Agenda KIJKEN is KOPEN buCLOECK HechtsaoAen Ernstig Verkeersongeval Jitck S. Schooi JUovuiciaal 'ïlieutas Slad en Omgeving Alkmaarsche Politierechter lin&- door defect aan stuur. DRIE GEWONDEN. beverwijk. bergen. de reis van prinses juliana naar engeland. de postvluchten op indie. recordverbetering jones en waller. groote kerk aangereden. hoogheemraadschap noord hollands noorderkwartier. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 1—5 uur (Zondag, laatste dag, 105 uur), tentoonstelling schilderijen en teeke- ningen van K. Z. O. D. aan de Oudegracht 275. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Oliver Twist (rom.); hoofdrol het wonderkind Dickie Moore. Extra: De Londen—Me!- bourne luchtrace. Toegang boven 14 jaar. Woensdag, half 3, middagvoorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Als je jong bent (rom.); hoofdrollen Joseph Schmidt, Szöke Szakall, Liliane Dietz. Toegang alle leef tijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duiin. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag, half 3, middagvoorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De stem van het hart (avont.); hoofdrollen Karl Ludwig Diehl. Brigitte Horney, Her man Speelmans, Hans Leibelt. Extra: De LondenMelbourne luchtrace. Dinsdag 30 October. 8.15 uur, handelsschool, lichtbeelden avond over vogelleven door Jan P. Strijbos, voor de Volksuniversiteit. 8 uur, Waakt en Bidt, samenkomst Stads evangelisatie. Woensdag 31 October. 8 uur, Logegebouw. lezing door den heer Theunisse uit Overveen voor de vereen, van spiritisten Harmonia. Dinsdag 6 November. 8.15 uur, handelsschool, lichtbeelden- avond over vogelleven door jan PStrijbos, voor de Volksuniversiteit. 8 uur, 't Gulden Vlies, abonnementsvoor stelling „Sheppey" door het Vereenigd Rot- terdamsch-Hofstadtooneel. Openb. strafzitting van 29 October. GEEN SUCCES. De heer Karei M., een kermisreiziger, was bij verstek veroordeeld tot 35 boete of 25 dagen hechtenis en had tegen dit vonnis verzet aangeteekend. Het be trof hier het niet voldoen aan een amb telijke vordering Eisch en vonnis be krachtiging van het gewezen vonnis. Het feit was gepleegd op 25 Februari op den Hoomscheweg. ONDEUGDELIJK MIDDEL OM EEN NIEUWE FIETS TE KRIJGEN. Barend de W., 'n 20-jarige jongen te Castricum, had begeerte naar een nieuw rijwiel en om aan de noodige con tanten te komen, had hij op diverse tijdstippen kippeneieren weggenomen, teneinde van de opbrengst zijn nieuwe karretje te bekostigen. Deze persoon was ook al in het gelukkig bezit van een meisje en wilde met haar gezellige fiets tochtjes maken. Hoe krijg je 'tin je her- sensbol? vroeg de politierechter. Het bleek, dat het jonge mensch op 't gebied van eerlijkheid heelemaal niet O Kee was, aangezien hij zich ook al aan kaas en fruit had vergrepen. Te kippeneieren waren het eigendom van Barend's patroon, die presumptie kreeg op zijn knechtje en hem op hee- terdaad betrapte. De gestolen kaas was gevonden, half door hem uitgegeten. De verloving is nu af. Na verhoor van den heer Wiggers werd deze daadwerkelijke „kippenmel- k-i die de fiets had afbetaald uit het „eierenpotje", veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf, voorwaardelijk met 3 proefjaren en schadevergoeding voor de gestolen eieren. TREURIGE MENTALITEIT. De niet verschenen Jan K. te Berkhout had op 21 Augustus een kip op zoo er gerlijke en ruwe manier mishandeld, dat de rijksveldwachter Edam uit Landsmeer het noodig achtte proces verbaal op te maken en het jammerlijk geknoeide dier later door afmaking uit zijn lijden verloste. De kippenbeul gedroeg zich zeer on verschillig en ongevoelig. Hem werd opgelegd 30 boete of 20 dagen. GEZELLIG AVONDJE. Mej. Gerda Z., geboren Duitscher, eer tijds wonende te Castricum, daarna te Hoorn en thans te Leeuwarden, maakte haar entree voor den Politierechter op grond van de omstandigheid, dat zij op 4 Juni te Castricum den koopman E. Plakker