Agenda NASSAU-TAX KIJKEN is KOPEN «u CLOECK TeL 257 ORKAAN BOVEN NIEUW ZEELAND. CUBA IN OPSTAND. Revolutionnaire plannen ont dekt. JjiMHwbmd VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN IN AMSTERDAM. 6 personen ziek. D© vergiftiging niet van ernstigen aard. QjeditszakeH Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Meervoudige strafkamer. $Unutieuws GRETA GARBO ZIEK. Stad en Omgeving. SCHOOLTENTOONSTELLING. iVeec&eeich BRAND IN DE WIERINGER- MEERPOLDER. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tol 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten, Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De 200 p.k. van Zijne Majesteit (rom.); hoofdrollen John Boles en El. Brendel. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Harten in strijd (rom.); hoofdrollen Kav Francis en Nils Asther. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De zoon van Kong (rom.-sens.) Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 2 October. 8 uur, café v. Amerongen te Bergen, Coöp. Verbruiksvereen. „Alkmaar" U. A. Spreekster mej. A. W. Bos, propagandiste van den Centrale Bond van Ned. Verbruiks coöperaties. Woensdag 3 October. 8 uur. De Unie, bridgewedstrijd. van de oud© nationale industrie. Hij nam stelling tegen het kinderhuwelijk en tegen de behandeling van de paria's, die is de laagste kaste onder de Hin does ;ze wordt als onrein beschouwd en men mag paria's zelfs niet aanraken. Gandhi bestond het onder de paria's te gaan, met hen aan een tafel te zitten, kortom .ze als gelijken te behandelen, en niettemin bleef het volk hem trouw, vereerde hen: en gaf hem de naam van Mahatma: Groote Ziel. In het district Wairarapa heeft giste ren een orkaan buitengewoon groote schade aangericht. De spoorwegverbin dingen moesten worden stop gezet, tele foon- en telegraafverbindingen werden verbroken. Alle wegen liggen bezaaid met ontwortelde boomen, glasscherven en brokstukken van daken, die door den storm werden afgelicht. Het opgaande hout van talrijke plantages is als afge schoren. Voor zoo ver tot dusverre kan worden overzien hebben de graan- en fruit-oogsten zeer veel schade onder vonden. De Cubaansche regeering heeft den staat van beleg afgekondigd over de provincies Havanna en Santiago, nadat zij een communistisch omwentelings plan had ontdekt. 30 vroegere officieren zijn gearresteerd. Het ingrijpen der regeering vond plaats, nadat in den afgeloopen nacht in verschillende streken in Havanna 26 bommen tot ontploffing waren gebracht. De regeering deelt mede den toestand volkomen meester te zijn. ENQUETE NAAR ACHTERSTALLIGE VORDERINGEN. Gelijk reeds werd bekend gemaakt zal de afdeeling handel en nijverheid van het de partement van economische zaken in ver band met een voor de liquidatie dier vorde ringen te treffen regeling een enquete instel- len naar alle in Duitschland wegens goede ren leveranties en diensten uitstaande ach terstallige vorderingen d.w.z. die welke voor 24 September j.1. (den datum van ingang van het clearing verdrag) zijn vervallen. Integenstelling met het onlangs gepubliceer de bericht worden in dit onderzoek eveneens betrokken de vorderingen waarvoor stortin gen zijn verricht op het Sonderkonto der Nederlandsche bank, bij de Reichsbank of op een Zwischenkonto bij een der deviezen- banken. DE LEIDSCHE COURANT. De Leidsche Courant verscheen Zater dag met negen bladen ter eere van het 25-jarig bestaan van dit blad als dag blad. Het nummer maakt zoowel technisch als redactioneel een zeer goeden indruk. Ta! van voorstaande personen, w.o. mgr. Aengenent en mr. Aalberse publiceeren een bijdrage waarin zij de beteekenis van dit R.K. blad voor die streek vast stellen, terwijl verschillende burgemees ters hun waardeering uitspreken voor de neutrale wijze waarop dit blad in den loop der jaren het plaatselijk nieuws verzorgde en andersdenkenden gepoogd heeft recht te laten wedervaren. In het gezin van L. van Bennekom aan de Bestevaerstraat te