S„n0grm'a".dade'i;k °aa' José zou fch J'LS®.™ar'ie,.Ich'éf zood de 100 niet DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. QemeetttecaxleH !fitoüinciaai 'flieuws jBiftnettCand d TAn u I"aande.n gevangenisstraf cn R.M. 300 boete; mej. J. R. 4 maanden ge vangenisstraf en R.M. 1200 boete; mej. B. u i4 mnd' gevangenisstraf en R.M. 900 boetemei. T. B. 3 maanden gevangenis straf en R.M. 800 boete; B. B. 5 maanden gevangenisstraf en R.M. 1200 boete; P. D 5 maanden gevangenisstraf en R.M. 1400 boete De gezusters T. kregen een boete van R M. 300 en een extra-boete van R.M. 200 voor ieder ALe straffen met aftrek van drie weken preventieve hechtenis en verbeurdver klaring van de inbeslag genomen gelden Bi' niet-be'adne van de opgelegde boeten zal voor iedere R.M. 10 één dag hechtenis wor den opgelegd. SINT PANCRAS. NIEUWE NIEDORP. HEILOO. NQORDSCHARWOUDE. UITGEEST. LANGENDIJK. SCHERMERHORN. WIERINGERWAARD. WINKEL. REVOLVER AFGEGAAN. DE STORM. Een 30-jarige vrouw gedood door een vallend schoorsteen bord. NAAR DE KERMIS. Intusschen brandde het huis al. IN EEN REGENPUT VERDRONKEN. Ricaanschê^ritlHp' rWU"« c«'"- «ïcaansche ridderorders in overweging had r wordt ten laste gelegd, dat 'hij ?amon n-,^1 J Subsidiai slSvl,?™/ziJ'n Z00"- de voor H,ïUSmpnrSte ?!tui8e werd gehoord mr rechter-commissans in het fail- h„! af va" verdachte. Getuige wees erop, fnHCU|ral0r,t mr' Hin£st oogenblikkelijk fne." mdruk heeft gekregen, dat verdachte inkomsten verzweeg. Uit de verklaringen van den rechter-com- nissaris meent mr. Bekker te moeten conclu- aeeren, dat er nog geen inventaris is opge maakt, hoewel het faillissement vijf jaar ge leden is uitgesproken. Volgens mr. Hüls- mann is verdachte een man, die met de fail- lissementswet meent te kunnen spotten hij poogt steeds als een aal door het net te glippen. Ik.weet er alles van, zijn adres was dikwijls tijden lang zoek. Dan wordt als getuige gehoord de tegen woordige consul-generaal van Costa Rica, de heer W. J. Lamoraal Wichers, die op 4 Augustus 1928 als zoodanig werd benoemd Op 3 December d. a. v. werd deze benoeming bekrachtigd door de Koningin Aan verdachte was ontslag gegeven, doch hij had hiertegen protest aangeteekend'. Getuige vertelt dan. waaruit zijn werk zaamheden bestaan. Hij heeft nog nooit een paspoort uitgegeven, wél zijn door hem visa verstrekt. Het bedrag daarvoor bedraagt vijf gouddollars. Door de geringe connecties die wij met Costa Rica hebben, zijn de werk zaamheden weinig omvangrijk. Officier (tot verd.): U hebt zelfs eens een brief geschreven, die in Costa-Rica nooit is ontvangen en waarin u overplaatsing vraagt, wegens botsingen tusschen u en meneer Lamoraal-Wichers. Die z.g. brie: hebt u natuurlijk geschreven om u te dekken. Getuige: Ik had al eens eerder gehoord, dat verdachte zich nog als consul uitgaf, maar ik weet niet dat het iets met passen en visa te maken had. Ik meende, dat hij er introducties door wilde krijgen. Mr. A. J. Feith, die later curator werd in het faillissement van verdachte, legt hierop eenige verklaringen af over de financieele gestes van verd. Verdachte heeft ook aan getuige meege deeld 2000 pond van zijn vriend, den Engel sche geestelijke Firth, te hebben ontvangen Getuige heeft Firth opgezocht en deze deel de hem mee, dat het zijn bedoeling was, dat verdachte het geld voor hem belegde in ker kelijke leeningen. Getuige E. C. F. Themps, hoofdcommies bij het Departement van Buitenlandsche Za ken, als getuige gehoord, verklaart, dat van het ontslag van verdachte, als consul-gene- raad mededeeling is gedaan aan de autori teiten. Indertijd heeft de toelating van ver dachte als consul enkele moeilijkheden on dervonden, doch er kwam over verd. een gunstig rapport binnen van den burgemees ter van Blaricum, den procureur-generaal bij het Hof jhr. v. d. Feltz en den toenmali- gen doyen van het