s s 8 Gemeenteraad van Alkmaar. 8 8 8 De Raad besloot tot reorganisatie der bedrijven. Geen vertooningen in de gevaarlijke schoolbioscoop. De gemeentelijke loodgieter verdwijnt. Dc som van loodgieterszijde voor risico gesteld is dan ook zeer aan den ruimen kant en dit is een van de redenen waarom spr. zich met een proef in eigen beheer vereenig- de. Hier alleen een verschil van 1000. Ook met het bijleveren van materialen was men z.i. te ver gegaan. Men leverde zonder dat het mogelijk was dat de directeur kon beoor- deelen of een kachelpijp al of niet dienst kon doen. Het laatste jaar, 1931, bedroeg de aan bestedingssom 1500. Dit werd niet gegund en het verschil in eigen beheer kon zeer goed voor 50 pCt. door het goedkooper worden van de materialen zijn verkregen, doch dan houdt men nog een verschil van 2000. De heer Oo vers: Ik geloof er niets van. Weth. Klaver betoogde nog, dat het zeer wel mogelijk was, dat een man onder houdswerken en andere kleine herstellin gen bij den dienst kon verichten. Spr. wilde daarom overgaan tot de aanstelling van een smid-bankwerker. Het kachelwerk werd reeds eerder behandeld en in eigen beheer aange nomen. Nadien een stroom van adressen, waarvan de heer Grondsma de waarde reeds vaststelde. In het belang van de gemeente achtte hij zich verplicht met deze bijlage te komen. Voorstel tot ongegrondverklaring van het beroep, ingesteld tegen de weigering eener bouwvergunning voor het perceel Julianastraat. Voorstel tot uitkeering der jaarwedden vor boventallige onderwijzers aan de besturen der bizondere scholen voor lager onderwijs over 1933. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit van 8 Juni 1933. No. 12, inzake de financieele regeling van den bouw van 3P woningen door de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkma»r" en van 24 woningen door de gemeente. Voorstel tot wijziging en aanvulling der verordening tot aanwijzing der stem lokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den gemeenteraad. Voorstel tot het aangaan van een dading met den heer J. W. Teerink. Voorstel tot overneming van straten in het Lvcev m-kwartier van de vereeniging St. Joseph. Rapport der raadscommissie ad hoe betreffende reorganisatie van gemeente-diensten en -bedrijven, met het daaromtrent door B. cn W. uitgebracht advies. Voorstel inzake de voorziening in de vacature van gem :ente-ontvanger en tot reorganisatie van het bureau voor verificatie en contro Zaterdag 20 October. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8- Gr.pl. 10.- VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. In de Contlnubear.: VAR A-orkest olv. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10— ür.pl. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Schla- germuziek en grpl. 2.— Voor de jeugd. 2.30 Or.pl. 3.— Voor de kinaeren. 4.15 Gr.pl. 4.45 Orkest concert. 5.30 Ber. 5.45 Verv. con cert. 6.20 Causerie. 6.45—7.— Gr. pl. 7.15 Lezing. 7.35 Orkestcon cert en ber. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Voordr. en gr.pl. 9.30 Deel. 9.45 Gr.pl. 10.— Orkestconcert. 10.50 Vaz Dias. 10.55—12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Or.pl. 12.05 BBC Northern-orkest olv. T. H. Morri- son, mmv. D. Steele, piano. 1.20 Commodore Grand-orkest olv. H Davidson. 2.05 Verslag v. d. start van de Melbourne Race. 2.25 Bel- faster Omroeporkest olv. E. G- Brown, mmv. J. B. McAlpine, bari ton. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 BBC-Northern-Orkest olv. T. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 —1.20 Strijkorkest olv. Andersen. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6.35 Concert olv. C. M. Artz. 11.20 Concert uit Leipzig olv. Schestak. 