7-iMicaUes B. K. C.—ALKMAAR I Dat is 5 minuten voor het einde. Meen echter niet, dat Alcmaria down is, neen, het elftal pakt nog eens flink aan, er komt nog een beste kans, maar de Jong schiet tegen de at, Peereboom schiet een vrije trap rake lings naast enJongmans beleeft no* een angstig moment, als Burger per ongeluk mii -grijpt en dan is het tijd. De Meteoor-Alkm. Boys 3-3. 1—3 HET GROOTE CONCOURS TE UTRECHT. BOSMAN EN HARTMAN KAMPIOENEN. Hamstia Duiveman met bal en al in bet net tracht te loopen, wat echter niet gelukt. Ge leidelijk wordt Alcmaria dan sterker, totdat Jongmans plotseling een voorzet van Elten hoog uit de lucht moet graaien, om onheil te voorkomen. Direct daarop krijgt Hamstra een kans, doch hij zet voor in plaats van zelf te schieten en het resultaat is slechts een cor ner, die door Gerritse goed wordt genomen doch door Duiveman op het laatste nipper tje wordt weggewerkt. Oogenblikkelijk daarop volgt een corner op het Alcmaria-doel, waarbij Burger als de reddende engel optreedt en zoo gaat het eer ste kwartier voorbij. Dan lost Gerritse onver wachts een ver schot, dat via Stals corner gaat. Hamstra neemt deze goed en Stals maakt hands. Peereboom plaatst zich achter den bal en heel hard vliegt het schot via 's keepers handen in het doel. Alcmaria leidt na 16 minuten. Zooals zoo vaak, volgt een vinnige aanval der tegenpartij en ook deze krijgt nu een corner te nemen, die Ooms het veld in werkt. En direct gaat Gerritse er van door en schietnet naast de paal! Een poosje probeert de thuisclub het dan met te verre schoten, totdat Alcmaria door het oog van de naald kruipt, als de heele verdediging staat te schutteren; gelukkig profiteert Kin heim niet van de kans en ook een tweede, hoewel moeilijke kans wordt niet geaccep teerd, terwijl v. d. Vall een derde poging in de kiem smoort. En dan neemt Alcmaria het spel weer in handen, 't Begint met een corner, die Ger ritse te laag neemt, dan volgen enkele aardi ge aanvallen, die de Kinheim-verdediging on derbreekt en eindelijk zal Peereboom dan een voorzet benutten. Maar de doorzetter wordt zwaar door Stals gehinderd. Deze kan het leer echter niet wegwerken en schiet hard in eigen doel (20). De stand 2—0 voor Alcmaria Nog resten ruim 10 minuten voordat de rust aanbreekt en in die korte periode bele- vij wij nog een doelworsteling voor het Kin- heim-doel en een gevaarlijk moment voor het Alcmaria-doel, waar de midvoor der bezoe kers een gemakkelijke kans hoog over de lat schiet. En dan breekt de rust aan. Al heeft Alcmaria een voorsprong, het spel heeft niet algeheele bevrediging gebracht enstraks moet de witte ploeg tegen den wind in spe len. De tweede hellt. De tweede helft begint heel kalm, doch weldra probeert Alcmaria haar voorsprong te vergrooten. Merkwaardig, dat nu het sa menspel veel beter is en dat de linies ook beter aansluiten. En terwijl wij een verdedi gend Alcmaria verwacht hadden, krijgen wij een spelletje te zien, dat op en neer golft, waarbij beide partijen beurtelings in den aanval zijn eneenige kansen zal missen! Reeds binnen de vijf minuten geeft Peere boom een verre pass naar Gerritse, die op het doel schiet. Duiveman stopt het leer wel, maar laat het vallen en een der backs is zoo gelukkig, om weg te kunnen werken. Nog geen minuut later zet Peereboom zijn hoofd onder een voorzet van Keppel, doch de fraaie kopbal wordt schitterend