Agenda Voor de Huisvrouw. DOOR MOTOR DOODGEREDEN. Motorrijder treft geen schuld. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Electricien gedood. STOOFSCHOTELS. Stoofschotel van runderlappen (4 personen). Stoofschotel van runderponlet (4 personen). fuchUtaaet DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Teouuiciaat Tlieuius WESTWOUD. OTERLEEK. SCHERMERHORN. HEEMSKERK. £aatsie AeeichUn MELBOURNE—LONDEN! No.'4 gaat terug. Souvenir aan de ctad Albury. DE HALSSTARIGE LUITENANT. 14 dagen gevangenisstraf. LUGUBER NACHTVERBLIJF. Van een Weensche zwerfster. Stad M OtHQOHHXt De raadsvacature J. Wes erhof, Weetbencht 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 15 uur (Zondag 105 uur), tentoon stelling schilaerijen en teekeningen van K. Z O. D. aan de Oudegracht 275. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Oliver Twist (rom.); hoofdrol het wonderkind Dickie Moore. Extra: De Londen—Mel- bourne luchtrace. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Als je jong bent (rom); hoofdrollen Joseph Schmidt, Szöke Szakall, Liliane Dietz. Toegang alle leef- tijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin);.hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americaifl, half 8, hoofdnummer De stem van het hart (avont.); hoofdrollen Karl Ludwig Diehl. Brigitte Horney, Her man Speelmans, Hans Leibelt. Extra: De Londen—Melbourne luchtrace. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Vrijdac 26 October 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompe- toren, prop.-bijeenkomst Landbouwmaat schappij afd. Schermeer; spr. de heer J. de Lange. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestconcert Praagsch Koor. Zondag 28 October, 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond K. V. K V. Najaarskermis te Oterleek. Maandag 2<&>ctober. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden Louis Davids met zijn Kurhaus-cabaret. De herbenoeming van den heer C. A. L geschiedde eenige maanden geleden, toen 7 van de 13 raadsleden te Weesp hun stem blanco uitbrachten Gisteravond te omstreeks 11 uur wilde de 56-jarige heer Stilken- boom, makelaar te Zandvoort, op de Turfmarkt te Haarlem plotseling den rijweg oversteken. Een motor fiets, die in de richting gedempte Oudegracht reed, kon den man niet meer ontwijken. De heer Stilken- boom werd aangereden en met een ernstige hersenschudding naar het St. Elisabethsziekenhuis vervoerd. Hier is de heer Stilkenboom heden ochtend overleden. Volgens getui genverklaringen reed de motorrij der zeer kalm. Gister is de 35-jarige electricien van de P N E.M., de heer R. Kempkes uit Boxmeer, die werkzaam was in een lichtmast, in aanraking gekomen met de hoogspanningsdraad. De stroom ging hem door het lichaam zoodat hij leven loos r eerstortte. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. PERSBERICHT VAN DEN KONINKL. NEDERLANDSCHEN MIDDEN STANDSBOND TE 's-GRAVENHAGE Dezer dagen is te 's-Gravenhage onder leiding van den heer Ed. G. Schürmann uit Rotterdam de algem. jaarlijksche ledenver gadering gehouden van het Meuwsenfonds, stichting van den Koninkl. Nederl. Midden standsbond, ten doel hebben de bevordering vaa middenstandsbelangeri. Door den secretaris-penningmeester, den heer A. Ingenool Jr., werd namens den Raad van Beheer verslag uitgebracht over het 16e boekjaar 1933/1934. Hieruit bleek, dat het fonds 255 leden telt, tegen 272 het vori ge jaar. Tezamen is aan contributiën, giften enz. ontvangen 1444.72 (v. j. 1079.52). De gekweekte rente heeft opgebracht 1319 33 (v. j. 1209.04). Het kapitaal bedroeg op het einde van het boekjaar 34007.15 (v. j. 30772.17). De renterekening wees aan een bedrag van 6800.51 (v. j. 5481 28), welk bedrag onder aftrek van 1000 als verstrekt voorschot, voor subsidie-doeleinden beschikbaar is. Namens den Raad van Beheer deed de secretaris-penningmeester mededeeling van diverse ingekomen aanvragen tot subsidie- verleening of