De IJsbond Hollands Noorderkwartier, DE KUSSENS LEEG! Een schitterend bestuursvoorstel. JUooiiiciaal Tlieuws Alle leden verzekerd tegen ongelukken op de schaats) W ARMENHUIZEN K. V. K. V. ONTVANGT T, O. G. O. PRIJZENDRAVERIJ TE LISSE. foS&sHr(eTErz SCHOORL. OUDKARSPEL. EEN PAAR BERICHTJES. Wat de IJ. H. N. thans wil. Accepteert deze kans! BEVERWIJK. SINT PANCRAS (September)- Geboren Aaltje, d. v. Pieter b dijk en Trijntje Kooy. Anna, fl- Klaas Wiedijk en Aagje Balder. gedaan wat mogelijk is. Bob gaat tweemaal in de week naar Weber in Apeldoorn om hem nog eens een extra beurt te geven, en Bakhuys traint waar hij kan. Maar mogelijk worden zij in proefwed- strijden opgenomen, zooals b.v. in het Zwa luwen-elftal, maar zij blijven natuurlijk ge handicapt ten opzichte van de anderen". En als deze tegenslag niet genoeg is, blij ken thans zoowel Vente als Diepenbeek tijde lijk invalide, zoodat zij met Pellikaan voor- loopig tot de toeschouwers bij de avond training behooren. Een lichtpunt. Lichtpunten zijn er echter ook en zoo za gen wij j.1. Donderdagavond den jongen doelman van D.F.C. Kasteel aan het werk. Hij is lang, dus liet Bob den bal komen om dien steeds laag in hoeken te schieten. Moeilijke momenten schiep de trainer door swerves, de gevaarlijke draaiballen, die Kasteel in eens klemvast kreeg. Ook het zich opstellen voor het doel, het opvangen zonder den bal bij het wegwerken naar ach teren te halen en het uitloopen op een voor zet werd beoefend. Het werd een warm kwartiertje voor den D.F.C.-er, die er zich echter goed doorheen sloeg. Nog ruim vier weken en dan is de eerste landenontmoeting er weer. Daarvan heeft de heer Lotsy na af loop gesproken en in vijf minuten tijds meer geestdrift gewekt dan wij sinds den aan vang van het seizoen op welk voetbalveld dan ook ontmoet hebben. HET GEVECHT OM BELGIE— NEDERLAND. Te Antwerpen schijnt men nog steeds den moed niet te hebben opgegeven den wed strijd BelgiëNederland, dien de Belgi sche voetbalbond in 1935 ter gelegenheid van de Brusselsche wereldtentoonstelling in het Heyselstadion wil laten spelen, toch voor Antwerpen te redden. De katholieke Vlaamsch-nationalistische leden van den Antweijpschen gemeenteraad hebben thans een speciale raadsvergadering aangevraagd, die a.s. Maandag zal plaats hebben. Op de agenda staat als eenig punt: „Stemming van het bijzonder crediet van frs._ 500.000 als tegemoetkoming in de uitbreidingwerk zaamheden aan het Antwerpstadion tenein de den voetbalwedstrijd BelgiëNederland in 1935 en volgende jaren voor Antwerpen te kunnen behouden". Wij vreezen dat dit lofwaardig streven te laat zal komen. ZWITSERLAND—NEDERLAND WORDT UITGEZONDEN. Naar wij vernemen zal de voetbalwed strijd Zwitserland—Nederland, welke 3 November a.s. te Bern zal worden gehouden door de A.V.R.O. worden uitgezonden. Wielrennen. SLAATS BESTE RENNER IN 1934. Pijnenburg op de tweede plaats. De (Belgische) „Sportwereld" publiceert volgens het Hbld. een statistiek van de resul taten, die de renners in het afgeloopen seizoen (1 April1 October j.1.) op de ver schillende wielerbanen hebben bereikt. Daar uit blijkt, dat Slaats in 1934 de beste is ge weest. Hij en Pijnenburg staan met groote puntenvoorsprong boven aan de lijst. Slaats heeft 173, Pijnenburg 163 pt.op de derde plaats volgt Charlier met 136 pt. Wals neemt de vierde plaats in met 122 pt., Bras penning met 104 de zesde