NAJAARSMARKTEH ASPIRIN Spoct Jiunst en Wetenschap £and= en Juin louw ^Binnenland TE ALKMAAR. Paardenmarkt op Woens dag 3t October a.s, Groote Najaar s- Veemarkt op Dinsdag 6 en Woens- dag 7 November a.s. JONG HOLLAND IN PRACHT VORM. Dindua met 30 verslagen. de amsterdamsche zesdaagsche. Cor Blekemolen vertelt. ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 geweest die RECORD VAN HERKULEYNS ERKEND, NAT. WORSTELWEDSTRIJDEN TE BEVERWIJK. Een mooi succes voor A. K. V. „Sport Staalt Spieren". DE DRIE RUITEN IN ACTIE. BRIDGECLUB ALCMARIA-VICTRIX. AUTO OP TREIN INGEREDEN. Een doode en een zwaar gewonde. Wat vandaag de aandacht trekt,.. OFFICIEELE OPENING „GRATO". Plechtigheid, welke het volle licht deed schijnen op de belang rijkheid van de tentoonstelling. Groote belangstelling. Rede van den heer Korthuis. MOTOR TEGEN AUTO. Twee gewonden. Voetbal. De wedstrijd J. H.—Dindua is geëin digd in een klinkende en welverdiende overwinning voor J. H. Wie had dat van onze stadgenooten verwacht? We schre ven wel, J. H. brengt de punten mee naar Alkmaar, maar we wisten, dat de opgave feitelijk te moeilijk was. En ziedaar J. H. toonde, dat ook de moei lijke opgaven er zijn, om overwonnen te worden. De Jong Hollandianen hebben nu getoond wat ze waard zijn. Het ging 6teeds excelsior. De afgeloopen comp. werd verloren met 5—3 en 2—1. Op den sportdag werd ook van Dindua verloren nl. met 10. En nu, de kampioenen werden verslagen en dat met 3—0. Het is een prestatie die voor zich zelf spreekt. Voor de rust hadden enkele schoten van de D. aanval beter lot ver diend, maar d.e.t. domineerde J. H. over de geheele linie. Voor en achter, het klopte overal als een bus en na de rust, toen J. H. den wind in den rug had, was D- tegen deze hechtheid niet bestand. Haijtema heeft zijn doel uitstekend verdedigd en de backs hebben zich kra nig geweerd. Ook de middenlinie sloot zich goed aan, zoodat de aanvallen op 't D. doel, vooral na de rust, zich in snel tempo herhaalden. Het aanvalsquintet had nogal wijziging ondergaan, maar dit bleek een verbetering. De vleugel spelers kregen volop de gelegenheid hun hoedanigheden te demonstreeren en de binnenspelers zorgden voor de juiste afwerking van de vele voorzetten. Met recht was 't dus een J. H. in pracht vorm. Dindua hebben we wel eens beter gezien. Er haperde hier en daar nog wel wat aan. Vanaf de aftrap bleek al spoedig dat J. H. zich niet zoo maar gewonnen wilde geven. De straffe wind, waartegen J. H. te kampen had, maakte dat D. zich de meerdere toonde. Maar al spoedig wi6t J. H. door goed te combineeren 't spel te verplaatsen en werden enkele aanvallen op de D. veste ondernomen. Evenwel zonder succes. Het J. H. doel doorstond dan een vuurproef, waarbij de geheele verdediging haar uiterste krachten in moest spannen en de keeper een zeker doelpunt wist te voorkomen. Plotseling een overrompelende aanval van J. H. Bliekendaal kreeg den bal goed aange geven, passeerde de D. verdediging en gaf J. H. de leiding. 01. Dindua wilde 't verloren terrein herwinnen, maar stug hield de J. H. verdediging, goed gehol pen door de middenlinie, stand. Met F—0 voorsprong voor J. H. werd 't einde van de eerste speelhelft afgesloten. Na de hervatting was J. Hnu met den wind in den rug spelend, over alle linies sterker. De Jong Hollandianen brachten den bal steeds goed op .waardoor de D.