leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. 'fxoüUiciaai 'llieuws £and: en Jxun&oiw ANDIJK. Afslachten van rundvee. c. d. b. voor deze strook een trottoir langs den Friescheweg met daarin een rioleering, lei dende naar de Hoornsche vaart, aan te leg gen; c. hun college voor de uitvoering van dit werk een crediet toe te staan van 5000, nader te regelen bij suppletoire begrooting. BENOEMING TIJDELIJKE LEERAREN GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 130: In verband met de omstandigheid, dat aan een leeraar bij het lager nijverheidsonderwijs in totaal niet meer dan 43 lessen per week mogen worden opgedragen, is het gedurende den cursus 1934/1935 niet mogelijk voor het onderwijs aan de Gemeentelijke Avond school voor lager nijverheidsonderwijs te volstaan met het vast aangestelde personeel en moet een voorziening worden getroffen voor: 12 lessen in bouwkundig teekenen; 6 lessen in werktuigkundig- en smidstee kenen 8 lessen in electro-techniek en electro- technisch teekenen; 2 lessen in stoomwerktuigkunde en 2 lessen in motorenkennis. Verder is nog een benoeming noodig van een leeraar in hand- en decoratief teekenen ter vervulling van de vacature, ontstaan door het bij uw besluit van 26 Juli, nr. 2 f, aan den heer A. P. Sipman verleend eervol ontslag, en van twee leeraren resp. in zetten en in drukken aan den aan de school ver bonden typografencursus, voor welke beide laatstgenoemde betrekkingen gedurende den vorigen cursus een tijdelijke voorziening is getroffen. Na gedane openbare oproeping hebben zich voor de onder a, b en c genoemde betrek kingen en voor die in hand- en decoratief teekenen (ten deele) geen wettelijk bevoegde sollicitanten aangemeld; voor leeraar in zetten en in drukken waren de beide hierna voorgedragenen de eenige sollicitanten. Voor de onder d genoemde lessen dragen wij hier na voor een leeraar, die voor andere vakken reeds vast aan de school is benoemd; de vraag is gerezen, of hij ook voor deze lessen wettelijk bevoegd is; indien zulks niet her geval mocht blijken, is hiervoor een afzon derlijke benoeming noodig. De directeur heeft ons bij brieven van 28 September, 2 en 6 October j.1. de hierna vol gende voorzieningen in overweging gege ven. Wij hebben den minister van onderwijs verzocht de desbetreffende voordrachten te willen goedkeuren. De commissie van toe zicht op het gemeentelijk nijverheidsonder wijs kan zich met de voordrachten vereeni gen. De voorgedragenen, die niet de wettelijke bevoegdheid bezitten hebben bereids de door de wet geëischte ontheffing van het bezit eener akte van bekwaamheid gevraagd. Onder voorbehoud van het verkrijgen van de ministeriëele goedkeuring en van de noo- dige ontheffing van den eisch van het bezit eener akte van bekwaamheid, en dat voor de lessen in stoomwerktuigkunde en motoren kennis een afzonderlijke benoeming noodig is, bieden wij uwe vergadering de volgende voordrachten aan ter benoeming van tijde lijke leeraren aan de Gemeentelijke Avond school voor lager nijverheidsonderwijs voor den duur van den cursus 1934/1935: 1. voor bouwkundig teekenen, de heeren A. Rauwerda en R. Rauwerda, beiden leeraren aan de Ambachtsschool alhier, en H. Tauber, wonende te Oudorp, die ook reeds den vori gen cursus werkzaam waren; 2. voor werktuigkundig- en smidsteekenen, de heer J. Jongens en J. Wiegers. beiden leeraren aan de Ambachtsschool alhier, van wie de eerste ook reeds den vorigen cursus werkzaam was; 3. voor electro-techniek en electro-tech- nisch teekenen, den heer G. Visschers leeraar aan de Ambachtsschool alhier, die ook reeds den vorigen cursus werkzaam was; 4. voor stoomwerktuigkunde en motoren kennis, den heer D. W. Abelskamp, alhier, die reeds als vast leeraar aan deze school is verbonden 5. voor vaktheorie zetten en voor vaktheorie drukken aan den typografencursus, resp. de heeren P. A. de Munck te Amsterdam en