borgstelling in den loop van het verstreken boekjaar, welke met het oog op de crisisomstandigheden nog al talrijk waren en waaraan gedeeltelijk kon worden voldaan. De periodiek aftredende leden van het Col lege van Commissarissen, de heeren A. In genool Jr. te 's-Gravenhage, G. Jager Gzn te Arnhem en L. J. G. v. d. Maesen te Am sterdam, werden bij acclamatie herkozen. In de 2 vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer J. F. Boot Azn. en het bedan ken van den heer A. H. Martens werden resp benoemd de heeren Joh. Nauman, voorzitter der Algem. Middenstandsvereeniging te Schiedam en E. A. C. Weber, secretaris der permanente commissie voor jeugdaange- legenheden van den Koninkl. Nederl. Mid denstandsbond te Amsterdam. „Stoven" vormde in de goede oud- Hollandsche keuken een bereidings wijze, die uitblonk door den langen duur der verhitting: de spijzen werden zeer langzaam gaar gemaakt en „sudder den" urenlang op een zacht vuurtje. Met het meer en meer in gebruik komen van gas als warmtebron voor de spijsbereiding, moest zoo'n weinig zui nige manier van koken wel worden af geschaft tot binnen korten tijd ook de gaskomforen regelbaar werden en men met 't gebruik van den spaarbran der de zachte verhitting langen tijd kon voortzetten zonder bezwaar voor de gasrekening. Trouwens voor dergelijke doeleinden zouden we ook nog het petroleumstel beschikbaar vinden, terwijl zeker in den winter de een of andere kolenkachel zelfs al zou het geen kookfornuis zijn wel een plaatsje beschikbaar heeft voor een pan. 't Is daarom, dat we vandaag eens wilden spreken over een paar gerechten, die door lang stoven het hoogtepunt van smakelijkheid bereiken, terwijl ze daaraan het groots voordeel paren van een zóó eenvoudige bereiding, dat de huisvrouw er bijna niet naar behoeft om te zien. Voornamelijk wordt de bereidings wijze toegepast op vleeschsoorten, die eenigszins aan den taaien kant zijn: de langdurige zachte verwarming doet het taaie bindweefsel in lijm overgaan en maakt daardoor het vleesch zacht. Gewoonlijk profiteeren we van de ruimte in de pan, door er behalve het vleesch, ook nog een groente in gaar te laten worden, die tegen een lange verhit ting bestand is, tomaten b.v. of uien: terwijl de groenten dan profiteeren van den geur van het vleesch, wordt het vleesch doortrokken van het aroma der groente. Zelfs aardappelen worden in het gerecht wel opgenomen. 500 G. (1 pond) runderlappen, 500 G. (1 pond) kleine uitjes, 500 G. (1 pond) kleine aardappelen, 75 G (3/4 ons) bo ter, wat peper en zout, 1 theelepel Mag- gi's Aroma. Laat de boter in de stoofpan beet worden, wrijf intusschen het gewas- schen vleesch in met wat peper en zout; wentel de lapjes rond in de heete boter tot ze mooi bruin zijn, strooi er dan de schoongemaakte uitjes tusschen en leg dóórop de geschilde aardappeltjes. Voeg er zooveel water bij, dat de vloeistof tot halverwege de pan reikt, sluit de pan stevig dicht en laat ze gedurende 3 uur rustig staan op een zeer zacht vuur. Schil bij het opdienen de lapjes op een vleeschschotel, schep er de uitjes en de aardappelen omheen, bindt als het noodig blijkt de jus met wat aange mengde maizena en giet ze over het vleesch. Maak het geheel af met de Aroma. 500 G. (1 pond) runderlappen, 500 G. (1 oond) tomaten, 250 G. (H pond) witte boonen, 75 G. (3/4 ons) boter, wat peper en zout, 1 theelepel Maggi's Aroma. Laat in de stoofpan de boter heet worden, doe er het gewasschen vleesch in en laat dat rondom bruin worden. Strooi er dan wat peper en zout over, leg er de geweekte witte boonen op met zooveel water, dat ze juist bedekt zijn, schik daarop de in plakken gesneden tomaten en bestrooi die ook weer met wat peper en zout. Dek de pan stevig dicht en laat op een zacht vuur alles samen gaar stoven (ongeveer 3 uur). Bindt, als het noodig blijkt, het overtolli ge vocht met wat aangemengde maïzena, roer de Maggi's Aroma er door en dien het gerecht op in een