plaats; Jan van Kempen met 22 pt. de negende en de Wolf met 7914 pt. de tiende plaats. Van der Hey- den en Van Hout staan onderscheidenlijk op de zeventiende en achttiende plaats. Van Egmond zien wij op de 32ste, Piet van Kem pen op de 48ste plaats staan. De op zoo tragische wijze om het leven gekomen Klaas van Nek jr. nam in dit klassement de 51ste plaats in, van Oers de 76ste, van Hoek de 87ste. De laagst geklasseerde Nederlander is Van der Ruit, die op de 228ste plaats ein digde, maar toch nog niet de hekkensluiter van het klassement is. Biljarten. WEDSTRIJD TE ZUIDSCHARWOUDE. De biljartclub O. K. K. te Zuidscharwoude heeft Donderdagavond een wedstrijd ge speeld tegen „De Drie Ruiten" van Alkmaar. De resultaten waren: A. Kramer N. A. Venneker R. Kansen Th. Liefting N. N. Jan Mors C. de Vries Jac. Mors P. de Geus G. Wessels 47 13 11 3,60 125 14 47 9,00 111 28 20 4,00 125 29 13 4,35 59 29 9 2,01 100 30 15 3,33 89 31 15 2,73 100 32 14 3,08 53 28 17 1,95 100 29 21 3,43 Dammen. DAMNIEUWS UIT ST. PANCRAS- Donderdagavond speelde het eerste tien tal van de damclub „D. O. S." uit St. Pan- cras een nederlaag-wedstrijd in hotel Kennemerhof" te IJmuiden tegen het twee de tiental van de damclub „IJmuiden. De uitslag hiervan was als volgt: „D. O. S." „IJMUIDEN" 0—2 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 1—1 1—1 1—1 0—2 Schaatsensport G. Postma C. Bais P. v. d. Velde K. de Jong L. Koetsier T. Postma A. Post Ott Vrijhoef in wuu T. Dukel zoodat „D. O. S." gewonnen heeft met 11-9 Verder speelde het tweede en derde tiental van „D. O. S." tegen het derde en vierde tiental van „IJmuiden" een vriendschappelij ke wedstrijd. „D. O. S. won met 22 18. Jb Kooy P. Booy F. Kunst Jb. Toepoel K. de Ruiter P. Peereboom Tj. Koelemey J. Jongejan C. Ivangh Jn. Oud „D. O. S." G. Nieuwland P. v. d. Molen Jb. Madderom K. Bakker Tzn. C. Tol Jn. Kloosterboer H. Wiedijk P. Kloosterboer Jnz. C. Hoogland Nierop A. Hoogland A.Meereboer K. Kieft D. Buisman Jb. Duif Jbzn. J. Buusker C.Groen C. Junzn. A. Wagenaar H. Groen Czn. Jn. Kromhout T. Basstra H. Engelhart A. Laros P. Smit H. Schaap C. Buis v. d. Heyde N. N. A. Schagen Mein van Straten A. J. Visser v. d. Outenaar J. Visser Broek A. Ras Klinge P. Postma v. d. Gaag Plug de veiling te Warmenhuizen Aan werd verhandeld in: Sept. ,34 Sept. '33 WEDDEN BIJ VOETBAL WEDSTRIJDEN. Zweedsche regeering verleent haar goedkeuring. Naar „Svenska Dagbladet" meldt heeft de regeering machtiging verleend aan een consortium om volgens door de regeering aan te geven richtlijnen gelegenheid tot wedden te geven bij voetbalwedstrijden. De hiervoor te stichten vennootschap zal een aandeelenkapitaal krijgen van minimum 5000 en maximum 45.000 kr. en geleid wor den door een bestuur waarvan de regeering voorzitter en ondervoorzitter aanwijst. Van de bruto-inkomsten zal 20 aan de sportbeweging ten goede komen, geen grooter dividend worden dan 5 Aardappelen Slaboonen Snijboonen Bieten Peen Gele nep Gele uien Roode kool Gele kool Gewone witte kool Deensche witte kool Zilveruien K.G. 154.645 63.910 1.845 5.775 4.900 68.175 127.175 88.425 18.850 649.450 1.300 K.G. 266.989 22.677 1.532 8.975 11.775 81.935 96.610 176.000 38.325 505.750 7.700 550 Ér mag uitgekeerd Korfbal. Het korfbalprogramma verloopt tot nu toe vlot; reeds zal de vierde wedstrijd gespeeld worden en ondanks de vele regens van de laatste dagen is het veld nog goed bespeel baar. We verwachten dan ook stellig een interessanten thuiswedstrijd a.s. Zondag. T.O.G.O. is een stevige ploeg en we zou den ons niet graag wagen aan een definitieve beslissing. Zou K.V.K.V. zich rehabiliteeren en toonen, dat de 53-nederlaag in Amster dam een „vergissing" was? Dit staat vast, alle twaalf K.V.