ftüyVR&MCI MM1HE Een Brandstoffenzaak DAGBLAD-Reclame is actueel! I CINEMA AMERICAIN VICTORI A^-THEATER £and: ett jmu&ouiu -mé* TE KOOP. Moderne Middenslandswoning, beklante Heerenkapperszaak 1e soort Teelaarde PAYGLOP 10, DEKfl TUBEROOM voorzien van Rijkscontrölemerk Vanaf HEDENAVOND s Het boeiende verhaal van een vrouw die naar liefde hunker de Een jong officier en een echtgenoot wiens nobelheid groot was, Woonhuis met Pakhuis annex Sigarenwinkel. hen vlammende geschiedenis uit den woeligen Balkan, waar politieke harts tochten en felle liefdesconflicten stof gaven voor een spannende, emotioneele film. Een liefdeshistorie met sterke emoties. in hun ALLERDOLSTE AVONTUUR TEL. 412 flilll SCHLAGER Geheel andersen veel gevarieerder nfka roomboter (GERUIMEN TIJD HOUDBAAR) 86 cent _P PER PONDSPAK. OVERAL VERKRIJGBAAR. ^ctrc^ WM//? I^jayer w Harten in Strijd aan grootscheepsvaarwater, ook apart te koop. Brieven onder letter G 681 aan hqt bureau van dit blad. sanit. install., voor- en achtertuin, v. Houtenkade 18, zeer billijk te huur, Adres te bevragen bureau v. d. blad. TE KOOP a contant tegen elk aann. bod Sgoed. Brieven onder lett E. 679 bureau van dit blad. TE KOOP 1.25 per M3., franco thuis. A. J. MERTENS, P. C. Hooftstraat 15. VOORAF o.a. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. •SA.. om Uw flanellen Pyama'n en Nacht hemden te maken. Wij hebben prachtige effen flanel voor 15 ct. per el. Keper flanel, effen of gestreept 22 ct. Twillana strepen 28 ct. Iets nieuws Sat\jn flanel 28 et. Ook in gemaakte pyama's en nachthemden zijn wij ruim gesorteerd. Heeren pyama's vanaf 1.50 Dames pyama's vanaf 1.70 Flanellen Nachthemden 1.20 Aanbevelend, J. OISEN Wij presenteeren deze week onze 2de groote DE ZOON VAN KONG Een vervolg, maar NIET in den zin van een eenigszins gewijzigde herhaling op King-Kong. Zeeslangen. Voorwereldlijke monsters. De reuzenaap. Kannibalen. Aardbevingen. dit zijn slechts eenige van de machtige emoties die U te wachten staan met deze groote, alles over* weldigende sensatiefilm. WAT DE KRANT ZEGT! DE TELEGRAAF van 21-7- 34: (King Kong).was een film, zooals slechts de Amerikaansche industrie in staat is er een te vervaardigen. Van King Kong's vervolg kan men hetzelfde zeggen. In „De Zoon van Kong" aanschouwt men deze mon sters opnieuw en zij zijn nog volmaakter geworden. Hoe knap ook gefilmd is de reusachtige aardbeving, die tenslotte het gansche eiland in den oceaan doet verdwijnen. Een ontroerend moment wanneer het water zich hoven het machtige lichaam van den Zoon van Kong sluit. Een moment, dat van een zielloos mechaniek voor enkele secon den een nobel wezen maakt een waardig slot van een voortreffelijke film, die onder regie van Ernest Schoedsack tot stand kwam DE NIEUWE DAG van 21.7-'34: Deze „Zoon van Kong" echter gedraagt zich bewust komiek, haalt rare grappen uit, praat bijna en caricaturiseert den menschel ijken handel en wandel. Hij is dus heel wat interessanter en vooral amusanter dan zijn voorganger. Kong Jr. vecht enkele malen met huizenhoogs vijanden en de menschelijke wurmen zien in angst en beven toe. In minder dan geen tijd is de film aan ons voorbij ge gaan, waaruit men kan afleiden, dat zij vol 6panning ge maakt is. Dat is zij inderdaad HET HANDELSBLAD van 22-7-'34: maar in ieder geval mogen wij dezen Kong Jr. wel en de film, waarin hij optreedt, ook, want het is een goede thriller, die de toe schouwers koude rillingen over den rug doet gaan, wat in Augustus geen onaangename gewaarwording mag heeten. HET VOLK, 21-7-34wij hebben vol spanning de reis naar het eiland van Kong meegemaaktVoor ieder, die King-Kong gezien heeft staat het vast, dat hij ook „De Zoon van Kong" moet gaan zien. Bespreekt vroegtijdig uw plaatsen, want het zal storm loopen. Plaatsbespreking van 's morgens 11 tot 1 nnr. Toegang boven 14 jaar. en te gaan slapen. Dikwijls voelt men zich dan na tien minuten reeds weer fit. Even uitstappen, een eindje loopen en weer plaats nemen achter het stuur om zoodra de gelegenheid zich voordoet een kop sterke koffie