DREIN DRENTEE EN PIET PRIKKEL. ^!T;öori,!f, TTvan de kostftn Hierna sluiting. 1 ■- WIERINGERWAARD. WINKEL. EGM ONDBINNEN HOORN. HEILOO. WIERINGEN UITGEEST. HEERHUGO WAARD. HENSBROEK. BERGEN. Kantongerecht te Alkmaar. Zitting van Vrijdag 12 October. 1200 zullen bedragen. aangenomen. Bezoldiging personeel. De raad besloot den heer J. Geuzen- broek alsmede ook den heer A Ruiter als vaste ambtenaren ter secretarie te benoemen. !PtawHc iaa£ Tlieuws Vrijdagavond vergaderde 't Dep. Wie- rtngeiwaard van de Mij. tot nuc van het algemeen in hel lokaal van den heer H. v. d. Woude onder leiding van den heer J. Koo men. Aanwezig 7 ïeden. Door het hoofdbestuur is toegestaan om voor zijn rekening alhier een sprekei te doen optreden. A. v^rband met het 150-jarig bestaan der Maatschappij zijn er gedenkboeken verkrijg baar tegen den prijs van 2.50. Bestellingen Kunnen bij den secretaris gedaan worden. De algemeene vergadering zal 16 en 17 November te Amsterdam worden gehouden. Et werd verzocht dat elk departement een af gevaardigde zal zenden, omdat deze vergade ring een bijzonder karakter draagt. De heer Sieswerda werd als zoodanig ge kozen. Uit het jaarverslag hebben we aange- teekend, dat het ledental stationnair is ge bleven, n.1. 49. Uit de bibliotheek werden 1069 boeken ge lezen, n.1. 323 kinderboeken en 746 voor ouderen; voor de leeskring zijn 25 leden. De heeren Jb. Kaan Kz. en K. Zijp wer den aangewezen tot het nazien der rekening, welke in orde werd bevonden met een batig saldo van 16.37, waardooi het nadeelig ad f 11 86 van 't vorig jaar tevens is wegge werkt. Bij de bespreking winteravonden zal de eerste avond de geluidsfilm Cavalcade wor den vertoond. Na breedvoerige besprekingen en over weging werd ten slotte besloten aan het hoofdbestuur te verzoeken om ds. Westmijse van Rotterdam alhier voor den tweeden avond een lezing te laten houden. Voor een derden avond zal door den secre taris vari den Bond voor redding van dren- kelingen een voordracht worden gehouden over zwemkunst en het redden, toegelicht roet lichtbeelden. De laatste avond zal gevuld worden door eigen krachten. Nu volgde verkiezing van bestuursleden. Aftredenden waren mej. E. Schild en de heeren J. Koomer en Jb. Kaan Kz. (niet herkiesbaar) Gekozen werden bij eerste stemming dr de Vries, H. K. Koster en P. J. Visscher. f Bij de sluiting zegde de heer J. Koomen het bestuur en in 't bijzonder den heer Sies werda hartelijk dank voor de prettige samen werking, welke hij gedurende zijn driejarig voorzitterschap heeft ondervonden. De heer Sieswerda dankte wedefkeerig den heer Koomen. *D© Vergadering van de afd. Wierln- gerwaard van den Ned. Bond van Boe rinnen en Plattelandsvrouwen welke Donderdagavond or.der leiding van mevr. M. Visser—Bakkop in de kolfbaan van den heer van der Woude werd ge houden, was maar weer uitstekend be zocht. Ruim 60 dames waren present. Bij de opening werd in 't bijzonder welkom geheeten mevr. Wiersma, die dezen avond een lezing zou houden, met het onderwerp „Vrouwen en Volkskunst in Zweden." Spreekster, begon te vertellen dat ze tijdens een congres in Zweden aldaar zulke belangrijke dingen had meege maakt die h.i. wel de moeite waard wa ren om er het een en ander over te ver tellen. Zweden is romantisch zoowel het land als de bevolking. Mooie natuur, rijk aan bosch en zeer veel rotsen en heuvels in 't zuiden van Zweden mooie weilanden doch hoe meer naar 't noorden hoe meer rotsachtige bodem. De winter is er voel langer dan de zomer. Er zijn maar wei nig zomersche dagen. Omdat de winter nu