- verdediging nu hun talenten konden toonen. Na een kwartier 6pelen gaf Blie kendaal een goede pass naar Half. Deze zag zijn kans en benutte haar. 0—2. De kampioenen bleven zoo goed mogelijk weerstand bieden, maar 't grootste ge vaar dee,d zich toch nog steeds op de Enkhuizensche terreinhelft voor, 20 min. voor 't einde wist Jansen den J. H. voor sprong te vergrooten. 0—3. In de D. ploeg ging 't rammelen, maar J. H. zeker van de overwinning, speelde rustig, maar energiek haar spelletje van kat en muis. Aanval op aanval werd onderno men, maar de D. keeper weerde zich schitterend, zoodat het einde met 0—3 kwam. Zaterdag 3 Nov. komt A.D.O. uit Bree- zand op den Bergerweg. Deze wedstrijd kan en moet gewonnen worden, boys! J H. II speelde in Hoorn tegen Zwa luwen. Er werd met 5—2 verloren. Bust 22. Een volgend maal volledig op komen lui! En Idan beter hoor! Wielrennen. Voor mij ligt de volledige lijst der deelne mers aan den derden Amsterdamsche „Zes- Si» Gaarne geel ik mijn oorfel over voor ieder een „open vraag" zullen blijven tot dat de Zesdaagsche een eind gevorderd is. Het komt dik j voor, dat renners die 100 K M-, of drie uurs wedstrijden, in grootschen stijl -weten te win nen in een Ze^aagsche geweldig tegenval- kHet Belgische koppel Hamerlinx-de Bruycker bijv. is sedert langen tijd beslist een der sterkste koppels van Etiropa, maar Van het in een „Zesdaagsche" niet tot een goed eind brengen. Er zijn ook v0®r^.?®3j lichard Huschke was een beroemd Duitsch wegrenneren een Frans Krupkat was een X bekend stayer, dus be.de renners van een geheel uiteenloopend genre. In de „Zes daacsche" van 1924 te Berlijn vormden zij sa- SfenTen koppel Niet alleen dat zij wisten te winnen vóór alle beroemde Zesdagenspec.a- listen maar zij vestigden tevens met ruim 4500 K M een nieuw wereldrecord. In dezen Stdjd waren het niet alleen Huschke en Krnokat die iedereen verrasten. Piet Moeskops reed in deze course met het eind h1«t m partner- Tot 12 uren voor het veld Moeskops de beste renner van een direct!^ a ,Ze omstandigheden moet samenstellen a" bl^ het engageeren en Tot de prJ!t °PP s' rekeninf? houden, ren vol£™ °.ukiders in deze race behoo- Jazet van koPPels> nl- Mersch— Heslinp-a ut U.'P—Visser en Matena— WCTk Jedaatwl Jazet hebben beiden goed Op korten^fofo a?>p langen, de ander moedig en 2 Wulp is een snel, heeft dezeHH u renner en ziin maat SisIS ?fjlg€nsc£?.ppei?- Maar voor bei dat in dewilrf3®'611 id n'euw- Een koppel de cÓmbimt e M0rtandx!Fheden verkeert is ben ik hef li Matena Heslinga. Volkomen den filnf Jan Pijnenburg, die op mM j" in K R-A.S. 't volgend tot het "K'jk niet alleen naar de grS was vf r nïc^ naf jongeren. Eenmaal en er f L vLt f .-Zesdaagsche" nieuw Hii Zwitser R'chli in 1928? p '1 ,fd toen zlJn eerste Zesdaagsche te Breslau en was er de held. Wie kende Pij nenburg m 1929? Hij reed toen in Stuttgart twlef f rM3a jk T/nider als maat en werd pf a5hter van Kempen—Buschenhagen. Pellenaars zal voor de eerste maal een rapff fen wfstr'id riJden met Cesar Boo- l1® P.artner. Houdt Pellenaars zich zooals hij dit jaar voortdurend deed, dan zou dit tweetal tremloopers er wel eens onver f ViUnnen »*€kken'' Jan van Hout ïjdt met Klaas van Nek. De Eindhovenaar is in grooten vorm en verstaat het rijden op de kleine banen in de perfectie. Zou Klaas van Nek nog zijn, zooals in zijn groote da gen, dan, ja dan was de kans op de eerste plaats groot voor hem. Ook van Klaas geldt het spreekwoord „klasse blijft klasse», dus zal hij met zijn uitstekenden partner in de voorhoede moeten eindigen. Braspenninx heeit den Amerikaan Hill tot maat Hill is een prima sprinter, met den taaien Bras lijkt me dit een gelukkige combinatie. De Wolffvan der Heyden zijn goed op elkaar ingereden. Zij hebben beiden een „Zesdaagsche" bestreden en de R.A.I.