Ayeuda £aneU en Juinéouu £aatste Betichten Sport £uchtoaact Stad en Om tycovinciaal Tlieums GECOMBINEERDE BETON- OPZETTERS. SCHAGERBRUG. HENSBROEK. OUDE NIEDORP. HEERHUGOWAARD. SCHERMERHORN. HOORN. ZIJPE. BURGERBRUG. GRAFT. OTERLEEK. HET MONUMENT VAN HET NEDERLANDSCH REDDINOSWEZEN. De eerste steen gelegd. (Ongecorrigeerd.) ZITTING EERSTE KAMER, Het verkeerslonds in bespre king. Verkeersdictator? LEIDEN'S ONTZET. Door leeuwen gewond. GEVAARLIJK VERKEER IN AMERIKA. Het aantal ongelukken stijgt VAN VOOR 2000 JAAR VOOR CHRISTUS. Opgravingen in Palestina. HET SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Nog twee slachtoffers. EEN STAD IN ANGST Gevaarlijk goedje gestolen LEDENVERGADERING D. A. W. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Weeroverzicht. DE K.L.M .-VLOOTSCHOUW. NIEUWE BURGEMEESTER VAN OBDAM. Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De 200 p.k. van Zijne Majesteit (rom.); hoofdrollen John Boles en £1. Brendel. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Harten in strijd (rom.); hoofdrollen Kav Francis en Nils Asther. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain. half 8, hoofdnummer De zoon van Kong (rom.-sens.) Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 9 October. 8 uur, loge-gebcuw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. Woensdag 10 October. 8 uur, loge-gebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. Te Wormerveer is Dinsdag in tegenwoor digheid van vele genoodigden een demon stratie gehouden met een nieuwe vinding op bouwkundig gebied. Het betre't hier beton opzetters op twee of meer palen. Bij de gehouden demonstratie werden twee palen op geringen afstand naast elkaar in geheid en daarna met een dommekracht tegen elkaar aangekruid, zoodat de koppen naast elkaar kwamen te liggen. Hierop is de opzetter geplaatst, een betonblok waar in zich aan de onderzijden twee holten be vinden, waarin de palen passen. Daarop werd het heien voortgezet en het bleek, dat de palen, die elk afzonderlijk ge makkelijk werden ingeslagen, nu stand hielden en een groote draagkracht hadden. De werkzaamheden bij de coupure in den Westfrieschen dijk alhier vorderen snel. De zware dijk is over een lengte van ongeveer 40 M. afgegraven, zoodat een groot gat in den dijk is ontstaan, waardoor straks het verkeer zal gaan. Er blijft ter plaatse veen flauwe bocht in den nieuwen, eenigszins hellenden weg. De oude gevaarlijke S-bocht vervalt. Thans wordt het verkeer nog geleid over een smal gedeelte van den ouden weg, waardoor meermalen vertraging wordt ver oorzaakt. Binnenkort za! echter de nieuwe weg gereed zijn, hetgeen ongetwijfeld ter plaatse een sneller verkeer aan voorheen mogelijk zal maken. „De Bigamist Voor een goed gevulde zaal werd de operette „De Bigamist" opgevoerd door do zangvereeniging „Ons Genoegen" te Hensbroek. Deze operette, gespeeld en gecompo neerd door den heer S. Pluister, mag door haar opvoering volkomen als ge slaagd worden genoemd. „De Biga mist", verzot op avontuurtjes met vrou wen, moest ten slotte door de mand val len, omdat z'n eigen vrouw, vermomd als zwarte schoone, hem betrapte. Z'n bigamistische neigingen werden hem vergeven, want de liefde triompheerde. Vóór de pauze werden door de jongere zangklassen zang- en gebarenliedjes voorgedragen, welke zeer in den smaak vielen. Ter afwisseling hiervan werden door den heer S. Pluister piano-solo's gespeeld, waarvan „Caprice" als compo sitie van den pianist het meest geslaagd mag zijn. Hiervoor was een welver- diend_ applaus. Aan het einde sprak de voorzitter, de heer P. Groot, een harte lijk woord van dank en met den wensch, dat de zangvereeniging on- dc cle goede leiding van den directeur excelsior mag gaan. Een fraaie mand met bloemen werd den heer S. Pluister overhandigd. Met een hartelijk applaus en het ein digen van een gezellig bal kan Hens broek met voldoening dezen avond her denken. Het