zoo lang is wordt er door de vrouwen veel aan weefwerk gedaan in 't bijzonder voor eigen klee ding, terwijl de mannen zich interessee ren voor snijwerk. Verschillende typi sche voorwerpen had spreekster van daar meegenomen en deze hadden de volle aandacht van de dames. Men krijgt een prettigen indruk van het Zweedsche volk. Gastvrij en veel een voudiger dan hier. Ook heeft men daar niet zooveel stan den wat het leven prettiger maakt. Al deze zaken werden uitvoerig en op on derhoudende wijze do:r mevr. Wiersma verteld en na de pauze met lantaarn plaatjes en met verdere toelichting dui delijk gemaakt. De projectielantaarn deed hierbij weer goede diensten. Met de bediening had de heer Sieswerda zich belast. Tot slot werden een paar versjes voorgelezen Het was een interessante lezing Uit het applaus van de dames bleek wel dat er genoten is.N^at voorzitster nog had medegedeeld dat het ledental thans reeds 65 bedraagt en dat er den 7 November weer een bijeen komst zal zijn met oudleerlingen van de Huishoudschool te Schagen, werd de vergadering met een woord van dantc vooral aan mevr. Wiersma, voor haar keurige lezing en aan den heer Sieswer da voor zijn hulp bij de projectielan- taarn gesloten. "Dp verzoek van het hoofd der school, de heer Sieswerda, hebben B. en W. besloten ook hier de nieuwe spelling Marchant in te voeren. Men is er inmid dels reeds mee begonnen. Donderdagavond vergaderde het depar tement van Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Verslag spaarbank 1933. De totale on vangsten hebben bedragen /30473.2O,a uitgaven 28.726.97, kas op 31 Dec. 1933 1746.29. In 1933 werd door spaarders ingelegd 8672.78, teruggehaald 11.587.42. Op 31 December 1933 waren in omloop 154 spaar bankboekjes, tegen 153 in het vorige jaar. Baten. Totaal aart obligatiën 14155, hy- F5 h,ÏJ 25 190> Hfecten 25.691, kasgeld 68 058 86* Cn tC R0€d 1276-57> totaal Schuld aan spaarders 49.742.02, zuivere r^7^/,o83'1684- °P 31 1932 reserve w.094.72, vooruitgang 622.12. Van deze winst wordt 1/4 of 155.53 uit gekeerd aan de departementskas. Niemand op- of aanmerkingen hebbende, werd een woord van dank gebracht aan de beheerders der spaarbank en werden de be dragen arvan ancfermaal aan hen opge- Nutsbibliotheek. De belangstelling in de Nutsbibliotheek is niet stijgende, het r n 1Zoen "eP het getal lezers terug tot Uitgegeven werden 634 boekwerken. De rn-T7a<vP^ten bedroegen 35.66, de uitgaven 33.90, saldo 1.76. Bestuursverkiezing. Ter voorziening in de vacature ontstaan door periodieke aftreding van den heer G. J. van Le:rsum (niet her kiesbaar) werd bij tweede stemming be noemd de heer J. Broekens, die de benoemin" aannam. Jaarverslag. Uit het goedgekeurde jaarver slag teekenden wij aan, dat ook hier 'n regel matige daling van het ledental is te consta- teeren en het ledental terugliep van 65 op 62. De financiën worden beheerscht door contributie en uitkeering van de Nutsspaar- bank en waar het ledental daalt, en met het oog op den dalenden rentekoers ook die uit keering daalt, is het departement aan be perkte middelen gebonden. Er werd 1 leden- en 5 bestuursvergaderin gen gehouden. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de vier nutsavonden in het afgeloopen seizoen gehouden. De rekening werd onderzocht en in orde bevonden. De ontvangsten waren 403.90, de uitgaven 491.79, nadeelig saldo 87.89. Op de Nutsspaarbank is echter nog inge schreven 137.54, zoodat er een werkelijk batig saldo is van 49.65. Tot beheerder der Nutsspaarbank werd herbenoemd de heer C. Keizer en in de va cature ontstaan door het bedanken van den heer J. Koster werd benoemd de heer P. Lan- gereis. Tot commissaris van de spaarbank werd herbenoemd de heer J. Breebaart Kzn. en in de vacature ontstaan door benoeming van den heer P. Langereis tot beheerder, na herhaal de stemmingen en ten slotte bij het lot, de heer W. Keetman. Wintercampagne. Uitvoerig werd de aan staande wintercampagne besproken en ten slotte bepaald, dat er vier avonden zullen worden georganiseerd, waarvoor de aan dacht werd gevraagd voor: een muzikale avond met den heer Alt uit Bolsward, een wetenschappelijke avond met den heer Jhr. dr. Mollerus over zijn verblijf in Rusland, een filmavond en tot slot een tooneelavond. Nadere uitwerking daarvan werd aan het bestuur opgedragen. Algemeene vergadering. Ter tafel kwam thans de beschrijvingsbrief der- algemeene Nutsvergadering, waarin het 15C-jarig be staan van de Maatschappij zal worden her dacht. Om financieele redenen moest echter van deelname aan die vergadering worden afge zien. Aan het slot der vergadering bracht de heer Vries een woord van dank aan den scheidenden voorzitter voor hetgeen hij ge durende de nu afgeloopen zittingsperiode vöor het Nut heeft gedaan, waarvoor de voorzitter zijn erkentelijkheid betuigde. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Na afloop der ledenvergadering is door het bestuur tot voorzitter benoemd dr. J. Broekens. In een Donderdag gehouden bijeenkomst waarin door het hoofdbestuurslid mevrouw Wiersma het doel en streven van den bond werden uiteengezet, werd besloten tot oprich ting van een afdeel ing van den Ned. Bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen met een 40 leden, waarvan tot bestuursleden werden benoemd de dames H. Keetman Schoorl, SchenkRodenburg, E. Brugman Grootes, Broekens en T. van Leersum—van Gulik. Tof gemeente-ontvanger van Egmond- Binnen voor wijlen den heer W. J. Apel doorn, werd benoemd de heer D. Portegies te Hoogwoud. Hoewel de Zuiderzee is afgesloten, schijnen er bij de spuiïng in den afsluitdijk toch nog haringen naar binnen te komen, welke in het IJselmeerbekken de teeltplaat sen hebben opgezocht. Dezer dagen brachten de visschers hier nog een 400 stuks binnen. Door den bisschop van Haarlem is in de vacature van wijlen J. P. Stuijt, ais lid van het bisschoppelijk comité van O. L. Vr. ter Nood, benoemd ir. H. J. Thunnissen, architect te Den Haag. Ir. Thunnissen is o.m. werkzaam als ar chitect van de Willebrordusstichting, alhier. Keuring van politiehonden. Bij de gehouder. bondenkeuring van de „Diensthond" van Vrijdag op Schaeperduin te Bloemendaal^ zag de heer Steen, bri gade-commandant der rijksveldwacht te Heiloo, zijn werk bekroond, door een certifi caat te behalen met zijn hond „Duck" en wel met 414 punten (beoordeelingscijfer der jury voor al de oefeningen was acht, zeer goed). Voorts had de majoor een eervolle vermelding van baron Speijart van Woer den, off. v. justitie te Arnhem, in ontvangst te nemen voor de keurige wijze van werken. (Hartelijk applaus door al de deelnemers). Men mag wel een groot optimist geweest zijn om te kunnen zeggen „Duck" kan in vier maanden zijn certificaat wel behalen, doch de heer v. d. Leegte, wanende te Ber, gen, leider en instructeur van de „Dienst hond" afd. Alkmi r, heett zich wederom als een echte hondenkenner en instructeur doen kennen, die zijn honden niet overschat Zoowel voor majoor Steen als voor den heer v d. Leegte een schitter-nd succes. Dientsplicht. Bij beschikking van Z. E. den minister van defensie is de dpi. Simon Kuut van de lich ting 1933 met ingang van 18 October 1934 voorgoed vrijgesteld wegens kostwin nerschap. Politie. Door de rijkspolitie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen N. C. P. wegens overtreding der arbeidswet. ||j. Examens comslumiere en lingerie. Voor het diploma costumiére slaagden de volgende dames: N. Palmboom, I. Kriek, Cl. Teijken, G. Deijle en P. Smits en voor het diploma lingerie de dames: A. de Goede, M. Rodenburg, Cl. Teeling, M. Roden burg en M. Brakenhoff. Üfc&i, "Woensdag 10 Oct. 