Spoel Suuitslotml Gewezen gemeente-architect staat terecht. ZUIDERZEESTEUNWET. Een nieuwe beroepsinstantie. RECHTSZAKEN Valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan. halve het papieren geld heeft de politie nog 'n metselaar uit de woning meegenomen, die eveneens met de inbraak een en ander uit staande bleek te hebben. Beide gearresteer den bleken goede bekenden van de politie te zijn Zoo eendrachtig als zij vermoedelijk wa ren in de Lichte Gaard, zoo oneens blijken zij te zijn voor den rechter van instructie. Voor zichzelf ontkennen zij alle schuld en dragen die getrouwelijk aan elkander over. VERASSCHING VAN ISAAC ISRAELS. Onder groote belangstelling heeft gister middag op Westerveld de verassching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den schilder Isaac Israels, die dezer dagen te Den Haag is overleden aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Onder de aanwezigen bevonden zich prot H. J. Wolter voor de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, mr. H. C. Callois, waar nemend directeur van Kunsten en wgen schappen, jhr. D. Roëll namens het Rijks museum, dr. J. Kalff, directeur van Rijksmo numentenzorg, prof. Huib Luns namens Arti et Amicitiae, de heer C. Baart, directeur van het Stedelijk Museum van Amsterdam, de heer G. D. Gratema, directeur van net Frans Halsmuseum te Haarlem, Lodewijk van Deyssel en anderen. De heer Willy Sluiters, dankte in zijn woord den overleden schilder voor al het schoone, dat hij de kunst heeft gegeven. Hij deelde mede, dat Pulchri Studio het voor nemen heeft, binnenkort een expositie van Israels' werk te organiseeren. HALSWERVEL GEBROKEN. Auto-Cngeluk bij Vettlo. Op den rijksweg NijmegenVenlo is in den nacht van Maandag op Dinsdag een auto-ongeluk gebeurd. De 33-jarige heer J- Martens uit Heerlen, die aldaar drie biosco pen exploiteert, moest zooals iederen week, naar Amsterdam, om daar films af te halen. Daar hij den trein miste, ging hij met zijn geheel nieuwen wagen, met als mede- inzittende, mevr. Seyffers, echtgenoote van zijn vriend uit Hoensbroek. Nadat in Am sterdam de zaken waren afgewikkeld, werd de terugreis aanvaard. Op de grens van de gemeenten Velden en Venlo, kwam een groote vrachtwagen met volgwagen den heer Martens tegemoet. De heer Martens geraakte door het tegenlicht verblind en tengevolge van de gladheid van den weg, slipte de wagen en botste tegen een langs den weg staanden boom. Door een anderen, eveneens van Nijmegen komenden wagen, werden de inzittenden naar het R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. De heer Martens bleek enkele ribben te hebben opgeloopen, mevr. Seyffers was er slechter aan toe. Zij had een halswervel gebroken; haar toestand is hopeloos. Naar het Hbld. verneemt is een kon. besluit in voorbereiding, waarbij de mo gelijkheid van beroep in verband met de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet tot nu toe berustende bij den minister van waterstaat zal worden toever trouwd aan een permanente commissie. INBRAAK BIJ VERZEKERINGS AGENT. Een bedrag van 6000 ontvreemd. Hedennacht is ten huize van den heer Joh. P. C. v. Boekei, verzekeringsagent, wonende in de Elzenlaan 23 te Eindho ven, een inbraak gepleegd, waarbij 6000 uit een brandkast van het achter het woonhuis gelegen kantoortje zijn ontvreemd. De dief resp. dieven, hebben zich toegang verschaft door het uitsnij den van de ruiten. Sporen van braak zijn niet gevonden. Men