Agenda Provinciaal Tlieuivs (RecfUs-taken £uchtoaact jflucgediike Stan £aalste berichten Onze Jioloniën Stad en Omgeving- WeecAedcht Aartsbisschop vermoord Vreeselijk drama te Riga. GORILLA VERWONDT ZIJN OPPASSER. PURMEREND. DE WESTFRIESCHE DIJKEN. DE WEG LIMMEN—BAKKUM. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, DE LUTO TE AMSTERDAM, DE ONTVOERING VAN MRS, BERRY STOLL. Geen politieinmenging. DE WERKGELEGENHEID IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. Een noodtoestand! HET NATIONAAL-CRISIS-COMITE. De boeken open DAAD VAN WAANZIN. Man schiet op vrouw en klad en daarna op zichzelf. MOREELE VERZORGING WERKLOOZEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tsarina van Rusland (hist.-rom.); hoofdrol Mariene Dietrich. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- dt voorstellingen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De gevangene van Port Zamba (rom), hoofdrollen Victor Jory en Loretta Young. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A B T., half 8, eerste hoofdnummer Het raadsel'van den Indische expres (sensj; hoofdrol Edmund Lowe; tweede hoofdnum mer Circusleven (avont.) Toegang boven 14 ^Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. film van Amster damsch volksleven), met Aaf Bouber, John Elsensohn, Jopie Koopmans, Fientje de Alsr c.3. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling; 's av. 7.15 en 10 uur Woensdagmiddag matinee. Toegang voor alle leeftijden. Maandag 15 October 8 uur, Harmonie, voordracht van mevr. Ros—Vrijman over „Theosophie en huma nisme" voor de Blavatsky-loge. Dinsdag 16 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden danseres Frudi Schoop. Gisteravond laat is het hoofd der Grieksch katholieke kerk in Letland aartsbisschop Johan Pom- mer vermoord, waarna de moor denaars trachtten het huis in brand te steken. Kort na middernacht werd de brandweer gealameerd voor een brand, die was uitgebro ken in het alleen door der. aarts bisschop bewoonde huis in de vila wijk Waldpark, nabij de voorstad Kaiserwald. Toen de brand was gebluscht ontdekte de brandweer in een terzijde gelegen kamer het vreeselijk verminkte lijk van den aartsbisschop, dat bedekt was met stroo en drie uit hun scharnieren getilde kamerdeuren. Bovendien werd geconstateerd, dat men in de woning van den aartsbisschop alles had omgewoeld. Men vermoedt, dat de moord in verband staat met een proces wegens verduistering van kerkgelden, dat dezer dagen voor de rechtbank te Riga zal wor den gehouden en waarin de aarts bisschop als hoofdgetuige a charge zou optreden. De nog onbekende dader is voortvluchtig. GEHEIME LUCHTVLOOT? Geruischlooze Duitsche machines. De „Daily Herald" bevat een bericht van zijn correspondent uit Dresden, dat hij in de buurt van Cottbris 150 vliegtuigen heeft ge zien, die in militaire formaties vlogen. In de nabijheid zijn geen vliegveld of hangars te zien. Van goedingelichte zijde heeft de correspondent echter vernomen, dat bij Cottbris ondergrondsche, bomvrije han gars zijn. Voorts vernam hij uit dezelfde bron, dat Duitsche ingenieurs er in zijn ge slaagd om geruischlooze vliegmachines te bouwen. Wanneer dit waar is, dan zal in dat geval op andere wijze moeten worden uitgemaakt, waar zich een vliegtuig of eskader in de lucht bevindt. Want tot nu toe worden plaats, snelheid en richting door ge luidweergevers bepaald. In het apenhuis van den Dierentuin te Berlijn heeft de gorilla Bobby, terwijl een groot aantal toeschouwers naar zijn caprielen stond te kijken,'plotseling'een aanval van woede gekregen. Hij wierp zich op zijn oppasser, gooide hem op den grond en bracht hem verschillende beten en andere verwondingen toe. Op het hulpgeroep van de omstanders scho ten eenige andere oppassers toe, die den man