-baan heeft voor hen geen geheimen. Speciaal de Wolff heeft bijzonder gereden dezen zomer en als „de Witte" geen last meer heeft van knie of keel, staat hij zijn man. De Limburgers Gebr. Vroomen zijn een paar outsiders in Amsterdam. Zij hebben op buitenlandsche banen zesdagen-routine op gedaan. Hoe hoog we ze moeten aanslaan op de R.A.I.-baan weten we niet, maar ook deze combinatie kan een groote verrassing bren gen. BrescianiPriéto: de Italiaan is een ge ducht coureur, die verleden jaar een goeden indruk achter liet en in September in het Stadion zijn grooten vorm bewees. En dat hij gekoppeld is aan den Spanjaard Priéto, een nieuwe renner, een belofte voor de toe komst, doet ook van dit tweetal veel strijd verwachten. Blijven dus over PijnenburgWals, SlaatsJan van Kempen, BuysseDeneef, BroccardoGuimbretière en SchönHürt- gen als groote favorieten: Over deze koppels behoef ik niet veel te zeggen. Ik vermoed dat PijnenburgWals zullen winnen, ofschoon de anderen misschien even sterk zijn. Maar de anderen kunnen alleen dan winnen, wan neer zij in staat zijn een ronde voorsprong te verkrijgen op onze „koningsploeg". Want indien zij allen in één ronde blijven, dan win nen Pijnenburg—Wals, omdat zij, volgens mij, bij de klassementen de meeste punten zullen verzamelen. Maar de anderen zijn in staat- om met een ronde voorsprong te win nen, in het bizonder HürtgenSchön. Deze laatste Is een prachtrenner. die zijn bij naam van „locomotief" volkomen verdient. De 14 koppels, die straks aan den start zul len gaan, vormen tesaam een veld, waarin allerlei elementen zijn bijeengebracht. Maar waarin twee elementen domineeren, het oudere dat zijn plaats wil behouden, het jon gere dat naar boven streeft. Ik heb aan den lijve ondervonden, dat dit tot botsingen aan leiding kan geven en dat er dan met verbeten felheid voor een goede plaatsing wordt ge streden. Automobilisme. De K.N.A.C. meldt ons, dat het door onzen landgenoot H. Herkuleyns tijdens de 14 Oc tober j.1. op de Montlhérybaan bij Parijs ge houden kilometerwedstrijden verbeterde re cord door de A.I.A.C.R. als internationaal re cord is erkend. Zooals men weet legde Her kuleyns de kilometer staande start af in 31.645 sec., hetgeen neerkomt op een gemid delde snelheid van 113.762 K.M. per uur. W o r s t e 1 en. Zondag j.1. werd een aanvang gemaakt met de nationale wedstrijden in worstelen en gewichtheffen, uitgeschreven door den „N. K. S. B." en georganiseerd door „D. O. K." Beverwijk. Er staan 164 athleten ingeschreven. De A. K. V. „S. S. S." heeft ingeschreven in de 2de afd. bantam, veder en m. a. gewicht in 1ste afd. licht en m. a. gewicht. In 2e bantam was J. Vonk niet op gekomen, zonder opgaaf van reden waar voor de verzorger van „S. S. S." door wedstrijdcommissie en bondscontroleur ern- tig werd onderhouden. C. Koster heeft in de 2e afd. veder een mooi succes behaald. Wat deze heeft gepresteerd is buitengwoon. Het gelukte hem na 7 partijen worstelen, waar onder de beste Nederlandsche worstelaars, beslag te leggen op den eersten prijs. Wan neer hij in de 7e partij zijn tegenstander in een dubbel okselschouder greep, op beide schouders in de matras drukt, beloont