'ftovwciaai TlUuws 'JieuMeUm Rechtszaken De heks van Winslea UITGEEST. OTERLEEK. SCHAGERBRUG. NOORDSCHARWOUDE. BERGEN. PoUtiehondendresseerclub „Kasau". 'T ZAND. LANGENDIJK. WERVFRSHOOF. BOVENKARSPEL. DE STREEK. URSEM. KAMER VAN KOOPHANDEL TE HOORN. STOMPETOREN. HEILOO. SINT-PANCRAS HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz., 11,-2— KRO). 8- Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Qr.nl. 10.30 Morgendienst olv. ds. P. N Kruyswijk. 11 Gr.pl. 11,30 Gods dienstig halfuur. 12.15 Orkestcon cert en gr.pl, 2.— Or.pl. 2.30 Postzegelhalfuur. 3.-3.45 Zang door J. v. d. Meent—'Walter, alt. Aan den vleugel: O. Hengeveld. 4.— Orgelspel Mac Craffoiu 5.— Kinderuur. 6,— Landbouwhalfuur. 6 30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 Tech nische causerie. 8.— Carillonspel J de Zwaan. 8.25 Jhr. Mr. J. H. w. Rutgers v. Rozenburg: Werp Uw brood uit op het water. 8.35 Arnh, Orkestver. olv. J. Spaander man mmv. C. Ponten, tenor. Om 9.Causerie door A. Broen en om 9.30 Vaz Dias. 10.3511.30 Grpl. DR01TWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 1120 Grpl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac- Lean. 12.50 Ch. Manning's orkest. 150 Cr.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.15 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin mmv. K. Long, piano. 5.05 Het McArthur kwintet. 5.35 BBC. Dansorkest olv. Hall, 6.20 Ber. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Cem- balo-muziek. 7.50 „Old Banner- man", hoorspel van Eden Phill- potts. 9.05 ,The Musix Box", gevar. concert. 9.50 Ber. 10.20 Het Inter- national" strijkkwartet m. m. v. J. Shinebourne, cello en L. Zaehner, Kantongerecht te Alkmaar. Zitting van Vrijdag 5 October. •!-/"ou.le 'n waarheid den koning nog eens willen dienen, Morrice?" PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. ROME, 421 M. 7 30 Qr.pl- 805 „L'Arlesiana" met muziek van Cilea. Leiding: Fr. Capuana. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: GEMEENTELIJKE RADIO. DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35 10.50, Droitwich 10 50—-11.05, Lond. Reg. 11.05-17.35, Droit- wich 17.35-24.-. Lijn 4: Keulen 10.30—17-20, Brussel 17.20-24.—. S. D. A. P. afdeeling Uitgeest bestaat 25 jaar. Zaterdagavond vierde de afd. Uitgeest der S. D. A. P. haar 25-jarig jubileum in de stemmig versierde zaal van het hotel „Dr Ooievaar". De heer Hoekstra opende namens de feest commissie en heette inzonderheid, den heer Jansen, oud-lid der afdeeling, welkom. Hierna was aan het woord de spreker voor dezen avond, de heer N. Tj. Swierstra. In korte trekken besprak hij de moeilijkheden in den beginne Vooral een woord van hulde bracht spr. aan de heeren Krom en Brasser, die beide de oprichters zijn van deze afdeeling en dus nu ook hun jubileum vieren. Vervolgens trad het alhier bekende Wor- merveersche Vara-trio op, welke hun pro gramma aanvingen met een herdenkings liedje, speciaal gemaakt voor de afdeeling Hierna werden nog andere politieke humo ristische liedjes gezongen, welke zeer in de smaak vielen. Namens de N. V. van Spoor- en Tramweg personeel sprak de heer J. Schuddeboom, die vervolgens een fraaie bloemenmand aanbood Vele andere sprekers volgden. Tevens werden twee enveloppen met in' houd overhandigd, Ten slotte kwam de heer Hoekstra aan het woord en bood aan de ju bilarissen Krom en Brasser