Valsche muriterij te Soerabaja. DE PRINSES VOOR DE RADIO, Op den vooravond van de „Crisisweek". Bende gearresteerd. DE PRINSES IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. WORDT VON PAPEN TERUGGEROEPEN? Wegens te weinig samenwer king met Oostenrijk. GROOTSCHERMER. OTERLEEK. LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. BERGEN. HEILOO (Augustus). DE POSTVLUCHTÉN OP INDIE. JEAN PICCARD STARTKLAAR. INGEKOMEN PERSONEN. VERTROKKEN PERSONEN. den minister zijn bezwaren jegens de nieuwe spelling had uiteengezet Namens het gemeentebestuur van Am sterdam sprak tenslotte wethouder Wal- rave Boissevain, die den jubilaris in het bijzonder huldigde als oud-Amsterdam mer. Spr. maakte een vergelijking met de mooie Amsterdamsche huizen langs de grachten en het werk van den schrij ver, dat evenals de eerste immer zal blijven voortleven. Lodewijk van Deyssel dankte vervol gens de regeering voor de verleende onderscheiding. Daarna spraken nog Georg Hermann, Henri van Boven, Dr. E. van Raalte, mevr. van WaverenScheltema, mej. Kuyper en Dr. P. C. Boutens. Lodewijk van Deyssel dankte tenslotte al.a sprekers voor hun hartelijke woor den. BOLLENSCHUREN IN LICHTERLAAIE. Een schade van twee ton. Gisteravond omstreeks halfzeven is door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een groote brand uitgebroken in de bloembol- lenschuren van de firma Guldemond, staan de onder de gemeente Noordwijkerhout. Aangewakkerd door den feilen wind grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat de schuren in een minimum van tijd in lichter laaie stonden. Toen de brandweer spoedig nadat ze ge alarmeerd was ter plaatse verscheen, had de brand reeds een dusdanigen omvang aange nomen, dat aan behoud van de schuren niet te denken viel en men vrijwel machteloos te genover de vuurzee stond. Er bestond dan ook op een zeker oogenblik weinig weinig kans, dat er nog iets gered kon wor den, zoodat de groote voorraad bloembollen, waaronder ook partijen van andere firma's die daar tijdelijk waren opgeslagen, een prooi der vlammen is geworden. De scha de, welke vrij aanzienlijk is, wordt door ver zekering gedekt. De schuren, die in brand staan, zijn het eigendom van de firma Guldemond en de bollen het eigendom van H. Verdegaal, Sas- senheim. Naar men ons mededeelt, kan de oorzaak worden gezocht in de centrale ver warming. Zekerheid bestaat daarover niet. De schade wordt geraamd op ca. twee ton. De schuren zijn een groote vuurmassa en aan redden valt niet te denken. Naar wij vernemen, zal ook dit jaar een nationale inzame ling worden gehouden ten bate van het nationaal-crisis-comité. Deze nationale inzameling zal geschieden van 3 tot 10 Octo- ber. H. E. H. Prinses Jnliana heeft zich bereid verklaard ter inleiding van deze week op den vooravond, op 2 Oct., 's avonds voor de beide zenders eenige woorden te spreken. Onze Jiotoiiiën Na langdurige voorbereiding ging de politie te Batavia over tot arrestatie van den Europeaan G. Qytla, twee Japan ners, een Javaan, afkomstig uit Soera baja en 6 Chineezen, die allen behoorden tot een bende, welke ten doel had de uitgifte van valsch geld. Deze bende had ook in Sorabaja gewerkt, 't Verhoor van