Amsterdam, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen, hebben zich vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. De ontboden gemeente-arts constateerde bij zijn onderzoek, dat de vergiftiging te wijten moet zijn aan het nuttigen van worst of oude kaas. De ouders en vier van de kinderen hebben dit voedsel genuttigd. De man en vrouw zijn reeds ernstig ziek. De vier kinderen iets min der ernstig. De afdeelingvolksgezondheid van den geneeskundigen dienst, de keurings dienst voor vleesch en vleeschwaren aan het abbatoir, alsmede de keuringsdienst voor wa ren hebben het verdere onderzoek te hand ge nomen. Bij twee winkeliers, resp. in de wit te de Wittstraat en de Kinkerstraat, die de worst en de kaas hebben verkocht, is wat er van deze levensmiddelen over was in beslag genomen. Of zich bij andere gezinnen ziekte verschijnselen hebben voorgedaan is nog niet bekend. Naar de directeur van den geneeskun digen dienst ons bij informatie mede deelde zijn de vergiftigingsverschijnse len, die zich bij het in de Bestevaer straat wonende gezin hebben voorge daan, te wijten aan het nuttigen van be dorven kaas. Ook bij een gezin aan den Admiralengracht hebben zich soortge lijke verschijnselen voorgedaan. De di recteur van den G. D. deelde nog mede dat van een ernstige vergiftiging niet behoeft te worden gesproken. Alle pa tiënten kunnen thuis worden verpleegd. MOORDAANSLAG TE GOUDA. Huurder valt huisbaas in vlaag van waanzin aan. Hedenmorgen heeft te Gouda een moord aanslag plaats gehad. Tusschen den houder van een bodehuis aan de Nieuwe Markt J. Rijnhout en den eigenaar van het pand, waarin dit bodehuis was gevestigd, den heer heer C. Laurier, bestond een veete over de huur van dit pcrseel. Het gevolg daar van was, dat het pand door den eigenaar zou worden verkocht. Rijnhout, die momen ten van geestesstoringen had, had zich er in de afgelooipen week over uitgelaten, dat hij Laurier wel krijgen zou, waarom deze laatste de politie ervan in kennis had ge steld. Vanmorgen om half elf toen Laurier nabij het bodehuis stond, kwam Rijnhout plotse ling op hem af en stak hem met een mes in den hals. Laurier viel en Rijnhout sprong boven op zijn slachtoffer, terwijl hij hem met het heft van zijn mes stompte. De in de nabijheid wonende caféhouder van Hassen, die den aanslag zag gebeuren, greep een fiets en slingerde deze tegen Rijnhouts hoofd, waardoor deze van zijn slachtoffer viel en op straat rolde, waarop Rijnhout terstond werd overmeesterd. De man heeft blijkbaar in een vlaag van waanzin gehan deld, daar hij luid om de politie schreeuwde, die hem onmiddellijk in arrest stelde. Het slachtoffer Laurier bleek een halswonde te hebben van 4 tot 5 c.M. lang die ernstig bloedverlies veroorzaakte. In ernstigen toe stand werd het slachtoffer naar het zieken huis van de wijkverpleeging overgebracht. Zitting van Dinsdag 2 October.. Uitspraken vorige zitting. Jan Sch., zonder beroep, Wervershoof (in voorarrest), zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij art. 248 Bis Wetb. van straf recht. Eisch 8 maanden, uitspraak 1 jaar gevangenisstraf. Dirk M., bakker, Wervershoof (in voor arrest), als voren. Eisch 1 jaar gevange nisstraf (1 jaar en 6 maanden gev.) Berend E., leeraar, Medemblik, eenv beleediging bij geschrifte, 150 boete of 60 dagen hechtenis. Berend E., leeraar Medemblik, oplich ting, 3 maanden gev. (eisch was vrij spraak). De rechtbank achtte het misdrijf in verband met de positie van verdachte, hoogst ernstig en heeft in overeenstem ming daarmede de straf bepaald. maandenlange oefening een eenvoudig werkstukje tot 6tand gebracht kan wor den. Uit den aard der zaak is alleen een groote liefde voor het vak in staat de kinderen tot zulk een hoogte van ar beidsprestatie te krijgen. Wanneer we b.v. zien, van welk een kinderlijk een voudig kleurprentje of kralenfiguurtje na verloop van eenige jaren de leer ling^) b.v. een werkelijk soliede en smaakvolle brievenlegger kan fabricee- ren, dan begrijpen we, dat hiervoor veel