Agenda 1JUmnieums JCeck ÓL School £aatste AecUhten fBucqedijke Stand Stad en Omgeving. jfitoüinciaai 'flieuws Weee&encht NIEUW SCHANDAAL IN FRANKRIJK. Dokter en politie omgekocht? „MALLE GEVALLEN". Nachtvoorstelling bij Tuschinski. BERGEN. BEVERWIJK. NIEUWE ZENDER BIJ MAASTRICHT? DE KNAAPJES TERECHT. Baloorige schepsels. HEILOO. HET GEVAL Ds. v. DUYL. BOERDERIJEN IN PACHT IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De 200 p.k. van Zijne Majesteit (rom.); hoofdrollen John Boles en El. Brendel. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voor-telling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Harten in strijd (rom.); hoofdrollen Kav Francis en Nils Asther. Toegang boven 14 jaar. 2 uur af doorloopende Maandagavond 8 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners O tref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meijenfeldt (extra collecte Diaconie); Don derdag 8 uur, bijbellezing, ds. de von Meijen Ger. kerk. half 8, hoofdnummer (rom.-sens.) Toegang Zondagmiddag van voorstelling. Cinema Americain, De zoon van Kong voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Zaterdag 29 September. 8 uur, 't Oulden Vlies, filmavond N.V V hoofdnummer Cavalcade 2 uur, De rustende Jager té Castricum, algemeene vergadering Rijwielpadvereeni- ging Noord-Kennemerland. Zondag 30 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering De ro zenkrans, door De Vereenigde Schouwspelers Maandag 1 October. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond; spr. dr. Schuite over De bouw van de koningsgraven in verband met den bijbel. Woensdag 3 October. 8 uur, De Unie, bridgewedstrijd. Het is niet uitgesloten, dat thans ook het geval van den moord op Dufrennes, den Pa rijschen theater-directeur, politieke gevolgen zal hebben. De „Action Franfaise" heeft nog een dader aangewezen, den zoon van den af gevaardigde Malvy, die als voorzitter van de financieele kamercommissie op den voor' grond is getreden. De zoon van Malvy zou namelijk, evenals Dufrennes, psychische afwijkingen vertoond hebben. Tijdens een twist zou Dufrennes Malvy zwaar gewond hebben, en deze laat ste zou toen in zekeren zin uit noodweer, Dufrennes hebben gedood Malvy is langen tijd in een particuliere kliniek te Parijs verpleegd, en woont thans in een klein plaatsje in de nabijheid der hoofdstad. Het stilzwijgen van den behande- lenden geneesheer zou met 400.000 francs zijn afgekocht. De Action Fran$aise" haalt voorts nog een aantal gebeurtenissen aan, waaruit zou moeten blijken, dat verschillende politieamb tenaren zijn omgekocht om te verhinderen, dat zij 't geheim van den dood van Dufren nes zouden verraden. Een ziekenverpleegster, die gister werd gehoord, heeft verklaard, dat zij den moordenaar van Dufrennes kent, want zij is de vriendin van de ziekenzuster, die Mal vy in de kliniek heeft verpleegd. Zij heeft een aanklacht ingediend tegen twee personen, vermoedelijk inspecteurs van politie, die haar in de nabijheid harer wo ning hebben aangehouden, en verzocht, zich niet meer met het geval Dufrennes te be moeien. Zij werd gedwongen een brief aan den rechter van instructie te schrijven, waarin zij haar beschuldigingen introk. Weigerde zij dit, dan zou zij in een krankzinnigengesticht worden opgesloten. In Spanje is een dezer dagen een zekere Laborie gearresteerd, als verdacht van den moord op Dufrennes. Gisteren zou zich bij den vader van Laborie, naar deze verklaar de, een zekere inspecteur van politie Melo hebben vervoegd, die hem den raad had ge geven zijn zoon dood te schieten, daar deze het voornemen te kennen had gegeven, dat hij zijn vader wilde vermoorden. De „Action Francaise" verklaart dit aldus, dat de politie er belang bij heeft, dat Laborie uit den weg wordt geruimd, om dan te kun nen verklaren, dat deze zich uit angst voor de straf van het leven heeft beroofd. De geheele affaire is thans nog eenigszins verward, doch men verwacht, dat de verkla ringen van de hoofdgetuige, de reeds ge noemde verpleegster, meer licht in de zaak zullen werpen. feldt in de groote zaal van Ingang Kweerenpad. Ev. Lath. Kerk, 10.30 uur, ds. Makking. Doopsgezinde Kerk10.30 uur, ds. Kuiper. Rem. ueref. Gem., 10.30 uur. ds. H Cramer, van Gouda. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Lindenlaan 117, 10.15 en 7 uur, ds. Ruijs; 2.15 uur, Zondagsschool. Vrijz. Chr. jeugdkerk, in de Luth. kerk., 's' avonds 7 uur, ds. Rappolc Leger des Heils (Gen. Booth), Limmer- hoek 40. Zaterdag, 8 uur, openluchtsamen komst Steenenbrug; Zondag, 7.30 uur, bid stond, 10 uur, heiligingsdienst, 3.30 uur, samenkomst voor leden; 8 uur, verlossings bijeenkomst; leiders adjudant en mevrouw Ruysink, van Amsterdam; Donderdag, 8 u., heiligingsdienst. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel straat C 9. Vrijdag, 8 uur, mannenbijeen- komst; Zaterdag. 8 uur, straatzang; Zon dag, 10 uur, wijdingsdienst, 4—5 uur, open lucntbijeenkomst bij de Frieschebrug, 8 u., verlossingssamenkomst; Maandag, 8 uur, moederbond; Dinsdag- en Donderdag, 8 uur, openbare samenkomsten. Deze samenkom sten zullen geleid worden door kapiteine M. v. Stein, bijgestaan door cadet W. Hoog- stege. UIT DE OMOEVINO BERGEN, 10 uur, mej. D. Thomsen, van Gouda. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds Donszelman, van Amsterdam. Oeref. Kerk, 10 en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. DRIEHUIZEN. 10 uur, ds Heep. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol Oud kath. kerk, geen opgave ontvangen. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Loysen. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 7 uur, ds. Bloemhoff (tekst Gen. 1 3). Onderwerp: Daar zij licht. Nederl. Herv. Evang. Vereemging, aan de Kerklaan, 10 uur, dr. R. B. Evenhuis, van Zaandam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Deetman. NIF.UWE NIEDORP, geen opgave ont vangen. NOORDSCHARWOUDE, geen opgave ontvangen. OUDE NIEDORP, geen opgave ont vangen. OTERLEEK, 10 uur, de heer A. J. van der Sluis, cand. OUDKARSPEL, geen opgave ontvangen. SCHERMERHORN, geen d;enst. SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. Vrij Ev. Gemeente, in de zaal van den h°er Timmerman „De Roode Leeuw"; Dins dagavond, 8 uur, ds. Ruys, met zang. ST. PANCRAS, geen opgave ontvangen. STOMPETOREN, geen dienst wegens vacaturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer Jac. de Graaff, van Amsterdam (extra maandcol- lecte). UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur. de heer H. van Doorn, van Alkmaar; 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, 8 uur n.m. ds. Meyer van Oost huizen. VEENHUIZEN. 10.30 uur. ds. Terlouw. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. van Baaien. GASONTPLOFFING TE AKEN. Een doode en drie gewonden. Gisteravond vond in een huis aan de Hoofdstraat van Aken—Burtscheid een gas ontploffing plaats, waardoor tegelijkertijd brand ontstond. Vier personen werden gewond en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Een 16-jarige jongen werd door de luchtdruk uit een raam van de 2de verdieping naar beneden geslingerd. Hij is korten tijd later aan de gevolgen overleden. De ontploffing is vermoedelijk ontstaan door een lek in de gasleiding. Tot hoofdonderwijzer aan de R. K. school te Grootebroek is benoemd de heer A. Al- denhof te Loosduinen. Door B. en W. van Oude Niedorp is be sloten de nieuwe spelling op de O.L.-school alhier te doen invoeren. Voor de aanstaande cursus voor onder wijs aan schoolvrije jeugd te Winkel hebben zich 18 deelnemers aangemeld. De leiding is opgedragen aan den heer M. J. Wolthuis, onderwijzer aan de o. l.-school te Winkel. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 September. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Baar; 6 uur ds. Terlouw. Waakt en Bidt, The Star of Hope-Mission. HARTEN IN STRIJD. Victoria-theater. In het Victoria-theater loopt vanaf heden avond een spannende film namelijk Harten in Strijd. Hierover schrijft „Het Volk": Stel, dat u een jaar of vijf, zes ergens „achteraf" geweest bentVer weg van de bewoonde wereld en dus al dien tijd ver stoken van een geregeld bezoek aan de bios coop Stel, dat u nog altijd rondliep met een herinnering aan „De Nibelungen" of „Samson en Delila" als de werkelijk mooi ste, onovertrefbaarste films (van zes, acht jaar geleden dan). Stel, dat u dan eensklaps weer in de bewoonde wereld terugkwaamt en een oude vriend klampte u aan en nam u mee naar de bioscoop, die het al die lange jaren door zonder u had moeten doen. Stel, dat ge dan in een toevallige bioscoop een toevallige film als „Storm at Daybreak" oftewel „Harten in strijd" te aanschouwen kreegt Wel, ge zoudt paf en verbluft staan over zooveel vooruitgang vergeleken bij die zes, zeven, acht jaar terug. Ge zoudt natuurlijk op slag ingepalmd worden door de nobele schoonheid van een Kay Francis en het knappe karakterspel van een Nils Asther en een Walter HustonGe zoudt natuur lijk onmiddellijk verklaren, dat de spanning in een filmverhaal als dit „Harten in strijd" in elk opzicht de spanning van het gemid- derde filmverhaal van indertijd overtreft Maar wat de hoofdzaak is; ge zoudt u on middellijk eerbiedig aankbaar gewonnen ver klaren door een kundig filmtechnisch mees terschap, waarvan ge in die verre jaren van indertijd niet dorst droomen Wat toen wel eens als schuchtere proef neming op een middag van de Filmliga ver toond werd, zoudt ge thans in voltooide vol making in een „gewone" film toegepast en doorgevoerd zien. Ge zoudt bovendien de geheel nieuwe ervaring ondergaan van een perfect samengaan van beeld en klank, waarvan toen zelfs de gewaagdste fantast niet durfde droomen. Ge zoudt Welnu dan Maar wij gaan niet filosofeeren Wij uw, ,i€ts van de hoofdfilm «frirf. ^elnu dan: dit ..Harten in strijd speelt ergens aan de Hongaarsch- Servische grens in oorlogstijd en er is een Hongaarsch officier, die ie vriend is van een Servisch grootgrondbezitter en ook in de dagen van strijd en bezetting blijven zij vrienden en de Serviër heeft een vrouw, die tusschen beide mannen komt te staan en dat is dus wéér de groote „drienoek"-tragedie, die we uit zoo tallooze films, romans en too- neelstukken kennen. Ontroerend is deze tragedie ook nu weer en zij heeft in „Harten in strijd" zelfs een eigen cachet, een aparte noot en de ontroe ring die zij teweegbrengt is dubbel fel, om dat zoo zéér goede kunstenaars u haar voor spelen, maar... De hoofdzaak Maar... op dien uiterlijken gang van zaken, op het al-of-niet-goed-afloopen van het„verhaal" komt het hier niet aan. Waar het op aan komt, dat is: het kunstenaar schap van een regisseur als Boneslafski, die dit alles regisseerde, ensceneerde, arrangeer de, zóó dat elk klein détail van het groote geheel u pakt, of het nu de verwarring van een volksmenigte is na den moord op aarts hertog Franz Ferdinand, of de bruisende vreugde van een Czardas-feest, of de wreede ontdekking van wie zich door zijn vriend be drogen ziet, of de waanzinnige doodenrit van twee mannen, wier wanhoop alleen maar op een einde hoopt, dat vernietiging is En nu eindig ik met de filosofie waarmee ik begon: wie jarenlang geen film aan schouwd zou hebben, zou aan een film als deze bewezen zien, tot welk 'n hoogte ook in haar doorsnee-uitingen de eens gesmade filmkunst zich dan toch maar ontwikkeld heeft. Het Hbld. schrijft over deze film: Wij zijn in 1914 in een Servisch stadje, dat op Hongaarsche grondgebied vlak bij de grens ligt. Te Seraiewo wordt aartshertog Ferdinand vermoord, en de film geeft een mooit gereconstrueerd beeld van die gebeur tenis. En de oorlog breekt uit. Maar in dat grensstadje zijn ondanks tel kens fel oplaaiende animositeit tusschen Serviërs en Hongaren toch vriendschappen Zoo is de burgemeester van dat grens stadje Dushan (Walter Huston) bevriend met den Hongaarschen officier (Nils Asther). Zoover brengt die vriendschap Geza, dat hij, hoewel hij op zoek naar