corps-consulair te Aai- sterdam. De volgende getuige, de heer E. Müller deelt mede, dat frl. Ida Feingold in Mei 1934 met hem over een Costa Ricaansche pas heeft gesproken. Zij had daarvoor verdachte 250 betaald. Getuige heeft een brief geschreven, die onderteekend was door Ida Feingold ge richt aan verdachte, waarin gevraagd werd of het juist was, dat hij geen consul meer was. Daarop is nog een bespreking ten huize van verdachte te Naarden, waar hij toen woonde, gevolgd. Het geld is echter niet teruggegeven. Een boekhouder van een firma, waarbij verdachte een rekening had loopen op naam van zijn moeder, verklaart dat eenmaal me' een chèque van 10 op een Engelsche bank betaald is. Het restant is verdachte nog schuldig. Na de pauze wordt verdachte aan een verhoor onderworpen. Hij vertelt, hoe hij in connectie is gekomen met Frl. Feingold die tegenover hem haar nood had geklaagd' dat zij geen pas had. Verdachte meende haar te kunnen helpen, daar hij zichzelf nog steeds beschouwde als consul van Costa-Rica. President: Dus u meent dat u haar een nationaliteitsbewijs kon verschaffen? Inderdaad verklaart verdachte dat. President: Maar u wist toch, dat u gezet was als consul? Verdachte geeft toe dit te hebben weten, doch hij erkende dat ontslag niet. President: Is het nooit bij u opgekomen, dat de regeering van Costa-Rica geen natio naliteitsbewijs afgeeft op een brief van u? Verdachte: Niet alléén daarop, maar het kan helpen. President: Voor de nationalisatie heeft Frl. Feingold 250 betaald. En dat geld heeft u ten eigen bate aangewend. Verdachte: Ja, maar ik ben bereid oin het alsnog terug te geven, hoewel zij he; laisser-aller verscheurd heeft. Officier- Terugbetalen? Waarvan? Waar hebt u dat geld? U bezit schrijft u steeds geen roode duit, u bent geruïneerd en niemand wil u helpen Verdachte: Gelooft u me, ik Officier (heftig): Neen, ik geloof u niet en daar heb ik alle reden voor. Verdachte houdt vol, dat hij zich als vrij man in staat acht om terug te beta- 16 Officier: Laat u dat lijzige en zalvende gepraat maar na, daar hebt u anderen mee bepraat, maar mij niet. Draait u er nu eens niet om heen en vertelt u me eens, waar u geld vandaan wilt halen. Verdachte zwijgt en de president conclu deert er uit, dat hij het antwoord op deze vraag schuldig moet blijven Officier: Hoe komt u er bij te schrijven, dat u dien Sabaty kent als een bekend en ge zien koopman te Amsterdam? Verdachte: Dat waren eenvoudig goede referenties, die ik doorgaf. President: Waarom moest er 100 wor den betaald? Verdachte: Dat had ik als voorloopige som vastgesteld. President: U geeft de oplichterij niet toe, u achtte u zelf bevoegd? Verdachte: Natuurlijk, anders zou het nooit in mijn hoofd zijn opgekomen, af- ge- Officier: 't Is een schande, zooals u ie werk bent gegaan. U noemt Sabaty een M-kf" ^msterdamschen koopman, maar 't olijkt een Turksche souteneur te zijn u,pna .ht5: Ik wist niet' ik ben niet ge wend met dergelijke menschen om te gaan Art- In boogere regionen. (scherp): Dat heb ik gemerkt, u nae zelfs een eereraad benoemd zien uit :;°Js'e" fn gezanten samengesteld om over uw ontslag te oordeelen. rin^a.n,W0Jdtfde ten ,aste gelegdp verduiste- rend Firth tata® ,e° nadKle ,a" rWe' ie °n*kent °ok deze verduistering X1SS? ?epJee^d- Hii beweert voor 1600 obligaties te hebben gekocht. De verdere behandeling wordt dan ge schorst tot Zaterdag 3 Nov. 10 uur S SMOKKELEN VAN MARKEN. Zware straffen aan Nederlanders opgelegd. ap7^itHi,herinnert zich de arreatatie van het gezelschap van 14 Nederlanders in een tou- nngcar, dat door de Duitsche douane oo 29 september aan de grens werd aangehouden verdacht van marken smokkelen. Bij drie mannen en elf vrouwen werden gesmokkelde marken aangetroffen. Zij werden naar Kleef overgebracht en daar in voorloopige hechte nis gesteld. Later werden vier hunner tegen borgstorting