door Duiveman ge stopt Het overwicht duurt voort en even la ter kan Rosemeyer met heel veel moeite en o.i. met de handen, een hard schot onschadelijk maken Dan komt ook Kinheim opzetten en Michel krijgt een kans met alleen Jonkmans voor zich. Deze loopt uit en Michel schiet ver naast. Jongmans stopt direct daarop een kopbal van v. d. Kant, die een volgend oogenblik meters over het doel schiet! Ook Kinheim rekent nu niet genoeg met de wind sterkte en verschillende verre trappen loepen over de outlijn uit. Maar dat beteekent niet, dat er geen gevaar komt. Integendeel, 'n hoo- ge voorzet van Raaymakers kan Jongmans slechts stompende corner slaan, maar succes levert die corner niet op. Kinheim is nu en kele minuten iets sterker, maar Gerritse brengt opluchting, doet een soloren, maar wordt op het critieke oogenblik te hard ge nomen en valt. En ziedaar, onmiddellijk volgt een Kinheim-aanval van rechts, Len- gers stopt eerst, maar werkt niet weg en Raaymakers plaatst scherp voor het doel, waar Michel via Jongman's vingertoppen hard inkogelt. Het eerste tegenpunt. Er is dan juist weer een kwartier ge speeld. Het succesje prikkelt Kinheim en Jongmans moet nog eenige schoten verwer ken, maar hij doet dat op zekere wijze en het resultaat is tenslotte, dat Almcaria weer ac tief wordt. En als Hamstra dan een pass naar Peereboom geeft, loopt die alleen op het doel af en doelpunt. Helaas, de scheids rechter keurt het af voor buitenspel. Direct daarop mist de Jong een kans en Hamstra wordt bij een volgende aanval door twee man afgehouden, zoodat ook deze aanval mislukt. Even doet Kinheim een uitval met een zwak genomen corner als eenig resultaat en dan gaat de witte voorhoede er weer van door. Peereboom schiet via een back corner, Gerritse probeert de lat en tot twee keer toe keert de doelverdediger een schot, eerst een van Peereboom, dan een van Gerritse, die alleen was doorgebroken. Nu is Alcmaria veel sterk en de druk op het Kinheim-doel wordt voortdurend groo- t«r. Eigenlijk verwondert het ons niet, als Stals, in het nauw gedreven, Gerritse neemt, maar zietde strafschop wordt door Jon ker recht tegen den keeper aangeschoten en de kans is voorgoed verdwenen. Zooals echter zoo vaak gebeurt, komt het doelpunt nu aan den anderen kant, waar een tweede aarzeling van de verdediging aan Kinheim de gelegenheid geeft, om de gelijkmaker te produceeren (2—2). De puntjes zijn verdeeld. Drie punten uit twee wed strijden. Drie punten uit twee wedstrijden, zie daar het resultaat der twee laatste Zondagen. Wij mogen niet zeggen, dat het een slecht resul taat is. Eerder moeten wij het tegendeel be weren, want wij hadden er van den aanvang der competitie niet op gerekend! Maar de witte ploeg is wel zeer veran derd. Wij schreven het reeds hierboven, dat er strijdlust aanwezig was. Dat bleek giste ren wel heel duidelijk in het laatste kwar tier. Een jaar geleden zou Kinheim na haar eerste doelpunt gewonnen hebben, omdat Alcmaria na een enkele tegenslag down was, nu was daar geen sprake van. Zelfs de tegenslag in de laatste vijf minuten: een strafschop gemist en een onverwacht tegen- punt van de tegenpartij, bracht haar niet tot wanhoop. Al met al is de ploeg dus wel vooruitgegaan en voortaan heeft Alcmaria pas verloren, als de scheidsrechter het einde gefloten heeft. Tot aan dat moment blijft dit team gevaarlijk. Daarom ook verwachten