DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. VEENHUIZEN. UITGEEST. CASTRICUM. HEILOO. KOEDUK. WESTWOUD. HOORN. PETTEN. DROEF GEVAL, Moeder, die bij ongeluk kindje doodde. baar Verleden jaar. Nr. 3 W. Tuin, N.S., le pr., 75 p. Nr. 2 R. BorstHart, N.S., eer volle vermelding. Bouquetten. Nr. 12 KI. de Vries, N.S., le pr., 85 p. Nr. 11 A. Keeman—Kay, N.S., 2e pr., 81 p. Nr. 13 R. BorstHart, N.S., 3e pr., 72 p. Nr. 4 Didi Deutekom Pd-, N.S., eervolle vermelding. Nr. 2 J Kooij—Bak, N.S., eerv. verm. Nr. 8 J Deutekom, N.S., 2e pr., 77 p. Nr. 3 K. van Nienes, N.S., 2e pr., 75 p. Collectie Cactussen. Nr. 5 J. Otto Keeman. N.S., le pr., 80 p. Nr. 3 A. Lan gedijkSlooves, N.S., 2e pr., 76 p. Nr. 4 Wed. W. Kaan, N.S., eerv. verm. Cactussen en Vetplanten. Nr. 3 A. LangedijkSlooves, N.S., eerv. verm. Nr. 4 G. Zeemanv.d. Oord, N.S., le pr., 75 p. De Floralia-tentoonstelling werd jam mer genoeg niet druk bezocht. Dit is zeer te betreuren, daar het ijverige be stuur van de vrouwenclub kosten noch moeite gespaard heeft om een en ander te doen slagen. Een bezoek was de tentoonstelling wel waard, het was een prachtig gezicht de vele inzendingen te zien geposeerd. Be halve de inzendingen van hen die mede dongen om een prijsje, waren er ook nog een paar standhouders, die zeer zeker genoemd mogen worden. Onze plaatsge noot, de heer H Ligtenberg, was aanwe zig met een keurige verzameling vaste planten w.o. vetplanten en cactussen, die een huisvrouw deden watertanden. Ver der had de heer Ligtenberg een mooie stand van dahlia's, die ook keurig ver zorgd was. Ook waren nog aanwezig de heer D. Meinesz van den Laanweg, met een zeer mooie fruitstand, die ook veel belang stelling tot zich trok. en de kweekerij „De dahlia", van St. Pancras, die met een heel mooie stand van dalhia's ver tegenwoordigd was. Zaterdagavond werd de tentoonstel ling opgeluisterd met een concert van de zangvereeniging „Crescendo", onder lei ding van den heer Willem Hespe, dat een mooie en aangename afwisseling was. Er werd mooi gezongen. De door het polderbestuur gehouden aan besteding van het kroosweik enz. had den volgenden uitslag: Ptrc. 1 P. Pauw 12; perc. 2 A. Bart f 10.25; perc. 3 C. Danenberg 14; perc. 4 T. Groot f 8.50; perc. 5 T. Groot f 8.75; perc. 6 J. Brink f 7.50: perc. 7 A. Bart f 9; perc. 8 en 9 P. Pauw 40, perc. 10 T. Groot 8; perc. 11 J. Brink 7; perc. 12 T. Groot 7 en perc. 13 T. Groot f 5, samen voor 137. Het vorige jaar was deze som f 167. Als hoofdingeland van 't Geestmer Am 'bacht is herkozen de heer T. Appel te Heiloo. Het zoontje van den heer M. klom op een rijdende vrachtauto. Op een gegeven moment liét hij zich los met het gevolg dat hij op den straatweg terecht kwam op een zeer pijn lijke wijze. Hij schuurde een stukje over de oneven straatsteenen en bekwam daarbij hevig bloedende wonden aan zijn gezicht en knieën, Menschen die op het luide geroep toekwamen hebben den jongen afgewasschen eri zoo goed mogelijk geholpen. De heer H. van den Berg is dezer dagen geslaagd voor het poiitie- diploma. Ter gelegenheid van de op 19 dezer te Heemstede op het landgoed Meer en Berg gehouden keuring behaalden onze plaatsge- hooten de heeren J. Koo\ en W. J. Driessen met hunne honden respectievelijk het certifi caat met tof en he* certificaat voor verdedi- gingshond afgegeven vanwege de Kon. Nea. Politiehond Vereeniging. Wanneer men bedenkt, dat voor het behalen van zoodanig certificaat hoogc eischen aan den hond wor den gesteld is dit resultaat voor deze jonge vereeniging en haat leider den heer Dijkstra zeer fraai. Naar wij vernemen is de eerste prijs van de versiering van de stations der Ned. Spoorwegen over het geheele land, evenals verleden jaar toegekend aan het station Castricum. Mede is de le prijs toegekend in de inspectie Alkmaar, wat verleden jaar ook het geval was. Een woord van lof