Agenda Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cen^g* Officiëele opening asfalteering Koorstraat-Ritsevoort. klasse D EEN „LUTINE" BIJ TORONTO? Journaliste zal er naar duiken. MEXICO EN DE KATHOLIEKE KERK. DRAMA IN VOLLE ZEE. Schipper's voeten vastgevroren. D. F. W. VAN REES. f Voorzitter mandaten-commissie van den Volkenbond. JUFFROUW DOODGEREDEN. Bij het oversteken van den weg. ALS DOOR EEN WONDER GERED. Auto door trein gegrepen; chauffeur ongedeerd. SALARIEERÏNG GEMEENTE POLITIEAMBTENAREN. Een onderhoud met den minister. Stad en Omgeving Burgemeester knipt het lint door. Groote belangstelling. Het woord aan den heer Masee. Een woord van den burgemeester. De voorzitter van de winkel week aan het woord. Verschillende gelukwenschen. Wethouder Klaver aan het woord. Weeroverzirht. TORENBRAND ST. DOMINICUS- KERK. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 15 uur (Zondag, laatste dag, 105 uur), tentoonstelling schilderijen en teeke ningen van K. Z. O. D. aan de Oudegracht 275. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Oliver Twist (rom.); hoofdrol het wonderkind Dickie Moore. Extra: De Londen—Mel- bourne luchtrace. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Als ie jong bent (rom.); hoofdrollen Joseph Scnmidt, Szöke Szakall, Liliane Dietz. Toegang alle leef tijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De stem van het hart (avont hoofdrollen Karl Ludwig Diehl. Brigitte Horney, Her man Speelmans, Hans Leibelt. Extra: De Londen—Melbourne luchtrace. Woensdag 31 October. 8 uur, Logegebouw. lezing door den hewr Theunisse uit Overveen voor de vereen, van spiritisten Hamonia. Zaterdag 3 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert Arb. Muziekver. „Excelsior". Een 61-jarige duikster, Margaret Camp bell Goodman genaamd, heeft een wrak ont dekt op den bodem van de zee, waarin zich een schat van 100.000 pond sterling meet be vinden. Zij zag het wrak. toen zij de p'aats per vliegtuig passeerde, en vatte het plan op, om naar het wrak te duiken en den schat er uit te halen. Met dit werk'zullen eenige we ken gemoeid zijn. Het wrak is van den schoener de „New Brunswick", die in 1859 gezonken is. Marga ret Goodman was vroeger verslaggeefster bij een groote New-Yorksche courant. In 1917 heeft zij als duikster groot succes geoogs', toen zij voor 60000 pond sterling aan koper haa'de uit het wrak van de „Bewabic", een schip, dat in 1865 in het Huron-meer gezon ken is. Het Mexicaansche regeeringsblad „Na- cional" meldt uit Quetaro dat het staatscongres de cultuurwet heeft opge heven met het motief, d.at de activiteit der geesteliiken onnood'g is. Derhalve worden de tot dusverre uitgegeven ver loven tot functie-uitoefening ongeldig verklaard. In Los Tuxtlas in den staat Vera Cruz ziin alle kerken gesloten. In den staat Cucatan heeft de gouver neur bevel gegeven, dat alle ambtenaren de heiligenbeelden uit hun woningen moeten verwijderen, op straffe van ont slag In het staatsparlement van Du- ranya is een nieuwe cultuurwet inge diend, waarbij het aantal geestelijken van 25 op 9 voor den geheelen staat ver laagd wordt. De Engelsche treiler Earl Kitchener uit Huil, waarvan gisteren reddingsboeien aan de IJslandsche kust zijn aangespoeld, zoodat men reeds vreesde, dat de treiler was ver gaan, is gisteravond laat te Akureyri op IJsland binnen gevallen. In den stroom van Zaterdag en Zondag j.i. was de brug en een boot van de treiler weggeslagen. Twee ma trozen waren gewond en moesten bij aan komst naar het ziekenhuis worden overge bracht De schipper had 54 uur achter elkaar aan het roer gestaan, zoodat zijn voeten waren bevroren. SBimtmtand Hedenmorgen is na een langdurige ziekte te Montreux op 71-jarige leeftijd overleden de Nederlandsche vice-vocrzitter van de mandaten- commissie van den Volkenbond F. W. v. Rees. Tengevolge van zijn ziekte kon de heer D. F. W. van Rees reeds geruimen tijd niet meer deelnemen aan de werkzaamheden van de mandatencommissie en was hij ook niet meer aanwezig in de mandatencommissie, die juist thans te Genève bijeen komt. Uit Genève wordt gemeld, dat de heden morgen gehouden zitting der mandaten commissie werd geopend met de herdenking van den overleden vioe-voorzitter D. F. W. van Rees. De overledene wérd op 11 Maart 1863 geboren. Gisteravond, toen de 56-jarige mej. M., directrice van de stichting „Nieuwhuis" te Baarn den rijks straatweg te Wassenaar overstak, werd zij gegrepen door een luxe auto bestuurd door den heer F. C. H., die uit de richting Leiden kwam. De dame, die ernstig werd gewond, is vrijwel direct oveneden. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het politiebureau te Wasse naar. T >che Boys »-»/-v r-» TiT-»*r iwr/\*nM7n o rrirrv J i nra_ Kronrrf 1 i?eren telings in g« Eiberne*; twe' K WeecAecicht Gistermorgen zou een vrachtauto van de firma Beunk uit Enschede een inboedel uit Glanerbrug overbrengen naar Dedemsvaart. Op den ohbewaakten overweg aan de lijn GronauEnschede werd de auto gegrepen door den van het station Glanerbrug komen den motortrein. De wagen werd over een lengte van p'm. 50 meter meegesleurd en to taal vernield. Wonder boven wonder kwam de chauffeur er zonder kleerscheuren af. Hij had van den naderenden trein niets be speurd, ofschoon het uitzicht naar beide zij den ruim is. VERDRONKEN. De 28-jarige schippersknecht Anne van den Noord, varende op het motorschip „Op Hoop van Zegen", geladen met lijnkoeken van Amsterdam naar Leeuwarden, is gister middag bij de zwarte ton van het Enknuizer Zand over boord geslagen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. AANRANDER GEPAKT. Na veel nasporingen is de politie te Ter- borg er in geslaagd den man aan te houden, die zich de laatste maanden aan tal van aan randingen van vrouwen en meisjes had schuldig gemaakt. De aangehoudene is een inwoner van Gendringen. Een dezer dagen hadden, de vertegenwoor digers van de hoofdbesturen van den Alge- meenen Nederiandschen Politiebond, den Al- gemeenen Bond van Politiepersoneel in Ne derland, den Nederiandschen R.K. Politie bond St. Michaël en den Bond van Chr. Po litieambtenaren in Nederland een onderhoud met den minister van binnenlandsche zaken, ter bespreking van de salarieering der ge- meente-poütie-ambtenaren in verband met de door den minister aan diverse gemeente besturen ter zake kenbaar gemaakte richt- cijfers. Door de vertegenwoordigers der organisa ties werd met nadruk betoogd, dat de door den minister, aangegeven salarieering van 13001700 voor de gemeenteveldwach ters, in het algemeen genomen niet klopt op het jarenlange streven van de commissaris sen der koningin in meerdere provinciën naar een meer uniforme salarieering voor de ge meenteveldwachters op ongeveer gelijke ba sis als de bezo'diging der rijksveldwachters; en daarom onvoldoende moet worden ge acht. Met voorbeelden werd voorts aangetoond, dat ook vanwege het departement van bin nenlandsche zaken gegeven richtcijfers voor de bezoldiging van de politieambtenaren der stedelijke politiecorpsen, gelet op de taak en de bijzondere positie van den politie-arabte- naar, beslist aan den lagen kant zijn. Aan vaarding van deze richtcijfers heeft voor tal van gemeenten het gevolg, dat de sinds jaren als juist gegolden hebbende verhoudingen ten aanzien van de salarieering der diverse ambtenarengroepen, ten ongunste van de politie-ambtenaren worden verbroken. De aandacht van den minister werd ook vooral gevestigd op de moreele gevolgen van een eventueel ongelijkmatig drukken der sa lariëring van de politie-ambtenaren. Met aandrang werd verzocht, om tot een meer soepele toepassing van de vanwege het departement van binnenlandsche zaken vast gestelde aanvankelijke salarisnormen voor het politiepersoneel te komen, door in de aan de betrokken gemeentebesturen ter zake te richten missives duidelijk tot uitdrukking te doen brengen, dat- in bepaa'de gevallen, bij voorbeeld bii een duren levensstandaard of indien aan de uitvoering van den politie dienst ter plaatse speciale eischen, feiten of omstandigheden zijn verbonden, zoomede in het geval, dat in de verordening tot regeling der bezoldiging, enz. geen, of