dekschaal. Geef er verder gekookte aardappelen of droge rijst bij. Kwartel (thuisreis) is te Rangoon en de Oehoe (heenreis) te Singapore aange komen. De heer J. D., die met een vrachtauto mee was gereden en er af wilde springen, toen deze niet tijdig stopte, liep daarbij vrij ern stige hoofdwonden op. CASTR1CUM. Tooneelavond op „Duin en Bosch". Voor een zoogenaamd „uitverkocht hpi6" opende Woensdagavond de vereeniging „Ontwikkeling" haar seizoen voor den win ter. De rederijkerskamer „Helmers" van Am sterdam bracht 'n voorbeeldige repris# van het moraalspel van Osmond en Corbet„Het Chineesche Landhuis", een van de vroegere successen van Albert van Dalsum te Amster dam. Het ensemble was meerendeels goed. Voor al de scene aan het slot van 't derde tafreei werd sterk gespeeld en juist gevoeld. De aankleeding was voldoende suggestief en het ensemble, de dictie en het gebaar was alles sterk ingeleefd, ofschoon hier en daar misschien wat te nadrukkelijk. Maar in totaal'n superieure voorstelling, waaraan menig liefhebberij-gezelschap een ernstige les nemen moest. En als zoodanig een goede les voor Castricom zelf, ten be wijze dat alleen respectabel en artistiek amu sement in staat is een beduidende groep men- schen samen te brengen. ^en groote auto met aanhangwagen, ge laden met plm, zes en een ha'.ve ton bloem kool, nam bij de brug de bocht niet goed, met als gevolg, dat zij omsloeg. Een tweetal jongens, die op een hekje zaten, wisten zich intijds in veiligheid te stellen. De auto werd zoodanig beschadigd, dat zij de reis niet kon voortzetten en naar de garage werd ge sleept. De lading werd op een inmiddels ont boden auto overgeladen. Alhier is opgericht, aanvankelijk met 8 leden, een Esperantoclub, genaamd Per- sisto". Bevallen: H. Dekker—v. Lieshorst d. Ondertrouwd: K. Docter en D. Blee- ker. J. Pel en C. de Groot. Getrouwd: P. Hilbers en I. C. de Wildt. P. Henneman en M. M. Tuyn. Overleden: Joh. v. d. Meer, 73 j. (Ongecorrigeerd.) De Briteche piloten Jones en Waller, die met hun D H. Cornet als vierdete Melbourne aankwamen en over het tra ject Londen—Melbourne 4 dagen en 22 X uur hebben gedaan, zijn voorne mens morgen uit Melbourne te starten voor een terugreis, waarmee zij hopen een nieuw record MelbourneLonden te vestigen en tevens hun record voor de vlucht EngelandAustralië en terug. Zij zullen deze poging uit zuiver spor tieve overweging doen en zonder uit zicht op 'n prijs. De mogelijkheid bestaat dat de Amerikaansche piloten Turner en Pangborn de uitdaging van Jones en Waller om een zelfde poging te doen met hun Boeing Transport zullen aan vaarden. Onder den indruk van de prestaties van de „Uiver", welke voor Nederland van zoo verstrekkend belang zijn, mee- nen wij de algemeene gevoelens van> het Nederlandsche volk te vertolken, door aan de stad Albury een blijvend souve nir aan te biedén als blijk van groote waardeering voor de spontane en spor tieve wijze, waarop de geheele bevol king de „Uiver" bij zijn landing en ver trek behulpzaam is geweest. Teneinde alle Nederlanders in staat te stellen aan dit doel mede te werken, is ieder bedrag welkom, echter tot een maximum van 1. Bijdragen worden gaarne ten spoedig ste ingewacht op postgiro nr. 1142 ten name van de firma Pierson Co., Hee rengracht 214, Amsterdam, onder ver melding van „Albury-Comité". Het hoog-militair gerechtshof te den Haag heeft sententie gewezen in de zaak van den reserve-eerste-luitenant L. A. J. v. Mdie door den krijgsraad te den Bosch ter zake van opzettelijke on gehoorzaamheid en het volharden daar in nadat hem op het strafbare van zijn houding was gewezen het weigeren te onderteekenen van ontvangst recu's van ministerieele kennisgevingen, is ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst, echter zonder ontzegging en voorts in de zaak van den gewoon dienstplichtig soldaat T. v. E. uit Rotterdam die in de infanteriekazerne te Ede in tegenwoor digheid van anderen liedjes