DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. De werkwijze van hef Provinciaal Waterleidingbedrijf. Een mooi gebaar, doch een onbe vredigende vergadering. TzsHÜwciaal 1lieuws De secretaris sprak er zijn voldoe ning over uit, dat de heer Wagenaar is op genomen in het dagelijksch bestuur der cri sisorganisatie. c. Mededeeling aan de leiders van groot bedrijven in dit district aangaande een bij eenkomst op Woensdag 24 dezer. op, om deze bijeenkomst te bezoeken, ting. 8 'lulting der openbare zit- In ons nummer van gisteren gaven wij reeds een resumé van de door den directeur van het P. W. B., den heer van Oldenborgh gehouden rede voor leden van gemeente besturen uit den kop van Noordholland. Gedurende de 15 jaren van het bestaan van het P. W B., dat dank zij het monopo listisch karakter en den dwang tot aanslui ting, een groote vlucht heeft genomen, is in tal van gemeenten de wenscnelijkheid van tariefsverlaging naar voren gekomen en nu op voordracht van Oed. Staten, Prov. Sta ten het besluit namen om met ingang van Januari 1935 een tariefsverlaging van on geyeer 15 pCt. in te voeren, achtte de direc tie den tijd gekomen om de bestuurders van de aangesloten gemeenten eens nader in te lichten over de werkwijze van dit bedrijf Niet minder dan 400 burgemeesters, wet- houders, secretarissen en raadsleden hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven om daarvoor in Alkmaar Harmonie-waarts te gaan en dit is begrijpelijk, als men weet, dat aan de uitnoodiging een excursie naar het waterwinningsgebied in Bergen was verbonden, waardoor men practlsch in de gelegenheid werd gesteld, het bedrijf te lee- ren kennen, terwijl het programma boven dign .vermeldde een gezellig noenmaal. Zoowel de lezing als de excursie zijn in teressant. geweest en ovef 't goed verzorgde noenmaal in de Rustende Jager te Bergen was men vol lof. Toch hadden velen van de bijeenkomst een hoogere verwachting, omdat zij ver onderstelden, dat eindelijk eens de gele genheid zou worden gegeven om uit de kringen van de aangeslotenen met bezwaren voor den dag te komen of dat hun althans gelegenheid zou worden gegeven om vragen te stellen. Deze verwachting was des te meer gerechtvaardigd, omdat de directeur zijn betoog aanving met het aanhalen van een ingezonden stuk tegen de geste van het bedrijf en'betoogde, dat hij dit deed, omdat in hem nog het oude bloed van Admiraal Tromp vloeide. Bovendien bracht de heer van Oldenborgh dank aan de pers voor de uitgeoefende cri- tiek, aangezien het bedrijf daardoor wakker was gebleven, zoodat hij die crltiek op hoogen prijs stelde. Hoewel ook wij dus wel eenigszins teleur, gesteld waren, dat in deze bijeenkomst geen gelegenheid- -werd gegeven om grieven naar voren te brengen of vragen beantwoord te krijgen, moeten wij toch verklaren,dat de dag van gisteren voor de vele gemeente bestuurders geen onvruchtbare dag is ge weest. Wij weten thans, dat het in 1920 met een buizennet van 220 K.M. aangevangen be- drijf, 'op 1 Jan. 1934 gegroeid is tot een be drijf met een buizennet van 1976 K.M. Wij weten nu ook, dat het Pompstation te Ber gen, dat in 1920, 851,167 M3. water lever de, zoodanig is gemoderniseerd, dat dit in 1933, 5.727.950 M3. water heeft afgeleverd. Eveneens vernamen wij, dat het nieuwe Pompstation te Bakkum dienst doet voor de watervoorziening in de afdeeling „Midden" en dat het