een ongunsti ger kindertoeslagregeling dan die geldende voor het rijkspersoneel is opgenomen, tot een evenredige verhooging van het normsa'aris behoort te worden gekomen. Ten slotte werd aangedrongen op het scheppen van een gelegenheid, dat de verte genwoordigers van de landelijke politiebon den op gezette tijden hun gevoelen kunnen kenbaar maken ten overstaan van de le:ding der betrekke'iikp afdeel ing ten departemente. Minister de Wilde toonde groote belang- stel'ing voor de inzichten der organi«atiever- te^enweordigers en trad in nadere beschou wing van eenige door de deligatie geopperde denkbee'den. De minister verklaarde voorts, dat bij de becordeeling van de sa'arieering der ge meentepolitieambtenaren met de verschillen de omstandigheden welke voor een juiste gel delijke waardeering van beteekenis ziin. ove rigens steeds zooveel mogelijk rekening wordt gehouden. De minister zegde ten slotte gaarne toe. de wenschen en opmerkingen door de org"ni- satie-vertegenwoordigers met zooveel na druk naar voren gebracht, nader onder de oogen te zul'en zien. KORTE BERICHTEN Met ingang van 1 November is voor den tijd van 1 jaar verlengd de contingen- teering van den invoer van sloten. Ondanks een korte regenbui waren velen, wo. de raadsleden Go vers, v. Drunen en Sietsma, de commissaris van politie en de directeur van gemeentewerken, om half twaalf bij de Heiiooërbrug aanwezig om de officieele opening bij te wonen van de ge asfalteerde Koorstraat en Ritsevoort. Van nagenoeg alle huizen wapperde de driekleur, terwijl bij de Heilooërpoort een bloemenversiering was aangebracht. Vijf minuten over nalf twaalf verscheen de burgemeester in gezelschap van den loco secretaris mr. Veendorp en de wethouders Klaver en v. Slingerland. Een lint in de Alkmaarsche kleuren werd gespannen en de dochtertjes van de heeren van Til en Wessels boden den burgemeester op een kussen een schaar aan om de plech tige handeling te verrichten, waarop een „leve de burgemeester" volgde. Vooraf hield de voorzitter van de buurt vereniging, de heer Masée. de volgende rede: Hooggeachte Heer Burgemeester, Heeren wethouders, leden van den Gemeenteraad, Directeur van Gemeentewerken, de Heer Walraven, de Pers en verdere genoodigden, wij roepen van harte welkom to- en danken U dat U gehoor hebt gegeven aan onze uitnoodiging. Het was de bewoners van het Ritsevoort en Koorstraat een behoefte om bij de totstand koming van de asfalteering dezer beide straten U Burgemeester en den geheelen Ge meenteraad onzen welgemeenden dank te brengen voor deze groote verbetering. Hoe wel wij van het totstandkomen van deze verbetering eerst wel nadeelige gevolgen hebben ondervonden, n.1. het opbreken der straten bracht ons nu juist geen koopend publiek, maar nu wij een mooie geruisch- looze straat hebben, zijn wij onze klaag tonen reeds weer vergeten, vanzelfsprekend brengt een dergelijk werk zijn nadeel en mede, doch toen wij eenmaal de groote wals zagen, vertoonden alle gezichten een meer blijden glans, daar nu het einde der werkzaamhden naderde. Wij hebben er ons allen over verwonderd, dat het bovendek van den weg zoo spoedig klaar was, want dat dit vlug ging, daarover was iedereen het eens. het was als het ware een wedloop. Hiervoor komt dan ook zeKer den uitvoerder van het werk een woord van dank toe, als mede de Directie en opzichters van Gemeente werken. Ook danken wij de Pers voor haar medewerking. Wij meenden dat wij deze gelegenheid voor een officieele opening der straat niet zonder meer mochten laten voorbij gaan en wij danken U Burgemeester ten zeerste, dat wij U direct bereid vonden dit voor ons te doen Mogen wij U nu verzoeken de officieele opening tot stand te brengen en mogen wij U allen na afloop daarvan een ver- verschine aanbieden in hotel ,,'t Gulden Vlies(Applaus), Nadat de burgemeester de officieele han deling had verricht, liet het draaiorgel zich hooren en werd in optocht tot de Groote Kerk gewandeld en vandaar naar ,,'t Gulden Vlies", waar ververschingen werden aange boden. Tijdens de wandeling viel het ons op, dat de