psychologisch en paedagogisch inzicht noodig is. Het hoofd der school, de heer H. de Winter, leidde ons rond en vertelde zoo van het moeilijke en vaak ondankbare werk en we begrepen, dat wij op deze plaats ver- "it zijn het werk van deze school bij u allen warm aan te bevelen, opdat wat meer de arbeid van hen, die de kinderen dit alles bijbrengen, gewaardeerd wordt. Daar de handenarbeid bij dit onderwijs wel het voornaamste vak is, besloot de heer H de Winter, in samenwerking met den heer J. J. de Winter uit Utrecht een siöjdboek samen te stellen, dienende als leiddraad bij dit onderwijs. Van hun hand is verschenen het practische boek „Moderne Houtslöjd", een uitgave van P. Noordhoff te Groningen. Uit alles, wat we op deze schooltentoon stelling gezien hebben komt de liefde voor het vak naar voren en we zijn ervan over tuigd, dat de opleiding tot een bruikbaar mensch in de maatschappij bij den hoofd onderwijzer en de andere leeraren (essen) in vertrouwde en veilige handen is. te ontdoen en U helpt tevens den nood, die ontegenzeggelijk in vele gezinnen heerscht, verlichten. De winter staat voor de deur en menigeen ziet met zorg het komende koude jaargetijde kgemoet, hetgeen trouwens reeds tot uiting komt in de vele aanvragen, die wij ontvangen om kachels, onder- en bovenkleeding enz. Kijkt U daarom eens na, wat U wel kwijt wil zijn en laat U het door ons halen. De adressen, waar U kunt opgeven, in dien U iets heeft te missen, zijn evenals voorheen, Armenraad, telefoon 660 en bij den secretaris, Rippingstraat 12. Mogen wij weer op U rekenen! VERLOTING BERGER KUNSTENAARS-VEREENIGING. Gisteren heeft in de „Rustende Jager" te Bergen de trekking plaats gevonden voor de Berger Kunstenaars-vereeniging. De le prijs een schilderij naar keuze van een der leden op no. 902. De 2e prijs een schilderij naar keuze van een der leden op no. 660. De 3e prijs een schilderij van een der leden op no. 943. De 4e prijs een ets van Graadt van Rog gen op no. 873. De 5e prijs een litho van Filarski cup no 914. TOT LID VAN HET HOOFDBESTUUR GEKOZEN. Door het bestuur der afd. Alkmaar ge- candideerd is de heer J. G. van Burken alhier in de algemeene vergadering der Ned. Ver. voor den Volkszang gekozen tot lid van het hoofdbestuur. Uit New-York wordt aan „Svens- ka Dagbladet" gemeld, dat Greta Garbo in de laatste dagen ernstig ziek geweest is. Zij is eenige dagen in een ziekenhuis opgenomen ge weest, toen de ziekte een ernstige wending nam. Thans wordt meege deeld dat zij aan de beterende hand is. De aard van de ziekte wordt niet gemeld. In verband met de ziekte van de filmster moest de opneming van „The painted veil" worden uitge steld. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Oehoe is in Almaza geland. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van „Dierenbescher ming", den heer Verwer, is 1 binnengeko men voor het Dierenasyl onder het motto 4 October Dierendag. Een zwart hondje, met bruine vlekken op de pootjes en een korte staart is komen aan- loopen op de Jan van Scorelkade 21, waar de eigenaar het terug kan halen. PENNINGMEESTER POLDER SCHERMEER. Op de voordracht ter vervulling van de vacature van penningmeester van den polder Schermeer zijn geplaatst de heeren: 1. W. Groot Czn., heemraad van den polder te Stompetoren (gem. Oterleek); 2. A. de Waal, accountant, Westerweg te Alkmaar3. C. Ploeger, veehouder aan de Zuidervaart te Stompetoren. HET LUT1NEWERK VORDERT. Het duikerswerk zal spoedig aan vangen. Het werk op het Lutineterrein vordert ge stadig. Slechts 80 M3. zand dienen dezer dagen uit de op den kleibodem staanden toren te worden verwijderd, om den roest- klomp, waaronder men hoopt goud te vinden, geheel vrij te hebben. Uit de kuil, die in het midden van den toren tot op het wrak is ge zogen, heeft men reeds eenige kogels en wrakstukken opgehaald. Deze week hoopt men met het duikerswerk een aanvang te kunnen nemen. BRANDSTOFFEN AAN WERKLOOZEN. Regeling in voorbereiding. Naar wij vernemen, heeft de