deserteurs is, de jonge mannen, die in Dushan's stallen ver borgen waren, kalm laat ontsnappen. Maar niet alleen uit vriendschap voor Dushan, doch ook omdat Irina, Dushan's vrouw (Kay Francis) onmiddellijk grooten invloed op hem heeft. Enfin, ze worden verliefd op el kaar, maar willen voor de liefde niet uit komen om Dushan geen leed te doen. En hier hebben wij den grondslag voor het drama tische conflict. Dat zich in sterke mate ont wikkelt wanneer Geza, gewond uit den strijd gekomen, bij Dushan op zijn landgoed ver zorgd wordt. De oorlog raakt uit, de Ser viërs vieren de overwinning en nu is de beurt aan Panto (C. Henry Gordon) die een hooge functie heeft gekregen in het iervische kger zich te wreken op Dushan en Geza. Panto n.1. was destijds wegens zijn verraad door Dushan als boekhouder ontslagen. Geza, die militair commandant van het dorpje ge worden was, wordt door Panto gezocht om voor den krijgsraad te worden gebracht, wat onvermijdelijk zijn dood beteekent. Hiermee heeft het conflict zijn hoogtepunt bereikt Door haar angst verraadt Irena haar liefde voor Geza. Dushan besluit echter, na een felle woede-uitbarsting, om Geza te redden. Het zeer spannende slot laat zien hoe hij Panto om den tuin leidt, door hem te sugge- reeden dat hen den minnaar van zijn vrouw en Panto den vijand zocht, waarbij beiden een vreeselijken dood vinden. De film heeft vele emotievolle momenten en vooral Kay Francis is uitstekend in de hoofdrol, waarbij zij een voortreffelijken tegenspeler vindt in Nils Asther. Ondanks het nachtelijke uur was het thea ter Tuschinski geheel gevuld, toen te ruim 12 uur de voorstelling „Malle Gevallen" be gon. De moeilijkheden waartegenover de jonge Nederlandsche filmindustrie met haar nog niet voltooide technische installatie en haar gebrek aan routine zich geplaatst ziet, ko men natuurlijk ook in deze film tot uiting, doch vergeleken bij de twee Jordaan-films, die tot nog toe uit de Nederlandsche studio's zijn gekomen, is „Malle Gevallen" een stap vooruit. De film heeft op de beide genoemde producten voor, dat zij voortdurend een vlot tempo heeft en dat de montage beter is, dan in de beide andere films. Er zijn „geestigheden", o.a. tijdens de zeil- scene, die we niet geestig kunnen vinden, maar er zijn grappen, die ongetwijfeld ieder een zullen doen schateren. Maar daar is in de allereerste plaats Jo- han Kaart, die de film draagt, die met een „Unverfrohrenheit" voor de camera niet ac teert, maar doet en spreekt, alsof hij jaren lang voor de film heeft gespeeld. I Natuurlijk worden alle medespelenden na afloop in het zonnetje gezet. Van de gehuldigden vermelden wij slechts den regisseur Jaap Speyer, den productielei der Leo Meyer en den camera-man, Farkas. Pijnlijk deed het aan, dat bij de vele hul digingen in het geheel de naam van den heer Hans Martin, die als wij ons wel her inneren toch ook nog iets met „Malle Geval len" te maken moet n< schikking maar om administratieve re denen. Er waren een 155 in depot gege ven loten nog niet terug gekomen en om die reden is de verloting uitgesteld tot Donderdag 4 October. Die datum is thans door het bestuur bepaald. Woensdag j.L is door B. en W. ten Raadhuize publiek aanbes'eed het maken en leveren van betonwerken ten behoeve van een septictank voor de rioleering op Oost dorp. De werken bestaan in het maken van 3 betonschotten, 1 grintvanger en 1 uitlaat Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Kops 2950; A. C. Klomp 2781; fa. J. Ram pen 2736; D. de Jong 3490; P. C Grootes 3050; Jan Houtenbos 3127; C. A. van der Steen 2625; J. Broersma 3024; P. Dubbeld 3165 en J. den Das 2925. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver C A. van der Steen te Ber gen. Door de afd. Bergen der N.