P Schutte te Amstelveen; 6. voor hand- en decoratief teekenen één van de beide hierna genoemde personen: 1. D. Nap, wonende alhier; 2. J. F. Kuijper, wonende te Amsterdam. BERGER KUNSTKRING. Onder voorzitterschap van den heer Klomp werd Maandagavond in de Rustende Jager een ledenvergadering gehouden van den Berger Kunstkring. De voorzitter bracht in zijn openings woord speciaal dank aan den heer Diesfeldt voor de medewerking bij het organiseeren van de kunstavonden verleend. Uit het door den secretaris, den heer Beijneveld, uitgebrachte jaarverslag bleek, dat, tengevolge van verhuizing en onder invfoed van de tijdsomstandigheden, e ledental met 30 was teruggeloopen. Door de circulaire waren er 10 nieuwe leden bijgekomen, terwijl 10 2de rangs abon nementen waren genomen. De penningmeesteresse, mevrouw Blok bracht het financieele verslag uit, waarin tot uiting kwam, dat het afgeloopen ooekjaar met een tekort van f 40 eindigde het vorig jaar 10), zoodat financieel de toestand be vredigend kon worden genoemd. Bij monde van den heer Ris werd door de commissie, belast met het nazien der reke-^ ning, geadviseerd tot goedkeuring daarvan, waartoe werd besloten. De secretaris legde er den nadruk op, dat bestuur er tot nog toe in geslaagd was den kring zoo te financieren, dat de garanten nog nimmer een cent hadden behoeven te be talen. Dit resultaat was vooral hierdoor ver kregen, doordat de bestuursleden, die de stukken elders gaan zien, daarvoor nog nim mer een cent onkosten in rekening had gebracht. Onder instemming der vergaoe- ring bracht spreker die bestuursleden voor een woord van dank. De heer Kleiberg leverde een pleidtwi voor contributieverlaging en opheffing van d n 2den rang. Dit in het belang van de een heid onder de bevolking. Uit praktische over wegingen kon dit voorstel niet worden aan genomen. Besloten werd ook in de toekomst J®38? .fotokaarten voor *sten en 2den rang beschikbaar te stellen en tot 15 November gegadigden in de gelegenheid te stellen voor ae drie in het seizoen te geven voorstellingen 2de rangsabonnementen k f 3.50 bij den stellen 3an' ^a*'onss*raa^> verkrijgbaar te De heer van Riet bepleitte de wenschelijk- heid om vroegtijdig de te spelen stukken be kend te maken. De voorzitter deelde mede, dat 17 Novem ber het Nederlandsch-Indisch Tooneel, dir. Lor Ruys, het blijspel Belastingontduikers van Louis Verneul en Georges Berr zal spelen, terwijl als 2de stuk door het Rotter- damsch Hofstad Tooneel, dir. Cor v. d Lugt Melsert, het rechtszaal-tooneeisDel Smaadschrift van den Engelschen auteur Edward Wooll gespeeld zal worden. Ook het 3de stuk zal vroegtijdig worden bekend ge maakt. Besloten werd het bestuur te machtigen om het organiseeren van een aparten feest avond ter gelegenheid van het 3de lustrum nog nader onder de oogen te zien. De heer Haan bepleitte nog de wensche- lijkheid om in de zaal tijdens uitvoeringen verhoogingen te doen aanbrengen. Na een opwekkend woord tot allen om het noodige voor de uitbreiding van het ledental te doen, werd de vergadering gesloten. SINT-PANCRAS Vrijdagavond vergaderde de bond van loonploegers in café Kramer te Zuidschar- woude. De voorzitter, de heer Bruin, opende met een woord van welkom. Vervolgens wer den de inkomsten en uitgaven door den pen ningmeester gememoreerd, waaruit bleek dat er een vijf en twintig gulden in kas was. De reening werd onder dankzegging goedge keurd. Punt vier der agenda luidde: Adres Bond van Smeden. Het bleek dat verschillende ploegers te veel voor hoefbeslag en ander smidswerk meenden te moeten betalen. Dat in deze de kosten nogal uiteen liepen, bleek wel hieruit, dat bijv. de eene smid voor het beslaan van een paard 2.50 rekende en de andere ruim een gulden meer. Juist deze hooge prijzen zou men moeten betalen bij smeden welke in den bond zijn. Opgemerkt werd, dat de ploegloonen (allicht door de slechte tijden) op