mi nister van sociale zaken opdracht gegeven aan de betrokken afdeeling van zijn departement, een regeling voor te bereiden voor het verstrek ken van subsidie in de kosten van door gemeentebesturen in den ko menden winter te verstrekken brand- stoffentoeslag aan werkloozen. AUTO GESLIPT EN TEGEN BOOM GEREDEN. Hedenmiddag ongeveer half drie is een ledige vrachtauto van den heer Komen uit Rotterdam, komende uit de richting Heiloo. op den Kennemerstraatweg ter hoogte van de garage van den heer Adolf geslipt en tegen een boom gereden. De chauffeur was eenigen tijd bewusteloos van den schrik, maar bleek later ongedeerd te zijn. Een man' die eveneens in de cabine zat, werd door dé voorruit geslingerd en bekwam verwondin gen aan het hoofd. Hij is per auto naar het Centraal Ziekenhuis gebracht. In de openbare school voor buitenge woon lager onderwijs in het Victorie park, is Zaterdagmiddag een tentoon stelling van werkstukken der leerlingen gehouden, welke door zeer velen is be zocht. Burgemeester van Kinschot was een der eersten, die de tentoonstelling met een bezoek vereerde, later in den middag kwamen ook verschillende raadsleden een kijkje nemen en al'en waren opgetogen over deze keurig ver zorgde expositie. In de ruime speelzaal stonden langs den kant de tafels, waarop in regelma tige volgorde de ontwikkelingsgang te zien was. Bewonderenswaardig is te vernemen met welk een ontzaglijk geduld vaak na KOE UIT DE WEIDE GESTOLEN. Zaterdagnacht is te Dirkshorn een koe van den veehouder A. Wink in de Schager- waard, gemeente Harenkarspel, uit de weide geroofd, en op een vrachtauto naar het abattoir te Amsterdam vervoerd, waar het beest in beslag kon worden genomen. Aan gezien de vervoerder reeds is gevonden, be staat er alle kans, dat de dief of de dieven hun straf niet zullen ontloopen. AANBESTEDING. Zaterdagmiddag werd in „Het wapen van Amsterdam" aan het Heiligland, door den architect Siem Bak onder hands aanbesteed het amouveeren van perceel Heiligland 33 en het*bouwen van twee bergplaatsen, een beneden- en drie bovenwoningen. De inschrijving was als volgt: F. Verweel, alhier, 12500, voor het schilderwerk 1000. J. Brouwer, alhier, 11996, voor het schilderwerk 1050. Jonker en Schoonewil, alhier, 11213, voor het schilderwerk 750. H. Bruin te Zuid-Scharwoude, 10140, voor het schilderwerk 1050. Fa. v. Diepen en Schotsman te Scher- f 9346, voor het schilderwerk j IU7o. werk werd heden aan de laagste inschrijvers opgedragen. „HET BROKKENHUIS". De „Gamit" behoort weer tot 25-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN DR. HERINGA TE SCHOORL. Reeds geruimen tijd terug lekte het uit, dat onze dokter op 1 Ocotober 25 jaren zijn ambt in Schoorl zou hebben vervuld. Plan nen werden geopperd om dezen dag niet on gemerkt te laten passeeren, doch, net moei lijke kwam al spoedig. Voor een officieele huldiging gevoelde de dokter niets helemaal niets, ondanks alle overredingskracht. Doch ziet, eindelijk zwichtte hij voor de over macht. En nu de dag er was trokken zeer vele dorpenaren op naar de richting Schoorl- dam, want men wist 't, de dokter zou uit Alkmaar worden gehaald, en te Schoorl- dam de gemeente binnenkomen. Te ruim 10 uur in den morgen kwam een stoet auto's aanrijden en werd bij de kalk- steenfabriek opgevangen door Schoorl's fan farekorps, 't welk zich aan den kop stelde om onder leiding van den heer Anderson met vroolijke marschen verder te gaan. Heel Schoorldam was op de been, de vlag en waren uitgestoken (trouwens verder eel Schoorl was in vlaggentooi en ook la ter in Petten was alles vlag) en toen ging het richting Schoorl, waar nabij het spoor wegstation een aardige eerepoort was op gesteld door het personeel van de spoor. Geuniformde spoormenschen hielden daar bij de wacht. Al spoedig had men de dok terswoning bereikt, waar werd uitgestapt. De voortuin was aardig met planten en bloemetjes versierd, terwijl de buurtkinde ren een eerepoort naast de woning in het dennenlaantje hadden gebouwd. Ook