Qenteeulecadeft CRecfUszaken DREIN DRENTEL EN RIET PRIKKEL. WIERINGEN Kantongerecht te Alkmaar. De adviezen van de verschillende commis sies en organisaties, die destijds zijn ge hoord, leggen wij opnieuw voor uwe verga dering ter inzage. De meerderheid van ons col.ege stelt u voor het Ambtenarenreglement en de verordening regelende de rechtspositie van het onderwijzend personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en de Han- delsavondschcol aan te vullen met de bepa- lingen nopens het ontslag van ambtenaren bij revolutionnaire gezindheid en het ontslag van vrouwelijke abtenaren, die in het huw£ ^lijk treden of in concubinaat gaan leven, overeenkomstig het hierna afgedrukt ont- werp-besluit. BEROEP TEGEN WEIGERING BOUWVERGUNNING. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 130: Op 26 September j.1. wendde de heer G. J. Evers, Julianastraat nr. 32a, alhier, zich tot uwe vergadering met een adres, waarin hi] in beroep komt tegen ons besluit van 22 September tevoren, tot weigering van de door hem gevraagde vergunning tot het ver bouwen en vergrooten van het perceel Julia- nastraat, nr. 32. Op dit beroepschrift reeds dadelijk van ad vies dienende, deelen wij u naar aanleiding daarvan het volgende mede: Adressant heeft binnen den gestelden ter mijn van 30 dagen zijn beroep ingediend en is derhalve daarin ontvankelijk. Zooals uit het bij de stukken ter inzage ge legde bouwplan blijkt, is bij het perceel Julianastraat, nr. 32, een open erf aanwezig, dat adressant thans geheel wenscht te be bouwen. Dit is evenwel in strijd met artikel 31 der Bouw- en Woningverordening voor de gemeente Alkmaar, dat voor zoover toe passelijk luidt „Bij elk op te richten of uit te breiden bouwwerk moet langs den achter- of langs een der zijgevels onbebouwd worden gelaten een open ruimte, waarvan de oppervlakte bedraagt: a. enz. b. voor bouwwerken buiten de Singelgrach ten gelegen tenminste 1/3 van de oppervlak te van het bouwwerk. Bij het geheel of gedeeltelijk vernieuwen en bij het veranderen van een gebouw, dat bij het in werking treden dezer voorschriften bestond, mogen daaraan echter dezelfde uit wendige afmetingen worden gegeven, die het voor de vernieuwing of verandering bezat Burgemeester en Wethouders kunnen van deze voorschriften ontheffing verleenen ten aanzien van gebouwen, waarin geen woning gevestigd is, en toestaan, dat de open ruimte van 1/3 tot 1/4 wordt verminderd, wanneer het geldt de vernieuwing, verbouwing of vervanging van een binnen de Singelgrach ten gelegen gebouw, dat reeds bestond bij het inwerking treden dezer voorschriften". Gelijk uit de hiervoor genoemde bepaling blijkt, is daarvan in het onderwerpelijk ge val geen ontheffing mogelijk. Het verzoek om bouwvergunning moest derhalve door ons college op grond van artikel 31 der Bouw- en Woningverordening in verband met art. 6 lid 2 sub c der Woningwet worden geweigerd. Wij stellen uwe vergadering voor het in gediende beroep ongegrond te verklaren. STEMLOKALEN. B. en W. schrijven in bijlage nr. 133: Tengevolge van de door den minister van binnenlandsche zaken en de Ged. Staten van Noordholland bij hunne besluiten van resp 5 September en 12 September j.1. vastgestel de wijziging in de verdeeling dezer gemeente in stemaictricten voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en de Provinciale Staten, is uw be sluit van 26 Juli j.1. tot vaststelling eener verordening tot verdeeling der kieskringen voor de verkiezing van de leden van den ge meenteraad in stemdistricten, welk besluit genomen is onder voorbehoud van de totstand koming van de hiervoren genoemde wijzi ging, van rechtswege van kracht geworden. Zooals wij in bijlage Nr. 107 tot het verslag van 's raads handelingen reeds als ons voornemen mededeelden, hebben wij aan het bestuur van het R. K. Lyceum vergunning gevraagd om voor plaats hebbende stemmin gen van het gymnastieklokaal dezer onder wijsinrichting gebruik te mogen maken, welke vergunning genoemd bestuur bij brief van 