uit zijn hachelijke positie be vrijdde. De directie van den dierentuin deelde later mede, dat de oppasser behalve u't- wendige ook inwendige verwondingen had bekomen. Oude inbraak opgehelderd. Ongeveer een jaar geleden is te Pur- merend ingebroken in de Purmerender VVasch- en Strijkinrichting aan de Nek- kerstraat, waarbij een brandkast is opengebroken en ongeveer 500 aan contanten werd meegenomen. Thans heeft men een man in de strafgevange nis te Haarlem, een vroegeren boeren knecht uit de Beemster, een verhoor af genomen en daarbij heeft deze bekend, aan deze inbraak te hebben deelgeno- nomeh. Verder noemde hij als zijn mede plichtigen iemand uit Schermerhorn, die dezer dagen zoor een inbraak is ge arresteerd en twee broers te Wormer. De eerste heeft eveneens bekend, laatst genoemden nog niet. In de voorjaarsvergadering van Water- schapsbelangen en Verkeerswegen in West- friesland van Maart 1934 werd besloten aan Ged. Staten eenige bedenkingen kenbaar te maken tegen het afgraven en verlagen van den Westerdijk van Drechterland en het ver wijderen der steenglooilngen van sommige voormalige zeedijken. Daarop ontving de vereeniging ten ant woord, dat de glooiing en het dijkslichaam bij de afgraving en verlaging van den Wes terdijk van Drechterland ongewijzigd blij ven, dat de dijk ten opzichte van de storm- streek zeer gunstig gelegen is, zoodat zelfs voor de totstandkoming van den afsluitdijk der Zuiderzee bij de zwaarste stormen geen schade aan den dijk is ontstaan, de golfop- loop was toen reeds en is thans zeer zeker van geen beteekenis. De veiligheid in West friesland wordt dan ook naar de meening van Ged. Staten door de afgraving en ver laging niet het minst in gevaar gebracht. De opmerking, dat sommige dijken van de steenen glooiing worden ontdaan, brengen Ged. Staten terug tot het verwijderen van de steenen glooiing van den Westerdijk der Vier NoorderKOggen voor zoover deze reikt boven het peil van 2 M. pi. N.A.P. Te dien aanzien vestigen zij de aandacht er op, dat het in de bedoeling ligt de glooiing beneden dat peil in stand te houden en dat de Westerdijk ten opzichte van de zee thans derde waterstelling geworden is, zoodat cok door de uitvoering van dit werk de veiligheid van het achterlig gende land niet in gevaar wordt gebracht. Het provinciaal bestuur van Noord- hoJland heeft te Haarlem aanbesteed het aanbrengen van een gewalste fun deering en een deklaag van teer-, steen slag of een ander gelijkwaardig mate riaal voor de rijbaan en het rijwielpad en het maken van een voetpad in de aarden baan van het gedeelte van dsn provincialen weg HembrugLimmen— Castricum aan zee tusschen den rijks weg bij Limmen en den Bakkummer- weg te Bakkum, met bijkomende werken in de gemeenten Limmen en Castricum. Laagste inschrijver J. Ooms Pzn. ie Avenhorn, voor 49.314. SINT PANCRAS Donderdagavond had de verloting plaats ten bate der navolgende vereenigingen „Staatspensioen", „Vrone", „Zanglust" en „Kunst naar kracht". De verloting werd gehouden in de zaal van den heer Bouwstra. Gezorgd was voor eenige afwisseling. De heeren Stammes en v. Twuyver zorg de voor muziek terwijl door de zangvereeni- ging Zanglust, een tweetal liederen ten ge- hoore werden gebracht, welke zeer in den smaak vielen van het publiek. Ook trad op onze plaatsgenoot de heer J. Glori met levensliedjes, welke op hoogen prijs werden gesteld. De hoofdprijzen vielen als volgt: le pr. 536 gewonnen door den heer A. Glas te St. Pancras; 2e pr. 1753 3e pr. 1922. LANGENDIJK. Van de 4 Langendijker gemeenten heb ben 3 de bekende verklaring afgelegd, dat de tij'dsomstadigheden het noodzakelijk ma ken, dat de verkoopgelegenheid op Zondag voor verschillende winkels ruimer wordt ge maakt. Alleen Broep op Langendijk acht die noodzakelijkheid