Agenda £aatste Be jfUchUmhett Stad en Omgeving, !Pxomndaat 7Tieuws Latere berichten. Het Nederlandsche Hoi rouwt. POLITIE-COMMISSARIS VOOR DEN RECHTER. Drie maanden geëischt. DE „MAJESTIC" HEEFT 24 UUR VERTRAGING. Vanwege zeer ruw weer op de Atlantische oceaan. GEHEIME GRAANVOORRADEN TER BESCHIKKING VAN DEN STAAT. Proclamatie van de Sovjet- regeering. MIDDEN-BEEMSTER. HEILOO. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, -lken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Flying Down to Rio (operette)hoofdrol Dolores del Rio. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., half S, hoofdnummer Mister Robinson Crusoë (avont.); hoofdrol Dou glas Fairbanks. Toegang voor eiken leeftijd Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Voorjaarsparade (rom.); hoofdrol Franzis- ka Gaal. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 11 October. 8 uur, Groote Kerk, opwekkingsavond sprekers ds. Baar, ds. Terlouw, ds. Kuiper en ds. Bceke van Amsterdam. 8 uur, Harmonie, vertooning film Peenhaar voor de Volksuniversiteit. Maandag 15 October. 8 uur, Harmonie, voordracht van mevr Ros—Vrijman over „Theosophie en huma nisme" voor de Blavatsky-loge. het gedenkteeken van maarschalk Galliéni Minister-president Doumergue zal een lijk rede uitspreken. De inzegening zal plaats vinden in de kapel van de evangelische dom, waarna de bijzetting op Fère Lachaise zal volgen. De bijzetting van Barthon. De minister van buiteniandsche zaken, Barthou, had in zijn testament bepaald, dat hij een eenvoudige teraardebestelling wenschte. De kabinetsraad heeft echter ge meend, dat men zich hieraan niet behoefde te houden, aangezien de dood van den mi nister onder bijzonder tragische omstandig heden is ingetreden, welke een staatsbegra fenis rechtvaardigen. Na een godsdienstige plechtigheid in de kapel van de Döme des invalides zal het stoffelijk overschot werden bijgezet in het familiegraf op het kerkhof Père Lachaise. Oorspronkelijk was de regeering van plan geweest Barthou in het Panthéon bij te zet ten, doch om van den laatsten wil van den overledene niet te zeer af te wijken is daar van afgezien. Betoogingen in Znid-Slavië. In geheel Zuid-Sla'vië heerscht opwinding. Te Zagreb en Leibach hebben manifestanten vijandige kreten geuit aan de adressen van Italië en Hongeraije. De consulaten van Italië en Hongeraije moesten worden be schermd. Er heeft zich geen incident voor gedaan. Te Sarajewo hebben tal van personen te gen Italië betoogd, zoomede tegen de katho lieken, waarmede zij de Croaten bedoelen. Onderhoud met den Duitschen gezant te Belgrado. Een vertegenwoordiger van het Duitsche nieuws-bureau heeft gelegen heid gehad met den Duitschen gezant te Belgrado, die op het oogenblik te Berlijn vertoeft, een onderhoud te hebben over den aanslag op koning Alexander. De gezant zeide o.m. het volgende: „Sedert de aanvaarding van mijn functie in Belgrado, een jaar geleden, heb ik vele malen gelegenheid gehad Z. M. koning Alexander te spreken over politieke en an dere, ook menschelijke zaken. Van den aanvang af ben ik sterk onder den indruk geweest van deze leiderspersoon- "jkheid. De ernst en overgave, waarmede de koning zich volledig gewijd heeft aan zijn zaken, waren evenzeer bekend als zijn door vurige vaderlandsliefde gedragen besluit vaardigheid en karaktesterkte. Maar min der bekend is het misschien, dat deze heer- scher die sinds zijn jonge jaren de last van een ongehoorde verantwoordelijkheid op zijn schouders droeg, in