vermoedt, dat de brandkast met een sleutel is openge maakt De schade wordt door verzeke ring gedekt. HEERENVEEN STEMT. Twee communisten in den raad. Nog nooit heeft voor een gemeenteraads verkiezing zoo'n groote belangstelling be staan als voor de gister gehouden stemming voor den raad van de nieuwe gemeente Heerenveen, aldus de Tel. Al weken voor den tijd toonden de verschillende partijen een ac tiviteit als gold het een Kamerverkiezing en dag aan dag werden propagandavergade- ringen gehouden, terwijl de ingezetenen overvoerd werden met verkiezingsbiljetten. De uitslag in de gemeente Heerenveen, om vattende de vroegere gemeenten Aengwirden en Schoterland, luidt: Gekozen: s. d. a. p. 6*, a. r. 3*, alg. vrijz. 2, v. d. 2*, c. h. 2*, communisten 2, chr. dem. unie 1, onafh. 1*. (De met een gemerkte partijen kregen 1 overschotzetel.) De vroegere samenstelling was: In Aengwirden: a. r. 1, c. h. 1, r. k. 1, s. d. a. p. 5, v. d. 2, alg. vrijz. 1. la Schoterland: a r. 3, c. h 2, v. d. 1, on afh. 3, s- d. a. p. 5 en alg. vrijz. 3. In verband met de totstandkoming van Heerenveen was ook de nieuwe verkiezing noodig in de vergroote gemeente Hasker- land, waarvan de uitslag luidt: s. d. a. p. 2 (3), alg. vrijz. 2 (3), a. v. 1 (2), r. k. 1 (1), c. fa. 4 (4), chr. dem. unie 2 (0), hTv. ger. staatspartij 1 (0). man een ruit ingeslagen en is op deze wijze toch binnengedrongen. De twist is toen met nieuwe hevigheid ontbrand, waarbij de ma de vrouw met den staaf verscheidene wonden heeft toegebracht. In ernstigen toestand is de vrouw naar het gemeente-ziekenhuis over- *°De bankwerker is gearresteerd wegens poging tot doodslag. HEDEN GEEN SALARISSEN. Wegens gebrek aan middelen was de gemeente Bergh (Geld.) niet in staat tijdig de maandsalarissen uit te betalen. De uitbetaling heeft eerst Dinsdag plaats gehad. DE HAAGSCHE TRAMWEG IN MOEILIJKHEDEN. Een loonsverlaging van 12 Gistermiddag vond een vergadering plaats van den personeelraad der Haagsche tram- wegmaatschappij, waarin de directeur mede- deeling deed van den hoogst ongunstigen financieelen toestand waarin het bedrijf ver keert. De directeur achtte een 1 Januari as. ingaande belangrijke loonsverlaging onver mijdelijk, wilde men voorkomen, dat reeds in 1935 tot opheffing van een aantal lijnen zou moeten worden overgegaan, hetwelk een massaal ontslag van honderden beambten ten gevolge zou hebben. Genoemd werd een al- gemeene verlaging met 12 pCt. der bestaande Toonen. Wanneer deze loonsverlaging zou worden ingevoerd, zou niettemin nog n zeer groot tekort aanwezig blijven, hetwelk door de gemeente en de Haagsche buurtspoorwe gen bijgepast zou moeten worden. De direc teur meende echter, dat men bij een derge lijke loonsverlaging althans voor het jaar 1935 van de opheffing van lijnen zou kunnen afzien. De personeelraad erkende den hoogst pre- cairen toestand van het bedrijf, alsmede het groote belang dat het personeel er zelfbij heeft om massaal ontslag wegens opheffing van lijnen te voorkomen, doch meende zich omtrent de vraag of resp. tot welk bediag het personeel een verlaging der loonen zou kunnen dragen teneinde daarmede tot een verlaging van de exploitatiekosten te komen, niet te kunnen uitspreken, alvorens overleg te hebben gepleegd met het personeel. In een over enkele weken plaats vindende vergade ring zal dit voor 't Haagsche trampersoneel zoo gewichtige vraagstuk opnieuw onder de oogen worden gezien. KORTE BERICHTEN. De haven van