een daverend applaus deze fraaie overwinning Hij won op touché van v. d. Harst „Hercu les" Amsterdam, Bouree „Simson" den Haag, v. d. Broek „Achilles" Wormerveer, Snijders „S.S.S." Amsterdam, Hop „Achil les" Wormerveer, won op punten van Hart man „D. O. K." Beverwijk en verloor op touché' Van Schaap „Hercules" IJmuiden. De uitslag in deze aldeeling, waarin 16 aantal brt. hi. 82 27 12 100 27 18 100 33 16 95 32 15 100 34 13 86 33 15 100 44 8 88 43 9 85 48 9 100 48 9 deelnemers, was: C. Koster A. K. V S.S S. eerste prijs, met 4 strafpunten J. Hop „Achilles" Wormerveer, 2de prijs met 6 strafpunten, W. Schaap „Hercules" IJmui den 3de prijs met 6 strafpunten. De volgende week worden de wedstrijden voortgezet in de 2de afd. m. a. en komen N. Schats en H. Bierman uit. De 1ste afd licht en m. a. gewicht wordt 4 November ver werkt. Biljarten. Dinsdag speelde de biljartclub De Drie Ruiten een wedstrijd tegen de biljartclub De Driesprong van Sint Pancras. De uitslag was (2de vijftallen'* E. Ket W. Nuchter J. Meijer P. Appeldooi D. Koning Jac. Smit J. Schuijt 100 44 8 2.33 N. Bloothoofd 88 43 9 2.20 J. Keizer 85 48 9 1.67 J. Govers 100 48 9 210 Bridge. De bridgeclub van Alcmaria heeft haar winterseizoen weer ingezet met een wedstrijd in haar clublokaal bij den heer van Doorn. De leider van deze wedstrijden, de heer K. Bos, sprak voor den aanvang een kort openingswoord, waarin hij o.m. de hoop uitsprak, dat er evenals het vorige winter seizoen prettig en gezellig gespeeld zou worden. De zaal was weer gezellig in orde ge maakt door Ben, die een speciale slemprijs ter beschikking had gesteld. Daarnaast waren er verschillende andere prijzen. Reeds om 8 uur werd begonnen met den wedstrijd, die een zeer vlot verloop had en na afloop bracht de leider dank aan de spe lers en aan den heer van Doorn voor zijn goede medewerking. De uitslag was: Evenlijn: I. G. Heringa en J. Kokkes, 12 punten; 2. D. v. Genne en J. Kuiper, 21 punten; 3. T. Bonsema en K. Wit, 25 punten. Onevenlijn: 1. B. Govers en D. de Vries. 22 punten; 2. N. Bettink en J. Homan, 23 punten (27 80 pt.)3. B. de Boer en C. Porsius, 23 punten 19 30 pt.). SONATENAVOND. Met drie sonaten van componisten van verschillende nationaliteit Beet hoven, Grieg en Franck traden gister avond in de Unie Simon Zeegers en J. O. Kramer voor het publiek op. Zeegers is een jong violist, te St> Pancras woonachtig, die bij P. A. Blaauw alhier zijn studie begon, haar voortzette bij Leijdensdorff te Amster dam en aldaar aan het conservatorium het einddiploma behaalde. Beethoven's sonate, opus 12 nr. 1, de eerste dus van de reeks sonaten voor viool en piano gecomponeerd, opende dit concert, 't Ging nog wat onrustig; het tempo dreef men nog al op (na de door werking, eerste deel, en ook in het An dante met de variatie's) wat zoo nu en dan op de toonkwaliteit van den violist invloed had. De Finale was in dit op zicht al constanter. Met de sonate van Grieg, opus 45 in c kleine terts, was het spel meer be- heerscht; het Appassionato, als toevoeg sel van het tempo Allegro Molto, deed Zeegers goed uitkomen, heel mooi ver tolkte hij het zanggedeelte in het Alle gretto, en ook het Allegro animato werd ondanks het snelle tempo rustig ge speeld. Dat klinkt wat vreemd, maar al is 'n tempo nog zoo snel, 't is niettemin mogelijk zich er niet door te laten be ïnvloeden, zoodat het tempo niet de baas van den vertolker wordt, maar wel het tegenovergestelde. Na