cadeaux aan, als een bewijs van waardeering en dank voor al hetgeen dat deze voor de partij hadden ge daan. De heer Krom dankte in een geestige speech voor de aan Brasser en hem gebrachte hulde en spoorde aan, om toch vooral in deze moeilijke dagen aandachtig te blijven. Ten slotte stelde spreker voor, om aan den heer Duijs, den oprichter der afdeeling, een tele gram te sturen. Na de pauze voerde de S. D. Vrouwenclub een tweetal tooneelstukjes op, welke zeer in den smaak vielen. Het Vara Trio kwam nu weer ten tooneele en oogstte veel succes met zijn liedjes, waar na ten slotte de heer Hoekstra de vergadering sloot - De heer A. van Ham teelde op zijn bouw- akkertje een biet, een zgn. Jaapjespeen, van 85 c.M. lang en een gewicht van ruim 20 pond. Onze plaatsgenoot, de heer C. S. de Moor, is te Amsterdam geslaagd voor het propaedeutisch examen geneeskunde. Tengevolge van de geringere koolaan- voer zijn aan de zuurkoolfabriek van de fa, G Kramer Zonen alhier een 10-tal arbei ders ontslagen. Naar wij vernemen zal het 40-jarig bestaan van het fanfarecorps op 1 Nov. a.s. op eenigszins feestelijke wijze herdacht worden. De alhier gehouden collecte van het Plaatselijk Crisis-Comité heeft opgebracht 549,25 (vorig jaar f 586,64), 't welk in verband met de tijdsomstandigheden een mooi resultaat genoemd mag worden. Het dames-comité en de meisjes-collectanten komt voor haar werk zeker een woord' van bijzonderen dank toe. Gevonden voorwerpen. Een lorgnet in étui, een raffia kinder- taschje, een wit konijn, een rozenkrans, een sigaretten-étui, een paar dameshandschoenen, een paar handschoenen. Op de gehouden Nationale keuring van de Koninklijke Nederlandsche Politie honden vereeniging, voor de afdeeling Noordholland gehouden te Heemstede, slaagden van de dreeseerclub „Kassan" te Bergen twee leden, t.w. de heeren W. Kerkmeer uit Alkmaar en J. v. d. Plas ■uit Egmond aan Zee, resp. voor het cer tificaat en voorlooplg certificaat, Voor den l eer Kerkmeer en voor den leider van „Kasan", den heer H. van Daatselaar te Bergen, was dit een groot succes, aangezien het de eerste keer was dat de heer Kerkmeer een hond af richtte, vau May Wymit. 8) Zijn verlangen naar haar gezelschap was in het geheel niet naar den zin van den uitgesproken vrouwenhater James Cot* terell, en terwijl die nauwelijks den hoed afnam voor de jonge dame, reed hij verder en zijn somber gelaat keek nog ééns zoo zwart. „U stondt naar mij uit te kijken?" vroeg Morrice, nadat hij zijn paard aan een el zenboom in het weiland had vastgebonden en hij zich door haar liet geleiden naar den oever van de rivier met de ranonkels. Barbara lachte en hief het gezichtje zóó op, dat haar donkere oogen met de lange wimpers duidelijk gezien werden. „Al meer dan een uur", antwoordde zij met een zucht, die hem een zaligheid be duidde, Maar Morrice was altijd op zijn hoede tegenover een, wier plaagzucht hem dikwijls tot het slachtoffer van haar spot deed zijn. „Had ik dit maar geweten", zei hij zacht, .,dan zou ik degene zijn geweest, die had noeten wachten!" „Foei, sir, dat kan ik niet aannemen. U uit toch mijn vriendschap niet gelijk stel en met die van den gouverneur van Ponte- ST. MAARTENSBRUG. Onze plaatsgenoot, de heer M. Blaauw, is aan de Techn. Hoogeschóol -te Delft geslaagd voor het 2e gedeelte van het propaedeutisch examen civiel ingenieur. In een