den persoonlijken omgang van de innemendsten eenvoud en na tuurliikheid is jgebleven. Zijn geringen vrij en tijd was geheel gewijd aan zijn gezin en zijn vrienden en aan verblijf in de natuur. Als jager zocht en vond hij in de bosschen van zijn vaderland recreatie. Aan de opvoe ding van zijn kinderen wijdde hij tezamen met koningin Marie de grootste zorgvuldig heid. Zijn voortijdige dood treft te meer, wanneer men weet hoe voorbeeldig zijn leven is geweest binnen de koninklijke familie voor een volk, waarin de patriarchale sa menleving nog thans in zoo hoog aanzien staat. Ons innigste medelijden moet derhalve de zwaarbeproefde koningin Marie gelden, deze jonge vrouw en moeder, die zich thans in de taak van de opvoeding harer zonen en in het bijzonder van den 11-jarigen prins Peter plotseling beroofd ziet van den besten steun. Haar liefde voor haar kinderen is in Zuid-Slavië spreekwoordelijk en deze liefde zal haar kracht geven door haar moederlij ke zorgen naar mogelijkheid het verlies van den vader te vergoeden. In verband met het overlijden van wijlen koning Alexander I van Joego slavië heeft het Nederlandsche Hof voor den tijd van een week halven rouw en voor een week lichten rouw aangeno men. (Ongecorrigeerd.) Door de Almelosche ïechtbank is de be handeling voortgezet van de zaak tegen den commissaris van politie te Hengelo, die verdacht wordt van valschheid in geschrif te en verduistering. De officier van justitie, na verder getui genverhoor requisitoir nemende, achtte het Kn laste gelegde bewezen. Het is zeer laakbaar dat een hoofd van politie zich aan dergelijke feiten heeft schuldig gemaakt al wilde spr. niet voorbij zien dat de com missaris den eersten tijd dat hij in Henlo ir functie was, bijzonder goed werk heeft ver richt en aan verschillende wantoestanden op politiegebied in Hengelo een einde heeft gemaakt. Spr. achte ten slotte tegen den commissaris een gevangenisstraf van drie maanden. Daarna was het woord aan den verdeüi ger mr. P. S. Noyon. DOOR AUTO OVERREDEN EN ERNSTIG GEWOND Gisteravond is tusschen Doetinchem en Zelhem de 50-jarige vrouw van den landbou wer Bensink uit Zelhem door een auto over reden en zeer ernstig gewond. Zij is naar het ziekenhuis te Doetinchem overgebracht, waar geconstateerd werd dat drie ribben wa ren gebroken, waarvan één in maag- en mid denrif is gedrongen en daar een groot gat heeft gemaakt. De toestand van de patiënte is zeer ernstig. BESCHONKEN AUTOBESTUURDER VEROORZAAKT ONGEVAL. Gisteravond zijn een tweetal ingezetenen van Apeldoorn Piepers en de Winter, die per auto van ae Ter Gorgsche kermis thuis kwamen, nabij Doetinchem in volle vaart te gen een boom gebotst. De Winter is ernstig gewond naar het ziekenhuis te Doednchem overgebracht, terwijl Piepers, die de auto bestuurde in arrest is gesteld. Het politie onderzoek wees uit, dat P. in beschonken toestand verkeerde, toen hij de auto bestuur de. De auto is in beslag genomen. VEROORDEELD WEGENS MISHANDELING. De rechtbank te Zwolle veroordeelde he denmorgen den Amsterdammer H. P. L., ver pleegde in het Rijks Psychopatenasyl te Ave- reest tot een gevangenisstraf van vier maan den, ter zake dat hij den directeur van die inrichting, den heer M Westerterp op S Juni j.1. eenige malen met een schaar in hc-t ge zicht heeft geslagen, waardoor deze hel lin ker oog moest missen De eisch was vier jaar gevangenisstraf. De oceaanstoom-er „Majestic" is giste ren met 24 uur vertraging te New York aangekomen. Het schip had gedurende