het dorp Molkwerum is dichtgeslibd en de visschers kunnen het IJselmeer niet meer bereiken om hun bedrijf uit te oefenen. De visschers dringen krachtig op uitdieping aan bij het gemeentebestuur. Dit heeft zich tot rijkswaterstaat gewend, met verzoek om toestemming tot het uitbag. geren van deze haven. AANSLAG OP EEN VROUW. Met ijzeren staaf zwaar getroffen In een perceel aan de Isingstraat te Den Haag heeft gisteren een 44-jarige bankwer ker een moordaanslag gepleegd op een even oude vrouw met wie de man heeft samen gewoond. Den laatsten tijd scheen het tus- schen den man en de vrouw niet meer te boteren, hetgeen gisteren tot een hevigen twist heeft geleid De vrouw wist den man buiten de deur te zetten, waarop deze zich heeft verwijderd, om na korten tijd terug te komen, gewa pend met een ijzeren staaf. Op zijn verzoek, om tot de woning toegelaten te woiden, ga' de vrouw geen gevolg. Daarop heeft de Requisitoir. Het woord was toen aan den officier van justitie, mr. Versteeg, die na een uitvoerig requisitoir de valschheid in geschrifte, twee maal gepleegd, bewezen achtte en een gevan- genistraf van een jaar en zes maanden eischte. De verdediger, mr. Vonkenberg, zeide er van overtuigd te zijn, dat verdachte geen valsche handteekening heeft geplaatst en vroeg vrijspraak. Bij het laatste woord zeide verdachte nog- maal, dat hij onschuldig was. Vonnis 24 October. Gisteren stond voor de rechtbank te Am sterdam terecht, de 45-jarige gewezen ge meente-architect van Huizen, S. M. Hij moest zich verantwoorden wegens valsch heid in geschrifte en gebruikmaking van het valsche geschrift. Den verdachte wordt in de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij in Februari 1931 te iuizen opzettelijk valschelijk heeft doen op maken door den boekhouder der gemeente Huizen G. Molenaar, een geschrift dat als volgt luidt: „De kassier van Openbare Wer- cen gelieve uit te betalen aan Gebr. Loods- ma, wonende te Amsterdam, de somma van een duizend driehonderd vier en zestig gul den wegens levering van 62.000 straatstee- n en ad 22". De ex-gemeente-architect heeft volgens de dagvaarding gebruik gemaakt van dit ver- valschte geschrift door het ter uitbetaling te doen aanbieden. Verdachte heeft voorts een kwijting valschelijk met den naam van P. Loodsma onderteekend, met de bedoeling dit stuk tot bewijs te doen dienen voor de ontvangst van de 1364. De verdachte werd verdedigd door mr. E. J. E. G. Vonkenberg uit Gorinchem. Als eerste getuige wordt gehoord de schriftdeskundige dr. J. Schrijver, die ver klaart, dat de valsche handteekening zonder twijfel door verdachte is gezet. Verdachte: De schriftkundige kan zeggen, dat ik het gedaan heb. Ik zeg, dat ik het niet gedaan heb en dat hij het mis heeft. De deskundige a décharge S. Visser, leeraar in het schoonschrijven aan de Kweekschool te Gorinchem, is van meening, dat de handteekening niet door Loodsma is ;ezet, in zooverre is hij het eens met dr. chrijver. Het feit echter, dat het schoolsche schrift van verd. overeenstemming vertoont met de valsche handteekening zegt, naar de meening van deskundige, niet dat verdachte die handteekening gezet heeft. Vervolgens wordt de boekhouder van de gemeente Huizen gehoord. Deze geeft een overzicht van de wijze waarop hij de boek houding voerde en de controle uitoefende. Op zekeren dag controleerde hij de hoeveel heden steenen; hij kwam toen tot de ontdek king, dat er 40.000 te kort waren. President: De kassier was erg precies, hij betaalde niet gemakkelijk uit aan personen, die hem volkomen onbekend waren. Getuige: Dan vroeg hij mij dikwijls inlich tingen. President: Gebeurde dat ook in het geval- Loodsma? Getuige: Neen Officier: U hebt toch gehoord hoe doet er niet toe dat verdachte aan de steenrij ders heeft gezegd méér steenen te noteeren dan ze in werkelijkheid hebben vervoerd. Getuige geeft dit toe, hij heeft er ook met verdachte over gesproken en toen is er ver andering in de controle gekomen. Bij een controle bleken in plaats van 52.000 steenen slechts 39.000 aanwezig te zijn. Op de vragen van den verdediger ver klaart getuige het certificaat van betaling te hebben geschreven. Verdediger: Het kwam toch wel voor, dat er kleine steentekorten waren, door onjuiste opgaven van de arbeiders? Getuige: Ja, dat kwam voor, dat werd dan administratief in orde gemaakt en berustte op vergissingen. President: Maar een tekort van 40.000 steenen kunt u toch geen tekort noemen? Getuige: Neen, dat niet! Verdediger: Maar vergissingen door on juiste opgaven van den werkmeester kwamen toch voor? Getuige: Ja, dat kwam inderdaad herhaal delijk voor. De vermiste steenen werden af geboekt op magazijn-bonnen. De volgende getuige is L. Westland, ha venmeester van Huizen. Hij herinnert er zich niets van, dat ooit een schip met 62.000 steenen van Loodsma de haven van Huizen is binnengekomen. De architect was op zeke ren dag bij hem gekomen en had hem ge- vraaga terwille van zijn vrouw en kinderen onjuiste verklaringen af te leggen. Verdachte was toen zeer zenuwachtig. Na de pauze wordt de magazijnmeester H. Baai uit Huizen als getuige gehoord Iederen dag maakte getuige een staatje op van de steenen die vervoerd en gebruikt werden. Aan het einde der week leverde hij die staten n. Die staten waren tot op zeker moment juist. President: Maar later werden ze onjuist Getuige: Ja, in opdracht van m'n supe rieur gaf ik toen meer steenen op, dan ver voerd werden. President: Dat was toch niet in den haak. Getuige: Ja, wat moest ik er van denken, zoo nu en dan schreven we maar weer een paar vrachten meer, dat hing van de tijds omstandigheden af. Getuige vertelt, dat het al meer was voor gekomen (in 1931) dat hij op bevel van den architect meer materiaal opgaf dan er inder daad verbruikt was. Vervolgens worden twee gemeentewerklie den gehoord, die verklaren, aat er inderdaad meer is opgegeven dan vervoerd werd. De schipper J. Heinen uit Amersfoort ver klaart, dat verdachte hem op zekeren dag had opgezocht en hem gezegd, dat hij aan de commissie van onderzoek moest verklaren, dat hij eens vrijgesteld was van havengeld en hij des nachts grint had gelost voor dat de havenmeester erbij was geweest. Verdachte had hem ook aangezet onjuiste opgaven te doen inzake de grintleveranties. Schipper Boonstra uit Groningen had in 1932 bezoek aan boord van zijn schip gehad van twee heereneen van hen was de ver dachte, de tweede was, naar getuige meent, de burgemeester van Huizen. De heeren had den hem gevraagd of hij in 1932 met een schip steenen in de haven van Huizen was geweest. Pres.: En wat hebt u geantwoord? Getuige: Ik heb 't natuurlijk ontkend, ik ben maar één keer in Huizen geweest en dat was in 1916. De directeur der gemeentebedrijven te Bus- sum ir. J. Gerber is van meening, dat de chef van gemeentewerken in een kleine ge meente als Huizen, meestal niet beschikt over voldoende personeel voor de controle. De