te gaan gebruiken, is eveneens een uitstekend middel. Dan kan men er weer voor tijden tegen! Steeds 100 procent aandacht. Een grappenmaker maakte eens de opmerking, dat het besturen van een automobiel bijzonder gevaarlijk was, doordat er zoovelen door op het stadhuis waren terecht gekomen. Nu mag dit al of niet waar zijn, een feit is het, dat er nog veel minder aangename gelegen heden bestaan waar men terecht kan komen, indien men niet met zijn volle aandacht bij het besturen van de auto mobiel blijft. Iemand die een auto be stuurt moet dit doen in het volle besef, dat er een groote verantwoordelijkheid op hem rust; dat hij niet alleen op de wereld is; dat anderen op hem vertrou wen, ja hun leven in handen van den bestuurder hebben gesteld. Dat is niet iets om mee te spotten, dat is harde werkelijkheid. Automobilisten hebt daarom steeds Uw aandacht voor de volle 100 procent bij den te besturen wa gen en op den te besturen weg. Eén se conde van onbedachtzaamheidJa dat is wel iets waarover vele automobi listen eens moeten nadenken. Geen alcohol achter het stuur. Het gebruik van alcohol voor of tij dens een rit moest eigenlijk door iedere automobilist als zoo'n grove verzaking van het verantwoordelijkheidsbesef worden gevoeld, dat het nooit zou voor komen. Helaas spreken de oorzaken van de verkeersongevallen een andere taal, welke aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaat. „De bestuurder van de automobiel verkeerde onder den invloed van sterken drank!" Hoe dikwijls hebt gij het al kunnen lezen; hoe dikwijls zult gij het bewuste zinnetje nog onder oogen moeten krijgen? Automobilisten beseft toch eens wat het beteekent het leven van Uw mede- menschen in gevaar te brengen of erger nog. af te breken, doordat gij de verlei ding niet hebt kunnen weerstaan, van dat ééne onnoozele glaasje! Wieg U niet in slaap met de gedachte, dat alcohol bij matig gebruik geen invloed op U heeft. Dit is totaal afhankelijk van de omstandigheden waarin U verkeert. Het is beter het zekere voor het onzekere te nemen en Uw hartversterking te genie ten als U behouden van Uw rit bent te ruggekeerd. Bovendien staat de stok achter de deur voor U klaar, in den vorm van ie ^fettêljjkq bepalingen, lyelke, hoe^l thans reeds streng ten aanzien van auto mobilisten die, onder den invloed van sterken drank verkeerende. een auto besturen, blijkens het nieuwe ontwerp nog aanmerkelijk strenger zullen wor den. Stuurt Uw stuur ook werkelijk? Wat het evenwichtsorgaan voor den mensch is, is de stuurinrichting voor de automobiel. Bij plotseling weigeren zu! len beiden stuurloos zijn en de grootst mogelijke ongelukken krijgen. Het men- schelijk stuur, hetwelk in den vorm van het evenwichtsorgaan in het oor zit op geborgen, heeft echter het voordeel, dat den mensch er door pijngewaarwording opmerkzaam op wordt gemaakt, als iets niet in den haak is en onmiddellijk al dan een specialist worden geraadpleegd. Wordt dit bij een defecte stuurinrichting van een auto ook gedaan? Wij betwijfe len het. Niet gaarne zouden wij de auto mobilisten tellen, die wetende, dat er aan de stuurinrichting van hun wagen iets hapert, er toch maar mee doorrijden, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat zij op een gegeven moment niet zullen we ten waarheen hun stuur hen voeren zal. Dit is natuurlijk een onverantwoorde lijke vorm van automobilisme. Maar ook kan het gebeuren, dat het stuur zonder eenige voorafgaande waar schuwing plotseling kuren gaat ver- toonen welke voor het verder rijden hoogst gevaarlijk kunnen worden. Juist doordat een defect aan de stuurinrich ting zich plotseling kan voordoen, is het zaak zulks zooveel mogelijk te voor komen. Dit kan geschieden door op ge zette tijden het stuurmechanisme vak kundig te doen onderzoeken, zoodat eventueele gebreken in de kiem kunnen worden gesmoord. Voorzichtigheid is ook in dezen de plicht van den automo bilist. 