wij dit jaar meer dan het vorige seizoen. Laten wij in dat ver band niet vergeten, dat O.S.V. uit al gespcelc is en wij gelooven, dat de Oostzaners straks, over enkele weken, op eigen veld zeer moei lijk te kloppen zijn! Drie punten uit twee wedstrijden. En in deze zware competitie. Ons dunkt, Alc maria mag tevreden zijn. En wij zijn er ze ker van, dat dit elftal meer wedstrijden zal winnen, vooral ook, als de Jong en Keppel geheel ingespeeld raken en als Peereboom in dezen vorm blijft. Reeds nu zijn wij optimistisch wat betreft a.s. Zondag: Blauw-WitAlcmaria! Het is de Alkmaarsche Boys ten slotte toch nog gelukt een kostbaar punt uit 's lands hoofdstad mede te nemen. Ook nu weer kre gen de rood witten een betrekkelijk grooten achterstand te verwerken en hoewel menige Alkmaarsche toeschouwer, bij het gelijke spel een overwinning begeerd zal hebben, het zal hem toch nog wel eenige voldoening hebben geschonken, dat niet beide winst punten verloren gingen. Dat De Meteoor een ploeg is, die in eigen huis niet meevalt, hebben ag Alkmaarders inmiddels aan de lijve ondervonden. Deze Amsterdammers zijn zeer stug, geven niets, maar dan ook wefkelijk niets toe, spelen een stevige partij en zoowel de keeper als de linksbuiten en midvoor, zullen in menige overwinning een belangrijke rol spelen Laatst genoemde spelers beheerschten ook thans weer het spel. En toch had de uitslag niet zoo behoeven te zijn. Over het geheel genomen speelden de rood witten iets beter en waren een zelfde hoeveelheid gevaarlijker, doch de verdediging was niet zoo safe als vorigen Zondag, alhoe wel doelman Keesen ongetwijfeld uitblonk. Het zat de aanvalslinie niet mee, ook de- man-onder-de-lat-aan-de-andere-kant, was buitengewoon op dreef. Hij zag zelfs nog kans een strafschop te keeren. We zullen niet alle tekortkomingen van de rood witten ploeg tijdens deze ontmoe ting aanteekenen, doch een ding willen we de Alkmaarders wel even onder oogen brengen. Bij dit treffen gebeurde het ten tweede male, dat de Boys een tamelijke achterstand kregen te verwerken en met succes. Ook nu weer zagen de rood witten kans op bui tengewone wijze op te halen en had het ge luk hen niet wat in de steek gelaten, de bei de winstpunten waren naar de kaasstad ver huisd. Kunnen de Boys eens niet met deze traditie breken? En trachten een nutti gen voorsprong te behalen inplaats van een achterstand in te loopen om dezen dan niet meer af te staan. Komaan rood witten probeert het a.s. Zondag eens. Over den wedstrijd nog het volgende: Om even over twee zien we de volgende opstellingen: Meteoor. Koster Smit v. Hal Hovestad Hartsuiker Glensk Breurken Deelstra de Bruijne v. d. Heijden Jagt Scheidsrechter Bosma Kossen Boots Kwadijk Brouwer Indri Licht v. d. Hilst Weel Hoogland Koster H. Keesen A 1 k m. B o y s De Meteoor-midvoor brengt den bal aan het rollen en de Amsterdammers genieten reeds dadelijk flinken steun van zon en ster ken wind. Het begin is een wederzijds ver kennen, waarbij enkele goede aanvallen worden opgezet, die echter niets opleveren Nadat eerst Kwadijk met een ver schot heeft naast geschoten, doet vervolgens Boots het zelfde. De Meteoor pakt geducht aan en er dieigt gevaar voor het Boys-doel, doch men kan dit bezweren. Dan volgt een korte periode van goed aanvalswerx van de Alk maarders. Indrie geeft eenmaal keurig af, doch de uitloopende keeper is Kwadijk