had mishandeld met een stoel en diens dochter een klap had gegeven dat zij tegen een deur aanstoof. Bedoelde Fraulein had te voren bij Plakke dienst gedaan als huishoudster, doch aangezien haar handen wat los aan haar lijf zaten tot nadeel van de kinderen des huisvaders, werd het wen- schelijk, deze relatie te verbreken. Dit ge schiedde ondereen gewpldige her-ie, want ook Fraulein had haar hand'an- gers en met gevolg deze strafzaak. Fraulein gaf een lezing van de scène, die voor mijnheer Plakke weer niet be paald aangenaam was en nadat ieder zijn of haar grieven had uitgebracht veroordeelde Politierechter de dame tot slechts 7 boete of 5 dagen hechtenis. STREEKER CONVERSATIE. Mej Geertruide Maria Huisvr R. te Grootebroek, had mej. Rijn, geboren Duin, eenige woordjes toegevoegd, die meer op den Amsterdamschen Zeedijk dan in het eerbare Grootebroek thuis hoorden. Het scheen wel 'n wederzijdsch scheidpartijtje. Eisch en vonnis 10 boete of 5 dagen hechtenis. DWAZE STREEK. De stokdoove 21-jarige arbeider Engel L te Castricum, die met een hoorn en de reuze stem van den heer Emmerig bewerkt moest worden, had op 8 Juli op het zeestrand een aan de getuige W. Pastoor toebehoorende portemonnaie, inhoudende 1 gulden, zich weerrechtelijk toegeëigend. Hij beweerde de portemonnaie gevonden te hebben, doch hij had na die vondst een ver dachte haast getoond en werd eveneens mei bekwamen spoed veroordetld tot 25 boete of 15 dagen plus 2 maand gev. voorwaarde lijk met 2 proefjaren als knuppel achter de deur. NET WAS ANDERS. De niet-verschenen heer Cornelis W. had op 22 Juni ter gelegenheid van de kermis te Schagen de onderwijzeres mej. S. Watertor in het café Boontje zonder eenig motief een klap in haar gelaat te geven. Als een aaitje kon deze aanraking niet worden beschouwd. 10 jaar geleden had Sijtje wel eens met ver dachte gedanst, doch wenschte toen geen ver dere relatie. Hij had haar eenige brieven ge schreven, waarvan zij niet gediend was Eisch en vonnis 20 boete of 10 dagen. OF DIE HET HELPEN KON. De niet verschenen Wieringer Wilh. S. te Wieringen had bij het uitreiken van een dag vaarding den brigadier Bergsma eenige be- leedigende woorden toegevoegd. Eisch en vonnis 25 boete of 15 dagen. VERKEERDE KEUZE. De leider der voetbalclub B.A.C. te Anna Paulowna Klaas P. was misschien beter lei der dan penningmeester, althans hij had het er toe geleid, dat hij nu terecht moest staan wegens verduistering van ƒ11 gestorte con tributie. Het bleek, dat deze meneer ver van eerlijk was en gevorderd werd 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak tegen den reeds drie maal veroordeelden voetballer drie maanden gevangenisstraf. GAUW AANGEBRANDE UIEN- EXPORTEUR. De heer Hendrik P. te Bovenkarspel, niet verschenen, had het goed gevonden den 38-jarigen landbouwer P. Groot een slag in 't gelaat te geven. De heer Groot wenschte bemiddelend op te treden tus- schen verdachte en een anderen land bouwersknecht die ruzie hadden. Het feit had plaats op het Veilingsterr in. Eisen en vonnis 20 boete of 10 dagen. BELEEDIGING VAN EEN DORPS BURGEMEESTER. De gebrilde tuinder Klaas S. te Wijdenes had in de Enkh. Crt. van 12 Juni den burge meester van Wijdenes, door hem genoemd Leekenes, den heer C. J. de Goede beleedigd i nde Westfriesche taal en stond deswege terecht met niemand minder dan mr. Jan Duys als verdediger. Het geincormineerde stuk werd door mr Ledeboer, die het een af schuwelijk stukje litteratuur noemde, niet onverdienstelijk voorgelezen en wij konden er uitproeven, dat de schrijver den burge meester verweet de raadsleden „beduveld" te hebben en voorts te kennen had gegeven, dat de burgemeester zich schamen moest. Burgemeester de Goede, voor het getuigen- hekje gearriveerd, verklaarde door bedoeld stukje zich in eer en goede naam aangetast te hebben gevoeld. Wat verdachte betrof, hij ontkende de be doeling tot beleedigen te hebben gehad. Hij wilde alleen maar