werkkring is te druk om zelf die controle uit te oefenen. Rechter mr. Boon: Vindt u het niet onjuist dat een chef van gemeentewerken een con tract afsluit voor de levering van 60.000 steenen met een volmaakt onbekenden man? Getuige acht dit inderdaad onjuist, maar hij kan zich voorstellen, dat dergelijke din gen in een kleine gemeente voorkomen. De heer Boomsma, afdeelingschef van ge meentewerken te Bussum, heeft op verzoek van de verdediging een onderzoek ingesteld naar het gebruikte aantal straatsteenen te Huizen. Deskundige geeft toelichtingen op zijn rapport. Dan komt de burgemeester van Huizen, de heer J. W. Egberts, voor het hekje. De pre sident vraagt getuige of er wel eens schepen vrijgesteld worden van havengeld. De heer Egberts zegt, dat dit in bijzondere gevallen mogelijk is, b.v. bij een schip van den rijkswaterstaat. President: En een schip met steenen voor de gemeente? Getuige: Dat kan voorkomen op order van den gemeente-architect. Wie is Loodsma? President: Bent u met verdachte op be zoek geweest bij schipper Boonstra? Getuige: Ja, we hebben hem gevraagd of hij Loodsma was. Hij ontkenae au en hij ont kende ook in 1931 steenen in de haven te hebben gebracht. Uitvoerig wordt dan de beweerde leveran tie van de 62.000 steenen besproken, die in de haven van Huizen zijn gebracht door ze keren Loodsma. De steenen zijn uitbetaald aan den onbekenden Loodsma (volgens verd.), doch wie en waar Loodsma is, kan niemand zeggen. Volgens verd. zijn de steenen er wel geweest, maar door diefstal etc. zijn er een groot aantal weggeraakt. Het zeer omvangrijk getuigenverhoor is te ruim half vijf ten einde. Dan wordt verdachte uitvoerig ondervraagd door den president Hij zegt, dat het eertificaat van betaling op zijn order door den boekhouder is opge maakt. Dit certificaat is door verdachte ge geven aan Loodsma. Verdachte had Loodsma in Amsterdam ontmoet, deze had hem 62.000 steenen te koop aangeboden. Verdachte had een monster gezien en de steenen waren goed. Ze zijn in de haven van Huizen aange komen, maar wie ze gelost heeft, weet verd niet. Of Loodsma zelf de schipper is ge weest, of iemand anders, weet verd. ook niet rl^houdt verdachte vol, dat inderdaad ae 62 000 steenen zijn geleverd en dat het geïnd"'Ct d°°r h£m' d0Ch d00r Loodsma is Wandelen. NATIONALE PROPAGANDA- MARSCHEN. Een 30 K.M. tocht te Alkmaar. De Nederlandsche Unie voor de wan delsport, kortweg N. U. W. genaamd, houdt 13 en 14 Oct. a.s. haar jaarlijksche propaganda-marschen over 30 K.M. In een zeer groot aantal plaatsen in Neder land zullen dien Zaterdag en Zondag duizenden wandelaars starten, om na een marsch door mooie streken en langs goede wegen het speciale N. U. W- kruisje met lint in ontvangst te nemen. Een van deze marschen wordt Zondag vanuit Alkmaar gehouden. De organisa tie is door de N U.W. in handen gestel 1 van Alcmaria V. V. V., die voor een zeer fraai parcours heeft gezoigd. De route is n.1. als volgt: start Sted. Muziektuin, Heiloo, Limmen, Castricum, Bakkum (verplichte rust) Egmond-Binnen, Venne- watersweg, Heiloo, Westerweg, Geester- weg, Langestraat, Payglop, Ridderstraat, Zilverstraat, Emmabrug, Nieuwlander- singel, Kennemerstraatweg, sted. Mu ziektuin. De start heeft plaats om 11 uur precl-is en er kan geloopen worden in clubver band en als enkeling. Om in aanmerking te komen voor de N. U. W.