-ers zullen er voor werken, en we denken niet, dat de nederlaag van j.1. Zondag afbreuk gedaan zal hebben aan het moreel van de spelers en speelsters. Ze we ten wat ze waard zijn, zij kennen hun sterke en ook hun zwakke punten, ze zijn inge speeld en vormen met elkaar 'n goed sluitend geheel. En het pechduiveltje, dat zich vooral vorige week dikwijls liet zien, zullen ze als een eventueel noodzakelijk kwaad fatalistisch accepteeren, zonder zich er door te laten uit het veld slaan. Speelt door, met de tanden op elkaar en speelt snel, zorgt voor het ver- ressande element in den aanval en speelt zooals we het in de seriewedstrijden zagen. Onderschat de tegenstander geen moment. En het tweede? We weten het niet. Gezien de vorige uitslagen zouden we een nederlaag moeten voorspellen, maar waarom zou het Zondag tegen Ados II nu niet eens beter gaan? Er zal toch stellig wel eens een gun stige wending komen Een spannenden wedstrijd zullen de a-ad- spiranten spelen in Zaandag tegen de adspi- ranten van „Het Zuiden". Beide twaalftal len wonnen hun wedstrijden. K.V. a overwon K-Z. b met 70, het Zuiden dezelfde club met 9O! Ziedaar! Een vurige strijd dus voor de K.V.-babies. We wenschen ze veel succes. Paarden. Donderdagmiddag werd te Lisse een prij- zendraverij gehouden. De uitslag was: 1. Quita (eigenaar en berijder J. v. Leeu wen Jr.), Heemstede; 2. Rolls Royd (eig. en ber. J. de Vries), Heerenveen; 3. Sir Kerri- Oudesluis g' Nottelman), Commenée uit Alkmaar bereid om aan deze De morgendraverii had als resultaat- i cursus 'e|ding te geven. B. en W. hadden Trotteur (e!g. K. Taams, ber. B. ten. Hagen) wstTan hu!.Pschoollokaal voor dit doel af- Amsterda 2. Tambour (eig. en ber L I ongeveer 25 dames zich als Combee), Amstelveen; 3. Vitality (eig F Sor- er diK l f opgegeven. Het begin was mam, j, Mar* HiU&ig. Een algemeene vergadering werd ge houden door de Mij. tot Nut van 't Alge meen, in de zaal van den heer Slikker. Deze vergadering droeg een feestelijk karakter wegens het vijftig-jarig lidmaatschap van den heer Swan. De heer Swan opende als vice-voorzitter de vergadering de aanwezigen welkom hee- tende. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur dat 16 Nov. a.s. het 150-jarig bestaan van het Nuts-departement zal wor den herdacht en dat de algem. vergadering die anders in Mei wordt gehouden, nu wordt samengevat op 16 Nov. Tot afgevaardigde voor deze algem. ver gadering is gekozen den heer Jb Swan, die deze benoeming aannam. De overige stukken zijn voor kennisgeving aangenomen. Wegens vertrek van ds. Seu- lijn is door deze ontstane vacature gekozen den heer P. Slot. Tot voorzitter is gekozen den heer Jb. Stam Sr. Beiden heeren namen hunne benoeming aan. Aan 41 lezers waren 518 boeken uitgege ven. Ontvangsten 62.40)4 met inbegrip van saldo vorig jaar groot 36.3914. Uit gaven 24.10, batig saldo 38.3014. Rekening en verantwoording van de pen ningmeester. De heer Rijpma bracht verslag uit. De ontvangsten hadden bedragen 117.64, uit gaven 126.22, nadeelig saldo 8.58. De begrooting was allesbehalve