te vlug af. De Meteoor ziet het gevaar en gaai tot fanatieke aanvallen over, waarbij Keesen enkele malen zeer goed redt. Een goede solo-ren van Indri volgt, een hard schot, doch doelman Koster is op zijn post en kan juist corner werken. Even later wordt een schot van Kossen door hem tot corner ge werkt. De corners leveren, dank zij den wind, niet veel op. Na twintig minuten verwerkt Hoogland een bal met het hoofd, de Bruyne krijgt het eder recht voor doel vlak voor den voet en met een keihard schot is de stand 10. Reeds dadelijk volgt een keurig geno men corner van Indri, die door Kwadijk even goed wordt ingekopt, doch de doelman itan juist nog over ae lat tippen. Na 4 minu ten is de stand gelijk, als Boots zeer goed door breekt, scherp voorzet en Brouwer met een laatste tik het leder in het net laat ver dwijnen, 11. Als Kossen naar binnen zwenkt, schiet hij juist naast. Aan de an dere kant is de Bruyne ongenaakbaar, breekt eenmaal goed door de Alkmaarsche defen sie, doch zijn hard schot wordt door Keesen meesterlijk tot corner gewerkt. Toch is men in de Alkmaarsche verdediging even de kluts kwijt. Er kan van rechts worden voor- gezeten v. d. Heijden kan ongedekt van dichtbij inschieten 2—1. Het zit de Alkmaar ders minder mee. Een afgemeten trough-pas van Kwadijk, wordt door Boots ra&lings naast geschoten. Nog kan Keesen enkele rust aan)n n toonen en dan breekt de Na rust eenige goede wederzijdsche aan vallen, waarbij Keesen eenmaal een zeer goed schot van de Bruyne kan stoppen. Bij na schiet Hoogland tijdens een moment van verwarring in eigen doel, doch Keesen is op zijn post. Na 9 minuten ver werkt Koster een bal onvoldoende, kan de Bruyne vrij doorbreken en de stand is 31. Na vijf minuten volgt een goede voorzet van Kassen en Kwadijk kopt in 32. Een der Meteoor-backs bewerkt den bal met de hand in het beruchte gebied en de Boys krijgen een strafschop te verwerken. De doelman kan het schot van v. d. Hilst echter keurig keeren. Opnieuw denken we de gelijk maker te zien als Boots goed doorbreekt, doch de uitloopende doelman weet op bui tengewone wijze erger te voorkomen, al wordt hij een enkele minuut door de botsing buiten dienst gesteld. Het Boys-offensief duurt onvermindert voort en a's Kossen weer eens voorzet, brengt Kwadijk den stand op 33. Om beurten schieten Brouwer en Kwa dijk juist over doel. Nog heeft Kwadijk met een kopbal uit een voorzet van Indri geen geluk en gaat een goed schot van Kossen via de hand van den Meteoor-doelman over en even later juist in het zijnet. Ook aan de an dere kant blijven doelpunten uit en zoo komt het einde met een puntenverdeeling. Behoudens een enkele fout leidde scheids rechter Bosma dezen vluggen en pittigen wedstrijd zeer goed. Een zeer goede wedstrijd van Alkmaar; aanvoerder Kuis ver richt de hattrick. De eerste kennismaking met B.K.C. is een zeer gunstige geweest. Wij doelen hier niet in de eerste plaats op het feit, dat werd ge wonnen, doch wel op het sympathieke spel van de gastheeren, welk spel van goede kwa liteit was, terwijl onnoodig forsch spel hun vreemd was. Wanneer scheidsrechter v. d. Hoven om 2 uur beginnen fluit, verschijnt Alkmaar -in de door ons Zaterdag gepubliceerde opstelling, terwijl ook B.K.C. met haar volledige com petitie-elftal in het veld komt. De toss wordt door Alkmaar verloren en Alkmaar moet voor de rust tegen den zeer sterken recht