den overtocht te kampen met een hevi- gen storm en had een zeer ruwe reis ge had. De gezagvoerder moest in een zie kenhuis worden opgenomen, aangezien hij infectie had gekregen aan een hoofd wond, die hij had opgeloopen toen een reusachtige golf nabij Bishop Rock de meeste ruiten van - de brug verbrijzelde. De tweede officier van de wacht werd bij deze gelegenheid vrij ernstig aan de hand gewond. De Sovjet-regeering heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarbij de politieke afdeeling der staats- en collectieve boe renbedrijven opdracht krijgen hun zoo genaamde geheime voorraden graan en andere levensmiddelen onmiddellijk ter beschikking van den staat te stellen. In den laatsten tijd hebben verschillende ondernemingen zonder goedkeuring van den staat dergelijke voorraden aange legd. In de toekomst wordt dit streng verboden. Het volkscommissariaat van binnenlandsche zaken is belast met de zorg voor de uitvoering van deze ver ordening. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Leeuwarden heeft J. V., 28 jaar, arbeider te Drachten, wegens brandstichting veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 2 jaar. MAJESTEITSSCHENNIS. W. Ph. la V., 49 jaar, koopman te Rotter dam, werd overeenkomstig den eisch, door de rechtbank te Leeuwarden veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, wegens majes teitsschennis te Hindeloopen. ONVOORZICHTIG AUTO BESTUURSTER. De kantonrechter te Utrecht heeft mevr. C. C. van D., echtgenoote van dr. J. F. van O te Amsterdam, ter zake van het met een motorrijtuig de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen zij reed met haar auto een huis in Loenen stuk veroordeeld tot 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. In 17 landen heeft men esperanto 'a cultatief gesteld bij 't onderwijs. Breed voerig weidde spreekster uit over het groote nut van het esperanto voor den arbeider. Bij congressen kan men zich, onverschillig uit welk land men komt, verstaanbaar maken. De spreekster had verschillende landen bezocht en als de esperantisten elkander ontvingen sprak men even gemakkelijk alsof we in Ne derland waren. Na afloop hield men een uitvoerige gedachtenwisseling en men was van oordeel, dat men hier de gelegenheid moest geven om een cursus te formee- ren. Eenige personen werden aangezocht om contact te zoeken. Er werd de aan dacht op gevestigd dat de cursus neu traal moet zijn. Na een dankwoord volgde omstreeks 11 uur sluiting. Geslaagd voor het artsexamen eerste deel de heer H. P. Veening te Middenbeemster. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd van 3 tot en met 9 October 1934: Riem; ceintuur, insigne; huissleutel; kerk boek;. bril in étui; alpinomuts; kindertaschje met zakdoekje; belastingplaatje in étui; 1 pr. dameshandschoenen; klokje; 1 pr pantoffels; 1 gummilaars; portemonnaie met inhoud; rijwielplaatje; deksel van weegschaal; para- pluie. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven van 3 tot en met 9 October 1934: J. Brugman, Lindenlaan 61, tasch met badg.oed; T. Molenaar, Kwakelpad 21, Schotsche meisjesceintuur; N. Hoogland, Stuartstraat 15, kinderschortje; R. Houwing, Langestraat 28, gekleurde bal; Klokken- meijer, Varnebroek 77, hondenhalsband, Ma gazijn K. van Dijk. Langestraat 42, dames horloge; J. J. Goudsblom, Zocherstraat 14, portemonnaie inh. o.a. belastingplaatje; B. Metselaar, Van der Woudestraat 23, vulpen; R. Nieuwenhuis, Schoutenstraat 22, zak doek; E. van Tuin, Rich. Cobdenstraat 7, portemonnaietjeSnijder, Koningsstraat 6, zak tarwe; A. Smit, Noordervaart 29, Stom- petoren, belastingplaatje in étui; D. J. Schef- fel, Oudegracht 182, belastingmerk in étui; Winkel Vroom en Dreesmann. horloge; C. Hoogland, Lombardsteeg 5, dameshorloge met armband; juffr. Klerk, Nieuwlanders. 