aan het personeel, in het bijzonder aan den heer Dingerdis, sta tionambtenaar, die de leiding had van de versiering, mag hier zeker niet ont breken. De bloemendag voor het Roode Kruis heeft het voor Heiioo niet onbelangrijke be drag opgebracht van f 71.55)4. Door het vertrek var. dr. Cohen komen er belangrijke vacatures in de vereenigingen. Dr. Cohen was een ijverig en nauwgezet pen- ningsmeestei van het Witte Kruis, terwijl ttfcvr CohenBaumgartner het secretariaat v*n Huis en Kraamverzorging vervulde. Door den bisschop van Haarlyem is de beer J. Boon. rector aan ae St. Willebrordus- stichting, benoemd tot directeur van de r.-k. j^ffdcentrale, district Alkmaar. Vrijdagavond werd door de afd. Koe dijk van den Nederlandschen Tuinders- bond een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, on der leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst. Wij hebben in ons bedrijf een groote saneering, doch het is noodig dat de leden de richting geven wat er gebeuren moet, want er valt nog heel wat te doen. Spreker wees hierbij op de gunstige weersgesteldheid voor den zaadoogst. Verder herdacht de voorzit ter het overleden bestuurslid, den heer Gr. Klomp. Spr. deelde mede dat het niet mogelijk was de vergadering op 16 Sep tember in Amsterdam te bezoeken en deed voorlezing van een opgemaakt vlugschrift van den heer N. Kaan uit Oudkarspel, waarin plannen beraamd werden voor steun aan den tuinbouw en dit te zoeken in verbetering van hypo theekrente, verlaging van den gas- en waterleidingprijs en verder drukkende kosten op de bedrijven. Daarvoor is actie noodig. Algemeen kan het de goed keuring wegdragen. De voorzitter zal daaromtrent den heer Kaan inlichten. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat in de vacature Gr. Klomp gekozen werd de heer J. Ploeger. De voorzitter leidde de besprekingen in voor de richtlijnen die noodig zijn, en wees op den geringen steun die in een bedrijf gegeven wordt, wat leidt tot ver arming der bedrijven. Wanneer door tegenslag de opbrengst gering is, doch men individueele steun heeft, is het noo dig om de werkzaamheid van den tuin der op te wekken. Daarom is noodig arnvullingssteun bij bepaalde rampen Ook een Staatshvpotheekbank is een belangrijk vraagstuk, en daarom is het noodig dat de tuinders zelf ter vergade ring komen om voor hunne belangen op te komen. De heer P. Geus vroeg meer steun op het arbeidsloon. De voorzitter antwoordde dat er ver schillende adressen aan den minister waren gericht en daarop is een on gunstig antwoord ontvangen, omdat er geen gunstige resultaten gekomen zijn De voorzitter achtte het noodig een spoedige regeling te treffen voor 1935 door de regeering. Het is noodig om met klachten bij het bestuur te komen, zoo dat dit ze verder kan brengen. Als afga vaardigde naar de vergadering te Am sterdam op 2 October werden gekozen de heeren P. Hart en W. Butter, die de benoeming aannamen. Hierna vroeg de voorzitter of men voldaan is over de b°lastingreclame Men is zeer tevreden en de heer C. Prins dankte het bestuur voor zijn werkzaam heden. Dinsdag 25 September en Maan dag 1 October zal het bestuur weer zit ting houden. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting, met een opwekking om de vergadering beter te bezoeken. Het bestuur van den L. T. B. heeft het voornemen wederom een tuinfcouwcursus te organiseeren. Voor de harddraverij op 26 Sept. a.s zijn niet minder dan 33 paarden ingeschre ven, waaronder de snelste dravers. Het Hoogheemraadschap heeft zich ver- eenigd met de plannen van het gemeente bestuur, om als obiect voor werkverschaf fing en wegverbetering met de afgraving van den Zeedijk :angs het Hoornsche Hop voort te gaan vanaf de z.g. Zandbakken af tot 50 meter ten oosten van de uitwateringssluis van de Westerkogge. Mëj. M. E. Verheijen, kindergeleidster aan het herstellingsoord „Trein 8.28", al hier, is met ingang van 1 Oct. a.s., in gelijke betrekking benoemd te Arnhem aan het kleu terhuis „Trein 8.28", Velperweg. £attden 3-uinAoum STAND DER LANDBOUWGEWASSEN, Over het algemeen gunstig. De oogst der granen, welke reeds is beëin digd, kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. De opbrengst der tarwe is goed tot zeer goed, terwijl de kwaliteit van de korrel eveneens zeer gced kan worden genoemd. Slechts in de Veenkoloniën is de kleur van de tarwe op een groot aantal perceelen niet fraai, terwijl de tarwesoort, welke aldaar het meest voorkomt, weinig gevuld en rim pelig is. In alle overige deelen des lands evenwel is de opbrengst der tarwe aanzien lijk boven normaal. Niettegenstaande de perioden van lang durige droogte, welke doorgaans den stand van de haver plegen te benadeelen, was ook de oogst van dit gewas goed. In vrijwel alle provincies was de stand van de haver nor maal. De boekweit vertoonde een vrij goeden stand. Het gewas der erwten heeft eveneens en ruim beschot gegeven. De veldboonen vorm den dit jaar slechts een matig tot vrij goed gewas. Vele perceelen, welke als gevolg van droogte en luisaantasting betrekkelijk vroeg zijn afgestorven, gaven slechte opbrengsten. Voor de stamboonen was de zomer eveneens te droog, in verband waarmee de oogst van dit gewas slechts matig tot vrij goed kan worden genoemd. De verwachtingen ten aanzien van de op brengst van blauwmaanzaad, klaverzaad en spinaziezaad zijn gunstig. Deze gewassen vertoonden voor den oogst een goeden stand. De opbrengst van suikerbietenzaad kan goed tot zeer goed worden genoemd. De stand der consumptie-aardappelen is in de afgeloopen weken nog eenigermate vooruitgedaan, zoodat deze thans normaa. kan worden genoemd. Ziekten kwamen in dit gewas vrijwel niet voor. Enkele reeds ge rooide perceelen gaven een product van zeer goede kwaliteit. De fabrieksaardappelen hebben, in weer wil van de invloeden, welke aanvankelijk den roei ten zeerste hebben belemmerd, zich usdanig hersteld, dat de stand van dit ge- :a tot zeer goed kan worden genoemd. De Eigenheimers en andere middel vroege soorten zijn de werking van de droogte niet geheel te boven gekomen, doch de late soor ten en vooral de Thorbecke vormen een uit muntend gewas. De stand der suikerbieten is goed. De uien geven een vrij goed beschot. De voederbieten vertoonen een goeden tot vrij goeden stand, terwijl de stand der kool rapen slechts matig kan worden genoemd De ontwikkeling der stoppel gewassen heeft ten gevolge van het lange uitblijven van regen veel te wenschen overgelaten. De spurrie staat slechts matig, ce herfstknollen matig tot vrij goed. Ook het gras heeft wederom van droogte te lijden gehad. In het Zuiden van het land en vooral in Limburg is de stand van het weiland slecht. In het Noorden en midden des lands, waar meer regen is gevallen, is de toestand van de weide doorgaans aanzienlijk beter. Het laat zich evenwel aanzien, dat in dezen herfst het vee op de lichtere gronden vrij vroeg zal moeten worden opgestald. Dooreengenomen vertoont het weiland een vrij goeden stand. De stand der oude en jonge klavers is vrij goed. De opbrengst van gras- en klaverhooi (tweede snede) was zeer verschillend, doch kan over het geheel vrij goed worden ge noemd. OMVANGRIJKE AFSLACHTING VAN RUNDVEE? Naar de Tel. verneemt, overweegt de regeering binnenkort tot een omvangrijke afslachting van runderen over te gaan. In de betrokken kringen is men van oordeel, dat de distributie in blik zal moeten geschieden, daar de ervaring over het algemeen geen aanleiding tot klachten heeft gegeven en de distributie in verschen toestand niet uitvoer baar wordt geacht. JAARVERSLAG VAN DEN RIJKS- ZUIVELCONSULENT TE HOORN Aan dit verslag over 1933 ontleenen we het volgende: Het aantal onderzoekingen bedroeg 2427; ze hadden