nieuwe Pompstation te Benne- broek dient om de Haarlemmermeer te voor zien en aan te vullen, wat voor Amsterdam gekocht wordt en dat het Pompstation *e Laren is ingesteld om de watervoorziening van het Gooi te bewerkstelligen. Uit de mededeelingen van den heer van Oldenborgh is voorts gebleken, dat 96 pCt. van het geleverde water gehaald wordt uit een waterlaag, die zich op een diepte van 50 a 70 M bevindt. Vooral met het oog op de toekomstige watervoorziening heeft het be drijf beslag gelegd op de duingebieden bij Egmond, Castricum en Heemskerk, waar door het bedrijf thans de beschikking heeft over duingebieden met een totaal-opper vlakte van 5500 H.A. Interessant was het ook te vernemen, dat het bedrijf met groote aandacht de verzoeting van het water van het IJselmeer volgt om, wanneer die verzoe ting zoover is voortgeschreden, dat het voor drinkwater en industrie bruikbaar zal zijn geworden, ook dit water daarvoor te benut ten, waardoor voor de duingebieden een be langrijke verlichting zal worden verkregen, al zal het bedrijf die duingebieden nimmer verlaten. In het gebied, dat het P. W. B. verzorgt, wonen 400000 menschen en de voortschrij dende toepassing van het zindelijke duin water in de huizen, technisch de waterbe schaving genoemd, leert, dat een toenemende waterafname verwacht mag worden. Reeds dit jaar hoopt het bedrijf de 95000ste aan sluiting te halen en aangezien er nog 5000 perceelen zijn in het verplichte aansluitings- gebied, die niet aangesloten zijn, acht de directeur de 100.000ste aansluiting niet meer ver af en hij verzekerde, dat die 100.000ste een aangename verrassing za! worden bereid; Het waterverbruik neemt steeds toe. In 1920 werd voor het waterverbruik 40.000 ontvangen; in 1933 bedroeg dit 2K mil- lioen. Alle jaren op één na heeft het bedrijf voor de gewone afschrijvingen kunnen re serveeren. Bovendien is er extra gereser veerd voor buiten werking gestelde activa^ De noodig geoordeelde reserve werd op 10 pCt. gesteld van het geïnverseerde kapitaal, groot 24.810.000, waarop 3.100.000 was afgeschreven en in 1933 werd de 10 pCt. noodig geoordeelde reserve bereikt Onmiddellijk werd toen besloten, het ge raamde reserveeringsbedrag van 1934 van ongeveer 400.000 voor beschikbaar te stellen. tariefsverlaging blijft Het oppervlakte tarief gehandhaafd. Teleurstellend was het, te vernemen, dat het oppervlakte-tarief blijft gehandhaafd Zooals men weet, beteekent het oppervlakte tarief, dat men een huis buitenwerks meet en dat men ook van verdiepingen en zolders de woonruimte berekent. Voor een oppervlakte van 50 M2. of minder, wordt een verbruik van 48 M3. berekend en voor een meerdere oppervlakte, tot een maximum van 250 M3., 8 M3. per 10 M2.-oppervlakte en vervolgens 1 M3. per 10 M2. oppervlakte. Voorts wordt voor elk kuipbad een verbruik van 60 M3. water per jaar berekend, voor elke afzonderlijke douche-inrichting 20 M3., voor elk closet met waterspoeling 33 M3. en vooi elk volgend closet me1: waterspoeling 16 M3 Nu is de grief van de aangeslotenen, dat men niet het aantal M3. water betaalt, dat men verbruikt, maar dat men eenvoudig het aantal M3. water moet betalen, dat volgens deze willekeurige maatstaf verondersteld wordt, te zijn gebruikt. In werkelijkheid be talen velen, die toevallig in een groot huis wonen, meer dan het dubbele van anderen die kleiner wonen. Zij, die daarover