daartoe gehouden vergadering van de begrafenisver. „St. Joseph", alhier, werden tot bestuursleden gekozen de heeren H. Dignum, P. Apeldoorn, J. Keijzer, K. Fil mer en G. Zomerdijk. De heer Filmer nam zijn benoeming niet aan, waarna in diens plaats werd gekozen de heer P. Veeken. Bo vendien werd als lid van den raad van toe zicht gekozen de heer S. Boersen, Bij de veilingen is van de Groenten- en Fruitcentrale bericht ingekomen, dat op cie doorgedraaide pokkige aardappelen, welke tegen een vergoeding van i 0.75 per lw K.G. door die centrale zijn overgenomen, nog een bijslag zal worden betaald van 2 per 100 K.G. vóór 9 Juli geveild en 1*0 na dien datum. De gemeenteraad heeft besloten gebruik te maken van de gelegenheid geboden in de herziene Winkelsluitingswet om de verkoon- gelegenheid op Zondag uit te breiden. De R.K. Middenstandsvereeniging had de be trokken winkeliers gehoord. Daarbij hadden 38 leden zich vóór en 5 tegen ruimere open stelling verklaard. De binnenwateren van Drechterland zijn bijna alle bedekt met een krooslaag, die op sommige plaatsen een dikte van bijna een decimeter bedraagt. Het varen is bijna on mogelijk geworden. Alle pogingen om het kroos op te ruimen, zijn feitelijk doelloos ge bleken. Een enquette onder de winkeliers heeft uitgewezen, dat het meerendeel was tegen verruiming van den verkoopgelegenheid op Zondag. Op grond hiervan besloot de ge meenteraad geen uitbreiding te geven aan den verkoopgelegenheid op Zondag. De aardappelenaanvoer is sterk inge krompen en bepaalt zich slechts tot enkele schuiten met blauwe, welke circa 1.60 per baal opbrengen. De handel in poters blijft enorm bij andere jaren ten achter. De prijs varieert van 3 tot 3.75 naar kwaliteit. Benoemd tot lid van het dagelijksch be stuur van den polder Ursem de heer P. Komen. Gekozen tot hoofdingeland de heer J. Stam Jzn. Afscheid van den secretaris den heer S. H. A. Esser. De Kamer van Koophandel voor West- friesland, gevestigd te Hoorn, heeft in een Zaterdagmiddag gehouden vergadering, welke was belegd in het stadhuis van Hoorn, afscheid genomen van den heer S. H. A. Esser, secretaris van de Kamer sinds haar oprichting. Voor het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester mr. Leemhorst en de gemeente-secretaris, de heer H. J. Room. Als gasten waren aanwezig voorzitters en secre tarissen van de Kamers te Alkmaar en Zaan dam, benevens de heer P. Oud, thans te Haarlem, vroeger voorzitter van de Kamer voor West-Friesland. De heer M. A. Emmer- ing, algemeen voorzitter van de Kamer, heeft in een zeer waardeerende rede afscheid ge nomen van den heer Esser, die zoo goed werk heeft verricht en velen tot vraagbaak is geweest. Spr. wenschte den heer Esser een welverdiende rust en verbetering van zijn gezondheid toe. Namens de afd. kleinbedrijf sprak de voor zitter dier afdeeling, de heer R. Eilander, woorden van hulde voor den steun aan den middenstand verleend. De heer Esser bracht in zijn rede de ge schiedenis van de Kamer in herinnering en dankte daarin voor den ondervonden steun en warme vriendschap van alle leden dei- Kamer, alle achttien hier aanwezig. Mede namens zijn echtgenoote dankte hij voor het fract?" Vol verwijt antwoordde hij: „Gelijk stellen in het geheel niet, mis- tress! Ik zou u niet zoo willen beleedigen!" Zij trok het voorhoofd in rimpels en zei: „Ik heb gehoord, dat