^Buitenland JUmiteHland 'JwiMetcHt Twéé flacons De heks van Winslea goederentrein ontspoord. tien lijken aangespoeld. reorganisatie bestuur in kwantoeng. het lot der spaansche rebellen. 72 dooden op het eiland lucon. aardschokken in zuid- californie. bevordering van huwelijken in italië ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 een bruiloftsmaal te cairo. fransche paniekzaaiers. het a.s. huwelijk van prins george. auto door trein gegrepen. drie dagen met brand in het ruim onderweg. koorddanseres dood gevallen. rouwdienst voor wijlen z. m. koning alexander i van joegoslavië. voor den prijs vanéén (Wordt veryolgd.) ^oec®eren.^e'n 7.119 is gistermorgen vcliihtimchnrü"* Va,_n het rangeerstation Wilhelmsburg te Hamburg op een spoor ge reden, dat reeds bezet was. Door de botsing, die ontstond, kantelde de locomotief, terwijl verscheidene wagons ontspoorden. Een sto- ker en een conducteur werden zwaar ge- tweede conducteur en een machi nist werden licht gewond. Je Norddeich op Norderney zijn vier reeds tot ontbinding overgegane lijken van ver dronkenen geborgen. Alle vier waren voor zien van zwemvesten. Verder is op Juist één en zijn in Nessmersiel drie lijken aange spoeld. Op een der laatsten vond men papie ren, waaruit bleek, dat de lijken afkomstig zijn van de bemanning van een Finschen vischlogger, die tusschen Antwerpen en Londen moet zijn vergaan. Men neemt aan, dat alle lijken van dit schip afkomstig zijn Ten slotte zijn nog ten Oosten van den vuur toren op Norderney twee lijken aangespoeld. Een dezer was slechts gekleed in een gordel en sokken, terwijl de ander een zewmvest over zijn kleeding droeg. Verscherping der tegenstellingen. De Japansche keizer heeft gisteren, na een rapport te hebben aangehoord van den minister-president, besloten het voorstel be treffende de reorganisatie van het Japansche bestuur in Kwantoeng te onderteekenen, en wel in den oorspronkelijk ontworpen vorm, welke Woensdag reeds door het kabinet is goedgekeurd. Tusschen de verschillende ministeries is over de maatregelen dezer reorganisatie reeds geruimen tijd een heftigen strijd ge voerd. Verrassend was, dat de door de reor ganisatie getroffen instelling eensgezind een afwachtende houding daartegenover heeft aangenomen. Afgewacht moet worden, of de oppositie, waartoe zij thans besloten heeft, opgegeven zal worden nu de keizer zijn be sluit genomen heeft. Naar het dagblad „Kokoemin" uit Hsinking en Dairen meldt, hebben aldaar alle ambtenaren en de 5000 leden van de politie verklaard, dat zij den nieuwen dienst niet zullen aanvaarden. STRIJD TEGEN DE COMMUNISTEN. In China. Volgens te Tokio uit Hankou ontvangen berichten heeft generaal Lioe Sjang, de gou verneur van de Chineesche provincie Setsjoean, die te kennen had gegeven te zul len aftreden, daar hij zich verantwoordelijk acht voor de „roode invasie" na te zijn terug- Ïekeerd naar de hoofdstad der provincie, sjengtoe, medegedeeld, dat hij op zijn be sluit terugkomt. Men verwacht, dat hij bin nenkort een algemeen offensief zal openen tegen de communistische strijdkrachten in het door hen bezette gedeelte van Setsjoean, CHINEESCHE OPSTANDELINGEN. Bij Kasjgar in arrest. Volgens een uit Kasjgar ontvangen be richt, hebben de Chineesche regeeringstroe pen op ongeveer 200 K.M. van Kasjgar een bende Chineesche opstandelingen ontwa pend, die in den laatsten tijd de wegen tus schen Kasjgar en Sarkand onveilig heeft femaakt en o.m. de expeditie van Sven Hedin eeft overvallen. Bij de gevechten tusschen de regeerings- troepen en de opstandelingen zijn meer dan 130 bandieten neergelegd. Ook de verliezen der regeeringstroepen en de opstandelingen zijn meer dan 130 bandieten neergelegd. Ook de verliezen der regeeringstroepen moeten aanzienlijk zijn. HET BEROEP VAN HAUPTMANN. Zijn „strijdkas". Het beroep van Bruno Hauptmann tegen diens uitlevering aan den staat New Jersoy zal vandaag door het Opperste gerechtshof te Broix in behandeling komen. De „strijdkas" van Hauptmann is gevuld met 10.000. Anna, de vrouw van Haupt mann, heeft dit bedrag verkregen door twee hypotheken op te nemen, haar spaarbank rekening op te nemen en verschillende effec ten te gelde te maken. De advocaat van Hauptmann, Fawcett, die deze mededeelin- gen deed, zeide, dat reeds 30.000 is uitge geven, In het bizondei om particuliere onder- zoekingen te bekostigen, waaruit het alibi Hauptmann zou blijken. wJrT1 iivan meenin£> dat het beroep zal worden afgewezen, zoodat Hauptmann we gens moord zal terecht staan. Kabinetsraad in Spanje. De leden van het Spaansche kabinet Ler- roux zijn gisteren bijeengekomen om te be slissen over het lot der rebellen die door de krijgsraden zijn ter dood veroordeeld. 5 rad'ca e leden van het kabinet wensch- ten de doodstraf te verzachten in levens lange gevangenisstraf, terwijl de leden der ïwhli?'! m, het Parlement de meer- u/no 'u hebben, de doodstraffen voltrokken wenschen te zien. H.De. Pre?ident der Spaansche Republiek, ctLt a aangelegenheid aan de zijde staat der gematigde elementen, zou, naar verluidt, liever aftreden dan de doodvonnis- wc Z!]rl handteekening bekrachtigen, vnnr tf i besloot ten slotte de kwestie voor te leggen aan het Opperste Gerechts- h^ ejJand Lucon, een der eilanden van de Philippijnen, worden tal van perso nen vermist, o.m. 20 schoolmeisjes. In het geheel zijn 72 personen bij de taifoenramp om het leven gekomen. De electriciteitsvoor- zienmg is gestoord. In Zuid-Californië is door aardschokken hevige schade aangericht. Deelen van Long Beachzijn overstroomd, ongeveer 200 hui zen zijn beschadigd. Acht personen zijn ge dood, tal van personen gewond. Teneinde het geboortecijfer te verhoogen en in het algemeen mede te werken aan de demografische campagne heeft het natio naal directorium der Italiaansche Fascisti sche Partij besloten een bedrag van 500 lire toe te kennen aan jonggehuwden, die in de provincie Rome zijn gevestigd en die den 29sten October, den eersten dag van het dertiende fascistische jaar, in het huwelijk treden. 5 gasten dood, 140 ziek. Vijf Egyptenaren zijn door vergiftiging om het leven gekomen en niet minder dan 140 anderen zijn ernstig ziek geworden tijdens een groot banket, bij gelegenheid van een trouwpartij te Alexandrië Tegen het einde van dit gastmaal moesten van alle kanten ziekenwagens worden gere- quireerd, om de zieken naar de hospitalen over te brengen. Bruid en bruidegom hadden van den schotel die van de vergiftiging de oorzaak moet zijn, niet genomen. Waarschuwing van de regeering. Het Fransche nieuwsagentschap „Ra-dio" is in de laatste dagen het slachtoffer gewor den van personen die onjuiste geruchten in omloop brachten; het heeft thans een klacht dienaangaande ingediend. Dinsdagmidddag werd aan een blad in de provincie, bij „Radio" aangesloten, meege deeld, dat de voorzitter van den Senaat Jeanneney overleden zou zijn. Woensdag deelde dezelfde man of een ander, wiens buitenlandsche tongval opviel, aan een Pa- rijsche klant van „Radio" het gerucht mede, dat er een aanslag zou gepleegd zijn op den Oostenrijkschen bondskanselier Schuscnnigg In beide gevallen betrof het personen die namens het agentschap zeiden op te tre den. Ook de „Intransigeant" is meermalen door onbekenden opgescheld, die onjuiste geruchten meedeelden. Blijkbaar in verband* hiermede waar schuwt het ministerie van binnenlandsche zaken tegen in omloop gebracht onjuiste ge ruchten. Er is een onderzoek ingesteld om de daders te ontdekken; het wordt gewenscht geacht berichten, die niet officieel goedge keurd zijn, onder het grootste voorbehoud te aanvaarden. Dergelijke geruchten zijn ge makkelijk te controleeren en het is in aller belang ze niet zonder onderzoek verder te verspreiden. Minstens half millioen bezoekers verwacht. Men verwacht, dat in de bruidsweek voorafgaande en onmiddellijk volgende op de huwelijksinzegening van den hertog van Kent en prinses Marina, op 29 November a.s. in