in vrijheid gelaten. De anderen bleven in bewaring. Wegens ziekte werden eenigen tijd later nog twee vrouwen uit de voorloopige hechtenis ontslagen. De ander* 8 verdachten stonden Zaterdag terecht voor de rechtbank te Kleef. Het vonnis luidde: De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond in voltallige zitting. Ingekomen stukken. Door den voorzitter werd een afschrift voorgelezen van een brief, welke is verzonden om alsnog de bijdrage uit het aanvullend wegenfonds voor den Twuiverweg te ontvan gen. Door de onderhandelingen met de Lan- gedijker gemeenten en het hoogheemraad schap was deze uitkeering uitgetrokken Hierop was nog geen antwoord ontvan gen. Van den minister van sociale zaken was bericht ingekomen, dat de proef om tuin- bouwarbeiders in het vrije bedrijf te werk te stellen, doorgaat tot 1 Januari 1935. Verder waren mededeelingen ingekomen, dat de steun aan transportarbeiders door gaat tot z.g. December a.s.; dat de bagger- regeling tot 1 December wordt verlengd en dat de bijdrage in de werkverschaffing te Schoorl in het tweede kwartaal 1934 heeft bédragert 2389 (een voorschot van 900 is ontvangen.) Ingekomen was het jaarverslag van Maa-t- schapnelijk Hulpbetoon over 1933. De heer Lek stelde de vraag, hoeveel ar beiders thans in de baggerregeling werk zaam zijn. De voorzitter antwoordde: 11 arbei ders zijn aan hét baggeren, 13 werken in de proef en 3 in de werkverschaffing te Schoorl. De heer M. Duif: Wordt geen misbruik gemaakt door patroons om vaste arbeiders voor de proef of baggeren op te geven? De voorzitter zeide, dat dit hem niet bekend is. De heer C. D u i f stelde de vraag of een arbeider, die aan het baggeren is, naar de proef moet overgaan, indien dit verlangd wordt. De voorzitter antwoordde bevesti gend; de baggerregeling is werkverschaf fing en de proef is vrij bedrijf. Zonder discussie werd goedgekeurd de t.b.c.-verpleging van Dirk Bus Jr. Verlaging rentevoet geldleeningen. Met de geldschieters der gemeente is ge- correspondent over renteverlaging, welke uitstekend is geslaagd. In het geheel is aan rente gewonnen 240.50. Verzoek subsidie malariabestrijding. Door den economischen toestand zijn alle Subsidies ingetrokken, reden waarvoor thans een verzoek om steun kwam, omdat de werk zaamheden anders geen doorgang kunnen vinden. B. en W. hebben besloten afwijzend te be schikken.. De heer Lek betreurde het, dat op zulke kleine dingetjes wordt gekeken, doch het zal wel moeten. Volgens B. en W. besloten. Gemeentebegrooting 1935. Met ontstem ming werd gesproken over het feit, dat Ged. Statèn de begrooting moeten onderzoeken al vorens de raad haar kan behandelen. Voor het nazien werden de raadsleden, behalve de wethouders, aangewezen. Hierna sluiting. Niedorp's Gemengd koor en Kinderkoor gaf Zondagavond onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier een openbare uitvoering in de Prins Maurits alhier. Na een welkomst woord van den voorzitter, den heer Rougooi Werd door het koor achtereenvolgens gezon gen Oogstlied van J. W. Balke, Zondagmor gen van Jac. Bonset en Mijn Droomerke van G. H. Boedijn. Over het algemeen viel op de beschaafde zang en gezonde opvatting der Werken. Hoewel het was te constateeren, dat bijna alle oudere krachten de gelederen der vereeniging hadden verlaten, werd er in veel opzichten heel goed gezongen. Een twintig tal dames van de oudste meisjesklasse zong vervolgens De Standvastige Tinnen soldaat van H. v. 1 ussenbroek. welke uitvoering alle lof verdiende. 