de gearresteerde leverde 't bewijs op, dat Qytla, die kortgeleden is veroordeeld wegens het laten verhongeren van koeien, tezamen met den Chinees Oey de valsche muiterij wilde financieren. Het was hoofdzakelijk de bedoeling om zilvergeld aan te maken, waarvoor reeds twee kleine fabriekjes waren ingericht. Er is nog geen zekerheid verkregen of reeds valsch geld in omloop is gebracht. Qytla en Oey hadden zich reeds uit de affaire willen terug trekken, doch zij waren door de andere deelnemers ge dwongen de zaak voort te zetten. De ge arresteerden hadden de practische lei ding van het geheele complot. Boven dien waren deskundigen uit Soerabaja geraadjleegd. die thans eveneens gearre steerd zijn. Zoowel ten aanzien van den gearresteerde Europeaan, als van de Ja panners, die hierbij zijn betrokken, zal de geheele affaire voor den raad van justitie worden behandeld. £aatste Aeticfdm (Ongecorrigeerd.) Hedenmorgen om half twaalf is Hare K. H. Prinses Juliana met de Prins Wil lem van den Provincialen veerdienst te Terneuzen aangekomen. De burgemeester van Terneuzen, de heer J. Huizinga, was ter verwelkoming op den steiger aanwezig, terwijl het dochtertje van den burgemeester H. K. H. bloemen aanbood. Het muziekcorps der vereenigde werk lieden van Terneuzen speelde het „Wil helmus" en het „Wien Neerlands bloed". Kinderen van diverse scholen zongen daarop het Geuzenlied. Per auto vervolgde de Prinses den tocht naar Zaamslag. In het gezelschap "van H. K. H. bevond zich o.m. de com missaris van de Koningin in de provin cie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, terwijl ook het lid van gedepu teerde staten, mr. P. Dieleman uit Mid delburg, de Prinses vergezelde, KERKVERZET IN DUITSCHLAND. Dr. Meiser spreekt. De Beiersche staatsbisschop dr. Meiser heeft in zijn gisteren te Ansbach in Franken land gehouden predicatie zijn houding van verzet tegen de Duitsche rijkskerk en tegen de leerstellingen der Duitsche christenen ver dedigd. De Johanneskerk, waarin dr. Meiser sprak en die plaats biedt aan 3000 bezoekers was een uur voor de bisschop arriveerde reeds overvuld met bezoekers. Dr. Meiser deed in zijn predicatie een felle aanval op de Duitsche christenen, die vol gens hem het heilige woord hadden geschon den evenals het protestantsche geloof. De Duitsche christenen noemen de nationale idee de eenheidsfactor in de protestantsche kerk, doch slechts het geloof zal eenheid in de kerk kunnen brengen. De Duitsche christe nen beschouwen geweld en wetsovertreding als toegestane middelen om de uiterlijke een heid te vestigen, doch deze middelen zijn in strijd met het woord Gods. Nadat „Ein Fester Burcht, ist Unser Gott" gezongen was, verzocht de bisschop den aanwezigen om als bewijs van de valschheid der beschuldigingen, dat hij en zijn aanhan gers zich on-vaderlandschlievend en reaction- nair zouden gedragen een driewerf „Heil'' op het vaderland en op den leider uit te brengen, wat geschiedde, waarna de dienst met het Duitschlandlied werd gesloten. Naar gisteren te Weenen met stelligheid van bevoegde zijde werd verklaard, zal binnenkort aan de missie van von Papen als buitengewoon gezant te Weenen een einde komen en men ver