lijke moeite kunnen samenatellen. De reke ning werd alzoo vastgesteld. J^exhls.iakm Een geruchtmakende rechtzaak, Een commissaris van politie in de beklaagdenbank. Requisitoir. fuchUuwct INTERNATIONAAL LUCHTVAART- CONORES. „HET VLIEGVELD". De gemeenten in verzet. Meerderen in het geweer geroepen. Gemeenteraden NIEUWE NIEDORP. 'JxuUleton van May Wyune. Barbara protesteerde vroolijk: B. en W. stelden voor tot verruiming der bepalingen van de wet op de winkelsluiting, waarover de adviezen der Kamer van Koop handel, Middenstandsvereeniging en siga renwinkeliers zijn gevraagd. Allen konden met dit voorstel meegaan. Voor slijters zal de verruiming niet van toe passing zijn. Bij ae rondvraag sprak de heer Olie over het vervolgonderwijs en spr. zag gaarne, dat dit doorgang vond. Ook de heer Cayaard achtte doorgang zeer gewenscht ook met het oog op de nieu we ingevoerde spelling. Zoo eenigszins mogelijk zal doorgang plaats hebben. Hierna sluiting. Onder buitengewone belangstelling van de zijde van het publiek is gisteren voor de rechtbank te Almelo behandeld de zaak tegen den vroegeren commissaris van politie te Hengelo J. C. D., die sedert Mei 1934 is ge schorst uit zijn functie. Hem werd ten laste gelegd valschhejd in geschrifte en oplich ting. Hij zou in October 1929 en October 1930 aan het bestuur van de politievakschool van de R.K. Ned. Politiebond St. Michael te 's-Hertogenbosch valsche begrootingen, door hem opgemaakt, hebben overgelegd in zijn functie van leider van den politiecursus, uit- gaande van genoemde school, door op deze begrootingen de inkomsten opzettelijk te ver lagen en de uitgaven te verhoogen. Hij zou het voornoemd schoolbestuur hebben bewo gen tot afgifte aan hem van resp. f 122.15 en 100. Uit het verhoor van verdachte bleek, dat hij reeds zeven jaar lang een leeraarsfunctie had bekleed aan genoemde politievakschool in zijn vroegere standplaats Bergen op Zoom. Op aandrang van deze school had hij ook te Hengelo zulk een cursus opgericht waarvan een eventueel tekort door St. Michael zou worden gedekt. Verdachte, die verklaarde zelf niet katho liek te zijn, bekende genoemde bedragen te hebben ontvangen. Ook bekende hij, dat het aantal opgegeven lesuren in de begrooting veel te hoog was. Verder merkte hij op, dat de cursus tenslotte z ij n cursus was. Met de wijze van subsidieering was hij het in het geheel niet eens, terwijl winstbejag bij hem niet zou hebben voorgezeten. De hoofdagent van politie te Hengelo A Peterse deelae mede, aat de begrootingen zijn opgemaakt door verdachte. Beiden ga ven les aan den cursus, en get. had begrepen, dat de inkomsten gedrukt werden om het subsidie te verkrijgen. Toen verd. door get. op het verkeerde van deze handelwijze attent gemaakt werd, gaf hij hem nog een grooten mond. Van het subsidie over het eerste jaar had get. van den commissaris *8 ontvan gen; dit bedrag heeft hij, afgerond tot 50 door middel van een ander teruggezonden aan de politieschool in den Bosch. Op de vraag van den president^ waarom dit zoo geheimzinnig was geschied, ant woordde get.: Om den commissaris te spa ren. De verdediger, mr. Noyen uit Enschedé, vroeg, waarom get. zoo lang gewacht had met aangifte van de feiten, waarop deze ant woordde, dat hij er eindelijk toe is overge gaan, omdat hem en zijn collega's het leven den laatsten tijd ondragelijk gemaakt werd. De officier van justitie mr. WolfsOn merk te hierbij op, dat deze getuige niet uit zich zelf de klacht aanhangig heeft gemaakt, doch dat de officier zelf den getuige ontbo den heeft. Verdachte zei hierna, dat bij