betrekking op het onderzoek van monsters melk op gehalte en deugdelijkheid, monsters bedrijfswater voor zuivelfabrieken en drinkwater voor het vee, en controle van instrumenten, o.a. thermometers. Hoofdstuk 4 geeft een beschrijving van de voornaamste ervaringen, opgedaan bij de ruim 100 bezoeken aan zuivelfabrieken en boerderijen, voornamelijk in verband met be drijfsstoringen, kaas- en boter-gebreken, voorziening van goed bedrijfs- of drink water, enz. De Rijkszuivelconsulent is ambtshalve secretaris van de Noordhollandsche Melk- commissie en adviseerend bestuurslid van verschillende Bonden op landbouw- en zui velgebied; hiervan was het bijwonen van 51 vergaderingen het gevolg. Het geven van onderwijs heeft veel van den beschikbaren tijd van Dr. Schey en den hoofdassistent Eriks in beslag genomen, n 1 een cursus voor melkcontroleurs te Hoorn, lessen aan de Rijkslandbouwwinterschool te Schagcn. aan de Vakschool voor Kaasma kers te Hoorn, aan de Landbouwhuishoud- school te Schagen, Alkmaar, Hoorn en Purmerend en aan een cursus tot opleiding van Onderwijzers voor de akte Landbouw L.O. te Amsterdam. Belangwekkend zijn ook de beschouwin gen over het dalende zoutgehalte van het ITselmeer bij Hoorn, over de kaasprijzen van 1909 tot 1933, en het aantal zuivel fabrieken, dat op 1 Januari 90 bedroeg. Voor belangstellenden is het verslgg op aanvrage gratis verkrijgbaar. JlechUzoAen ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 21 Sept. EEN OUD AGENT DIE ZELF BEKEURD WERD. De Amsterdamsche brandstoffenhan- delaar Cornelis de W., voorheen bekleed met de stadsdienderlijke uniform, was naar de Rijp op vischvangst getogen en had daar een karper bemachtigd, waar van hij betwijfelde of deze knaap de mi- minimum toelaatbaarheidsmaat 35 c.M. wel haalde Hij liet na het dier weer In vrijheid te stellen. Toen nu zijn oud collega en naamgenoot rijksveldw. de Wit, eens kwam neuzen was het natuur lijk mis en de nalatige visscher werd heden met inachtneming van bijzondere clementie, het scheelde maar 2 centi- metertjes en was dus een grensgeval, veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hecht. BESTRAFTE NIEUWSGIERIGHEID. De rentenier Dirk H. uit SchooH, had onwillekeurig met zijn rijwiel een ver boden slippertje gemaakt op den Hee- renweg te Egmond a d. Hoef, die voor rijwielverkeer verboden is. Hij kreeg toen een bemerking van veldwachter Kramer, in burger gekleed en was hij nu maar stil doorgereden, dan was niets meer gebeurd, maar de heer D. stapte van zijn rijwiel en wilde nu graag eens weten wie lezen burger bet recht had verleend waarschuwingen uit te dee'en. Dit werd hem nu medegedeel.1 doch de veldwachter werd nu ook nieuwsgierig wie deze weetgrage me neer was en procesverbaal volgde met als resultaat de veroordeeling van den heer H. tot 2 boete of 2 dagen hecht EEN LOODGIETER IS GEEN SCHIPPER. Ook voor het vangen van stuurkrab ben zijn tegenwoordig heel wat consen ten noodig- In de eerste plaats 'n groote vischacte, voorts een machtiging en een vergunning van den eigenaar of pachter Van al die formaliteiten wist de lood gieter G. A de B. te Alkmaar niets a' en hij schepte lustig in een nabij zijn wo ning op het Heiligland gelegen visoh water Het was 4 uur in den morgen, dus maakte de stuurkrabbenschepptr zich geen zorgen. Ten onrechte echter, daar een bewaker der nachtelijke veiligheid verscheen, procesverbaal opmaakte °n het schepnet confiskeerde. Het resultaat van deze staatsbemoeiing was heden betaling van 2 boete of 2 dagen hechte nis, plus verbeurdverklaring van het net. Beter kwam de beroepsstuurkrabben- schepper Toon M. er af. Hij had atle papieren bij de hand en stalde ze plech tig uit op de groene tafel, doch op grond dat hij op den dag der bekeuring de schriftelijke permissie van der. pachter miste, mocht ook hij nog 2 gulden offe ren of 2 dagen