moedt, dat dit binnenkort zal geschieden door zijn formeele terugtrekking uit deze functie. Adolf Hitier zou het nutteloos beschouwen von Papen nog lan ger in Weenen te laten, nu de Oostenrijksche regeering geen teekenen geeft, dat zij Duitsch- land ook maar eenigermate te gemoet wenscht te komen. Jkoaiticiaal Tlieuws Vrijdagavond vergaderde de afdee- ling Groot-Schermer der Noord-Hol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis" in het café van den heer H. v. Truijen. Te half negen opende de heer D. Pascha de door 15 personen bezochte bijeenkomst. Eenige ingekomen stukken, betrek king hebbende op de verkiezing yan H. B. leden gaven aanleiding tot bespre kingen. De afd. zal haar stem uitbren gen op de heeren F. C. Spierings, B. S. H. Stieler, A. P. Hoogkamer en J. P. Veening. Een ingekomen bericht betreffende den ontsmettingsoven werd voor ken nisgeving aangenomen, daar de voorzit ter op een vraag van den heer v. d. Laan antwoordde, dat eventueele ontsmetting door den betrokkene via het Witte Kruis betaald wordt, echter voor onver- mogenden betaalt het W. K. Bestuursverkiezing. Periodiek aftre dend was de heer J. Kieft Hzn. Gekozen werd de heer M. C. v. d. Laan. Beschrijvingsbrief. De afgevaardigden zullen ter vergadering hun stem bepalen echter aangaande punt 7 B betrekking hebbende op eventueelen verkoop of ver huur van het rusthuis „Vechtoever" werd den afgevaardigden opgedragen meerdere inlichtingen te vragen, daar men algemeen van gevoelen was, dat de toelichting vrij duister is. De vraag komt naar voren: „Waarom een instel ling laten voortbestaan die zulke ver liezen afwerpt?" Verschillende voorstellen werden ge opperd betreffende de keuze van 2 afge vaardigden, doch ten langen leste wer den door vrije stemming aangewezen de heeren D. Pascha en IJ. Molenaar. Rondvraag. De heer v. d. Laan vroeg hoeveel Wijkverpleging moet betalen aan onderhoud6kostn van t. b. c.-mate- riaal. Dit zal zijn 13.45 benevens 20 huur voor 't magazijn. Zuster Tienstra bepleitte de wensche- lijkheid de babyweegschaal voor niet langer dan 14 dagen aan eenzelfde per soon af te staan. De voorzitter zou dit bevorderen. Op voorstel van den heer v. d. Laan zal een 2de babyweegschaal worden aange schaft. Daarna sluiting. In de afgeloopen maand heeft de om zet over de groenteveiling van den Noor- dermarktbona 112.543 bedragen tegen 63.139 in dezelfde maand van het vorige jaar. In verband met het bericht van verleden week over een te houden conferentie van den minister met den voorzitter der Centrale van vereenigingen voor den groente- en fruithan del omtrent de eventueele opheffing van de aardappelsteunregeling, wordt door deze Centrale medegedeeld, dat de afschaffing van deze steunregelingen langzaam vordert. Er zijn geen toezeggingen gedaan voor ophef fing. Volgens de centrale wacht de opheffing slechts op een oogenblik van doortastend heid van den minister. Men schijnt nog niet geheel zeker te zijn, dat de boer voor zijn product 1934 een redelijke opbrengst zal krijgen. In het onderhoud is komen vast te staan, dat er aan de techniek van de regelingen SSfel wat gemankeerd heeft De handelaren zullen zeker gaarne dit oogenblik van doorstastendheid tegemoet zien. De kring Langendijk van den N'eder- landschen Tuindersbond vergaderde in Con- cordia. Aanwezig was o.m. 