname aan de G.A.M.I.T.-ver- koopweek. Dat de deelnemers belangrijke prijzen kunnen winnen mag bekend veronder steld worden. Ik hoop dan ook, dat het publiek ijverig inkoopen gaat doen, om daardoor zooveel mogelijk letters en daarmede kansen op een prijs te ver overen. Het woord „G.A.M.IT.-verkoop- week" moge in dez* week honderden malen gevormd worden, zoodat we na afloop der tentoonstelling kunnen zeg gen: de G.A.M.I.T. heeft de menschen nog meer aan het spellen gebracht dan minister Marchant. G.A.M.I.T. moge dan voor het publiek en de standhouders beteekenen: Gezelligheid en Attracties, Meer Inkoopen enlest best Tevre denheid. Met de beste verwachtingen bezield, wil ik mij thans nogmaals tot U wen den, EdelAchtbare burgemeester, met het verzoek, de tentoonstelling plechtig te willen openen. Wij zullen kampen om vooruit te komen, wij willen fair spel spelen, en we zullen, koste wat het ko6t, onze zaken drijvend houden. Gelieve, Edelachtbare, deze tentoon stelling te openen. Het is zeker met veel genoegen, aldus bur gemeester van Kinschot, dat ik gehoor wil geven aan de vriendelijke uitnoodiging van den heer Keijsper om deze tentoonstelling of ficieel te openen. Ik ben het bestuur dan ook zeer erkentelijk voor die aangeboden eer en dit des te meer, nu deze plechtigheid wordt uitgezonden via de vijfde lijn van onze ge meentelijke radio-distributie. Zooals wel bekend, is dit de derde maal, dat de G.A.M.I.T. alhier wordt gehouden, de eerste inl924, de tweede in 1929; ik be schouw het voor mij als een voorrecht, dat de derde G.A.M.I.T. valt in het eerste jaar van mijn bestuur van deze stad, zoodat ik zoo spoedig in de gelegenheid ben een prachtkijk te krijgen op hetgeen de Alkmaar sche middenstand vermag. Het zal nu eenige maanden geleden zijn, dat afgevaardigden van de beide midden- standsvereenigingen op het stadhuis de me dewerking van het gemeentebestuur kwamen vragen voor het organiseeren van de derde G.A.M.I.T. Dit was het eerste teeken van het opnieuw levend worden van dit zoo belang rijke lichaam. Het heeft mij bijzonder getrof fen, dat ondanks den crisistijd, de Alkmaar sche middenstand niet bij de pakken ging neer zitten, maar met het hoofd omhoog alle krachten ging inspannen om wederom deze derde tentoonstelling met eere te gaan orga niseeren. Daarvoor was moreele moed noo- dig om zoo'n belangrijke onderneming op nieuw op touw te zetten. Zeker past daar voor mijnerzijds van deze plaats als burge meester een woord van hulde aan alle mede werkers van de G.A.M.I.T., aan alle organi satoren van deze grootsche tentoonstelling, die maanden lang met onverflauwden ijver zijn bezig geweest om te komen tot het resul taat van aezen openingsdag. Daarover mag zeker niet geringschattend worden gedacht. Integendeel, hoeveel dagen en weken hebben alle commissie-leden zich niet ingespannen, hoeveel tijd hebben zij niet verzuimd in eigen zaken om het algemeen belang van den geheelen middenstand te dienen. Daarbij denk ik ook in de eerste plaats aan den voor zitter, den heer Keijsper Jr., die juist door zijn jeugdige kracht voor deze derde mid denstandstentoonstelling naar mijn meenmg zoo geschikt is. Bij den gehouden „Hanze"- dag dit jaar alhier ter stede hebt u, mijnheer de voorzitter, gewezen op den betrekkelijk jongen leeftijd van den nieuwen burgemees ter, waardoor nog volle krachten beschikbaar waren voor het bestuur van deze stad. Thans ben ik in de gelegenheid om op u zelf een dergelijke uitdrukking van toepassing te ver klaren en de resultaten heden te zien. Onwillekeurig gaan mijn gedachten terug naar de vorige G.A.M.I.T.