's avonds 7 uur weed in het lokaal van den heer A. Rus door den heer A. J- Lesterhuis uit Was senaar een lezing gehouden over de teelt van geneeskundige kruiden. De spreker werd ingeleid door den heer Hazeloop, rijkslandbouwconsulent te Alkmaar. In zijn lezing betoogde spr. het nut van deze kruiden, zeide dat de plantengeneeskunde zich door de eeu wen heen heeft kunnen handhaven, doch daar de planten vaak in 't wild groeien zou er dus een tijd kunnen komen dat deze zouden uitsterven. Daar er nog steeds jaarlijks in Holland voor honderdduizenden guldens aan ge neeskundige kruiden wordt ingevoerd en Holland zelf geen kruidenapotheek heeft zou er voor de tuinders wel afzet gebied zijn. Vooral in dezen tijd van depressie zou 't misschien een nieuwe mogelijkheid zijn die op den duur loonend zou wor den. Na de pauze werden door den heer Lesterhuis verschillende planten be sproken waarbij 6pr. aantoonde dat de teelt, van deze kruiden bij een lage markt toch loonend kan zijn. Na afloop dankte t)e heer Hazeloop den heer Lesterhuis voor zijn mooie lezing en werd gelegenheid tot vragen gegeven waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het was een interessante en leerzame avond. Jammer dat de opkomst gering was. Woensdagavond vergaderde het polder bestuur. De voorzitter, de heer Jb. Groot, vroeg of de vergadering het goedvond om het contract dat met den polder „Wogmeer" is aange gaan, om bij eventueel hoog water in het ringslootje te mogen loozen, in de notulen van deze vergadering vast te leggen. Dit werd goedgevonden. Van alle huurders van de dijken en wc gen was een veroek ingekomen om reducti op de pachtsom over 1934. Na bespreking werd besloten over 193*. 25 pCt. reductie te geven. De datum van verhuizing van dijken en wegen en bouwland in eigendom van den polder werd vastgesteld op Donderdag 8 November 's middags om 2 uur. Nu volgde bespreking punt werkverschaf fing. De voorzitter zeide, dat aanvankelijk een plan was gemaakt om de Molensloot vanaf „Kleienburg" tot aan de „Weere- brug" droog te malen en uit te diepen. Dit is, zeide spr., een heel mooi en groot plan, maar niet direct in het belang van veel in gelanden. Nu door den minister een flinke werkverruimin is toegestaan, achtte de voor zitter het beter om slooten uit te diepen die noodzakelijker zijn en waar meer ingelanden profijt van hebben. Na bespreking werd besloten in den geest van den voorzitter te handelen, maar het eerste plan zal zoo mogelijk ook worden uit gevoerd, evenals het uidiepen van de sloot langs het gemeentehuis. Goedgevonden werd tevens om een stukje grond van den heer W. Koning over te nemen in ruil voor anderen grond voor verbreeding van de sloot langs zijn woning. Ook zal de schoeiing vanaf de schoolbrug tot aan het huis van aen heer Koning wor den vernieuwd. Vastgesteld werd om een bedrag van 215 gulden in de gemeentekas te storten voor aankoop van damhout, welk hout later in eigendom van den polder zal overgaan. Bij de rondvraag zeide de heer de Vries, dat het stukje kerkepad