1 Iet laatste nummer van het koor Aan de schoone blauwe Donau van Joh. Strauss (met pianobegeleiding door mej. Ali Myts) werd eveneens op verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht en was een waardig slot van deze afdeeling. Het steeds daverende applaus van het goed opgekomen publiek was wel het beste bewijs, dat de nummers met groot genoegen zijn aangehoord. Niettemin wenschen wij het kcor, dat uit een 40-tal bijna alle jonge krachten bestaat, nog een flinke aanwinst van sopranen en te noren toe. Tot slot werd door de kinderaïdeeling op gevoerd het zangspel in drie bedrijven van Jantje in Modderstad, met medewerking van mej. Myts (piano). Hoewel enkele soprran- tjes blijkbaar niet vrij waren van planken koorts, schuilen hieronder in de toekomst vrij zeker vele goede krachten. Het uitbundig ap plaus bewees ook hier weer op welk een succesvolle wijze dit spel is uitgevoerd. Wanneer wij alles samenvatten, dan" kan de heer Hovenier met zijn vereeniging met vol doening op dezen avond terugzien, waarme de het publiek een werkelijk genotvolle avond is bezorgd. De leiding is in uitstekende han den. Na het sluitingswoord van den voorzitter had een enthousiaste verloting plaats, waar na met een gezellig bal werd besloten. Alhier is een R.K. dameszangvereeniging opgericht met 19 leden. In het bestuur zijn gekozen de dames J. van Schie, L. Mulder en J. Coenis. De omzet over de veiling van den Noor- dermarktbend heeft in de afgeloopen maand 113.292.73 bedragen, tegen in de overeen komstige maand van het vorige jaar 54.337.81. Naar Rusland. Naar wij thans vernemen zal de heer J. Krom Czn. als afgevaardigde naar Rusland gaan ten einde aldaar een en ander in oogenschouw te nemen en hiervan verslag te doen. Het ligt in de bedoeling, dat de af gevaardigden van Holland zich op 7 Nov. a.s. in Moskou zullen bevinden ten einde al daar tevens de jaarlijksche herdenking van de revolutie mede te maken. In verband hier mede zal de heer Krom hoogstwaarschijnlijk aan het einde dezer week daarheen vertrek ken. Gasprijsverlaging. petroleum. Concurrentie Blijkbaar in verband met de sterke con currentie van de petroleum en het daardoor verminderend gasverbruik heeft het bestuur van de Commissie van Beheer voor de Licht- bedrijven der Langendijker gemeenten en St. ancras de begrooting voor 1935 ingediend, waarbij rekening is gehouden met een gas prijsverlaging van 2 cent, zoodat die wordt 9 cent voor licht- en kookgas en 10 cent voor muntgas. 'T VELDT. W.O.L.-polder. Donderdag 25 dezer vergaderde het be stuur van den W.O.L.-polder 's avonds 7 uur ten lokale van den heer J. P. Pepping aan De Weel. De geloofsbrieven werden onderzocht van den nieuwgekozen dijkgraaf, den heer C. G. M. van Baar en den herkozen heemraad, den heer J. Ligthart, en goedgekeurd. Nadat burgemeester van Baar den eed had afgelegd volgde algemeene felicitatie. Betref fende het opdragen der werkzaamheden aan het electrisch net bij de wegkruising te Zij dewind werd besloten om aan den heer Feys een gedetailleerd uitgewerkt plan te vragen, waarop de goedkeuring vanwege het P.E.N. met bijbehoorende teekening en bindenden Priis- Het aanbrengen eener nieuwe en de wijzi ging eener bestaande duiker bij de boerderij van P. Wit te Zijdewind, in verband met deri aanleg van den nieuwen weg werd in over leg met den Provincialen Waterstaat gere geld. Een aangehouden voorstel tot het planten van visch in de polderslooten kwam in be handeling en werd afgewezen omdat men daarin geen polderbelang kon zien in de ge geven omstandigheid. Hierna sluiting. De heer A. van Setten van der Meer slaagde 26 October te 's-Gravenhage voor het machinistenexamen. ST. MAARTEN. Tot hoofdingeland van den polder St. Maarten is benoemd de heer P. Jonker en tot secretaris-penningmeester van dien pokkr de heer J. van der Ham. De heer M. Bijpost alhier is benoemd tot hoofdingeland van den polder van West- Friesland, genaamd Geestmerambacht. Wegwijzer geplaatst. Door bemiddeling van den consul alhier is door den A. N. W. B aan de Nieuwesluis nabij 't café. van den heer J. Breed een flinke wegwijzer geplaatst, in vier richtingen den te volgen weg aangevende. Dit is vooral voor vreemdelingen, een groote verbetering. Crisiscollecte. Ten behoeve van het plaatselijk crisis comité hebben eenige leerlingen der hoogste klasse van de openbare lagere school met inteekenlijsten geloopen. De totale opbrengst is zeker niet meegevallen. Het was slechts f 24.38. Volksonderwijs. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling van Volksonderwijs ten huize van den heer R. Laan. De belangstelling was slechts matig Ingekomen was de mededeeling van kerk voogden der herv. kerk, dat haar financiën niet meer toelaten subsidie te verkenen. Aan hen. die zich bij de schoolreisjes met dt regeling hebben belast, bracht de voor zitter een woord van dank. De collecte ten bate van het Fonds tot steun heeft ongeveer f 70 opgebracht. Tot leden der verschillende commissies werden benoemd' Voor de schoolspaarbank de heeren P. Bart. P. Honnigh en J. Bij houwer; voor idem te Lutjewinkel de heeren W. van der Loo, J. Th. Broersma en C. Faber. Aan de beurt van aftreding waren de be stuursleden de heeren P. Bart (herkiesbaar), H. Over, J. Vethman en W. Keetman (niet herkiesbaar). De heer Bart werd bij acclamatie herkozen, en voorts werden gekozen de heeren J. de Veer, H. D. Wilken en J. J Peetoom. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd daarna ter tafel gebracht en uitvoerig besproken en besloten aan den te benoemen afgevaardigde vrij mandaat te varkenen. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer P. Barten. Bij de rondvraag werd nog eens de aan dacht gevestigd op de behoefte om ieden 'te werven. EEN KREET OM ARBEID EN BROOD. Een katholieke demonstratie Amsterdam. in Gistermiddag is te Amsterdam een R.K. betooging gehouden om instemming te be tuigen met de door het R.K. Werkliedenver bond onlangs aan den raad van ministers gezonden adressen. Tegen half een kwamen de deelnemers aan de demonstratie, leden van den R.K. Volks bond, in de Derde Hugo de Grootstraat bij een. In den optocht werden doeken meegedra gen, waarin de verschillende punten in het adres genoemd, werden aangeduid als: „Wij vragen betere steunregeling", „Arbeid voor de jeugd, arbeid voor de werkloozen", „Het groote gezin raakt in de knel". Er werd getrokken langs de Bilderdijk- straat, Overtoom, Stadhouderskade, Mu seumplein, naar het Concertgebouw. In het Concertgebouw, dat geheel gevu'd was, werd vervolgens een vergadering ge houden onder leiding van den heer W. Stein- ter van het R.K. Werkliedenverbond, sprak, metz, waar de heer A. C. de Bruyn, voorzit- Van de adressen wilde spr. 'n nadere ver klaring geven. Zij zijn een kreet om arbeid en om brood. (De spreker werd hier in de rede gevallen door enkele personen, die pro testeerden en daden eischten. De zaal was even rumoerig, maar toen deze personen wa ren verwijderd, heerschte er verder volkomen rust). Spr. zette dan de verschillende punten in het eerste adres genoemd uiteen. Er wordt aangedrongen om spoediger besteding van het 60 milïioenen plan, waarvan er nu nog maar eenige milïioenen worden verwerkt. Aan den beschikbaren arbeid moeten zooveel mogelijk arbeiders worden gebruikt, zoo noo- dig met verkorting van den arbeidstijd. Ook wijdt het adres speciale aandacht aan de jeugdige werkloozen en de monetaire poli tiek van de regeering. In den chaos, zoo be sloot spr., moet zooveel mogelijk ordening komen. De tweede spreker, de heer W. J. Andries- sen, voorzitter van den Ned. R.K. Bouwvak arbeidersbond, behandelde meer speciaal het tweede adres. Het is de nood, die ons samen brengt zeide spr. Hij hoopte dat de regeering in dien zin het adres zal verstaan. Het adres pleit voor betere werkloozensteun, want door lager steun is verbittering gewekt. Spr. wist wel, dat er bij de regeering financieele zor gen zijn, maar dat neemt niet weg, dat mid delen gevonden moeten worden tot verbete ring. Wie nog wat heeft, moet daartoe bij dragen. Besloten werd een schrijven aan