12.20 Concert olv. K naden. 1.20— ROME, 421 M. 8.05 Radiotooneel BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: I.30—2.20 Or.pl. 5.20 Jeugduur. 6 40 Salonorkest olv. Douliez. 7.40 Or.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Ga- son. 9.20 Cabaret. 10.30—12.20 Max Alexvs' orkest 484 M.: 12.20 Or.pl. 1.30—2.20 Salonorkest olv. Douliez. 5.20 Or.pl. 6.50 Omroep, orkest olv. Gason. 8.20 Symph.-con- eert. 9.35 Omroeporkest 10.30— 12.20 Uramoïoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 OEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 3: Droitwich 1035—15.50, North Reg. 15.50—17.35, Droit- wich 17.35—24.-r-. Lijn 4: Keulen 10.35—17.55, Leipzig 17.5518.20, Keulen 18 20—19.20, Hamburg 19.20— 24.-. HILVERSUM, 301 M. (8 30 HUIZEN, 1875 M. (8.30—9.30 en 5.-7.45 NCRV, de KRO van 9.30 —5.— en 7.45—11.— uur). 8-30 Morgenwijding ds. L. de Haan, m. m. v. mevr. C. v. d. Bergh—van Lunteren, zang. 9.30 Gr.pl. 9.50 Hoogmis. 11.30 Gr.pl. en causerie. 12.15 Orkestconcert, lezing en gr. pl. 4.— Gr.pl. 4.45 Causerie. 5.— Kerkdienst uit de Geref. kerk te Zaamslag. Spr. ds. A B. W. M. Kok. 6.45 Rie Ocnel, alt en Ferd. Kloek, orgel. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Orkestconcert. 8.25 Vaz Dias. 8.30 Orkestconcert, mmv. solisten en gr.pl. 10.— Gr.pl. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Orkestconcert. 10.40— 0 Voorstel om een gedeelte van de volks tuintjes aan den Friescheweg te bestemmen als bouwterrein. Voorstel tot toekenning van een subsidie voor 1934 en 1935 aan de vereeni ging „Hulp aan spraakgebrekkigen." Voorstel tot het verleenen van eea bijdrage in he ziekenfondspremie voor werkloozen. v orstel inzake verhuur van het perceel Oudegracht 198. Dê voorzitter wees nog op het groote financieele belang voor de gemeente. De heeren S t o u t j e s d ij k en Geels drongen op aanhouding aan. Weth. Klaver: Daarom is het al zeven keer op de agenda geplaatst. De heer Stout jesdij k kon best begrij pen, dat de loodgieters die er in een strengen winter zooveel hadden bijgelegd, later orga nisatorisch een regeling hebben getroffen om er geen geld meer bij te leggen. Men wil an ders zoo gaarne de organisaties hooren. De opzet kan men voorkomen. De heer Woldendorp had geen ant woord op zijn vraag of het onderhoud de laatste jaren onvoldoende was geweest, o.a. aan de Vischmarkt en de Waag. Weth. Klaver was daar niets van be kend en de adressen gewagen er ook niet van. De heer Vogelaar vroeg of het niet mogelijk was aan te besteden zonder vorst- risico en bij vorstschade een betaling te doen volgens arbitrage. Weth. Klaver: Dan blijft het kachel- werk en de bij levering van materialen. Het voorstel werd hierop verworpen met 12 stemmen. Voor stemden de soc.-dem. en de wethou ders. Voorgesteld werd het beroep van den heer G. J. Evers, Julianastraat 32a, alhier, tegen een besluit van B. en W. van 22 September tot weigering van de door hem gevraagde vergunning tot het verbouwen en vergrooten van het perceel Julianastraat no. 32 te ver werpen. Conform besloten. Voorgesteld werd te besluiten tot uitkee ring der jaarwedden voor boventallige on derwijzers aan de besturen der bijzondere scholen voor lager onderwijs over 1933. De heer Grondsma constateerde, dat men hier te doen heeft met een punt van be zuiniging. Het kcst 10.000 en spreker zal er bij de begrooting op terug komen. Conform het voorstel werd hierop beslo ten. B. en W. stelden voor in te trekken het raadsbesluit van 8 Juni 1933 inzake de financieele regeling voor den bouw van 30 woningen door de Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" en van 24 woningen door