financieele gedeelte van de in de vo rige maand gehouden floraliafeesten is, naar men ons mededeelt, goed geslaagd. Konden het vorige jaar de kosten niet worden ge dekt, thans heeft men een klein batig saldo. Toen de pachters van het vischwater in de Berkmeer, de heeren P. en K., deze week hun fuiken wilden lichten, kwamen zij tot de minder aangename ontdekking dat anderen hun reeds vóór geweest waren. Aangifte bij de politie volgde. Dinsdagmiddag vond in café Nieuw- Halfweg alhier onder groote belangstelling de verkoop plaats van de hoeve van de wed. J. Schilder, gelgen aan den Middenweg-Zuid. Huis en land te samen, groot ongeveer 13K H.A., brachten totaal op 21.069. Eigenaar van die hoeve met ongeveer de helft der landerijen werd de heer J. Groen veld Pz. alhier voor de som van f 11.540. De andere helft der landerijen kwam in handen van den heer Timmerman, fourage- handelaar te St. Pancras, voor f 9.529. Bij het vervoer der landbouwproducten is bij den heer N. J. Barendregt alhier een arbeider van een boerenwagen gevallen. De omstreeks 50-jarige arbeider, die wonen de was te Hauwert, was vrij ernstig ge- gebrjf aU'° naar Z1^n woonP'aats hoogkarspel. De heer K. Schipper alhier is benoemd tot Imotd-ingeland van het waterschap Drechter- De gemeenteraad heeft de rekening over 1933 vastgesteld. Dezt wijst aan dat den ge wonen dienst betreft, aan ontvangsten 42794.79; uitgaven f 60032.93; nadeelig saldo f 17259.14. De kapitaaldienst heeft een nadeelig slot van 35.41. De vischvagst op het Ysselmeer is nog al bevredigend. Door een 15-tal vaartuigen werden aangevoerd 326 jond bot 311 pond aal. Iepenziekte. Door den minister van Economische Zaken is tot een viertal ingezetenen dezer gemeente een aanschrijving gericht om in totaal 32 boomen op te ruimen, welke lijden aan de iepenziekte. Kermis. De kermis alhier behoort weer tot het verleden. Over het algemeen is er veel publiek geweest, vooral des Zondags, terwijl er een gvpaste stemming heerschte, waarbij zich gelukkig geen onregelmatigheden van eenige beteekenis voordeden. Wij kunnen dan ook op een geslaagd volks feest terugzien. Dinsdagmiddag werden alhier volks spelen gehouden. De jongens, ouder dan 15 jaar, tonrollen. De volgende prijzen werden toege kend: ie pr. Jan Blaauw Hzn., 2e pr. Jan Taam, 3e pr. Jaap Oudejans. Dames, ouder dan 15 jaar, hardloopen op muilen: le pr. Mina Mul, 2e pr. Trien Oudejans, 3e pr. Aagje Schoon, 4e pr. Stien Slooten. Als bestuurslid van de banne en polder Oterleek is met algemeene stemmen her kozen de heer C. Boeder alhier. Op het Westplein te den Helder zal eer lang het fraaie monument verrijzen van het Nederlandsche reddingswezen, waarmede men de dappere zeehelden, die bij schip breuk en scheepsramp hun leven waagden, wil huldigen, en dat tevens getuigenis zal leggen van den zoo zeer gewaardeerden arbeid van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingsmaatschappij en van de Maat schappij tot redding van schipbreukelingen. Het monument zal bestaan uit een 15 M. hoogen toren, waarin een carillon wordt geplaatst van dertig klokken, die tezamen een gewicht van 3500 K.G. aan brons zul len hebben. De toren verrijst uit de plecht van een moderne reddingboot, waarop aan elke zijde een meer dan levensgroote staande menschenfiguur met de hand aan het stuur, terwijl aan elke zijde een eeretableau wordt aangebracht; elk tableau draagt een sym bolische voorstelling, met daaronder een inscriptie, terwijl het rijks- en gemeentewa pen het geheel versieren. Gistermiddag heeft de eerste steenlegging van dit monument plaats gehad. Tal van autoriteiten van binnen en buiten de stad waren aanwezig o.a. de schout-bij-nacht de heer Kruys met zijn echtgenoote, de burge meesters van den Helder en van Koog- Zaandijk, de heeren W. F. G. L. Driesen en A. G. A. Verstegen, bestuur en comitéleden van de Noord- en Zuidhollandsche red dingsmaatschappij, van de maatschappij tot