k'aag- den, kregen ten antwoord: „Wees blij, dat je in zoo'n groot huis woont en dat je kunt bijdragen tot het hygiënisch belang, dat de Provincie met de stichting van het Water leidingbedrijf beoogt". Het bedrijf moest uitkomen en deze maat staf was noodig om de gelden te verkrijgen, die benoodigd waren voor de aansluiting van niet-rendabele gebieden, waarmede een hygiënisch belang in de provincie werd ge diend. De grief van de aangesloten, die hier om te veel moesten betalen, bestond vooral hierin, dat_ de bewoners van Amsterdam, Bussum, Dièmen, Egmond aan Zee. 's Gra- veland, Haarlem, Heemstede, Hilversum, Muiden, Naarden. Nieuwer Amstel, Ouder Amstel, Velsen, Weesp, Zandvoort, Bloe mendaal en Den Helder, waar men eigen watervoorziening heeft, hoewel deze gemeen ten ook in de provincie Noordholland zijn gelegen, aan deze lasten ten behoeve van ae niet-rendabele gebieden, vrij waren gesteld en hun water belangrijk goedkooper kregen. Zij redeneerden zóó. dat de lasten ter bevor dering van de hygiëne in de provincie op de geheele provincie Behoorden te drukken Hun stem bleef ook in de Staten, waarvan de meeste leden in de genoemde bevoorrechte gemeenten wonen, die van een roepende in de woestijn. In de vergadering van gisteren erkende de heer van Oldenborgh, dat de groote per ceelen Vrij belangrijke bijdragen aan het be drijf hebben moeten offeren, waarom men thans, nu het bedrijf goed staat, de tarieven voor de groote perceelen meer naar beneden heeft gebracht dan voor de kleinere. Toen de heer van Oldenborgh mededeelde, dat hij, hoewel het bedrijf over 10 pCt. reserve van het ingestoken kapitaal beschikt, nu de voor 1934 verwachte reserve, groot 400.000 voor tariefsverlaging wordt aan gewend, het gevoel van een geplukte kip heeft gekregen, en daarom de aanwezigen opwekte, om de waterafname te bevorderen, was de zachtjes gedane opmerking van een bewoner van een groot perceel, die consta teerde, dat hij al 15 jaar lang het gevoei van een geplukte kip had gehad, dan ook wel ad rem. De tariefsverlaging. In ieder geval komt er thans over de ge heele linie tariefsverlaging. Het tarief voor woningen met 50 M2. oppervlakte is van 25 cent per M3. tot 20 cent teruggebracht. Het aantal te verbruiken M3. water voor die woningen is echter op 51 M3. gesteld en dus met 3 M3. verhoogd. Voor zoo'n woning zal met 1 Januari voor waterverbruik een be drag van 10.20 per jaar verschuldigd zijn. Voor een woning tot 100 M2. oppervlakte, waarvoor thans 22 betaald moet worden, zal dan 18,60 verschuldigd zijn; voor een woning tot 200 M2. oppervlakte, thans 42, moet na 1 Januari 31.60 betaald worden; voor een woning tot 300 M2. oppervlakte, waarvoor thans 62 betaald wordt, zal na 1 Januari 40.60 voldoende zijn en voor een woning tot 400 M2. opper vlakte, waarvoor thans 64 betaald wordt, zal men na 1 Jan. met f 45.60 kunnen vol staan. Ook de huur voor de meters is verlaagd; die voor half duims en drie kwart-duims- meters is van 6 teruggebracht op 4; die ^aar ms*meter8 van 12 op 16 per Voor de levering aan bedrijven, neringen en instellingen van algemeen belang kon men tot nog toe een abonnement aangaan met een minimum-verbruik van 40 M3. per kalenderjaar tegen den prijs van 25 cent per M3. plus meterhuur. Dit minimum is thans teruggebracht op 30 M3. a 20 cent plus 4 meterhuur. Voor de besproeiing van kleine tuintjes kan thans