Alkmaarsche Courant DE GROOTE TUXEDO WERELDPUTSCH BEGONNEN TUXEDO INKWARTIERING tmnieiws ^Rechtszaken Honderd Zes en Dertigste Jaargang. ZATERDAG 6 OCTOBER MR. ROBINSON CRUSOE. Alkmaarsch Bioscoop Theater. isfutë de BI) SIGARETTEN-WINKELIERS. JtoMnêaof mii &et pu&£Uk. FLYING DOWN TO RIO. Een schitterende dans en operettefilm in Cinema Americain. De directie der C. A. brengt deze week een hoofdnummer zoo vlot en aantrek kelijk als men slechts zelden te zien krijgt. Prachtige muziek, zeldzaam ge- ensceneerde en uitgevoerde dansen en een boeiend verhaal. Iedereen betreurt aan het slot dat de film uit is en ver schillende scènes zou men o zoo gaarne nog eens willen zien. Roger Bond is de bandleider in een groot hotel in Miami. Zijn muziek is meesleepend en de aardige vrouwtjes zijn steeds een attractie voor hem. Op zekeren dag heeft hij ook een Brazili- aansche onder de bezoekers. Deze weet hem tot een dans over te halen, maar de hotel-etikette onder het nieuwe régime verzet zich hiertegen en Roger met zijn band worden ontslagen. Wat nu? spoe dig is er een nieuw contract. De band is geëngageerd voor de opening van een nieuw etablissement in Rio de Janeiro. Op zeer handige wijze weet Roger daar in zijn vliegmachine heen te vliegen in gezelschap van de schoone Braziliaan- sche en de gedwongen landing op Haïti is beide niet onaangenaam. De liefde triomfeert, maar Dolores bedenkt dan dat zij in Rio reeds zoo goed als ver loofd is en de gebruiken in Brazilië zijn op dit gebied streng. In de prachtige stad Rio de Janeiro speelt zich dan de geschiedenis verder af. De band-leden maken er kennis met het muzikale le ven en het dansen en dan krijgt men een schitterende demonstratie te zien van de Carioca. Niet zoo maar eens een kort scènetje, maar een grootsch opgenomen uitvoering zoowel wat de muziek als het dansen betreft. Fred Astaire, een der beste dansers van Amerika, en Ginger Rogers krijgen daarbij ook gelegenheid om te laten zien wat zij kunnen en zij doen voor de Brazilianen niet onder. Het Tangonummer, gedanst op de mu ziek van Bond's nieuwe compositie „Moonlight", is niet minder bekoorlijk en ten slotte brengt de opening van het nieuwe gebouw de sensatie van het vliegtuigen-ballet, of liever het dansen der girls op vliegmachines. Inderdaad iets origineels. Komt het ten slotte nog in orde tusschen Dolores en haar mu zikale vriend? zult gij vragen. Ja na tuurlijk en wel door de opoffering van den verloofde Julio. Dolores del Rio en Gene Raymond hebben de hoofdrollen uitmuntend ge speeld. Fred Astaire bleek opnieuw een prima kracht als acteur en als danser en Ginger Rogers was opmerkelijk goed als de refreinzangeres. Niemand mag met de komende feest dagen verzuimen deze grootsch opge zette film te gaan zien. Alleen de ballet ten zijn een bezoek al meer dan waard en de muziek is zeer meesleepend en wordt door artisten uitgevoerd. Het voorprogramma brengt een boei end journaal en een komisch nummer m drie acten, getiteld: „Met Gladys op stap". U behoeft van deze Gladys echter niets kwaads te denken, want zij is maar neen, dat moet gij zelf maar gaan zien. Maar de nieuwe dans, de Carioca, zal door deze film in onze stad beroemd worden. Douglas Fairbanks, deze naam alleen zegt al veel, en dat dit geenszins overdreven is, blijkt wel uit deze uiterst spannende avontuurlijke film. Jammer genoeg ziet men Douglas tegen woordig niet meer zoo dikwijls spelen als vroeger, maar zeker is dat hij de kunst be zit om op te treden als eminent hoofdver tolker in avonturenfilms. Men kan de film met een gerust hart gaan bekijken in het A.B.T. Mr. Robinson Crusoë (in de hoofd rol Douglas Fairbanks) is in een woord keu rig. Niet alleen dat deze film avontuurlijk geestig en romantisch is, maar ook het onge repte natuurschoon, zooals men dat alleen aantreft langs de Zuidzee, heeft er toe bijge dragen, dat zij door een ieder gezien mag worden. Ofschoen in het geheel niet noodig, komt Douglas op de idee, als hij met een paar vrienden op een jacht