9 October j.1. heeft verleend. De veror dening tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad (Gemeenteblad nr. 1015), gewijzigd bij raadsbesluiten van 18 April 1929 (gemeenteblad nr. 1128), 19 Februari 1931 (gemeenteblad nr. 1204)en 30 Maart 1933 (gemeenteblad nr. 1345), zal in verband daarmede moeten worden aangevuld. B. en W. achten het genacht, deze verordening thans opnieuw in haar ge heel vast te stellen. LOODGIETER-BANKWERKER. In bijlage no. 129 schrijven Ben'«L: In uwe vergadering van 28 JJcember 1933 werd aangehouden ons voorstel tot in stelling hÜ den dienst der gemeentewerken van de functie loodgieter-bankwerker vaststelling van het loon voor dezen werk man (bijlage nr. 154 van 1933). Op 1de" aangelegenheid hadden ook betrekking thans opnieuw bij de stukken ter inzage ge- legde adressen van de Kamer van Koophan del en Fabrieken en van de onderscheiden middenstandsorganisaties, resp. van U en 23 December 1933. Wij hebben in verband met de daarover in uwe vergadering van 28 December 1933 gevoerde beraadslagingen de stukken in handen gesteld van de commissie van bij stand voor openbare werken, die op 4 Sept t v reeds gunstig adviseerde op ons voorstel tot uitvoering van smidswerk in eigen be heer Trouwens uwe vergadering kon zich daarmede op 5 Oct. 1933 eveneens vereeni- een (bijlage nr. 53 van 1933). De in ons voorstel (bijlage nr. 154) bedoelde loodgieter- bankwerker is tevens belast met hdsmids werk, voor zoover betreft het weghalen, het onderhoud en het plaatsen van kachels. In haar advies van 13 September j.1. is commissie van bijstand voor openbare wer ken niet eenstemmig ten aanzien van net voorstel tot instelling der functie van lood gieter-bankwerker. Dit mag ons echter niet weerhouden, het destijds gedane voorstel opnieuw aan uwe vergadering ter vaststelling aan te bieden, aangezien wij van oordeel zijn, dat door het aan het werk houden van den loodgieter- bankwerker, die reeds sinds 1 Mei 1931 bij den dienst der gemeentewerken bij wijze van proef werkzaam is op burgerrechtelijke ar beidsovereenkomst, voor de gemeente belang rijke besparingen worden verkregen. Aanleiding tot het in dienst nemen van dezen werkman was de omstandigheid, dat de aanneemsommen voor het loodgieterswerk elk jaar hooger werden. Zoo bedroegen deze ?oonhoAja«ar 1929 f 496' over het iaar 1 Mei 1930-30 April 1931 1290, terwijl voor het daarop volgende jaar reeds was ingeschre ven voor 1570, waarbij aangeteekend wordt, dat in deze aanneemsommen de leve ring van materialen en het bijwerk niet be grepen zijn. Wij achtten het toen voordeeli- ger een loodgieter-bankwerker op arbeids contract in dienst te nemen. Inderdaad bleek dit juist te zijn: voor loon en materiaal samen was in dat jaar niet meer benoodigd dan 833.16 of 736.84 minder dan de aanneemsom, zonder de bijle vering van materialen en bijwerk. Uit het navolgende overzicht kan worden geconcludeerd, dat het eigen beheer, voor het kachelwerk en loodgieterswerk belangrijk voordeeliger was dan aanbesteding. JaT1-31 Dec. 1929 (aanbesteding) kachelwerk 4214.79, loodgieterswerk 1778.77. samen 5993.56; 1 Mei 193030 April 1931 (aanbesteding) kachelwerk 2968.25, loodgieterswerk 2155.75. samen 5124; 1 Mei 1931—30 April 1932 (eigen beheer) kachelwerk 1256 82. loodgieterswerk 833.16, samen 2089.98; 1 Mei 193230 April 1933 (eigen beheer) kachelwerk 1132.61, loodgieterswerk 870.36, samen 2002.97; 1 Mei 193330 April 1934 (eigen beheer) kachelwerk 1046.15. loodgieterswerk 1398.23, totaal 2444.38. Wij merken naar aanleiding van dit over zicht het volgende op: In de hiervoor genoemde kosten van het kachelwerk en het loodgieterswerk zijn be grepen de kosten van het aanschaffen en ver werken van nieuw materiaal, voor zoover zulks voor de uitvoering van onderhouds werken noodig is. Zoo bedroeg in de perioden 1 Jan.31 Dec. 1929 en 1 Mei 1930—30 April 1931 de aanneemsom voor het weghalen, onderhoud en plaatsen van kachels onderscheidenlük 690 en 686, waaruit volgt, dat over die