de gevel was aardig versierd met de jaartallen en in een lauwerkrans het getal 25. In de kamers, welke in een bloemen tuin waren herschape!» werd tot één uur receptie gehouden, waarvan een buitnge- woon druk gebruik werd gemaakt. Hier was het dat de voorzitter van de feestcom missie, welke gelden had ingezameld, een tastbaar aandenken namens de ingezetenen aabood, terwijl verder nog op ruimer schaal hulde gebracht aan den jubilaris. Namens de gemeente Schoorl was een bloemstuk inge komen, terwijl de beide wethouders aanwe zig waren op de receptie. In een korte toe spraak feliciteerde wethouder van Lienen op bijzonder aardige en welgemeende wijze den jubilaris, waarna de heer Eriks namens de Pettemers sprak, mededeelende het straks in Petten nog eens nader te zullen vertel len. Namens het spoorwegpersoneel sprak <le heer P. Blankenstijn den dokter als spoorweg arts toe, hem ook feliciteerende namens ae vrouwen van het personeel. Van vele en velerlei kanten waren bloemstukken inge komen onder welke een mand van de dijk werkers van den zeedijk, terwijl vooral op viel een bloemenhulde van een groep inge zetenen, die er prijs op hadden gesteld, om den jubilaris te huldigen. Een mooie attractie was de zanghulde van de kinderen van alle Schoorlsche scholen, welke een paar aardige liederen den jubilaris toezongen, onder leiding van den heer Cor Jonker, terwijl „Schoorl's Gemengd- Koor" voor de organisatie had gezorgd. Te twee uur werd weder opgebroken en stapten de feestgenooten weder in de auto's. We merkten nog eenige collega's op uit den omtrek. In Groet, in café Huiberts, zou voor het Noordelijk deel van Schoorl gelegenheid zijn om den dokter te feliciteeren. Een mooie eere poort van V. V. V. Groet en een aardig ver sierd receptielokaal. Toen de stoet aankwam, was het fanfare korps alweer present en liet vroolijke muziek hooren. Ook in Groet was belangstelling en maakten velen van de gelegenheid tot felici teeren gebruik. Hier sprak de voorzitter van V. V. V. Groet, de heer P. Kos, den jubilaris toe, mede na mens de reddingsbrigade. Ook in Groet vlagde bijna elk huis. Te 4 uur moest weer verder worden getrokken, want een deputatie uit Petten was gearri veerd om den dokter ook voor Petten eenige oogenblikken op te eischen. Toen ook wij naar Petten togen, kwam daar ook alras per autobus het Schoorlsche fanfarecorps, welks leden wel onvermoeid schenen. De instrumenten werden uitgepakt, en dra klonk in een ommegang door het dorp weder de mooie muziek, welke Petten als het ware deed ontwaken, althans, alles wat leefde, kwam op de been. behalve de dirk xifiOfL'Aro Vi/ii- Z..1- i iv J ue „uamit behoort weer tot het ver- werkers; het was juist tij en dus rien hun leden en uit de gepubliceerde cijfers blijkt, plicht hun naar den zeedijk, wat hun speet ï.°1S,hJel bcdra« a"Er,ei 2*3 »un dokLi «T X tikelen is gekocht. Bij die gekochte artikelen zullen er wel licht vele zijn, die oude, maar daarom mis schien toch nog wel geschikte, moeten ver vangen. De één vindt het dan zonde om ze weg te 1 Atl Ort rlfl An/lar tli/vni miaI L bejubelen. Wat werd het druk in het dorpje, vooral en nabij het Wapen van Petten, welk café aardig in de bloemetjes was gezet Hier arriveerde de feeststoet te 4.30 uur de muziek voorop, en hier was 't dat eén kinder koortje onder leiding van hun onderwijzer, Saar me nW W3ar hij er mee den heer Bakker bijzonder aardig den dokter' naar toe moet i en zijn famj|je twzon,R In het café was 't daarna receptie en nu zagen we recht, hoe dr, Heringa in Petten naar toe moet. Het Brokkenhuis is nu een buitengewone goede gelegenheid om U van die goederen naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765,6 ra.M. te Genua. Laagste barometerstand 747,2 m.M. te Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 3 October: Meest zwakke wind uit zuidelijke richtin gen; zwaar bewolkt totbetrokkentijdelijk lichte regen; weinig verandering in tempe ratuur. Weeroverzicht. De depressie in het noorden