niet aanwezig zoodat die gemeente de eenige zal zijn waar de winkels Zondags gesloten zullen zijn. De minister van sociale zaken heeft aan de vier Langendijker gemeenten en St. Pan cras toegestaan de proef, waarbij de arbei ders in het tuinbouwbedrijf met toeslag of het loon door de overheid te werk worden gesteld, tot 1935 te verlengen. Over 't geheel is deze proef zoowel bij arbeiders als tuin ders goed bevallen. Over 't geheel werd van deze regeling een bevredigend gebruik ge- aakt, alleen in Noordscharwoude was dit minder gunstig. Men verwacht nu, dat, blij ven de economische omstandigheden voor den tuinbouw ongunstig, het volgend jaar definitief tot de regeling, die nu als proef geschiedt, zal overgaan en dat daarbij meer gemeenten zullen worden betrokken dan de vijf genoemden. LUITENANT KRIJGT 1 MAAND GEVANGENISSTRAF. Voor het Hoog-militair gerechtshof. In hooger beroep heeft heden voor het Hoog Militairgerechtshof terecht gestaan de res. 1ste ltn. L. A. J. M. v. M. van het regiment wielrijders, die door den krijgsraad te Den Bosch is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en ontslag uit den militai ren dienst wegens weigering, ook na bevel daartoe te hebben ontvangen van den over ste, tot onderteekening van de hem toege zonden legerorders welke betrekking hadden op de voor militairen verboden vereenigin gen. Na verhoor van de beklaagde vorderde de adv. fiscaal verz.waring van de ge vangenisstraf tot 1 maand en handhaving van 't ontslag uit den militairen dienst. De „Kwartel" is te Bandoeng aange komen. De Havik" is op thuisreis te Calcutta geland. De „Pelikaan" (uitreis) is te Boedapest geland. Amsterdam overgebracht. Wij brachten een bezoek aan de werkzaamheden, waaraan op het oogenblik de laatste hand wordt gelegd. De tentoonstelling zal vandaag door wethouder J. ter Haar Jr. worden geopend. Indien do financieels baten goed zijn, zal men de expositie nog naar verschil lende hoofdsteden onzer provinciën doorzenden. Voor de belangstellende in het vlieg- wezen, en wie is dat niet, is hier heel wat t e genieten. De K. L. M., de Rijks luchtvaartdienst, Marineluchtvaart dienst, de Koninklijke Nederlandsch Indische Luchtvaart en talloos vele an dere bedrijven, die direct of zijdelangs met het vliegwezen verband houden, zijn met stands aanwezig. Bovendien worden in een aparte hall filmvertooningen ge houden, die aangeboden zijn door de Bataafsche Import Maatschappij, terwijl voortdureid klankfilms vertoond wor den, o.a. de triomphale aankomst van de „Pelikaan"-bemanning en de klankfilm „Verkeerswezen der Lucht". Ook een Indische afdeeling is aanwezig. Een pa norama van de vlucht naar Indië, een technisch wonder dat nog niet eerder werd toegepast, is op de tentoonstelling te zien. De militaire afdeeling is wel op bij zondere grootsche wijze vertegenwoor digd. Ook is hier uitvoerig het bedrijf te Soesterberge in maquettes te volgen. De stand van Philips en de parachutes waren in Den Haag nog niet aanwezig. De pleisterplaats „De Mijlpaal" het café, is versierd met allrelei emblemen, die op het verkeer betrekking hebben, terwijl daar bovendien oude fietsen en auto's zijn geëxposeerd. Ook voor radio-liefhebbers en fotogra fen zijn hier de modernste apparaten te zien. De tentoonstelling blijft tot den 21sten October geopend. ONDERTROUWD: Johannes Karceboom en Henriette van Lopik. Evert Hamberg en Berendina Zwiers. Cornelis Bakker en Maria Hu- ting. Jan Schreuder en Guurtje Leeu- wangh. (Ongecorrigeerd.) JHR. MR. STOOP, t Hedenmorgen is te Den Haag overleden in den ouderdom van 61 jaar Jhr. Mr. T. R. J. E. Stoop, secr. van het kabinet der ko ningin. In buitengewoon snel tempo is de Luto, de luchtvaarttentoonstelling, van Den Haag naai' het IJsclubterrein ie Uit Louisville in