de V»'estminster Abby te Londen, minstens een half mililoen bezoekers naar Londen zullen trekken, waarbij wordt ver wacht, dat de belangstelling zich voorname- 1;T"alace' en verder natuurlijk ook de huwelijksplechtigheid zelf. De Britsh Broadcasting Corporation deelt mede, dat koninklijke goedkeuring is gehecht aan het per radio uitzenden van de plechtig heden van het huwelijk van den hertog van Kent en prinses Maria. De zendtijden zul len later worden bekend gemaakt. Op den spoorwegoverweg bij Elstert>erg op de lijn Plauen-Gera (Duitschland) is de 30-jarige koopman Held uit Greiz met zijn auto door een personentrein gegrepen. Dc wagen werd ongeveer 100 M. meegesleurd en volkomen vernield. De trein had 1 V, uur vertraging, de koopman werd op slag ge dood. De oorzaak schijnt te zijn, dat de baanwachter de spoorboomen niet tijdig had gesloten. Met maximumsnelheid heeft het Italiaan sche stoomschip „Leopardi" de laatste drie dagen koers gezet naar Londen, aangezien in een der scheepsruimen brand aan het smeulen was. De brand werd ontdekt, toen het schip de golf van Biscaje genaderd was. De kapitein gaf onmiddellijk order het ruim met battings af te sluiten en stoom naar binnen te pompen teneinde te voorkomen, dat het smeulende vuur in vlam sloeg. Vervolgens liet kapitein Sj>erber naar Londen seinen, dat het schip met brand in het ruim naderde en verzoeken brandweer in gereedheid te houden tegen gistermorgen. Toen het schip dan ook gistermorgen aan kwam, sprong de brandweer onmiddellijk aan boord, waar zij er in slaagde na viei uur hard werken den brand meester te wor den. In het wereldbekende Roxy-theater te New York is de 26-jarige koorddanseres Mary DarkinDephil uit een hoogte van 13 M. naar beneden gevallen. Zij moest aan het slot van haar „nummer" op een éénwieler over het 25 M. lange koord rijden. Kort voor zij bij het andere platform was aangekomen, waar haar man haar opwachtte, verloor zij de macht over het rijwiel en stortte met het hoofd naar beneden in de diepte. Talrijke toeschouwsters verloren het bewustzijn, an deren kregen hysterische aanvallen, vele be zoekers verlieten het theater, ofschoon de voorstelling voortgezet werd. Het artistenechtpaar Dephil was vroeger reeds in verscheidene groote theaters in Europa opgetreden. LAVAL VOLGT BARTHOU'S POLITIEK. Aandacht voor het Saargebied. In welingelichte politieke kringen en de Parijsche pers wordt nogmaals met bijzonderen nadruk erop gewezen, dat de door Barthou ingeleide politieke oriënteering van Frankrijk onder den nieuwen minister van buitenlandsche zaken Laval geen wijziging zal onder gaan. Men vestigt in dit verband de aandacht op het voornemen van Laval zich naar Rome te begeven om daar te onderhan delen over een Fransch-Italiaansch en een Italiaansch-Zuid-Slavische toenade ring. Zooals reeds gisteren werd meege deeld, zal deze reis echter niet voor het einde van November kunnen plaats vin den, aangezien Laval er bijzonderen prijs op stelt, aan de Volkenbondsbe sprekingen over de volksstemming in het Saargebied deel te nemen. In welin- lichte kringen verklaart men in dit ver band, dat juist de Saarkwestie den nieu wen minister van buitenlandsche zaken in het bijzonder interesseert, en dat hij zich de laatste dagen zeer diepgaand met deze kwestie heeft bezig gehouden. PROTEST VAN WIJNVERBOUWERS. Steun van 100 burgemeesters. De ongerustheid der Algerijnsche wijnverbouwers over de onlangs uitge vaardigde verordening betreffende den Algerijnschen wijnbouw neemt van dag tot dag toe. Nadat kortgeleden een groo te vergadering van wijnboeren en han delaren heeft plaats gevonden om te protesteeren tegen de verordeningen, zijn gisteren ten stadhuize te Algiers ongeveer 100 burgemeesters uit de pro vincie bijeengekomen, die zich ertoe hebben verbonden met ingang van Maandag a.s. alle betrekkingen tot de boven hen geplaatste autoriteiten te verbreken, zoolang de verordening niet is ingetrokken. HET POLITIECORPS