een abonnement worden afgeslo ten voor 2 per jaar per 25 M2. opper vlakte. Bovendien zal voor bedrijven, waar een watermeter geplaatst moet worden, die plaatsing voortaan gratis geschieden. De verdere tarief-wijzigingen omvatten maatregelen van orde-voorschriften voor het maken van leidingen, die in overleg met de Vereeniging voor waterleidingbelangen en de organisaties van fittersbonden tot stand kwamen, waardoor knoeierijen bij het leggen van leidingen technisch onmogelijk zijn ge maakt. Hoewel wij met het thans bereikte nog geenszins tevreden zijn, zijn wij toch van oordeel, dat bovenstaande tariefsverlaging belangrijk mag worden genoemd en wij ver trouwen erop, dat onze lezers daarvan met instemming kennis nemen. Het waterwinnings-gebied- Bij het bezoek aan het Pompstation te Bergen, welk bezoek begunstigd werd door mooi herfstweer, kwam men al spoedig tot de conclusie, dat er van het oude station, dat voorheen dienst deed voor de watervoor ziening van Alkmaar en Bergen, niet veel meer is overgebleven. Radicaal is daar zeer veel veranderd. En dit laat zich begrijpen, wanneer men weet, dat het tegenwoordige station dienst doet voor de watervoorzie ning van 58 gemeenten. Alleen het filter oppervlak is van 1300 M2 verhoogd tot 20.000 M2. Bovendien hebben de met klei bekleede filters plaats gemaakt voor filters van gewapend beton en thans heeft er een vóór-filtering en een na-filtering van het water plaats. Men beschikt daar nu over 8 filters, ieder met een oppervlakte van 200 M2 en twee filters, ieder met een oppervlak van 600 M2. Het water wordt uit een diepte van 50 h 70 M. in de Pompstation opgepompt en al lereerst aan de lucht blootgesteld. De Pompstations worden electrisch gedreven en de voeding geschiedt door het P. E. N. over Bergen en Schoorl, waardoor men practlsch de kans on storing heeft uitgeschakeld. Die pompen, 43 in getal, staan op 50 a 60 M. afstand van elkander. De bediening ervan geschiedt uitsluitend in het hoofd-Pomo- station en het bedrijft, dat dag en nacht werkt, is zóó gerationaliseerd, dat het mei weinig personeel kan worden gedreven. In de reservoirs van de watertorens, die op verschillende plaatsen in het distributie- gebied ziin geplaatst, kunnen 7000 M3 wa ter bergen. Van ae vóór-filters gaat het water naar de na-filters, waar na het in den waterkel der komt die een inhoud heeft van 2500 M3. De vroegere had slechts een inhoud van 25 M3. De maximum-dagcaoacitèit van het be drijf bedraagt 20.000 M3„ hetgeen zeer ze ker voldoende is voor de 41356 perceelen, die zijn aangesloten. Wanneer men hier rondwandelt, krijgt men wel den indruk, dat alles uit een royale beurs tot stand is gebracht en ontkomt men niet aan de gedachte, dat men ten nadeele van het tegenwoordige te veel heeft gedaan voor het na ons komende geslacht. In ieder geval stemt het tot stand gebrachte tot be wondering. Dat het met behulp van de noodige mest stoffen en waterbesproeiïng ook mogelijk is om in het duingebied mooie gazons aan te brengen, en heestergewassen te laten groei en, kan men bier mede aanschouwen. Met dit alles wordt echter Ook eea nuttig effect verkregen, omdat men daarvoor verstuiving en vervuiling van de filters voorkomt. Met groote belangstelling hebben de excursisten onder de deskundige leiding van verschillende heeren /yan het bedrijf een en ander in oogenschotiw genomen en met ver