over 't veld staanden wind in spelen. Toch is Alkmaar in deze periode reeds het meest aanvallend geweest, hoewel zij het niet tot doelpuhten kon brengen. Het beken de pechduiveltje speelde hier weer een groote rol. Eenige goede kopballen van Kranenburg hadden in deze periode beter lot verdiend. Iets gelukkiger was B.K.C., dat van een misverstand in de achterhoede wist te profi- teeren en hierdoor de leiding nam. Toch werd reeds voor.de rust door Alk maar de basis gelegd voor haar overwin ning. Het rustige bedaarde spel tegen den éterken wind in, waarin steeds zooveel mo gelijk zorg werd besteed om den bal laag te houden,* waarbij de bal dart van speler tot speler ging, demonstreerde de betere techniek van -Alkmaar volkomen. De Alkmaar-mid denlinie speelde in deze periode een uitste kenden wedstrijd..Steeds, weer stelden zij zich in het bezit van den bal. om dan met een goede pass hiermede hun voorhoede aan het werk te zetten. Vooral spil Baars heeft heel wat werk ver zet, doch deed dit op een sublieme wijze. De aanvallen van B.K.C. waren niet onge vaarlijk, doch de achterhoede, waarin Ooms zich onderscheidde, wist steeds op de juiste wijze in.te grijpen en erger te voorko men. Na de rust was direct Alkmaar sterk aan vallend, waarbij echter niet de fout werd be gaan om de tegenpartij in te sluiten. Doel punten kunnen niet uitblijven en het is dan Kuis die spoedig den gelijkmaker scoort. B.K.C. tracht zich dan los te werken, doch de Alkmaar-middenlinie en -achterhoede zijn er uitstekend in en geven B.K.C. geen kans. Dan een goede voorzet van Engel, de B.K. C.-keeper tracht den bal op te vangen, doch Kuis is juist een tikje vlugger en met een schitterenden kopbal geeft hij Alkmaar de leiding (21). Direct daarop een aanval van links en het is weer Kuis, die, wanneer hij een drietal B.K.C.-spelers passeert, voor de derde maal scoort. Wel tracht B.K.C den achterstand nog te verkleinen, doch zij slaagt hierin, dank zij de goede Alkmaar-verdediging, niet. Wel denken wij Alkmaar nog haar voor sprong te zien vergrooten, wanneer zij en kele minuten voor het einde nog een straf schop krijgt te nemen, welke echter door Baars wordt gemist. Het is dan tijd en Alkmaar heeft haar tweeden competitiewedstrijd op uitstekende wijze gewonnen. Over het goede spel van achterhoede en middenlinie hadden wij het reeds. Als geheel heeft de voorhoede uitste kend voldaan, waarbij Asjes zich een binnen- speler van goed gehalte toonde. Kranenburg ondervond, een sterke bewaking, waarvan echter Kuis uitstekend wist te profiteeren. De leiding was bij scheidsrechter v. d. Ho ven in goede handen. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. De wielerclub Alcmaria hield gisteren ipeleton-ritten met de volgende uitslagen: 51 K.M. 1 peleton A: F. Roobeek, J. A. Serpenti, G. Oukes, J. Snel, H. Bol (tijd 1 uur 31 min. 21 sec.) 2 peleton B: J. Mulder, H. Beeldman, P. Joon, J. Homan, F. de Haan, A. v. d. Veer (tijd 1 uur 34 min. 13 sec.) 3 peleton C: W. Wouters, Spiering, J. Tollebeek, L. de Waard, A. Zuidam (tijd 1 uur 40 min. 10 sec.) Een vierde peleton reed over 34 K.M. en maakte een tijd van 1 uur 19 min. 50 sec. riet peleton bestond uit: J. Woudstra, J. Mulder, C: Duinmeyer, J. Fryn en K. Küsch. A. S. V. VICTRIX De wielerclub A. S. V. Victrix hield giste ren klassementwedstrijden in drie klassen. De uitslagen waren: Klasse A (30 K.M, 8 