de gemeente. De gemeente zal de voor dezen woning bouw benoodigde gelden niet zelf uit een daarvoor te sluiten Teening verstrekken, maar heeft de uitbetaling van de woningwetvoor schotten waarvoor de rente van 5 pCt. tot 4 pCt. verlaagd is aan den minister ver zocht. Conform besloten. B. en W. stelden voor om voor het boven staande een nieuwe verordening vast te stellen. Als voren. Voorgesteld werd een overeenkomst door B. en W met den heer Teerink inzake het ge bruik van een notweg naar het Sportpark, vast te stellen. Als voren. Voorgesteld werd voor 1.— van de ver eeniging St. Joseph een terrein 'angs de Mo lentocht over te nemen, om dit aan een open baar terrein toe te voegen. Conform besloten. B. en W. stelden voor om met ingang van 1 Nov. 1934 op te heffen de functie van di recteur van het Marktwezen, het Orondbe- drijf, het Sportpark en den Havendienst. Voorgesteld wordt om met ingang van 1 Nov. de leiding van den dienst van het Marktwezen (buiten de kermisaangelegenhe- den, die bij de politie komen) op te dragen aan den directeur van het Slachthuis, de ei- ding van het Sportpark in handen te stellen van den directeur van de Plantsoenen en de leiding van het Grondbedrijf en den Haven dienst op te dragen aan den directeur van Gemeentewerken. De boekhouder van het grondbedrijf enz. wordt boekhouder bij den dienst van gemeen tewerken enz. De tegenwoordige functie van boekhouder bij gemeentewerken vervalt. De klerk van dezen dienst wordt klerk van den uitgebreiden dienst. Het kantoor voor den directeur van de be graafplaats, de plantsoenen en het sportpark wordt gevestigd in een perceel, Westerweg 248. Aan de betreffende organisaties zullen B. en W. advies vragen of met deze besluiten wijziging van de salarieering voor de direc teuren noodig wordt geoordeeld en zoo ja, hoe die moet zijn. De heer S i e t s m a merkte op, dat in de commissie steeds naar voren is gekomen, dat de directeuren te kennen hebben gegeven de functies zonder salarisverhooging te aan vaarden. Het verwondert hem dat B. en W. daarop nu terugkomen. De tijden zijn er niet naar om de heeren nu verhooging te geven. Spr. stelde wel prijs op het hooren van de commissie van Georganiseerd Overleg en hij heeft daarom geen bezwaar tegen de bijla gen. Tot zoover het voorstel van B. en W. De heer Woldendorp wilde het kan toor voor het sportpark in het Waaggebouw laten. De heer v. d. V a 11 bracht als voorzitter van de commissie hartelijk dank namens de commissie aan haar secretaris, den heer van Dijk, en zeide, dat de geest van den heer Govers, hoewel deze was uitgetreden, in de commissie was gebleven. Nader belichtte spr. het werk van de commissie. Het advies stelt voorop, dat van het voorstel geen 'hoogere salarieering er van het gevolg zal zijn. Dat twee directeuren zeggen, dit niet gehoord te hebben, komt dan zeker, omdat spr. zich niet juist heeft uitgedrukt, doch de commissie stelt dit voorop en is van oordeel, dat het niet noodzakelijk is, voor den directeur van plantsoenen, zoo hij het sportpark krijgt, een kantoorruimte te maken bij de begraaf plaats. De directeur kan gevoegelijk een apart spreekuur voor beide diensten vaststellen. Het bezwaar om de Zaterdagavondmarkt op te dragen aan den directeur van het slachthuis, besprak spr. eveneens, waarbij hij mede deelde, dat de heer Voorthuisen geen be zwaar heeft, dat de leiding aan hem wordt opgedragen. B. en W. uitten zich eenigermate anders dan de commissie, die oordeelt, dat in de moeilijke financieele omstandigheden voor de gemeente, het niet oirbaar is, dat de reorganisatie salarisverhooging met zich brengt. Voor de positie van de gemeente ver wees hij naar de