meerdering van hun 'kennis trokken om vijf uur de vroede vaderen in de recpectievelijke touringcars huiswaarts.. Bij het afscheid bracht burgemeester van Kinschot, namens de genoodigden, den di recteur dank voor het gebodene. De heer. van Oldenburgh antwoordde, dat het hem genoegen gedaan had, dat zoo velen aan zijn uitnoodiging gevolg hadden gegeven. INGEKOMEN PERSONEN: A. Deana, R.K., granietwerker, 2e Ka naalstraat 12, van Den Helder. Th. H. M. Immng, R.K., bakker, Spoorstraat 40, van Noordscharvvoude. P. den Boer, N.H., kantoorbediende, en echtg. en kin deren, C. W. Bruinvisstraat 53, van Naarden. M. V/. Crabbendam, R.K onderwijzeres, Dudegracht 219, van Loonopzand. J. van der Pol, D.G., hoofd eener schoo te Batavia, en echtg. en kainderen. .Kennemerstraatweg 195 inw., van N. O. Indië. E Th. Hulscher, R K., dienstbode, Heiligland 17, van Aalsmeer. M. van der Klooster, geen, fitter waterleiding, en echtg. en doch ter, Luttik Oudorp 39, van Oudorp. J. C. Amoureus, N.H., cand. deurwaarder, en echtg. en zoontje, Geesterweg 181, van Heiloo. W. Dankaart, R K huis houdster, Uitenboschstraat 41, van Am sterdam. M. Wagner, R.K., dienst bode, Eikelenbedgstraat 11, van Eg- mondbinnen. M R. K. Lagrange, N H., zonder beroep, Doelenstraat 4a, van Amsterdam. E. A. H. Huijbers, geen, zoontje van M. R K. Lagrange, voor noemd, Doelenstraa.t 4a, van Blaricum. G. Tak, echtg. van T. Baars, R.K., zonder beroep, Voormeer ,22a, van Hei loo M. de Jong, R.K., hulp in de huish. Geestersingel 36, van Tilburg. J. Stel tenpool, R.K., kantoorbediende, Verdron kenoord 12, van Werverhoof. VERTROKKEN PERSONEN. H. P. W Hulscher, R.K., boerenknecht, van Heiligland 17, naar Aalsmeer. R- H van der Molen, N.H., z.b., van Park straat 2, naar Nijmegen. V. M, Haust, G.K., denstbode, van Verlengde Land- straat 8. naar Den Helder. A. J. Gij zen, R.K., banketbakker, van Snaar- manslaan 23 naar Utrecht. A. C. Pe ters, N.H., opzchter Prov. Waterstaat, van Geestersingel 49 naar Wormerveer. A. van Naarden. R K., onderwijzeres handwerken, van Oudegracht 204 naar Haarlem. D. Groen, O.C., schippers knecht, van Hoeverkade 2 naar Zaan dijk. G, S. Amoureus, N.H., zonder be roep, en echtegenoote, van Geesterweg 16 I, naar Heiloo. J. Haan, G.K., en schoenmaker, en echtgenoote, van Hoe verkade 3a, naar Amsterdam. A. Kraakman, echtgenoote van T. A. J. de de Wit, R.K., zb, van Verdronkenoord 10 naar Wijk bij Duurstede C. Bood, geen, leerling machinist N.S., van Hee renstraat 3 naar Eindhoven. B M. Oosterwljk, R.K., slagersknecht, van Baanstraat 11 naar Groningen. E. Czech, R.K,, dienstbode, van Egmonder- straat 4 naar Duitschland. C. C. Schoewert, geen, werkmeester N.S., en echtgenoote en kinderen, van Stations weg 184 naar Rotterdam. C. P. Bra- kenhoff, R.K., leerl. machinist N.S., van Overdiestraat 12 naar Eindhoven. D. Prins, N.H., electricien, en echtgenoote, van Heul 3a en Krulslaan 14, naar Hei loo. D. A. Wierenga, geen, van Nleuw- poortslaan 102 naar Amsterdam. H. H. J. van Kuipers ,N.H., kok, van Lange- straat 94 naar Haarlemmermeer, P. Kraan, geen, leerl. machinist N.S., van Eikelenbergstraat 66 naar 's-Graven- hage. R. H A. Cools, R.K., leeraar R.K. Lyceum, van Westerweg 12 naar 's-Gravenhage. C, H. Schotvangor, R.K., dienstbode, van Laat 111 naar Eg- mondbinnen. J. Workum, geen, ver tegenwoordiger, en echtgen. en zoon, van Uitenboschstraat 72, naar