redding van schipbreukelingen, de Vereeni- ging Moed, Volharding en Zelfopoffering, en voorts vele redders en oud-redders. De voorzitter van het uitvoerend comité Oprichting Monument Nederlandsche Red dingswezen, burgemeester Driessen, hield een toespraak waarin hij het aanstaande bouwwerk beschreef en met genoegen terug dacht aan hetgeen gepresteerd was om de noodige gelden bijeen te krijgen. Zooals men weet werden op de scholen prentbriefkaarten verkocht terwijl een tweede actie bestond in de uitgifte van vier postzegels met bijslag. De heer Driessen huldigde den heer L. Bandsma, algemeen secretaris van het uit voerend comité, die al dezen arbeid had vol bracht. Om zijn werk te eeren werd de oud ste zoon van den heer Bandsma uitgenoo- digd den eersten steen te plaatsen. De plech tigheid had daarop plaats met een zilveren troffel. De heer W. de Boer, wethouder van on derwijs, sprak namens het gemeentebestuur een slotwoord. Spr. memoreerde, hoe trotsch Den Helder is, nu dit prachtige monument hier ter plaatse verrijst. Hij noemde de na men van de heeren Verstegen en Driessen die veel hebben gedaan om tot de tot stand koming van het monument te geraken. Ten slotte noodigde de wethouder de aanwezigen uit een thee te gebruiken op het raadhuis. LANGENDIJK. Gisteren is weer duidelijk gebleken, welk een gevaar het oplevert, als kinde ren achter op vrachtauto's klimmen. Op den Twu ijver weg reed een vrachtauto van een bekende meelhandelaar met een flink vaartje, en achter aan deze auto hingeen zoontje van den heer A. te Broek op Langendijk. Hoewel het jon getje naar den chauffeur schreeuwde, hoorde deze er waarschijnlijk door het rammelen van den wagen niets van. De heer K. te Noordscharwoude, die een en ander zag gebeuren, kon er niets aan doen, daar hij per fiets was. Het was echter zoo klaar als een klontje, dat het ventje er af zou moeten vallen, als de auto niet stopte. Vlak over de brug kwam het jongetje dan ook te vallen, rolde over de straat, maar kwam er nog vrij goed af. Het be kwam eenige ontvellingen aan het ge zicht en nog een paar schrammen. De heer K. die achter den auto was aange- aden, heeft den gewonde opgenomen en naar huis gebracht. Het verdient o. i. wel aanbeveling, dat ?,o ^0r d?°ud€rs op tl^t groote gevaar dUoS^^6 spelletj6s wordt g«wezen; het had vli6 n°g g<?ed af8€lo°Pen, maar het had veel erger kunnen zijn. LANDBOUWKUNDIG ADVISEUR BENOEMD. De minister van economische zaken heeft met ingang van 1 October op zijn verzoek eerval ontslag verleend aan den heer G Nijenhuis te Gieten, als lid, tevens penning meester van de Stichting Nederlandsche Turfcentrale. Als zoodanig is benoemd de heer ir. F. P M e s u, landbouwkundig-adviseur voor Nederland en tijdelijk belast met de leiding der inspectie van de werkverschaffing in Drente te Assen. VEREENIG ING VAN VEEWEIDERS EN MESTERS IN NEDERLAND. Te Utrecht is gister besloten tot oprichting van een vereeniging ter behartiging van de belangen der veeweider en mesters in Neder land. De leiding van de vergadering be rustte bij den heer M. Oppenheim uit Den Haag. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld: M. Oppenheim, Den Haag, voorzitter; H. Steenbergen, Koekange, pen ningmeester; P. C. Ammerlaan, Schipluiden, secretaris; J. Hellinga, Lekkum; Ph. Philips, Harderwijk; J. M. Winkelman, Zwolle. Het volgende urgentieplan werd als richt snoer vastgesteld: a. medezeggenschap betreffende regee- ringsmaatregelen ten aanzien van de rund- vleeschvoorziening, teeltregeling en vee export; b. afschaffing heffingen op rundvleesch; c. actie tegen verdere afslachting van rundvee; d. streven naar een uitgebreider con sumptie van rundvleesch in het binnenland; e. erkennig van de belangen der veewei- ders en mesters f. andere wettige middelen die het belang der weiderij en mesterij kunen dienen; Met algemeene stemmen besloot de verga dering een telegram aan den minister van economische