rooskleu rig. Ze sloot in ontvangst en uitgaaf op 110 met raming van een nadeelig saldo van 24. De heeren H. Slikker en P. Rempt werden verzocht de rekeningen na te zien en ver klaarden alles in orde te hebben bevon den. Gezien de financieele moeilijkheden achtte de vergadering het gewenscht om het hoofdbestuur te verzoeken het kwantum te verlagen, mocht dit niet baten dan zouden we genoodzaakt worden een plaatselijk nut pp te richten, iets wat toch niet gewenscht is Besloten werd dit aan het hoofdbestuur te verzoeken en tevens rekening en begrooting heen te zenden. Besloten werd voor het komende seizoen aan te schrijven: 1 J. P. Strijbos uit Haarlem, 2 G. Pilzer uit Amsterdam en de laatste avonden te vullen met eigen krachten en dit in handen te geven van den heer Slikker. De heer Slikker zegde toe te zullen trachten het voor elkaar te krijgen. Daar de rondvraag niets opleverde volg de sluiting. In ons dorp had zich een groepje dames gevormd, die zich tot taak hadden gesteld, om zoo mogelijk een cursus in knippen en naaien te organiseeren. Al spoedig vonden dezen cursus worden overgegaan Met de vele bloemen op de tafels zag het interieur er recht gezellig uit, terwijl bestuur, leerares en cursisten bijna allen aanwezig waren. Bur gemeester van Fridagh vond het aangenaam om het openingswoord te mogen spreken van dit, voor bovengenoemd doel als het ware geknipte lokaaltje. De wethouders kon den niet aanwezig zijn; spreker prees het initiatief van de presidente, mevr. Koning en haar mede-comitéleden, en bracht dezen hulde voor deze goede daad. Zoo heel wat hoort men spreken van den nood der tijden, en dan is 't zeker noodzaak dat de tegenwoordige en toekomstige huisvrouw gedachtig is aan het idee, dat men door „zelfhelp" een goede daad doet voor het gezin. Door het zelf leeren maken van costumes en verdere bleeding- stukken zal men veel geld besparen. Wel bieden de winkels alles te kust en te keur, doch spreker had dit toch wel ontdekt, dat het koopen bij de meter, en het zelf maken, vele voordeelen biedt, terwijl het eigengemaakte toch ook altijd op hoogen prijs wordt gesteld. Het was sprekers wensch, en vooral ook dien van zijn echtge- noote, dat onder de goede leiding van mej. van Commenée en haar assistente, mejuffrouw A. Vis, deze curcus zou bloeien, en aan de cursisten vruchten zou schenken. Met deze woorden vei klaarde spr. den cursus voor geopend. De presidente, mevr. Koning, die het speet, dat door ziekte niet allen aanwezig konden zijn, was het een groot genoegen, dat de burgemeester dezen cursus had willen openen. Ze dankten hem daarvoor hartelijk en verzocht hem ook om dank over te bren gen aan mevr. v. Fridagh, voora 1 voor de door haar toegezegden steun, ook finan cieele, als dit noodig is. Erkentelijk was spr. het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van dit lokaaltje, waarna zij de leerares en hare assistente aan beval als bij uitstek voor haar taak berekend. Mejuffrouw van Commenée dankte hierna voor het vertrouwen, zeide, dat haar taak een aangename, doch ook een moeilijke was, en voor het welslagen alle krachten dienden aangewend. Ze vroeg hiervoor de medewer king van de cursisten. Hiermede was het officieele gedeelte ten einde, waarna thee werd geserveerd, gebakjes rondgediend, en men gezellig nog eenigen tijd bijeen bleef. Bij de op heden gehouden stemming van een lid van het bestuur van de Koog- en Bleekmcerpolder, periodiek, aftredend de heer J. Kroon Gz., is deze weder herkozen. „IJMUIDEN". 