langs de kusten der Zuidzee vaart, om eens als tweede Robinson Crusoë te spelen. Als hij met dit voorstel bij zijn vrienden aankomt, willen ze hem niet gelooven. Maar ze moeten hem wel gelooven als hij met z'n vrienden gewed heeft, dan het water in springt en naar land zwemt, zonder dat hij iets bij zich heeft dan alleen z'n hondje, dat hem achterna is gezwommen. Dat hij zich geweldig kan behelpen in de wil dernis blijkt al gauw. Binnen enkele weken heeft hij zulke geweldige en orgineele werk tuigen gemaakt, dat hij zich in alles kan redden. In alles heeft hij zich beholpen, zoo raar kan men zich niet indenken of hij heeft het op primitieve wijze nagemaakt. Als het zoo enkele weken is doorgegaan krijgt hij bezoek van een koppensneller, die hem z'n hoofd wil afhakken. Wat Douglas me dit ventje doet, is allervermakelijkst, want hij kraakt hem, en net als hij hem als rijdag wil aanstellen, weet de sneller bij Douglas te ontvluchten. Op dit moment echter doet Douglas een betere vangst, en wel in z n valstrik, die hij heeft uitgezet. Een aardig halfbloedje (Maria Alba) van een naburig eilandje is van haar aanstaanden man, met wien ze volgens hun wetten moest trouwen, wig gevlucht, en toevallig bij Douglas n de val geloopèn. Wat hij hier mee beleeft, is Ze zijn gekomen! Met millioenen. En millioenen vol gen om de stormloop van het publiek te weerstaan. De overwinning is hun. Want elke Tuxedo bezit méér goede eigenschappen dan welke soortgenoot ook. Zij weten, dat zij stuk voor stuk de lucht in gaan. Maar zij weten óók, dat de overgave van den Hollandschen rooker dan onvoorwaardelijk is. Ziedaar dus een wederzijdsche overgave en ver broedering, eenig in de historie I ROOKERS VAN NEDERLAND! Loopt storm op de Tuxedo-scharen. Voor slechts 15 cent worden U 20 Tuxedo's geleverd. Elke goede sigarettenwinkelier zal U binnenkort op zijn eigen wijze in zijn etalage kenbaar maken, dat hij Tuxedo's in kwartier heeft. dol-vermakelijk, maar de last hiervan is veel erger. Gelukkig is Douglas op alles nogal voorbereid, en weet hij zich overal door heen te slaan. Op het laatste nippertje komen ech ter zijn vrienden hem nog te hulp, anders had het allicht anders kunnen afloopen. Als hij dan weer goed en wel aan boord van z'n jacht is aangekomen, is ook z'n halfbloedje meegekomen, wat niet direct bij hem in den smaak valt, maar waar hij zich toch op aar dige wijze over ontfermt. Al met al een film. die, naar wij gelooven, op een goed bezoek mag rekenen. Het voorprogramma bestaat uit binnen- en buitenlandsch nieuws, 2 aardige teeken filmpjes, en een leuke twee-acter van een pension, waar de gasten zulke levenmakers zijn en zulke rare dingen uithalen, dat ze ten slotte op straat moeten gezet worden. Het geheel mag dus geslaagd genoemd worden. VOORJAARSPARADE. Victoria-Theater. Het zijn gemoedelijke films, die rol prenten van Weenen vóór den grooten oorlog. De schneidige militairen zijn al leen nog maar gevaarlijk voor de harten der jonge, bekoorlijke Wienerinnen en als de regimentsmuziek voorbijtrekt, blijft geen vrouw binnenshuis en loopen drommen menschen hossend en sprin gend voor de militairen uit. Des avonds danst men bij Heuriger de oude Weensche walsen en in de Wein- stuben en biertuinen zijn overal gezel lige priëeltjes, waar precies plaats is voor twee personen, een man en een vrouw. Het middelpunt van die gemoedelijke Weensche wereld is der alte Kaiser, Franz Jozelf, die in deze film natuurlijk niet in eigen persoon optreedt, maar vervangen is doorPaulHörbiger,die hem bedriegelijk nabootst en 'n goedigen mo narch van hem gemaakt heeft, die om dat hij niet alleen keizer van Oosten rijk maar ook koning van Hongarije is, er pleizier in heeft een typisch Hon- gaarsch meisje als Marika op audiëntie te ontvangen. Daarmee zitten we eigenlijk al mid den in de geschiedenis van deze film en omdat We vooraan beginnen moeten, vertellen we, dat 'n alleraardigste Hon- gaarsche in nationale dracht op een jaarmarkt van een waarzegster te