winkeliers van beide straten hard hadden gewerkt om met schitterende étalages voor den dag te komen. Zooals men weet krijgt ieder, die gedurende 10 dagen in deze win kels 25 ct. besteedt, een bon, terwijl 25 van deze bons recht geven op één der 65 prijzen welke in de étalage van de grossierderij van den heer Keikmeer zijn geëtaleerd. De burgemeester, jhr. mr. van Kinschot, zeide, dat hij met genoegen gehoor had ge geven aan het verzoek der buurtvereeniging om den weg officiéél te openen. Hij had zich daartoe gaarne bereid verklaard, omdat die opening een bescheiden karakter zou dragen, aangezien het bestuur begreep dat deze tijden dit vorderen. Sprekers eerste kennismaking met de Koorstraat en het Ritsevoort had het vorige jaar plaats toen hij met zijn auto door beide straten reed en hij nog niet dacht dat hij burgemeester in Alkmaar zou worden. Het was hem teen direct opgevallen, dat in ver gelijking met de Langestraat en de Laat het Ritsevoort en de Koorstraat een klein beetje afvielen. Toen spreker in Januari in Alk maar terugkwam, "wam deze gedachte weer bij hem op en bleek hem, dat de Raad blijk had gegeven van 'n vooruitzienden blik door in het zoogenaamde vijfjarenplan de asfal teering van het Ritsevoort en de Koorstraat op te nemen. In zijn bibliotheek vond spreker een boekje van ir. Petri getiteld „Overheidsbemoeiing bij stedenbouw tot den vrede van Munster". Daaruit bleek hem, wat hij verwacht had, dat de Koorstraat van beide straten de oud ste is en in verband staat met de Groote kerk. Visschers hadden op de plek waar Alk maar ligt een kleine buurtschap gesticht en uit het boek bleek, dat reeds in 725 in Alk maar straten waren, nl. de Koorstraat, de Paternosterstraat, de Koningsweg en de Krebbesteeg. Daarna bleek, dat de Koor straat en het Ritsevoort zich steeds in de belangstelling van het gemeentebestuur van Alkmaar hebben mogen verheugen. Het Ritsevoort en de Koorstraat zijn ook de straten, waarlangs tijdens 't beleg van Alk maar de verdedigingstroepen van Cabelauw de stad binnentrokken Deze straten zijn dus van groote beteekenis voor Alkmaar en spreker gelooft dan ook dat de Raad en het college van B. en W. een juiste daad hebben verricht om de asfalteering van die straten in het vijfjarenplan op te nemen. Het co.- lege had gemeend, de uitvoering te doen plaats hebben on den minst lastigen tijd nl. na de kermis. Het werk is d^or de N.V. 'Ge- ruischlooze weg, die spreker daarvoor dank brengt, buitengewoon snel uitgevoerd, da zij de voorbereiding door et technisch per soneel, de heeren Margadant en Kirkenier, die spreker eveneens hartelijk dank betuigt, (Applaus). Het najaar brengt wel eens dagen, waar op dergelijk werk stagneert en het minder gunstige weer heeft ook bij dit werk een rol gespeeld. Wanneer dit niet het geval was geweest had dit werk vermoedelijk wel een week eerder klaar kunnen zijn. Toen men echter eenmaal tot de laatste uitvoering was genadeerd, ging het zoo vliegensvlug, dat wij de voorzitter zeide dat straks terecht aan de snelheid van de Uiver hebben ge dacht. Het heeft spreker getroffen dat de buurtvereeniging direct het initiatief nam om de opening feestelijk te doen geschieden. Spr. hoopte, dat deze weg moge leiden tot meerderen bloei van de geheele buurtvereeni ging en speciaal van de winkels in deze straten. Dagelijks passeert spr. beide stra ten naar het stadhuis, hij kent de winkels die als een film aan hem voorbijgaan en constateerde met voldoening dat voor deze winkelweek de winkeliers in beide straten zeer veel werk hebben gedaan. Namens het gemeentebestuur uitte spreker den wensch dat de aanwonenden van beide straten nog vele jaren mogen profiteeren van het besluit van den gemeenteraad om tot asfalteering daarvan over te gaan. (Applaus). De burgemeester bood hierna aan de meis jes Wessels en van Til, onder het uitspreken van een aardig speechje, elk een doos bon bons aan. De heer H o e b e, voorzitter van de com missie voor de winkelweek, bracht een spe ciaal woord van dank tot de politie-autoritei- ten voor de betoonde medewerking, waarbij