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 2—0 1—1 1-1 2—0 2-0 0-2 2—0 0-2 2—0 2-0 2-0 0-2 1—1 1—1 2-0 7. Dec. 1933. Gistermiddag kwam mej. A. de B. te B. zoodanig te vallen op het ijs, dat zij bewusteloos bleef liggen. La ter bleek, dat zij een lichte hersenschud ding had bekomen. 11 Dec. 1933. Gistermiddag kwam de 32- jarige J. R bij het schaatsenrijden te vallen en kneusde het rechteronderbeen Dr. S. verleende de eerste hulp. 12 Dec. 1933. De heer K. Z. te V. kwam Zondag zoo hevig op het ijs te vallen, dat hij met een bloedende hoofdwonde bewusteloos bleef liggen. Dr. P. con stateerde een hersenschudding. Heden morgen was de toestand iets beter. 12 Dec. 1933. Bij het schaatsenrijden kwam de 22-jarige gehuwde arbeider H. H. uit S. zoo ernstig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Een genees heer, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood constateeren. 18 Dec. 1933. Tijdens de wedstrijden te O. deed een toeschouwer, de heer S. de B. uit Z., een leelijke val. Gevreesd wordt voor breuk van het dijbeen. De man werd per auto vervoerd. 18 Dec. 1933. De heer M. B. te S. kwam Zondag j.1. zoodanig te vallen op het ijs, dat hij zijn pols brak. 18 E>ec. 1933. Zondagmiddag is de 45- jarige J. T. te D. bij het schaatsenrijden voorover met het hoofd op het ijs gesla gen. De man bleef bewusteloos liggen. Na in een woning te zijn binnengedra- dragen, bleek hij reeds te zijn overle den. Hij laat een vrouw met negen kin deren achter. 20 Dec. 1933. Naar men ons mededeelt, is mevr. A. alhier bij het schaatsenrij den zoodanig gevallen, dat zij haar rech terpols brak. 20 Dec 1933. Tijdens het schaatsenrijden kwam de 50-jarige mevr. A. N. te B. zoodanig te vallen, dat zij haar rechter pols brak. Ziedaar een paar berichtjes, in de kranten van genoemde data opgespeurd, 't Was niet moeilijk, deze berichtjes te vinden, omdat wij er in de bladen, die in de jongste ijsperiode verschenen, tientallen van tegen kwamen, niet alleen uit onze omgeving, maar uit ge heel Nederland. De bovenstaande „bloemlezing" echter spreekt o.i. wel voor zich zelf. Er moge uit blijken, dat onze nationale sport, de ijssport, meer ongelukken op haar geweten heeft, dan men oppervlakkig denkt. Trouwens, welke sport eischt niet haar ongelukken! Als we de voetbalsport nemen, hooren we herhaaldelijk van beenbreuken, van schouderfracturen e.d. Hoe dikwijls ge beurt het niet, dat een tennisspeler eenige dagen rust moet houden, omdat hij zijn enkel verzwikt heeft? Hoe vaak krijgt een athleet bij den start niet een spierverrekking of een bloeduitstorting? Neen, elke sport heeft naast het vele mooie ook iets, dat minder prettig is: de kans op een min of meer ernstig ongeluk. Veelal zien wij daarom ook, dat de beoefe naars van die takken van sport zich verzeke ren. De meeste voetballers zijn door hun clubs verzekerd, de meeste athleten even eens. En onze schaatsenrijders? Laten wij eerlijk zeggen, dat er voor onze schaatsenrijders tot nog toe heel weinig ge daan is. Misschien hebben enkele rijke clubs haar leden tegen ongelukken verzekerd, wel licht zullen er enkelen zijn, die zich zelf heb ben verzekerd, maar de groote massa heeft tot nog toe voor eigen risico gereden en velen hebben zie hierboven! de gevolgen daarvan ondervonden