uiting geven aan de ont stemming van een deel der bevolking tegen den burgemeester. Mr. Duys vroeg den burgemeester, hoe hij precies zoo wist, dat Leekenes beteekende Wijdenes. Was dat omdat die toestanden te Wijdenes zoo bestonden? De heer Arnold, red. Enkhuizer Courant erkende het bewuste stuk te hebben opge nomen. Hij had zulks gedaan omdat hij dacht dat het nonsens was. Dit is nu de tweede maal dat de Enkhuizer Courant der gelijke stukken opnam. Ik zou in het vervolg maar wat voorzich tiger zijn, zeide de politierechter tegen den heer Arnold, want die courant maakt u er niet beter op. De officier beklaagde zich over de bladen, die heel wat drukte en last veroorzaken, zoo wel voor het parket als voor de redactie en de verdachte releveerde voorts dat omtrent den verkeerden hoofdonderwijzer die zou zijn gearresteerd voer den strafrechter was ge bleken, de rechte persoon te zijn en deze insiniatie was voor den burgemeester als hulp-officier van justitie zeer zeker belee- digend. Er waren andere wegen om zich over een dergelij gezagsdrager te beklagen, indien hij daartoe aanleiding vond. Evenals de politierechter sprak de officier zijn ongenoegen uit over de Enkhuizer Cou rant. Ten slotte achtte de officier de schriftelij ke beleediging ernstig en bewezen en vorder de 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Mr. Duys vermeende, dat men deze zaak niet te tragisch moest opvatten en zag in du stuk geen gezagsaantasting van ernstigen aard. Over hetgeen hij zelf in diverse cou ranten, onder meer in de Vrije Westfriesch had te verduren, zou pleiter maar niet uit wijden. Pleiter nam niet aan, dat verdachte de bedoeling niet had te beleedigen en wees er op, dat men met gezagsbescherming niet te ver moet gaan. Wat al te heftige en persoonlijke cri- tiek is niet aangenaam, maar lang niet altijd beleedigend. Voorts vroeg pleiter of hier inderdaad maar zonder eenig motief critiek was uitgeoefend. Dit moest men bij de strafoplegging toch wel disconteeren, men moest niet vergeten, dat deze burgemeester al eens 'n schrobbeering heeft ontvangen, van den commissaris der koningin. Pleiter noemde nog eenige voorvallen i le gemeente Wijdenes en waarschuw de tegen de ziekte van aJ te ijverige ge- zaesbescherming Mr. Duys verzocht ten slotte een lichte straf, desnoods een voorw. veroordee- Opgelegd werd ten slotte ter zake De- leediging 25 boete of 10 dagen. Afstand van hooger beroep werd ge daan zoowel door veroordeelde als officier. RUMOERIGE SCENE TE OBDAM. De heeren Joh. S. uit Obdam en Hendr. O. uit Heerhugowaard, hadden op 16 Juli te Obdam den landbouwer G. Keu- ning gezamenlijk met een paal geslagen waarbij hij bloedend werd verwond. Deze kloppartij had plaats op of bij het land van Stuijt. Deze heeren stonden heden terecht. De eerste verdachte werd juridisch bijgestaan door mr. v. d. Loos. De heer Keuning diende een schade rekening in ten bedrage van 31 wegens geneeskundige behandeling en bedrijfs schade. Volgens verdachte had verdachte O. ook een mes in de hand. De heer Keu ning verklaardt op de vraag van den verdediger zelf ook al eens wegens mis handeling te zijn veroordeeld- Voorts moest Keuning toegeven reeds vroeger onaangenaamheden met eersten ver dachte te hebben gehad. Mej. Overtoo:m, echtgenoote van verdach- teS en zuster van verdachte O, verklaarde, dat Keuning haar regenbak had dichtge maakt met prikkeldraad, haar van 't erf af gegooid en met een paal geslagen. Daarvan kwam haar man en ontstond de vechtpartij De officier sloeg dit vechtpartijtje, uit on verdraagzaamheid geboren, niet voor 100 procent aan en vorderde tegen ieder 20 boete of 10 dagen. Verdediger releveerde, dat het hier betrof een burenruzie over het eigendomsrecht van een boomgaard. Keuning was bij kort geding in 't ongelijk gesteld, omdat hij zijn rechten 'had overschreden of liever zich aan een on rechtmatige daad had schuldig gemaakt. PI. achtte hier art. 41 