't hoofdbestuurs lid de heer A. Hoogland, die een uiteenzet ting gaf van het verloop der laatste hoofdbe stuursvergadering, o.a. over de spreekbeurt van dr. Dijt op het congres van 17 Septem ber van den Nat. Bond van Landbouw en Maatschappij te Amsterdam. Het hoofdbe stuur zou hier vertegenwoordigd zijn, doch nu is gebleken dat het H.B. dit congres geza menlijk met den Nationalen bond heeft ge houden, zonder de afdeelingen er in te ken nen. Ook de Noordhollandsche leden van het H.B. waren hiervan niet op de hoogte. Op het congres van den Ned. Tuinders- bond op 2 October a.s. in Amsterdam te houden, zal hierover nadere inlichting ge vraagd worden, daar men zich niet met dit optreden van het H.B. kan vereenigen. Over het congres zelf werd door een der aanwezigen nog gewezen op de mededee- ling in het orgaan van den bond, waarin wordt geschreven dat ingekomen voorstellen zoo mogelijk nog behandeld zullen worden. Nu vreesde spr., dat er onvoldoende tijd zal wezen om de voorstellen te bespreken. Dit congres is uitgeschreven onder drang van de Noordhollandsche afdeelingen, doch als de voorstellen niet besproken worden heeft het weinig zin om een congres te houden. De heer Hoogland, hoofdbestuurslid van Noordholland, deed de toezegging er voor te zorgen, dat de voorstellen wel besproken zullen worden. De congres-agenda werd vervolgens nog besproken, waarna sluiting volgde, Ingekomen personen. H. de Haas, NH., expediteur, Adelbertus- laan 9, van Egmond aan Zee. A. M. Schuitemaker, N.H., geleidster, Russenduin, van Egmond aan Zee. D. M. Verweij, geen, z.b., Ruïnelaan 8, van Alkmaar. J. A. Thomsen, N.H., verpleegster, St. v. Surck- laan 12, van Amsterdam. Jac. Langen- berg, N.Hchauffeur, v. Hasselstraat 7, van Zuid- en Noord-Schermer. H. Spijk, C.G fabrieksarbeider, Breelaan 106, van Vlagt- wedde. D. B. A. Franken, N.H., Off. v. adm. Ie kl., Loudelsweg 66, van Den Helder. G. Hoogeland, R.K., dienstbode, Berger- weg 88, van Heiloo. C. van Eunen, N.H., z.b., Doorntjes 46, van Amsterdam. A. W. Schrieke, N.H., z.b., Komlaan 19, van Hilver sum. H. H. Meyer, R.K., pensionhouder, Prinsesselaan 28, van Alkmaar. G. M. J. van der Ham, N.H., wow, Breelaan 24, van Bloemendaal. L. P. van ter Tooien, R.K., z.b., Broekbeeklaan 17, van Zeist. C. E. M. Baetings, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Zundert. J. W. Oosterling, echtgen. W. den Hengst, N.H., z-b., Broekbeeklaan 3, van 's-Gravenhage. G. Noorderveen, N.H., dienstbode, Breelaan 11, van Hoorn. M. A. Colpaart, R.K., dienstbode, Breelaan 114, van Alkmaar. M. van Haasteren, R.K., kapper, Ruïnelaan 2, van Rotterdam. K. Mack, E.L., kapster, Stationsstraat 1, van El'burg. N. M. Waiboer, wed. H. B. de Vries, D.G., z.b., Middengeestweg 33, van Den Helder. Vertrokken personen. T. C. Baert, geen, z.b., naar Alkmaar. Adr. Moraal, N.H., z.b., naar Heiloo. H. J. C. Bon, R.K., z.b., naar Amsterdam. J. H. Huizing, Rem., aopth. ass., naar Rheden. P. M. Krapels, N.H., coiffeuse, naar 's-Gra venhage. C. M. Jongkind, R.K., dienst bode, naar