hoo- ren krijgt, dat zij met een edelman of met een kunstenaar zal trouwen. Zij besluit naar Weenen te gaan en reist op een hooiwagen naar haar tante, die in de oude keizerstad een bakkerij heeft. Toevallig komt zij door haar Hon- gaarsch costuum op een gemaskerd bal terecht, waar men haar voor een ver- kleede barones aanziet, en waar zij ken nis maakt met een hopeloos verliefden baron. Eenmaal bij haar tante gevoelt Mari ka Franziska Gaal evenwel heel wat meer voor een jongen korporaal van de stafmuziek, die zoo heerlijk en met gevoel op een Turkschen trom kan slaan. Muziek maakt haar nu eenmaal zwak en het gevolg is dan ook een af spraak tusschen beiden om elkaar bij Heuriger te ontmoeten, hoewel de tuin voor militairen verboden is. Er zijn drie militaire zondaars, die daar met hun bruidjes den hemel gevonden hebben, maar juist op het oogenblik, dat de kor poraal, die in zijn hart ee'n componist is. een nieuwe marsch ontdekt heeft en aan de verzamelde menigte voorspeelt, komt de overste op inspectie, zoodat de korpo raal vier weken in arrest gaat. Marika bakt 't muziekpapier i. d. brood jes, die haar tante voor het ontbijt van den keizer levert en vraagt daarin te vens een audiëntie aan. Dan ontvangt Franz Jozef het meisje en belooft haar, dat de muziek door een regimentskapel gespeeld zal worden en wanneer ten slotte heel Weenen er op uittrekt om de voorjaarsparade bij te Vronen, is het voor Marika de groote dag, dat zij haar verloofde aan den keizer mag presen teeren, die hem tot kapelmeester be noemt. Theo Lingen speelt in deze film de tragi-comische rol van den verliefden baron, die door zijn onverstandig op treden aan het verkeerde meisje en wat voor een meisje gekoppeld wordt. De geheele film is vol komische tafreeltjes en het kostelijke spel van Franziska Gaal maakt van dat alles een alleraardigst geheel, waarvan men van ganscher harte kan genieten. Wie nog eens de gemoedelijkheid van het oude Weenen wil ondergaan, wie bo vendien een geestige en buitengewoon goed gespeelde film wil zien, mag een bezoek aan het Victoria-Theater deze week niet verzuimen. Vooraf gaat een uitgebreide serie binnen- en buitenlandsch nieuws w.o. de 8 Octoberfilm 1933 een inte ressante éénacter, waarin eerste klas cabaretartisten optreden en een werke lijk geestige screensong. NIFUWE NEDERLANDSCHE FILM. „Blokkade"' onder regie van Willem van der Hoog. Binnenkort kan man de eerste vertoo ningen tegemoet zien van de Neder- landsche detectivefilm „Blokkade". De hoofdrol wordt gespeeld door Louis de Vrie6, terzijde gestaan door Liesje San ten, die de vrouwelijke hoofdrol voor haar rekening heeft genomen, terwijl verder medespelen Anne Marie Barbas, Jacque6 Reule, Lou den Hartogh, Betty Brent, Elsy Keppler etc. De muzikale gedeelten zijn verzorgd door Melle Weersma en zijn band met Ann Royce, verder door „De Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman, Beuker en Denijs met Chiel de Boer. Regisseur is Willem van der Hoog, aan de camera stonden Willem Bon met W- K. Eisma en Jan Koelinga, geluids technicus was G. Saan, architect A. Kom ter en décorbouwer Van der Lugt. De Nederlandsche spoorwegen en de K. L. M. verleenden hun medewerking voor de achtervolgingscènes. De Ned. Spoorwegen stelde geruimen tijd een Dieseltrein ter beschikking en de K. L. M. haar vliegtuigen. EEN DRANKZUCHTIGE WERKSTER. Wegens diefstal vier maanden tegen haar geëischt. Een 50-jarige werkvrouw moest zich gis teren verantwoorden wegens diefstal van ruim 100 aan zilvergeld uit een harer werkhuizen te Amsterdam. Bij huiszoeking was een zakje met zilvergeld in het fornuis gevonden het bedrag kwam ongeveer over een met dat wat gestolen was. De vrouw, die aan den drank is verslaafd en die al eerder met de justitie in aanraking is geweest, ont kende hardnekkig. Volgens haar was het in het fornuis gevonden geld een spaarduitje, dat zij eerlijk had verdiend. Haar zoon, die bij haar inwoont en die haar zoo weinig mogelijk geld in handen faf, om te voorkomen dat