strafr. van toepassing en vroeg ontslag subs. een meer clemente straf. Vonnis: ontslag van alle rechtsvervolging. ACHTER DE GLADIOLEN HEEN GEZETEN. De niet verschenen heer Jan M. te Opperdoes had zich op 11 Juli j.1. een partijtje gladiolen toegeëigend, eigen dom van den 18-jarigen J. Ch. Wijdenes, die met die vrijpostigheid geen genoe gen nam. De schade was 40 ct., die niet vergoed was. Vonnis 15 boete of 10 dagen. EEN ONBEHEERSCHTE COMMANDEUR De 41-jarige commandeur van de marine werf Teunis Joh. K. te Den Helder stond te recht omdat hij op 4 Juli den korporaal-tor- Gdomaker A. L. Kampman een slag in 't ge- at had gegeven, zulks naar aanleiding van een aanrijding met elkanders rijwielen. De commandeur voor dit feit terecht staande, erkende en verontschuldigde zich, dat hij een maaglijder was en een stomp met het fietsstuur tegen die zwakke maag had ge kregen. De torpedomaker zeide op zijn beurt, pas zijn been te hebben gebroken en dat hij onder zijn fiets lag, wat ook niet prettig was Vonnis, 10 boete of 5 dagen overeenkomstig eisch. Wordt vervolgd. woonlijk niet meer wist, dan dat deze in één nacht uit den grond kunnen verrijzen en dat zij met een schok ook weer vernietigd kon den worden. Op den Rijksweg vlak bij de plaats, waar u woont, reed gisterenavond uw auto. Toen u plotseling sterk moest rem men gebeurde er door een wonder - gelukkig - niets. Maar wanneer u niet onmiddellijk uw auto in orde laat brengen komt er misschien morgen zoo'n bericht als hierboven staat over il in de krant I Ds. M. H. Heykoop te Utrecht heeft voor een beroep naar Enkhuizen en Andijk van de ger. gemeenten aldaar bedankt. Schorseneeren. De jaarl. blocveiling aan schorse neeren vindt plaats op 7 en 14 Nov. Zondag j.1. werd in het schoolgebouw der Berger schoolvereeniging weer de jaarlijk- sche tentoonstelling van paddestoelen gehou den. Daartoe aangemoedigd in de lessen voor natuurlijke historie, hadden de leerlin gen een uitgebreide verzameling bijeenge bracht, welke onder leiding der leerkrachten was uitgestald in het lokaal voor handenar beid. Voorts waren aanwezig een groot aan- al versierde mandjes met paddestoelen en herfstvruchten,- zoowel van de jongste leer lingen als de oudste. Zeer de aandacht trok een inzending van niet minder dan een 80 verschillende soorten paddestoelen en zwam men. die met zand, mos, kleine varenplantjes en duinvruchten, tot een artistiek geheel was gemaakt. Een prachtig stilleven, zoo oordeel den vele bezoekers. Aardig was het te hooren, dat de kinderen allen vertrouwd zijn geraakt met een groot aantal soorten en er verschillende bijzon derheden van weten. Er is zeker in dit op zicht heel wat ten goede veranderd bij de jeugd, die 13 jaar geleden, toen de schoolver eniging haar eerste tentoonstelling op dit gebied organiseerde, van paddestoelen ge- Naar wij vernemen zal het bezoek van H. K. H. Prinses Juliana aan Engeland in ver band met het huwelijk van Prins George, hertog van Kent, en Prinses Marina 12 14 dagen duren. H. K. H. zal logeeren bij haar nicht de gravin van Athlone. De Ijsvogel is op uitreis te Allahabad aangekomen. De Kwartel is in Caïro geland. Jones en Waller zijn op hun tocht MelbourneLonden te 1.45 plaatselijke tijd te Karachi aangekomen. Gisteravond te omstreeks half twaalf is een groote vrachtauto, beladen met 3 melkketels, tegen den hoek van de Groote kerk aangereden, waardoor het zich aan den kant van de Langestraat bevindende portaal zeer ernstig is beschadigd. De bestuurder der vracht auto is onmiddellijk doorgereden, doch is later door de politie te Beverwijk aan gehouden. De politie stelt een onderzoek in. Onmiddellijk zijn veiligheidsmaat regelen getroffen. Naar wij vernemen zal de schade on geveer 1000—1200 bedragen. Daar de vrachtauto een groote afme ting had, had de bestuurder van het ge- heele ongeval niets bemerkt. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. Bij het passeeren eener auto aan het be gin van den Twuijverweg naar St. Pancras, geraakte de motorrijder H. de Wit van Broek op Langendijk in een kuil van den weg waar door hij de macht over zijn stuur verloor, over den kop sloeg en met een smak terecht kwam in het daarnaast gelegen weiland. De doktoren Destrée en Verdonk, welke spoedig ter plaatse waren, constateerden, na over brenging per brancard naar de ouderlijke woning, een lichte hersenschudding, terwijl de getroffene tevens nog verschillende schrammen en builen had opgeloopen, daar hij door een hekwerk van prikkeldraad was geslagen. Van de motor, welke tegen een boom terecht kwam, was het voorwiel in el kaar gedrukt. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voor- loopig diploma machinist ter koopvaardij onze plaatsgenoot de heer D. G. van Weel deren. DIPLOMA BEHAALD. Bij de op 27 dezer door de „Ver. v. Leer. in stenografie en machineschrijven" te Den Haag gehouden examens, behaalde mej. M. Blom, alhier, het praktijk-diploma voor ste nografie in de Engelsche taal. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 23 TOT EN MET 29 OCTOBER 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: „Het K.euterhuis" (eig. mevr. A. J. Ven- verloo—Donders), Langestraat 46. Winkel in baby- en kinderkleeding. P. KOOPMAN, Akerslaan 1. Groenten- handel. S. Witte, Kanaalkade 38a. Timmerman en kleinhandel in hout. Bergen: E. N. O. S. (eig. C. v d. Berg), van Borse- leniaan 6. Fieisenverkoop en reparatie. Den Helder: „Valuta Huis" (eig. K. H. Bok), Spoor straat 103. S:ga:enhandel. J. W. van Velthuijsen, v. Galenstraat 54. Manufacturenhandel. L. Post, Basstraai 62. Balker. Sigarenmagazijn „Kromo" (eig. P. v. Lopik), Spoorstraat 89 G. Bruining, Ooievaarstraat 44. Heeren kapper Bouw- en aanneembedrijf, voorheen H Doorn N.V., Keizersgracht 33. Wijzigingen: Alkmaar: Koopman en Dekker, Akerslaan 1. Groen- tenhandel. Vennootschap ontbonden. Castricum: J. Kehl, Dorpsstraat 72. Bloemenwinkel annex kweekerij. Overgegaan aan J. Cools. Hetloo: Café „Zomerlust". Rijksstraatweg A 194. Nieuwe eigenaar: P. J. Sleper. Den Helder: M. de Groot, 2e Vroonstraat 95. Thans uitsluitend grossier in tabak, sigaren en siga retten. 6 Garage Moll 2e Vroonstraat 91. Thans ook leparatieinrichting. Filiaal gevestigd' Kapperstraa' 2—6. Nieuwe Niedorp: Wed. A. Houtkooper. Dorpsstraat C 47. Gevolmachtigde benoemd. Opheffingen: Den Helder: J. A. Deijinann. Spoorstraat 86. Handel in papier en schrijfbehoeften. B!o.:mrnir"gazijn „Multiflora" (eig J. C. Bruin), Bierstraat la. De voorzitter, de heer Wijdenes Spaans, uit de Anna Paulownapolder, heeft tegen 7 November een algemeene vergadering van het bestuur uitgeschreven in het Gemeen- landshuis te Alkmaar. In de oproeping worden de leden er aan herinnerd, dat gereisd behoort te worden per spoor, tram of een ander openbaar vervoer middel en dat alleen in zéér bijzondere ge vallen voor rekening van het Hoogheemraad schap van auto's mag worden gebruik ge maakt. Vermoedelijk is deze opmerking noo dig geworden, door geconstateerde misbrui ken. Een bedrag van 1400 voor een auto van den dijkgraaf komt ons ook wat hoog voor. Voorgesteld wordt in eigendom, beheer en onderhoud van Alkmaar, de Hoeverweg over te nemen. Mede wordt voorgesteld om de banne Valkoog te Valkoogerdijk over te ne men en van den polder Burghorn den weg op den ouden Westfrieschen dijk in de ge meente Schagcn en van de banne Oude Nie dorp den nieuwen weg in de gemeente Oude Niedorp. Men ziet, dat Uit college, dat als water schap, door het tot stand komen van den Af sluitdijk, verminderde beteekenis heeft gekre gen, als wegschap in beteekenis toeneemt. De volgende voorstellen beoogen de uitgif te van erfpacht aan de provincie, voor een stukje grond onder Avenhorn, ten behoeve van een transformatorhuisje; dé aankoop van een stukje grond van den heer Jan v. d. Oordt te Schagerbrug, ten behoeve van de verbetering van den doorgang in den West