het opmaken van het aantal lesuren door get. Peterse ge zegd was: we kunnen wel 100 uren meer op- feven. Alle cijfers heeft verdachte van 'eterse gekregen. Ook heeft deze na den voorlaatsten cursus aangedrongen om die door de politieschool te laten erkennen. Op een vraag van den verdediger aan Peterse of dit juist was, zeide deze dat het van a tot z gelogen was. Dobbelmcmn lekker... man! Ged. H. Kuikens, hoofdinspecteur van po litie en bestuurslid van St. Michael verklaar de, dat doorgaans de tekort van de cursus sen werden vergoed, na opgave van de be grooting. O. Eysens, vroeger politieklerk te Hen gelo, deelde mede, dat hij getuige was ge weest vah een gesprek, waarbij hoofdagent Peters het niet eens was met het opmaken van een begrooting door den commissaris. IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbdntknn't Ttbtk sn géén anderet De boekhandelaar J. Broekhuis te Hen gelo deelde nog mede, dat hij een aantal boeken voor den cursus voor rekening van de gemeente Hengelo aan den commissaris ge leverd had. Nadat nog zeven cursisten als getuigen waren gehoord, en verklaard hadden, dat de prijs van den cursus §0 bedroeg, en er over een godsdienstige richting nooit gesproken was, kwamen twee getuigen a décharge ver tellen, dat zij slechts 30 betaald hadden Er werden nog 5 getuigen met gesloten deuren gehoord over interne aangelegen heden van het politiecorps te Hengelo. Om zes uur werd de zitting geschorst tot des avonds 8 uur. De officier van justitie mr. Wolfson zeide, dat hij den verdachte twee feiten ten laste heeft gelegd namelijk valschheid in geschrif te en oplichting. Het aantal leerlingen is te laag en het aantal lesuren te hoog opge- even. Ook het bedrag van de zaalhuur is te oog opgegeven, want in werkelijkheid is er geen zaalhuur betaald. Verdachte wist bij het opmaken der begrooting, dat er geen na- deelig saldo zou zijn. Hij heeft dus zich tweemaal 9chuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte met als gevolg dat daardoor schade zou kunnen ontstaan. Ten voordeele van verdachte pleit het feit, dat hij te Hengelo hard gewerkt heeft en daar erg veel terecht heeft gebracht. Echter achtte de officier geen termen aan wezig voor een geldboete of voorwaardelijke straf en eischte daarom drie maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Noyon uit Enschedé, begon met de jurdische zijde van deze zaak te behandelen. Met de bewering van den of ficier, dat deze begrooting ais bewijsstuk kon dienen is pl. het volstrekt niet eens. Hij vindt het belachelijk, dat St. Michael subsi die geeft enkel op begrooting, en zich van de eigen reglementen dikwijls niets aantrek1. Er is dan ook volgens pleiter niets straf baars in, als men op deze wijze gegeven sub sidies aanneemt. Pleiter kwam daarna tot de conclusie, dat ook geen valschheid in ge schrifte gepleegd is en tevens dat er van toe brenging van geldelijk nadeel geen sprake is. Ook is volgens hem de ten laste legging niet bewezen. Mocht de rechtbank een ander oordeel hebben dan raad pl. haar de grootste voor zichtigheid bij haar oordeel aan, omdat het overtuigend bewijs z. i. niet is geleverd. Uitspraak over veertien dagen. Onder voorzitterschap van den Roemeen- schen vorst Bibesco werd gisteren te Washington het congres van den Internatio nalen Luchtvaart Bond geopend door een rede van Staatssecretaris Huil, welke giste ren ook per radio werd uitgezonden. Gister middag werden de congressisten door presi dent Roosevelt op het witte Huis ontvangen Aan den zoo geslaagden Rotterdamschen ballonnendag heeft „Het Vliegveld" van