Raadgevingen bij solliciteeren. ^Buitenhuid Tegen nuttelooze brieven. Staatskleed DE HITLERJEUGD. Baldur v. Schirach spreekt over de Hitlerjeugd. STAAT VAN ALARM IN SPANJE. Bomaanslagen op kerken. SCHANDALEN OP DE „MORRO CASTLE". Dronkenschap aan boord. BEESTACHTIGE VADER TE PARIJS. Droevig geval. DE TYPHOON IN JAPAN. Meer dan 2000 dooden en 13000 gewonden. UITNOODIGING IN AMERIKA. Om in den Volkenbond te komen. GENERAAL O'DUFFY AFGETREDEN. Geen fascist meer? DOOR GLOEIENDE SINTELS GEDOOD. Zes sintelzoekers verbrand. DE SCHATTEN VAN DE „EGYPTE". De werkzaamheden van de Artiglio. CORRUPTIE-AFFAIRE IN POLEN. HET ENGELSCH KONINGS HUWELIJK. Vastgesteld op 29 November. Steun en solliciteeren. VAN DE PIER GESLAGEN EN VERDRONKEN. De reddingboot zoekt tevergeefs. VUURZEE IN PEY. De brandweer stond machteloos. LODEWIJK VAN DEYSSEL GEHULDIGD. De jubilaris benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau. minister Marchant De Rijksleider voor de Jeugd, Baldur v. Schirach, heeft Zaterdagavond in een bijeenkomst van leiders der Hitlerjeugd oyer .de taak der Hitlerjeugd gezegd.dat hij niet wil, dat thans alle Duitsche ouders meenen en met hen misschien ook hun kinderen, dat door toe te tre den tot deze reusachtige jeugdorganisa tie, de economische kwestie in het leven is opgelost. Wij verzamelen niet de mas sa, niet degenen die verzorgd willen zijn, doch evenals in de afgeloopen jaren slechts de onzelfzuchtige menschen. Vergeet niet, dat de geheele beweging een groot en levendig voorbeeld er voor is, dat slechts het idealisme alleen iets vermag te volbrengen. Het zou geheel onverschillig zijn voor de jeugd van ons volk of wij nog eenige millioenen van de jeugd zouden verzamelen of niet, wanneer wij dit principe, dat ons groot heeft gemaakt, zouden verraden. Het is thans zoo, dat links en rechts wordt ge sproken over het recht der jonge gene ratie. Er is geen recht der jonge gene ratie. Er is slechts een plicht voor deze jeugd. De Spaansche president Za- mora heeft gister voor geheel Spanje den alarmtoestand afge kondigd. De minister van Binnenlandsche Za ken, Alonso, verklaarde, dat de alarm toestand is afgekondigd, om de taak der politie in zake de socialistische revolu tieplannen te vergemakkelijken. Te Barcelona hebben syndicalisten een aantal bomaanslagen gepleegd, waar door het interieur van een kerk werd beschadigd. Te Santander werd door linksche ele menten een kerk van groote architecto nische waarde vernield. Te Madrid heeft de politie drie beken de communisten gearresteerd. Een der leden van de bemanning van de verongelukte „Morro Castle", de me canicien Oscar Glauhammer, uit de Ant- werpsche voorstad Deurne, is Zaterdag in België teruggekeerd. Den journalisten die hem interviewden, gaf hij een leven dige schildering van het verloop der catastrofe aan boord van 't Amerikaan- sche passagiersschip. Zijn inziens was de paniek vooral ont staan als gevolg van het feit dat de meeste passagiers te dronken waren om gehoor te geven aan de bevelen der scheepsofficieren. Daar de uniformen dezer officieren bovendien aan flarden hingen en zwart van de rook waren, kon men de officieren niet onderscheiden van de kolentremmers en matrozen, en de passagiers schenen dan ook geen vertrouwen in hun bevelen te koesteren. Eerst nadat de leden der bemanning tot de overtuiging waren gekomen dat er met de dronken passagiers absoluut niets te beginnen was, hadden zij op het laatste oogenblik besloten het veege lijf te redden en waren overboord gespron gen. Zij hadden zes mijlen moeten zwemmen, doch gelukkig hadden zij de wind mee. Op heel hun tocht klonk hun het gehuil en het gejammer der achter geblevenen in de ooren. Vreeselijk was de aanblik van de passagiers, die ge tracht hadden door de patrijspoort uit hun hut te ontkomen, doch die halver wege waren blijven steken en jammer lijk in de vlammen omkwamen. Omtrent de toestanden, die gedurende den reis aan boord hebben geheerscht, vertelde de mecanicien aan de Hbld.