Alkmaar. H. J. Chr. Mantjes, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. W. F. H. van Zwanenburg, N.H., gep., naar Heiloo. E. Zeeman, N.H., ambt. S. S., naar Heiloo. W. P. Castricum, R.K., z. b., naar Warmen- huizen. J. A. W. Cools, geen, cacaobewer- ker, naar Alkmaar. M. A. Tekelenburg, N.H., z.b., naar Amsterdam. W. J. Ouds hoorn, echtgen. J. Jellema, N.H., z.b., naar Alkmaar. A. E. Koster, weduwe H. L. ,er Hall, N.H., z.b., naar Arnnem. J. Schende- laar, geen, z.b., naar Alkmaar. J. Bakker, R.K., z.b., naar Haarlem. C. A. G. M. te Marvelde, R.K., z.b., naar Heemstede. A. M. de Brouwer, R.K., z.b., naar Haarlem. H. M. Goes, R.K., z.b., naar Houten (Utr.) L. M. Mahieu, R.K., z.b., naar Den Helder. C. E. M. Bloem, R.K., z.b., naar Monniken dam. M. C. Grol, R.K., z.b., naar Amster dam. J. S. Straathof, R.K., z.b., naar Egmond-Binnen. M. B. E. van der Weyden, R.K., z.b., naar Noordwijk. P. J. van der Heyden, R.K., chaufefur, naar Oudorp. M. A. Mullaart, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. W. van Duin, R.K., arbeider N. S., naar Vlaardi-ngen. W. Heyma, R.K., z.b., naar Amsterdam. J. C. P. de Ruiter, N.H., ban ketbakker, naar Amsterdam. A. M. Stuyt, R.K., z.b., naar Velsen, Driehuis C. W. Bakker, R.K., z.b., naar Alphen a. d. Rijn. A. B. A. Ledeboer, N.H., z.b., naar Zeist. M. Offeringa, N.H., z.b., naar Groningen. A. Prijs, N.H., z.b., naar Alkmaar. G. van der Gaag, geen, kapper, naar Texel. A. B. M. Assendelft, RK., z.b., naar Hillegom. A. Rodenburg, RK-, z.b., naar Hem. G. F. P. ten Dam. R K-, z.b., naar Spanbroek. L. F. Baumgartner, R K., kellner, naar Am sterdam. Geboren Pieter Theodorus, z. van Theodorus Gerardus Louter en Aaltje Tamis. Josephus Adrianus, z. van Ja- cobus Joseph de Graaff en Dieuwertje van Veen. Jacobus Hermanus, z. van Theodorus de Waard en Anna Maria Dekker Catharina Agatha, d. van Adrianus Kleef en Elisabeth Agatha Reus. Pieter Jozef, z. van Gustaaf Bernardus Hettema en Lamerta Cop- pens. Matthijs Cornelis, z. van Tamis Besse en Dieuwertje Twisk. Elisa beth Cornelia, d. van Franciscus Engel- bertus Nijman en Agatha Schouten. Margaretha Jacoba, d. van Abraham Jacob Cornelis Huisman en Margie Mei boom. Wilhelmus Gerardus, z. van Niko Sombroek en Agatha Anna Borat Ondertrouwd: Jacob Wiersma te Stad Delden en Anna Elisabet Meijer. Petrus Antonius van Langen te Ber gen en Theodora Cornelia Maria de Winter. Jacobu6 Johannes Feijen te A'kmaar en Engelbertha Maria de Win ter. Josephus Johannes Gerrits en Elisabeth Maria Post te Weesperkarspel. Getrouwd Maarten 't Hart en Anna Klerk. Johannes Cornelis Mol en Maria Columba Kuijper. Theodo rus Baars en Grietje Tak. Jacob Wiersma en Anna Elisabet Meijer Overleden: Durkje Werksma. echtgen. van Jan Johannes de Vries, 27 jaar. Cornelia de Waard, echtgen. van Cornelis Reus, 78 jr. Gijsbertus Ver duin, 55 jr. Margaretha Gaarthuis, echtgenoote van Jan Liefting, 69 jr. £uchtoaact De Havik (heenreis) .is Zaterdag te Bagdad aangekomen. De Pelikaan (terugreis) is Zaterdag te Jodhpoer geland. De voorbereidingen voor de stratosfeer tocht van den heer en mevr. Jean Piccard zijn gisteren in gereedheid gebracht voor een start tot Dinsdag a.s., wanneer de