tijdvakken aan n;euw materiaal werd bijqe- leverd en verwerkt door de aannemers een bedrag van resp. 3524.79 en 2282.25. Voor het loodgieterswerk waren de aan neemsommen over dezelfde tijdperken onder scheidenlijk 496 en 1290, zoodat biige'e- verd is door den aannemer resp. voor 1282.77 en 865.75. Afgezien van de omstandigheid, dat de aanneemsommen reeds aan den hoogen kant zijn, is de controle op de noodzakelijkheid van bijlevering van materiaal zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk. De kosten van het loodgieterswerk zijn in het laatste jaar eenigszins gestegen, omdat aan den loodgieter-bankwerker toen meer kleine vernieuwingen als levering en plaat sing van reservoirs, closets, e.d. zijn opge dragen dan andere jaren. Overigens is de omvang van de werk zaamheden in de jaren van 1929 tot heden niet toegenomen, noch voor het kachelwerk, ncch voor het loodgieterswerk. Evenals het kachelwerk zijn aan den lood gieter-bankwerker opgedragen loodgieters- werkzaamheden voornamelijk onderhouds werken. Uitvoering van nieuw werk wordt dus evenals voorheen aan de plaatselijke pa troons opgedragen. Doorgaans kon de loodgieter-bankwerker het hem opgedragen onderhoudswerk alleen verichten; voor zoover hij hulp noodig had, is het loon daarvoor bij de calculatie in re kening gebracht. Wij verwijzen u daarom naar de bij de stukken overgelegde rapporten van den directeur der gemeentewerken. Voor herstellingswerken aan goten en daken heeft de loodgieter-bankwerker geen hulo nocdim aangezien hij werkt met een electrische sol deerbout. Hij maakt dus niet, zooals gewoon lijk de plaatselijke loodgieterspatroons, ge bruik van de hulo van een tweeden man, die op de straat blijft bij den vuurpot. Uit het bovenstaande volgt, dat de gemeen te bij uitvoering in eigen beheer van het weg halen. onderhoud en plaatsen van kache's en het uitvoeren van loodgieterswerken in beide werken begrepen aanschaffing en ver werking van nieuw materiaal, voor zoover dat voor het onderhoudswerk noodzakelijk is per jaar 2500 tot 3000 bespaart. Wij achten het daarom niet verantwoord deze werken aan te besteden. Wij geven' uwe vergadering mitsdien in overweging thans tot definitieve instelling van de functie van loodgieter-bankwerker bij den dienst der gemeentewerken over te gaan en voor deze functie het loon vast te stellen overeenkomstig het advies der commissie van overleg voor de werklieden d.d. 22 November 1933. B. en W. bieden den raad een ontwerp besluit ter vaststelling aan. De raad vergaderde Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester Kolff. De beide nieuw-benoemde raadsleden Mw. D. Wit-Slikker en de heer L. Wigbout werden geïnstalleerd. Ingekomen waren o.a.: van D. van Duin een verzoek om kwijtschelding van de over 1934 verschuldigde pachtsom van het gras- en rietgewas in de Houwkes in den Stroeër koog, aangezien hij door den aanleg van den nieuwen rijksweg de beschikking over 't gehuurde geheel heeft verloren. Werd goed gevonden. Van de commissie voor de malariabestrij ding door de bevolking in Noordholland 't verzoek om voor 1935 wederom een subsi die te mogen ontvangen, berekend naar 1 cent per inwoner. In verband met de financieele omstandig-1 heden der gemeente meenden B. en W. te moeten adviseeren om de subsidieering tot dit doel te beëindigen en het verzoek van de hand te wijzen. Aldus werd met 6 tegen 4 stemmen besloten. Van den heer C. Duijnker een verzoek om een gratificatie als gemeentedeurwaarder over 1933. Op grond van de verminderde werkzaam heden stelden B. en W. voor in plaats van f 100. zooals tot dusver gebruikelijk was, 50 toe te kennen, waarbij den raad tevens in overweging werd gegeven te bepalen, dat hiermede het verstrekken van deze gratifi caties werd beëindigd. Aldus besloten. Van de visschersvereeniging D. E. T. V. en de motorvisschersvereeniging „Wieringen" <.en verzoek om kosteloos gebruik van een verlicht en verwarmd lokaal van de O. L. school te Den Oever ten behoeve van een motorcursus, fe