TERECHT. Ongerustheid voorbij. De twee motorbooten met politie beambten van Costa Rica, die Zaterdag uit Punta Arena» zijn vertrokken, ten einde de Engelsche schatgravers-expe ditie van Cocoseiland te verwijderen, zijn thans op het eiland aangekomen, nadat men zich reeds ernstig ongerust over hen had gemaakt. MEERDERE ONTVOERDERS VAN MRS, STOLL7 Zoowel de vader, als de echtgenoote van Robinson, den ontvoerder van mevr. Stoll, zijn onder verdenking van mede plichtigheid gearresteerd. Beiden ver klaarden, dat zij niet medeplichtig aan de misdaad zijn. Na storting van een borgstelling van respectievelijk 25000. en 50000.dollar, zijn zij voorloopig in vrijheid gesteld. REDDINGBOOTEN VAREN UIT. Echter loos alarm. Gistermiddag zijn de sleepboot „Hol land" van de reederij Doeksen op Ter schelling en de „Insulinde" van de N.Z.- Hollandsche Reddingsmij. uitgevaren op het bericht, dat er op de Oostpunt van het Borkumer Rif een groot stoomschip zou zijn gestrand. Het bericht, afkomstig van de kust wacht te Rottum, meldde tevens, dat de reddingboot van dat eiland reeds der waarts was vertrokken. De beide uitge zonden booten vermochten echter geen spoor van een in nood verkeerend schip te ontdekken. Bij telefonische navraag op Rottum bleek later, dat er een misverstand in het spel was geweest. Een paar weken geleden is n.1. gelijk toen ook in ons blad is gemeld een Duitscbe ertsboot vastgevaren en in tweeën gebroken en gistermiddag is een expert van een ver zekeringsmaatschappij met de redding boot van Rottum naar het wrak gegaan, om de schade op te nemen. De kust wacht van het eiland is daardoor in den waan geraakt, dat zich wederom een schip in nood bevond en heeft Terschel ling gewaarschuwd. In het intieme Engelsche kerkje aan den Groenburgwal te Amsterdam is gistermid- dag een rouwdienst gehouden voor wijlen Z. M. koning Alexander I van Joego-Slavië. Bloemen waren op het altaar geplaatst, waar door den Grieksch-katholieken priester Scherbowitz Wetchor, daarbij geassisteerd door den deken van Canterbury Jöhnsom en Rev. King een mis werd opgedragen in het Servisch. Een Russisch koor, versterkt door leden van de Joego-Slavische kolonie, zong liturgische gezangen. Naast het altaar had gedurende den dienst plaats genomen de burgemeester, dr. W. de Vlugt met den consul-generaal van Joego- Slavië, den heer C. D. Merens. Verder zaten ter zijde van het altaar de gezanten van Uw apotheker of drogist heeft gedu rende een beperkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen 1.60 flacon nog een gratis proefflacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kru schen Salts nemen en ontvangt boven dien meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koo- pe daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uit sluitend in ongeschonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rown- tree Handels Maatschappij op verpak king en etiket van den flacon gedrukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheu- matiek, hoofdpijn, ischias, zwaarlijvig heid en tallooze andere kwalen. Frankrijk, Engeland, Amerika, België, Tsjecho- Slowakije en Roemenië. Tot de velen, die in het ruim van het kerkje hadden plaats genomen, behoorden bijna alle in Amsterdam gevestigde consuls. Voorts wethouder J. ter Haar Jr., de garnizoens commandant, de onder-commandant der Marine, de procureur-generaal bij het ge rechtshof, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de hoofdcommissaris van poli tie, de havenmeester, een deputatie van het Amsterdamsch Studentencorps en vele leden van de hier gevestigde Joego-Slavische kolonie. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Gistermiddag is door den rijksveldwachter van Nieuwerbrug (Z.