- correspondent het volgende: Het gedrag van de passagiers was een voudig schandalig geweest. Kapitein Wilmot was tengevolge van een ader breuk overleden, maar geen oogenblik heeft men aan rouw gedacht. In tegen deel, de alcoholische festijnen gingen lustig voort. Kort voor de catostrofe had men aan boord naar oud gebruik „cap- tain's day", waarop de kapitein wordt gefuifd. In stede van den pas overledene te herdenken ontstond er een orgie, die zeer zeker voor een groot gedeelte heeft hijgedragen tot het groote aantal slacht offers. Glauhammer achtte het niet uitgeslo ten, dat de brand aan kwaadwilligheid moet worden geweten, want volgens hem waren er vijf of zes vuurhaarden. Toen den politie-commissaris van het kwartier de la Chapelle te Parijs door ano nieme brieven ter oore was gekomen, dat drie kindereen door hun vader al geruimen tijd ernstig mishandeld werden, liet hij on middellijk een onderzoek instellen. Hierbij kwam aan het licht, dat de 33-jarige Gas ton Darnis, een man zonder bepaald beroep en reeds sedert 3 jaren steuntrekker, die met de 34-jarige Paulina Bertou en hun 3 kin deren in een armzalige woning aan de rue Dupré woonde, geregeld dronken thuis kwam en dan zijn kinderen op ergerlijke wijze mishandelde. Toen voldoende aanwij zingen aanwezig waren om tot arrestatie over te gaan, nam de politie beide ouders mede naar het politiebureau. Daarna keer den de agenten terug naar het woonhuis om de kinderen naar een gesticht te bren gen, maar deze waren eerst niet te vinden. Na eenige zoeken bleek, dat zij zich op een hoogere verdieping in een donkeren hoek verscholen hadden en het kostte eenige moeite om de stakkerds te overtuigen, dat men hun geen kwaad wilde doen. De oudste, een 10-jarig meisje, had een vreeselijk gezwollen oog en evenals bij haar broertjes droeg haar lichaam tallooze sporen van slagen en trappen. Reeds twee i1 kat* haar vader haar zoo mis handeld dat een harer schouderbladen ontwricht werd. Een 8-jarig broertje had een gebroken neus en het 7-jarig jongste broertje had evenals beide andere kinderen verschillende kale plekken op het hoofd, waar de huid met het haar was uitgerukt. De ongelukkige kinderen zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Hun toestand is zeer ernstig. Het aantal slachtoffers van de typhoonramp, welke Japan heeft geteisterd neemt met het uur toe. Zondagmiddag werd bekend dat er 1926 dooden, 5553 gewonden en 180 vermist waren. Zondagavond echter deelde het Japan- sche ministerie van binnenlandsche zaken mede, dat bij de typhoon-ramp 2064 perso nen om het leven zijn gekomen en dat 13.335 zijn gewond. Het aantal vermisten bedraagt 238. De typhoon had nu en dan een snelheid van, 130 meter per seconde. Uit Osaka worden hulptreinen gezonden om de slachtoffers levensmiddelen en klee ding te verstrekken. Vier Britsche torpedojagers zijn tijdens den typhoon van hun ankers losgeslagen en tegen de kust gedreven. Men verwachtte reeds, dat de oorlogsbodems zouden stran den, toen de wind van richting veranderde en het gelukte de schepen te behouden. De vier oorlogsschepen zijn licht beschadigd. De president van den Raad van den Volkenbond, de Zweed- sche minister Sandler, heeft Za terdag een radiorede gehouden, waarin hij de Vereenigde Staten uitnoodigde toe te treden tot den Volkenbond. Dit is de eerste maal, dat de president van den Raad een di recte uitnoodiging aan de Ver eenigde Staten heeft gericht. Generaal O'Duffy is afgetreden als leider van de Blauwhemden-organisatie. Hij weigerde zich over de motieven van zijn aftreden uit te laten. Zijn opvolger is reeds benoemd. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Uit Kattowitz in Polen wordt gemeld: Zaterdagavond was zooals gewoonlijk een aantal werkloozen op den stortkegel van de steenkoolmijn Uda aan het zoeken r.aar nog bruikbare stukken cokes, toen een 'nieuwe lading slakken op den kegel werd uitgestort. Hierbij waren nog gloeiende stukken, zoo dat plotseling de vlammen uitsloegen, waar door 34 werkloozen werden getroffen. Luid scheeuwend renden zij met branden de kleeren als levende fakkels weg. Eenigen van hen sprongen in een naburi ge vijver, waardoor de vlammen werden ge doofd, doch allen liepen zware brandwonden op- Uit het onderzoek blijkt, dat het ongeluk is ontstaan, doordat kolenstof vlam vatte op de gloeiende slakken. Door den feilen wind werd een vlam van 15 meter hoogte en 30 meter breedte over den kegel gedreven. Van de 34 gewonden zijn er reeds 6 over leden, terwijl er 4 in levensgevaar verkee- ren, zoodat men vreest, dat in totaal 10 menschen slachtoffer van dit ongeluk zul len worden. Het Italiaansche bergingsvaartuig Arti glio, dat pogingen doet de schatten van de „Egypt" te lichten, is te Plymouth aangeko men met een lading ter waarde van 30.000 pond sterling. Het schip zal naar Havre vertrekken, om daar het gety af te wachten, dat gunstig wordt geacht voor de voortzet ting der bergingswerkzaamheden. Op bevel van den procureur-generaal zijn de landdag-afgevaardigde Idzikowski en Michalski, die vroeger een hooge post be kleedde bij het ministerie van financiën ge arresteerd. De laatste is tevens van zijn functies ontheven. Verklaard wordt, dat bei den betrokken zijn bij een corruptie-affaire. Idzikowski is onlangs uitgesloten van het regeeringsblok. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat het huwelijk tus- schen prins George van Engeland en prinses Marina van Grieken land op Donderdag 29 November in de Westminster Abdij te Londen zal worden ingezegend. De plech tigheid in de Abdij zal waarschijn lijk gevolgd worden door een korten dienst, volgens den Grieksch-ortho- doxen ritus, in een van de zalen van het Buckingham paleis. HERFSTSTORMEN. Zwaar weer aan de Engelsche kust. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de kust van het noordelijk deel van Lancas- hire door een hevigen storm geteisterd. Se dert 1927 heeft men een dergelijk storm niet meegemaakt. Aan de jachten en vis- schersschepen langs de kust is veel schade toegebracht. Een man, die trachtte van zijn jacht de kust te bereiken is om het leven ge komen, terwijl een ander ernstig gewond werd. De kust is bezaaid met wrakstukken. Uit Ebsbjerg wordt gemeld, dat boven de Noordzee bij Jutland sedert oZndagmiddag een orkaan-achtige storm woedt, die in Zuid West Jutland overstroomingen veroorzaakt. Eenige schepen hebben overij bekomen. Er bestaat groote bezorgdheid over de opvaren den van een schip, dat Zaterdag is uitgeva ren en waarvan men reeds berichten had verwacht. In afwachting van de mogelijke komst van een groot man, die een handleiding schrijft voor het in elkander spijkeren van sollicita tiebrieven, laten wij hier eenige aanwijzin gen volgen voor menschen er zijn er vele zoo die moeite hebben met het schrijven van sollicitatiebrieven, zoo schrijft Fr. v. R. in het Hbld. Lees, ten eerste, de advertentie goed over, en als ge b.v. kappersbediende of pianist zijt, solliciteer dan niet voor verkooper-étaleur in een heerenmodezaak, of schrijf niet op een advertentie, waarin een gediplomeerd ana- lyst voor metallografisch en chemisch ijzer- onderzoek gevraagd wordt. Maar ook niet op een, waarin iemand 5000 tegen hooge rente en maandelijksche afbetaling