in den vorm van een flinke aderlating van de portemonnaie. Daar moest verandering in komen en daar kan verandering in komen, echter al leen dan, wanneer de groote massa zou wil len meewerken. Want wat voor een enkeling misschien onbereikbaar is, dat is bereikbaar gebleken voor de massa Immers, het dagelijksch bestuur van den Ijsbond Holland Noor derkwartier heeft een voorloopige overeenkomst kunnen sluiten met de N.V. Verzekeringsbank De Nieuwe Eerste Nederlandsche. Deze N.V. heeft zich bereid verklaard, een con tract aan te gaan met den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, waarbij de leden zich tegen ongelukken op de schaats kunnen verzekeren. Het is bekend, dat de Nederlander één vraag steeds voor in den mond heeft- Wat kost dat? Welnu, het antwoord daarop is even ver rassend als het plan zelf: voor 15 cent per jaar kan elk lid van een aangesloten club zich tegen ongelukken op de schaats ver», keren Men begrijpt natuurlijk, dat dit zeer lag» bedrag alleen mogelijk is, wanneer ieder Ua zich verzekert en daarom is het te hopen, dat de afdeelingsbesturen er in zullen slagen hun leden van het nut van deze verzekering te kunnen overtuigen. Een andere vraag is: wie kunnen er ver- zekerd worden? Kijk, men heeft in den regel een hoofd van het gezin als lid, terwijl daarnaast gezins. kaarten worden uitgegeven tegen een lagere contributie. Voor de verzekering geeft dit geen verschil. Ieder, dus ook een zoon, een dochter, of wie ook, kan zich verzekeren', al» hijof zij er per jaar 15 ct. voor over heeft en lid of lid-huisgenoot is. Dit bedrag is vast. hangt ook niet af van de grootte der contri' butie. Het komt er dus feitelijk op neer dal" een verzekerde per jaar precies 15 cent'con tributie meer betaalt dan vroeger en voor dii 15 cent verzekerd is. Jawel, zal men kunnen zeggen, maar ho» gaat het, als men lid van een club wordt? Want het is een feit, dat vele schaatsenrii ders zich niet om een vereeniging bekomme! ren, zoolang er geen ijs is. En niet zoo eauw kan er gereden worden, of de nieuwe leden melden zich aan. u Welnu, zoodra men zijn contributie heeft betaald, verhoogd met 15 cent, is men ver- zekerd. Geen dag eerder, maarook treen uur later! Hieruit blijkt dus wei, dat niet alleen de vaste kern van een club zich kan verzekeren, maar ook zij, die altijd lid wor den, zoodra het ijs er is! Zoodra het ijs er is! Maar hier moeten w\\ wijzen op een zeer belangrijk feit: de ver- zekering geldt voor schaatsenrijders. Dat be- teekent, dat men verzekerd is, zoodra men schaatsenrijdt. Neen, zelfs nog eerder: zoo. dra men zijn schaatsen onderbindt! En op welke baan, op welk kanaal, op welke'fe. vlakte, op welke gracht men zich ook be. vindt, men is verzekerd, zonder meer! Als er wat gebeurt! En nu gebeurt er wat! Nu valt een ver zekerde, wordt aangereden of hoe dan ooi en hij moet zich onder geneeskundige behan. deling stellen. Welnu, men geeft dan zoo gauw mogelijl bericht van het gebeurde aan zijn afda. lingssecretaris, die er voor moet zorgen, dat de verzekeringsmaatschappij binnen 3 X 2( uur gewaarschuwd is. De rest volgt dan van. zelf; men krijgt misschien bezoek van een controleerend geneesheer, maar men krijgt in elk geval goede Hollandsche guldens. Want er is bepaald, dat een verzekerde bij tijdelijke invaliditeit drie gulden per dag krijgt gedurende maximum 30 dagen. Ér zijn echter ongelukken, die den