-H.) en den gemeente veldwachter van Rietveld, in samenwerking met eenige commiezen een inval gedaan in de boerderij van den heer M. onder de ge meente Rietveld, daar het vermoeden bestond, dat zich aldaar een geheime distilleerderij bevond. Bij onderzoek bleek dit juist te zijn en M. en een medeplichtige uit Gouda, werden op heeterdaad betrapt. Reeds waren eenige liters alcohol vervaardigd. De geheele installatie en de drank weiden in beslag genomen. Tegen M. en zijn medeplichtige, die be kenden, werd proces-verbaal opgemaakt. HET „ARME" JONGETJE. Groote-stad-scène. Jubileum in het Rotterdamsche wa renhuis Honderden koopsters en koopers gaan in en uit. De draaideur staat niet stil. Een gewirwar van vrouwen en kinderen in de groote etalageportieken. Kinderen loopen trotsch met groote balonnen, die zij ten geschenke kregen toen moeder wat kocht. Er zijn vele kleine liefheb- bertjes voor de ballonnen met hun fraaie kleuren. Een klein armoedig jongetje, dat een snauw krijgt van den gegalloneerden portier als het den anderen menschen in den weg loopt, kijkt sineekend naar een dame ,wier zevenjarig dochtertje ook een fraaien ballon had bemachtigd. Mevrouw, mag ik hem Tini, zou je je balon willen afstaan aan een arm jongetje? Je hebt thuis zoo veel speelgoed, aldus mevrouw tot het meisje. Het kind laat zich spoedig over reden en overhandigt den ballon. Zonder dank-u schiet de jongen weg tusschen de menschen door. Om den hoek staan zijn kameraadjes. Hoeveel heb je al? Negen centen. Nog één verkoopen... De oudste, handelaar in den dop, monstert met kennersblik de kinderen om zich heen. Spoedig heeft hij liefheb- bertjes om zich heen. Het wordt een van May Wyone. 17) Heel langzaam liep Marjorie met het kind lancs den oever van de rivier met den ruö S het steenen bruggetje toe, waarover ze in het veld met sleutelbloemen was gekoia£"e „Dood!" herhaalde zij en nam het pakje van den jongen aan, terwijl ze even hield, om te lezen, wat er op g<*ch£eve" stond: „Aan sir Hugh Ainslie van Bark leigh Towers". „Ja", riep ze, ten ee™fle verbaasd, „het is zoo waar voor Hugh En terwijl ze die woorden sprak, dacht z ineens weer aan al wat Barbara haar ve - teld had van een boodschap, die sir Marma" duke Langdale zou zenden aan degene wien hij opdracht had gegeven om te wer ken voor den koning. tprwiil Een nevel trok haar voor de oogen, terw1]! ze keek naar hetgeen ze in de hand hield. De boodschap van sir Marmaduke Lang- ^Dit was dus het bericht, waarnaar Hugh en zijn vrienden zoo vol onge^M hadSn uitgezien en waardoor niet alleen Yorksnire, maar heel Engeland in beroering zou wor- ""ie?«Srdm natuurlijk, dat zij allereerst dacht aan hel gevaar, dat het bedmode wor haar verloofde, maar toen voelde zij zien toch ook weer innig-dankbaar gestemd je gens het Lot, dat haar door middel van dat kind in hef bezit had gesteld van die allerge wichtigste missive, de zij, Marjorie Staple- ton, mocht overbrengen aan degenen, voor wie ze bestemd was. Daar werd zij opgeschrikt door het geluid van voetstappen dichtbij en met een kreet, dien zij niet bij machte was te onderdrukken, zag zij James Birley daar langs den oever naderbij treden: blijkbaar had hij haar van uit Janets tuin gezien en was hij haar onge merkt gevolgd. Haar ontsteltenis was zoo groot, dat ze alle zelfbeheersching verloor en inplaats van hem af te wachten met voorgewende kalmte, naar de heining liep, of zij hem daarover ontvluchten kon. Het pakje hield ze stijf tegen de borst ge drukt, maar toch viel dit nog ééns zoozeer In het oog, doordat het oranjelint, waarme de het dichtgebonden was, zoo helder afstak tegen het donkergroen van haar rijkleed. Het ventje was een heel eind de wei inge- loopen op het punt óók te vluchten voor een man, die door iedereen in den omtrekt ge ducht werd. Maar Birley's blik had in een oogwenk de situatie overzien. „Stil, jou duivelsjong!" brulde hij. „Kom hier: de kastijding, die je wilde ontgaan, zal je toch niet ontkomen". En terwijl het kind teruggeslopen kwam, het lichaam wringend, of hij er de zweep reeds op voelde, naderde James Birley de plek waar Marjorie tusschen de rivier en den scheidingsmuur stond, als een dier, dat in het nauw gedreven