had gezon gen, waardoor de krijgstucht werd on dermijnd en deswege door den krijgs raad is veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf. In beide zaken heeft het hof het von nis van den krijgsraad bevestigd. De nachtwaker van de algemeene be graafplaats te Weenen heeft bij de poli tie een vrouw aangebracht, die er een gewoonte van maakte den nacht door te brengen in de pas-gedolven graven, die met het oog op begrafenissen, die den volgenden dag zullen plaats vinden, gewoonlijk den dag tevoren gegraven worden. De vrouw voerde tot haar verdediging aan, dat zij dakloos en zonder middelen was, dat zij een geschikt nachtverblijf moest hebben, en dat de graven door de planken, waarmee zij gestut en afgedekt werden warm, droog en beschut waren. Blijkens een publicatie van den voorzitter van het Centraal Stembureau heeft hij in de vacature van den heer J. Westerhof tot lid van den raad benoemd verklaard mevrouw A. Jorritsma—Sjoers, die reeds heden het be richt heeft ingezonden, dat zij deze benoe ming aanvaart. In verband hiermede heeft de burgemees ter tegen Woensdagavond een raadsvergade ring uitgeschreven, in hoofdzaak om de ge loofsbrieven van de benoemde te onderzoe ken. Wanneer deze in orde worden bevon den, dan is het besluit tot haar toelating na 8 dagen in staat van gewijsde en vanaf dit moment is dan de heer Westerhof geen wet houder meer. Volgens de gemeentewet moet daarna bin nen 14 dagen in de wethoudersvacature worden voorzien, zoodat op zijn vroegst 8 November de beslissing kan vallen, wie van de soc.-dem. raadsleden de opengevallen wet houderszetel zal bezetten. Wij betoogden reeds, dat, door de tus schen de R.K. en de Soc.-Dem. raadsfracties gesloten overeenkomst in feite thans slechts de soc.-dem. fractie zal uitmaken, wie yan hen wethouder zal worden, al wordt deze volgens de wet door den raad gekozen. Nu is het bij de soc.-dem. usance, dat de afdeeling der partij bepaalt, wie van de zit tende raadsleden wethouder wordt, zoodat in werkelijkheid de verkiezing geschiedt door anderen als daarvoor door de wet aangewe zenen. Zondagmorgen vergadert de soc.-dem. raadsfractie met het afdeelingsbestuur. Wij achten het hoogstwaarschijnlijk, dat, in ver band met het feit, dat het hier de bezetting voor een wethouderszetel voor een half jaar betreft, een bezetting die praktisch hierop zal neerkomen, dat de nieuwe functionnans niet veel meer als een bijlooper zal kunnen zijn, afgezien zal worden van het hooren der afdeeling. Maar juist omdat de nieuwe functionaris niet veel meer dan een bijlooper kan zijn, achten wij liet verstandiger, om tot de nieu we verkiezingen de vrij gekomen portefeuilles onder het college te verdeelen, dat praktisch straks toch het werk zal te doen krijgen. Mevrouw Jorritsma—Sjoers deed 27 April 1922 als laatste candidate van de door de groep-Verkerk ingediende lijst, in de vaca ture-Oskam, die bedankt had wegens vertrek naar elders, nadat de heeren Rus en Zwart als opvolgers voor een benoeming hadden bedankt, als raadslid haar intrede in den raad. In Sept. 1923 toen de groep-Verkerk zich weer met de afd. der S.D.A.P. had ver- eenigd en er dus weer één soc.-dem. lijst werd ingediend, werd mevrouw JorritsmaSjoers niet herkozen. Hoewel zij zich als een ern stige vrouw had leeren kennen (voor de ver eeniging Kindervoeding, waarvan zij thans een gesalarieerde functie bekleedt, heeft zij vele jaren belangloos werk verricht) had zij toch niet de gelegenheid om in de politiek zich op eenigszins beteekenende wijze te 'aten gelden. Wij kunnen ons indenken, dat men in de parlementaire college's prijs stelt op het be houd van meer bejaarde leden die bewijzen van hun kunnen op parlementair gebied hebben afgelegd. In een tijd als deze, waarin steeds meer in alle partijen, ook in die der S.D.A.P., de roepstem „plaats voor de jon geren" wordt gehoord, hadden wij mogen verwachten, dat iemand van de leeftijd der benoemde (mevr. JorritsmaSjoers werd 23 Dec. 1867 te Alkmaar geboren), die roepstem zou hebben verstaan, waarom wij Woensdag veronderstelden, dat van haar kon worden aangenomen, dat zij voor een benoeming zou bedanken. Dit is niet geschied, waaruit wel blijkt, dat het voor velen zeer moeilijk valt, de consequentie van een bepaalde leuze te aanvaarden, wanneer het hen zelf betreft. Intusschen doet met mevrouw Jorritsma Sjoers een rechtschapen vrouw in den raad haar intrede, al beteekent haar intrede, uit parlementair oogpunt, geen versterking van de soc.