voor oorlogspeil staan dus zeer laag en dat het hoefbeslag enz. naar evenredigheid te duur is. Besloten werd genoemden bond aan te schrijven met ver zoek de prijzen te verlagen. Vervolgens be spreking contributieregeling. Het bestuur stelde voor gezien den stand der kas dit jaar geen contributie te heffen en aan gezien niemand zich hiertegen verzette werd aldus besloten. Bij de rondvraag kwamen de buitengewoon slechte uitkomsten der tuin ders ter sprake. Het zal voor zeer velen moeilijker zijn dan ooit te voren hun land weer te laten bewerken. Door de droogte en vooral door de vlooien- en luizenplaag v.n. op de hoogere, zwaardere gronden is ae oogst geheel of ge deeltelijk mislukt. Van deze akkers is niets of hoegenaamd niets ter veiling aangevoerd en zal bij een eventueele toeslag op de ter vei ling aangevoerde producten dus ook niet ge profiteerd worden. Alleen de financieel betere tuinders, die nog volledig kunnen bemesten enz. voeren het grootste kwantum groenten ter markt; halen dien tengevolge meer en de toeslag komt ook in hun zakken terecht. Ook gaat dat zoo met de baggerregeling Hoe goedkoop de bagger momenteel voor den tuinder is door den toeslag die ook hierop wordt ver strekt kan een zwakkere tuinder ook hier geen profijt uit trekken om de eenvoudige re den, dat hij zelf geen gulden heeft te mis sen. Ook de toeslag die wordt gegeven op de arbeidsloonen is uitsluitend voor de betere klasse. Zij toch hebben arbeiders in hun dienst, dus goedkoope krachten. Alles bij el kaar genomen is wat er ook gedaan wordt door de regeering te gering of van te weinig waarde voor de kleine, arme tuin ders. Een toeslag op het ploegloon zou deze ca tegorie zeer zeker ten goed komen. Weliswaar ligt het op den weg, dat deze tuinders zelf hierin trachten verbetering te brengen. Doch aangezien het lot van den tuinder ook het lot van den ploeger beteekent, dacht de ver gadering goed te doen nogmaals een adres hieromtrent aan den bevoegden minister te richten. Verwacht werd, dat drie kwart der tuinders hiervoor in aanmerking zou komen. Aldus werd besloten een verzoek aan meer- genoemden minister te richten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering, den wensch uit sprekende, dat de besprekingen resultaten mochten hebben. ZIJPE. Binnenkort zal nabij de Burgei vlotbrug in deze gemeente vanwege den A. N. W. B. een wegwijzer worden aangebracht, aan gevende de richting Petten en Kamperduin. Hierdoor zal aan een ongewenschten toe stand een einde komen. Tot heden kwam het namelijk herhaaldelijk voor, dat toeristen, die naar Petten en Kamperduin wilden, de Burgervlotbrug voorbijreden en daardoor een grooten omweg moesten maken om de plaats van bestemming te bereiken. De minister van economische zaken heeft tot een achttal ingezetenen dezer gemeente een aanschrijving gericht om in totaal 19 boomen op te ruimen, die lijden aan de iepenziekte. OUDE NIEDORP Najaarskermis. De najaarskermis te Oude Niedorp werd Zondag 14 October gehouden. Den geheelen dag was er groote belangstelling. Voorna melijk concentreerde de drukte zich in de moderne danszaal van den caféhouder, den heer Teijs. Ook hei café zelf had veel bezoek. Een gezellige band maakte uitstekende mu ziek. Zeer laat in den nacht werd er gesloten. Stormschade. Naar wij vernemen, is tijdens de storm, in den nacht van '4 op 15 October, groote schade aan de telefoonleiding in en onmid dellijk buiten deze gemeente aangebracht. Voornamelijk in Zijdewind, 't Veld en op den Leyerdijk, hadden de telefoondraden en palen het sterk te verduren. De draden werden zeer ernstig gehavend. Met de herstelling is direct begennen. Spoedig zullen de verbindingen weer in orde zijn. NIEUWE NIEDORP. Door het Centraal Stembureau is ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van H. Keesom (R.K.), lid van den gemeenteraad, benoemd verklaard de heer J. Stoop