houden van half October tot einde Maart a.s. Besloten werd het verzoek toe te staan en wel in dezen vorm, dat een subsidie wordt verleend tot een bedrag, gelijkstaande met het geen als lokaalhuur volgens de verordening verschuldigd zal zijn. De rekening der zeegras-exploitatie over 19331934 en de gemeenterekening over 1933 werden voorloopig vagtsteld. De zeegrasrekening wijst voor den ge wonen dienst aan een bedrag van baten en lasten van 5942.71; voor den kapi taal dienst is dit bedrag 54584.95, ter wijl de balans per 1 Mei 1934 een totaal aan bezittingen en schulden aanwijst van 50114.18. De gemeenterekening 'sluit in ontvangst op 259196.09 en in uitgaaf op 204724.88, alzoo met een batig saldo van 54471.21; de kapitaal- dienst in ontvangst op J 114046.79 en in uitgaaf op 369653.86, alzoo met een na- deelig slot van 255.607.07. De gemeentebegrooting voor 1934 was door Ged. Staten teruggezonden met een aantal opmerkingen. O. m. werd ver langd den post voor de* werkverschaf- fingskosten uit 4e trekken op 114000, daartegenover dan een subsidie van het Kijk zou staan van 53000. Blijkens de uitgaven over het eerste halfjaar moet echter voor 1934 op het dubbele van deze bedragen worden gere kend, zoodat over 1934 ten laste der ge meente zou komen een bedrag van 122000. Het zal geen betoog behoeven, schrijven B. en W., dat wij geen kans zien de middelen te vinden tot dekking van een zoo hoog bedrag. De voorzitter van ons college heeft daarom ter zake een bespreking gehad ter provinciale griffie, alwaar in overweging werd gegeven alle posten der begrooting thans te toetsen aan hetgeen tot heden werkelijk is ontvangen en uitgegeven en de begrooting in dien geest te wijzigen, terwijl het bedrag, waarvoor dan geen dekking kan worden gevonden, buiten de begrooting was te houden. .Aan dit advies is door ons gevolg gegeven, waar bij is komen vast te staan, dat in totaal tot een bedrag van 96.989.31 in deze begroo ting geen dekking was te vinden. De begrooting werd aldus gewijzigd, op nieuw vastgesteld. De raad sprak zich verder uit vóór ver ruiming van den Zondagsverkoop voor win kels en wel t.a.v. visch-, fruit-, brood-, ban ket-, chocolade-, suikerwerk- en sigarenwin kels. De winkels zullen geopend mogen zijn van 2 tot uur of 4 tot 8 uur des namiddags. Aan S. Dekker, C. Huijbers, C. Boersen, S. Smit Jzn., N. de Haan, D. Numeijer en P. de Wit werd ontheffing van reinigingsrechten verleend. Een verzoek van Jb. de Haan werd afgewezen. Na rondvraag, die weinig opleverde, volg de sluiting. Strafzitting van Vrijdag 12 October. ZIJ HADDEN DE ROLLEN MOETEN VERDEELEN. Het Kantongerecht deed heden een mislukte poging zijn eigen record te slaan met 117 zaken! Niettemin wordt min of meer ernstig overwogen bij toonemenden bloei met twee zittingen per week uit te komen De eerste zaak betrof een aanrijding te Uitgeest, zij nam vrijwel het grootste gedeelte van den morgen in beslag. Op den primairen weg tusschen Lim- men en Uitgeest had de groentenhande- laar A. V. uit Uitgeest met zijn vracht auto dezen weg achteruitrijdend wil'en oversteken, met gevolg dat een aanrij ding plaats had met de luxe auto, be stuurd door den reiziger Max Bolle uit A'dam, die met een pittig vaartje van 70 a 80 K M. kwam aanstuiven en geen tijd meer vond om tijdig te remmen. De groentenman geraakte juridisch in de slechtste conditie en had als verdedi ger medegebracht mr. Bruyn, een jongen ambitieuzen advocaat uit Amsterdam. Het bleek dat de verdachte en zijn zoon meer achteruit dan vooruit hadden gekeken en daarin vond de ambtenaar aanleiding tegen den groentenventer 50 boete of 40 dagen hechtenis te re- quireeren. Nadat de ambtenaar en verdediger over de snelheid van Max Bolle nog wat hadden geredetwist, hoopte de Kanton rechter a.s. week den gordiaanschen knoop door te hakken. Hij zal schrifte lijk vonnis wijzen. LOOD OM OUD IJZER. De welbekende heer J. de M. uit Heemskerk had zich op 2 Augustus de vrijheid gepermitteerd om een auto te besturen zonder