300 K.G., voor vaarskalveren op 100250 K.G. Alle kalveren, die geboren worden na 31 October 1934, ressorteeren onder de toewij zing 1935. Alle kalveren, die geboren worden vóór 1 November 1934 en voor dien datum een ge wicht van 60 respectievelijk 100 K.G. berei ken, zulen uiterlijk 31 October 1934 ge schetst en het houden van die kalveren t.g.t. door een identiteitsbewijs 1934 gedekt dienen te zijn. Ten aanzien van de kalveren, die welis waar vóór 1 November 1934 geboren wor den, doch voor dien datum nog geen gewicht van 60 resp. 100 K.G. hebben bereikt, zal voor de kalveren, die vóór 1 November 1934 geschetst worden, een identiteitsbewijs 1934 worden uitgereikt, terwijl de kalveren, die na 31 October 1934 geschetst worden, onder de toewijzing 1935 zullen ressorteeren. Uit het voorgaande kan dus worden afge leid, dat identiteitsbewijzen 1934 zoo deze niet bestemd zijn ter vervanging van ter in wisseling aangeboden identiteitsbewijzen, welke betreffen kalveren, die na 31 October en vóór 1 Januari 1935 gestorven of ge slacht zijn na 31 October weliswaar nog uitgereikt zullen kunnen worden, echter on der voorbehoud, dat zij betreffen kalveren, die vóór 1 November 1934 reeds geschetst zijn. Ten aanzien van de identiteitsbewijzen, welke in de periode 1 November31 Decem ber 1934 afgegeven kunnen worden ter ver vanging van ter inwisseling aangeboden identiteitsbewijzen van in diezelfde periode gestorven of geslachte kalveren, stelt men op de voorgrond, dat deze bewijzen dienen te betreffen kalveren, die op het tijdstip, dat de vorenbedoelde kalveren gestorven of ge slacht zijn, nog geen 60 resp. 100 K.G. wo gen. Voorts is bepaald, dat in den vervolge uit sluitend door de als rundveehandelaar er kenden, van het recht tot inwisselen der identiteitsbewijzen gebruik gemaakt zal kun nen worden. RUNDVEETEELTREGELING. De secretaris van de Landbouw-crisisor- ganisatie voor Noordholland vestigt er de aandacht op, dat met ingang van 1 October a.s. slechts diegenen, aan wie vier of meer kalveren toegeween zijn, één boventallig kalf zonder identiteitsbewijs binnen de vastgestel de gewichtsgrenzen voor stierkalveren 60 250 K-G- en voor vaarskalveren 100—210 K.G.) mogen aanhouden en wel uiterlijk tot 1 November 1934. Degenen, aan wie twee of drie kalveren toegewezen zijn, dienen een eventueel boventallig kalf dus voor 1 Octo ber a.s. op te ruimen. Met ingang van 1 No vember 1934 zullen de gewichtsgrenzen ge- i bracht worden voor stierkalveren op 60— HET ONDERZOEK VAN MESTSTOFFEN. Aan het verslag van het Rijkslandbouw- pioefstation te Maastricht, waar de mest stoffen voor geheel ons land in gebruik on derzocht worden, ontleenen wij het volgende: Zooals in den loop van het vorige verslag jaar reeds te voorzien was. heeft de alge- meene crisis en in het bijzonder de crisis welke in der. landbouw heerscht, haar stem pel gedrukt op den gang van zaken van dit proefstation. Begrijpelijk is het, dat, waar de verdien sten van de land- en tuinbouwers in hooge mate gereduceerd zijn, ja zelfs in vele ge vallen nihil kunnen worden genoemd, er van hunne zijde de meest mogelijke bezuiniging wordt betracht. H*t gebruik van kunstmest wordt tot een minimum bejjerkt en de con trole der meststoffen wordt in een groot aan tal gevallen, jammer genoeg, geheel achter wege gelaten. Daalde in het vorige verslagjaar het aan tal ingezonden monsters met 7640, in de periode 1 Juni 1931Juni 1932 vond een daling plaats van 1526 monsters. Ontvangen werden in dit verslagjaar 11523 monsters, waarin 22226 bepalingen werden verricht. Alhoewel Je ondervinding heeft geleerd, dat na een crisistijd het aantal monsters bin nen een jaar zelfs weer kan verdubbelen, moest er toch toe overgegaan worden om het personeel belangrijk in te krimpen en den internen dienst te reorganiseeren. Langs deze wegen heeft men getracht de vermindering van de inkomsten zooveel mogelijk te com- penseeren. Moge het aantal ingezonden monsters dit verslagjaar nog wat gedaald zijn, de gecon troleerde hoeveelheid meststof vertoont een stijging en wel van 1167 milliard K.G. in het vorige verslagjaar tot 1210 milliard K.G. in dit jaar. Voor verbruikers vond een stijging plaats van 378 millioen