zaken te zenden, waarin om ondersteuning wordt gevraagd, en verzocht wordt niet opnieuw tot afslachting van rundvee te besluiten. Aan de orde is het wetsontwerp tot instelling van een verkeersfonds. De heer Visser heeft bezwaar tegeD opheffing of reorganisatie van het be hoorlijk werkend wegenfonds. Het ont werp is schadelijk voor het autobusver- keer, dat geheele streken uit hun isole ment heeft verloet en voor het autobe drijf in het algemeen. De heer ter Haar acht de voordeelen van het ontwerp grooter dan de nadee- len. De instelling van een centrale com missie, een soort vervoersraad, heeft sprekers instemming. Ordening van het verkeer is noodzakelijk. Aan de voor schriften betreffende gewicht en maxi mumsnelheid moet beter de hand wor den gehouden. De gemeenten hebben recht op een uitkeering uit het verkeers fonds wegens de steed6 zwaardere eischen voor het stratennet. De heer Wibaut is teleurgesteld, om dat het wetsontwerp geen aanvang maakt met de bedoelde coördinatie van het verkeer. Er is slechts een studiecom missie in uitzicht gesteld. De heer Michiels van Kessenich be toogt, dat de voorgestelde regeling wei nig populair is. Spr. hoopt, dat de we genverbetering niet het kind van de re^ kening zal worden. De heer Knottenbelt verklaart, dat de schijn is gewekt, dat het met dit ont werp gaat voornamelijk om de belangen van de schatkist. De minister had kun nen beginnen met de instelling van een commissie van advies. De heer Moltmaker wees erop, dat allen die bij het verkeer betrokken zijn een regeling daarvan verlangen. Deze is ook in het belang der zeker 150.000 menschen in verkeersbe- drijven werkzaam. Spr. ziet voldoenden rechtsgrond om de weggebruikers te doen bijdragen in het budgetair tekort. De heer van Citters vreest, dat de minister bij de coördina tie een soort verkeersdictator zou kun nen worden. Verdere coördinatie mag niet geschieden zonder wettelijke rege lingen. De geheele coördinatie staat in het teeken der spoorwegtekorten. DE ZAAK „SPAARNESTROOM". Machinist vrijgesproken. De Haarlemsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen de 32-jarige D. B. uit IJmuiden, vroeger machinist op de „Spaarnestroom", welk schip op 12 Juli 1933 onder verdachte omstandigheden nabij de Deensche kust is gezonken. Voor den raad van de scheepvaart hadden de machinist, de schipper en de stuurman ver klaard, dat het schip tengevolge van een lek was gezonken. Na een nauwgezet onderzoek bleek echter, dat er een misdrijf in het spel was. De machinist zou o.a. een buitenboord- klep hebben opengezet. Het O.M. van de Haarlemsche rechtbank had tegen den ma chinist 1 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank sprak hem echter heden vrij. Bij de viering van Leiden's Ontzet heeft zich een 10-jange knaap, C. geheeten, te dicht gewaagd bij de hokken, waarin de leeu wen zijn ondergebracht van het circus „Be ver". Hij werd door een der leeuwen gegre pen en zijn kleeren werden gescheurd, ter- wijl de knaap zelf bloedend verwond werd. "2 I?a1ar het academisch ziekenhuis overgebracht. Het aantal auto-ongelukken en andere verkeersongevallen ln de U. S. A. toont in de laatste maanden een zoo sterne stiiging, dat men verwacht, dat het aan tal doodelijke ongelukken in 1934 de 35000 zal overschrijden. Het bedroeg 31000 in 1933 en 33700 in het recordjaar 1931. lf In 't congres van den nationalen vei ligheidsraad bij Cleveland verklaarde de voorzitter, dat deze stijging vier oor zaken had, n.1. het ontbreken van krach tige wettelijke bepalingen, het op den weg zijn van oude door slijtage voor het verkeer onveilige auto's, de grootere snelheid der nieuwe automobielen en het toenemend gebruik van alcohol door automobilisten. Bij de opgravingen te Gezer zijn ver schillende kostbaarheden gevonden uit graftomben, die dateeren van 2000 jaar vóór Christus. Een groote graftombe uit het ijzeren tijdperk bleek nog volkomen intact zijnde