Wzn. (R.K.), wonende in de Ooievaarsweg, die deze benoeming zal aan nemen. LANGENDIJK. Een groote biet. Door de tuinders, de heeren gebr. de Graaf te Zuidscharwoude werd ons een door hen geteelde roode biet getoond van niet minder dan 79 c.M lang, met een gewicht van bijna tien pond. Voor een roode biet wel een bijzondere afmeting. TEXEL. Met ingang van 5 November wordt de dienst op de booten, die de verbinding tus- schen Texel en Den Helder onderhouden, ge wijzigd. Inplaats van 5 maal wordt op werk dagen vier maal heen en weer gevaren. De laatste dienst vervalt dan tot 2 Februari 1935. Des Zondags vervalt de eerste dienst, die reeds on'. 5.50 uit Texel en 6.50 uit Den Helder vertrekt. De laatste bootdienst wordt op Zondag ook gedurende de wintermaan den behouden. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een windhoos in Waalenburg van voor het dorschen gereed gezette klampen graan, de boveneinden afgerukt en elders neer ge worpen. Eén der klampen was geheel uit elkaar gerukt en verstrooid. HOORN. De vereeniging „Ontwikkeling" heeft Maandagavond haar eerste bijeenkomst be legd in dit winterseizoen. De opkomst was wederom uitstekend: bijna de geheele Park- zaai was bezet. Bij den aanvang wees de voorzitter, de heer U. G. Dorhout er op, dat het eere-voorzitterschap is aangeboden aan burgemeester mr. Leemhost. Het ledental, dat bij 't begin van dit jaar 580 bedroeg, liep met 93 terug Echter werden 88 nieuwe leden gewonnen, zoodat het ledenaantal vrijwel stationnair is gebleven. Tevens werd mede gedeeld, dat voor de tooneelvoorstelling van de Hagespelers op Vrijdag, de leden van Ontwikkeling reductie ontvangen. Hierna trad voor de vereeniging op de heer dr. N. Tinbergen te Leiden met als onder werp „Een jaar op Oost-Groenland". Aan de hand van een serie prachtige licht beelden vertelde spr. van de expeditie, waar aan hij had deelgenomen. De nadruk werd gelegd op het leven van de bevolking: de Eskimo's. Op onderhoudende wijze vertelde spr. van hun levenswijze, hun jachttochten en visch- vangst. De talrijke aanwezigen luisterden met groote aandacht naar de onderhoudende causerie over dit interessante land. De voorzitter dankte namens de aanwezi gen den spreker voor zijn leerzame en interes sante voordracht. Bij Kon. besluit zijn benoemd aan de R. H. B. S. te Hoorn: tot directeur en leeraar de heer J. D. Poel, directeur der gem. mid delbare school voor meisjes te Deventer en tot leeraar dr. A A. Prins, met gelijktijdig ontslag als leeraar aan de R. H. B. S. te Enk- huizen. Het Hoornsche revue-gezelschap zal dit jaar wederom een revue ten tooneeie bren gen, getiteld: „Dat is wat!" In deze revue wordt een schitterende mode-show inge- lascht. Door den gemeenteraad is de rekening over 1933 goedgekeurd. Deze wijst aan: in ontvangsten f 99.109.43; uitg. 92.974.33; batig slot f 6.135.10 nadat er 41.314.02 uit de gemeentelijke reserve is opgenomen, welke per 1 Jan. j.1. nog bedroeg 12.450.19 VEENHUIZEN. 'Maandagmorgen had in tegenwoor digheid van het dagelijksch polderbe stuur en hoofdingelanden en den advi seur bij den bouw van het gemaal, den heer Moeyes te Oudorp, de proefbema- ling plaats van het nieuwe electrische gemaal in onzen polder. De voorzitter, de heer Zuurbier, heette allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat zoowel ten genoegen van het polderbestuur als van den heer Moeyes de uitkomst van de proefneming bevredigend mocht zijn. Hierna zette de heer Moeyes op duide lijke wijze de werking en beteekenis der verschillende apparaten uiteen. Als iets van nieuwe vinding stippen wij aan, dat de olieschakelaar hier inge bouwd is. Deze neemt nu een zeer kleine ruimte in, terwijl anders een breedte van 2.70 M. noodig is. Ook de inlaat- pomp is in het gebouw ingebracht, het geen een groot gemak beteekent. Na de verklaring van den heer Moeyes bracht de heer Pauw, die met de bediening er van