hij in het licht stelde, hoe men aanvankelijk, toen men dacht de boel voor elkaar te heb ben, in de put raakte, totdat men des nachts om 2 uur een oplossing vond, waarvoor men den volgenden morgen direct de medewer king van den commissaris van politie ver kreeg. Spr. bracht daarvoor den heer Walra ven namens de commissie hartelijk dank. Ook dankte hij de in beide straten wonende win keliers voor de medewerking. Hun medewer king was zoo groot, dat zij het aan de com missie overlieten, uit de winkels de prijzen, die men noodig had, te kiezen. De leden van het comité bracht hij dank voor de geani meerde medewerking, welke hii van hen mocht ondervinden en hij eindigde met den wensch, dat de winkelweek voor de deelne mers een buitengewoon succes mocht bren gen. Hierna las hij een telegrafisch ingekomen gelukwensch van den voorzitter en secreta ris van de K. v. K voor, waarin tevens werd medegedeeld, dat zij door ambtsbezigheden verhinderd waren aanwezig te zijn. De heer Pels betuigde namens de jonge ren dank aan de initiatiefnemers voor een betere straatbedekking in beide straten. Hij wist nu, wie die initiatiefnemers waren (on middellijk werd genoemd de heeren Masee, IJspeert en Rijks), maar wel wist hij, dat voor ruim tien jaren daarvoor reeds met lijsten werd gewerkt Het eerelid van de buurtvereeniging, de heer Rijks, verzekerde, dat het hem buitenge woon veel plezier heeft gedaan, van den burgemeester te hebben vernomen, dat hij, toen hii voor het eerst in Alkmaar kwam. da delijk den indruk heeft gekregen, dat het Rit sevoort en de Koorstraat misdeeld waren. Reeds voor 30 iaar was dit het oordeel van de bewoners. Het wegdek bestond toen nog uit keien en bij het verkeer scheurden de pla fonds in de woningen! De huizen schudden en voor 25 jaar bracht spr. namens de bewoners aan B. en W. een bezoek, om hierin toch in 's hemelsnaam verbetering te brengen. Wn kregen bericht aldus spr. dat men het met ons eens was, doch dat de financiën verbetering niet toelieten. Wii moesten ons daarbii neerleg gen. doch gelukkig ziin thans de tijden zoo- veel boter geworden (gelach). Nu kon het wel en voor ons is dit een een groote vc'^oening Spr. herinnerde voorts nog aan de paardentram in de straat met vaak o"?angéname tooneelties en betoogde vprd»r nog. dat het verkeer lanns R:'sevoor< en Koorstraat had gewettigd dat de asfal- eering van die straten aan die van andere h!"' tnof'pn vooraf gaan. Snr. e'ndi^de rr** den wensch da* de be woners b'nnop pnke'e ic-n in het Nassau- kwartier zullen komen. fGo,"oh) Wethouder Klaver zeide, dat het col lege met buitengewoon veel genoegen gevolg had gegeven, om samen te komen teneinde te kunnen gen'eten van de vreugde der bewo ners over de asfalteering der straten. Het vraagstuk der verbetering van beide straten was al heel oud. en een krachtig wils was noodig, om de verbetering tot stand te brengen. De overheid heeft nu eenmaal met zeer veel factoren rekening te houden, want legio zijn de verzoeken van dien aard, die haar bereiken. Het vorige college nam beide straten eindelijk in het asfalteeringsplan op, doch de verbindingsweg HaarlemDen Helder vroeg ook om een oplossing en wij waren van oordeel, dat door de asfalteering het niet wenschelijke snelverkeer in beide straten zou bevorderen. Dit verkeer toch moet om de stad heen worden geleid, opdat in de stad het winkelend verkeer kan worden getrokken. Tenslotte zwichtte het gemeente bestuur voor de op hem uitgeoefenden aan drang en besloot het tot uitvoering van het plan, dat door het vorige college reeds op papier was gezet. Ook de drang naar werk verruiming js hierop van invloed geweest. De financieele toestand van Alkmaar is niet slecht, maar toch niet zoodanig, dat op grond van welstand het werk kon worden uitgevoerd. Het is wel eigenaardig, dat toen Alkmaar's financieele toestand beter was, het werk niet toelaatbaar werd geacht. De drang naar werkverschaffing en werkverrui ming alsmede het toenemende verkeer deden het tegenwoordig college besluiten het werk uit te voeren. Ook spr. hoopte, dat de