78, vermoedelijke gouden collier met hanger; L. Lindenboom, Oostwijk 24, portemonnaie met inhoud; M. J. Niele, Snaarmanslaan 38, padvindersriemMannes, Oudegracht 161, zilveren ring en armband' Heuseveld, Lan gestraat, damessjaal; D. Bosklopper, Ropjes kuil 30, pakje spek; A. Benjamin, Toorn- burg 1, portemonnaie met enkele centen. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. EEN ZENUWACHTIG CANDIDAAT? Hedenmorgen was een chauffeur van een vrachtauto bezig „examen" te doen om eeu rijbewijs te verkrijgen. Op den Stationsweg moest hij zijn wagen dwars zetten en daarna voorzichtig achteruit zetten tegen den trot toirrand. Hij zette hem inderdaad achter uit, maar niet voorzichtig. De wagen kwam met een aardig vaartje tegen een der nieuwe lichtmasten terecht en het gerinkel van ge broken glas was ver in den omtrek hoorbaar. De examinator stapte kalm uit om de schade eens te bekijken. Zou het niet verstandiger zijn dergelijke candidaten op het Doelenveld of de „kracht" in achterwaartsche richting te laten proef rijden? GESLAAGD. Aan de universiteit te Amsterdam is ge slaagd vor het propaedeutisch examen in de medicijnen de heer J. Degenaar alhier. 'Een aantal belangstellenden was Woensdagavond naar „De Rustende Jager" getogen om mevr. van Veenen- daal uit West-Graftdijk te hooren over esperanto. De spreekster had heel wat materiaal in de wereldhulptaal tentoon gesteld, waarmee men te voren kennis maakte Zij sprak vlug, doch boeide haar gehoor 't Is „de" taal der toekomst. Fransch. Duitsch en Engelsch mogen de taal der wereld zijn, veel en veel meer geldt dat volgens haar voor esperanto Esperanto1 is gemakkelijk te leeren met eenigen goeden wil kan men zich in een twee jarigen wintercursus bekwamen. Het ontstaan, de ontwikkeling en het nat van esperanto werd duidelijk belicht. NIEUWE ONDERSCHEIDING VOOR NEDERLANDSCH VLIEGER OFFICIER. De eerste luitenant-vlieger J. H. van Gie- sen, afkomstig van Oost-Graftdijk, .tijdens het internationaal Pooljaar 1932—'33 leider van het Aërologisch station te Reykjavik, is door den koning van Denemarken en IJsland benoemd tot groot-ridder in de orde van den IJslandschen valk. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van H. Steunk, caféhouder te Schagen Noord, met benoeming van mr. Ledeboer als rech- ter-commissaris en van mr. v. Leeuwen als curator, benevens van G. N Verduin, land bouwer te Keins, gemeente Zijpe, met benoe ming van mr. Krabbe als recnter-co^yr^sa- ris en van mr. Scholte als curator. VOLKSUNIVERSITEIT, Men verzoekt ons opname van het vol gende: Evenals alle jaren komen de inschrijvin gen voor de werkcursussen zeer traag bin nen. Reeds vroeger wezen wij er van deze plaats op, dat het voor een goeden gang van zaken noodzakelijk is, dat belangstellenden voor deze cursussen zich zoo spoedig, wan neer zij een keuze hebben gedaan, laten in schrijven. Doen zij dit niet dan loopen zij de kans, dat het bestuur juist den cursus, waarvoor zij belangstelling hebben, wegens onvoldoen de deelname, van het programma moet af voeren. Niet alleen zich zelf, doch ook anderen treffen zij daarmede. Zij, die dus voornemens zijn een werkcursus te volgen, wekken wij op, zich disnog onverwijld daarvoor aan te meloen. EEN KARAKTERISTIEKE ETALAGE. Ter gelegenheid van haar grootsch opge zette handwerktentoonstelling heeft de firma Vroom en Dreesman een buitengewone eta lage naar voren gebracht, n.1. onze wereld beroemde kaasmarkt en haar omgeving in het zomerseizoen. Een natuurgetrouwe weergave verluchtigd met geestige caricature. Zelfs de bekende ruitertjes in den toren huppelen er lustig op los en de kazen rollen door de goot in de schuiten. Een etalege die de aandacht meer dan waard is. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur der Dierenbescher ming, den heer Verver, is nog 1.50 in gekomen voor het fonds van het Dieren- asyl. Tevens is bij den heer Verver een cy- persch poesje binnen gebracht, dat op de Oudegracht verloren werd. De eigena resse kan het terug bekomen bij den heer Verver. TRUDI SCHOOP-BALLET IN 'T GULDEN VLIES. Van het Trudi Schoop-ballet, dat Dins dag 16 Oct. in 't Gulden Vlies optreedt, pu- bliceeren wij nog de volgende persstemmen: De Telegraaf Een wonderlijke, opwindende muziek leidt ons in tot den dans der „Komikerinnen" van het Zuericher Stadt-theater. De ziel van dit dansgezelschap is Trifüi Schoop, een kleine, lenige en sterke figuur, me.t een gezicht dat denkt. Haar dans is even voortreffelijk als die van de anderen, die in al hun passen prachtig expressief zijn, in de mimiek is zij vindingrijker, onverwachter, komischer dan een van hen. Vol fantasie: het sportleven, met al de be wegingen, van voetbal, van boksen, van wiel rennen, paardrennen, geestig geconcen treerd telkens in een enkel volgehouden ge baar, als een tic En bij elk van die vondsten juicht men spontaan. In een ander verslag: Een enthousiaste ontvangst. Een opgetogen zaal van den Stadsschouw burg heeft de Zwitsersche dansers en danse ressen met geestdriftige ovaties en in uit bundige vreugde gehuldigd. Trudi Schoop heeft van ons publiek onmiddellijk een schaar bewonderaars gemaakt, die de frischheid en de vreugde van haar kunst van ganscher harte heeft genoten: die zoowel haar eigen „Chaplineske" pantomime als de arbeid van de groep en deze laatste zeer speciaal in alle korte, humoristische, bewegelijke scènes tot in ieder onderdeel geappreciëerd heeft. Algemeen Handelsblad: Er zit een ongelooflijke beweeglijkheid in dit gezelschap en zoowel in technische vol maaktheid als in plastisch uitdrukkingsver mogen staat het minstens op gelijke hoogte als de groep Joossr Het talrijke publiek was zeer geestdriftig Vooral het sportnummer, met de vaak heel rake en geestige grotesque, uitbeelding van wedstrijden, vond langdurigen en storm- achtigen bijval. De danskunst blijkt steeds weer nieuw leven te krijgen. In een soliste als La Argentina. En in balletten als dat van Jooss en, nu van Tiudi Schoop. Het is ver heugend. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Ja, dat is werkelijk een bizonder ding ge weest deze kennismaking met het „ballet" van Trudi Schoop. Inderdaad is de kunst van dit gezelschap veel meer pantomime of zoo men wil dramatische bewegingskunst, op de basis van een ongetwijfeld zeer gerafineer- de danstechniek, die deze jonge menschen in staat stelt de meest gecompliceerde bewegin gen als het ware spelenderwijze te verrich ten. BUURTVEREENIGING „S.I.S." C. W. Bruinvisstraat—Zocherstraat e.o. Alhoewel de weersomstandigheden niet meewerkten, is het 6e jaarlijksche kinder feest van bovengenoemde vereeniging schit terend geslaagd. Reeds vroeg in den morgen waren vele rappe handen in