belast is, het gemaal in werking. Rustig, bijna geruischloos, draaide de machine, terwijl een flinke watermassa werd verplaatst. De gegarandeerde ver plaatsing van 40 M3. per minuut werd o. i. flink bereikt Nadat de heer Zuurbier voor de be toonde belangstelling had bedankt, ver lieten allen het gebouw, dat er van bin nen keurig uitziet. Veenhuizens polder is een maalinrichting rijker geworden welke er in alle opzichten schitterend uitziet en den ontwerper ervan, den heer Moeyes, tot eer strekt. HARENKARSPEL. Tot hoofdingeland van den Ringpolder is gekozen de heer T. Jonker te St. Maarten. WINKEL. De afdeeling Winkel van de vereeniging tot bevordering van vakonderwijs in West friesland, heeft haar teekenschool weder ge opend met een getal van 18 leerlingen. De hoogere eischen door de regeering gesteld om voor rijksbijdrage in aanmerking te kun nen komen, maakt het steeds moeilijker de school in stand te houden, doch door een drachtig samenwerken is voor 1934/1935 een voldoend aantal leerlingen bereikt. Bestuur, leeraren en gemeentebestuur, bij de opening aanwezig, spraken hunne beste wenschen uit, voor het voortbestaan der school. WIERINGEN. Een aantal bewoners van woonkeeten aan de Normerlaan heeft aan het P.W.N. verzocht een buisleiding naar hunne percee- len te doen aanbrengen. Hierop is dezer dagen een afwijzende be schikking ontvangen. Aangevoerd werd, dat een dergelijke leiding 350 M. lang zou moe ten worden en ongeveer 1100 zal kosten, terwijl deze bewoners water kunnen betrek ken uit de daarvoor bestemde kraan van de noodslachtplaats in de Belterlaan. Door de directie der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage is vergunning verleend aan G. Omis en aan K. Halfweeg te De Hau- kes tot het bouwen en gebruiken van een aanlegsteiger in de nieuwe haven aldaar. Door de controleerende ambtenaren is proces-verbaal opgemaakt tegen R. J. B. en G. P., vleeschhouwers alhier, verdacht van overtreding van art. 5, lid 2 nieuw crisis-zui- velbesluit II 1932 (Stbl. 545). Al of niet afslachten van 150.000 dragende runderen. Een millioe- ncn vraagstuk. Men schrijft ons van deskundige zijde: Het bestuur der Veehouderijcentrale heeft gesproken een dagbladbericht meldde het Donderdagmorgen 150.000 dragende pinken en vaarzen moeten worden opgeruimd, afgeslacht of, indien er kans is, uitgevoerd worden naar Rusland. Over de mogelijkheid van export naar Rusland van een kwantum melkvee kan men eenigszins hoopvol gestemd zijn, eenige zekerheid is er niet. Een 150 000 stuks zijn er zeker niet te plaatsen en in ieder geval zal het zijn export met ver lies. Toch zou deze uitvoer verre te ver kiezen zijn boven inblikking van het op te ruimen vee. Het advies van de Veehouderijcentrale aan den Minister van Economische Za ken zal dus zijn: geef ons machtiging 150.000 jonge kalfdragende runderen op te ruimen, de kosten te verhalen op de vleeschconsumtie en de af te slachten dieren te doen inblikken, opdat werke- loozen, armlastigen, diaconieën e. d., crisisvleesch in blik zullen kunnen be komen nu voor, meenen we, een kwar tje per blik van een K.G Het lijkt zoo eenvoudig, maar wat zul len zijn do consekwenties van zoo'n maatregel Doel van de afslachting van 150 000 runderen, moeder en kalf tegelijk, is be perking van den rundveestapel, 't Is noodig, zeggen de voorstanders, cm de toename van melkproductie te keeren, om de slachtveeprijzen te steunen, om daling der veeprijzen te voorkomen. Het doel is goed, maar de middelen zijn o. i. absoluut verkeerd, want het doel zal worden voorbij gestreefd en het tegengestelde zal worden bereikt. De ervaring heeft geleerd. De afslachting van 115.000 runderen verleden najaar en voorjaar heeft de melkproductie niet merkbaar doen afne men en heeft ook den veestapel niet ver minderd, want tegenover een geforceer de afslachting, staat een even groote mindere normale slachting voor