proloog in de Alkmaarsche Courant, komende uit den mond van den wet houder van financiën. In de leiding van een bedrijf schuilt ook ideale bevrediging en spr. wil daarom thans geen salarisverhoogingen. In de toekomst kan men weer anders be palen en spr. hoopte, dat B. en W. in het G. O. zich op dit standpunt zullen stellen. Ook in Alkmaar zal men uiteindelijk tot centralisatie in de leiding moeten komen. De heer Vogelaar besprak het advies van de commissie en herinnerde aan de door hem destijds ingediende motie, waaraan thans de commissie gevolg geeft. Hij dankt de com missie er voor, dat ze zijn motie zoo goed heeft uitgevoerd, Een éénhoofdige leiding achtte hij niet mogelijk, doch de voorgestelde combinatie berust op gezonde gronden. Een moeilijkheid is de salarieering. Hij oordeelde, dat B. en W. den juisten weg bewandelen en sloot zich aan bij het betoog van den heer v. d. Val!. Het is een moeilijke tijd voor amb tenaren en het zal in de gemeente veront waardiging wekken in dezen tijd de direc teuren verhooging te gever.. Hij hoopte, dat het O. O. met de tijdsomstandigheden reke ning zal houden. De heer Govers bracht den heer v. d. Vall dank, doch stelde er nog steeds prijs op, dat de verloren gegane stukken bij hem thuis worden bezorgd. Spr. was destijds voor een uitsterf-systeem, dat nu kon worden toe gepast. Ook de commissie tast de positie van geen der directeuren aan. Hij vereenigde zich dan ook wel met de bijlage en zei nog, dat hij tegen salarisverhooging is. Verschillende heeren gevoelden zich gepasseerd, omdat zij sommige diensten niet hadden en nu zij die krijgen, willen zij meer salaris. De heer Grondsma zeide, dat de woorden van den heer v. d. Vall hem uit h't hart waren gegrepen De economische toe stand van ons volk is slecht. 150 millioen van Nederland is weer in Duitschland bevroren geraakt. Ook menschen in de stad worden daardoor getroffen. De belastingopbrengsten zullen dalen en salarisverhooging is dan ook niet te verdedigen. De heer Venneker oordeelde, dat B. en W. het rapport hadden verwacht. Bij de com missie heeft bezuiniging voorgezeten, omdat Alkmaar meer bedrijfsdirecteuren heeft, dan eenige gelijke gemeente. Alkmaar leeft boven zijn stand en de commissie moest dus bezui niging brengen. In strijd daarmede is de houding van B. en W., die de billijkheid van salarisverhooging bepleiten. Was één der directeuren niet overleden, dan zou de com missie toch met een bezuinigingsrapport zijn gekomen en zouden de anderen meer werk hebben gekregen. Geen directeur gaf te ken nen, dat daardoor zijn taak te zwaar zou worden. Voor de toekomst Zal samenvoeging geen bezuiniging kunnen brengen, als die steeds salarisverhooging zal brengen. Spr. heeft, nu B. en W. dit billijk hebben geoor deeld, er thans bezawar tegen, om de zaak ln het O. O. te brengen. Hij is er voor om nu eigen verantwoordelijkheid te dragen en te zeggen „geen salarisverhooging". De directeur van P. W. heeft veel minder werk, kreeg geen vermindering. Veel te gek om hem nu, omdat hij er wat bij krijgt, wat hij zelf verklaarde, gemakkelijk te kunnen doen, verhooging te geven. Spr. verzette zich voorts ook tegen een nieuw bureau voor den directeur van Plantsoenen. Die administratie kan gevoegelijk gevoegd worden bij die van het sportpark in het waaggebouw. Spr. kan zich er mede vereenigen, dat de Zaterdag avondmarkt komt bij den directeur van het slachthuis en ontwikkelde nog bezwaren om bij gemeentewerken twee ambtenaren te heb ben met de acte van boekhouden. De voorzitter deelde mede, dat dc di recteuren blijkbaar niet op de hoogte zijn ge weest van de bedoeling van de commissie, dat geen salarisverhooging