klassementen): 1. J. Min 'n UUr m'n*> Slijderink; 3. I. de Klasse B (22% K M.. 6 klassementen) 1 W. Harmes in 52% min.; 2 J. Schenk; 3. F. Fial. Klasse C (18.75 K.M, 5 klassementen): 1 Schipper; 2. Beek; 3. A. v. Zon. Nieuwelingen (22.5 K.M., 6 klassementen) 1. J. Rootring in 54 min.; 2. J. Zandvoort: 3 H. Stroombergen. DE KAMPIOEN. De wielerclub De Kampioen hield gisteren wielerwedstrijden op de grasbaan te Heiloo. De uitslagen luiden: Koppelrace: 1. T. HoebeJ. Derkxe; 2. G. Klomp—J. Wiedenhoff; 3. W. Muurlink D. Visser. 10 rondenrace (in *wee series met finale)* le serie: 1. G. Klomp, 2. W. Kemp; 2e serie: T. Hoebe, 2. J. Wiedenhoff. Finale: 1. W. Kemp; 2. G. Klomp; 3. T. Hoebe. Junioren: Afvalrace: 1. J. Peters; 2 J. Stroet; 3. H. Blei. Sprintritten* 1. J. Peters; 2. J. Stroet; 3. H. Blei. SCHANDAAL IN FRANKIJK. Paillard en Lacquehay be schuldigd. De Parijsche sportcorrespondent van het „Handelsblad" schrijft: Zoo nu en dan breekt er, in de een of andere afdeeling van sport, een schan daal los; dan wordt er hardop gezegd, en zwart op wit gedrukt, wat velen al weten. Ook nu is dit het geval. De „Intransi- geant", bij monde van een bekend redac teur, Jean Antoine, beschuldigd Pail lard, dat deze zijn titel van wereldkam pioen eenige malen voor geld gekocht heeft. Antoine noemt cijfers: hij zegt, en be weert het te kunnen bewijzen, dat Pail lard in Zürich, toen hij den titel ver overde, de som van 25000 francs heeft uitbetaald aan zijn collega's waardoor hij den titel kon winnen. Dat hij zelfs het volgende jaar, in 1932 in Rome, 55000 francs op dezelfde wijze gestort heeft. Van dit laatste bedrag zou Möller 15000 frs. ontvangen hebben. In „1'Auto" zijn nu ook artkelen ver schenen, zoowel van den directeur Des- grange als van een redacteur van de wielerrubriek. We ervaren daaruit, dat zoowel Paillard als Lacquehay, beiden gedurende enkele jaren (vooral toen ze den wereldtitel bezaten) groote sommen gelds bij contract verdiend hebben. We zien, dat Paillard 9200 francs ontving voor eenmaal rijden, en dit per contract gedurende drie jaren, met dertig wed strijden per jaar. Zooiets vertegenwoor digt dus in drie jaren een kapitaal van ruim 800.000 francs. Paillard moest natuurlijk, voor zulke sommen, altijd tot de besten behooren; maar hij maakte in zijn contract de clause, dat het geannuleerd zou worden, indien hij niet gedurende vier opeenvol gende ritten, tot de drie eersten behoor de. Zelfs gedurende den tijd, dat hij wei nig presteerde, gebeurde het nooit, dat hij niet een van de vier ritten bij de drie besten was Ook Lacquehay wist, toen hij in 1933 den wereldtitel veroverde, zulk een contract te krijgen, geldig voor twee ja ren en ook met dertig wedstrijden per jaar; hij ontving hiervoor 7800 francs per wedstrijd. Men heeft nu herhaaldelijk kunnen constateeren, dat zoowel Paillard als Lacquehay er voor zorgden, dat altijd een van beiden een wedstrijd won, ter wijl ze samen werkten om te verhind^ ren, dat anderen, meestal jonge renners, de wedstrijden konden winnen. Na de publicatie van deze feiten zal er zekér wel iets veranderen; reeds zag men in den laatsten tijd dat het publiek uiting gaf aan zijn gevoelens, wanneer soms te zeer zichbaar werd, dat er „com bines" waren bij de renners. En zeker zal dit, na wat de genoemde bladen publiceerden, er niet beter op worden. Hoe het ook zij, men mag van stayers, die