wordt, maar met het pakje in beide handen geklemd, en een blik van groote vastberadenheid in de oogen. HOOFDSTUK VIII. Het pakje. „Waar kwam dat pakje vandaan, mis- tress?" De woorden klonken als een bevel, dat het gewoonlijk zoo zachtzinnige gemoed in op stand bracht. „Dat gaat u niet aan, master Birley. Het palrje is het eigendom van een ander Ik neem op mij, dat aan hem te overhandi gen". Birley was tot staan gekomen een vijftig schreden van haar af; hij vertrouwde zich- zelven zeker niet om naderbij te komen, in de stemming, waarin hij verkeerde. Toch lachte hij een blaffenden hoon lach zoo geheel en al achtte hij haar in zijn macht. „In naam van den Lord Protector van Engeland", sprak hij, „eisch ik het recht om de hand te leggen op en vervolgens te doen wat mij goed dunkt met een pakje, dat het zegel en het insigne draagt van een godde- looze, die zoo openlijk durft vertoonen van de kleur van de vlag, die door ons werd neergehaald". Marjorie beet zich op de lippen, terwijl ze een kleur kreeg van ergernis. Maar zij antwoordde niet, trad alleen nog een schre de nader tot den oever van de rivier. „Nog ééns", herhaalde Birley, knarse tandend van toorn. „Waar kwam dat pakje vandaan?" Met den blik, dien hij om zich heen wierp, trof hij ook den vlasharigen Jan Burrows en de jongen kromp ineen, terwijl hij snikte: „De man, wiens paard op hem gevallen is, heeft het mij gegeven. Hij zei, dat ik het aan sir Hugh Ainslie moest overhandigen, maar „Toen heb ik het van hem aangenomen", viel Marjorie in, „en mooier kón het niet, want morgen zal ik mijn verloofde, sir Hugh Ainslie, zien". Met een vloek, die al heel slecht paste op zulke Puriteinsche lipjren, sprong Birley naderbij en zonder acht te slaan op het on gelijke van den strijd, waar hij een teere vrouw tegenover zich had, wilde hij haar het pakje ontrukken. De kracht en het onverwachte van den aanval deden Marjorie geheel uit het oog verliezen, dat ze vlak bij den waterkant stond en het volgend oogenblik viel zij in de Aire. Een kreet ontsnapte Birley, die in- schril crescendo herhaald werd door den jongen, die zich voor hem wierp en hem zoo gewel dig bij beide beenen greep, dat hij pardoes op den oever viel. En een heelen tijd bleef de dwerg den reus nog zoo belemmeren in zijn bewegingen, tot die tenslotte toch weer op de been kwam en vlak aan den kant van het water ging staan, terwijl hij ontsteld langs de rivier keek. Maar vér kon hij niet zien, want de Aire maakte al heel gauw een bocht en liep tus schen dichtbegroeide oevers naar Winslea Hollow, waar een schilderachtige waterval zich in een zwarten poel stortte, waarvan vele geheimzinnige legenden verteld wer den. Daar dansten de feeën 's nachts, maar leed zou zeker komen over degenen, die ge tuigen waren van deze vroolijkheid. Hier had ook „gekke Margrove" zijn vrouw ver moord in een aanval van jalouzie, waarna hij haar lijk in den pwel had geworpen. 's Nachts zou zij hier als geest rondwa ren, en, door de bosschen van Winslea, zich heelemaal naar Margrove Court begeven. En zou er nu nog een legende bijgevoegd worden: die van het blonde jonge meisje, wier dood toch nooit voor zuiver toeval zou worden gehouden? Met aschgrauw gelaat en trillende leden spoedde James Birley zich langs den oever, terwijl hij zijn jas had uitgedaan en zelfs de zware, hooge laarzen had uitgetrokken, die hem belemmerden in zijn gang. Zoo liep hij de bocht om, gereed om zich te water te begeven, zoodra hij daar iets drijven zag Ineensdaar meende hij in waarheid wat te onderscheidenMaar het volgend oogenblik werd het hem duidelijk, dat het enkel haar rijhoed was, waarvan de groene veer waarschijnlijk verward was geraakt in de overhangende takken van een eik. Maar 'n hoed, méér was het nietEen hoed, die met den stroom op en neer bewoog en tenslote losraakte van den tak, tot hij nog wel een kwartmijl verder gevoerd werd naar den waterval.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9