weersom standigheden zullen meewerken. De ballon ligt gevouwen gereed om gevuld te worden. !Bxtekm Nieuwe Spelling-oefeningen. Bij de uitgevers O. B. van Goor Zonen''s Uitgeversmaatschappij te 's Gravenhage is een handig 'boekske verschenen, geschreven door E. Vrieze en J. Nauta, een boekje, dat bij uitstek geschikt lijkt voor alle inrich tingen van onderwijs waar de leerlingen in korten tijd de nieuwe spelling moeten leeren schrijven. De nieuwe taalregels worden er uitvoerig in behandeld en na de verklaring van eiken regel volgt er een serie eenvoudige oefe ningen opdat de leerlingen het gelterde in toepassing kudnen brengen. Het zal op vele scholen een oodzakelijke, maar tevens welkome aanwinst blijken. Paul Li, de kleine Chinees, door Henri van Woude met teekeningen van Willy Slui ter. Uitgave N.V. Paul C. Kaiser Biskwie-, Koek- en Beschuitfabrieken te Rotterdam. Het groote succes dat de uitgeefster met de Benito-serie gehad heeft, deed haar be sluiten in deze richting met haar reclame voort te gaan. Zoo is het album van Paul Li, de kleine Chinees verscheenen en de Di rectie der N.V. Paul Kaiser verwacht, dat deze kleine Chinaman niet minder de be langstelling van zijn jeugdige Hollandsche vrienden zal trekken als Benito dat gedaan heeft. Henri van Woude heeft van de avonturen van het Chineesje een spannende geschiedenis gemaakt. Hij verschijnt in Holland in een mand appelen, omdat zijn arme vader, die stoker op de boot was, waarmee de appelen werden verzonden, geen kans zag hem op een andere manier in Holland te krijgen. Na allerlei avonturen gaat hij naar België en vandaar weer naar Holland terug, waar hij ten slotte op Volendam terecht komt en een bezienswaardigheid voor dorpelingen en vreemdelingen wordt. Natuurlijk eindigt de geschiedenis op zoo danige wijze, dat zij in volgende albums kan voortgezet worden. Paul Li, het kleine Chi neesje zal als de N.V. Paul C. Kaiser deze aardige kinderalbums blijft uitgeven nog een leven vol avonturen tegemoet kunnen gaan. Willy Sluiter teekende de aquarellen, welke den tekst illustreeren en zijn naam is vol doende om ieder te doen begrijpen, dat ook aan de illustraties de uiterste zorg besteed is. J-Udscfuiftm Panorama brengt ditmaal het slot van zijn serie geïllustreerde herinneringen uit den wereldoorlog en behandelt uitvoerig in woord en beeld het winnen van rozijnen. De heer G. van Teylingen laat den lezers in een serie fraaie opnamen zien, hoe onze gereno- meerde sleepbooten haar zwaren arbeid op alle zeeën verrichten. Naast een uitvoerige serie kieken van binnen- en buitenlandsch actueel nieuws en een uitgebreide rubriek sport, mode, enz. bevat het nummer van deze week litteraire bijdragen van Berta Ruck, John. D. Claverton en Will McMorrow. ALKMAAR. J. A. W. Cools, geen, cacaobewerker, Snaarmanslaan 113, van Bergen (N.-H.) M. Kluft, R.K., dienstbode, Emma- straat 39, van Heiloo. J. Schendelaar, geen, zonder beroep en echtgenoote. Stuartstraat 42, van Bergen (N.