vanaf Jn. Kluit tot aan de brug heel slecht is. Gaarne zag spr. ook dit vernieuwd, evenals het andere, en dan voorts ieder jaar wat onderhanden te nemen. De voorzitter antwoordde, dat er dit jaar niets meer van kan komen daar het uit eigen middelen moet worden bestreden en de kas dit niet meer toelaat. Besloten werd het wat op te knappen. Daarna sluiting. Ingekomen personen. C. A Verbeek, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Hoedekenskerke A. M. Korver, echtgen. J. Besijn, N.H., z.b., Russenweg 9, van N. O. Indië. J. C. Vogel, G.K., z.b., Kruisweg 19, van Amsterdam. W. C Meyneke, N.H., z.b., Doorntjes 36, van Amsterdam. S. Mooy, R.K. z.b., Molenstraat 6, van Haarlem. C. H. M. M. Meyer, R K., z.b Loudelsweg 20, van Kruiningen K. Stee- vens, N.H., z.b.. Doorntjes 36, van Amster dam K. ae Groot, geen, z.b., v. Blaade- renweg 4, van Amsterdam. M. C. de Jong, R.K., dienstbode, Molenstraat 4, van Alk maar. P. Muller, geen, brugbeambte, Ko- gendijk 67, van Akersloot. M. de Wit, RK., z.b., Loudelsweg 20, van Grootebroek. C. de Wit R K., z.b., Loudelsweg 20, van Grootebroek. J. Boorsma, G.K z.b., Tuin- dorpweg 2, van Emmen. C. J. van den Broek, R.K., zb., Loudelsweg 20, van Alke made. C. Blommaart, R.K., naaister, Lou delsweg 20, van Amsterdam. E. Duyn, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Grootebroek. P. G. Heemskerk, R.K., z b., Loudelsweg 20, van Hillfgom. W. Karsten, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Nibbixwoud. P. Kuyper. R.K. z.b., Loudelsweg 20, van Hei loo. M. C Laan, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Venhuizen. A. Orij, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Egmond-Binnen. J P. P. Pieters, R.K., z.b Loudelsweg 20 van Warmenhuizen. M: A. van den Burg, R K., z.b., Loudelsweg 20, van Aalsmeer. A. M. Smits. R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Oude Niedorp. C. P. P. van Trienen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Purmerend. H. M. H. van Tongeren, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Delft. P. J. van Velzen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van 's-Gravenhage. M. Verschoor, R.K z.b Loudelsweg 20, van 's-Gravenhage. A. M. C. van ter Tooien, R.K., z.b., Brekbeeklaan 17, van Amersfoort. J. C. Wester, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard. A. Zijp, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Spanbroek. A. Dekker, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Spanbroek. C. Zwemmer, R.K z.b., Loudelsweg 20, van Akersloot. G. A. de Jong, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van 's-Gtavenhage. M. A. Leering, R.K., dienstbode, Eeuwigelaan 14, van Rotterdam. A. M. Visser, R.K-, z.b., Loudelsweg 20, van Hoogkarspel. J. J. G. M. Timmermans, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Schagen. A. S. M. Timmermans, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Amsterdam. A. H. Tuin, R.K., z b., Loudelsweg 20, van 'f Zandt. A. M. Schipper, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Hoogkarspel. A. M. Th. Beke, R.KZJb., Loudeisweg 20, van Den Helder. M R. Scholten, R.K., z.b., Lou delsweg 20, van Spanbroek. J. M. Boots, R.K-, z-b., Loudelsweg 20, van Spanbroek. M. E. H. Eshuis, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Venhuizen. A. J. van der Ham, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Noordwijkerhout. J. H. M. de Hey, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Guder-Amstel. M. A. J. Koomen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Hoogkarspel. L. G. D. Kemperman, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Velsen. W. A. M. Kapteyn, IK., z.b. van