de pauze ging de sonate van Cesar Franck. En het ging in stijgende lijn, want de violist gaf dit werk zeer muzi kaal en onopgesmukt, met mooien vol len toon. Dit eerste optreden kan Zee gers als een succes boeken, maar de helft van dit succes heeft hij over te dragen aan Kramer, z'n pianist. Bij so- natenspel, zooals hier, hebben beide uit voerders een even belangrijke partij. Motieven, thema's, die in de vioolpartij liggen, krijgt ook de pianist voor zijn re kening, hij heeft zich daarom niet steeds aan een ondergeschikte begelei ding te houden. Waar Kramer's partij die hoofdgedachten in de compositie kreeg, deed hij ze natuurlijk uitkomen, hij plaatste zich dan meer op den voor grond, echter zonder opdringerig te wor den. Hij wist zich steeds, ook door z'n soepelen aanslag (zelfs in de forto's over- heerschte hij niet) volkomen aan te pas sen en daarom kan men van dit musi- ceeren zonder voorbehoud zeggen dat het samenspel was. A. K. KENNEMERLAND. Na het ruwe weer van de vorige week is het herfst beeld op de markt gekomen. Zomerproducten, die zeer lang aanhielden, zijn öf verdwenen öf worden nog slechts sporadisch aangevoerd. De aanvoer van boonen toonde een gioote verscheidenheid. We zullen volstaan met de bemerking, dat mooie kwaliteit duur was. De noteering liep van 5 tot f 24 per 100 K.G. De restantjes snijboonen uit de natuur golden 5f 15 per 100 K G. De aanvoer van kassnijboonen gaat vooruit, ook in kwaliteit. De prijzen waren 23—30 per 100 K.G Sla, waarvan weinig aftrek, gold 0.100.30 per kist. Spinazie, waarvan ruime aanvoer, gold wei een echt schilderij of een copie? Gelooft U werkelijk, dat men elke penseelstreek van een grooten meester kan namaken? Wat prefereert U: Aspirin-tableften te nemen bij hoofd- of kiespijn, rheumatiek of verkoudheid, de tablet, welke de eerste was en 35 jaar be proefd is, of "een of ander", dat komt en zegt: "Ik kan dat ookl" De geheele wereld heeft erkend, dat deze tablet helpt en nooit teleurstelt, HET PRODUCT VAN VERTROUWEN Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbutsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. nig en wel 0.150.30 per kist. Andijvie, waaraan de behoefte gering scheen, was in het laatst der week meer in trek, de prijzen waren 0.25— f 0.50 per kist. Bospeen bleef in prijs gelijk en ook de kwaliteit bleef op peil. De prijzen waren 58 per 100 bos. Postelein, waarvan een kleine aanvoer, her stelde in prijs. De ncteering was 0.30 0.65 per last. Bloemkool was méér in trek, hoewel de kwaliteit niet beter was dan de voorgaande week. Ie soort gold 1013, 2e soort f 2.50f 5 per 100 stuks. Een product, dat plotseling in de volle belangstel ling stond, was spruitkool. Bij gevolg hoogere prijzen varieerend van 1012.50 per 100 K.G. Koolsoorten, rood, geel en groen, waren niet erg in trek. De prijzen liepen van 2.505.50 per 100 stuks. Knokelderie, kortweg „knollen" genoemd, golden nog al. Mooie kwaliteit 4.506, 2e kwaliteit zeer laag. Pieterselie en selderie golden slechts 12.50 per 100 bos. In den tomatenhandel komt meer leven. De prijzen waren voor le soort beduidend beter, de noteering 8.50—19 per 100 K.G. Keukenperen en appelen brachten slechts 46.50 op, tafelvruchten 8.5012. Druiven zijn haast niet te verkoopen, de prijs was 1625. alles per 100 K.G. De ove rige aanvoer onveranderde prijzen. TEGEN NIEUWE AFSLACHTING VAN RUNDVEE. Een telegram van slagers en gros siers aan den ministerraad. De dagl. besturen