Heiloo L. J, van de Berg, .K., z.b,, van Lyceum straat 40 naar Katwijk. A. Gorter, geen, laborant, van Verdronkenoord 67a, naar Renkum. E. C. Bood, geen, hulp in de hulshouding, van Kennemer straatweg 95 naar Hoogwoud. G. A. Aben, R.K., z.b., van Oudegracht 121,' naar Amersfoort. B. J. Homan, we duwe van H. J. Kranenborg, geen, z.b en kinderen, van Bergerweg 132 naar Utrecht. C. Prins, logementhouder, D.G., van Kanaalkade 1 naar Zaandam. C. de Vries, N.H., leerl. machinist N.S., van Grensstraat 4 naar 's-Graven hage. A. Bijwaard, R.K., dienstbode, van v. Everdlngenstraat 18 naar Oudorp (N.-H.) ^R. Deugd, N.H., slagersknecht, Van Lindegracht 39 naar KWognum J. G. Oostermeijer, R Kz.b., van Rop- jeskuil 28 naar Oudenbosch. H J Jacobs, R K., onderwijzeres nutt. hand' werken, van Oudegracht 204 naar Bus sum. A. J. Kraakman, R.K., z.b van Landstraat 34 naar Eoerendonk. H van Dam, geen, kantoorbediende, van Stationstraat 7 naar Heiloo. W ARMENHUIZEN, Zondag is in de zaal van den heer Slik ker een fancy-fair gehouden ten bate van de zangvereeniging „Varia". Des middags ver heugde men zich over een flink bezoek en vooral 's avonds was het zeer druk en heerschte er een piettige en aangename stemming. Zooals overal, waien er attrac ties op allerlei gebied en kon men het geluk beproeven met sjoelen, gooien,, raden, enz. Ook kreeg een ieder de gelegenheid om ar tikelen te koopen, waarvan velen gebruik maakten. Maandagavond werd de uitslag van de verloting bekend gemaakt De voorzitter, ae heer P. J. Mink, hield een korte toespraak Een tevredenheidsbetuiging werd door hem uitgesproken betreffende de resultaten, die Zondag waren bereikt. De voorzitter vond het thans een dubbele tevredenheidstemming voor „Varia", om dat het critische verslag, dat dezer dagen was toegezonden van het laatst gehouden concours zoo schitterend was. Het was niet spreker's bedoeling om over de vereeniging te bluffen, maar de inhoud van het verslag was van dien aard, dat „Varia" trotsch kan zijn. Trotsch kunnen wij ook zijn op onzen directeur, den heer Jn. Vlaar, want ook hij werd ten zeerste in dit verslag geroemd en werd zelfs genoemd een kunstzinnig man. Deze betiteling voor een niet-beroepsdirecteur is niet gering en kan niet genoeg, vooral door de leden worden gewaardeerd. Hierna kregen We te hoOren een zestal zangnummers, die heel inooi gezongen wer den. Vervolgens was men nog in de gele genheid om wat te gaan raden en ie ongeveer 10 uur nam de trekking een aanvang. De hoofdprijs, een rijwiel, viel op lot no. 66 en werd gewonnen door mej. K. Koning, alhier. De tweede prijs, een sprei, viel op lot no. 935 en is gewonnen door G. de Rie uit Alk maar. De trekking werd aandachtig gevolgd, want de hoofdprijs bleef er bijna tot het laatst toe in. Vele prijzen zijn buiten de ge meente gevallen. De heer Kuit, dameskapper te Zuidschar- woude had 'n gratis permanent aangeboden Hiervoor werden kaarten verkocht en deze prijs is gewonnen door de jongejuffrouw van Rijn. Met een woord van dank aan allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt, sloot de voorzitter deze goedgeslaagde bazar en met een krachtig betoog wekte sur. <4e jonge krachten op om lid te worden van „Varia" De vereeniging kan nu weer vooruit en is voorloopig uit de financieele moeilijkheden gered. LANGENDIJK. De provinciale weg door het Geest- merambacht nadert zijn