tot bijna 400 millioen KG., voor fabrikanten en handelaren in het bui tenland van 248 millioen tot 272 millioen K.G., terwijl voor fabrikanten en handelaren in Nederland een geringe daling van 541 millioen tot 538 millioen K G. plaats vond. Onderzocht werden de volgende mest stoffen, waarachter het ingezonden aantal monsters vermeld is: Chilisalpeter (466); Arcadiansalpeter (4); Kalksalpeter (358); Leunasalpeter (46); Mon- tansalpeter (6); Leuna-montansalpeter (4); Kalkammonsalpeter (47); Ammonsalpeter (16); Zwavelzure ammoniak (1735); Kalk- stikstof (59); Ureum (20); Superphosphaat (998); Dubbel-superphosphaat (4); Ammo- niak-superphosphaat (77); Thomasohospliaat- meel (5163); Natuurlijk pho<phaat (47); Kaïniet (39); Poolsche kaïniet (147); Kali zout 20 pet. (432); Poolsch kalizout 20 pet. (106); Poolsch kalizout 30 pet. (77); Kali- zout 40 pet (605); Patentkali (258); Zwavel zure kali (15); Chloorkalium (2); Beender meel (89); Bloedmeel (86); Samengestelde meststoffen (127); kalkmergel (207); onge- bluschte kalk (21); gebluschte kalk (70); Diversen (192), totaal 11523 monsters. Een uitvoerig beredeneerd verslag volgt omtrent de onderzochte monsters mest stoffen. Nadrukkelijk moet er op gewezen worden, dat het nog steeds voorkomt, dat van groote partijen slechts één monster genomen wordt, waardoor, ais gevolg van de heterogeniteit der stof, het analyse-resultaat voor zulke partijen belangrijk aan zijn waarde inboet. Onder vei wijzing naar hetgeen hierover in het vorige jaarverslag is medegedeeld, kao nu volstaan worden met de vermelding, dat het-een keer voor is gekomen, dat slechts één monster werd ingezonden van een partij natuurlijk phosphaat groot 6 1/4 millioen K.G. Voorts moet er op worden gewezen, dat in vrij veel gevallen de verzegeling der monsters veel te wenschen overlaat. Bij voor beeld wordt een zegel afgedrukt op de schroefsluiting van een jampot, waardoor natuurlijk zonder zegelverbreking de pot te openen is. Het euvel van het inzenden van te kleine monsters blijft ook nog steeds bestaan, zoo- dat het, ter voorkoming van vertraging, soms noodzakelijk is hei monster met zijn dupli caat te mengen, hetgeen dan op het analyse- verslag- werd vermeld. Verpakking van meststoffen in papieren zakken, kartonnen doozen en blikken bussen komt ook nog herhaaldelijk voor. Verandering van de samenstelling der mest stof, die door dusdanige verpakking kan ont staan, doet het onderzoek daardoor waarde loos worden. Monsters meststoffen behooren in daarvoor geschikt materiaal verpakt te worden. In het verslagjaar 19311932 werden door den opsporingsdienst 13 monsters ge nomen, ten aanzien waarvan het volgende zij opgemerkt. Van de 5 monsters Thomasphosphaatmeel waren er 4 van normale samenstelling, het vijfde monster bevatte een belangrijk lager gehalte aan in mineraalzuur oplosbaar phos- phorzuur dan volgens de garantie aanwezig moest zijn. Een monster kalizout, vermoedelijk ver handeld als 40-procentig zout zooals uit den prijs van 6.40 per 100 K.G. kon afgeleid worden, bestond niet uit kalizout 40 pct« doch was een 20-procentig zout. Van de 2 monsters kalizout 40 pet. voldeed het eene aan de opgegeven garantie, doch het andere bleek slechts 34,3 pet. in water oplosbare kali te bevatten. Een monster kunstmest bleek als kunst meststof een zeer geringe waarde te ver tegenwoordigen. Dit product werd verhan deld voor 4.15 per 73 K.G., terwijl uit d~ gevonden gehalten een waarde kon bereiefla worden van hoogstens 0.15 per 73 KP- De 2 monsters kalk waren afkomstig vao een zeer minderwaardig product met e<£ gehalte van slechts 17,9 pet. calau hydroxyde. Het monster kalkfosfaat voldeed aan garantie op het etiket vermeld. De aandscaj werd er op gevestigd, dat dit kalkfos13^ evenwel alleen als koolzure-kalkmestsiot. aanmerking komt aangezien door het book koolzure-kalkgehalte het phosphorzutir v de planten nagenoeg onopneembaar is- - Bovendien werd nog een monster mergel genomen, hetwelk bestemd was v intern onderzoek.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12