het gevolg mag zijn. Het G. O. moet de zaak echter bekijken en mag niet uitgeschakeld worden De arbeids voorwaarden worden veranderd en het G. O. heeft de salarissen vastgesteld in verband met de werkzaamheden. Spr. verwacht, dat het G. O. rekening zal houden met den ernst der tijden. Het is niet de bedoeling het salaris van den heer Schenk onder de anderen te verdeelen. Spr. ziet zonder salarisverhooging en vermeerdering van werk een verkapte salarisvermindering. Het G. O. diende z.i. wel degelijk te worden gehoord. Ook ging hij nog nader in op het kantoor van den directeur van Plantsoenen, waarover b. en W. zich tot nader overleg bereid ver klaarden. Wethouder Klaver wraakte een opmer king in het advies aan het adres van den directeur van Gemeentewerken, waardoor ook die directeur zich gegriefd had gevoeld. Ten aanzien van het kantoor van den direc teur van Plantsoenen zeide spr., dat de com missie voor de Plantsoenen reeds lang een kantoor te midden van het werk gewenscht heeft geoordeeld. Dit kantoor moet te midden van het werk komen. Spr. drong er ook op aan om ook dit deel van het voorstel te aanvaarden. De heer Govers wenschte den heer Hoek oök het kantoortje bij de begraafplaats te geven. De heer v. d. Vall becijferde, dat men f 4000 kan besparen. De afstanden in Alk maar zijn niet zoo groot, dat men zich de weelde kan permiteeren, waar men een kan toor heeft, een nieuw te stichten. Vele ambte naren hebben door centralisatie er een berg werk bij gekregen, doch zij zijn blij, dat ze gehandhaafd zijn. Arbeidsvèrmeerdering is geen loonsverlaging. Spr. twijfelt niet aan het resultaat van het G. O., waar men wel rekening met de meening van den raad zal houden. cv De voorzitter bleef van meening, dat tusschen verantwoordelijkheid en salaris een verhouding moet bestaatr. De heer Wolden dorp diende een door den heer v. d. Vall gesteund voorstel in om het voorstel inzake het kantoortje te schrap pen. k Weth. W e s t e r h o f :wilde het ernstig bekijken. Aanvankelijk was hij voor het kan toortje, maar hij was tot andere gedachten gekomen. De V. V. V. heeft z. i. in het Waag gebouw te veel ruimte en het kantoor van den heer Hoek kan daar zeker worden onder gebracht. De bijlage kwam hierop in stemming en werd aangenomen, met inhouding van het kantoortje, dat door de meerderheid van het college werd ingetrokken. Het kantoor van den heer Hoek wordt in het Waaggebouw ondergebracht,, met behoud van het kleine kantoortje bij de Begraafplaats. Tegen mej. Carels, weth. Klaver en de heeren Stoutjesdijk en Govers. De voorzitter bracht de commissie en den secretaris van de commissie een woord van dank en uitte den wensch, dat men tot in lengte van dagen plezier van het voorstel zal hebben. Voorgesteld wordt den heer R. J. Schier- beek tot gemeente-ontvanger te benoemen en de ambtenaren van de belastingzaken,' de heeren J. C, Meeuwsen en H. J Keyser over te plaatsen naar het ontvangerskantoor en de heer J. van Zoonen aan de afdecling finan» cian ter secretarie over te plaatsen, onder leiding van den te benoemen verificateur en de afdeeling financiën ter secietarie te split sen in een afdeeling a (de bestaande) en een afd b (contro'e en verificatie). De heei Kees om merkte op, dat de wet voorschrijft, dat de raad een ontvanger uit een voordracht benoemt. Door dit voorstel is de raad straks gebonden en spr. achtte dit niet juist. Spr. was voorts een voorstander van niet ambtelijke controle, omdat een veri ficateur een hoofdambtenaar moet zijn en omdat dan de eene ambtenaar den anderen moet controlecren. Spr. ontwikkelde, los van personen, nader zijn bezwaren, waarbij hij zich op gezaghebbende schrijvers