-tentoonstellingen. In 1924 sprak het eerst de heer Keijsper Sr., voor wien het thans zeker een trotsch ge- gevoel zal zijn, zijn zoon als zoodanig te zien optreden. In 1929 werd die taak vervuld door den heer G. Cloeck. De G.A.M.I.T. is het feest van den mid denstand en deze neemt om verschillende re denen in Alkmaar een zeer belangrijke plaats in. Ik denk daarbij ook aan de ope ningsrede van den voorzitter van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstands- bonds op het onlangs gehouden midden standscongres te Amsterdam, waarbij o.m werd gezegd: De Middenstand is de groot ste werkgever in het land. Zijn welvaart be teekent ae welvaart van industrie- en arbei dersbevolking, zijn slagen een bron van in komsten voor den fiscus. Dit is zeer kernach tig gezegd en met dit korte woord is toch zoo veel bedoeld. Direct komen wij hier op economisch gebied, wat in deze moeilijke tij den van zoo ontzaglijke beteekenis is. Het geheel e bedrijsleven hangt hiermede zoo nauw samen en waar de eene stijgt of daalt, gaat de ander onmiddellijk mee. In Alkmaar neemt de middenstand een groote plaats in en met haar belangen dient ernstig rekening te worden gehouden. Dit is van des te meer waarde, omdat Alkmaar nu eenmaal het centrum is van Noordhollands Noorderkwartier en als zoodanig haar po sitie slechts kan blijven behouden, als zij daarbij kan rekenen op den steun van den midenstand. Hoevelen uit den omtrek komen niet hier om bestellingen te doen van arti kelen, welke in hun eigen woonplaats niet te verkrijgen zijn. Daarom is het ook noodig, dat de Alkmaarsche winkeliers en industriee- le middenstand in staat is om de scherpere concurrentie van grootere steden het hoofd te bieden en te laten zien wat zij kan. In het Noorden van ons land spreekt men van Groningen en Ommelanden en die oude uitdrukking is hier ook zeker van toepassing. Voor Alkmaar en Ommelanden is noodig een bloeiende en krachtige middenstand. Straks zal ik het genoegen hebben de ten toonstelling te bezichtigen en te bewonderen de werkkracht en energie van de verschil lende standhouders uit Alkmaar. Van ge meentewege waar deeren wij dat aan onze licht- bedrijven een zoo groote plaats is ingeruimd, waarvan wij overtuigd zijn, dat onze bekwa me directeur met zijn bekende voortvarend heid ten volle gebruik heeft gemaakt om zijn waren aan te prijzen en te laten zien, wat electriciteit, gas en radiodistributie in dezen tijd vermag. Daarnaast wordt met veel in stemming vernomen, dat de Armenraad hier een stand heeft gekregen. Is het niet bijzon der juist gezien van het G.A.M.I.T.-bestuur, een dergelijke instelling een plaats aan te bieden en haar daardoor gelegenheid te ge ven in het openbaar van haar belangrijk werk te getuigen. Meerdere bedrijven zou ik nog kunnen noemen, maar dit zou mij te ver voeren. Al leen zou ik nog willen wijzen op de verschil lende attracties in diverse vorm, welke het G.A.M.I.T.