geldig rijbewijs of lie ver, meneer had heelemaal geen rijbe wijs. Rijksveldwachter Tilstra had daar van ambtelijk nota genomen en heden verscheen de M. voor den rechter om daar het nieuwtje te vertellen, dat hij had bestuurd onder toezicht van een vriend, in het bezit van een rijbewijs, dat echter verloopen was. Hij had ook nog de nuttelooze moeite genomen zijn kostjuffrouw, die heelemaal niet in de auto had gezeten, mee te nemen als ge- tuge a décharge. De ambtenaar noemde het vrienden paar in de auto lood om oud ijzer en re- quireerde 12 boete of 12 dagen hechte nis. De Kantonrechter keek echter niet zoo hoog op tegen zijb cliënt en gaf hem 5 boete of 5 dagen nechtenis. FLORA'S KINDEREN MISHANDELD. Mej. Jans B., de lieftallige 50 procent van J. B. te Schermerhorn, had op 6 Au gustus herrie gekregen met haar buur man, den koopman Modder, die aanmer king maakte over een vuile mat, die Jans opzettelijk over zijn bloeiende chry santen had gedrapeerd, waarna zij in een aanval van accute razernij deze planten uit den grond had gerukt, stuk ge scheurd en in een sloot had gesmeten, voor welke baldadigheid zij heden te recht moest staan. De dame was niet gearriveerd, doch had als gemach tigde gezonden haar echtgenoot, die evenwel in die kwaliteit (van gemach tigde dan) vrijwel waardeloos was. Hij had niets van het geheele bloemencor so gezien. Het brutale optreden van de feministe, die had gezworen niet eerder te zullen rusten dan dat de heele rommel, waar mede zij buurmans chrysanten bedoel de, kapot was, werd echter unaniem af gekeurd en madame werd veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. ZIJN GEEST IS GEWILLIG, MAAR HET VLEESCH ZWAK. De 65-jarige sigarenmaker Nicolaas B. te Alkmaar, in de wandeling genaamd „de Natte", is een verstokte alcoholist, reeds meermalen veroordeeld tot geld boete, hechtenisstraf en deportage naar Veenhuizen. Hoewel steeds vol mooie be loften en goede voornemens, kan deze zwakkeling geen weerstand bieden aan de drankverleiding en verschijnt hij voortdurend weer voor den Kantonrech ter wegens drankmisbruik. Ook heden was Klaas weer present voor twee over tredingen van artikel 453 bij zooveelste herhaling. Als naar gewoonte stond hij zijn zwakheid weer te bejammeren. Be loften durfde hij niet meer geven, men geloofde hem toch niet meer, maar in wendig had hij zich voorgenomen dit maal zijn vijand, den alcohol, te over winnen. Natuurlijk sloeg men dit zoo dikwijls herhaalde praatje niet hooger aan dan het waard was en de ambtenaar vorderde 4 dagen hechtenis en 1 jaar op zending naar de boerderij, plus nog eens 10 dagen principale hechtenis zonder opzending. De Kantonrechter koesterde nog een flauwe hoop en zal a.s. week uitspraak doen. ONGEMANIERD RIJDEN. De zoon van den heer W C., caféhou der en expediteur te Bakkum, Cornelis, is bezig als autobestuurder een minder gunstige reputatie te vestigen. Than6 stond hij althans weer terecht ter zake een aanrijding op den Waarlanderweg onder de gemeente Harenkarspel met een vrachtauto, waarop twee koeien van den slager M. Zuidland uit Ouden dijk De slager had een aantal meters vóór de gevaarlijke bocht zooveel mo gelijk rechts van den weg gestopt, ten einde den zandrijder te laten passeeren, doch de onbesuisde chauffeur had des ondanks aan de auto een schade van 11.80 toegebracht. De chauffeur trachtte aan te toonen dat de slager de schuld had, doch deze omkeering van den schuldenlast had geen succes en veroordeeling had plaats tot 15 boete of 10 dagen en toewijzing der civiele vordering, 'n Volgende maal zal de ambtenaar intrekking van het rij bewijs vorderen, heeft hij gedreigd. ecov/fo/ Jecovitol levertraan weten schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten df 0.75 p.flacon EEN OPSTOPPER VAN JE WELSTE. De bloemenventer J. J. van Zaal uit Heiloo werd met zijn bakfiets op 2 Juni op den Kanaaldijk onder Bergen door den autobestuurder Nic. B. met zooveel kracht aangereden, dat de bakfiets met de bloemen in de sloot