lijken en voorwerpen te bevatten, o.a. een bronzen dolk en een uit agaathsteen gesneden kattenfiguur Het aantal dooden tengevolge van de spoorwegramp bij Krzesziwocz nabij Krakau is gestegen tot 13, aangezien nog twee zwaargewonden in het ziekenhuis zijn over leden. Het totaal aantal zwaar en licht ge wonden bedraagt 56. De stationschef van het station Krzeszo- wicz en een blokwachter zijn gearresteerd, aangezien gebleken is, dat de sneltrein Wee- nenWarschau tot een weggedeelte werd toegelaten, dat nog niet vrij was gemeld. De bevolking van Bridgeport in den staat Connecticut leeft in voortdurende angst, aan gezien de voorraad Polnol, die Maandag uit ae opslagplaatsen der Remington Arms Cy werd gestolen, ondanks uitgebreide maat regelen der politie nog niet kon worden op gespoord. Polnol is zoo explosief, dat de ge ringste beweging of schok het tot ontplof ing kan brengen en de explosieve kracht is nritengewoon groot. In de dagbladen en per radio wordt de dieven op de vriendelijkste manier verzocht toch vooral het Polnol te willen inleveren „op de voorzichtigste ma nier", en in sommige kringen bepleit men zelfs, dat men de dieven straffeloosheid zal waarborgen, wanneer zij het gevaarlijke goed terugbrengen. Zwemmen. Gisteravond is in het café van den heer v. Gijzen aan de Breedstraat een ledenverga dering gehouden van de zwemvereeniging D.A.w. De opkomst was bijzonder groot en de voorzitter, de heer Middelhof, sprak ïierover in zijn openingswoord zijn groote vreugde uit. Immers, zoo vervolgde spr., de vereeniging heeft in het afgeloopen seizoen als hernieuwd weer flink van zich doen spre ken, het ledental is tot het hoogste opge voerd en het kampioenschap van „het eerste" bewees, dat ook de polo-afaeeling zich in een 'linke opbloei mag verheugen. Jammer, dat de slechte weersomstandighe den het groote zwemfeest zoo verstoord heb ben, maar ondanks dezen tegenslag zal D.A.W. voortgaan voor de zwemsport in Alkmaar te strijden tot het uiterste. (Ap- jlaus.) Hierna kwam een plan in bespreking, om in de wintermaanden 2 x per maand te gaan zwemmen met de Velzer-zwemvereeniging in een overdekt bad te Haarlem. Leider zou zijn de heer Pesie Sr. Veel leden uitten zich hierover in gunsti- gen zin en besloten werd het plan in principe i:e aanvaarden. Nadere mededeelingen zullen volgen. Zoo werd ook besloten de uitnoodiging van de Groningsche zwemvereeniging „Zui- derbad", om op 24 November a.s. deel te ne men aan de zwemfeesten aldaar, aan te ne men. Na eenige vragen over een maandblad, training voor jongeren, medailles enz. enz., kwesties waarop het bestuur nader zal terug komen, sloot de voorzitter de vergadering De heer v. d. Linden dankte Piet Cloeck voor zijn kranige ledenwerving. De Ijsvogel is te Bangkok geland. LUCHTVAARTTENTOONSTELLINO 11 ITO" TE AMSTERDAM. De Luto zal te Amsterdam eenige inte ressante inzendingen bevatten, welke op de luchtvaarttentoonstelling in Den Haag nog niet gebracht konden worden Zoo zal te Amsterdam het nieuwste snuf je op luchtvaartgebied geëxposeerd worden ,fe verstelbare Hamilton propeller die rechtstreeks uit Hartford (Amerika)naar vnn H» i T? Sezond€n> °m "a het sluiten van de Luto direct naar de aansluitende Pa rijsche Aero Salon te gaan. w?c°n kl!igt A"lsterdam de allernieuwste Wasp-motor met gear te zien, welke even eens uit Amerika onder weg is en welke eveneens als Amerika's nieuwste aviatische product later naar de Parijsche Aero zal worden gezonden. Deze inzendingen zullen gegroepeerd worden in de technische afdee- ling van de K.L.M. op de Luto. Voorts zal op de stand van de KLM. sterk de aandacht worden gevestigd op de naar waarnemingen, verricht in den van 4 October. or««n Met. «■M. m.M. van Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 758 9 Vardö. Laagste barometerstand 729,6 Holyhead. Verwachting, geldig tot den avond 5 October: u Krachtige tot matige zuidelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot L», ken; met tijdelijke opklaringen; reeenh weinig verandering in temperatuUl? u,tn; De diepe depressie in het westen w zich langzaam naar het oosten. Djerl ?