de weer, niettegenstaande den druilerigen regen, om alles in orde te brengen, en in verband met het weer werd al spoedig besloten het feestterrein te verplaat sen van de U.L.O. school naar het Veiling gebouw aan den Helderscheweg. Ruim twaalf uur arriveerde de muziek op het Pleintje in de Eikelenbergstraat en deze zorgde er voor, dat de stemming er spoedig in kwam. Precies half één werd'de optocht geformeerd en toen was het gelukkig droog. Onder de vroolijke tonen der muziek van de „Kleine Kapel" van Gebr. Dekker werd door de straten der buurtvereeniging gemarcheerd naar het Veilinggebouw, waar bij aankomst de voorzitter, de heer W. de Moei, zijn ope ningsrede uitsprak. Hij riep het welkom toe aan de kinderen, aan de ouders, aan de jury leden t.w. mevr. Uyttenboogaart; J. Hoek stra, Hoofd der U.L.O. school en G. J. Na- rold, Indisch ambtenaar, en wees vooral op de propagandistische waarde van den op tocht, daar deze overal groote belangstelling had getrokken. Speciaal heette hij welkom het eere-lid der vereeniging, den heer O. S. v. d. wal, die uit Amsterdam was overge komen om dit kinderfeest bij te wonen wat door het bestuur op hoogen prijs werd ge steld. Verder herinnerde hij aan de tot stand gekomen fusie en het verheugde hem, dat er zoon sublieme samenwerking was, maar betreurde het evenzeer, dat vele oud-leden j7 Zocherstraat-buurt zich nog afzijdig hadden gehouden om eerst eens „de kat uit den boom te kijken". Hij spoorde de aanwe zigen aan om naast het bestuur propagan dist te zijn voor de vereeniging en leden te winnen. Hij wenschte ten slotte allen een prettigen middag. (Applaus en fanfares.) Het eere-lid, de heer v. d. Wal, sprak nog enkele woorden en was blij, dat de fusie tot stand was gekomen. Hij herinnerde er aan, hoe li ij tot beide vereenigingen den stoot had gegeven Hij was blij dit feest te kunnen bijwonen en hoopte, dat ae fusie een blijvend succes mag zijn en dat er vanaf vandaag door leden of buitenstaanders geen enkel woord van afbrekende critiek wordt geuit (Fanfares.) Hierna .werden de kinderen getracteerd en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 775,1 m.M. te Brest. Laagste barometerstand 743,1 m.M- te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 12 October Zwakke tot matige westelijke tot zuid westelijke wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; aanvankelijk weinig of geen neer slag; veel kouder des nachts; overdag wei nig verandering te temperatuur. Weeroverzicht. In het west-zuid-westen bleef over de Golf van Biscaye de hoo«;e druk standhouden, ook over Frankrijk heeft zich thans een kleine hooge druk kern gevormd onder den invloed van deze hooge druk gebieden is het in het zuiden rustig weer met koude nachten. De depressie, die gisteren nog nabij IJsland lag verplaatste zich oostwaarts en ligt nu over Scandinavië. Zij veroorzaakte gisteren zware storm aan de Noorsche kust, over de Far Oer en de Shetlands. Ook thans waait het in zuid-Noorwegen en Denemar ken nog vrij krachtig. Bij IJsland vertoont zich een nieuwe daling. Een secundaire die hedennacht passeerde bracht in ons land lichte regen. Er schijnt nabij noord-Schot land een nieuwe secundaire te liggen, doch aanvankelijk is hiervan ten onzent nog geen regen te verwachten. Regen van beteekenis viel in de afgeloopen 24 uur slechts aan de Noorsche kust. Door den aanvoer van vochtige lucht uit het westen blijft het weer in onze omgeving, noord-Frankrijk en Duitschland overdag nog vrij somber. Voor