Woubrugge. J. A. M. Jomes, R-K. z.b., Loudelsweg 20, van Am sterdam. J. S. Duyvis, N.H., ingenieur Komlaan 14, van N. O. Indië. P. Rente naar, N.H., dienstbode, Beemsterlaan 3, van Blaricum. H. Bücher, E.L., dienstbode, Buerweg 21, van Amsterdam. H. Bartjes, geen, dienstbode, Buerweg 39, van Alkmaar. E. Klaver, R.K., dienstbode, Schapenlaan 19, van Zijpe. C. E. M. van Koppen, R.K Loudelsweg 20, van Haarlem. J. Kelder, echtgen. A. Philippo, G.K., z.b., Russenplein 8, van Schoorl. B. P. Lamboo, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Lisse. J. Insing, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Akersloot L. C. H. Kemperman, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Velsen. J. C. van der Velden, R.K.. z.b., Loudelsweg 20, van Bloemendaal. A. M. van der Zwaan, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Aalsmeer. A. Schouten, R.K., chauffeur, Strqomeriaan 7, van Alkmaar. W. J. B. Lansdorp, D., onderwijzeres, Ver- spijekweg 7, van Heemstede. C. R. Mar- cus, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haar lem. J. M. van der Peet, R.Kz.b., Lou delsweg 20, van Heiloo. J. C. Ranzijn, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Heiloo. C. W. van Vleuten, N.H., z.b., Dr. van Peltlaan 55, van Rotterdam. A. J Holland, weduwe van Vleuten, N.H., z.b., Dr. van Peltlaan 41, van Rotterdam. G. E. van der Biessen, R.K.. z.b.. Loudelsweg 20, van Amsterdam. C. M. A. Bakker, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Koogkarspel. C. E Bontje, R.K., z.b Loudelsweg 20, van Ter Aar. P. J. Bos- land, R.K. z.b., Loudelsweg 20 van Ter Aar. M. K. Beemsterboer, R.K., z.b., Lodels- weg 20, van Berkhout. M. M. van Hoorn, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van 's Heeren- hoek. C. M. Luykx. R.K., z.b., Loudels weg 20, van Den Helder. C. M. Laan, R.K z.b-, Loudelsweg 20, van Blokker. M Schipper, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Hoc-gkarsj>el. D. M. Schouten. R K., z.b., Loudelsweg 20, van Wervershoof. F. G M Schouten. R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haarlem. G. A- M. Schouten. R.K., z.b., Loudelsweg 20, /an Wervershool. E. C. Veldt, R K., z.b., 1 oude'swtg 20. van Wijk aan Zee en Duin. G. Teuwisse, R.K z.b., Loudelsweg 20, van Bloemendaal. G. Tromp, R.K., z.b., Loudelsweg 20. van Hil versum. A. M- Pronk, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Veendam. J. E. Tabaks- pinder, geen, geleidster, Verspijckweg 7, van Amsterdam. J. Grimijser. geen. z b.. Eiken laan 24, van Amsterdam. P- Langedijk, R.K., koopman. Dr. van Peltlaan 43, van Abbekerk. ME. Leuver, N.H., dienst- hode, Lijtweg 28. van Amsterdam. H. G. M. Lageman R.K. onderwijzeres, Loudels weg 20, van Maassluis P. A. Bosland, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Ter Aar. C. G. M. van Bakel, R.K., z.b., Loudeisweg 20, van Heemstede. G. M. Boon, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Bovenkarspel. H. E. Botman, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Hoorn. M. A. Jongeneelen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haarlemmermeer. A. M. van Kampen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Spanbroek. B. A. Kempers, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Ter Aar. A. M. de Moor, R.K., z.b. Loudelsweg 20, van 's Hee- renhoek. F. N. Moorman, R.K., z.b., Lou delsweg 20 van Den Helder. G. M. Zuur bier, R.K-, z.b., Loudelsweg 20, van Heer