zoo dik geld verdienen, verwachten, dat ze het publiek op eerlijke wijze waar voor zijn geld geven. De „Intransigeant" wenscht, dat de U. V. F. zich met de kwestie zal be moeien, en richt zich vooral tot den heer Legros, die in 1932 te Rome baan-com- missaris was toen Paillard den titel won. Het is dus ook mogelijk, dat de U. C. I. er bij gehaald zal worden. Het blijft echter de vraag, of dergelijke reu- zen-„combines" hierdoor in de toekomst niet meer plaats zullen hebben. Men mag er aan twijfelen; en dat is zeker jammer. Kegelen. Op het groote kegelconcours te Utrecht werd gisteren het bondentournooi gehouden, in de B-klasse, waarin Alkmaar speelde, won Heerlen met 1180 punten van Utrecht (1115 Ptn Oost-Gelderland (1114 pt.), Valken burg (1079 ptn. en Alkmaar (1076 ptn.) Alkmaar bereikte dus de 5de plaats; de twee eersten promoveeren thans naar de A-klasse. De gedetailleerde resultaten van Alkmaar waren: Jimming 105 (50, 55); J. Wit 103 (51, 52); L. Boom 129 (63, 66); G. J. Genefaas 103 (59. 44); J. Diepen 110 (52, 58); C. Balder 124 (66, 58); R. Brug man 87 (45 42)* Scheepmaker 84 (42, 42); T. Bonsema' 123 (62, 61); A. Köllmann, 108 (57 51). Motoren. Te Rotterdam werden gisteren motorraces gehouden. De voornaamste uitslagen luiden: Nationaal kampioenschap 350 c.c. seniores lange baan 8800 M.: 1. J. Bosman (Veio- o tte): 6.23; 2. A. Hartman (Motosacoche); 3. J. C. Houtop (Eysink); 4. Jac. Al (Royal Enfield). Nationaal kampioenschap 500 c.c. seniores lange baan 8800 M.: 1. A. Hartman Jr. (Ex- DRANKWET, (Staatsblad 1931, nr. 476) Ingekomen zijn verzoeken van J W Boer sen, alhier, om een verlof A verlóf voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse voor welk 't verlof geldt, als voor gebruik el' ders en een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop ;n het perceel Omval 5. Binnen twee weken na dagteekening <fezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen; het verleenen van deze verloven indienen Alkmaar, 22 September 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester' A. KOELMA. Secretaris. eelsior): 6.10 6; 2. G. J. van Dijk (EyslWc)' 3. G A. van Dalsum (Motosacoche); 4. p. p' van Dinter (Ariel); 5. A. van Wingerden (Royal Enfield). Juniores, motoren t/m 350 c.c. 4400 M.j Beslissing: 1. C. Ouwehand: 3.19.4; 2. L. Rehorst; 3. P. Maller. Seniores, motoren t/m 350 cc 4400 M.j Beslissing: 1. J. Bosman: 3.10.6; 2. P. Oos^ terbaan; 3. J. C. Houtop; 4. G. J. van Dijk Jr. JÏ- Juniores, motoren t/m 500 c.c 4400 M.i Beslissing: 1. J. de Ridder: 3.152/5; 2. O. Moeke; 3. H. Eenninkwinkel. Seniores, motoren t/m 500 c.c 4400 M.: Be slissing: 1. A. Hartman Jr.: 3.02.8; 2(5,1 van Dijk Jr.; 3. J. Rijk; 4. C. A. van Dalsum. Nieuwelingen, motoren t/m 250 c.c 4400 M.: 1. J. H. lesberts (Rudge): 3.38; 2. J. G van der Wal (Bayliss-Thomas); 3. Hooymans. Nieuwelingen, motoren t/m 350 cc 4400 M.: 1. H. Buys (Motosacoche): 3.24; Z H. Kesselmans (New Imperial); 3. L v, d, As (Royal Enfield). Automobilisme. DE VEILIGHEIDSWEEK DER K. N. A. C. Nuttige wenken. Zooals wij reeds hebben gemeld organi seert de K.N.A.C. ook dit jaar weer een veiligheidsweek en wel Sipeciaal voor auto mobilisten. Het is echter verre van ons te betoogen, dat het uitsluitend de automobilisten zijn, die de veiligheid van het verkeer meer en meer in het gedrang brengen. Dat juist in de komende week tegen deze categorie