de genegenheid tusschen u beiden zoo iets is als die van Damon endien anderen man uit de Oudheid, waarvan oom wel spreekt. Ja, Pythias, geloof ik, of „Genégenheid!" viel hij uit, „Zoudt u het (jevoelen voor de vrouw, die ik lief heb, ge- ijk stellen met dat voor een, wiens glim lach zoo koud is, als die van een doods hoofd en die mij daardoor steeds herinnert aan een einde, dat men toch liever altijd vergeet?" „Geen onaardige vergelijking", zei ze, naast hem op den oever plaats nemend, „en waaruit duidelijk blijkt, dat de vriendschap met James Cotterell u al even onaange naam Is, als het gevolg van een besluit, waartoe te onberaden werd overgegaan". Er trad een pauze in, gedurende welke de jonge man zich op de onderlip beet en zich met verwondering afvroeg, wat ter we reld dit aardige meisje toch meende met die stoute bewering, Voorzichtigheid echter en Dick Morrice waren twee verschillende dingen en zijn lief de deed hem uit het oog verliezen het ge vaar, om een vrouw te vertrouwen. Dus kwam hij ïond voor zijn dwaling uit en zei: „Een man heeft maar één leven, waarde mistresshad ik nog eens mogen beginnen, dan zou ik nooit een goeden heer geruild blijk van waardeering, een zilveren theeser vies, dat men hem had geschonken en voor de attentie V3J1-de jourhajisten (de heer Esser was jarenlang redacteur van de Hoornacne Crt. en correspondent der „greote bladen). Daarop heeft de voorzitter den nieuwen secretaris, dr. Drossaart van Dusseldorf uit Wassenaar geïnstalleerd. Na afloop van de vergadering werd in Hotel de Doelen een intiem diner gehouden. B-ij het bestuur der afdeeling „Scher meer" der Holl. Mij. van Landbouw, is be richt ingekomen, dat de aangevraagde Rijkssubsidies voor de te houden landbouw- cursus, is toegestaan. Hiervoor hebben zich 36 leerlingen opgegeven. De lessen zullen Zaterdag a.s. een aanvang nemen. 'Zondag had do slultingsbedevaart plaats van do parochie van St, Wlhe- brordus. 's Morgens half 11 droeg pastoor van Meeuwen de plechtige hoogmis op met assistentie van de beide kapelaans. Een pater hield een treffende predicat'.e. De oefeningen na den middag waren 'n demonstratie van het godsdienstig leven In de parochie, Medewerking verleende het r. k. fanfarecorps „St, Cecllla", De Intentie der bedevaart was: „behoud van het ware geloof en bloei van het gods dienstige leven ln de parochie." De ge- heele parochie nam deel aan de bede vaart. Jammer was dat het weer niet toeliet om de rondgang over het bede vaartsterrein te maken, Door een samenloop van omstandig heden is de parochiale bedevaart dit jaar niet de „poortsluiter", Zondag 14 Octo- ber zullen de drankbestrijders in het bis dom Haarlem (voor zoover afdeelingen in Noordholland) optrekken naar O. L. Vr. ter Nood 'Naar we vernemen Is er een be spreking gevoerd over de raadsverkie zing in 1935. De bedoeling Is dat men dan met een vrije lijst zal uitkomen Als eerste candldaat op die lijst is gevraagd de heer Pa, van 't Veer, oud-raadslid. Ook de roomsch-katholieken zijn gepolst over samenwerking. Voor de laatste geldt alleen dat zij geen lid zijn van de R. K. Staatspartij. Zooals bekend ver tegenwoordigde de heer van 't Veer de vrijzinnig-democraten. Indien de heer van 't Veer toestemt (wat wel verwacht mag worden) heeft die lijst zeker kans van slagen. Teraardebestelling C. Kloosterboer. Maandagmiddag had de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer C. Klooster boer Jnz. De belangstelling van de dorpelingen was enorm groot. Velen hadden zich opgesteld om hem de laatste eer te bewijzen. De heer Kloosterboer Was in het vereen!