voltooiing. Men is thans bezig het laatste gedeelte van den weg in te walsen, zoodat mag worden verwacht, dat zeer binnenkort de weg voor het verkeer zal worden opengesteld. En daarmee zal een lang gekoesterde wensch in vervulling gaan van velen, die een meer rechtstreeksche en kortere verbinding van West naar Oost en omgekeerd hebben voorgestaan. Men deelt ons mede, dat men met de voorbereidingen van den aanleg van het kanaal AlkmaarOudkarspel reeds zeer ver gevorderd is. Met hen, die bepaalde verlangens hadden of eischen stelden in verband met deze kanaalwer- ken, is dezer dagen nog geconfereerd en als we goed zijn ingelicht, is zoo goed als algeheele overeenstemming bereikt. BROEK OP LANGENDIJK. Bij de gehouden provinciale schiet wedstrijden der burgerwacht werd door Broek op Langendijk in den corpswed- strijd de le prijs gewonnen met 230 punten, terwijl op de personeele baan de 4e prijs werd gewonnen door Jb. Slot met 52 punten, 7e prijs door T. Kossen met 51 punten en de 14e prijs door W. Slot met 48 punten. In verband met de vele klachten welke zijn ingekomen aangaande bal dadigheid der opgeschoten jeugd, die vooral Zondagsavonds op het Zuideinde samenkomen tot het uitvoeren van hun streken, zijn Zondagavond door de poli tie rake klappen uitgedeeld. Naar men van die zijde vernemen zal in den vjr- volge tegen de uitspattingen der jeugd streng worden opgetreden. 'Wegéns het loopen op de akkers en het visschen zonder vergunning is tegen eenige hengelaars procesverbaal opgemaakt. STOLPERVLOTBRUG. Toen gisteravond aan den Belkmerweg bij de Stol per vlot brug het 10-jarig zoontje van den brugwachter Dekker uit de autobus stapte, waarmee hij met andere leerlingen van de r.-k. school te 't Zand a's naar gewoonte was vervoerd, werd hij door een juist pas- seerende auto van een groentenventer over reden. Ten huize van de familie Warmerdam, waar de knaap werd binnengedragen, had een geneeskundig onderzoek plaats, waarbij bleek, dat de wonden niet van ernstigen aard waren, zoodat men hem naar zijn woning kon wrvoeren. HOOGKARSPEL. Tot hoofdingeland van het ambacht Drechterland, zitting hebbende voor de banne Hoogkarspel, werd bij enkelvoudige candidaatstelling benoemd verklaard de heer K. Schipper, voorzitter der banne. Alhier is een Oranje-vereeniging opge richt, welke beoogt de geboortedagen van de leden van het vorstelijk huis eenigszins feestelijk te vieren en aansluiting zal zoeken bij de federatie van oranje-vereeningen bo ven het Y. STOMPETOREN. Bij den heer T. van Twisk te Stompe- toren is een postduif komen aanvliegen. Op een gummiering staat C. Rooswijk, Rubroekstraa^ 65, Rotterdam 203. Op een aluminiumring staat 4420, V.V.B. R. Dan en dwars N 34. 195. Het tweetal zwierf al een halve dag met het vlot op zee, toen een kapitein van een voorbijvarend schip opeens van een matroos te hooren kreeg, dat er aan bakboord een vlot met schipbreukelingen te zien was. De kapitein snelde natuurlijk terstond naar de verschansing. 196. Er werd een sloep uitgezet en daarmee werden Drien en Piet aan boord gehaald. 'tWas voor hen een prettige verrassing toen ze zagen, dat ze op een Holiandsch schip waren en de kapitein, die in het begin een beetje angstig achter een matroos was weggekropen, was erg vriendelijk, daar hij hen voor echte schipbreukelingen aanzag,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7