Aqwda TRUDI SCHOOP. ^Buitenland ^Binnenland £anden Jmh&ouui Weeeêeeicht JUoMHciaai Tliams £uchUtaact JUMicaües ARBEIDERS LEVEND BEGRAVEN, Gevlucht in een Spaansche mijn. HALSSTARRIGE MIJNWERKERS, Weigeren voedsel tot zich te nemen. DE GRUWELMOORD IN LETLAND. Hoe de bisschop vermoord werd. DE RAMP VAN DE „MORRO CASTLE". Wat er uit te leeren valt. KENNEMERLAND. DE „UIVER" NAAR MILDENHALL Post voor de Uiver. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met Zondag 28 Oct. 125 uur (Zondags 105 uur) tentoonstelling schil derijen en aquarellen in perceel Oudegracht 275. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Tsarina van Rusland (hist.-rom.); hoofdrol Mariene Dietrich. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De gevangene van Port Zamba (rom hoofdrollen Victor Jory en Loretta Young. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Het raadsel van den Indische expres (sens.); hoofdrol Edmund Lowe; tweede hoofdnum mer Circusleven (avont.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. film van Amster damsch volksleven), met Aaf Bouber, John Elsensohn, Jopie Koopmans, Fientje de la Mar e.a. Woensdagmiddag matinee. .Toegang voor alle leeftijden. Maandag 15 October. 8 uur, dancing Harmonie, voordr. v. mevr. RosVrijman over „Tlieosophie en huma nisme" voor de Blavatsky-loge. Dinsdag 16 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Trudi Schoop-ballet. Woensdag 17 October. 8 uur, 'tGulden Vlies, opvoering van De Rozenkrans. 8.15 uur, concert Groote kerk door de Haarlemsche motet- en madriogaalvereeni- ging. 8 uur, bij Renses te Stompetoren, verga dering N. S. B. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Op den onbewaakten overweg bij de Ker- kelaan te Heiloo werd een dezer dagen het rijwiel van een tot heden onbekend geble ven persoon, die zich op dien overweg be vond, gegrepen. Een gedeelte van de fiets bleef op de spoorbaan liggen, terwijl de man zich met het andere gedeelte haastig verwijderde. In het nabij den spoorweg ge legen Overbosch zijn later eenige onderdee- len van de geheel vernielde fiets gevon den, die hier door den onbekende blijkbaar waren neergeworpen. De trein stopte, maar voordat het perso neel in de gelegenheid was den man te hoo- ren, was deze reeds verdwenen. Het is nog niet gelukt den naam van den fietser te achterhalen. VERRUIMING VAN ZONDAGS VERKOOP. De commissaris van politie te Alkmaar geeft belanghebbenden, die van de sedert Maandag 15 October jl., geldende verrui ming van den Zondagsverkoop gebruik wil len maken, dringend in overweging zich bij tijds aan zijn bureau te vervoegen tot waar merking van de kennisgeving van de uren, gedurende welke winkel des Zondags open is en van den winkel, waarvoor die kennis geving geldt. Een winkel, waarvoor bedoelde verkoop verruiming van kracht is, mag niet geopend zijn, zonder dat die kennisgeving, van den openbaren weg zichtbaar, in dien winkel is bevestigd. Men wacht dus niet tot de laat- sten dag. NUTSSPAARBANK. Dat het nut van het aanhouden eener spaarbankrekening meer en meer wordt in gezien, zelfs ook in de huidige moeilijke cri sisjaren, komt wel tot uiting in de cijfers van de Nutsspaarbank. Bedroeg in 1927 het aantal spaarreke ningen vier duizend, met een schier onafge broken regelmaat is dat aantal gestadig ge klommen, waarbij bijna elk jaar een nieuw duizendtal werd gepasseerd. Een dezer dagen werd de elf duizendste spaarrekening ingeschreven. Het spreekt vanzelf, dat het Spaarbankbestuur dit ver heugend feit niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. Het heeft daarom op deze elf duizendste spaarrekening een extra-inlage van 10.bijgeschreven, waarmede de ge lukkige spaarder tenzeerste verrast en ver heugd bleek te zijn. GULDEN VLIES. MORGENAVOND 8 uur EEN RADIO-TOESTEL BLINDE. VOOR DEN Men schrijft ons: Door den weldadigheidszin van eenigen onzer goede stadgeonoten is er licht ge bracht in huis en hart van een blinden huis vader, die