Oc tober bijzondere aandacht gewijd. De redac teur van het blad, die aan de vaart met de „Hollandia" deelnam, brengt daarvan ver slag uit, terwijl Chr. Nell en Margot Warn- sinck 't ballonnenfestijn van den grond af het in striid met de goede trouw om aan ge meenten, die moeizaam een bedrijf hebben opgebouwd, en de consumenten tegen rede'ij- ken prijs het product verschaffen, dat ge distribueerd wordt; mir nicht, dir nicht ver lenging van een contract te weigeren, dat om de vijf jaar vernieuwd moet worden. Het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat de gemeenten Limmen, Naarden en Castri- cum, wier contracten 1 Juni van het volgend jaar afloopen, tot de Kroon het verzoek heb ben gericht, om het besluit van Prov. Staten, waarbij 1 millioen als blanco crediet werd verstrekt om zoo noodig naast de gemeente lijke netten een provinciaal distributienet te leggen, te vernietigen. Dit blanco crediet toch zal tot kapitaalsvernietiging kunnen leiden en de tijden zijn er zeker niet naar, om dit oorbaar te achten. Begrijpelijk Is het ook, dat gemeenten als Alkmaar, Hilversum, Bussum, Bergen en Heiloo niet alleen aan de Kroon hun instemming met dit verzoek hebben betuigd, maar dat ook Hilversum, Bussum en Alkmaar daaraan zelfstandig een gemotiveerd adres hebben toegevoegd. Deze gemeenten toch zien terecht in, dat hun bij het beëindigen van de tot 1938 en 1939 loo- pende contracten eenzelfde lot wacht. De gemeenten hebben terecht benepen, dat tegen dit dreigend zwaard van Damo- cles gedaan moet worden, wat mogelijk is. Zij hebben daartoe den steun verzocht van de vereeniging van hoofden van stroomdistri- butie-bedrijven in Nederland, die voor de te voeren actie een bedrag van 5000 beschik baar heeft gesteld en de juridische commissie van deze Vereeniging heeft een uitvoerig adres ontworpen, dat heden aan H.M. de Koningin en de verschillende ministers is verzonden. Bovendien heeft deze Vereeniging aan alle Nederlandsche hoogleeraren de vraag voor gelegd of het staatsrechtelijk oorbaar is om voor een crediet van één millioen ten behoe ve van het bouwen van laagspanningsnetten te volstaan met het brengen van een stel post op de begrooting. Al deze hoogleeraren hebben te kennen gegeven, dat zij dit in strijd achten met ons staatsrecht. Wij hopen één dezer dagen een uitvoerig exerpt van dit belangrijke adres te publi- ceeren. Wij meenen voprts te weten, dat zoowel de minister van binnenlandsche zaken als die van waterstaat en financiën te kennen hebben gegeven, dat zij het thans niet de tijd achten om de gemeenten, die ten dienste van den consument hun bedrijven goed heb ben ingericht, de daaruit voortvloeiende bronnen van inkomsten te ontnemen. Bovenal achten wij het echter van belang, dat de Sta tenleden met aandacht kennis nemen vatl het uitnemend verzorgde adres van de Vereeni ging van hoofden van stroomdistributiebe- drijven in Nederland. Wij hebben zoo het idee dat vele Statenleden, wanneer zij dit hebben zullen gedaan, tot de conclusie zul len komen, dat zij hun stem verkeerd hebben uitgebracht en dat voorzichtigheid tegen dén bedrijfsijver van het bovengenoemde drie manschap geboden is. Maandagmorgen vergaderde de raad on der leiding van burgemeester Pluister. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat Zondag het raadslid de heer Keesom is overleden. Ongeveer 8 jaren is de overlede nen lid van den raad geweest en allen heb ben steeds op een prettige wijze met hem sa mengewerkt. Spr. zeide, dat hij niet iemand was met veel woorden. Aan zijn oordeel werd veel waarde gehecht, aangezien die voortkwam uit een eerlijke overtuiging uit zijn hart. Allen verhieven zich van hun zetel om hem die is heengegaan een oogenblik te gedenken. Ingekomen was een mededeeling van het Prov. bestuur dat het in artikel 42, derde in' van 4 November 1929 S. 475, door de letter U voorgestelde bedrag is bepaald op li 7413 per inwoner. Verslag van de vergadering van de Com missie van Uitvoering van den Vleeschkeu- ringsdlenst Barsingerhorn op 7 Aug j 1 De begrooting voor dezen dienst voor IWflg m ontvangst en uitgaaf aan De bijdrage der gemeente is bepaald op 27 cent per inwoner. Bij niet verhooging der keurloonen 42 cent. Een voorstel om te voldoen aan het reeds In de vorige vergadering medegedeelde Kon. besluit van 19 Juni j.1., waarbij de gemeente^ raad wordt aangemaand binnen een termijn De heks vari Winslea 9) Terwijl Richard Morrice dus aan den oever van de rivier, naast de roekelooze Barbara zat, met de lentezon, stralende over het landschap, en het verlangen naar liefde in zijn hart, zwoer hij dat hij zich voortaan naar lichaam en ziel aan de zaak voor ko ning en kerk zou wijden en zou doen al wat in zijn vermogen was, om nu weer te ver nielen, hetgeen hijzelf had helpen opbou wen en om van hun door overweldiging ver kregen zetels te verdrijven de heeren, die hem zoo slecht behardeld hadden. En al had hij nu ook nog zoo gaarne die gelofte bezegeld met 'n kus op de rozenroode lippen hierin bedwong hij zich. Plicht gaat voor genoegen, was Barbara's stelre gel en hij zag in, dat een dergelijk vooraf gaan wel noodig was. Maar toch was het hem niet onaange_ naam, toen zij vol vertrouwen heel dicht naar hem toe schikte, terwijl zij hem duide lijk mededeelde al wat sir Marmaduke ver teld had en hoe de verschillende konings gezinde herren uit het westen van Yorkshue 3e gelofte hadden afgelegd, om kasteel V, sv. Aciiiiiö Aai zijn gebracht, het ambtenarenreglement dezer gemeente te wijzigen en aan te vullen, over eenkomstig de aanwijzingen, daartoe gege ven in de aanschrijving van Ged. Staten. Dit voorstel dat in Maart door B. en W aan den raad is gedaan, is toen met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De voorzitter zeide, dat wanneer niet tot i t t 'v'bv8uMiii men ei van hoogerhand in zal voorzien. De heer Olie zeide, dat tegenstand toch wel niet zal baten en was van oordeel, dat als men zich halsstarrig blijft verzetten dit wel eens ten nadeele van de gemeente kon zijn. Onze gemeente wordt van hoogerhand niet ongunstig beoordeeld De heeren Gayaard en Borst verklaarden hun eerder ingenomen standpunt te blijven handhaven. Bij stemming verklaarden alleen dezen zich er tegen. Zoodat het voorstel met 4 stemmen werd aangenomen. Een voorstel tot herziening van de jaar wedde van den gemeenteveldwachter P. Strij der, mede in verband met een op dit onder werp betrekking hebbenden brief van den commissaris der koningin, waarin bepaalde normen worden genoemd als richtsnoer bij de vaststelling der salarisregeling voor ge meenteveldwachters te volgen. Voorgesteld werd de bezoldiging ais volgt te bepalen: Aanvangssalaris is 1100 met vier een- jaarlijksche verhoogingen van 100 tot een maximum van 1500, verhoogd met f 50 voor het eventueel bezit van het politiedi- ploma, f 100 voor uniformkleeding en schoeisel, 30 voor rijwiel, 30 voor kosten van verzekering inzake geneeskundige behan deling benevens vrije woning en deze rege ling te doen ingaan op 1 Juli j.1. Voorgesteld werd vervo'gens den pen sioensgrondslag te bepalen op 1870. Netto ontvangt deze functionnaris dan als zoodanig in geld 