vraagt. Dergelijke onhandigheden komen voor, soms doordat iemand die een betrekking zoekt, in zijn wanhoop bereid is „alles aan te pakken" of meent, dat hij met een of ander diploma goed voor alles is; maar vaker nog, doordat zoovelen het nummer van de advertentie niet goed waarnemen en schrijven b.v. T 36789 als er staat T 36978. Dat daardoor hun brief in verkeerde handen komen kan, bemerkte onlangs een lezeres, die een beschaafd dienstmeisje vroeg en onder de 90 brieven er drie vond van jonge mannen, die verklaar den graag de kantoorbetrekking te willen hebben, medeelden dat ze goed machine- schrijven konden en er onder schreven: „Ho pende op een gunstig antwoord". Dat kunnen sollicitanten wel weglaten, daar iedere werkgever ook zonder die mede- deeling wel begrijpt, dat alle gegadigden de betreking in dezen tijd wel graag hebben. Wat moet iemand, die zoo oppervlakkig leest bij sollicitatie, niet een blunders maken, als hij op het kantoor is! Vaak zien sollicitanten het telefoonnum mer, als dat in de advertentie voorkomt, aan voor het nummer waaronder ze den sollici tatiebrief moeten inzenden. Op een kantoor is nauwkeurigheid, stiptheid de eerste eisch; en dat sollicitanten, die slordig schrijven of stuntelig stellen of hun brief vol taalfouten hebben, weinig kans maken, is duidelijk. Er zijn menschen, die meenen dat het bes te stelsel om in aanmerking te komen is. hun brief aangeteekend per expres te sturen, of in felkleurige enveloppe of in een doos ver pakt en aangeteekend, kortom, het te zoeken in het uiterlijk. Daarvan is, naar het ons toe schijnt, niet veel heil te verwachten, eerder ergernis. De aanbeveling moet in den brief zelve te vinden en niet in de kleur van het papier of het couvert, of in de wijze van ver zending. Wil men origineel zijn, om te ma ken dat zijn brief niet verloren gaat in de me nigte van drie tot vierhonderd brieven, dan moet men anders doen en het zoeken in de inkleeding van zijn mededeeling en niet al dus beginnen: „Weledele Heer, Naar aanlei ding van uw advertentie in de „X-sche Courant" heb ik de eer, U mede te deelen, dat ik gaarne in aanmerking zal komen voorenz. Bedenk dus eens iets anders. De werkge ver ziet daaruit in de eerste plaats, dat ge vinding hebt, maar om dat te zien, moet hij uw brief lezen en door een meer oorspronke lijke inkleeding zult ge het succes hebben, dat hij uw brief inderdaad zal lezen. Nu kunnen wij wel een paar voorbeelden geven, van wat we met origineelen aanhef bedoelen, maar dan zouden mogelijk een paar honderd brieven met dezen aanhef werkgevers bereiken. Dus zelf een beetje na denken. Dat het helpen kan, is eenige keeren gebleken, toen jongelieden „Naar aanlei ding" enz. weglieten en een ander begin maakten. En men weet het, een goed begin is het halve werk. Overigens moet een brief za kelijk zijn ingericht; de groote kunst is, niet te veel en niet te weinig te zeggen. Sollicitanten hebben te bedenken, dat hun brief hun eenige, hun beste vertegenwoordi ger is; evenmin als iemand ongesoigneerd zal komen als hij tot een mondeling onder houd uitgenoodigd wordt om handen denken! mag een brief er onverzorgd uit zien. Het voornaamste is evenwel, dat men zor gen moet, dat een brief niet door een ver keerd geschreven nummer zijn doel niet be reikt. Van evenveel belang is het, dat de sol licitant den brief, waarin hij wordt uitge noodigd eens te komen praten, in handen krijgt, en dat kan alleen, als hij niet ver zuimt, onder of boven zijn brief nauwkeu rig zijn woonplaats te schrijven en niet meent, te kunnen volstaan met Haarlem of Zutphen. Er zijn wel eens sollicitanten die denken: „Het staat toch buiten op de enveloppe, dan moet hij daar maar kijken!" Maar daar kijkt hij niet, de enveloppes worden in de