logeeren. Zijn s"hepnet werd hem echter direct terug gegeven. TE LANG IN DE BIOSCOOP GEZETEN De bloeir.enventer Nic. S. te Castri cum wAs in Alkmaar naar de bioscoop geweest en verplicht in 't donker op 'n rijwiel zonder reflector huiswaarts te keeren. Het werd alzoo een duur uit stapje, als men de 3 gulden boete, waar toe hij werd veroordeeld, er bij wil rekenen. EEN VERKEERSZONDAAR. De werklooze kantoorbediende N P. S. die onlangs met zijn ouders te Heiloo is komen wonen, schijnt'n specialiteit te zijn in het berijden van verboden we gen. Werd hij op 17 Augustus veroor deeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis wegens het fietsen op den verboden Hoofdweg, den Kennemerstraatweg, thans verscheen hij alweer voor den Kantonrechter, omdat hij op Zaterdag middag 9 Sept. den alstoen voor rijwiel- verkeer afgesloten Zanderslootweg had befietst. Zijn excuus was evenals toen dat hij pas op Heiloo was komen wonen en dus plaatselijk onbekend was. Ge lukkig voor hem werd aan recidive niet gedacht en hij kwam er nu bijzonder ge schikt af met 2 boete of 2 dagen hecht. HET STUUR DEUGDE NIET. De vrachtrijder Dirk R. uit Edam, was te Alkmaar met zijn 6 wielige vrachtwa gen aa.n een controle onderworpen en het bleek dat zijn stuur 80 graden spe ling vertoonde. Het spel was dus hope loos verloren en er volgde een proces verbaal. De man stond heden terecht en verzocht een clemente behandeling, aan gezien hij in êtaat van faillissement; ver keerde en zeer arm was. De Kantonrechter hield rekening met zijn misère en bepaalde de straf op 12 boete of 4 dagen hechtenis. ZONDER LICHT GEREDEN. De arbeider Corn. Gr., uit Egmond aan Zee, waagde zich in den laten avond ->p den rijweg op een rijwiel zonder licht. Hij bekwam weliswaar geen ongeluk doch wel een bekeuring met het resul taat een veroordeeling tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. EEN BETREURENSWAARDIG VERLIES. De winkelier Pieter K., uit H H Waard, in den donkeren avond van 15 Sept. huistoe trappend, had het ongeluk om eenige oogenblikken vóór hij in contact kwam met rijksveldwachter H. Visser, zijn reflector te verliezen. Zoo ziet men dat men den dag nooit voor den avond moet loven, want dit verlies kwam hem te staan op 3 boete of 3 dagen hecht. EEN CHINEES WAARMEE TE PRATEN VIEL. De Shang Haische kleedjeskoopman Chang Choo F. had geprobeerd zonder vergunning te Bergen, zijn negotie te verkoopen. Hij viel al heel spoedig in handen van een der plaatselijke ordebe waarders en stond heden terecht om in goed verstaanbaar Hollandsch te ver tellen dat hem de verplichting vergun ning te vragen onbekend was en hij de 3 boete die de ambtenaar vroeg „veel te veel" vond. De Kantonrechter had echter nog &i schik in den onnoozelen, lachenden zoon van het Hemelsche rijk en veroordeelde hem tot 1 boete of 1 dag hechtenis, wat mr. Chang zoo aan nemelijk vond dat hij direct afdokte. VLUGGE RECHTSPRAAK. Een precedent in de Alkmaarsche strafrechtspraak had heden plaats toen voor den Kantonrechter, begeleid door de motor agenten Volberda en Webster verscheen, de jeugdige slager Simon Dr., uit Texel. Hij was op den Geester singel, dus vlak bij het rechtsgebouw aangehouden ter controle van zijn mo torrijwiel en het bleek dat de handrem van de motor niet werkte. Teneinde nu te voorkomen dat de jon geman eventueel nog heel van Texel zou moeten komen om terecht te staan, werd hij gelijktijdig maar voor den rechter gevoerd en veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis, met welk vonnis zoowel veroordeelde als ambte naar genoegen nam, waarop de boete onmiddelijk ter griffie werd voldaan. Een eclatant staaltje van vlugge rechtspraak. (Mondelinge uitspraken). Overtreding van de Motcr- en Rijwiel- wet. D. P. te Amsterdam, J. W. H. te 's-Gra- venhage, J. D. te Schoorl, J. v. H. te Alk maar, ieder 3.boete of 1 week tucht school. J. S. te Broek op Langendijk, 4 boete of 1 week tuchtschool, E. H. O. te Amsterdam, D. J. S. te Amsterdam, 2 x 1.