hedennacht is opklaring en sterke afname van temperatuur te verwachten. Overdag zal nog weinig verandering optreden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.48 uur licht op. vingen de verschillende wedstrijden aan, waartoe het Veilinggebouw zich bijzonder goed leende. De muziek zorgde voor de noo- dige afwisseling, terwijl de verschillende wedstrijden groote belangstelling ondervon den en heel dikwijls aanleiding gaven tot hi- lariteiten. Tijdens de wedstrijden werden de kinderen nog enkele malen getracteerd en verliep de middag voor velen veel te vlug, Nadat de wedstrijden waren beëindigd, betrad de heer W. de Moei het podium en zeide dankbaar te zijn, dat alles zoon vlot verloop had gehad. Hij bracht een woord van dank aan de dames en heeren commissie leden, die zich dezen middag geheel voor de kinderen hadden gegeven en wees er daarbij uitdrukkelijk op. dat het bestuur zich onvoor waardelijk neerlegt bij de beslissing der com- misieleden, wat betreft de prijzen, en niet duldt en nooit zal dulden, dat de buiten staanders zich hiermede bemoeien. (Applaus en fanfares.) Ook bracht hij dank aan het Bureau van Gemeentewerken voor de mede werking, terwijl hij het betreurde, dat plant soenen zich dit jaar geheel afzijdig had moe ten houden. Niet minder werd op prijs ge steld de medewerking van den heer Mak, directeur der veiling, voor het afstaan van het gebouw, en ook de politie had alle mede werking verleend en verschillende faciliteiten toegestaan. Doordat onderscheidene firma's enkele hunner artikelen hadden beschikbaar gesteld, konden de kinderen zulke flinke tractaties worden gegeven. Ook roemde hij de loffelijke wijze, waarop de muziek zich van haar taak had gekweten en bracht hij hiervoor Gebr. Dekker en de jury een welge meend woord van dank. De uitslag was als volgt: Groep origineel: le pr. (met bijzonderen lof der jury) Pinda-mannetje, Jaapie Lange- dijfc; 2e pr. Roodkapje. Agatha Rustenburg. Groep mooi: le pr. Prinsen-Bruidspaar met gevolg, Tinie de Moei en Joop van Dijk, verder Dientje van Dijk, Truus Langedijken Arie van Dijk; 2e pr. Friesch costuum, Ma- rietje Hoekmeyer. Groep komisch: le pr. Micky-Mouse, Stientje Strang, terwijl nog twee troost prijzen werden toegekend, nl. 2 Opoe's (Gonnic Ranzijn en Ennie Möring) en Mijn werker, Henkie Möring. De uitslag der wedstrijden was: Groep 1, meisjes van 4 en 5 jaar: le. pr. Tinie Ranzijn; 2e pr. Truus Langedijk; 3e pr. Annie Thoes Jongens van 4 en 5 jaar: le pr. Theo Stuurop; 2e pr. Jan de Waal; °e pr. Kees van Dijk, terwijl de overige kinderen dezer groep allen een troostprijsje ontvingen. Groep 2. meisjes van 6 en 7 jaar: le pr. Lena v. d. Eist; 2e pr. Elis. v. d. Linden; 3e pr. Rie Helderman; troostprijs Trientje Mole naar. Jongens van 6 en 7 jaar: le pr. Kees Thoes; 2e pr. Willie Schmidt; 3e pr. Jan Kluft. Groep 3, meisjes van 8 en 9 jaar: le pr Tinie de Moei; 2e pr. Lies Indri; 3e pr. Ma- rietje Kramer. Jongens van 8 en 9 jaar: le pr. Kees Met selaar; 2e pr. Theo de Boer; 3e pr. Henkie Möring. Groep 4, meisjes van 10 en 11 jaar: le pr. Marietje Hoekmeyer; 2e pr. Gonnie Ranzijn; 3c pr. Zus Groen; troostprijs Cath. Schoen. Jongens van 10 en 11 jaar: le prijs Wou ter Popma; 2e prijs Carel Schmidt; 3e prijs Simon Kramer; troostprijs A Piet Morauw; troostprijs B Piet Kwant. Groep 5, meisjes van 12 en 13 jaar: 1« prijs Marie Popma; 2e prijs A Nellie Mo rauw; 2e prijs B To van Latum; 3e prijs

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2