papier mand gegooid en daarmee de kans van solli citanten die hun adres niet in hun brief ver meld hebben. Een steunregeling maken die in alle geval len voorziet zal wel niet mogelijk zijn, maar bij de toepassing van de bepalingen dient ervoor gewaakt te worden, dat bij twijfel niet zoozeer de letter dan wel de geest der bepalingen den doorslag geeft. Dat dit niet steeds geschiedt, blijkt uit een mededeeling die ons bereikt over een gesteunde, die vrij van stempelen vroeg om in andere stad te gaan solliciteeren, en die de betrekking mis liep, doordat hij geen verlof kon krijgen. Als het geval zich inderdaad zoo heeft toe gedragen. dan schijnt dat geen voorbeeld van goede toepassing der steunbepalingen, althans niet van de bedoeling ervan. Ook vernamen wij het volgende: een aan tal werklieden die 35 per week verdienden, werden wegens opheffing of inkrimping van het bedrijf, waarin ze werkzaam waren, ont slagen en melden zich aan om steun. Er wordt hun 16 per week toegekend. Maar een van de ontslagenen, die liever werken wil dan steun trekken, doet zijn best om werk te vinden en slaaigt er in, voor 16 aan den arbeid te komen. Na eenigen tijd wordt hij werkloos en moet zich om steun aanmel den, daar het hem ditmaal niet gelukt an der werk te vinden. De hem toegekende steun was niet gelijk, gelijk die zijner genooten 16 de helft van zijn laatstverdiend loon, n.1. 8. Dat de man de billijkheid van dit ver schil niet mag in te zien, te minder daar hij zijn lagen steun te wijten heeft aan zijn ver langen om liever te werken dan gesteund te worden, is niet vreemd. (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 24 September Hooge Prijien 50.000.— 5342 1.000— 8697 23256 23735 400.— 546 1842 8990 23264 Gistermiddag 3 u. is te IJmuiden de 33-jarige J P. van Hoeven, woonachtig te Amsterdam, door overslaande golven van de Zuiderpier geslagen en jammer lijk verdronken. De ongelukkige was met zijn broer en nog andere personen nabij het peilhui6je, dat op ongeveer 800 meter van de Zuiderpier is gelegen, gaan staan om het ruwe spel der golven van nabij te zien, toen plotseling een zeer krachtige golf hem wegsleurde en in zee wierp. Omstanders probeerden met een reddingboei den drenkeling hulp te bieden welke poging mislukte, waarop v. Hoeven vrijwel direct weg zonk. Van de kustwacht zag men het onge luk gebeuren. De heer Oud, plaatselijk bestuurslid der Noord-Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij, die daar toevallig aanwezig was, heeft zich direct telefo nisch met de bemanning van de red dingboot „Neeltje Jacoba" in verbin ding gesteld, waarop deze zeer spoedig de haven verliet, aldus de „Tel." Op de plaats, waar het ongeval ge beurde, heeft men geruimen tijd rondge varen en ongeveer een uur gedregd, doch men is er niet in geslaagd het lijk te vinden. Ook de sleepboot Junior heeft steeds heen en weer gevaren, doch heeft niets kunnen ontdekken. De heer Oud wees er in verband met dit treurige ongeluk nog op, dat, on danks het groote waarschuwingsbord, dat zich aan het begin der pier bevindt, er nog altijd menschen zijn, die zich aan de waarschuwing niet storen en lat nog bijna elk jaar door overslaande gol ven een of meer personen in zee worden geworpen. Zelfs nadat het ongeval reeds was geschied, moest de bemanning van de „Neeltje Jacoba" het publiek op de pier waarschuwen om terug te keeren. Het is buitengewoon gevaarlijk zich bij een hevigen wind en opkomenden vloed, zooals dit gistermiddag het geval was, op de pier te wagen. Zondagmiddag zijn vier houtloodsen van de firma Gebr. J. Turlings te Pey (bij Echt in Limburg) tot den grond toe afgebrand. Omstreeks half twee ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in een der houtloodsen van de