- gingsleven een hoog gewaardeerde kracht. Van vele vereenigingen was de ontslapene 30 jaar en langer bestuurslid, en van vele vereenigingen voorzitter. Vele_ bestuursleden van verschillende vereenigingen begeleidden' faun medebe stuurslid of voorzitter naar zijn laatste rustplaats. Wij zagen o.a.: het bestuur van „De Tuinbouw", het bestuur van „Vrone", het bestuur van „Het Witte Kruis", het bestuur van „De IJsboeier", het bestuur van „Volks onderwijs", het bestuur van „het School feest" en nog vele andere belangstellenden en vrienden van den ontsIaj>ene. Bij de groeve werden waardeerende wor den gesproken door den heer A. Hoogland vertegenwoordigende de vereenigingen: „De Tuinbouw", „Vrone" en „de IJsboeier". Ook aanwezig was de heer P. de Ruiter hoofd der O. L. school, vertegenwoordigde de vereenigingen „Volksonderwijs" en „Schoolfeest", De heer Kloosterboer was in zijn leven voor vele vereenigingen de stuwende kracht, zijn ledige plaats zal moeilijk door anderen kunnen worden ingenomen. In den loop van het jaar had de overlede ne zich al uit verscheidene vereenigingen om gezondheidsredenen teruggetrokken. In vele dezer was de heer Kloosterboer benoemd als eere-lidi of eere-voorzitter. Kransen van de verschillende vereeni gingen dékten de baar. hebben voor een, die mij gebruikt, als hij mij noodig heeft en mij dan weggooit als een afgedragen kleedingstuk". Zij glimlachte en zei, met den blik steeds op hem gericht: Is het mogelijk, dat de trouw aan de oude zaak herleeft, of heeft u genoeg van al die vroomheid en overgrooten eenvoud in kleeding?" Hij haalde de schouders op en wenschte in zijn hart, dat zij hem een meer persoon lijk onderwerp liet inleiden. „Wat de vroomheid betreft", antwoordde hij, „die heerscht in het eene kamp volstrekt niet meer dan in het andere. De menschen handelen er het zelfde om of ze er nu een tekst of een vloek bij zeggen. En wat de kleeding betreft ik draag wat mij staat en kwel er mij het hoofd niet om of het 't vuurrood van Babyion is, of het sobere bruin van de niet tot de Staatskerk behoo renden". „Dit alles klinkt nu wel heel goed", zet ze, en liet den toon van lichten spot varen, dien zij gewoonlijk aansloeg, om nu hoogst nadrukkelijk door te gaan: „Maar ik zou graag als man tegen man spreken, als u voor dezen keer eens vergeten wilde, dat ik een vrouw ben". Hij maakte een spottend gebaar. „Dan eischt u een onmogelijkheid, mis tress! Niet alleen blijf ik in gedachten hou den, dat u een vrouw en een heel mooie vrouw is, maar bovenal weet ik, dat u de eeDKVrouw ter were,d voor mij is!'" Barbara sprong op, vuurrood van drift Woensdag 10 October. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.- Gr.pl. 9.30 P. j. Kers: Onze keuken. 10.— VPRO-morgen- wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr,; Instrumentaal Caba ret olv, L. Verbena, lezing prof. dr. J. Tinbergen en gr.pl. 12.— De Notenkrakers olv. D. Wins. 12.30 Orgelspel Joh. Jong. 12.45 Verv. Notenkrakers. 1.— Vervolg orgel spel. 1.15—1.45 Vervolg Notenkra kers, 2,— Gr.pl. 2,15 Kniples. 3,— Voor de kinderen, 5,30 De Fliere fluiters olv. J. v. d. Horst. 