-bestuur heeft georganiseerd en die het succes van deze dagen zeker zullen verhoogen. Ik geloof, dat ik wel voldoende heb aan getoond, van hoeveel belang ik deze midden standstentoonstelling voor onze stad acht en hoe meer bezoekers er in Alkmaar zullen komen, des te liever zal het mij zijn. Moge deze tentoonstelling in alle opzich ten slagen en zoodoende bevorderen de bloei van Alkmaar's middenstand. Met deze woor den verklaar ik de derde G.A.M.I.T. voor geopend. LOONEN VAN SPOORWEG PERSONEEL, Het hoofdbestuur, de afdeeling6bestu- ren en vertrouwensmannen van den Ne derlandschen R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel c.a. „Sint Raphael", hebben naar aanleiding van de bespre kingen over het op aandrang van den minister van Waterstaat door de Direc tie der Nederlandsche Spoorwegen bij den Personeelraad aanhangig gemaakte voorstel, om den salarispo6t met ingang van 1 Januari 1935 met 2K millioen te verlagen, in een motie te kennen ge geven, dat er naar hun oordeel geen aanleiding is, om de loonen van het spoorwegpersoneel opnieuw te verlagen. Weliswaar werkt het spoorwegbedrijf met een tekort, gevolg van crisisomstan digheden, versterkt door de ongeregel de, wilde ontwikkeling van het trans portwezen in Nederland, maar indien het spoorwegbedrijf in het algemeen be lang moet blijven functioneeren, mag volgens stellers der motie het door om standigheden veroorzaakte tekort geen aanleiding geven tot onrechtvaardigheid tgenover het spoorwegpersoneel, door dit tekort geheel of gedeeltelijk op het personeel af te wentelen. Gisteravond heeft de N. S. B. in de nieuwe tennishal aan de Appollolaan te Amsterdam een openbare vergadering gehouden. De groote hal was goed bezet Een drietal sprekers voerde het woord, t.w. de heeren Geelkerken en Vlekke voor de pauze en Ir. Mussert na de pauze. De laatste spreker legde een ver klaring af van zijn houding ten opzichte van de regeering De partij zou gaan meedoen aan de verkiezingen, niet aan die van den gemeenteraad maar o, aan die van de Provinciale Staten voor de Tweede Kamer. Men gaat m doen aan de verkiezingen voor de P vinciale Staten omdat dit de weg .T0- de Eerste Kamer. Spr. hoopt dat nt** dan zal zien, dat de N. S. B. behoort de groote partijen. De bijeenkomst had een rustte w loop. Ook buiten het gebouw hartrt geen ordeverstoringen plaats. D Gistermiddag te omstreeks fc»,., over vier is de achtjarige jongen p A. Warmendam, wonende te StompwiuT toen hij uit school kwam tegen i vrachtauto te Voorschoten gelootvf11 welke bestuurd werd door J. H JWu' uit Woubrugge. De jongen kreeg zware hoofdwonde en is in zorgwekke den toestand naar het Sint ElisaWk ziekenhuis te Leiden vervoerd, waart- hedenmorgen is overleden. Een felle brand brak gisteravond e even over zessen uit in de Manufacti»? en Stoffenzaak van den heer Van StaH ten, Zeedijk 77 te Amsterdam. Het geheele perceel, dat behalve winkel nog twee verdiepingen heeft l geheel uitgebrand De vlammen sloeèJ» beneden zeer fel uit, tastten onmiddeHtfr langs den gevel de hooger gelegen 7er diepingen aan en blakerden de hui»#, aan den overkant van de straat. groot spiegelruit en vele andere ruiten zijn gebarsten van de hitte. Met eenige moeite zijn de beide K&. woonsters van de bovenhuizen in «X ligheid gebracht. De 78-jarige juffrouw Van der Ploeg, die op de eerste verdie. ping woont, kon alleen de straat béret ken. Haar buurvrouw van de tweede ver* dieping, de 74-jarige juffrouw Orsei werd door verschillende burgers holpen. Toen de brandweer met eenige mot<*. spuiten was gearriveerd, was het piek spoedig beslecht. Zij kon wel is waar hef vijf meter diepe huis niet binnen drin gen, maar het water had weldra dë overhand. Met zes stralen werd de brand gebluscht. Een oogenblik werd gevreesd dat de brand zou overslaan naar het achterliggende perceel op de Geldersche- kade, maar aangezien perceel Zeedijk 77 van achteren geheel blind is, was die kans betrekkelijk gering. Een motor- spuit was daar geposteerd, om even tueel dadelijk te kunnen ingrijpen. 