Gebr. Turlings. De brandweer, die onmiddellijk gewaar schuwd werd, kon bij gebrek aan water niets uitrichten. Zij heeft zich dan ook bepaald tot het behouden van de be lendende perceelen. De brand was ontstaan aan de Zuid zijde der loodsen en breidde zich door de windrichting Noordwaarts uit. Zoo doende werden vier loodsen der Gebr. Turlings door het vuur aangetast. Zij brandden alle tot den grond toe af. Een groote voorraad hout werd een prooi der vlammen. De schade, welke geschat wordt op 100.000, wordt door verzekering ge dekt. De loodsen hebben ieder een lengte van 30 meter en zijn vier meter hoog. De brandweer was om vier uur gister middag nog bezig het vuur te bestrijden, hetgeen nog geruimen tijd in beslag zal nemen. Zaterdagavond heeft in het Carlton Hotel te Amsterdam een feestmaaltijd plaats gehad ter eere van Lodewijk van Deyssel, den beroemden letterkundige, die thans den zeventigjarigen leeftijd heeft bereikt. Tot de gasten behoorden, o.a. de mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. H. P. Marchant, de chef van de afdeeling Kunsten en We tenschappen van het departement, Top Naeff, Georg Hermann, mevr. M. H. SzékelyLulofs, Frans Munssen, Paul Huf en nog eenige anderen. J 1 100.— 1591 3219 6539 7106 7630 8085 8873 11325 13070 13372 14553 15430 16732 17057 20530 21011 21723 23050 Prtjzen van f 70.— 445 498 129 150 172 208 268 418 720 740 889 895 963 1136 1313 1379 1544 1705 1716 1840 1995 2006 2119 2133 2235 2279 2332 2333 2356 2423 2616 2641 2718 2728 2807 2808 2879 2907 2916 3053 3063 3094 3150 3377 3566 3573 3769 3810 3826 3969 4107 4219 4289 4420 4620 4628 4645 4703 4725 4792 4803 4929 5114 5540 5915 5965 6005 6043 6074 6310 6878 7008 7043 7048 7226 7234 7289 7365 7379 7502 7517 7595 7611 7634 7767 8024 8296 8343 8458 8686 8718 8849 8920 8956 8984 9082 9114 9190 9390 9432 9576 9864 10027 10148 10391 10445 10532 10586 10751 10795 10836 10665 10884 11271 11450 11671 11677 11750 11927 11928 12275 12287 12349 12350 12526 12587 12588 12785 12960 13011 13048 13081 13187 13210 13212 13303 13433 13529 13697 13818 13900 14007 14017 14177 14317 14356 14441 14767 14845 14873 15542 15564 15580 15722 15745 16119 16149 16346 16486 16487 16549 16626 16627 16741 16744 16782 16866 16884 16885 17030 17056 17127 17160 17209 17254 17337 17421 17492 17517 17746 17982 18121 18236 18303 18352 18572 18585 18637 18691 18723 18829 18977 19060 19205 19225 19321 19330 19368 19456 19506 19524 19617 19823 19834 19945 20002 20020 20096 20169 20353 20391 20652 20787 20813 20821 20994 21299 21351 21475 21677 21683 21761 21776 21784 22251 22478 22546 22667 22766 22828 22830 22849 22915 22964 23048 23155 23178 23336 23547 23556 23674 23691 23694 23777 23781 23922 23982 Nieten 12 20 254 281 317 320 325 339 342 361 409 442 456 487 494 499 540 542 575 613 700 730 750 752 806 858 864 897 906 940 957 1023 1025 1033 1070 1116 1166 1169 1207 1208 1218 1244 1248 1261 1318 1356 1481 1589 1601 1672 1693 1717 1746 1771 1785 1817 1824 1833 1854 1891 1899 1946 1965 1986 2080 2083 2099 2145 2183 2227 2262 2263 2311 2322 2383 2394 2452 2464 2489 2506 2511 2540 2577 2578 2583 2591 2597 2637 2658 2672 2704 2799 2887 2891 2905 2983 2995 3016 3073 3086 3134 3187 3217 3250 3386 3414 3431 3491 3497 3582 8647 3659 3677 3696 3750 3761 3772 3869 3889 3917 3943 3946 3950 4000 4040 4043 4101 4129 4154 4171 4191 4209 4210 4226 4278 4294 4314 4356 4360 4368 4402 4445 4468 4552 4599 4649 4801 4804 5007 5043 5054 5121 6124 5180 5184 5237 5295 5304 5343 5362 5381 5447 5472 5532 5620 5622 5659 5661 5699 5726 5748 5758 5759 5781 5782 5826 5921 5933 5966 5978 5993 6041 6048 6089 6118 6119 6146 6160 6172 6250 6288 6296 6324 6328 6334 6361 6425 6511 6550 6640 6654 6749 6756 6761 6798 6824 6874 6913 