-H. Ver- eeniging „Het Witte Kruis" zal in deze ge meente een moedercursus worden gehouden, waarvoor zich 16 deelneemster hebben aan gemeld. Door het Rijkstoezicht op de spoorwe gen zijn nieuwe veiligheidsvoorschrifter vastgesteld o.a. voor de tramwegen Alk maarBergen aan Zee en Alkmaar—War menhuizen, welke 7 October a.s. zullen in gaan. In verband met den zeer verontreinigden staat van de haven en de dientengevolge ont stane stankverspreiding verzoeken B. en W. den raad een crediet van 3000 toe te staan voor de voorbereiding van plannen tot stichting van een zuiveringsinrichting voor rioolwater. (Ongecorrigeerd.) Wij vernemen, dat in de eerste week van October nabij Maastricht proeven zullen worden genomen met een zender, die op dezelfde golflengte al9 Huizen 301.5 M. zal werken. Het zendstation wordt in samenwerking tusschen P.T.T. en de N.V. Philips Radio-fabrie ken gebouwd. De antenne zal reeds a.s. Dinsdag worden opgesteld. De bedoeling is de veldsterkte te bepa len in de verschillende deelen van het land (d.w.z. de ontvang-conditie voor ons land na te gaan). DE VALSCHE KWARTJES. Verdachte zwijgt De gisteren te Amsterdam aangehouden inwoner van Muiderberg G. H. S. B., die wordt verdachte van valsche muiterij, is van morgen in het bureau van de Nederlandsche centrale inzake falsificatien aan een lang durig verhoor onderworpen, hetwelk door de geslotenheid van den man echter weinig aan het licht heeft gebracht. De chauffeur L. A. V., die den laatsten tijd bij den gearresteerde heeft ingewoond en van medeplichtigheid wordt verdacht, bevindt zich te Muiden in arrest. De vrouw, die met B. samenwoont, is op vrije voeten gesteld. Een agent van politie te Amsterdam heeft vanmorgen twee jongens aangehouden, die beantwoorden aan het signalement van de beide kinderen, omtrent wier vermissing gis teravond aangifte werd gedaan. Het tweetal verklaarde uit baloorighek van huis te zijn weggeloopen. zie elders in dit nummer.) (Men ONDERTROUWD: Hendrik Meeldijk en Geertje Sterk. Hermanus Elfring en Johanna van den Berg. Cornelis de Nijs en Anna Melker. Franciscus Peterse en Anna Tool. Cornelis Vader en Maria Smiers. Adri- aan Kelch en Catharina van Steenacker. Karei Selie en Johanna Alida de Leeuw. GEBOREN: Dirkje, d. van Arie van Lienen en Neeltje Bloem. rebben, niet is genoemd. Donderdag herdacht de heer K. Ruiter, koster van de bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Noord, zijn zilveren jubileum. Dat was een feestdag voor den innemenden eenvoudigen man. 's Mor gens droeg pastoor van Meeuwen in de kaarsenkapel een mis op tot dankzeg ging. De geheele kapel was vol met fa milie en belangstellenden, waarondei ook van het Bisschoppelijk Comité. He r. k. zangkoor luisterde de plechtigheid op. Voorts werd het feest in intiemen kring gevoerd. *De verloting van de L E.T.T is niet uitgesteld wegens ministerieele be- Naar aanleiding van het procesver baal^, dat Woensdagavond na afloop van de N. S. B.-vergadering tegen den spre ker, Ds. v. Duyl is opgemaakt, kunnen we nog een aanvulling melden inzake het nieuwe artikel 137a van het Wetb. v. strafrecht. Hierin staat, dat hij, die zich in 't openbaar in beleedigenden vorm uitlaat ov3c het openbaar gezag, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaar of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. EEN TELEGRAM VAN DEN KAASHANDEL. Door de Vereeniging van kaashandelaren n Noordholland is aan Z. Ex. den minister an Economische Zaken het volgende tele gram gezonden: Situatie door handelsverdrag met Duitsch- land voor belanghebbende exporteurs hope loos. Refereeren aan telegram en schrijven van 26 dezer van Nederlandsche Industrie en Handelsraad en dringen met klem op preferentie voor oude vorderingen aan. naar waarnemingen verricht in den morden 28 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771,6 m.M. te München. Laagste barometerstand 741,7 m.M te Vest Manör. Verwachting, geldig tof den avond van 29 September: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidoos- telijke wind; nevelig tot licht of half be wolkt; weinig of geen neerslag; weinig verandering in temperatuur. Weer overzicht. De hooge druk bleef toenemen en breidde zich vooral