dood tengevolge hebben. (Men zie hiedxweal) Ook met die gevallen houdt deze verzekering Ook met die gevallen nouat aeze verztrKiuj zich bezig. Want bij verdrinking of bij t ongeluk, den dood tengevolge hebbent keert de maatschappij aan de nagelaten li trekkingen een som van 1000 gulden uit, a. weer natuurlijk onder voorwaarde, dat le ongelukkige lid zich op schaatsen op hets bevond. Verliest dus een vader het leven het schaatsenrijden, dan krijgt zijn vrom duizend gulden, moet de dood van een lii- huisgenoot-verzekerde betreurd worden, dat ontvangen de ouders duizend gulden. Bij dit alles komt echter nog iets. Uit bovenstaande blijkt o. i. wel duidelijk, dat men moet schaatsenrijden of in elk geval bezig is op te binden of af te binden. Maar er zijn altijd nog menschen, die ten nauwste bij de ijssport betrokken zijn en toch geen schaatsen onder hebben. Wij bedoelen de be stuursleden der clubs, de jury-leden, de offi cials, die op het ijs een bepaalde functie uit oefenen. Ook deze groep is verzekerd onder dezelfde voorwaarden en met dezelfde rech ten; alleen, zij behoeven geen schaatsen on der te hebben. In bovenstaande relaas hebben wij, naar wij meenen, heel populair weergegeven, wat de beteekenis van deze verzekering is. En als wij alles nog even de revue laten passeer®, moeten wij wel tot conclusie komen, dat het bestuur van den Ijsbond Hollands Noorder kwartier hier gekomen is met een plan, dat niet alleen uitvoerbaar is, maar dat uitge voerd moet worden. Het zeer kleine bedrag van 15 cent voor een geheel jaar en onder deze zeer soepele bepalingen mag voor nie mand een bezwaar zijn. In den loop van deze maand waarschijn lijk zal de ijsbond in Alkmaar vergader® en dan zal dit bestuursvoorstel aan de of® worden gesteld. Ongetwijfeld zullen er dan nog wel afgevaardigden zijn, die vrag® zullen stellen over dit onderwerp, maar ij? beantwoording van die vragen zal elke twf fel, die er bij een heele enkeling nog mocn bestaan, verdwenen zijn. En dan zal unaniem moeten zeggen: Wij aanvaarden dit voorstel met bd® handen, omdat het van onmiddellijk bela"» is voor al onze leden. Dat het zoo moge zijn! J Dct u het pahcro) tijdens 'de nctiohale'inzame- lingsweek er- daa-vcn prof'leeren Uw nood- I jderde landgenooten voor ge volle 100%, lesooo i a yanuit C^kicum werd heden aan een der hier gevestigde groenten- en fruitvei- j ringen het eerste Holl. witlof aangevoerd. HEER-HUGOWAARD (September). Geboren: Jacobus Petrus, z. v. Pe trus Oudeman en Trijntje de Boer. I TTri?nk' z" v' ®- P°st en M. Brouwer. Hillegonda, d. v. S. Borst en A. M. de Jong. Maarten Gerrit, z. v. K. Leeg water en T. Hoogland. Nicolaas, z. v. P. J. Commandeur en A. Komen. Petronella Apolonia, d. v. J. J. v. Won deren en A. Nijman. Jan, z. v. D. Wa genaar en S. Hoogland. Jan z. v. J. Hoekstra en C. Winkel. Antonius Ge- rardus, z. v. A. Does en M. Groot, Ondertrouwd: Gerrit Kuip*1 te Noords charwoude en T. de Vries. Ge hu w d J. J- Laan en Th- Heijne. P. J. Groen en J. M. G- Klav M Kamminga en J. Heeringa. Overleden: Grietje Jes, 58 j„ P. Jes en G. de Graaf. Cornelis b men, 60 j. echtgen. v. A. M. Knijn. J Hittema, 6 j., echtgen. v. G. Koster. J Levenloos aangegeven kind van Zuurbier en Petronella Poland. Gehuwd: Jan Kooij en Anna tharina Bruin. r a- Overleden Antje Wonder, "I ren, echtgen. van Jacoh Bus,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8