— boete of 2 x 1 dag hechtenis A. P. K. te Zijpe, H. R. te Leeuwarden, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. Z. te Rijns burg, 2 2 boete of 2 x 2 dagen hech tenis. M. P. te Bergen, J. S. te Heemskerk, H. v. d. L. te Hoek van Holland, D. J. S. te Amsterdam, J. H. te Callantsoog, H. S. te Kampen, A. D. te Alkmaar, M. H. te Broek op Langendijk, J. de B. te Heerhugowaard, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. G. O. te St. Maartensbrug, S. A. S. te Hei loo, P. J H. te Bovenkarspel, J. S. te Alk maar, W. B. te Zijpe, W. B. te Oude Nie- dorp, A. M. te Schagen, J. K. te Akersloot, ieder 4.— boete of 4 dagen hechtenis. J. A. T. te Amsterdam, 2x1 4.— boete of 2x4 dagen hechtenis. A. E. M. te Amsterdam, F. A. V. te Sant poort, E. D. te Bergen, J. R. Bergen, J. R. te Alkmaar, J. B. te Nierwe Pekela, F. C. F te Amsterdam, K. v. d. W. te Warmenhuizen ieder ƒ5.boete of 5 dagen hechtenis. L. K. te Beverwijk, 6.boete of 6 dagen hechtenis. B. K. te Dantumadeel, R. K. te Hoogezand, ieder 6.boete of 6 dagen hechtenis. M. van E. te Wijk aan Duin 7.50 boete of 3 dagen hechtenis. J. D. te Harenkarspel, 8.boete of 8 dagen hechtenis. A. v. S. te Amsterdam, W. de H. te Velsen. W. Z. K. te 's Gravenhage, L. de J. te Velsen, G. A. K. te Oude Peke la, O. B. te Ureterp. C. D. te Warmenhuizen ieder 8.— boete of 8 dagen hechtenis Th. V. te Bergen 12.— boete of 6 dagen hech tenis. Overtreding van de politieverordeningen: Y. H. H. te Amst., M. M. en B. B. te Hoorn, A. T. T. T. te Alkmaar, G. J. Z. te Amster dam, P. M. te Hoorn, J. de B. te Haarlem, ieder 2.— boete of 2 dagen hechtenis. J. O. K. te Alkmaar, 3.— boete of 3 da gen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wet boek van Strafrecht (dronkenschap). P. M. te Alkmaar, 12.boete of 12 da- jen hechtenis. A. W. te Amsterdam 12. joete of 8 dagen hechtenis. N. B. te Alk maar. 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 'aar. Overtredingen van de visscherijwet: A. J. R. te Velsen. 2 boete of 1' week tuchtschool, P. I. W. te Beverwijk, E. V. te daarlem, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. H. B te A.msterdom, J. H. te Nieuwer Amstel, F. W. J. P. te Amsterdam, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. IJ. Mooy te Beverwijk, 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen ïechtenis. Voor de rechtbank te Breda stond terecht de 32-jarige E. M. S. te Wouw, wie ten laste was gelegd, dat zij haar 2- arig kind een of tweemaal met een pook op het hoofa had geslagen, tengevolge waarvan het eenlgen tijd daarna over leed. Een viertal getuigen werd gehoord. Dr. J P. L Hulst had bij de sectie behal ve de zichtbare nog een onzichtbare wonde geconstateerd, die evenals de zichtbare met de pook zou kunnen zijn veroorzaakt. De andere getuigen legden gunstige verklaringen af ten opzichte van ver dachte, die volhield, dat zij met de pook in drift had gegooid raar haar 8-jarigen onhsnJelbaren zoon en daarbij ongeluk kig de kleine had getroffen. De officier van justitie achtte het ten- laste gelegde bewezen. De gunstige ver klaringen van getuigen en het feit in aanmerking nemende, dat de moeder in 177. Met vereende krachten wilden Piet en Drein de kist opzij zetten, maar door den regen was de grond zoo glibbe rig geworden, dat de kist weggleed en in de diepte stortte. „Niets aan te doen", zei Drein. „We zullen nu geen last meer van hem hebben". 178. De kist maakte intusschen een paar flinke buitelin gen en de Vuurlander kon nog net zien, dat hij precies op zijn eigen hutje terecht zou komen. Die was dus om zoo te zeggen uit en thuis. „Als 't dak maar niet teveel beschadigt", jammerde de stakker

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7