trots deze blindheid zoo moedig door het leven is gegaan. Denkt U eens in, niets te kunnen zien van al het schoons, dat er dagelijks te genieten valt in de wondermooie natuur rondom ons. Hij kan echter gelukkig goed hooren, en als nu aanstonds de radio ook in zijn huis zal zingen, dan is hij niet meer alleen in de duisternis, maar staat hij ook in het volle leven en neeft men zijn levensavond zonnig gemaakt. En als ge zelf nu voortaan naar Uwe radio zult luisteren weet ge dat daar een gelukkig mensch U dank zegt voor het goe de, dat ge deedt. BRAND TE GRAFT. Hedennacht ontstond bij den veehouder S. Booy, Starnmeer, Middenweg te Graft, brand in een hooiberg, die geheel uitbrandde. Door het krachtig optreden van de brandweer kon de woning worden behouden. Verzekering dekt de schade. BOERDERIJ TE OUDE-NIEDORP AFGEBRAND. Tijdens het onweer, dat Zondagavond bo ven Hollands Noorderkwartier heeft gewoed, is de bliksem ingeslagen in de geheel geïso leerd staande boerderij van den heer P. Rui ter, in den Speketerspolder onder Oude-Nie- dorp. De bewoners konden in nachtgewaad vluchten. Twee koeien kwamen in de vlam men om. De schade wordt door verzekering gedekt. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 9—16 OCTOBER 19$4. Nieuwezaken: Alkmaar: P. H. Bakker, Lyceumstraat 41, kruidenierswinkel. W ij z i g i n g e n Alkmaar: J. Luidinga, Kennemerstraat- weg 7, chocolaterie en banketbakkerij. Over gegaan aan mevr. wed. A. Luidinga van Grunningen. B. Kuijper, Boterstraat la. Bedrijf uitge breid met détailhandel in textielgoederen. Bouwmaterialenhandel ,,'t Eiland" N.V., Afgesneden Kanaalvak 4. Kapitaalswijzi ging. N.V. Noord-Hollandsche Glashandel, Lut- tik Oudorp 35. Bestuurswijziging. Schagen: M. Hoep, Laagzijde B 42, win kelier in fruit en comestibles. Overgegaan aan D. Leijen. Texel: Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht' G.A., postbus 14, Den Burg. Bestuurswijzi- ging. Anna-Paulowna: Spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank, Moienvaart 68. Bestuurs wijziging. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geven eerbiedig te kennen: de ondergetee- kenden: allen eigenaren van gronden gele gen ten Zuiden van de Zuiderhoutlaan, tus- schen de Zandersloot en den Westerweg; dat bij koninklijk besluit van 7 November 1933 no. 60 vernietigd is het besluit van Ged. Staten van 20 December 1932 houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 18 Fe bruari 1932 tot vaststelling van een plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidings plan „Alkmaarder Hout e.o.''; dat naar art. 38 sub. 2 der Woningwet ver luidt, de gemeenteraad binnen 12 maanden na ontvangst van de beslissing 'n nieuw plan moet vaststellen en aan de goedkeuring van Ged. Staten onderwerpen; dat, gezien dezen termijn ondergeteekenden mogen verwachten dat in de eerstvolgende vergadering van uwen raad dit nieuwe plan zal worden ter tafel gebracht; dat zij zich daarom tot uwen raad wen den teneinde te verkrijgen, dat bij het vast stellen van.het z.g. uitbreidingsplan „Alk maarder Hout en omgeving" met hunne wen- schen rekening zal worden gehouden; dat zij daartoe uwen raad eerbiedig over leggen een schets, op welke wijze zij het ter rein gelegen tusschen Zuiderhoutlaan-, Zan dersloot, Regulierslaan en Westerweg zou den wensehen te zien ingedeeld en van we gen voorzien; dat het de bedoeling is hier in de toekomst een villawijk te zien verrijzen en derhalve lintbebouwing uitgesloten dient te worden; dat zij, waar de gemeente zelf belangheb bende is voor het gevangenisterrein en de kroft, gaarne zullen meewerken hier een vil lawijk met behoud van het landelijk karakter te doen ontstaan; dat zij het in het belang van de gemeente achten, dat Alkmaar evenals Heiloo aan eventueele aanvragen naar bouwgrond voor het bouwen van villa's in de onmiddellijke omgeving van den Hout en het Heilooërbosch kan voldoen; redenen waarom zij uwen raad eerbiedig verzoeken het daarheen te leiden, dat in het plan tot gedeeltelijke herziening van het uit breidingsplan „Alkmaarder Hout e.o." worde opgenomen het wegenplan met verkaveling zooals deze in hoofdzaak in de hierbij overl gelegde schetsteekening zijn aangegeven. Het adres is onderteekend door negen eige naren. BOERDERIJ AFGEBRAND TE HARENKARSPEL. Gisterenavond tijdens het hevige onweder is in den Slootgaardpolder onder de ge meente Harenkarspel afgebrand de groote boerderij, bewoond door den heer Roozen- daal. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. BLOEMISTEN- PATROONSVEREEN'GING ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze vereeniging hield Donderdagavond vergadering in „De Onderneming". De voorzitter, de heer G. Smits van Heiloo, opende op de gebruikelijke wijze en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Voorgedragen werden 3 nieuwe leden, doch het aannemen werd uitgesteld tot de volgen de vergadering. De aansluiting aan den Landelijken bond is nog niet in kannen en kruiken. Wij willen weten waar we aan toe zijn. De voorzitter vroeg machtiging om de zaak uit te werken en te handelen naar be vind van zaken. Dit werd goedgekeurd. In overleg met de commissie werd de ver loting voor de Floraliatentoonstelling Heiloo—Alkmaar, bepaald op Maandag 29 October te Heiloo. Fen voorstel van het be stuur om en bloc af te treden en een nieuw bestuur te kiezen, '•tuitte op verzet. De heer Persikaner (Heiloo) gevoelde niets voor veranderen, doch wel voor uit breiding tot 5 leden. De heer Cornelisse (Limmen) gevoelde er veel voor om alles het 'bij het opde te laten. Drie bestuursleden is genoeg. De voorzitter bracht het bestuursvoorstel in stemming, doch het voorstel Persikaner werd met 3 stemmen tegen aangenomen. Herkozen werden de heeren G. Smits en J. Kossenj Heiloo en C. Bruin, Alkmaar. Ge kozen werden de heeren A. Cornelisse te Lim men en O. A. W. Aster te Alkmaar. De ver kiezing van de voorzitter had heel wat voe ten in de aarde, daar de heer Smits zich niet meei herkiesbaar stelde. Gekozen werd, na herhaalde stemmingen, de heer C. Bruin te Alkmaar, die de benoeming in beraad wilde houden. Een voorstel om een spreker te laten komen had aller instemming. Be sloten werd om den rijkstuinbouwconsulent den heer Hazeloop te vragen met ais onder werp: „Bemesting van Snijboonen'". Breedvoerig werd besproken de ongebrei delde straathandel, vooral voor jeugdige personen. De heer A. Schouten (Heiloo) meende, dat men aan de hand van de wet het venten van •kinderen beneden de 14 jaar kan verbieden. Ook voor het ongebreidelde venten zou men medewerking van B. en W. kunnen vragen. De voorzitter zeide, dat men wel alles kan vragen. Dat gebeurde ook steeds, doch krijgen is iets anders. Gelukkig komt er nu kentering, dat blijkt uit alles. Namens het be stuur stelde spr. voor, gehoord het voorstel- Schouten, om zich tot den raad van Alkmaar te wenden, doch men moet niet dadelijk op resultaat rekenen, want er is altijd nog zoo'n „druk werkende commissie inzake het ventverboo". De vergadering keurde het voorstel goed. Bij de rondvraag werd ge vraagd bij middenstanders te vergaderen en niet meer in den Muziektuin. Als gevolg daarvan zal het bestuur een geschikt lokaal zoeken, echter als men het kan krijgen zonder zaalhuur. Op voorstel van den heer A. Verver (Lim men) zal het bestuur opnieuw een rooster van aftreding vast stellen. Ook werd bepaald dat men om beurten zal vergaderen te Alk maar, Heiloo en Limmen en zoo noodig ook op andere plaatsen, althans als er een behoor lijk aantal leden wonen. Daarna sluiting. (Wij gelooven, dat men hier een onbillijk heid tegenover den pachter van den Muziek tuin begaat. Deze is toch ook een midden stander en het doet er niet toe van wien hij den tuin gepacht heeft daar de baten der exploitatie niet de gemeente maar uitsluitend den pachter ten goede komen. Red. Alkm. Crt.) GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd koperen deksel van weegschaalpara- pluie; padvindersschrift; ceintuur; lederen band voor kinderen; stel leidsels (kinder speelgoed); kindermuts. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven: Mannes, Oude gracht 161, zilveren ring en armband; een bankbiljet, gevonde op 10 September in win kel, aan het bureau te bevragen; D. Bos- klopper, Ropjeskuil 30, pakje spek; A. Ben jamin, Toornburg 1, portemonnaie met klein geld; T. Bots, Prins Hendrikstraat 40, bril; J. Schouten, Afgesneden Kanaalvak, auto ped; T. Kuijper, Laat 72, bruine tasch; Landman, Laat 132, 2 aardappelkisten, 5 aardaopelzakken; Schekkerman, Stations straat* 58, pakje met nikkelen standaartjes en schroeven; A. Verberne, Westerweg 270, portemonnaie; J. Tjeertjes, 2e Kanaalstraat 13, rijwielbelastingplaatje in étui; H. L. Koot, Nieuwlandersingel 37, bril in groen étui; A. Muijs, Raakje 5, enveloppe met foto's; J. J. Schagen, Oudorperdijkje 12, portemonnaie met inhoud. Wanneer men wedes- in het bezit is van het verloren voorwerp) wordt men verzocht hiervan kennis te geven aait' het bureau van politie. Reuter me'.dt uit Madrid: Onge veer honderd arbeiders, die in een Spaansche mijn te Compamones voor het bombardement der regee- ringstroepen dekking hadden ge zocht, zijn daarin levend begraven, toen het artilleriegeschut den in gang der mijn trof en haar volko men afsloot. De mijnwerkersstaking in Fünfkir- chen in Oostenrijk heeft zich ondanks verschillende bemiddelingspogingen nog verscherpt. Ruim 950 arbeiders hebben zich ingesloten op de 500 M. verdieping van de mijn en weigeren reeds geduren de 100 uur voedsel tot zich te nemen. Ook het regeeringsingrijpen heeft tot nog toe geen resultaat gehad. De leiders van den vakbond, die gisteren in de schacht afdaalden, constateerden, dat de arbeiders tengevolge van de hongersta king geheel waren uitgeput, doch er niet aan dachten den strijd op te geven. De sectie op het lijk van den vermoor den Grieksch katholieken aartsbisschop van Letland heeft uitgewezen, dat het slachtoffer weliswaar door revolver schoten doodelijk werd gewond, doch nog levend met benzine en petroleum is overgoten en in brand gestoken. In de longen heeft men kolendeeltjes gevon den, die bewijzen, dat hij nog heeft ge leefd, toen het vuur reeds woedde. De heer A. P. Schat te Utrecht schrijft ons: Interessante bijzonderheden zijn bekend geworden, door hetgeen verschillende passa giers en leden van de bemanning aan de ver slaggevers van dagbladen hebben verteld Veel van deze gegevens is de commissie van onderzoek waarschijnlijk niet bekend, daar lang niet alle overlevenden door de commissie zijn verhoord. Uit het onderzoek, dat dezerzijds, dank zij de verzamelde gegevens, is ingesteld, blijkt, dat veel misère een herhaling van de ellende is, zooals die zich voordeed op de „Atlan- tique", „Georges Philippar „Asie etc., bij voorbeeld: 1. de passagiers zijn niet allen tijdig ol voldoenae gewaarschuwd; 2. embarkeeren der passagiers op de ge wone daartoe aangewezen plaats bleek niet mogelijk te zijn; 3. de sloepen zijn niet tijdig „gered waar door het later onmogelijk bleek ze te bena deren en te vieren; 4. het voor- en achterschip bleken de eenige juiste plaatsen te zijn om hei schip te veria ten, doch stormladders ontbraken daar; 5. velen moesten overboord springen, doch werden niet opgepikt; 6. anderen moesten door hun patrijspoort hun hut verlaten; 7. de discipline liet te wensehen over; 8. de radelooze passagiers werd geen lei ding gegeven, en niemand lichtte hen in of stelde hen gerust; 9. de passagiers schreeuwden om de sloe pen uit te zetten, hetgeen hen meer tot be daren gebracht zou hebben dan allerlei ge ruststellende woorden; 10. de sloepen werden niet direct uitgezet, omdat daartoe van de commandobrug geen order gegeven was. Toen deze kwam, bleken verschillende reddingbocten onbereikbaar te zijn door verstikkenden rook of vlammen; 11. de sloepen, die veilig het water bereikt hadden, ondernamen geen of hoegenaamd geen pogingen om de in het water liggende slachtoffers te redden, maar verwijderden zich zoo snel mogelijk van het schip. Conclusies. 