hugowaard. A. Vrugt, R.K.. z.b., Loudels weg 20, van Westwoud. M. C. Schaper, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haarlem. C. D. Neefjes, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Westwoud. I. A. Loman, E.L., leerares muziek, Guurtjeslaan 2, van Den Haag. G. Leeuwenkamp, echtgen. J. van den Berg, N.H., z.b., Lijtweg 35, van Madrid. A. G. van Schaik, R.K., naaister, Middengeestweg 46, van Schoorl. N. de Boer, weduwe L. Groen, N.H., z.b., Kanaaldijk 51, van Amster dam. W. Klaassen, N.H., predikant, Noord laan 24, van Hoorn. S. P. Heringa, geen, bloemist, Lijtweg 44, van Rheden. JUchtsza&en Overtreding van de Motor-en R ij w i e 1 w e t J. N. te Amsterdam, 3 boete of 1 week tuchtschool. P. de R. te Zuidscharwoude, L. R. te Anna Paulowna, J. N. te Den Helder, J, F. te Krommenie, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. F. A. te Andijk, H. H. T. te Haar lem, A. Z. te Zijpe, D. G. te Zuid- en Noord- Schermer, C. B. B. te Zwaag, K. K. te Aven- horn, A. R. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Anna-Paulowna, J. K. te Heerhugowaard, J. C. M. te Bergen, J. v. I. te Utrecht, J. de L. te Winkel, J. S. te Ursem, J. B. te Heiloo, L. G. K.*D. te Amsterdam, J. F. v. B. te Amsterdam, J. C. B. te Dirkshorn, C. A. te Heerhugowaard, D. B. te OudkarspU, C M. te Bergen, S. B. te Alkmaar, ieder f 4 boete of 4 dagen hech tenis. G. D. te Schagen., 4 plus 3 boete en 4 en 3 dagen hechtenis. S. R. te Enkhui zen, G. K. te Zaandam, J. M. te Schermer- horn, A. K. te Wieringen, C. IC te Den Helder, C. J. G. te Limmen, D. S. te Am sterdam, M. H. S. te Alkmaar, N. S. te Heemskerk, j. v. d. S. te Heerhugowaard, P. J S. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. K. T. te Amsterdam, f 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. P. O. te Winkel, P. B. te Wervershoof, J. v. d. V. te Baarn, hechtenis. A. W. te Bennebroek, ieder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, S. H te Medemblik, 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. S. te Alk maar, 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen D. W. te Oudkarspel, K. R. te Heerhugo waard, S. M M. M. K. te Amsterdam, A. S. te Alkmaar, J. A. K. te Eindhoven. J. A. te Bolsward, B. v. W. te Amsterdam, B. v. W. te Amsterdam, P. T. te Bolsward, F. de V. te Alkmaar, ieder f 2 boete of 2 dagen hechte nis. A. V. te Wijk aan Zee en Duin. A. P. te Alkmaar, R W. te 's Gravenhagt, ieder 3 boete oi 3 dagen hechtenis. P de B. te Scha gen, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen vanart. 453 van het Wetb. van Strafrecht (dronken schap): H. K te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. A. W. te Bergen, P. J. B. te Alkmaar, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, 3 dagen hechte nis. N. B te Uitgeest, 12 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vissche- r ij w e t J. J. K. te Amsterdam, 5 boete of 1 week tuchtschool, J. de J. te Wormerveer, P. G te Sybekarspel, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. v. W. te Amsterdam, 4 boete of 2 dagen hechtenis. H. A. T. te Haarleifl, K. Z. te Wormerveer, G. K. te Heerhugo- 213. Weldra keerde Drein terug met een groote kromme wolk. „Laat die kist nu maar komen zei Drein heldhaftig. Op eens scheen de kist levend te worden en begon zich te be wegen. 214. Juist wilde Drein met zijn dolk eens flink hakken, toen het deksel eraf vloog en een Chinees te voorschijn kwam. „Wel heb ik van me leven zeiden Drein en Piet tegelijk.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7