-H. A. Alberda, N.H., dienstbode, Kennemer- singel 13, van Menaldumadeel. C. A. J. I. van Steenacker, R.K., zonder be roep, Popelmanslaan 11, van Amster dam. T. J. de Bakker, N.H., verpleeg ster, Leeghwaterstraat 33, van Bloemen daal. J. Aarnouts, R.K., kraamver pleegster, Westerweg 112aa, van Am sterdam. A. E. de Gijsel, R K, onder wijzer, R.K., Nassaulaan 30, van Ouden bosch. J. de Vries, geen, winkeljuf frouw, Schoutenstraat 13, van Amster dam. N. A. Aarnouts, R K, onderwij zeres, Westerweg 112a, van Heiloo. J. H. A. van der Ploeg, N.H., dienstbode, van der Meystraat 4, van Zierikzee. M. J. Vink, R.K., religieuse, van Everdin- genstraat 18, van Hoogkarspel. N. Molenaar, O.G, zonder beroep, Ritse voort 6, van Dordrecht. A. Roozen- daal, R.K., dienstbode, Nassauplein 11, van Harenkarspel. M. Bolt, G K, hulp in de huish., Boterstraat 20, van Delf zijl. N. Swart, wed. van C. C. Kappel, E.L., kraamverzorgster en zuster Elsje Swart, zonder beroep, van Purmerend. G. de Jager, echtg. van J Molen, N H, Zccherstraat 27a, van Heiloo. M V:eesch du Bois, N.H., zonder beroep, van Heerhugowaard. C. Smit, E L, fabrieksarbeider, Hooftstraat 15 van Ameterdam. S. Smit, echtg. van D. Lute, geen, werkster, Hooftstraat 15, van Amsterdam. T r van J. A. W. Cools,' strijkste^n*»?1* tje Inge'anostraat li, van Bergen Ng" E. G. M. Kaptin, echtg. van N La ^?.e man' J K 2 6-, Achterweg 43 v. Wijk aan Zee en Duin. - j Hessi'ng p K„ vtsscher, en echtg. en kinderen Landdwarsstraat 4, van Zuidscharwol* de. F. H. M. van de Wiel, echt. van uV G. Rupert, R.K., Westerweg 83, van bekarepel. M. de Vries, echtg. van Dekker, N.H., Druivenlaan 44 van Ho hugowaard. - H. Hendriks, geen merman, Achterwezel 44, van AbbelflCr" J. G. Wiese, R.K., radio-monw Heemraadstraat 18, van Princenhag© A. H. P. de Labije, en echtg., N.H., \oL7 debitnat, Wildemanstraat 5, van Uw woud. H. G Kwakkel, N.H., verpieftl' ster, WiLhelminalaan 11, van 's-GravorT hage. M. W. Weijers, wed. van i Schrier, R.K., zonder beroep en zo0n Huigbrouweretraat 9, van Sassenheim' N. L. Besse, geen, winkelchef, Fnidson 103, van Den Helder. G M. Jongkind R K., dienstbode, van Everdingenstra»» 18, van Bergen (N.H.) H. W. A. Klin kert, geen, handelsagent en echtg., R g" Stationsweg 112, van Soest. a. Hoff' RK., broeder-onderwijzer, Nassaulaan 30, van Lisse. A. D. van Eek, N.H., chitect bij de directie v. d. Wierin'ger" meerpolder, en echtg. en kinderen, We*" terweg 94, van Beverwijk. J. Nugter' N.H., koopman in galanterieën, echtg., en zoon, Overdiestraat 46, van Amsterdam. A. Hempenius, geen, fa. brieksarbeider, Dijkgraafstraat 27, Van Anna Paxulowna. A. J. de Jonge N.H., dienstbode, Nassaulaan 18, van Middelburg. J. G. Everse, N.H., fajr arbeidster, Laat 35, van Utrecht. c Visser, N.H., leerl. mach. N.S., Spoor straat 10, van Hoorn. K. Wielaw" geen, leerl. mach. N.S., Spoorstraat 10 van Hoorn. M. Schippers, N.H., Bloem straat 4b, van Schiedam. B. L fior. dewijk, N.H., spoorwegarbeider en echtg en dochtertje, van Leeuwenhoeks^^ 7, van Egmond aan Zee. A. M. de Bont, dienstbode, Houtweg 21, van Hei loo. J. Smit, N.H., koopman in visch, Spanjaardstraat 18, van Heiloo. S. W. van der Veen, H A, smid, en echtg. -m kinderen, Fnidsen 22, van Lemsterland. N. Vervaart, R.K., bedrijfsleider, en echtg. en zoon, Lyceumstraat 33, van Druten. N. L. van Meijhof, R K., zon der beroep, en echtg. en kinderen, le Kabelstraat 13, van 's-Gravenhage. J, E. Kammeijer, N.H., verpleegster, Kruis- laan 14, van Castricum. C. van der Heide, N.H., z.b., van Oude gracht 289a naar Hilversum. P. van Bronkhorst, geen, koopman, en echtge noote, van Kooltuin 23 en Overdiestraat 29, naar Limmen. J. Dol, N H., zJx, van obert Owenstraat 3 naar 's-Graven hage. J. Smit, D.G., reiziger, van Laat 152a naar Amersfoort. P. Zuidema, D.G., huishoudster, van Steijnstra&t 13 naar Dordrecht. W. Domper, N.