ze er drank voor ocht, wist van een spaarduitje niets af. Bo vendien bleek, dat zij nog korten tijd geleden iemand geld ter leen had gevraagd. Ook het over de vrouw uitgebrachte rapport luidde ongunstig. De Officier van Justitie mr. .Van Dulle- men kon de verdediging van verd. niet aan vaarden. Spr. requireerde een gevangenis straf van vier maanden wegens diefstal. De verdediger mr. van Gilse pleitte vrij spraak, subs. drong hij op elementie aan. Vonnis 19 October. WREED TIJDVERDRIJF. Student lokt musschen met brood, om ze daarna dood te schieten. Omstreeks 31 Augustus van dit jaar werd de Utrechtsche politie in kennis gesteld met een ergerlijk geval van die renmishandeling. Het was de omwonen den aan den Gruttersdijk namelijk opge vallen, dat er uit het venster van een der huizen op de zich op een plat bevin dende musschen werd geschoten. De dieren bleven half of geheel dood op het plat liggen, of wel vielen op straat, om daar als speelgoed voor de kinderen te dienen. Een der buren is tenslotte de politie gaan waarschuwen en deze toog, vergezeld van een inspecteur van Die renbescherming op onderzoek uit. Het bleek alras, dat de schoten werden ge lost uit het raam van het huis, waar een student op kamers was, die de schoten loste. Als reden hiertoe gaf hij op „een hekel aan musschen" te hebben. Hij scheen verder zijn geschiet op tamelijk groote schaal uit te oefenen, tenminste de heele buurt ergerde zich aan dit ge doe. Er werd zelfs beweerd, dat de schut ter eerst brood op het plat strooide en als er dan genoeg vogels waren aan komen vliegen, schoot hij ze dood. Donderdagmiddag had, naar het U. D. meldt, deze student zich voor den poli tierechter voor zijn dierenmishandeling te verantwoorden. De 24-jarige jonge man, die tandheelkunde studeert, maak te in het geheel niet den indruk van den student, die in min of meer brooddron ken bui dergelijke dingen uithaalt. In tegendeel, hij was een ernstige jonge man, die zich bedeesd gedroeg, en nau welijks hoorbare antwoorden gaf op de vragen, welke hem werden gesteld. In geen geval zou men hem capabel achten tot de wreedheden welke hij had begaan. Waarom hij nu eigenlijk op musschen schoot? „Omdat ik een hekel aan ze heb, en omdat ze schadelijk zijn." De officier van justitie, mr. Quarles van Ufford: „Wat doen musschen nu in 's hemelsnaam voor schade". De student vertelde toen een heel ver haal van musschen, die in zijn geboor teplaats, een klein dorpje in Friesland, schadelijk waren. Ze bevuilden daar de daken en maakten zoodoende het regen water, dat daar voor drinkwater wordt gebruikt, ongenietbaar. Algemeen wer den musschen daar dan ook als schade lijk beschouwd. De officier. „En omdat ze nu in Fries land het dak bevuilen gaat u ze hier in Utrecht aan den Gruttersdijk doodschie ten." Het wapen waarmee geschoten werd, werd ook eens nader bekeken; het bleek een luchtpistool te zijn, dat een aardige capaciteit bezat. De jongeman verklaar de, dat hij op een afstand van ongeveer zes meter op de musschen schoot mot looden kogeltjes. Al6 hij een musch ge raakt had bekommerde hij zich er ver der niet al te veel om, en de buren had den dan ook verscheidene diertjes ge vonden met stuk geschoten kop, kapotte vleugels en pooten en dergelijke ver wondingen. Óm te bewijzen, dat hij toch nog niet zoo heel erg slecht met ze omsprong verklaarde de student verder dan nog, dat wanneer hij een musch aangeschoten had en het dier bleek niet geheel dood te zijn, hij nogmaals een schot loste om het uit zijn lijden te hel pen. De officier van justitie zei in zijn re quisitoir deze dierenmishandeling zeer ernstig te vinden. Het schieten op deze weerlooze dieren is feitelijk nog erger dan wanneer twee menschen elkaar te lijf gaan; menschen kunnen zich ten minste tegen elkaar verdedigen. Boven dien heeft het dooden van musschen geen enkel doel en was er voor den jon geman ook geen enkele reden toe. De dieren hadden hem niets gedaan en al-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9