den staat Kentucky wordt §emeld, dat de familie van den oliemagnaat >erry Stoll zich ernstig ongerust maakt over het lot van de jeugdige mevrouw Stoll, die gisteren, toen zij alleen met een dienstmeisje thuis was, van haar bed werd gelicht en ontvoerd. De politie heeft zich thans bereid ver klaard, teneinde de veiligheid van het slachtoffer niet in gevaar te brengen, zich voorloopig buiten de zaak te houden, totdat mevrouw Stoll veilig terug is gekeerd. Haar echtgenoot verklaarde, dat hij bereid was aan den eisch der bandieten, die een losgeld van 50.000 dollar verlangen, te voldoen. Het bericht, dat de grootste werf van de hoofdstad, de Nederlandsche Scheepsbouw in Maart 1935 haar geheele bedrijf zal stopzetten, heeft op onstellende wijze het ge brek aan werkgelegenheid in onze haven in het licht gesteld. War.t met de Neder landsche Maatschappijegaan ook alle ande re technische bedrijven, welke voor het scheepvaartbedrijf werkzaam zijn, ernstig onder de wereldcrisis gebukt. Naar wij in bevoegde kringen vernamen, moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid dat, wanneer in den algemeenen toe stand niet binnen afzienbaren tijd een wijziging ten goede intreedt, ook andere bedrijven hun poorten gaan sluiten. Voor de reparatie bedrijven, welke outillage hoofd zakelijk gericht is op herstel- en andere werkzaamheden ten behoeve van de zeescheepvaart, is er prac- tisch geen werk meer. De verliezen van eiken maand loopen in de duizenden. Wat de reparaties voor binnenvaartsche pen betreft, zijn de bedrijven, die op dit ge bied geoutilleerd zijn, ernstig gehandicapt door het feit, dat Amsterdam de eenige ha ven in Nederland is, waar voor repareeren- de binnenschepen havengeld wordt geheven. Het gevolg is, dat het overgroote deel der binnenschepen te Rotterdam, Utrecht of bij aan de Lek gevestigde repartie-bedrijven gaat repareeren. Het is in dit verband dat de directie van Verschure en Co's Scheepwerf en machine- fabrek aan het gemeentebestuur een repuest heeft gezonden, waarin dringend op vrijstel ling van havengeld voor binnevaartschepen wordt aangedrongen. Gehoopt wordt, ge zien de groote belangen, welke op het spel staan, op een spoedige behandeling. Het N. C. C. heeft van het accoun tantskantoor H. J. Vooren te den Haag do volgende verklaring ontvangen: „Blijkens administratie van het N. C C., die tot en met 31 Augustus 1934 door ons gecontroleerd en accoord bevonden is, werd tot en met genoemden datum ontvangen aan giften in geld voor A steun inclusief rente en bijzondere baten 2.133.464.48. Hiervan is uitgedeeld in geld en betaald voor versterkte giften in natura 1.454.277.Aan steun in den vorm van voorschotten stond per 28 Fe bruari uit 8652.50. Aan B-steun werd uitgedeeld in geld en aan giften In natu ra 1.821.137.54. De beschikbare beta lingsmiddelen, alsmede de bewijsstuk ken van en onder panden voor uit staande gelden zijn door ons opgenomen en in overeenstemming bevonden met de administratieverantwoording." Naar aanleiding Van een liefdesver houding schoot A. P. Kroes te Batavia onderstationschef der He klasse een kind van U maanden in het achter hoofd, waarna hij zijn echtgenoot© met een schot in den schouder verwondde. Vervolgens richtte hij het wapen op zch zelf. De dader is bezweken, het kind en de echtgenoote zijn levensgevaarlijk gewond. GESLAAGD. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen in de geneeskunde (cum laude) ir. G. J. Tjalsma Heiloo (voorheen te Alkmaar). ERNSTIGE WAARSCHUWING. Gisteren is door de politie een persoon aangehouden, die zonder de vereischte ver gunning van B. en W. van Alkmaar een in zameling hield van gelden ten behoeve van de vereeniging voor inwendige zending op VoornePutten en daartoe voor de ontvan gen bedragen gedrukte kwitanties afgaf en bovendien de gevers liet teekenen voor het geschonken bearag in een cahier. Gebleken is, dat verschillende daarin onder N.N. op gegeven giften geheel gefingeerd waren en uitsluitend dienst deden als z.g. animeer- posten; zoodra den colporteur bleek, dat de giften kleiner werden, werd door hem onder N.N. een hoog bedrag in het boek geschre ven teneinde volgende schenkers op te wek ken tot een flinke gift. Daarnevens is echter komen vast te staan, dat de colporteur 50 van het ontvangen bedrag als provisie mocht behouden, wat den gevers wel onbekend zal zijn en wat den man een behoorlijk inkomen verschafte. Uit het door hem bijgehouden cahier bleek im mers, dat in een maand tijds door hem een bedrag van ongeveer 560 was gecolpor teerd. Tegen den colporteur, die in het bezit was van een spoorwegabonnement en uit Schie dam het land bereist, is proces-verbaal opge maakt; het in zijn bezit zijnde geld van de inzameling afkomstig, is inbeslaggenomen Het publiek wordt er nog eens op gewezen, dat geoorloofde collectes steeds het politie- stempel moeten kunnen toonen. Wanneer dus eventueele collectanten dit niet kunnen toonen, is het altijd gewenscht terstond de politie te waarschuwen, daar men dan ver keerde praktijken kan uitroeien. STEUNBONNEN VOOR RUSLAND Gisteren is door de politie een persoon aangehouden, die steunbonnen verkocht voor een arbeidersdelegatie naar de Sovjet-Unie en welke bonnen dienst deden als kwitantie voor een collecte, waarvoor geen toestem ming door de autoriteiten was verleend. Gebleken is, dat deze collecte uitgaat van de V.V.S.U., waarvan ook te Alkmaar een afdeeling is gevestigd. Tegen bedoelden per soon is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de ingezamelde gelden in beslag zijn genomen. Te Egmond aan Zee is opgericht een comité, dat zich ten doel stelt de moreele ver zorging van de werkloozen in die gemeente. He comité bestaat uit de navolgende hee ren: B. A. van Kleef, voorzitter, Th. M. A. Ruitenburg, secretaris, P. C. Rike, J. H. van den Berg, E. Vogelenzang en C. Belonje. Voorloopig zullen in de maanden Novem ber en December verschillende films van leerzamen en ontspannenden aard worden vertoond, waaronder enkele van de Neder landsche Heide Maatschappij, van de Staats mijnen, van groote industriën in Nederland, van de T.B.C.-bestrijding enz. Voorts worden voor de komende winter maanden een aantal ontwikkelingsavonden voorbereid. KORENBEURS-VERGADERING. Gisteravond hield de sub-tommissie der Landbouwtentoonstelling afd. Korenbeurs, haar laatste vergadering van dit seizoen De voorzitter opende deze bijeenkomst zijn vreugde uitsprekend over het succes der expositie in de Korenbeurs waar naar schatting pl.m. 12000 menschen hebben genoten van het gebocene. Daar de onkosten altijd zeer -belangrijk zijn kwam de inhoud van de bij de uitgang geplaatste bus zeer goed van pas, zoodat het te kort der tentoonstelling hierdoor zeer aanmerkelijk werd veicleind. De commissie acht dan ook een woord van dank aan de gevers dei vrijwillige bijdrage hier zeer ze ker op zijn plaats. Er jB volgens den voor zitter uitgebleken dat het publiek uit Alk maar en omgeving het vriie entree door de commissie gehandhaafd, op prijs stelt. Na behandeling der rekening kwam de rond vraag. die zeer geanimeerd was. De voor zitter beantwoordde alle vragen naar genoe gen, alleen werd de vraag van den heer Ruygh, om een betere prijzen-regeling te verkrijgen voor de inzendingen van groenten kweekers nagehouden tot de 1ste vergade ring van het volgende jaar. Hierna sluiting. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 775,3 m.M. te Scilly Laagste barometerstand 748,7 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 13 October: Matige aanvankelijk nog krachtige weste lijke tot zuid-westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk eenige neerslag; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. In de drukverdeeling kwam nog steeds weinig verandering. De hooge druk blijft in het westen zuidwestelijk, de depressie in het noorden houdt stand. Terwijl secundairen op de grens van boogen en lagen druk van west naar oost trekken. Thans daalt over Schotland de barometer weer, terwijl over Denemarken en zuid-Scandinavië eveneens een daling voorbijtrekt, die over dit gebied en dé zuid-Oostzeekust krachtige wind ver oorzaakte. Bij den toevoer van eceanische lucht uit het westen blijft het over het noor den van de Britsche eilanden, Scandinavië, onze omgeving en Duitschland nog warm. Vooral in de bovenlucht komen hooge tem peraturen voor. Op 2500 M. is de tempera tuur nog boven O gr. C. Neerslag viel in geringe plaatselijk matige hoeveelheden. Slechts op de Far Oer en in noord-Schot land werd een hoeveelheid boven 10 m.M. afgetapt. Over het algemeen is nog slechts weinig verandering in den weerstoestand ten onzent te verwachten. De kans op eenige lichte neerslag neemt echter toe. LICHT OP! Hedenavond "oor -ijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.46 uur licht op. DIERENBESCHERMING. Een bewoner van de mr. P. J. Troelstra- kade is verhuisd naar Den Bosch en is zoo barbaarsch geweest zijn poes met 3 jongen onverzorgd in het leege huis achter te laten. Zij, die zich over deze dieren willen ont fermen, kunnen zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur ten huize van den inspecteur, den heer Verwer Oudegracht—hoek Baan- straat vervoegen. (Valt deze nalatigheid van den vroegeren eigenaar niet onder de artikelen van het Strafwetboek? Red. Alkm. Crt.) OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraaf 85. NIEUWE AANWINSTEN. (Vervolg) Engelsche letterkunde. 823 A 27 Allen, H. Anthony Adverse 823 G 51f Golding, L. Five Silver daugh- ters. 823 H 67 Hobart, Alice Tisdale. Oil for the lamps of China. 820 L 37 Legouis, E., and L. Cazamian. A history of English lite- rature. 823 M 78 Moore, O., The lake. 820 M 34 Maurois, A. Ariel; ou, La vie de Shelley. 823 P 86w Priestley, B. Wonder hero 823 W 21 f Walpole, H. Fortitude. Duitsche letterkunde. 833 B 63b Bloem, W. Brüderlichkeit. (g.) *833 B 87t Brod, M. Tycho Brahes Weg zu Gott. 831 H 71 Hofmannsthal, H. von. Nach- lese der Gedichte. 833 K 37 Keun, Irmgard, Das kunstsei- dene MSdchen. (g.) 833 M 21 j Mann, Th. Joseph und seine Brüder. Tl. 2. Der junge Joseph. *833 N 25.1 Neumann, A. Der Teufel. 833 N 27 Nicolaus, K. N. Leerlauf Mensch. 833 R 76t Roth, J. Tarabas. 833 W 48 v Werf el. F. Die vierzig Tage des Musa Dagh. 2 dln. Fransche letterkunde. 841 B 29 Baudelaire, Ch. Les fleurs du mal. 848 B 80 Braak, S. Anthologie de la littérature fran^aise. 844 D 87g Duhamel, O. Géographie cor diale de 1'Europe. 843 D 87h Les hommes abandonnés. 843 G 76 Green, J. Le visionnaire. 842 S 75 Sophocles. Oedipe roi. (g.) Hand- en naslagbiblvotheek. 809 H 22 Handbuch der Literaturwissen- schaft. Literaturen der slawischen Völker: P. N. Sakulin Moskau. Die russische Lite- ratur. J. Kleiner. Die pol- nische Literatur. 809 H 22 Handbuch der Literaturwis- senschaft. O. Walzel. Die deutsche Dichtung von Gottsched bis zur Gegenwart. II. Stz. Pradez, Elisabeth. Dictionnaire des gallicismes les plus unités. N.B. De met gemerkte werken zijn histo risch, (g.) is geschenk. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureai voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 1520 October 1934 uitslu: tend rundvleesch in blik wordt afgegeven op witte bonnen vanaf no. 11740 en onver mengde margarine op oranje bonnen van? no. 7003,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2