den raad van ministers te zenden, waarin instemming met de adressen wordt betuigd. DOOR DE TRAM GEDOOD. Gistei ochtend is in de Torenstraat nabij de Geest te Den Haag de 42- jarige K. v A. door eigen onvoor zichtigheid onder een motorwagen van lijn 20 geraakt De man was op slag dood Het lijk is naar het ge meenteziekenhuis getransporteerd. Gisteravond omstreeks zeven uur heeft een bewoner van de Singelstraat te Arnhem, ze kere B., bij het laten zien van een revolver f>er ongeluk een schot gelost. Het schot trof de 36-jarige mej. v. H., die in de kamer aan wezig was, in het bovenbeen. Mej. v. H. is p>er ziekenauto naar het ziekenhuis overge bracht. Haar verwonding is waarschijnlijk niet van ernstigen aard. Tengevolge van den hevigen storm is Za terdagavond te Harlingen van een perceel aan de Voorstraat een schoorsteenbord naar beneden gewaaid. De ruim 30-jarige weduwe Weber werd hierdoor getroffen en is met een zware hoofdwonde naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Gisteravond omstreeks 6 uur is brand uit gebroken in de woning van den heer van Bers, aannemer, wonende op de grens tus schen de gemeenten Bergen op Zoom en Hal steren. Het huis stond in een oogwenk in lichter laaie en met achterlating van den ge- heelen inventaris moest de familie, die juist van de kermis te Bergen op Zoom was terug gekeerd, de woning verlaten. De brandweer van Bergen op Zoom ver scheen kort na het uitbreken van den brand met een motorspuit ter plaatse, terwijl even later ook de brandweer van Halsteren aan wezig was. Gelukkig, dat het op dat moment regende, daar anders een stroomijt, die tegen een belendend perceel was geplaatst, even eens in brand zou zijn gevlogen. De woning van v. B. brandde totaal uit. Om 7 uur begon de brandweer de nog over eind staande muren omver te halen. De oor zaak van den brand, die vermoedelijk in de schuur is ontstaan, is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gistermorgen is het driejarig dochtertje van de familie G. Wirken te Gilze, op onver klaarbare wijze in de, achter het huis gele gen, waterput geraakt en verdronken. BRAND IN DEN HAARLEMMERMEERPOLDER. Zeven paarden omgekomen. Zondagavond omstreeks twaalf uur oni- s'.ond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in een der bij de boerderij van den landbouwer M. Breuren aan den Aalsmeer- derweg in den Haarlemmermeerpolder staajp de graantassen. Door den feilen wind sl* gen de vlammen spoedig over en in een oog wenk stond de boerderij in lichterlaaie De brandweer uit Hoofddorp, die spoedig met de motorspuit ter plaatse was, tastte het vuur met twee stralen aan, doch kon weinig uit richten. Slechts het voorgedeelte van de wo ning kon voor het vuur gespaard blijven. Verder is alles een prooi der vlammen ge worden. De inboedel kon grootendeels gered worden. Toen de brand uitbrak, waren de bewoners reeds ter ruste, zij moesten in nachtgewaad vluchten en vonden een onder komen bij omwonenden. De geheele graan oogst en een groote hoeveelheid stroo en verschillende landbouwwerktuigen werden een prooi der vlammen. Zeven paarden kwa men in de vlammen om. Omstreeks half twee kon gezegd worden dat men het vuur meester was. De schade kon nog niet vastgesteld wor den, zij wordt echter door verzekering ge dekt. 237. Nauwelijks had het vuur de kisten met vuur werk bereikt, of daar begon 't feest al. Sterretjes, don derbussen en kleurige molentjes vlogen en spetterden door de lucht, dat het een lust was om te zien De vuurwerkstukken ontploften bij tien tegelijk. 238. Toen kwam het slotstuk, het hoofdnummer aan de beurt. Dat was een geweldig groot stuk vuurwerk. Nauwelijks had het vuur deze kist bereikt, of de boel barstte met een donderende knal uit elkaar en daar stond in de lucht geschreven, met vurige letters: „Leve Piet en Drein!"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7