hobbelde en de bestuurder over de sloot aan den ande ren kant terecht kwam. De onbehouwen rijder moest heden terecht 6taan, doch hij was niet verschenen. Evenmin liet de getuige Hendriks iets van zich hoo- ren, zoodat aanhouding tot 26 Oct. werd gelast. IEDER MOMENT DREIGT GEVAAR! De chauffeur Jan K., gevestigd te Alk maar, maakte op 6 Aug. op de Kanaal kade nabij de Heerenstraat een verkeers- fout met het nogal ernstig gevolg, dat een motorrijder uit Oudkarspel, de heer A P. Borst, werd aangereden en behalve schade aan zijn motor ook nog een gat in zijn been bekwam. De heer K., heden als verdachte com- pareerende, erkende den motorrijder niet tijdig te hebben opgemerkt. De be taling der aangerichte schade wilde hij als een natuurlijke zaak op de verzeke ring schuiven. Hij werd veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen hechtenis en schade vergoeding voorloopig tot een bedrag van 7. EEN GROOT GEVAAR VOOR HET VERKEER. Een 21-jarige arbeider uit Hoorn was op 5 Augustus met een oudbakken Che vrolet naar de duinstreek vertrokken en reed te Bergen heel kort achter een Ford aan. Toen dit rijtuig plotseling stopte, konden de verzwakte remmen van de Chevrolet niet tijdig effect sor- teeren en werd de Ford aangereden. Het rijden met dergelijke waardelooze rem- apparaten werd een ernstig gevaar voor de veiligheid geacht en het jonge mensch werd mitsdien veroordeeld tot 20 boe te of 10 dagen hechtenis. OPENING VAN HET STROOPERS- SEIZOEN. Met het vallen der bladeren arriveeren weer de Egmondsche stroopers, die in het zomerseizoen schitterden door af wezigheid. De gangmaker was Piet Gr. Dz., bijgenaamd Olie Polie, die in den nacht van 24 Juli in Castricum's duinen „gebrand" had, zooals de vakterm ludt. Piet zong een lange litanie van ellende. De „troller" gaf hem geen werk, zijn vrouw laboreerde aan rheumatiek, na aftrek van huishuur en hondenbelasting want een hond kon hij voor het stroo- persbedrijf beslist niet missen hield hij precies 7 40 per week over om met 5 personen van te leven. De heeren kon den begrijpen dat hij onder die omstan digheden wel gedwongen was de duinen in te gaan. De heeren wilden het echter niet begrijpen en de conferentie met Piet werd besloten met het opleggen van een geldboete van 15 of 10 dagen hecht LICHT, HORATIO. De rijwielhersteller Dirk S. uit Enk huizen, kreeg in de Beemster motor- pech en was gedwongen zijn auto on verlicht aan den weg achter te laten. Toen hij later uit Enkhuizen arriveerde om het ziellooze vehikel op te halen, had het noodlot zich reeds voltrokken en lag een bonnetje voor hem klaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Eenzelfde onaangenaam incident be leefde de bakker Bart A. te Koedijk. Het was hier veldwachter Slooten die 't hem leverde, doch gelukkig waren hier zooveel verzachtende termen aanwezig, dat niet meer dan 1 boete of 1 dag hechtenis werd opgelegd. DE NERVEUZE LANDBOUW- ASSISTENT. De 10-jarige student in de practische aardrijkskunde, Jan R. te Beemster, werd op 19 Juli zóó geïrriteerd door het geblaf van een hond aan de overzijde van een snelle vliet, dat hij het luid ruchtige dier het zwijgen wilde opleg gen door een bombardement met kei steentjes. Waar echter bij deze anti- lawaaipoging ook méér edele schepselen getroffen dreigden te worden, greep dd veldwachter in met gevolg, dat de jon ge Beemsterling werd onthaald op 5 boete of 5 dagen hechtenis. 215. Opeens kreeg het schip een verschrikkelijke schok en alles tuimelde door elkaar. Dat kwam, doordat Drein zijn uit kijkpost verlaten had. Nu was het schip op een klip geloopen. 't Begon met een vaartje te zinken en de heele bemanning kroop haastig in de reddingbooten. 216. Het schip helde naar een kant over en de golven spoel den al over 't dek. Drein, Piet en de Chinees wilden ook in de booten kruipen. „Dat zou je wel willen", zei de kapitein, „Aan jullie hebben we dat grapje te danken. Nu blijf je hier maar rustig zitten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7