6952 7006 7021 7071 7117 7128 7197 7299 7346 7443 7488 7552 7601 7796 7846 7848 7863 7892 7932 7977 8022 8089 8098 8104 8134 8162 8266 8321 8330 8348 8369 8418 8422 8482 8514 8560 8615 8619 8633 8643 8658 8702 8790 8856 8876 8976 8999 9061 9085 9263 9406 9501 9504 9517 9529 9542 9552 9558 9574 9596 9673 9691 9780 9837 9894 9896 9929 9933 9956 9980 9991 10015 10016 10020 10059 10090 10091 10102 10150 10170 10176 10323 10382 10452 10525 10529 10535 10616 10668 10696 10756 10766 10772 10838 10845 10898 10899 10908 11006 11009 11050 11146 11173 11240 11328 11330 11336 11377 11502 11694 11707 11737 11753 11758 11788 11871 11921 11980 12002 12005 12007 12013 12102 12112 12132 12199 12253 12274 12301 12416 12421 12458 12474 12590 12682 12707 12786 12813 12824 12828 12982 12985 12993 13043 13045 13047 13084 13107 13135 13161 13172 13181 13185 13194 13279 13284 13306 13457 13465 13466 13470 13491 13560 13565 13575 13587 13613 13615 13632 13644 13701 13716 13741 13745 13778 13779 13799 13820 13836 13968 14096 14129 14188 14217 14223 14251 14295 14299 14314 14342 14369 14438 14467 14473 14485 14695 14774 14784 14866 14875 14887 15004 15070 15083 15087 15169 15218 15258 15279 15423 15473 15474 15492 15495 15536 15570 15608 15634 15657 15692 15697 15767 15789 15812 15819 15827 15841 15845 15890 15910 15973 15981 16047 16068 16095 16109 16185 16186 16242 16266 16278 16291 16292 16353 16376 16385 16397 16415 16422 16452 16452 16527 16617 16682 16722 16730 16745 16746 16797 16809 16813 16869 16886 16983 16988 16998 17070 17073 17132 17185 17219 17280 17287 17317 17341 17376 17407 17425 17448 17579 17673 17747 17782 17806 17816 17841 17845 17902 18033 18050 18058 18084 18153 18180 18209 18218 18271 18272 18295 18298 18324 18432 18438 18469 18480 18530 18531 18555 18609 18631 18663 18672 18692 18749 18803 18811 18813 18828 18894 18953 19081 19092 19119 19127 19160 19227 19267 19294 19299 19326 19344 19352 19361 19371 19434 19436 19438 19477 19532 19572 19646 19653 19663 19682 19694 19717 19728 19746 19762 19829 19918 19953 19954 19990 20048 20159 20168 20257 20261 20264 20308 20310 20329 20349 20408 20496 20556 20637 20653 20668 20698 20716 20727 20774 20780 20799 20811 20829 20902 20930 20970 20971 20975 20985 21022 21049 21098 21124 21162 21228 21251 21281 21300 21302 21312 21316 21375 21418 21431 21441 21538 21555 21565 21575 21581 21667 21796 21821 21903 21915 21938 21992 22030 22041 22046 22084 22086 22096 22114 22117 22282 22311 22315 22469 22481 22523 22542 22654 22661 22699 22709 22730 22850 22863 22864 22867 22893 22896 23164 23213 23233 23234 23308 23347 23370 23406 23532 23535 23560 23566 23623 23648 23693 23697 23733 23750 23839 23843 23867 23937 23961 23985 23990 Nadat Paul Huf een aantal strofen van het Wilhelmus had voorgedragen, nam het woord. Spr. begon met eenige toe spelingen te maken over de spellings kwestie. Tot zijn voldoening zeide hij, te hebben geconstateerd, dat Lodewijk van Deyssel zich in zijn werken in het ge heel niet aan de spelling De Vries en Te Winkel had gestoord. Maar belangrijker dan spelling- en taalkwesties is de kunst van den meester, dien hij als zoo danig hulde bracht voor zijn scheppin gen. Spr. zou gaarne een borstbeeld van Van Deyssel in zijn nieuwe departe mentsgebouw hebben, om telkens weer herinnerd te worden aan het Goddelijke Nederlandsch, dat uit zijn geniale hoofd is gevloeid. De minister deelde hierop me de, dat het de Koningin behaagd heeft den heer K. J. L. Alber- dingk Thijm te benoemen tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau. (Applaus). Dr. P. C. Boutens heeft daarna den jubilaris de versierselen van zijn nieuwe ouderscheiding aangeboden, nadat hij

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11