van weggebruikers ten strijde wordt getrokken vindt zijn oorzaak in het feit, dat de K.N.A.C. als zuiver automobilistische ver- eeniging moeilijk in georganiseerd verband de andere weggebruikers tot de orde kan roepen. Het zou dan ook ten zeerste zijn toe te juichen indien het voorbeeld van de K.N.A.C. navolging zou mogen ondervin den, zoodat ook andere weggebruikers eens terdege werd gewezen op de gevaren, welke zij dag in dag uit opleveren. Zooals gezegd wordt in de a.s. week uit sluitend autorijdend Nederland gewezen op de verkeersgevaren welke de naderende herfst met zich brengt. Middelen zullen aan de hand worden gedaan om deze gevaren te bestrijden en tot een minimum te beper ken. Welke deze middelen zijn hopen wij in dit en in eenige volgende artikelen uiteen te zetten. Het gevaar dreigt van twee kanten. De automobilist heeft het vermijden van een naderend onheil nooit geheel in eigen hand. Altijd zal hij afhankelijk blijven va» het rageeren van de automobiel op de han delingen welke hij in verband met de om standigheden noodig oordeelt. Iemand kan een nog zoo handig en nog zoo snel reagee- rend bestuurder zijn, indien de auto niet naar het stuur luistert of de remmen niet behoorlijk functionneeren, staat hij machte loos. Het is dan ook de plicht van iederen automobilist er steeds voor te zorgen, dat hij onder alle omstandigheden op zijn wagen vertrouwen kan. De auto moet ten allen tijde in een dusdanigen staat verkeeren, dat het mechanisme beantwoordt aan de strengste eische welke men voor de veiligheid er van kan stellen. Maar al is dit het geval dan nog heeft de automobilist zijn plicht tegen over zichzelf, zijn medepassagiers en andere weggebruikers niet ten volle gedaan. Niettegenstaande het feit, dat de automo biel volkomen betrouwbaar is, moet de be stuurder onder het rijden zich steeds voor oogen houden, dat het onmogelijke nooit gevergd kan worden. De remmen van zijn wagen kunnen nog zoo goed zijn, de vast heid op den weg nog zoo groot, steeds zal de snelheid geregeld moeten worden naar de plaatselijke gesteldheid, zullen de boei* ten correct moeten worden uitgevoerd- Slechts dan wanneer Auto en bestuurder een har monieerend geheel. vormen, mag gesproken worden van het tot een minimum beperken van het verkeersge* vaar, dat van de zijde van de automobilis ten dreigt. Dat het bovenstaande geen een voudige opgave is, zal ieder met ons eens zijn, maar dat er nog veel kan worden ge* daan om deze ideaal toestand te bereiken mogen wij wel als een vaststaand feit aan nemen. Als iedere automobilist er maar eens vaji doordrongen kon worden, dat hij nooit de eenige weggebruiker is, dat er ander® automobilisten en andere weggebruiker» zijn, die precies evenveel rechten hebben ais hij, dan zouden wij reeds een heel eind in de goede richting komen. Er zou niet mee worden „gesneden", er zou niet meer u» bochten en op hoeken van straten keerd worden, portieren zouden niet m®®. roekeloos worden geopend. Zoo zijn er ta van andere voorbeelden op te sommen we ke niet meer zouden opgaan indien de g dachte Hoffelijkheid op den weg doo alle weggebruikers in toeoassing werd gebracht. Automobilisten zet daarom Uw tveg* egoisme aap den kant! Rijdt beschaafd, weest hoffelijk en j verzekeren het U het autorijden zal er nie minder plezierig om zijn; integendeel!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10