breidt zich steeds verder naar het oosten uit. Een lang gerekt strookvormig gebied van lagen druk reikt van bezuiden Groenland over de Noor- sche zee tot Finland. Ten zuiden van dit ge bied van lagen druk ligt een grillig ge. vormde secundaire depressie, die zich naar iet zuiden tot voor de kust van Portugal uitstrekt. Het continentale gebied van hoo- jen druk, dat gisteren nog over Frankrijk ag, is bezig zich geheel naar het Middel- landsche zee gebied terug te trekken. In de Alpen is het weer windstil en onbe wolkt en is op groote hoogten de tempera uur zeer hoog met groote helderheid en ge ringe vochtigheid. (Jungfraujoch 4 gr. C.) Verder is het in het westen overal bewolkt en regenachtig zonder zeer groote hoeveel- ïeden regen. Het is te voorzien dat het weer een onstabiel karakter met zware bewolking en nu en dan weinig lichte regen voorloopig zal behouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.11 uur licht op, ZOMERSCHE SEPTEMBER. Warmte, zeer veel zon en weinig regen. Blijkens mededeeling van het K.N.M.I. te de Bilt was in de maand September gemid deld over de vijf hoofdstations de ochtend- temperatuur 2 graden boven normaal, in de drie decaden resp. 1, 3 en 2 graden. Dc grootste afwijkingen kwamen voor op den sten September, resp. 6 graden boven en 4 graden beneden normaal. De gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur was 3 graden, het gemiddelde minimum 2 graden boven normaal. Te d« Bilt kwamen negen dagen voor met een ma ximumtemperatuur boven 25 graden tegen 2 normaal. De neerslag was beneden normaal, In het noorden en midden van het land en in Zuid-Limburg 10 tot 30 procent, overigens in het zuiden en zuidoosten 30 tot 40 pro cent beneden normaal. Van den Oen en den lOen vielen plaatse lijk zware onweersbuien, hier en daar ge paard gaande met hagel, die o.a. te Haam stede veel schade toebracht. Te de Bilt wer den 197 uren zonneschijn waargenomen tegen 151 normaal. gewaardeerd wordt en hoe populair hij er is. De heer H. S. Eriks sprak hem nu te midden van zijn Pettenaren toe en de dokter bedankte gul en hartelijk. Nog een aardige attentie willen we noemen: Aan den zeedijk, daar waar eigenlijk een grenspaal Schoorl— Petten zou moeten staan, doch er niet staat, althans niet opvallend staat, was een eenvou dige hulde aangebracht; een vlag, een bord en een opschrift. Daarnaast de eerste vrouw van Petten, d.w.z. de vrow die in het een zame huisje woont, dat daar staat op de grens, en dus de vrouw is, die men het eerste zal ontmoeten. Zij wilde op haar eenvoudige manier haar dokter huldigen. Hij moet 't zeker hebben gezien en zal dit gewaardeerd hebben, waar hij den eenvoud zoo hoog houdt, 's Avonds in café Minkema te Kamper duin is het feest in intiemen kring voort gezet. Ook hier is alles gedaan om dr. He ringa .den dag tot een onvergetelijken te maken. Opnieuw is gister gebleken, hoe deze eenvoudige en bescheiden geneesheer door zijn zoo overtalrijke patiënten wordt hoog geacht. Toen de heer Oudendijk, bewoner van ©en boerderij in de Wieringermeer, eigendom van de Landbouw Cultuur Maatschappij, gisteravond zijn auto in de nabij de boerderij gelegen groote landbouwschuur wilde plaatsen, be merkte hij dat daarin brand was uitge broken. De man poogde nog te redden wat er te redden viel, doch zag zich genood zaakt kermend van pijn, naar buiten te snellen, aangezien zijn kleeren vlam hadden gevat. Zijn zoon wist, met be hulp van een jas, de brandende kleeren gelukkig te dooven. Hoewel de heer Oudendijk met brandwonden was be dekt, spoedde hij zich toch naar de Mid- denmeer om mededeeling van den brand te doen, waarna hij aldaar door Dr. Hoogkamer werd verbonden. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, vond de schuur, waarin waardevolle landbouwwerktuigen ge borgen waren, benevens een 200 H.L. tarwe, in lichter laaie. Omwonenden wa ren er nog in geslaagd om de auto van den heer Oudendijk, benevens een aan-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2