1573, zijnde ongeveer 10 pCt. minder dan voorheen, als men rekent dat de tijde'ijke korting van 4K pCt. ver valt. Het advies van den Alg. Ned. Politie bond heeft geen wijziging vermogen te weeg te brengen in de zienswijze van B. en W.. dat de in het pensioensverhaal be'ichaamde kor ting van 10 pCt. in verband met de tijdsom standigheden ook ten aanzien van de bezol diging van den veldwachter toegepast be hoort te worden. De heer Olie verklaarde met de kwijtschel ding van dé 100 per jaar voor huur en ge meentewoning niet accoord te kunnen gaan. Met de emolumenten meegeteld heeft de veld wachter 2160 per jaar, wat spr. te hoog acht, gezien de economische omstandighe den. De voorzitter zeide, dat die 100 den veldwachter wordt kwijtgescholden, maar dat nu zijn salaris met 100 wordt vermin derd. De toestand blijft in dit opzicht dezelf de De voorzitter zeide van oordeel te zijn, dat een veldwachter een zoodanig inkomen moet hebben, dat hij onafhankelijk van ieder een kan staan en meende, dat in dit opzicht vroeger altijd een zeer groote fout is ge maakt. De heer Gayaard verklaarde uit prin cipe tegen elke loonsverlaging te zijn. Over de gansche linie wordt thans de pensioenbijdrage verhaald. Spr. zag geen enkele reden om nu het veldwach terssalaris nog eens extra te verlagen. Met de stem van den heer Olie tegen werd het voorstel aangenomen. Besloten werd tot intrekking van het raadsbesluit tot het toepassen van de tijdelijke 414 korting op de jaarwed den van die ambtenaren, die een hooge- ren pensioensgrondslag dan 1000. hebben, met ingang van 1 Juli 1934. Ontvangen was een schrijven van de Gascommissie, inhoudende het verzoek te besluiten tot het niet aflossen over twee jaren van alle voor de gasfabriek aangegane geldleeningen, waardoor de ongunst der tijden beter het hoofd ge boden kan worden. B. en W. hebben er zich bereids van vergewist, dat voor zooveel noodig de geldschieters geen bezwaar hiertegen hebben, zoodat werd voorgesteld aan Pontefract voor den koning te nemen. Verbaasd keek Morrice op bij deze laat ste aankondiging. „Pontefract voor den koning!" riep hij. „Dan mogen ze wel den Duivel tot bondge noot nemen bij het kraken van die noot!" „Neen, niet den duivel, maar een zekeren kolonel Richard Morrice, di: nog onlangs tot de strijdmacht van het parlement be hoorde, maar nu een trouw soldaat en die naar van koning Karei is, zooals een zekere Barbara Carcroft kan getuigen!"' Zij had handig haar rol gespeeld en of schoon de stoutmoedigheid van het plan eerst nu tot hem begon door te dringen, had hij geen spijt van zijn belofte, maar voelde hij de eerste geestdrift ontwaken voor dit ondernemen^ aat hem over het lange kron kelpad der intrigue zou voeren. Toch wilde hij haar eerst nog op de proef stellen, want hij was sluw genoeg, goedmoedig als hij er uitzag. „Hoe kan ik helpen?" vroeg hij, „daar ik immers van niemand het vertrouwen be zit? En men kan zulk een ondernemen niet alleen volbrengen". Maar Barbara had het plan overdacht en kwam hier ook rond voor uit. „Zooals sir Marmaduke zei: enkel met krijgslist kan het kasteel genomen worden en krijgslist is zusje en broertje met ver raad. Ja, kijk niet vervaard, Dick. Wij pra ten als man tot man, maar mijn vrouwelijk het verzoek te voldoen en wel voor de jaren 1934 en 1935. Volgens den voorz. zullen er dan geen aflossingen op de leeningen plaats heb ben gedurende 2 Jaar, waardoor de lee ningen dus niet in 10 maar in 12 jaren zullen worden afgelost, wat met een goed onderhouden fabriek en een goed gasbuizennet geen bezwaar ls. De eerste