-plaquette moet een vereeniging met minstens 12 leden plus een leider(ster) deelnemen, die gezamenlijk den tocht moeten vol brengen. Het inleggeld bedraagt 50 ct. per persoon, welk bedrag bij de inschrij ving voldaan moet worden. Ongetwijfeld zullen eenige honderden wandelaars uit Alkmaar starten. Zij kunnen er van verzekerd zijn, dat de marsch prettig zal zijn en dat alles goed geregeld is. Een opwekking onzerzijds is daarom o. i. niet noodig. Men kome in grooten getale op en wandele met groote opgewektheid. Dan zal men een prach- tigen en .gezonden sportmiddag heb ben! Ook Turnlust wandelt mee! Zooals men weet, heeft Turnlust dezen zomer vier wandeltochten georgani seerd. En de vierde wandeltocht zou ook toevalligop dezen Zondag gehouden worden. Nu i6 er een prachtige oplossing gevonden: Turnlust houdt haar eigen wandeling en doet tevens mee aan den marsch van de N. U. W. Dat wil dus zeg gen: wanneet de Turnlust-wandelaars ook het N. U. W.-prijsje willen bezitten, moeten zij daarvoor slechts het inleg geld betalen. Zij loopen dus in dit ge val om twee prijzen. Wenschen zij niet in aanmerking te komen voor de N. U. W. insignes, dan loopen zij gewoon hun Turnlust-marsch mee in het groote verband. Hier is dus een prettige samenwerking te constateeren, die in het belang van de wandelsport is. Wielrennen. DE DERDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Reeds 26 renners geëngageerd. Vijf koppels definitief samenge steld. Vele zijn de geruchten, die de ronde doen omtrent de renners, die voor den derden Arasterdamschen Zesdaagschen wielerwed strijd, die van 2 tot 8 November a.s. in het R.A.I.-gebouw zal worden gehouden, reeds zouden zijn of zullen worden geëngageerd. In tegenspraak met vele en ter bevestiging van andere geruchten kan thans officieel worden medegedeeld, dat momenteel van het veld, dat uit 14 koppels totaal zal bestaan, 26 renners reeds zijn geëngageerd. Deze 26 renners zijn Pijnenburg, Slaats, Braspenninx, De Wolff, Pellenaers, Klaas van Nek Sr., gebroeders Vroomen, Bogaert, Matena, Heslinga, van der Heyden, Visser, van Hout, v. d. Wulp en Jazet, allen Neder landers, Hill (Amerika), Schön en Hürtgen (beiden Duitschland), Buysse en Deneef (beiden België), Bresciani (Italië), Broccar- do en Guimbretière (beiden Frankrijk), Mersch (Luxemburg) en Prieto (Spanje) Van deze 26 renners zijn er slechts 7, die ook in den tweeden Amsterdamschen Zes- daagsche zijn gestart, n.1.' Pijnenburg, die toen met Wals reed, Braspenninx (Jan van Kempen), De Wolff (Adan), Bresciani (Guerra), Hürtgen (Rausch) en Broccardo —Guimbretière. Deze derde Zesdaagsche zal dus niet minder dan 17 nieuwe gezichten zien, waarmede wel afdoende bewezen is dat het voornemen der directie om van dezen Zesdaagsche geen „schablone'' te maken, ernst is geweest. Wat de renners zelf betreft, Pijnenburg en Slaats zijn voldoende bekend en commen taar is hier overbodig, Braspenninx is dc stoere Brabander, De Wolff het nieuwe Am- sterdamsche „kanon", Pellenaers de ama teur wereldkampioen op den weg, Klaas van Nek Sr. een der beste Europeesche zesdaag sche renners, die ook fraaie successen in Amerika boekte, de gebroeders Vroomen, het Limburgsche koppel, dat den laatsten tijd zoo grooten naam heeft gemaakt, Bogaert de Nederlandsche profkampioen op den weg, Matena en Heslinga, de jonge succesvolle Hagenaars, van der Heyden, de populaire Amsterdammer, die als koppelgenoot van De Wolff het afgeloopen seizoen fraaie suc cessen boekte, Jules Visser, de Amsterdam sche coming man, Jan van Hout, oud-wereld