beriep. Wat B. en W. voorstellen kan spr. niet be vredigen, omdat zij de controle in handen wilden leggen van een ondergeschikt ambte naar. Spr. drong op verwerping van de bij lage aan. De heer Vogelaar verwonderde zich er over, dat B. en W. de commissie voor reor ganisatie van de gemeentediensten over de zaak niet hebben gehoord. Deze commissie stelde zich cp de door den heer Keesom aangevoerde gronden op het standpunt van niet ambtelijke controle. Het is jammer dat personen genoemd worden, doch is het niet mogelijk meerdere bezuiniging te verkrijgen, door overplaat singen door- spr. nader aangegeven, waar- door de kosten van een verificateur of een wel ambtelijke controle bespaard kunnen vv orden. Wij staan wel voor een beginsel I beslissing, doch in werkelijkheid is het een H. de Oroot, De Flierefluiters, De Notenkrakers, C. Steyn. accordeon, Jopie Koopmans en A. de Booy, zang en VARA-tooneel, olv. W. v. Cappellen. 12.— Accordeonmuziek. 12.15 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 1.— Klein VAR A-ensemble olv. F. Bakels. 2.— Zenderverzor ging. 2.15 Mevr. de Vries—Bruins: De tuberculose weldadigheidszegel. 2,30 VARA-Mandoline ensemble o. I, v. J. B. Kok en gr.pl. 4.— Rep. uit een Radiofabriek te Hilversum, 4 25 De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst. 5.— Literaire causerie A. M. de Jong. 5.20 Verv. de Fliere fluiters. 6.— Or.pl. 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging. 7.— Piano duetten Johan Jong en Cor Steyn. 7.30 J. B. Broeks: De Melbourne race. 8.Herhaling SOS-ber. 8.03 Gr.pl. 8.20 L. Belasco en zijn orkest. 8.30 „Met man en macht", propagandaspel mmv. het VARA- tooneel olv. W. van Cappellen. 8.43 VARA-orkest olv. H. de Groot. 9.10 „Een landarbeider spreekt", 9.30 Verv. orkestconcert. 9.45 Op treden van „De Trekvogels". 10. Vaz Dias en VARA varia. 10.15 Optreden van „De Trekvogels". 10.30 Cor Steyn, accordeon en Joh. Jong, piano. 10.45 De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst. 11,15—12. Gramofoonplaten. H. Morrison, mmv. M. Worth, so praan. 5.05 Orgelspel R. Dixon. 5 35 S. Kyte's band. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Rep. 7.50 Morris Motors Or kest mmv. Jack Salisbury, viool. 8.50 Variété-programma. 9.50 Ber. 10.20 Parkington-kwintet mmv. A. Matters, bariton. 11.20—12.20 Dansmuziek. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Populair concert olv. André. 8 50 „Manon", opera van Massenet. I.50—2.20 Gr.pl 2.50—4.50 En- gelsche muziek d. h. Omroeporkest olv. Reesen. 7.05 Weensche muziek olv. Mahler. 8.20 Moderne muziek door een orkest olv. Mahler, mmv. E. M. Bruun, viool. 10.05 Repor tage v. h. 15de intern. Congres van het Roode Kruis te Tokio. 10.35—11.35 Dansmuziek. 2.05 Or.pl. 3.20 Concert door solis ten, koor en orkest. 6.20 Gevar. concert mmv. Schrammelkwartet, Vocaal Ensemble en solisten. 7.35 Operetteconcert mmv. solisten, koor en orkest olv. Kühn en Eysoldt. 9 40—12.20 Dansmuziek. 12.20 Salonorkest o. 1. v. Douliez. M. 7.35 Bonte Avond uit Ham burg mmv. solisten, koor en orkest olv, dr. F. Pauli. 9.20 Ber. 9.50 Sportpr. 10.05 Weerber. 10.20— 12.15 Vervolg bonte avond. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Zondag 21 October. 10.11.30—12.— en 5.-6.— VARA, de N.E.V. van 10.—10.30. de VPRO van 6.8.—, de AVRO van 12.—5.— en 8.—12.— uur). 8.30 Gr.pl. 8.35 Tuinbouwpraatje 5. S. Lantinga. 9.— Voetbalnieuws. 9.01 Deel. C. Rijken en gr.pl. 9.30 Gr.pl. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.Uitz. uit Leeuwarden: Kerkd. in de Groote kerk, voorg. ds. G. H. Steyn. 11.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 12.Uurslag en klokkenspel v. d. St. Laurenstoren te Rotterdam. 