1. Maak de patrijspoorten groot genoeg, dat een flink manspersoon er door kan krui pen. 2. Maak tijdig en goed aiarm, en stel daarvoor menschen aan, die de vrijheid en plicht hebben de passagiers desnoods met geweld de hut uit te jagen. 3. Stel voor elke boot „sloepenredders'' aan, die den plicht hebben om bij alarm hun boot uit te zetten en te redden, zoodat deze ge schikt en beschikbaar blijft voor het redden van menschen. 4. Voorzie elke sloep van een vanglijn met haak, zoodat men die bij voor- en achter schip ip kan gooien om contact met het schip te behouden, 5. Houdt te allen tijde op voor- en achter schip een paar vanglijnen en stormladders gereed. 6. Wen de passagiers aan de gedachte, dat men in sommige gevallen op de gewone daartoe aangewezen plaats in de sloepen kan embarkeeren, en dat men in het uitzetten van de reddingbooten niet direct een nood- doch een verstandigen voorzorgsmaatregel moet zien. 7. Rust 2 lichte sloepen uit met een motor of handschroef-inrichting en geeft de beman ning daarvan instructies om uitsluitend eventueele drenkelingen op te pikken, deze naar de gewone reddingbooten over te bren gen en steeds op de plaats van de ramp te blijven. 8. Laat alle reddingbooten van glijspan- ten voorzien en geef ze zoo mogelijk in de boot vier inrichtingen. Er zijn dan slechts 2 „sloepenredders" per reddingboot noodig, zoodat voldoende volk beschikbaar blijft voor brandbestrijding. 9. Indien geen glijdavits aanwezig zijn, houdt dan steeds 2 man aan dek om de davits der langszij hangende sloepen terug te draaien om de booten tegen de scheepswand gedrukt te houden. De buitenboord hangende booten kunnen dan niet heen en weer bengelen en stuk slaan; het embarkeeren aan lage zijde of bij slingerend schip wordt dan veel gemakke lijker. 10. Stel een paar betrouwabre en goed ge wapende menschen aan om de passagiers leiding te geven en ze te assisteeren. Deze menschen dienen tenminste de moderne talen te spreken. DE VRIJZ.-DEM. BOND Aan het jaarverslag van den V.-D. Bond is het volgende ontleend: Het aantal afdeelingen bedraagt 215, te zamen tellende 9773 leden, tegen 219 afdee lingen met 994'' leden in 1933. Het aantal algemeene leden bedraagt 76, het aantal personeele leden 296, tegen resp. 76 en 285 in 1933. ZWARE BOETEN VAN CRSISZUIVELCENTRALE. Het hoofdbestuur van den Centralen be sturenbond van zuivelhandelorganisaties in Nederland heeft tot den minister van econo mische zaken een klacht gericht over het streng, er. zonder recht van beroep, opleggen van zware geldboeten door de oppermach tige Crisis-Zuivei-centrale, voor feiten die als automatisch noodwendig op elkander moeten volgen. De bond verzoekt den minister een gestreng onderzoek. "Het beloop van den handel bracht geen groote afwi iseling. De meeste pro ducten stonden ongeveer op hetzelfde prijspeil. De stemming was weinig hoop vol eerder lusteloos. De boonenaanvoer voor een groot deel van elders aangevoerd begint af te zakken en kwantiteit en kwaliteit hielden gelijken tred. Dubbele boonen varieerden van 5 tot 14, Snijboonen uit de natuur 4 tot 13 en de kassnij- boonen 18 tot 24. De kleine partijtjes tros en dunne (enkele) boon'en' golden 15 h 18. Pronkboonen die al heel weinig belangstelling hadden golden 3 a 4, alles per 100 K.G. Aardbeien en meloenen, die de vorige week nog ruim werden aangevoerd, zijn zoo goed als verdwenen. Sla, postelein en spinazie werden nog in behoorlijke kwantums aangevoerd doch er was wei nig kooplust Meerdere partijen waren waardeloos. Alleen mooie kwaliteit kon zich nog handhaven zooiang er vraag naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 October. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 1 ^tige"lot leiachtige later afnemende noordwestelijke tot noordelijke wind, half tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk nog regen of hagelbuien; aanvankelijk kouder. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de weerstoestand ge heel veranderd. Uit ten aanvankelijk zwakke daling in het noordwesten is een diepe en nog steeds groeiende depressie ontstaan, die snel naar de Oostzee trokken; en in verband met een belangrijk hooge drukgebied, dat over IJsland verscheen, js de luchttoevoer noordelijk geworden, terwijl de drukverschil len groot werden en op vele plaatsen sforra heerscht. Gisteravond woei stormachtige westelijke tot noord-westelijke wind over dt Britsche eillanden, op de Noordzee en -over Denemarken. Heden is de wind het krach- tigst over Duitschland, maar ook op de Brit sche eilanden waait het nog stormachtig, terwijl hagelbuien geweldige rukwinden meebrengen. In oost-Duitschland is zeer zware regen gevallen, in Frankrijk is het ook ruw weer. In Scandinavië loopt de wind naar noord oost, maar is het nog niet bijzonder koud, al is toenemen van de vorst in het noorden te verwachten. In ieder geval is de zachte weerperiode voorloopig teneinde. was. Sla noteerde 1.50 2.50 per 100 stuks. Postelein 0.20 k 0.25 per kist. Spinazie 0.30 0.60 per kist. Bospeen (zonder gebreken) was nog te verkoopen voor 4 7 per 100 bos. Bloemkool le soort gold 8 12, 2e soort 2 5 per 100 stuks. Voor kool werd 2 50 k 4.50 per 1040 stuks besteed. Prei bracht voor le soort op 6.50 k 12 per 100 bos. Bosgroente, niets uitgezonderd, gold slechts 1.50 k f 2.50 per 100 bos. Het restant der aangevoerde producten was óf waardeloos öf ging voor belache lijk lage prijzen van de hand. SCHAGEN. Ontslag directeur lichtbedrijven. B. en W. hadden den raad voorgesteld, den directeur der lichtbedrijven, den heer Blaeser, ongevraagd ontslag te verkenen wegens te kort schieten in de uitvoering van de hem opgedragen taak. De directeur is sedert eenige maanden geschorst. De pensioenraad had geen termen gevonden hem op grond van een geneeskundig onderzoek pensioen te ver kenen. B. en W. stelden tevens voor, hem tot het verkrijgen van den pensioengerech tigden leeftijd in 1938 een uitkeering te ver kenen met als grondslag 1 3/4 pet. van de jaarwedde per dienstjaar over een diensttijd van 29 jaar. In zijn Vrijdag gehouden vergadering ver wierp de raad met 6 tegen 5 stemmen het voorstel van B. en W. en nam met dezelfde stemverhouding het voorstel-Schoorl aan om den directeur met ingang van heden weer in zijn oude functie te herstellen. Het vliegtuig „Uiver" van het type Dou- glas, dat zal deelnemen aan de Londen- Melbourne Race, zal niet, zooals aanvanke lijk gemeld is, op Maandag, 16 dezer, des middags om 12.15 uit Amsterdam vertrek ken, doch den gewonen morgendienst van 8.uit Amsterdam en 8.35 uit Rotterdam uitvoeren. Uit de vele aanvragen bij de K.L.M.-kan- toren blijkt, dat het publiek er in het alge meen niet van op de hoogte is, dat ter gele genheid van de Mac Robertsen ook post wordt vervoerd naar Nederlandsch Oost- Indië. Het luchtrecht is hetzelfde als dat voor Australië, nl. 1. Laatste buslichting 17 October. HINDERWET. Bij besluit van 12 October 1934 is aan P. HULSKAMP, alhier, vergunning verkend tot het oprichten van een koper- en bliksla gerij, met plaatsing daarin van 2 electrofflo- toren, t.w. één van 2 P.K. en één van 1/1" P.K., voor de aandrijving van een slijp- et) boorachine en van een wan, in het perceel Laat nr. 19, alhier. Alkmaar, 13 October 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 12 October 1934 is aan den heer M. B. JORRITSMA, alhier vergun ning verleend tot het uitbreiden van een ^'aS' scherij, door het verplaatsen van één electro- motor van 1 P.K., vor de aandrijving van een centrifuge en de samenvoeging van het pef* ceel Voormeer nr. 3 met het aangrenzfli" perceel Raaksje nr. 2, alhier. Alkmaar, 13 October 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgcmeeste' A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2