uurrecordhouder. momenteel in grootscher vorm, van der Wulp, de Amsterdamsche stayer, die in een vorm is als nooit tevoren en Jazet, de nieuwe Oostelijke ster. Wat de buitenlanders betreft, Norman Hill is de meest succesvolle Amerikaansche zesdaagsche renner, Schön en Hürtgen, momenteel wel de beste Duitsche renners op dit gebied, Albert Buysse, de beste Belgische zesdaagsche renner, winnaar van den Ber- Iijnschen Zesdaagsche 1933 met Deneef, die ook thans geëngageerd is. Bresciani, de beste Italiaan, tweede in het stayerkampioenschap van Italië, Guimbretière en Broccardo, het meest beroemde Fransche koppel de „jon gens van de marine", Mersch, de voortreffe lijke Luxemburgsche renner, die uit het wereldkampioenschap weg geïntrigeerd werd en Prieto, de kampioen van Spanje. Omtrent de vorming der koppels valt mo menteel nog slechts te melden, dat de vol- gende koppels definitief zijn samengesteld, n.1. Guimbretière—Broccardo (Frankrijk), Gebroeders Vroomen (Nederland), Matena Heslinga (Nederland), Schön Hürtgen (Duitschland) en Buysse—Deneef (België) Alle geruchten omtrent samenstelling van andere koppels zijn uit de lucht gegrepen. (Niet officieel) 5e Klasse, 16e HJst Trekking: van Donderdag: 11 October 1934 Hooge PiUzen ijk 310001086 1000.— 1540 8978 17347 400.- 230 500 1211 2722 11612 12227 20038 21f7 200.- 6862 7592 9034 10745 11631 Hg» 12948 23078^ gg8 2392 2406 5424 5614 t&g 8882 10752 11901 14222 18197 18859 21055 Prijzen van f70. 89 109 141 205 351 395 519 832 1099 1129 1229 1237 1373 1616 1664 1688 1708 1907 2024 2110 2206 2224 2334 2400 2461 2465 2600 2700 2781 2835 2890 3070 3126 3143 3255 3441 3442 3469 3488 3498 3650 3767 3824 3921 3924 4093 4417 4627 4951 5086 5168 5335 5388 5603 5606 5733 5871 5928 5931 6010 6301 6302 6333 6348 7078 7195 7343 7389 7536 7650 7742 7838 7881 8163 8182 8191 8307 8325 8492 8570 8892 8907 9083 9138 9155 9187 9198 9549 9561 9637 9834 9945 10024 10057 10171 10235 10242 10282 10440 10808 10976 11132 11153 11221 11352 11370 11395 11704 11720 11744 11898 11947 12067 12099 12237 12373 12382 12508 12606 12809 12885 12951 12959 12968 12974 13114 13292 13446 13496 13538 13785 13873 13954 14052 14103 14112 14117 14130 14199 14216 14316 14450 14534 14576 14596 14914 14935 14955 15011 15031 15053 15089 15158 15207 15221 15330 15401 15463 15477 15820 15924 15947 15962 15999 16175 16176 16181 16208 16214 16281 16325 16477 16523 16534 16541 16561 16664 16728 16808 16890 17011 17063 17138 17176 17253 17298 17534 17759 17850 17905 17920 17935 18081 18196 18292 18363 18474 18493 18494 18515 18679 18710 18754 18799 18897 19063 19065 19089 19242 19248 19319 19482 19505 19519 19591 19629 19723 19764 19919 19929 19943 20152 20209 20254 20305 20330 20457 20543 20563 20752 20794 20795 20893 20929 20973 20990 21303 21411 21651 21725 21785 21874 22156 22248 22320 22331 22543 22617 22851 22932 22969 23120 23244 23313 23462 23644 23651 23659 23857 23977 Nieten 71 84 101 177 210 213 220 274 279 294 316 338 341 345 352 423 474 543 558 602 625 666 713 896 921 923 935 982 1003 1052 1097 U33 1182 1213 1266 1276 1290 1357 1379 1394 1409 1472 1494 1511 1547 1551 1559 1603 1612 1675 1834 1890 1910 1818 1971 1983 2009 2031 2035 2036 2046 2125 2141 2150 2202 2237 2272 2429 2458 2466 2478 2488 2550 2585 2643 2651 2711 2762 2766 2770 2897 2911 2958 2966 2970 3002 3026 3040 3064 3068 3087 3104 3127 3139 3151 3157 3164 3177 3229 3298 3313 3315 3365 3395 3415 3545 