van den Ned. Sla gershond, den r.k. Hanzebond van Sla gerspatroons en den Ned. Grossiers- bond voor den Vleeschhandel, zijn gis ter te Utrecht bijeen gekomen, om den noodtoestand van het slagersbedrijf en den vleeschhandel te bespreken. Zij hebben daar besloten tot het zen den van ee ntelegram aan den raad van ministers, in welk telegram zij zeggen, dat de huidige toestand voor het sla gersbedrijf en den vleeschhandel onge kend slecht is door den teruggang in het vleeschgebruik en de hooge lasten, die op het bedrijf drukken. „Waar nu, zoo gaat het telegram voort, volgens persberichten, het be stuur der Veehouderij-Centrale heeft besloten de regeering te adviseeren, tot verdere afslachting van vee over te gaan, daar kunnen zich onze besturen niet indenken, welke voordeelen een dergelijke afslachting kan bieden, ter wijl daartegenover onze besturen in een dergelijken maatregel alleen zien een kapitaalvernietiging en daarenboven geen opruiming van vee, wijl de terug gang der normale slachting voor het binnenlandsch verbruik de geforceerde afslachting geheel compenseert De besturen bovengenoemd, kennende de hoogst nadeelige gevolgen der vorige afslachting voor het slagersbedrijf en den vleeschhandel, voorzien van een hervatting van de afslachting van rund vee een algeheele ontwrichting van de vleeschvoorziening. zulks mede ten nadeele van den consument, terwijl als dan honderden slagers en vleeschhande- laren in den lande, die thans reeds een noodlijdend bestaan voeren, als gevolg der regeeringsmaatregelen en den in vloed van de crisis, met algeheelen on dergang worden bedreigd. De besturen voornoemd dringen daar om bij Uwe Excellenties aan dat de re geering niet over ga tot hervatting van de afslachting van rundvee, in het al gemeen en het slagersbelang." Een ernstig ongeluk is gister middag gebeurd op den onbewaak- ten overweg in den straatweg Wier- denRijssen nabij Rijssen, waar reeds eerder een doodelijk ongeval is voorgekomen. De auto van den heer Haverkamp uit Al melo, waarin behalve de heer Haverkamp zelf, die stuurde, en zijn vrouw en zijn beide dochters ook de accountant Wevers uit Al melo had plaats genomen, bevond zich ter hoogte van den onbewaakten overweg, toen een trein van de lijn NeedeHellendoorn Het gevangenisleven in Amerika. (Dag. Overzicht.) Kerken in Mexico gesloten. (Bui tenland.) Geen rood front in Zweden. (Bui tenland.) Poincet bij Hitier op bezoek. (Bui tenland.) Opnieuw textielstaking in Ame rika? (Buitenland.) Doodelijk ongeval op onbewaak ten overweg te Rijssen (O.) (Binnen land.) Schietpartij te Haarlem. (Bin nenland.) De slagers zenden den minister raad een nood-telegram. (Land- en Tuinbouw.) Enthousiast Nederland over het succes van de Uiver. (Zie verder eventueel laatste berichten.) (locaalspoor) naderde. De wagen reed de locomotief in de flank en werd over een af stand van ongeveer 150 meter meegesleurd. De heer Haverkamp werd bekneld tus- schen het stuurwiel van zijn auto en den bumper van de locomotief. Begrijpelijkerwijs had hij zware inwendige kneuzingen opge- loopen, waaraan hij even later ter plaatse overleed. Zwaargewond werd de heer We vers, die bij de botsing uit den wagen werd geslingerd. Hij bekwam een arm- en een beenfractuur en een hersenschudding. De drie inzittende dames kwamen met den schrik vrij. De auto werd geheel vernield. Een markante zuil voor het stations gebouw van de Bisschopstad vestigt de aan dacht van