12.01 Gr.pl. 12.30 Uit „Atlanta", Rotterdam: Dajos Bela en zijn orkest. 1.— Gr.pl. 2.— Boekbespr. Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concert gebouw-orkest olv. Bruno Walter, mmv. Erica Morini, viool. 4.Ko- vacs Lajos en zijn orkest. 4.45 Vaz Dias en gr.pl. 5.VARA-orkest olv. H. de Groot. 5.30 Voetbal nieuws. 5.50 Verv. orkestconcert. 6.Prof. Ir. W. Schermerhorn: Studie en studentenleven. 7.— Kerkdienst u. d. Ned. Prot. Bond te Hilversum. Voorg. ds. J. v. Dorp. 8.Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest olv. A. van Raaite. 9— Radio- Journaal. 9.15 Omroeporkest olv. A. van Raaite, mmv. Anny Konetz- ki, sopraan. 10.30 Gr.pl. 10.45 12.Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. II.— Epiloog. definitieve en spr. is daarom voor aanhou ding, om zijn denkbeelden nader ie onder zoeken. Hij gaf voor zich ambtelijke controle de voorkeur, doch wil toch onafhankelijk daarvan een beslissing nemen. Wethouder Westerhof had naar een aantal plaatsen, gelijk aan Alkmaar, een onderzoek ingesteld, waarvan 10 doen als wordt voorgesteld. Toch wilde hij een ande re regeling overwegen en daarom is hij er voor de beraadslagingen te schorsen en den heer Vogelaar gelegenheid geven om zija denkbeelden te ontwikkelen. De heer S.etsma wi'do dan ook nader de denkbeelden van den heer Keesom bezien. Ook hij was van oordeel, dat niet-ambtelijke controle beter is. Weth. Westerhof was voor een betere controle. De verificatie die B en W voor staan wordt niet aan een ondergeschikten ambtenaar opgedragen. De voorstelling van den heer Keesom was een carrikatuur. Spr. noemde 10 gemeenten waar men voor eigen ambtelijke controle bleef. Slechts kleine gemeenten zijn bij het bureau voor verefica- tie van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten aangesloten. Nadat de heer Keesom had gerepliceerd werd tot aanhouding besloten. Voorgesteld werd een gedeelte van de volkstuintjes als bouwterrein te bestemmen. De heer B u 1 e n s was tot de erkenning gekomen, dat de vereeniging voor Volkstuin tjes gedupeerd wordt. Uit den drang de gemeenschap te steunen maakt de vereeni ging geen bezwaar. Spr. heeft bewondering voor het werk van deze volkstuinders, daar wordt cultureel werk verricht en spr. ver zocht daarom het college de toezegging te doen om zoo spoedig mogelijk een ander stuk grond klaar te maken en de vereeniging be hulpzaam te zijn. De heer Govers merkte op, dat het ge dachte terrein te laag ligt. Spr. wil omzien naar een beter terrein. De heer Vogelaar oordeelde, dat men niet opnieuw een belangrijk kapitaal in de volkstuintjes moest beleggen. Het ligt niet op den weg van de Overheid om voor mid denstanders volkstuintjes beschikbaar te stellen. Weth. v. Slingerland kon de ge vraagde toezegging nog niet geven. Deskun digen verzekerden nem, dat de grond aan de Hoornsche vaart niet geschikt is. De zaak is in nader onderzoek. Conform het voorstel werd hierop beslo ten. B. en W. stelden voor aan de vereeniging voor spraakgebrekkigen kosteloos een school lokaal in gebruik te geven en aan deze veree niging voor het tijdvak 1 Augustus tot 31 December 1934 en voor het jaar 1935 een subsidie te verleenen van 140 en 300. Conform besloten. B. en W. stelden voor 1/3 der ziekenfonds premie voor werktoozen te betalen. Het af- aeelingsziekenfonds betaalt eveneens 1/3» zoodat de werkloozen dan slechts 1/3 van de premie moeten betalen om verzekerd te blij ven. Voor de gemeente worden de kosten op 5000 tot 6000 geraamd. Als voren. B. en W. stelden voor om de ambtswoning Oudegracht no. 198, tot dusverre in gebruik

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6