-dem. raadsfractie. FILMAVOND V. V. S. U. Tien dagen, die de wereld deden wankelen. Het bestuur van de Ver. Vrienden van Sovjet-Unie, afd. Alkmaar, had ditmaal haar keus laten vallen op een filmwerk van den Russischen cineast Eisentein, dat en we moeten dit hier volmondig bekennen uit film-technisch oogpunt een film als „Potemkin" verre overtreft. Slechts uiterst zelden maken we kennis met de Russische filmkunst en de gelegen heid, door de V. V. S. U. geboden, moet ge apprecieerd worden. Jammer is het daarom, dat we op de vertooning zelf eenige aanmer kingen moeten maken. Ten eerste werd een zoo bij uitstek cultureel werk veel te vlug afgedraaid, hetgeen deed denken aan de films van vóór den oorlog. Dan haperde telkens iets aan het projectie-apparaat, waardoor de filmbeelden niet in hun juiste proportie te zien werden gegeven. Waar toch het A. B. T.-theater totaal bezet was een bewijs, welk een belang stelling er voor bestaat mocht verwacht worden, dat een deskundig operateur de film zon afdraaien. De voorzitter opende met een enkel woord de vergadering en maakte bekend, dat in de pauze de verkiezing zou plaats hebben van 'n arbeidersdelegatie, welk naai Rusland zou gaan, om zich aldaar van den huidigen toestand in alle bedrijven op de hoogte te stellen. Nadat de voorfilm van dr. Willem Men gelberg met zijn orkest de aandacht had ge vraagd snrak de heer v. Praag zijn pro pagandistisch woord. Hierin kwam uit, dat er, dank z'j de leu gens en lasterpraatjes over het enorme rijk van Stalin, een groote antipathie bestond tegen alles wat met Rusland ten nauwste verband houdt. De eenige oplossing om hieraan een eind te maken is, de uitnoodi- ging van den Russische arbeiders te aan vaarden en er zelf op uit te trekken om zelf te zien en te hooren, op welk levenspeil de tegenwoordige Russischen arbeider is. Daarom werden er arbeiders delegaties vanuit Nederland naar de Sovjet- Unie gezonden, die gehee' vrijuit rapport uitbrengen over hetgeen in Rusland door het vijfjarenplan tot stand is gekomen. Met een laatste opwekking om voor dit doel een geldelijk offer te brengen, besloot spr. zijn met aandacht aangehoorde rede. Hierop volgde de vertooning van Tien dagen, die de wereld deden wankelen". Op meesterlijke wijze heeft de groote cineast Eisenstein in kort bestek de omwenteling van het tsarisme naar de dictator van het pro letariaat op het witte doek gebracht. Vooral waar het betreft de massa-regie, zien we in Eisenstein den genialen scheper van 'n ont roerend gedeelte uit dien onstuimigen tijd in Oct. 1925 De entourage en we denken hier aan den enormen bruggenbouw, de mo- numentale tsaar-figuur en de oorlogstafree- len getuigen van een scherp inzicht, waar voor we onze bewondering niet verbergen De voorloopige regeering van Kerenski, welk kabinet te kampen heeft met leger van Kornilow, is door rake typeering tot het menschelijk hart gaan spreken. Nogmaals, een film te zien als deze heeft n bijzonder bekoring, echter niet indien men door bovengenoemde storingen min of meer uit de sfeer wordt getrokken. Tot candidaat-gedelegeerde uit Alkmaar werd gekozen de heer Veen, bene.ens de af gevaardigde van Oudkarspel en van St. Pancras naar waarnemingen, verricht in den morden van 26 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te Budapest. Laagste barometerstand 727,9 m.M. te Leydisfjord. 