de reizigers op de door de Fede ratie der Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf in het Jaarbeursgebouw georganiseerde Internationale Grafische Tentoonstelling, waarvan naar gemeld is de officieele opening gistermiddag is ge schied. Een openingsplechtigheid, die, ver richt als zij werd door den minister van eco nomische zaken, mr. P. L. Steenberghe, ten volle recht heeft doen wedervaren aan de belangrijkheid van deze groote en grootsche expositie, welke zoowel nationaal als inter nationaal een levende getuigenis is, van de geweldige hoogte, uit een oogpunt van tech niek en schoonheid op grafisch gebied be reikt. De zaal, waarbinnen zich de opening vol trok, was schier te klein om alle belangstel lenden te bevatten. Tot de genoodigden be hoorden o.m. de burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk. Nadat minister Steenberghe zijn rede had uitgesproken, was het de heer S. S. Kort- huis, voorzitter van de Federatie, die Zijne Excellentie hartelijk dankzegde voor het feit, dat deze hem had voorgedragen voor de hem door H. M. de Koningin verleende onder scheiding. Namens de buitenlandsche delegaties sprak vervolgens de heer R. A. Austen Leigh, voorzitter van het Internationaal Bureau der Boekdrukkersvereenigingen. Als voorzitter van de Federatie, die deze tentoonstelling in verband met de naderende herdenking van het 25-jarig bestaan heeft georganiseerd, sprak tenslotte de heer Korthuis zelf een rede uit. Spr. herinnerde er verder aan, dat het nu reeds een zestal jaren geleden is, dat hij voor het eerst het plan had geopperd, het propageeren van de leuze voor „meer en beter drukwerk" door het houden van ten toonstellingen te steunen. Met goedkeuring van de algemeene vergadering was men, be scheiden, in de Militiezaal te Amsterdam begonnen. Rotterdam en Arnhem, die de volgende twee jaren aan de beurt kwamen, gaven reeds een beeld van den snellen voor uitgang op grafisch gebied. Indien ik dan nog zeg, dat de waarde van de machines die hier zijn tentoongesteld op een bedrag van circa een millioen gulden mag worden begroot, dan begrijpt ieder wel, dat het in oogenschouw nemen van deze verzameling stellig de moeite waard moet zijn. Wij staan nu voor een nieuwe periode. Wij treden die in onder in het algemeen zeer moeilijke omstandigheden. Evenals bij ande re bedrijven heeft ook ons de crisis niet on beroerd gelaten. Integendeel. De oorzaken, waaronder het maatschappelijk leven gebukt gaat, hebben ook het drukkersbedrijf zwaar getroffen. In het vertrouwen, dat dit de juiste weg zal blijken, gaan wij de volgende 25-jarig? periode tegemoet. (Applaus). Nadat de heer Korthuis tenslotte afzon derlijk dank had gebracht aan degene, die zich voor het streven der Federatie verdien stelijk hebben gemaakt, begaven de minister en het groote gezelschap zich naar de ten toonstelling. waar een -langdurige rondgang werd gemaakt. In de nabijheid van het station Horst Sevenum, bü Venlo, is gisteravond de motor rijder van óooren. uit Meerlo in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den heer Hansen uit Horst. Van G. liep verschillende ernstige ver wondingen over het geheele lichaam op en moest worden overgebracht naar het r. k. ziekenhuis te Horst. Zijn toestand is zorg wekkend. Ook de autobestuurder werd deerlijk aan het hoofd gewond. Na ter plaatse verbondei te zijn, is hij naar zijn huis overgebracht.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9