over Scandinavië uit. In ver band daarmee bewoog zich de nieuwe de. pressie hoofdzakelijk in noordelijke richting, zoodat zij wel in Ierland zware regen bracht, maar hier te lande het fraaie weer nog niet bedreigt. Fhönachtige winden heb- ben in zuid-Frankrijk de temperatuur tot ver boven normaal doen stijgen en ook op de Britsche eilanden werd het zeer zacht In Schotland en Ierland valt nog regen bij krachtige zuidelijke wino'en. Ook fn noord- Scandinavië valt regen. In zuid-Scandinavië nam de bewolking verder af en komt plaat- selijk temperatuur onder het vriespunt voor, terwijl overdag de temperatuur vrij hoog zal stijgen. Frankrijk, België, ona lana. Zwitserland en Duitschlana hebben fraai herfstweer met lichte ochtendnevels, vooral in Duitschland. De kansen voor aanhouden van dit weer zijn gestegen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.24 uur licht op. GEVAARLIJKE BOCHT BIJ DE KOOIJ (N.-H.). Ofschoon deze bocht wordt aangeduid door een rood-wit geschilderd hek, is de toe stand ter plaatse niet van gevaar ontbloot, omdat de zichtbaarheid van het hek zeer lijdt door een rij huizen aan de Westzijde van het Noord-Hollandsch kanaal, tegen welken achtergrond het hek niet zoo duide- delijk uitkomt als wenschelijk is. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. heeft nu op haar verzoek aan den Rijkswaterstaatsdienst om verbetering van de situatie bericht ontvangen, dat het hek in helle kleuren zal worden overgeschilderd, terwijl bovendien eenige reflectoren zullen worden aangebracht. Naar wij vernemen, belooft de uitgifte van boerderijen in pacht in den Wiennger- meerpolder een succes te worden. Voor de eerste vijftien weide-bedrijven helmen zich niet minder dan 140 liefhebbers aangemeld, zoodat slechts een klein gedeelte der gega digden zal kunnen worden bevredigd. Thans wordt de tweede serie voor ver pachting aangeboden, bestaande uit een aan tal akkerbouw- en gemengde bedrijven, zoo dat nu ook de bouwboeren in staat zullen zijn gading naar een hun passend bedrijf te maken. De grootte der bedrijven varieert tusschen 54 en 75 H.A. en de pachtprijs tusschen 40 in het eerste en 75 in het zesde pacht- jaar. De lage pachtsom in de eerste jaren houdt niet alleen rekening met den cultuur toestand van thans, maar sluit ook in een steun aan den komenden boer. De pachtprij zen zijn zoo gesteld, dat alleen flinke land bouwers met ijver, toewijding en kennis er kunnen komen, mits zij over voldoende be drijfskapitaal beschikken. Het streven is er op gericht den landbouw- stand in den nieuwen polder op zoo hoog mogelijk peil te houden. De aangifte om voor een bedrijf in aan merking te komen, moet geschieden vóór 15 October bij het domein-kantoor te Slootdorp, alwaar ook prospectus te verkrijgen is. BEKENDMAKING. De directeur van het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 1—6 October 1934 uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op bruine bonnen vanaf no. 11318, en onver mengde margarine op licht-blauwe bonnen vanaf no. 7914. ELECTRICITEITSPAAL STUK GEREDEN. De Schermer in het donker. Men schrijft ons uit Ursem: Woensdagavond reed een melkauto van de .Prinses" bestuurd door den chauffeur M- f. op den Ursemmerweg in deze gemeente. Bij het passecren van een luxe auto van den bakker W. K., haalde de melkauto ver moedelijk te veel naar links uit, reed een electr. paal radicaal tegen den grond toe omver en geraakte over een afstand van cir ca 30 meter in de sloot. De auto was geladen met leege melkbussen, die of-wel te water of over den weg slingerden. Enkele bussen rolden voor de luxe auto van W. K., waar door deze moest stoppen, hetgeen gelukkig was, anders was deze wagen door de melk auto gegrepen en in de sloot aan den ande ren kant van den weg geduwd. De geheele Schermer geraakte zonder licht en de elec- trische draden lagen verspreid over den weg. De lijnwerker van het bedrijf den heer r-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2