frieschen binnendijk te Lagedijk; de aankoop van een stukje grond van D. Bas te St. Maar ten: tot aankoop van een perceel grond aan denHaredamsdijk van M. Rooring te Zijpe. Voorts werd voorgesteld te Obdam en aan den polder Obdam, in verband met de weg- verbetering te Obdam een stukje grond te verkoopen, waarop het brandspuithuisje staat en een gedeelte bermsloot. Een volgende voorstel beoogt de aankoop van grond van diverse eigenaren voor de verbetering op den Walingsdijk tusschen Ur- sem en Avenhorn. Tenslotte werd voorgesteld te besluiten tot verkoop van een strook grond van den St. Aagtendijk aan de provincie ten behoeve van de verbetering van den Hoflanderweg te Wijk aan Zee en Duin. Na dit punt komt de behandeling van de begrooting 1935 aan de orde. De begrooting. Voor 1935 wijst voor dén gewonen dienst een ontvangst en uitgaaf aan van 1.024.360 en voor den buitengewonen dienst 243.160. De begrooting vangt aan met een saldo van den gewonen dienst van 107.430. De algemeene bestuurskosten zijn geraamd op 87.530, voor pensioenen, verzekeringen en wachtgelden wordt noodig geacht 36040 en voor werken 400.780, terwiil van belas tingen een ontvangst van 824.000 wordt geraamd. De lasten. In hun aanbiedingsbrief zeggen dijkgraaf en hoogheemraden, dat bij het samenstellen van de begrooting voor 1935 een lastenver laging van 5 pCt. mogelijk is. Voor den voormaligen Zuiderzeedijk kan met het dagelijksch onderhoud worden vol staan. De reconstructie van de Hondsbossche zee wering zal in 1935 hoogstwaarschijnlijk wor den voltooid. Voor 1935 kunnen de onkosten weer op 19770 minder worden geraamd dan in 1934. De Hondsbossche zeewering zal in 1935 in een dergelijke staat verkeeren, dat ook bij zware stormen het optreden van belangrijke schade zeer onwaarschijnlijk zal zijn. Ook in deze begrooting is gerekend op ver betering van verschillende wegen. Tegenover de uitgave van de geraamde post van wegenonderhoud en wegenverbete ring in 1935 van 216.100 staan ontvang sten wegens aandeel in de provinciale uitkee- ring uit het wegensfonds en wegens bijdrage van de provincie in de kosten van wegen, oorkomende op het aanvullend wegenplan, tot een gezamenlijk bedrag van 57.020, als mede van 900 van de gemeente Callants- oog voor het onderhoud van den weg op den Voordijk, en 550 van de Provincie voor het onderhoud van den straatweg op den Westerdijk van Drechterland. Bovendien worden verschillende der voor gestelde wegenverbeteringen ook nu weer dienstbaar gemaakt aan bestrijding der werkloosheid, waarvoor van verschillende gemeenten een bijdrage zal worden ontvan gen. Evenals vorige jaren bieden wij uwe ver gadering tevens ter vaststelling aan: a. een concept-besluit tot het aangaan eener kasgeldleening tot een bedrag van ten hoogste 750.000, rentende ten hoogste 11 procent boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank N.V. (bijlage I); b. een concept-besluit, waarbij aan ons machtiging wordt verleend alle werken, voorkomende in de begrooting, waarvan de vermoedelijke kosten de som van 10 000 te boven gaan met uitzondering van de wer ken aan de Hondsbossche zeewering in eigen beheer uit te voeren (bijlage II). Uwe machtiging tot onderhandsche aanbe steding van werken en leveranties, waarvan de vermoedelijke kosten een som van 500 te boven gaan, ons verleend bij uw besluit van 12 December 1928, was algemeen en behoeft thans niet weder opnieuw door u te worden verleend. PADDESTOELENEXCURSIE En paddestoelententoonstellingen. De heer A. H. Bijleveld schrijft ons: Wel heeft de herfst allerlei menschen (vooral jongelui) in beweging gebracht èn om die herfstverschijningen te gaan zien èn om ze in te zamelen, ja ook wel. om ze te bestudeeren. En op zoo'n ex cursie ziet ge van allerlei. Zoo op d'e van de Natuurhistorische Vereeniging! (afd. Alkmaar) naar Bergen b.v. wel haast alle gewone soorten Amanita's en

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2