de vleeschconsumptie. In het eerste half jaar 1934 zijn er volgens officieele op gaven minder geslacht dan in het eerste halfjaar 1933: 58.089 runderen en 23.511 gras- en vette kalveren, terwijl er nog 1664 ton rundvleesch minder uit het buitenland is ingevoerd, of ongeveer 6600 runderen. Voor het heele jaar 1934 is de teruggang te rekenen op minstens 116000 runderen 13000 minder in voer 47000 vette- en graskalveren. Nu heeft 1933 gehad een hoog slacht- cijfer voor rundvee, omdat het vleesch goedkoop was. Doch de slachtveeprijzen zijn onder de crisishefing voor de boe ren niet of weinig beter geweest, dus mag worden aangenomen, dat ook in 1934 het vleesch verbruik groot zou zijn geweest, indien er niet was de drukken de belasting. Eenige mindere verkoop was er wel onder de afnemende koop kracht van het publiek. Maar zeker was er evenveel vee meer afgeslacht als nu door geforceerde afslachting, en de boe ren hadden geen aanleiding gevonden veel meer vee kalfdragend te doen wor den op speculatie van een hernieuwde afname van dragend vee door de Re geering. Afslachting brengt niet de gewenschte beperking der melkproductie, niet de gewenschte afname in den te grooten veestapel. Opvallend is dan ook dat veel zuivel- b oer en en de leiders in de coöperatieve en speculatieve zuivelbeweging heele- maal niet geporteerd zijn voor afslach ting. De heer Geluk, secretaris van den Algem. Zuivelbcnd, ziet geen heil in een geforceerde inkrimping der melkproduc tie, die de Regeeringscommissaris Ir. Louwes wil door een samenstel van maatregelen. De heer Geluk wil ook zooveel mogelijk beperking van een verliesgevenden boterexport, maar laat men dan eerst probeeren, zegt hij, dit overschot in het binnenland te plaatsen. Tot nog toe is daaraan niets gedaan, integendeel, door het menggebod heeft men de binnenlandsche boterconsump- tie steeds zeer ongunstig beïnvloed. Inderdaad is het dwaas, dat de buiten lander onze prima boter eet voor den prijs, waarvoor onze bevolking nog geen margarine kan bekomen, zooals het even dwaas is dat onze gesmolten reuzel gaat voor ongeveer 0.25 per K.G. naar 't buitenland, terwijl de huismoeders hier alleen aan crisisheffing op deze reuzel 0.24 per K.G. moeten betalen. De binnenlandsche consumptie komt door de afslachting van 150.000 runde ren in het gedrang, wordt er steeds meer ongunstig door beïnvloed. Er is voor de binnenlandsche consumptie geen behoef te aan een nieuwe productie van 18 mil- lioen bussen vleesch in blik, terwijl er nog 11 millioen, of de helft van de vori ge productie in voorraad staan. Die vorige productie van 211/* millioen bussen vleesch heeft een verlies opgele verd van 14 millioen gulden, welke ge dekt moest worden uit een belasting op het vleesch van 20 op het levende slachtrund, is ongeveer 25 op het vleesch. De vorige afslachting die 12 Mei 1934 beëindigd is, zal einde dit jaar wel zijn betaald, als n.1. uit de 11 milli oen voorraad blikken vleesch komt een opbrengst van 11 millioen X 0.30 3 3 millioen. Komt er nieuw blikvlee ch bij, dan zal de oude voorraad toch ook voor 10 cent per blik minder verkocht moeten worden, is 1.1 millioen gulden minder. Er is nog voorraad blikvleesch voor een jaar en zou men daarbij nog een nieuwen voorraad opstapelen van 18 millioen stuks? 18 millioen blikken er bij, zonder dat er zekerheid is van de biet, zonder dat er iemand om vraagt, terwijl de productie een verlies zal ople- 217. Er bleef het 3-tal niets over dan een toevlucht te zoeken op de rots en toen de zon onderging, was er van het schip en de booten met de bemanning niets meer te bekennen. 218. Toen de nacht was gevallen, begon de zee te lichten. De zee gaf zoo'n lichte gloed af, dat je er bij kon lezen. Piet voelde in zijn binnenzak of hij niets te lezen had. Hij vond echter alleen een spoorboekje de Ned. spoor.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7