°8 nen met barometerstanden van 727 5 m w" liggen ten noordwesten van en over' Ierlaw Rondom de Iersche zee is de druk noge lende. Het gebied van lagen druk beèt thans geheel Europa, alleen in Noord-Sca dinavië stijgt de barometer. Hooge drul wordt slechts gevonden ver in het noortl westen over Groenland en ver in het zulrf westen over de Azoren. De temperatuur u in Engeland onder, doch op het vasteland overal boven normaal, het meest in ons land en in Duitschland. In de atmosfeer boven ons land is de temperatuur nog gelijk aande normaalwaarde voor den zomer. Ook in de Alpen daalde de temperatuur tot de nor maalwaarde. Over het geheele waarnemingsgebied heerscht ongestadig weer met harden wind en regenbuien. Er is ln dezen toestand voors- hands nog niet veel verbetering te zien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.09 uur licht op. Londen—Melbourne-race en op het deelne mende Douglas-vliegtuig (met postvervoer) en wijders zal daar ook de sympathie wor den opgewekt voor de West-Indië vlucht Met den bouw van de Luto op het lis clubterrein is inmiddels een aanvang ge maakt. Opstelling der vliegtuigen. Aan den vlootschouw der K.L.M, Zondag a.s. op Schiphol, zullen 15 vlieg tuigen deelnemen De opstelling is als volgt: Douglas DC 2 (Uiver); Fokker F. 12; -okker F. 36 (Arend); Fokker F. 18 (Peli- kaan); Fokker F. 20 (Zilvermeeuw); Fok- ter F. 9 (Adelaar); Fokker F. 8; Fokker F. 7b; Fokker F. 7a; Werkspoor (Jumboy, (ooihaas FK 40 (PH-AES); Koolhoven FK 48 (PH-AJX); Fokker F7 (PH-ACJ); Fokker F2 (PH-RSL); Koolhoven FK 43 Krekel). Aan elk vliegtuig wordt een groote kaart revestigd, waarop technische en andere bij zonderheden omtrent het toestel vermeld staan Naar wij vernemen is thans met ingang van 15 October a.s. benoemd tot burgemees ter van Obdam, de heer J. de Boer. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Nu in deze dagen tal van jongens zich onledig houden met in hun vrijen tijd eikels, castanjes en beukenootjes te zoeken, is zeker de waarschuwing niet overbodig, dat zij zich hebben te onthouden van het klimmen in boomen om zoodoende hun oogst te ver- meerderen. Een pl.m. 10-jarige jongen, Piet de Vr., wonende aan de Zaadmarkt, is daarbij gistermiddag uit een kastanjeboom gevallen, staande op de Krocht (bij de voor malige gevangenis). Na eerst bij den heer Harder te zijn binnengedragen, werd de knaap later per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. Daar werden een hersenschudding en een bekkenfractuur ge constateerd. Bij informatie bleek ons, dat de toestand van aen jongen op het oogenblik redelijk is te noemen. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. De Zaadmarkt en Zijdam, evenals het Beursgebouw, zullen ook dit jaar wederom worden versierd. Vooral het Beursgebouw belooft schitterend te worden. Men verzoekt ons nog te melden, dat Zater dagavond op de Mient reeds muziek zal worden gegeven. Men bericht ons, dat de Oostzijde van de Laat ook dit jaar weer versierd zal worden- Het bestuur der buurtvereeniging Ver- dronkenoord beklaagt er zich over, dat h" dit jaar, niet zooals andere jaren, plan-ten van de gemeente in bruikleen kan krijgen- De directeur van plantsoenen schijnt daar toe geen toestemming te hebben gekregen- Men beroept zich ten stadhuize op bezuini ging, maar de buurtbewoners hebben aange boden de planten te halen en terug te bren gen, zoodat er voor de gemeente absoluut geen onkosten te betalen zullen zijn. VOOR HET DIERENASYL. Bij den inspecteur van „Dierenbescher ming", den heer Verwer, is heden ingekomen een bedrag van 2.50 van N. N. onder h motto „V001 het afhankelijk dier", beneven 1-50 onder het motto „4 October dieren dag."

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2