jaren zal dus niets behoe ven te worden betaald, wat van invloed op de begrooting zal zijn. Alzoo zal er die 2 jaren een reserve worden gekweekt die later dienst kan doen om eventueele verliezen weg te werken. Overeenkomstig het verzoek werd besloten. Het voorstel tot het nemen van een gemeenschappelijk besluit met den raad van Hoogwoud om machtiging te geven het gebouw der voormalige Langereizer school in het openbaar te verkoopen, de gemeenschappelijke rege ling omtrent die school te doen beëindi gen en de dagelijksche besturen der bei de gemeenten als commissie van liqui datie te laten optreden werd uitgesteld tot de eerstvolgende vergadering. De heer Olie meende, dat het een zeer ongelegen tijdstip was dit gebouw thans te verkoopen en meende dat het weinig zou opbrengen. Voorstel tot het opzeggen der gemeen schappelijke schoolregelingen met de ge meenten Alkmaar en Hoorn en in verband daarmede intrekking der verordening tot verhaal der kosten van het onderwijs op de ouders der leerlingen. De toepassing der regeling met Alkmaar geeft tot administratieve moeilijkheden aan leiding, voornamelijk ten gevolge van de late verrekening der kosten en ten aanzien van de verhaalsverordening bestaat het eigen aardige bezwaar, dat, althans wat Alkmaar betreft, van hen die weinig schoolgeld beta len en dus een gering inkomen hebben, het grootste bedrag verhaald moet worden. Bezoek uit deze gemeente van de scholen te Hoorn komt de laatste jaren niet voor. Overigens kan worden opgemerkt, dat het bij aanneming dezer voorstellen in de toekomst geenszins uitgesloten moet worden geacht, dat de scholen in Alkmaar en Hoorn door jongelui uit deze gemeente kunnen worden bezocht. Alzoo werd besloten. Voorstel tot intrekking van het besluit van 25 September 1931 tot wijziging van de ver ordening op de heffing van vermakelijkheids belasting. Hiermede zal worden verkregen, dat even als voorheen voor uitvoeringen e.d., waar mede geen winst wordt beoogd, voor zoover dat door het gemeentebestuur valt te consta- teeren, geen belasting wordt geheven. De be taling dezer belasting heeft voor de plaatse lijke vereenigingen uit een financieel oog punt groote bezwaren, terwijl de invordering in meerdere gevallen op practische moeilijk heden stuit. Allen gingen met het voorstel van B. en W. accoord, aangezien men van oordeel was, dat de plaatselijke vereenigingen reeds met groote financieele moeilijkheden hebben te kampen. Herbenoemd werden tot leden der commis sie tot wering van schoolverzuim de heeren P. Zwagerman, H. Wilbrink, J. A. Rohde, D. Wit Cz. en T v. Essen. Voorgesteld werd de vergoeding ex-art. 101 der L:0.-wet 1920 voor de R.K. Jongens school in 't Veld over 1932 op 2104.07 (na aftrek der schoolgelden) te bepalen. Waar 1700 voorschot is verstrekt, is de thans uit te betalen som te bepalen op 404.07. Overeenkomstig het rapport der commissie tot nazien der gemeenterekening werd deze over 1933 vastgesteld. Gewone dienst ontvangsten 97521.86, uitgaven 92870.49, voordeelig saldo 4651.37. Kapitaaldienst ontvangsten 108.294,21, uitgaven 114.097.41, nadee- lig saldo 5803.20 De voorzitter zeide. dat we dus over 1933 goed hebben geboerd, maar dat het voordee lig saldo in 1935 wel geheel verloren zal gaan, daar het werkloozeircrisisfonds van de gemeente zal vorderen 5400. We zullen de begrooting niet dan met de grootst moge vernuft ziet verder. In heel Engeland ben jij de eenige verrader, die ons Pontefract in handen kunt spelen, omdat kolonel Cotterell je dierbaarste vriend is". Hij verwierp dit verre en drong: „Zóó zwart moet