6.30 RVU. J. W. Schotman: Het ver- taalprobleem. 7.— Sportpr. 7.20 Orgelspel J. Jong. 7.40 Lezing W. H vliegen. 8.— SOS-ber, 8.03 Gr. pl. 8.15 Bonte Avond mmv. VARA- orkest olv. H. de Groot, De Fliere fluiters olv. J. v. d. Horst, De No tenkrakers olv. D. Wins en Cor Steyn, accordeon. Zang: Jopie Koopman en Alb. de Booy; VARA- tooneel olv. W. v. Cappellen. In de pauze Vaz Dias en VARA-Varia. 11.—12.— Oramofoonplaten, EEN OPPOSANT DIE ZICH VERWEERDE. De reserve-kapitein L. O. te Haarlem was onlangs bij verstek veroordeeld tot 30 boete of 20 dagei. hechtenis op grond van het feit dat hij op 20 Mei j.1. onder Heiloo op den Rijksstraatweg met een onverant woordelijke snelheid was ingereden op een door den loodgieter Woestenburg uit Hoorn bestuurde auto, waarmede men kalm rechts van den weg reed, en een tamelijke schade had aangericht. Persoonlijke ongevallen be paalden zich tot een gebroken tand van een der dochtertjes van den driftigen reserve- krijgsman, Zooals wel werd gevreesd, nam de kapi tein met dit vonnis geen genoegen en was hij in verzet gekomen. Met veel papieren ver dedigingsmateriaal, situatie-teekening en zijn vrouw als getuige a décharge was hij aan gerukt en trachtte met een vloed van woor den de getuigenverklaringen van den lood gieter en diens mede-passagier van Harder wijk, mitsgaders de waarnemingen van den gemeenteveldwachter krachteloos te maken. Maar mijnheer de ambtenaar, door opposant en verontwaardigd klonk het van haar: „Schaam u wat, sir, u vergeet waarna ze, geheel onverwacht na deze uit barsting, naast hem ging zitten, het gelaat met beide handen overdekte en snikte, dat zij trilde van het hoofd tot de voeten. Dick Morrice begreep er niets van, of schoon hij zijn uiterste best deed om haar te betuigen, dat hij niets dan de eerbiedigste gevoelens voor haar koesterde. Zij wilde niet naar hem luisteren en ver klaarde, dat zij hem enkel door eigen onbe schaamdheid tot zulk een familiariteit ge dreven had. Dit alles bracht hem tot wanhoop en deed haar dan ook makkelijk de belofte van hem verkrijgen, dat hij tot haar spreken zou, als man tot man even open en op recht. r En toen ineens, door haar tranen heen glimlachend, of zij de godin van den Springvloed was, deed zij hem de pakkende vraag: e En het effect van deze vraag was zoo ver pletterend, dat er geen plaats meer over was in zijn gemoed voor vreugde over het feit, dat zij hem bij den naam had genoemd. „Van man tot man", herhaalde zij, met een plechtigheid, dat hij moeite had een glimlach te weerhouden. „Van man tot man", antwoordde hij, na een minuut gewacht te hebben „Ik zou mijn heele fortuin willen geven om mijn plaats terug te koopen onder de mannen van den mezzo-sopraan. 11.30 Voordracht. 11.3512.20 Jack Jackson en zijn Band. 7 20 en 8.20 Or.pl. 12.35 Goldy. orkest. 9.05 Symphonieconcert olv. Inghelbrecht. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORO. 1261 M. 11.20 —1.20 Concert uit Rest. Wlvex. 2.20 Opening Euch. Congres te Buenos Aires 3 20 Concert uit Rest. Ritz. 4 20—4 50 Gr.pl. 7.20 Oude Volks- dansen 8.05 Omroeporkest o. 1. v. Oröndahl, 8.55 Italiaansche Opera- Ouvertures olv. Oröndahl. 8.55 Italiaansche Opera-Ouvertures olv. Oröndahl. 9.35 Zang en plano. 9.50—10.20 Omroeporkest o. 1, v. Gröndahl. KEULEN, 456 M. 5 45 Concert uit Breslau. 1120 Concert uit Lelpzig olv. Weber. 