3581 3632 3691 3705 3717 3751 3774 3822 3825 3838 3926 3935 3972 3994 3997 4067 4073 4090 4133 4134 4151 4164 4178 4211 4247 4265 4266 4277 4310 4316 4359 4381 4383 4403 4421 4443 4470 4567 4624 4633 4661 4705 4706 4722 4740 4786 4788 4814 4823 4927 4995 5000 5033 5042 5167 5158 5181 5214 5227 5231 5257 5318 5332 5337 5361 5437 5476 5509 5549 5557 5596 5621 5673 5685 5799 5827 5874 5884 5890 5950 5992 6000 6028 6060 6091 6115 6148 6161 6211 6212 6229 6246 6276 6297 6345 6370 6373 6377 6391 6393 6399 6401 6414 6431 6544 6549 6551 6592 6613 6618 6663 6700 6747 6765 6805 6810 6816 6825 6854 6931 6955 7098 7155 7177 7178 7184 7214 7237 7254 7272 7281 7286 7305 7366 7387 7447 7462 7506 7511 7515 7535 7541 7559 7620 7629 7681 7694 7744 7778 7831 7893 7901 7916 7918 8091 8116 8160 8312 8372 428 8452 8463 8472 8496 8508 8519 8551 8611 8657 8667 8668 8682 8691 8699 8705 8782 8906 8908 8910 8919 8927 8946 8961 9015 9058 9074 9087 9172 9184 9262 9301 9309 9316 9323 9332 9351 9356 9407 9423 9514 9524 9527 9540 9577 9580 9590 9565 9704 9763 9892 9984 10149 10224 10365 10374 10384 10401 10413 10522 10570 10804 10605 10624 10625 10635 10680 10690 10698 10737 10789 10849 10851 10959 10988 11089 11110 11165 11217 11254 11258 11280 11292 11 11454 11474 11497 11578 11647 11752 11764 11772 11808 11812 11831 11887 11900 11908 11934 11942 12001 12040 12204 12209 12222 12268 12326 12375 12397 12433 12484 12501 12569 12578 12579 12709 12716 12753 12754 12792 12815 12883 12905 12915 12916 12946 12956 13038 13085 13093 13111 13120 13183 13188 13201 13228 13266 13276 13307 13390 13586 13598 13621 13706 13747 13812 13888 13892 13936 13939 13944 13949 14016 14039 14118 14181 14189 14230 14236 14259 14292 14348 14383 14411 14443 14456 14458 14482 14486 14569 14578 14635 14653 14659 14660 14675 14703 14746 14755 14787 14788 14792 14816 14861 14893 14930 14945 150C3 15029 15067 16077 15120 15124 15206 15225 15231 15235 15264 15346 15355 15389 15392 15466 15499 15516 15528 15619 15645 15695 15702 15728 15847 15851 15901 15912 15929 15944 15960 16058 16103 16249 16306 16309 16350 16354 16360 16363 16374 16377 16556 16619 16640 16838 16920 16921 16945 17071 17090 17137 17149 17225 17295 17297 17335 17476 17539 17587 17622 17641 17646 17701 17725 17745 17761 17914 17917 17933 17965 18015 18157 18235 18253 18306 18368 18429 18532 18569 18645 18664 18688 18722 18729 18734 18736 18770 18794 18837 18871 18889 18974 19052 19098 19129 19188 19217 19283 19333 19364 19384 19413 19420 19499 19508 19597 19625 19633 19741 19748 19752 19760 19809 19836 19887 19891 19930 20023 20026 20034 20089 20093 20097 20104 20148 20201 20280 20314 20337 20344 20466 20506 20526 20528 20581 20590 20608 20629 20632 20693 20734 20740 20778 20814 20828 20837 20891 20922 21002 21028 21034 21075 21117 21161 21169 21286 21329 21362 21393 21397 21412 21439 21464 21470 21484 21506 21545 21572 21580 21591 21644 21664 21810 21835 21844 21873 21885 21919 21920 21946 22050 22077 22082 22108 22119 22138 22175 22197 22336 22392 22403 22409 22420 22438 22467 22475 22508 22574 22595 22640 22646 22673 22700 22716 22739 22770 22700 22840 22844 22847 22848 22855 22880 22885 22931 22946 22947 22951 22967 22977 23008 23036 23040 23054 23227 23307 23337 23368 23385 23388 23407 23409 23422 23461 23507 23519 23529 23584 23654 23673 23680 23681 2368. 23696 23715 23754 23778 23784 23864 23865 238^ 23902

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10