je mij nu niet afschilde ren. James Cotterell dat is zoo heeft een innige genegenheid voor mij opgevat, waarom, dat weet ik niet, als het niet ware, dat het lot ditzelfde gevoelen heeft be stemd, om mij te helpen terugkeeren naar het oude nest. Toch zou ik dit gevoelen niet als werktuig wil'en gebruiken, als ik weder- keerig ook eenige genegenheid voelde voor hem". „Maar dit ls immers niet zoo?" riep zij ademloos. Hij schudde het hoofd en antwoordde: „Reeds als kleine jongen had ik een hekel aan medicijnen, en de conversatie met den kolonel is een geestelijk opwekkend middel, dat te sterk is voor mijn vertering. Als ik in zijn gezelschap niet vroolijk was, dan zou ik moeten vloeken!" Barbara glimlachte. „Dan is het alles makkelijk genoeg! scheen het haar nu voldoende te zijn. „Makkelijk?" herhaalde hij. „Neen, dat zal ik niet zeggen. Al bezit ik nu ook de ge negenheid van den gouverneur, daarom zal het nu nog zoo grif niet gaan hem te ver raden". „Maar je wilt het toch probeeren, niet waar?" drong zij. „Je zult immers je best doen voor den koning?" Hij sloot haar handen in de zijne, kuste haar op de kersroode lippen en zei: „Voor den- koning en voor mijn uitverko rene!" Ijlings trok zij zich terug, half boos, half lachende, daar zij niet preutsch wilde zijn. „Neen klonk het beslist van haar. „Je zult mij niet weer kussen eer de koninklijke vlag van den Ronden Toren van kasteel Pontefract wappert. Maar kijk niet zoo troosteloos, heer kolonel. Als je even voort varend in intrigue bent, al9 in je hofmake rij, dan zal je niet lang hoeven te wach ten!" Ze stond op, met het gelaat naar de zee en de ranonkels aan haar voeten. „Je zweert dus je eed van trouw aan je nieuwen heer?" drong zij. „God weet, dat de eed mij heilig is'", ant woordde hij ernstig, „en mijn dienstbaar heid is mij des te liever; daar de koningin van mijn gedachte ze mij heeft opgedragen". Barbara zuchtte. „Was ik maar een man, dan zou ik Inder daad het bevel voeren en allen zouden mij gehoorzamen!" „Niet half zoo gereed, of zoo trouw, als zij dit nu doen", verzekerde hij. „Wie an ders dan mistress Bab zou mij deze order hebben durven geven!" Ze haalde de schouders op. Een vrouw komt bij intuïte tot gevolgtrek kingen, die een man eerst bewezen moet zien, maar waardoor hij zich dan ook het juiste oogenblik om te handelen, ontglip pen laat. Ik kan je wel eerlijk getuigen, dat, als de vrienden van sir Marmaduke wisten, dat niet alleen hun geheim mij bekend was, maar dat ik het je had meegedeeld, zij geen woorden zouden hebben, om de minachting uit te drukken, waarmede zij op mij neerke ken. Waarom zouden wij vertrouwen op een man, die een titel draagt, dien hij gewon nen heeft in den strijd in de vijandelijke ge lederen?" zouden ze vragen. En ik zou niet anders kunnen antwoorden, dan dat ik be reid was om in te zetten, al waar een vrouw prijs op stelt, op de onbewezen trouw van kolonel Dick Morrice. Toch handel ik bij intuïtie niet uit beredeneerdheid". „En voor die gezegende gave dank ik u, schoone jonkvrouw!" zei Morrice, terwijl hij haar hand aan de lippen bracht. „Als er een prikkel noodig was, om mij aan te zetten tot die taak, dan zouden uw woorden zoo gewerkt hebben. Al wat menschelijke behen digheid, menschelijk vernuft, menschelijk verraad, als u wilt, verzinnen kan, zal be dacht worden". „Mijn dank hiervoor, Dick", zei ze en verliet hem, eer hij nog een woord kon zeg gen betreffende een zaak die hem nog nader aan het hart lag, dan de taak, die hij op zich had genomen. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7