'Verwachting, geldig tot den avond van27 October Meest matige aanvankelijk tijdelijk nog krachtige zuidwestelijke tot westelijke later afnemende en weer krimpende wind; zwaar bewolkt met opklaringen; waarschijnlijk enkele regenbuien; aanvankelijk kouder. Weeroverzicht. Het diepe drukminimum, dat van het zuid westen gekomen gistermorgen ten westen van Ierland lag trok voorafgegaan door zware barometerdalingen en gevolgd door een even zoo sterke stijgingen van den druk naar de Noorsche zee. Het tweede minimum ten westen van Ijs- land verplaatste zich oost-zuid-oostwaarts, zoodat de as van laagsten druk thans oost west gericht is en langs den 63sten breedte graad loopt. Langs de Noorsche kust waaien hevige stormen. In Engeland kwam afkoeling en werd het zeer buiïg. De hooge druk over oost-Enge- land veranderde niet. Over Spanje nam de druk nog toe even zoover in het westen en op de oceaan. Tusschen de laagste gebieden van hoogen druk bleef echter een spoor van lagen druk bestaan met een diep minimum tusschen de Azoren en de Afrikaansche kust. Over het geheele westen is de boven- luchttemperatuur nog zeer hoog met zomer- temperaturen hoog in de Alpen. Langs de baan der depressie viel in Ierland en Schot land veel regen. In centraal-Europa bleef het droog. Het is waarschijnlijk, dat de koelere luchtmassa's uit het westen ook hier tijdelijke afkoeling zullen brengen met buiïg weer, doch dat daar de depressie uit het zuidwesten de winden zal doen afflauwen en opnieuw zacht weer zal brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.16 uur licht op. AANRIJDINGEN Op den hoek van de Langestraat en Principestraat bij de Groote kerk botsten gisteravond om 6 uur twee fietsers tegen elkaar, omdat een er van uitweek, voor een auto. De schade ie onderling Ge regeld. Een uur later had in de Langestraat een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijdende dame. De laatste wilde uitwijken voor een fietser en botste toen tegen den aankomende auto aan. De schade werd hier eveneens onder ling geregeld. FOX-TERRIER. Bij den heer W. Jong, Druivenlaan 21, is een fox-terrier komen aanloopen. Het beest is daar door den eigenaar terug te bekomen. Voor het echtpaar J. Jonker—C. Jonker- van Petten, Kabelstraat, alhier, was het he den de zeldzame dag waarop het voor 55 jaar door den echt werd verbonden. De 84-jarige vrouw en de 79-jarige man mogen zich nog in een goede gezondheid ver heugen. al kan de man sinds 4 jaar zijn zwa- ren arbeid als pakhuisknecht bij de firma Krol, welke functie hij 35 jaar had vervuld, thans niet meer waarnemen. In dit kleine gezin, waar van de zes kin deren er vijf getrouwd zijn, doch waar nog een zoon thuis is, die niet geheel zelfstandig kan zijn, heeft de crisis zijn invloed terdege doen gelden. Met zeer beperkte middelen moet thans het gezin in evenwicht worden gehouden en wij stonden eenvoudig ver baasd, hoe de vrouw daarin op keurige wijze slaagt. De stemming, en dit is een voornaam iets, is in dit gezin uitstekend gebleven. De be langstelling voor dit huwelijksfeest, kwam in vele bloemstukken en gelukwenschen tol uiting, alsmede door de kamer- en deurver siering. Op bescheiden doch gezellige wijze werd het feest in familiekring gevierd. ONRECHTMATIG STEUN TREKKEN. Door de rijkspolitie te Wieringen is pro ces-verbaal opgemaakt tegen den arbeider T. aldaar, wegens valschheid in geschrifte, ten nadeele der gemeente Wieringen. VEREENIGING KINDERVOEDING. Maandag begint het verstrek ken van warme maaltijden. De vereeniging Kindervoeding zal Maan dag weder beginnen met het verstrekken van een warm middagmaal aan schoolkinderen uit minder bedeelde gezinnen. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau Voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 29 October—3 November uit sluitend rundvleesch in blik wordt afgege ven op oranje bonnen vanaf no. 12794 en onvermengde margarine op witte bonnen vanaf no. 8643,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2