aan- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,7 m.M. te Ahureyri. Laagste barometerstand 746,4 m.M. te Biaavandsbuk. Verwachting, geldig tot den avond van 31 October: Zwakke tot matige westelijke tot noorde lijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke op- klaring; waarschijnlijk nog regen of hagel buien; iets kouder. Langzaam trekt de depressie over Dene marken oostwaarts, terwijl zij zich vooral over Duitschland uitbreidt. Op de Britsche eilanden stijgt de barometer nu overal ep is bij noordelijken wind lichte vorst ingevallen. In Scandinavië bleef de barometer stijgen en nam de vorst in het binnenland tot 10 gr. C toe (Shields in Engeland gaf het hoogste bedrag, nl. 39 m.M. neerslag aan). In de Golf van Biscaye waait het storm- achtig uit noord, in zuid-oost Frankrijk krachtig uit zuid met regen. In Scandinavië nam de wind af, maar bleef de lucht nog grootendeels betrokken. Mocht daar opkla ring komen, dan is vrij sterk toenemen van de vorst daar te wachten. wonenden van de verbetering de verwachte vruchten mogen plukken en flat het college er in zal slagen, om het doorgaand verkeer buiten de stad om te leiden, in het belang van het intenser wordende stadsverkeer. Dat kan strekken tot welvaart van de bewoners. Spr. wenschte tenslotte de aanwezigen van harte geluk met de tot stand gekomen asfalteering. Door de onderlinge brandverzekering voor kerken en kloosters St. Donatius te Amster- dam, is als erkentelijkheid voor het behoud van de St. Dominicuskerk aan de Laat te Alkmaar, aan de brandweer een bedrag van 1000 geschonken als bijdrage voor de eertijds door de gemeente aan te schaffen mechanische ladder op auto, aan welke lad der bij de brandweer groote behoefte be staat. Echter dient hierbij opgemerkt te worden dat St. Donatius dit bij hooge uitzondering gedaan heeft en er terdege rekening mede is gehouden met het zeer bijzondere wat door de Alkmaarsche Vrijwillige brandweer is ge- piesteerd. EEN NIET TE VERGETEN FOUT. Op verzoek vestigen wij de aandacht op een ingezonden stukje van den beer A. J. Elte, dat in de Telg. is verschenen en waarin deze zeer terecht er nog eens aan hernnert, dat zoowel bij de Peli- kaanvlucht als bij de Uivervlucht de geheele bemanning die in gelijke mate de gevaren gedeeld beeft ook in gelijke mate door dezelfde ridderorde onderscheiden is geworden. Hij herinnert er daarbij aan, dat bij de eerste Indië-vlucht, nu 10 jaar gele den, algemeen verontwaardiging is ge wekt doordat de mecanicien Van der Broecke destijds geen ridderorde maar slechts een medaille heeft gekregen en vraagt dit onrecht alsnog te herstellen. HET 25-JARIG BESTAAN VAN DE HANDELSSCHOOL. Men vestigt er onze aandacht op, dat 15 November a s. de Alkmaarsche Han delsschool 25 jaar bestaat. Wij hebben ter plaatse geinformeerd waarbij ons is medegedeeld, dat het bo venstaande inderdaad juist is maar dat èn de tijdsomstandigheden, èn het feit, dat de school pas „onthoofd" is, vol doende redenen geacht worden cm den gedenkdag zonder eenige feestelijkheden voorbij te laten gaan. WIE WAS DE DRONKEN CHAUFFEUR. Maandagavond hoorden de bewoners in de buurt van de z.g. groote brug te Schagerbrug een hevigen klap, welke volgens een ooggetuige werd veroor zaakt door'een uit richting Callantsoog komende auto, die al slingerend met de brugleuning in aanraaking was geko men, waardoor een bumper totaal van de auto werd afgerukt. De chauffeur scheen van dit alles niets te hebben gemerkt; hij reed name lijk al slingerend en met groote vaart door in de richting van Schagen. Vermoedelijk was de onbekende chauffeur onder den invloed van ster ken drank. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET N.V. Besloten is op de 6 pCt. cumulatief prefe rente aandeelen een interim-dividend ad. 3 pCt. of 30 uit te keeren, betaalbaar van 1 November a.s. af op dividendbewijs nr. 33. GESLAAGD. Voor het machinistenexamen (voorloopig diploma) slaagde te Den Haag onze stadge noot M. F. Bargmann en de heer P. de Vries te Heemskerk

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2