53STE LANDBOUWTENTOONSTEL- LING TE ALKMAAR. Uitslagen bekroningen gereg treerd rundvee. (Verbeterde opgaaf). Groepen kuikalveren: 1ste pr. Kinderar van Blok Max 9, eig. Jn. E. J. Kramer, Bur- gerbrug; 2de pr. Kinderen van Frans 111, eig. C. Boekei, Assendelft; 3de pr. Kinder» van Frans 111, eig. G. Appel, Zuid Zijpe; 4de pr. kinderen van Harry, eig. S. Kalver- boer, Stompetoren. Groepen hokkelingen van een vader: 1ste pr. kinderen v. Wodan 18, eig. K. Eriks, Zuid Zijpe; 2de pr. kinderen v. Frans 172, eig. F. Yff, C. Boekei, C. Boet en M. Scheo- ne, Assen delft; 3de pr. kinderen v. Hendrik, eig. A. Baken en W. Jimmink Hz., 't Zand; 4ae pr. kinderen van Blok Max 9, eig. Jn. E J. Kramer, Zuid-Zijpe. Individueel wer den de navolgende prijzen toegekend: la Geertje 15 van K. Eriks, Zuid-Zijpe; lb Antje 12 van id.; 2a Zeeman 14, van k, Baken 't Zand; 2b Dora 25, van C. Boekei, Assendelft; 3a Emma 23 van F. Yff Dz., Assendelft; 3b Marie 11 van A. Baken, 't Zand; 3c Aaltje 25 van W. Jimmink Hz., 't Zand. Dubbeltallen melkvaarzen van een vader: lste pr. Kinderen van Frans 145, eig. J. E. Kramer, Zuid-Zijpe; 2de pr. Kinderen van Frans 111, eig. G. Appel, Zuid-Zijpe," 3de ipr. Kinderen van Frans 107, eig. C. Boekei, Assendelft; 3de pr. B. Kinderen van Frans 145, eig. Jn. E. J. Kramer, Zuid-Zijpe. In dividueel werden de volgende prijzen toege kend: lste pr. A. Tine 6 van J. Eriks Jz-> Zuid-Zijpe; lste pr. B., Greta 3, van S. Borst Heerhugowaard. 2de prijzen: Lize 7 eig. J. Kramer, Dora 16 van id., Jansje 14 van C. Boekei, Assendelft en 3de prijzen aan Geertje 8, eig. Jn. E. J. Kramer, Zuid-Zijpe» Bertha 9 van Jb. Posch, Stompetoren, Riks 3, Jb. Kleyn, Pz. Assendelft, en Cato 19, van G. Appel, Zuid-Zijipe. Dubbeltallen melkvaarzen van een vader: lste pr. Kinderen van Frans 104 eig. Sikkes, Assendelft; 2de pr. Kinderen Frans 129, eig. F. Nieuwland Zuid-Zijl*» 3de pr. A. Kinderen van Frans 145, eig' Jn. E. J. Kramer, Zuid-Zijpe, 3de pr. Kinderen van Blok Max B8, D. Kram" Glvnis, Stompetoren. Individueele prijzen- 1 Duif 26, P. Sikkes, Assendelft; 2 GustaJ van idem; 3 Koosje van F. Nieuwland Zuid-Zijpe. Vereenigingsgroep: 1 Fokver, Assendein» 2 Fokver. St. Maartensbrug; 3 Fokv«- Stomipetoren. Individueele prijzen: la L' 25 van W Yff Gz„ Assendelft: lb Nies* 4, P. Spaan Kz. Oterleek; 2a Mir.a 3 Sikkes, Assendelft. 2b Grietje 5 Jn. t J- Kramer. Zuid-Zijjpe. 2c Cato 10 G. ApP* Zuid Zijpe; 3a lohanna 29 van F. Yff Assendelft; 3b Cato 8 G. Appel, Zuid W pc 1 Drachtige koeien: (niet afgewisseld) Josephine 7 Jn. E. J. Kramer. Zuid ZJ™' 2 Helena 7 Jb. Posch, Stompetoren. Oudere drachtige koeien: 1 Betsy J J E. J. Kramer; 2 Marie 20 P. Sikkes A delft: 3 Wiepkje 22 van E. Dz. Govers. Doortje 1 van Gebr. Zuurbier Egmond Moederdier met afstammeling: 2de Leegsma met 3. k. v. J. Borst Jz. A p Fokkers-eigenaars groepen: lste P .s. Sikkes, Assendelft; lste pr. B. W. sendelft; 2a Jn. E. J. Kramer Zuid^Zg* 2b G. Appel, Burgerbrug; 3a S. Kal* Stompetoren; 3b. Jn. E. J- Kramer, Zijpe.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8