Ë, kappersbediende, van Scharloo 10 naar Koog aan de Zaan. Th. J. M. Heijna R.K., z.b., van Bierkade 12 naar Heerri- gowaard (Zuid). A. Peper, geen, epx«. ditie-chef, van Oudegracht 35 naar Haarlem. W. S. Prins, geen, koop man, van Snaarmanslaan 86 naar Am sterdam. J. J. Bakker, echtgenoote van H. P. de Vries, geen, en dochter, van Groenelaantje 5 naar Den Helder. A. H. Ballendux, R.K., chef chocoladefa briek, van van Houtenkade 31 naar Rot terdam. G. J. Bakker, R K., dienstbo de, van Costerstraat 15 naar Obdam. H. A. C. Vester, geen, z.b., van van Teij- lingenstraat 4 naar Rotterdam. N. de Boer, weduwe van P. de Graaf, N.H., z.b., en kinderen, van Scharloo 26 naar Purmerend. J. M. Schouten, R.K., dienstbode, van woonschip Afgesneden Kanaal vak, naar Akersloot. Th. M. Janse, R.K., dienstbode, van Oudegracht 204 naar de Bildt (U.) P. E. Nooij, echtgenoote van A. C. der Kinderen, z,b., van Bergerweg 78 naar 's-Graven hage. M. Nooij, N.H. agent Amstel- brouwerij, en echtgenoote, van Berger- weg 78 naar Hoorn. H. Schuuring, N H., dienstbode, van Kruislaan 14 naar NNoordscharwoude. M. A. van der Rijst, N.H., zonder beroep en echtgenoo te, van Heiligland 4 naar Hilversum. J. van der Oord, N.H., ambtenaar Ned. Spoorwegen, en echtgenoote T. Koeman van Stationstraat 78 naar Hillegom. - C. List, D.G., onderwijze-es, van Egmon- derstraat 7 naar Callantsoog. M. Plankman, R.K., hulp in de huisboH' ding. van St. Annastraat 12 naar A®' sterdam. W. F. K. Meijer, H.A., schil der, en echtgenoote, en kinderen, Nieuwpoortslaan 99 naar Heiloo. J. Nienaber, H L, huishoudster, van Ca* beljaustraat 5 naar Naarden. A. Buur, R.K., z.b., van Westerweg 18 naar Ouden bosch. P. Smit, N.H., z.b., van Wester* weg 328 naar Heiloo A. Pannekeet, F.K., fabrieksabeider, en echtgenoote e kinderen, van Westerweg 328 naar Hei loo. A. de Koning, echtgenoote vanfr Brandenburg, geen, z.b., van 2e Kabei- straat 16 naar Den Helder. C- E. d Koning, geen, echtgenoote van J- C de Ruiter, z.b., van 2e Kabelstraati naar Amsterdam. B. Budnik, R*" slagersknecht, van Voordam 4a na Duitschland K. Meissner, D.E-, *le tricien, van Voormeer 5 naar Duitse land. H. J van der Waal, NH., w®" verpleegster, van Kruislaan 14 na Beverwijk. W. J. Visser, N.H beroep, van Westerweg 147 naar H°°!V Th. G. Vietman, R K„ fotograaf, en «cm genoote, van Verdronkenoord 46 na- Amsterdam. J. B Hoogland, N bakker, van Omval 22 naar Groote! J. van Zandbergen, N.H., zonc*€rRot. roep ,van Eendrachtstraat 20 naar b terdam. A M. W Godijn, R K, zona« beroep, en echtgenoote, van Noor kade 48 naar De Rijp. G Wit* geen, echtgenoote van J. Rijk de zb„ van Bergerweg 48 naar Wijk Zee en Duin.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12