1.20-2.05 Gr.pl. 3.20 Het Bonner Kamer- orkest en solisten olv. E. Schrader. 4.45 Concert, bas en plano. 6.20 Oude Militaire muziek uit Hanno- ver. 7.30 Zie Deutschlandsender. 8 20 Chr, Columbus, hoorspel van Hilpert. Muziek van Noetel. 10.40 —11.20 De Kapel Farkes Miska, 12.20 Or.pl. 1.30-2.20 Salon orkest olv. Walpot. 5.20 Dansmu- ziek. 6.20 Gr.pl. 6.35 Viool- en viola-recital. 7.35 Gr.pl. 8.20 „Het Meilief" van P. Benoit. 484 M.: 12.20 Salon-orkest o. 1. v. Walpot. 1.30—2.20 Or.pl. 5.20 Symphonie concert. 6.35 Gr.pl. 6.50, 7.20 en 8.20 Gr.pl. 8.35 „La Gioconda" v. d'Annunzio. 10.3011.20 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Unsere Saar den Weg frei zur Verstandigung". 7.55 Stunde der jungen Nation: Rasse. 8.20 Concert door de Leibstandarte Adolf Hitier. 9.20 Ber. 9.50 Radio- technisch kwartiertje. 10,05 Weer bericht. 10.20—11.20 Zweedsche muziek (gr.pl.) hardnekkig .griffier" genoemd, bleek rèt voor rede vatbaar en drong aan op bevesti ging van het vonnis, hoewel de opposant naar zijn meening door zijn alleronbehoor- lijkst rijden wel een zwaarder straf had ver diend. A.s. week schriftelijk vonnis. EEN MACHINIST, DIE GEEN MACHINIST WAS. Het is merkwaardig, hoeveel muzikale krachten er schuilen onder de machinisten van stoombooten. Bij gebrek aan 'n baan ont poppen zij zich- geregeld als straatzangers, waarmede we dan stereotyp kennis maken voor den kantonrechter. Zoo was het ook gesteld met Gerrit van B., thans staatsloge wegens het misdrijf bedreiging, die op ver schillende tijdstippen te Bergen en Alkmaar, met of zonder zijn mede-vocalen kunstenaar Barend van W., zonder de vereischte vergun ning een uitvoering had gegeven en het be scheiden onverplichte honorarium had opge streken. Geert verscheen thans in de weinig flatteerende pilow-smokrng, die het rijk beschikbaar stelt voor zijn pensiongasten, gaf de feiten volmondig toe onder mededeeling der dwingende motieven geldgebrek en dak loosheid en werd veroordeeld in totaal tot 6 boete of 5 dagen. EEN BELANGRIJKE ZAAK OPNIEUW VOOR HET GERECHT. De voortgezette behandeling van het uro logisch proces contra den koopman Piet Z. te koning". Een rietvink liet zijn vroolijken slag hoe ren uit het riet aan den anderen oever, «n uit het weiland daar dichtbij klonk het een tonig, maar lieflijk geroep van den koekoek. „Als u dat ernst is", zei Barbara Car- croft, „dan kan ik u wel een weg wijzen om een plaats te heroveren, nog dubbel zoo eer vol als ik maar weet, dat ik u vertrou wen kan". „Mij vertrouwen?" klonk het bitter van Morrice. „El, mistress, daar wringt 'm de schoen! Niemand durft mij meer vertrou wen. Misschien dat er levens op het spel gezet zouden worden en die durft men niet toevertrouwen aan iemand, die al ééns van partij veranderde". „Toch zal ik u een geheim vertellen, of schoon het een zware verantwoording f®» want geen een van die het elkaar influister den, weet, dat het mij bekend is. Kijk mij nu eens recht in het gelaat en zweer een duren eed, dat u trouw zult blijven aan de zaak, die u weer van harte gaarne dienen zoudt Er was geen coquetterie in den oprechten blik. dien zij hem toewierp. Het moest van ..man tot man" zijn, zooals zij had w* dongen en haar hart en ziel schonk zij aaa dit ondernemen, dat, als het verkeerd hen» haar zou brandmerken als een verraai' ster. Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6